Puchar Polski Kobiet - sezon 2008/09

johny99999
Posty: 15
Rejestracja: 16 sty 2009, o 22:55
Płeć: M

Re: Puchar Polski Kobiet - sezon 2008/09

Post autor: johny99999 »

Gdzie moge znalęść stastystyki z meczów Pucharu Polski?
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Puchar Polski Kobiet - sezon 2008/09

Post autor: Robert »

BB idzie jak burza jak do tej pory jedna porażka w lidze i mają przewagę psychologiczną nad Muszyną, gdyż wygrały wcześniej z "mineralnymi" dwa spotkania. Muszyna z kolei bedzie trochę podmęczona wszak pięć setów zrobiło swoje,a po wtóre wcześniej grały mecz w Lidze Mistrzyń z Eczacibasi. W finale spodziewam się zaciętego spotkania ze wskazaniem na BB.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Puchar Polski Kobiet - sezon 2008/09

Post autor: kevinpsb »

Przemek pisze:Natomiast co do drugiego meczu to po stronie Piły zdecydowanie na plus wyróżniały się Kaczorowska i Maj, a po stronie Muszyny Mirek i właśnie krytykowana Bełcik. I o ile zgodzę się, że nie lubię sztucznego lansowania i kreowania zawodniczek, to Bełcik dostała tą nagrodę zasłużenie I na jej tle spokojna Bełcik, przynajmniej z perspektywy hali wypadała nadzwyczaj korzystnie. Poza tym w Muszynie nikt inny nie grał w miarę równo całego spotkania.
Spokojna tak tylko że nagroda powedrowała do niej za granie wysokich świc na skrzydło a że cała druzyna grała tak sobie nagroda poszła do rozgrywajacej. Mysle ze na 5 setowy mecz Bełcik bolk zgubiła 10-13 razy nie wiecej a za wystawianie sie nagrod MVP nie dostaje.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Puchar Polski Kobiet - sezon 2008/09

Post autor: maksik »

Już nie będę poruszał tego tematu po raz kolejny.. Bełcik zagrała chałę w LM i zawiodłem się na niej strasznie. Jednak widziałem ją przez cały ten sezon. Wczoraj zagrała bardzo dobrze. Nie wiem czy niektórzy z Was się trochę nie zagalopowujecie.. Wy to byście chcieli żeby w siatkówce żeńskiej były akcje kombinacyjne i szybkie jak w męskiej?? Sorry ale wczoraj mieliśmy porównanie gry Bełcik i Sadurek. Wolę (jak to mówią niektórzy) wystawianie i dokładna grę z naprawdę fajnymi przebłyskami gry kombinacyjnej Izy Bełcik niż (jak to mówią niektórzy) rozgrywanie i niedokładną i wcale nie taką nieczytelną grę kombinacyjną Mileny Sadurek. Oprócz tego wystawiania porównajcie sobie tylko grę w bloku, obronie i na zagrywce obu rozgrywających. Chyba to tez nie jest bez znaczenia.
Odnośnie Kasi Skorupy - podoba mi się jak gra . jedno co ja charakteryzuje na duzy plus to najstabilniejsza forma przez caly sezon. Tu ma przewagę znaczną nad pozostałymi.
Wczoraj mieliśmy porównanie gry Mileny i Izy...ciekawy jestem jak dzisiejsza konfrontacja Izy i Kasi.

[EDIT] Jestem pod wielkim wrażeniem gry Aluprofu w bloku. Fakt jest to "zasługa" kiepsko grającej dziś Izy i nie będę się upierał - gra dzisiaj słabo - ale Frątczak i Mirek waliły przed siebie. Z drugiej strony rewelacyjnie Kasia. To jest właśnie to że jej forma jest najstabilniejsza. Nie ma takich zawahań formy jak Iza i dzisiaj gra super. Zdarzają się jej pojedyncze niedokładności ale po ostatnich spadkach w dyspozycji Izy widzę ją jako pierwszą rozgrywającą w kadrze.
A to co wyprawia Mariolka w obronie - miodzio.
pozdrawiam
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Puchar Polski Kobiet - sezon 2008/09

Post autor: kevinpsb »

