Puchar Polski mężczyzn - sezon 2008/09

Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Puchar Polski mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Ted »

Dzisiaj w siedzibie PZPS odbyło się losowanie w pierwszych rundach Pucharu Polski.
Oto zestawienia pierwszych spotkań
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: Arff »

Wiadomo już gdzie odbędzie się finał ??? Nowe hale w Gdańsku albo Łodzi są prawdopodobne ??? Jakieś przetarcie przed ligą światową PZPS musi zrobić...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: Ted »

W Łodzi stoi półki co sam szkielet hali :)
himen
Posty: 235
Rejestracja: 22 paź 2007, o 20:00
Płeć: M
Lokalizacja: Siedlce

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: himen »

dziwi mnie czemu taki faworyt 2 ligi gr.3 jakim jest MOS Wola Warszawa nie wystartował w PP?
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: Arff »

Ted pisze:W Łodzi stoi półki co sam szkielet hali :)
W Gdańsku też... ale na przyszły rok mają być gotowe... nie wiem jak, bo u nas w Lublinie 2x mniejszą kończyli 5lat, ale prezes Łódzkiego ZPSu powiedział że w przyszłym sezonie LŚ będzie już w nowej hali... dlatego muszą ją skończyc odpowiednio wcześniej i przetestować jakąś inną imprezą...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: Mate »

Arff jesteś z Lublina, jaki jest poziom siatkówki na Lubelszczyźnie?? Ja uważam, że mecze finałów PP powinny być organizowane w takich rejonach gdzie siatkówka źle stoi.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: Arff »

Też tak myślę... poziom jest tragiczny, choćby z tego powodu że w Lublinie nie mamy nawet drużyny 2goligowej =] ostatnią był cukrownik który, ze względu na restrukturyzację rynku cukrowniczego, stracił sponsora... PGE ma robić główną siedzibę na kraj, właśnie w Lublinie więc może coś się ruszy, ale to za kilka lat... Avia Świdnik(Lublin i Świdnik tworzą aglomerację) jest na niezłym poziomie, ale w Pucharze Polski trafili na Chemik Bydgoszcz więc drugi sezon z rzędu nie będzie drużyn ekstraklasy w Świdniku (2 lata temu grali z Jastrzębiem i Gwardią)...

Jest nowa hala, która po zagospodarowaniu na siatkówkę (dostawienie trybun mobilnych) pomieści 6-7 tysięcy ludzi... na finały PP spokojnie wystarczy... ale z takim nastawieniem władz to tragedia... PZkosz proponował Lublinowi organizację jednej z grup ME 2009 w koszykówce, ale prezydent się nie zgodził, bo wolał galę bokserską z udziałem... Diablo Włodarczyka 0_o
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: Mate »

Takie działanie było widać już w sezonie 2006/2007 gdzie finał zorganizowano w Kielcach. Siatkówka jest tam bardzo mało znana. Ze Świętokrzyskiego pochodzi, np. Szymański który grał w Ostrowcu. Teraz coś tam się ożywiło. Związane jest to z Fartem Kielce. Ale to i tak za mało. Dawno nie słyszałem o klubie z Zachodniopomorskiego, oprócz Morza Szczecin. Małopolskie też słabo w kontekście siatkówki mężczyzn. Może ten Puchar Polski ożywi działaczy, tak jak to było po udanych MŚ.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: Robert »

Takim miastom jak Lublin, czy Kielce jest potrzebna siatkówka. Dziwi mnie trochę, że w Lublinie nikt nie wystąpił do tej pory z propozycją zorganizowania finału PP. Halę parę razy widziałem w TV, ładna i duża, może warto spróbować.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: Arff »

Dokładnie... ostatnio była mowa że w Świdniku na memoriale tragicznie zmarłych siatkarzy Avii, klub chce sprowadzić Resovie, Jadar i PW... to jeszcze nie było nic pewnego, a już było pewne że w Świdniku zbraknie hali...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: Mate »

Ostatnie dwa lata pokazały, że PZPS chce promować siatkówkę tam gdzie volleyball jest na bardzo słabym poziomie. Hala w Lublinie jest duża. Na finał PP powinno starczyć. Tylko czy to przekona PZPS, aby zrobili tam finał.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: Arff »

A tak kontynuując wątek siatkówki na Lubelszczyźnie, to dowiedziałem się że w najbliższej przyszłość PZL - główny sponsor Avii Świdnik, ma być wykupiony przez zagraniczny koncern samolotowy, do tego w Świdniku będą budować lotnisko co sprzyja robieniu interesów... więc pieniądze na granie być może się znajdą...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: Mate »

Odpowiedź na maila wysłanego do PZPS w sprawie PP:

