Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: KChudz »

OK. To zdjęcie daje lepszy obraz całości.
Dzięki lucass za "oświecenie"

:D
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: lucass90 »

Nie twierdzę, że rozgrywanie turnieju finałowego na neutralnym terenie jest idealnym rozwiązaniem, ale nie mogę zgodzić się z zarzutami, że organizacja w Częstochowie była słaba, a kibice zawiedli. Może faktycznie dobrym pomysłem byłoby rozegranie takiej imprezy w mieście bez drużyny w PlusLidze. Może niech w przyszłym roku będą to Katowice ? Jednak szczerze wątpię, by Spodek wypełnił się na każdym meczu do ostatniego miejsca...


P.S.: Dla porównania zdjęcie z finału PP w Bydgoszczy. Na pewno nie można nazwać go panoramicznym, ale jakieś pojęcie o ogólnej frekwencji daje, zwłaszcza że mamy obraz na boczny sektor, na którym zazwyczaj siedzi więcej osób...

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... tpicture01
AZS CZĘSTOCHOWA!
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: mily66 »

lucass90 pisze:Nie twierdzę, że rozgrywanie turnieju finałowego na neutralnym terenie jest idealnym rozwiązaniem, ale nie mogę zgodzić się z zarzutami, że organizacja w Częstochowie była słaba, a kibice zawiedli. Może faktycznie dobrym pomysłem byłoby rozegranie takiej imprezy w mieście bez drużyny w PlusLidze. Może niech w przyszłym roku będą to Katowice ? Jednak szczerze wątpię, by Spodek wypełnił się na każdym meczu do ostatniego miejsca...


P.S.: Dla porównania zdjęcie z finału PP w Bydgoszczy. Na pewno nie można nazwać go panoramicznym, ale jakieś pojęcie o ogólnej frekwencji daje, zwłaszcza że mamy obraz na boczny sektor, na którym zazwyczaj siedzi więcej osób...

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... tpicture01
Fakt, 3 lata temu była straszna bieda w tej Bydgoszczy i ogólnie to miasto jakoś słabo sobie radzi z wypełnieniem trybun.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: luck191 »

Trzeba dawać różnym miastom szanse na zorganizowanie turnieju finałowego,5tys. to przyzwoity wynik.Ktoś napisał wcześniej,ze turniej powinien odbywać się w miastach gdzie na co dzień nie grają zespoły siatkarskie,pomysł dobry,jeśli znajduje się hala na co najmniej 4tys. osób i nie jest strasznie przestarzała to jestem za,a przy okazji gospodarza turnieju finałowego warto wybrać wcześniej,nawet z rocznym wyprzedzeniem.Fani siatkówki mogliby zaplanować już sobie czas na wypad do miast w którym odbędzie się F4 Pucharu Polski.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: Kicu »

Akurat rozgrywanie Finałów na neutralnym gruncie to idealny pomysł. Dla mnie złą rzeczą by było, gdyby któraś z drużyn miała przewagę własnego boiska i publiczności. To nie Mistrzostwo Polski, gdzie zespoły grają miesiącami i liczy się miejsce w tabeli, które w jakimś stopniu daje komfort własnego boiska w pierwszych meczach.
Tylko po prostu trzeba organizować mecze Pucharowe w miastach, gdzie jest zapotrzebowanie na siatkówkę. Częstochowa jak najbardziej dała radę. Ogólnie chyba Śląsk i okolice są najlepszym terenem z największym zapotrzebowaniem i gwarancja sukcesu. Może za jakiś czas na przykład w Krakowie by spróbować? Halę tam obecnie budują przecież. Pomyślałem jeszcze o Szczecinie, ale niestety wydaje mi się, że mogłaby to być klapa.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: lucass90 »