maksik pisze:Sorry ale wczoraj mieliśmy porównanie gry Bełcik i Sadurek. Wolę (jak to mówią niektórzy) wystawianie i dokładna grę z naprawdę fajnymi przebłyskami gry kombinacyjnej Izy Bełcik niż (jak to mówią niektórzy) rozgrywanie i niedokładną i wcale nie taką nieczytelną grę kombinacyjną Mileny Sadurek. Oprócz tego wystawiania porównajcie sobie tylko grę w bloku, obronie i na zagrywce obu rozgrywających. Chyba to tez nie jest bez znaczenia.
Wczoraj mieliśmy porównanie gry Mileny i Izy...ciekawy jestem jak dzisiejsza konfrontacja Izy i Kasi.
pozdrawiam
To ze Milena Sadurek jest lepsza rozgrywajaca od Izy Bełcik to tego chyba mowic nie musze ale tu male p[orownanie.
Tak wiec mamy genialne porownanie gry Izy i Kasi o 1secie nie mowie teraz choc i w 1 secie juz mozna było zobaczyc kolosalna przewage rozgrywającej z Bielska. Rozegranie Izy Belcik podczas 2 seta: 2 błedy techniczne na poczatek, poźniej 4 świczki na skrzydło(zauwazył to serwinski i zobaczylismy na boisku Srutowską) pozniej po ponownym pojawieniu sie Izy zoabserwowałem 3 rozegrania do kaczor :o no i oczywiscie szukanie liderki w koncowce czyli 3 wystawy do Kaczor efekt znamy...Zaś Skorupa zrobiła 1 bład techniczny przy dograniu pilki do 3 metra 21-krotnie Skorupa rozegrala 10 razy... O Srutowskiej; Na poczatek pare wystaw na skrzydło zdarzyzly sie 2 bledy techniczne ale z minuty na minute bylo coraz lepiej na 11 odbic pilki palcami na zgubionym bloku jej kolezanki atakowaly 3-krotnie.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Puchar Polski Kobiet - sezon 2008/09

Post autor: maksik »

Nie będę się upierał i spierał. Iza gra kiche dzisiaj. Ulegam wszystkim jej "oprawcom" ;) i krytykom bo nie mam dziś żadnych argumentów na jej korzyść co mnie irytuje bo wiem jak grała w tym sezonie i grała naprawdę super.. Ale jak ma znowu zacząć grać i będę obserwował ją w takiej (zeszłorocznej) formie to biorę wszystko na klatę i wycofuję się z dyskusji o jej grze w reprezentacji. Zawiodłem się.
Kasia Skorupa pokazuje klasę. Frątczak gra jakby miała półtora metra wzrostu ;) Bamber i generalnie wszystkie armaty z BB super. W Muszynie - Mariolka show. I tylko tyle.
Zasłużony PP dla BB. Mimo wszystko gratulacje również dla rewelacji sezonu z Bydgoszczy. Kto wie czy wczoraj trafaiając na tak grającą Muszynę nie powalczyłyby o finał.
pozdrawiam
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Polski Kobiet - sezon 2008/09

Post autor: Nagor »

Byłem tam na żywo ( :D ) i zgadzam się z każdą nagrodą indywidualną, Muszyna nie miała argumentów na grę, Bielsko grało cały czas swoim rytmem i to wystarczyło.
...
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Puchar Polski Kobiet - sezon 2008/09

Post autor: Robert »

Spodziewałem się bardziej zaciętego spotkania, a tu BB bez najmniejszego problemu wygrało. Muszyna jest poniekąd zmęczona podrózami i grą w LM, PP i w lidze. Dla BB gratulacje za PP. Drużyny z par półfinałowych w PP zagrają ze sobą ponownie w kolejnej rundzie PO w lidze 28 maraca 2009. BB ponownie z Bydgoszczą, a Muszyna z Piłą. awodniczki z BB za swoją dobrą grę otrzymały wyróznienia indywidualne, a tylko jedno z tych wyróżnieniń przypadło Muszynie.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Polski Kobiet - sezon 2008/09

Post autor: Nagor »

Muszyna zmęczona tie-breakiem z wczoraj, zmęczona ligą, zmęczona LM... Ja bym nie szukał tu usprawiedliwienia, po prostu dziś była o wiele gorsza, nawet Bydgoszcz ugrała seta wczoraj... A tie-breaka Muszyna zagrała z Piłą też na własne życzenie.
...
damian940915
Posty: 77
Rejestracja: 3 lut 2009, o 20:37
Płeć: M
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Puchar Polski Kobiet - sezon 2008/09

Post autor: damian940915 »

W moim odczuciu Muszyna nie grała szczególnie źle, tylko BKS bardzo dobrze. Z nimi jest w tym sezonie jak ze skrą u mężczyzn wygrac bardzo ciężko.
Conrados
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:05
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz

Re: Puchar Polski KobieNt - sezon 2008/09

Post autor: Conrados »

Nagor, różnica pomiędzy BKSem i Muszyną nie jest aż tak wielka na kosrzyść BKSu jak to było wczoraj. Te zespoły są wyrównane i w takich meczach powinny decydować tb; zaryzykuję stwierdzenie, że gdyby Muszyna miała w nogach tak mało meczów jak BKS, wówczas oglądalibyśmy tb. Pamiętaj, że gdy Muszyna grała u siebie m.in z Eczacibasi, gdy jechała na lotnisko, gdy była w podróży i gdy grała w Stambule BKS mógł spokojnie trenować bo z pucharów odpadł wcześniej kompromitując siebie i naszą siatkówkę przy tym zupełnie. Nie umniejsza to ani trochę sukcesu BKSu, który wygrał Puchar zasłużenie; jednak każdy obiektywny musi przyznać, że zmęczenie zawodniczek Muszyny było ogromne i było je po prostu widać. Niestety, organizmów polskich zawodniczek/ków nie stać na grę co 3 wliczając to długą podróż dni i dotyczy to wszystkich drużyn, nie tylko MKSu. BKS był świeżutki jak poranna bułeczka, Muszyna po maratonie w LM - inaczej nie mogło się to skończyć. Tak czy owak - brawo dla BKSu za zdobycie Pucharu.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Polski Kobiet - sezon 2008/09