"Witam,

przyszłoroczny Puchar Polski odbędzie się prawdopodobnie w Poznaniu,
jednak
ostateczną informację podamy
w późniejszym terminie."
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
himen
Posty: 235
Rejestracja: 22 paź 2007, o 20:00
Płeć: M
Lokalizacja: Siedlce

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: himen »

I runda PP mecz nr 2, Ósemka ELMO Siedlce- GTS Wilga Garwolin 3:1 (25:20,15:25,25:19,25:21) teraz może mi ktoś odpowiedzieć na jedno pytanie? Gdzie jest mecz za tydzień II rundy PP w Siedlcach czy w Wrześni he? czemu i dlaczego ;)
Forester
Posty: 31
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 09:45
Płeć: M

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: Forester »

mecz w III rundzie PP kobiet AZS Skawa UEK Kraów - TPS Rumia został przełożony, nowy termin jeszcze nie został podany
damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: damianho »

brawo Wieluń, MKS MOS Będzin 0:3 Siatkarz Wieluń
xbeer
Posty: 29
Rejestracja: 18 wrz 2007, o 13:55
Płeć: M

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: xbeer »

Dlaczego Guido nie grał w Ósemce z Jaworznem?
himen
Posty: 235
Rejestracja: 22 paź 2007, o 20:00
Płeć: M
Lokalizacja: Siedlce

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: himen »

Ali nie zagrał z Jaworznem bo wykluczyła go choroba, nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek ryzyko kontuzji zawodników.
znawca siatkarski
Posty: 6
Rejestracja: 16 paź 2008, o 19:34
Płeć: M

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: znawca siatkarski »

Po jaka holere znowu final pucharu polski plus ligi kobiet w poznaniu finał powinien odbyć sie u drużyny która broni tego trofeum czyli w tym przypadku finał powinien sie odbyć w pile tak by było najsprawiedliwiej.
xbeer
Posty: 29
Rejestracja: 18 wrz 2007, o 13:55
Płeć: M

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: xbeer »

Guido zagra w sobote z MOSem?
banan

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: banan »

znawca siatkarski pisze:Po jaka holere znowu final pucharu polski plus ligi kobiet w poznaniu finał powinien odbyć sie u drużyny która broni tego trofeum czyli w tym przypadku finał powinien sie odbyć w pile tak by było najsprawiedliwiej.
Też się dziwie dlaczego panowie grają w Poznaniu. Z drugiej strony to teren neutralny, więc nie jest źle. Tylko daleko trochę.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: Robert »

Trochę dziwne, że w Poznaniu ponownie będzie PP i kobiet i mężczyzn. Pamiętacie hasło : "Poznań stawia na sport" to przypomnijcie sobie gdzie dziś gra AZS AWF Poznań (kobiety) i męska drużyna siatkarska KS Poznań . Przecież to jest śmieszne i żałosne według mnie. Równie dobrze PP kobiet można byłoby zorganizować w Rzeszowie, a dlaczego nie? Cóż tak wymyślili to niech mają. Piła to przynajmniej ma blisko do Poznania,a co mają powiedzieć "południowcy"? Podobnie jest z mężczyznami dajmy na to Jastrzębie, Rzeszów, to robią się nam "hektary". POt taka nasza polska rzeczywistość...
>Petr<
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 19:39
Płeć: M
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: >Petr< »

AZS Skawa UEK - TPS Rumia

Środa, 29 października, godz. 17.00, hala UEK
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: Mate »

Robert pisze:Trochę dziwne, że w Poznaniu ponownie będzie PP i kobiet i mężczyzn. Pamiętacie hasło : "Poznań stawia na sport" to przypomnijcie sobie gdzie dziś gra AZS AWF Poznań (kobiety) i męska drużyna siatkarska KS Poznań . Przecież to jest śmieszne i żałosne według mnie. Równie dobrze PP kobiet można byłoby zorganizować w Rzeszowie, a dlaczego nie? Cóż tak wymyślili to niech mają. Piła to przynajmniej ma blisko do Poznania,a co mają powiedzieć "południowcy"? Podobnie jest z mężczyznami dajmy na to Jastrzębie, Rzeszów, to robią się nam "hektary". POt taka nasza polska rzeczywistość...
Może chcą pokazać działaczom z Wielkopolski, że siatkówka to najbardziej popularny sport w Polsce obok nożnej i żeby inwestowali w siatkę. No, ale na nożnej są większe zyski itd. Chociaż i tak w Poznaniu jest kilka ekip sportowych: Lech(nożna na pierwszym miejscu), KK Politechnika Poznańska(ponoć mają zmienić nazwę na Lech Poznań), Grunwald Poznań, Pocztowiec Poznań(hokej na trawie).
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
himen
Posty: 235
Rejestracja: 22 paź 2007, o 20:00
Płeć: M
Lokalizacja: Siedlce