Kicu pisze:... Może za jakiś czas na przykład w Krakowie by spróbować? Halę tam obecnie budują przecież. Pomyślałem jeszcze o Szczecinie, ale niestety wydaje mi się, że mogłaby to być klapa.
No tam na pewno siatkarze i kibice z Rzeszowa, Jastrzębia, Kędzierzyna, czy Bełchatowa wybraliby się z wielką chęcią... :D ;)
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: Kicu »

lucass90 pisze:
Kicu pisze:... Może za jakiś czas na przykład w Krakowie by spróbować? Halę tam obecnie budują przecież. Pomyślałem jeszcze o Szczecinie, ale niestety wydaje mi się, że mogłaby to być klapa.
No tam na pewno siatkarze i kibice z Rzeszowa, Jastrzębia, Kędzierzyna, czy Bełchatowa wybraliby się z wielką chęcią... :D ;)
No właśnie dlatego zaznaczyłem, że mogłaby to być klapa :D Na pewno jakaś część zapaleńców by się wybrała, tylko nie wiem, czy nowo budowana hala o pojemności ponad 7 tyś miejsc zajęta by była w 20% :) Ogólnie chyba północne rejony Polski dla siatkówki KLUBOWEJ nie są zbyt dobre.
Awatar użytkownika
dante_azs
Posty: 572
Rejestracja: 21 gru 2009, o 16:30
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: dante_azs »

Akurat uczestniczyłem we wszystkich 3 meczach Pucharu Polski w Częstochowie, więc wypowiem się w kwestii frekwencji.
Po pierwsze hala nie ma 7500 tylko 7100. Po drugie frekwencja na obu sobotnich meczach nie przekroczyła 3 tysięcy. Po trzecie, dziś na finale nie było więcej niż 4000 ludzi.
W hali było to widać bardzo dobrze. W tv nieco mniej. Taka specyfika kamery.
Ja uważam, że to słaba frekwencja, bo jeśli mecz ligowy słabego AZSu ze Skrą oglądało w tej samej hali ponad 4000 kibiców (chociaż źródła będą podawać mniej, bo pozwolenie na imprezę było do 3500) i również tyle samo ogląda finał PP, to trudno uznać to za rewelacyjny wynik.
Może pogoda też zrobiła swoje, a może brak Skry w turnieju finałowym :D
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: kuki91 »

Ale kurde, ja TEŻ byłem na wszystkich meczach, i akurat dzisiaj dłuższe boki były wypełnione w 90%, a na tyłach też całkeim sporo było :O Wiec 5k to lekko było dzisiaj ;)
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: Klugenhammer »

W każdym razie nie było tak tragicznie z publicznością jak to niektórzy przepowiadali.
Można było zrobić turniej w hali Polonia, obiekt byłby pełny w 100%, zabrakłoby biletów i wszyscy zachwycaliby się teraz olbrzymim zainteresowaniem. :D
Za rok turniej będzie np w Krakowie, przyjdzie 12.000 ludzi i znowu pojawią się głosy że hala pusta i nikt nie chce oglądać F4 PP.
coroner
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2013, o 22:49
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: coroner »

KChudz pisze:
lucass90 pisze:Puchy na hali ? Z pierwszym wyliczeń wynika, że na dzisiejszym finale było ok 5000 ludzi, czyli więcej, niż liczyłby sobie komplet w hali w Rzeszowie, czy Kędzierzynie...Z tego co widziałem, to na półfinałach też nie było tak tragicznie.

Poziom turnieju faktycznie wysoki, wszystkie mecze trzymały w napięciu i mogły się podobać. Zwycięzca jak najbardziej zasłużony, wielkie gratulacje dla Zaksy i dla wielkiego Fontelesa. Oby więcej takich zawodników w naszej lidze.
Nie wiem jak to liczono, bo jeśli hala mieści 7,500 to z relaacji tv i zdjęć szacowałem zajętość miejsc na jakieś 30%. No chyba, że doda się zawodników i oficjeli 4 klubów oraz dziennikarzy :D
Coś chyba przesadzacie z tą halą.Stałych miejsc 5900-30%=4100.Przypominam że Podpromie 4320 ale zawsze kilkaset dodatkowych krzeseł na parkiecie co daje ok.5000.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2013, o 23:16 przez coroner, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: Kicu »