Post autor: Nagor »

Na początku ligi obie drużyny mały w nogach tyle samo meczy, i tak Bielsko rozniosło Muszynę.
...
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Puchar Polski Kobiet - sezon 2008/09

Post autor: jasson »

Cieszę się że wygrało Bielsko bo oznacza to że zagra w Lidze Mistrzyń. Wobec tego że wątpię czy ten zespół zdobędzie "majstra" (moim zdaniem przegra w finale) to biorąc pod uwagę to że ma już zapewnioną LM - sponsorzy powinni zostać w Bielsku. Gdyby nie było mistrza i LM to raczej Aluprof by się wycofał a to byłoby ze szkodą dla całej kobiecej siatkówki.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Polski Kobiet - sezon 2008/09

Post autor: Guilder »

Ja wprawdzie damskiej siatkówki nie śledzę, ale obiło mi się o uszy, że Prielożny mógł sobie zażyczyć dowolną siatkarkę z LSK którą chce ściągnąć do siebie do klubu, miał na to fundusze, ale ma wygrać MP.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Conrados
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:05
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz

Re: Puchar Polski Kobiet - sezon 2008/09

Post autor: Conrados »

Nagor pisze:Na początku ligi obie drużyny mały w nogach tyle samo meczy, i tak Bielsko rozniosło Muszynę.
15.11.2008 MKS Muszynianka Fakro Muszyna - BKS Aluprof Bielsko-Biała 2:3 (25:17, 20:25, 25:23, 23:25, 10:15)

24.01,2009 BKS Aluprof Bielsko-Biała - MKS Muszynianka Fakro Muszyna 3:2 (26:28, 25:21, 15:25, 25:16, 15:12)

Nagor, który z powyższych meczów wskazuje na rozniesienie Muszyny, takie jak w niedzielę w Olsztynie? Widziałem obydwa mecze i obydwa były bardzo wyrównane. Chyba coś pomyliłeś. Nie umniejszam sukcesu BKSu, który był w Olsztynie zespołem najlepszym. Z drugiej strony, na pewno różnica pomiędzy BKSem a Muszyną nie jest taka jak w niedzielnym meczu i gdyby nie potworne zmęczenie Muszyny, mecz wyglądałby tak jak spotkania, które przytaczam wyżej, czyli skończyłby się w 5 setach. Mam nadzieję, że w finale ligi będzie już normalnie czyli mnóstwo walki, a stan rywalizacji po min 6 meczach korzystny dla zespołu z Muszyny.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Polski Kobiet - sezon 2008/09

Post autor: Nagor »

drugiej strony, na pewno różnica pomiędzy BKSem a Muszyną nie jest taka jak w niedzielnym meczu i gdyby nie potworne zmęczenie Muszyny, mecz wyglądałby tak jak spotkania, które przytaczam wyżej, czyli skończyłby się w 5 setach.
Gdyby w Bielsku grał Winiarski to by wygrała w każdym secie do zera. Gdybać sobie możesz, możesz nawet gdybać, że gdyby ta biedna Muszyna nie była taka zmęczona to by wygrała :]

Widzę, że na potwierdzenie moich wcześniejszych słów wkleiłeś dwa wyniki z tego sezonu między BB a Muszyną, gdzie BB oczywiście wygrało.
Mam nadzieję, że w finale ligi będzie już normalnie czyli mnóstwo walki, a stan rywalizacji po min 6 meczach korzystny dla zespołu z Muszyny.
Jeśli Muszyna nie umie wygrać z Bielskiem przy takim samym zmęczeniu, a tym bardziej przy niby większym to nie widzę podstaw, żeby po 6ciu spotkaniach Muszyna wygrała :P Rozumiem jakby Bielsko wygrało jeden przypadkowy mecz, a tu trzy wygrane bezapelacyjne.
...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Puchar Polski Kobiet - sezon 2008/09

Post autor: kevinpsb »

Conrados pisze: Mam nadzieję, że w finale ligi będzie już normalnie czyli mnóstwo walki, a stan rywalizacji po min 6 meczach korzystny dla zespołu z Muszyny.
Jak to po 6??
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Conrados
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:05
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz

Re: Puchar Polski Kobiet - sezon 2008/09

Post autor: Conrados »

kevinpsb pisze:
Conrados pisze: Mam nadzieję, że w finale ligi będzie już normalnie czyli mnóstwo walki, a stan rywalizacji po min 6 meczach korzystny dla zespołu z Muszyny.
Jak to po 6??
Pardon, pomyliłem się. Chodziło oczywiście o 4 spotkania, choć chciałbym, aby było ich tak jak w poprzednim sezonie aż 5.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Polski”