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: himen »

Przed nami IV runda PP mężczyzn. Jak już wiadomo Avia pokonała Syców 3-1 i tym samym awansowała jako pierwsza drużyna do rundy V. Czekają nas jeszcze trzy spotkania pucharowe:
Ósemka ELMO Siedlce - TS BBTS Bielsko-Biała
GTPS Gorzów Wlkp. - AZS Nysa
Siatkarz Wieluń - Gwardia Wrocław
Niewątpliwie ciekawie może być w Siedlcach. Gospodarze gładko pokonali Energetyków z Jaworzna w poprzedniej rundzie. Czy to samo spotka BBTS? Zobaczymy jutro o 18:00.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: Mate »

Najciekawiej będzie w Wieluniu. Siatkarz kontra Gwardia ;). Obydwa zespoły zmierzyły się już w I lidze. 3:1 dla Wielunia :D .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Forester
Posty: 31
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 09:45
Płeć: M

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: Forester »

AZS Skawa UEK - TPS Rumia 0:3 (17,17,18)
damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: damianho »

i znowu 3:1 w Gwardii dobry mecz zagrała Szczurowski, a po przeciwnej stronie siatki fenomenalnie grał MARCIN LUBIEJEWSKI :D W IV secie goście prowadzili 18:15 i stracili 10 punktów z rzędu !!! !!!
teraz pora na GTPS. Będzie pojedynek gigantów I ligi Wojtka Sobali 208cm i Michała Kamińskiego 208cm.
damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Puchar Polski sezon 2008/09

Post autor: damianho »

Gorzów Wlkp. 0:3 Siatkarz Wieluń, więc na 99% PAMAPOL zagra z zespołem z PlusLigi :). Mam pytanie czy bedzie rozegrany tylko jeden mecz jak w zeszłym sezonie ?? i czy losowanie wyłoni przeciwniki i kto będzie gospodarzem ??
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: lucass90 »

Zgodnie z regulaminem rozgrywek o Puchar Polski w sezonie 2008/2009 w dniu wczorajszym, tj. po zakończeniu I rundy fazy zasadniczej Plus Ligi, poznaliśmy przeciwnika naszego zespołu w 1/8 finału tych rozgrywek.

Rywalem biało-zielonych na tym etapie rozgrywek będzie Pamapol Siatkarz Wieluń. Podopieczni Damiana Dacewicza w drodze do dwumeczu z akademikami pokonali kolejno MOS Będzin, Gwardię Wrocław oraz GTPS Gorzów. W środę w siedzibie Plus Ligi odbędzie się losowanie które wyłoni gospodarzy poszczególnych meczy (pierwszy mecz 7 stycznia, rewanż 28 stycznia). Zwycięzca tej pary w ćwierćfinale tych rozgrywek zmierzy się z ZAKSĄ Kędzerzyn-Koźle. Turniej finałowy, podobnie jak przed rokiem odbędzie się Poznaniu. W tym sezonie w turnieju finałowym o Puchar Polski zmierzą się cztery drużyny. W półfinale na zwycięzce tej rywalizacji będzie czekał AZS Olsztyn lub zwycięzca rywalizacji Trefl Gdańsk z Delecta Bydgoszcz / Jadar Radom. W poprzednim sezonie po Puchar Polski sięgnęli nasi siatkarze pokonując w półfinale AZS Olsztyn, a w finale Jastrzębski Węgiel.



1/8 finału (07.01, 28.01)

Jastrzębski Węgiel - BBTS Bielsko-Biała

Trefl Gdańsk - Delecta Bydgoszcz/Jadar Radom (losowanie)

J.W. Construction Osram AZS Politechnika Warszawa - Delecta Bydgoszcz/Jadar Radom (losowanie)

Domex Tytan AZS Częstochowa
- Pamapol Siatkarz Wieluń



1/4 finału (04.02, 22.02)

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel/BBTS Bielsko-Biała

Asseco Resovia Rzeszów - zwycięzca dwumeczu z udziałem J.W. Construction Osram AZS Politechnika Warszawa

AZS Olsztyn - zwycięzca mecz dwumeczu z udziałem Trefla Gdańsk

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Domex Tytan AZS Częstochowa/Pamapol Siatkarz Wieluń



Turniej finałowy w Poznaniu z udziałem zwycięzców ćwierćfinałów

źródło - http://www.azsczestochowa.pl
AZS CZĘSTOCHOWA!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Polski”