Skąd Wy bierzecie te informacje na temat ilości miejsc?
Przejrzałem wiele źródeł i w większości jest podane 7100 miejsc, jako łączna liczba miejsc siedzących.
Wikipedia podaje, że stałych miejsc jest 5903 + do tego miejsca na trybunach wysuwanych, co daje łącznie 7100 miejsc:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_hal_ ... h_w_Polsce

Z tego co ja rozumiem, to miejsca wysuwane, to są te na samym dole. http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... ostcount=1 - na 5 zdjęciu od góry, na wizualizacji widać to całkiem okej. Były one w użyciu, więc w przypadku tej imprezy brane jest pod uwagę 7100 miejsc.
czar
Posty: 9
Rejestracja: 2 paź 2011, o 14:22
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: czar »

A ja trochę z innej beczki.Wczoraj byłam z wnuczką 3 letnia na meczu z Zaksy z Jastrzebskim i nie musiałam kupowac dla dziecka biletu.Po wygranym meczu udałam sie bo bilet na dzisiejszy mecz oczywiscie kupujac jeden bilet dla siebie .Dzisiaj o godzinie 13 zawitałam na hali w Czestochowie i problem muszę kupic dziecku bilet i to normalny bo ulgowych nie ma w sprzedazy.Wiec podaję panu swoj bilet i proszę o miejsce obok siebie okazuje się ze jest sprzedane .Kupuję o 5 rzedow nizej.Fajnie było ze hala nie była w pełni zapełniona i bilety były jeszcze w sprzedazy bo jak by nie było pocałowałabym klamkę hali i wraociła do domu.Zastanawiam się czy w tym swietym miescie w niedzielę zbierają na tacę nie tylko w kosciele.hehehe.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: lucass90 »

czar pisze:A ja trochę z innej beczki.Wczoraj byłam z wnuczką 3 letnia na meczu z Zaksy z Jastrzebskim i nie musiałam kupowac dla dziecka biletu.Po wygranym meczu udałam sie bo bilet na dzisiejszy mecz oczywiscie kupujac jeden bilet dla siebie .Dzisiaj o godzinie 13 zawitałam na hali w Czestochowie i problem muszę kupic dziecku bilet i to normalny bo ulgowych nie ma w sprzedazy.Wiec podaję panu swoj bilet i proszę o miejsce obok siebie okazuje się ze jest sprzedane .Kupuję o 5 rzedow nizej.Fajnie było ze hala nie była w pełni zapełniona i bilety były jeszcze w sprzedazy bo jak by nie było pocałowałabym klamkę hali i wraociła do domu.Zastanawiam się czy w tym swietym miescie w niedzielę zbierają na tacę nie tylko w kosciele.hehehe.
1. O której byłyście na sobotnim meczu ? Bo czasami, jeśli nie ma zbyt wielu ludzi, a ktoś przychodzi np w trakcie meczu, to wpuszczają za darmo :D Wiem z autopsji.

2. W dniu meczu nie ma w sprzedaży ulgowych biletów.
AZS CZĘSTOCHOWA!
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: dodonek »

czar pisze:Wczoraj byłam (...) na meczu z Zaksy z Jastrzebskim .
Mieli jakiś sparing w niedzielę? ;) - żartuję oczywiście, patrząc na godzinę Twojego wpisu. :)
[URL=https://matchnow.life]Conscious meetups: Dating without limitations[/URL]
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: Hirako »

Polecam, fajne podsumowanie:

http://www.youtube.com/watch?v=yXGPTVslAMg
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: fwasilcz »

Z tej perspektywy ostatni atak Kosoka wyglądał jeszcze gorzej :|
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: Pele »

fwasilcz pisze:
Z tej perspektywy ostatni atak Kosoka wyglądał jeszcze gorzej :|
Dopiero teraz zauważyłem że w momencie jego ataku na banerach była reklama eurolotu. Więc może dlatego piłka miałą taki lot :]
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Polski”