Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

rafik30
Posty: 371
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 17:12
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: rafik30 »

Delecta i tak ;pewnie wygra w Wawie 3:0 w rewanżu i awansuje bo u siebie nie umie grać z Politechniką i pewnie zmęczenie i granie bez rezerw dało swoje.
Stawiam,ze Bydgoszcz awansuje w rewanżu wygrywajac 3:0 jak w lidze ;).
Rafał Osiński : Bydgoszczanin z krwi i kości-fan Chemika/Delecty,Pałacu,Zawiszy,Polonii,Artego
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: Pele »

Klugenhammer pisze:
Pele pisze: Jutro wygrac seta i wchodzi druga szóstka. TAki pewnie jest plan więc wszystko jest OK.
Stosunek małych pkt mamy na +25 więc pozamiatane i bez tego seta.
Tyle że my w Radomiu nie uzbieramy "drugiej szóstki" :]
Sam wiesz ze wygranie seta załatwia sprawę i nie trzeba nic liczyć.
A co do "drugiej szóstki" to faktycznie "poleciałem". Bo mamy taką mozliwość tylko wsród przyjmujących i na ataku.
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
zbyszek_2013
Posty: 678
Rejestracja: 16 lut 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: zbyszek_2013 »

kibic_siatki pisze:Chyba Makowski po tym meczu zdecyduje się na objęcie kadry kobiet. :D
Wygląda na to, że decyzję podjął przed meczem ;) :o

Jak dla mnie półfinaliści to ZAKS-a, Resovia, Jastrzębski i Warszawa.
Tylko cud może zmienić ten skład drużyn.
"Dopóki nie miałem Internetu nie wiedziałem, że na świecie żyje tylu idiotów" - Stanisław Lem.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: Klugenhammer »

zbyszek_2013 pisze: Jak dla mnie półfinaliści to ZAKS-a, Resovia, Jastrzębski i Warszawa.
Tylko cud może zmienić ten skład drużyn.
Czy wygrana Skry w Jastrzębiu 3-1 będzie wg Ciebie cudem?
Dla mnie co najwyżej niespodzianką.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: tomasol »

Ciekawe wyniki padały w dwóch najbardziej wyrównanych parach, ale o ile wygranej Jastrzębia z osłabioną Skrą można jeszcze było się spodziewać, to powtórka wyniku z ligi w meczu Bydgoszczy z Politechniką jest małą niespodzianką. Uważam jednak, że nie wszystko jeszcze jest w tych parach przesądzone, zwłaszcza ekipa Makowskiego może zawalczyć i wygrać nawet do zera. W pozostałych parach mówiąc kolokwialnie jest już pozamiatane, wyniki 3:0 to wystarczająca zaliczka tak dla Resovii jak i dla ZAKSY.
Awatar użytkownika
Kuba_JW
Posty: 806
Rejestracja: 13 paź 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: Kuba_JW »

Dzis Jastrzębie (5 minut temu) zdobyło Puchar Polski w hokeja...
Oby to był znak :>
"dobrym atakiem wygrywa sie mecze, dobrą obroną zdobywa się mistrzostwa"
Siatkarskie gadżety http://www.internetowysklepsportowy.pl/Siatkowka-c9
Awatar użytkownika
dzolls
Posty: 56
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:49
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: dzolls »

Kuba_JW pisze:Dzis Jastrzębie (5 minut temu) zdobyło Puchar Polski w hokeja...
Oby to był znak :>
o tym samym pomyślałam, jak odgwizdali koniec meczu hihi to zdecydowanie nasz dzień :):)

Drugi mecz będzie w tv?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :)

Zbiliśmy Mistrza! :):)
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: akukuk »

Delecta zagrała bardzo źle. Rażąca nieskuteczność Wiki i Konarskiego. Bydgoszczanom nie wychodziło niemal nic. Warto dodać, że w Delekcie na pozycji libero cały mecz rozegrał Bonisławski (mimo że Dębiec normalnie się rozgrzewał), a w zespole Politechniki zabrakło Wierzbowskiego. W ekipie warszawskiej doskonała zmiana Adamajtisa. Ten mecz dobitnie pokazał co oznacza ławka rezerwowych. W Bydgoszczy wygląda ona po prostu bardzo licho. W rezultacie cały mecz rozgrywał i Wika i Konarski, gdzie każdy z nich nadawał się do zmiany od drugiego seta.
Awatar użytkownika
zbyszek_2013
Posty: 678
Rejestracja: 16 lut 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: zbyszek_2013 »

Klugenhammer pisze:
zbyszek_2013 pisze: Jak dla mnie półfinaliści to ZAKS-a, Resovia, Jastrzębski i Warszawa.
Tylko cud może zmienić ten skład drużyn.
Czy wygrana Skry w Jastrzębiu 3-1 będzie wg Ciebie cudem?
Dla mnie co najwyżej niespodzianką.
Nazywaj sobie jak chcesz. Dla mnie, na dzień dzisiejszy, Jastrzębie jest zdecydowanym faworytem w rewanżu, który da im awans do półfinału.
"Dopóki nie miałem Internetu nie wiedziałem, że na świecie żyje tylu idiotów" - Stanisław Lem.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Skra Bełchatów

Post autor: OlaMleko »

Mario pisze:
mikser pisze: Mario - wygodna wymówka: PP i tak nic nie daje, ciekawe ile zespołów będzie się tak tłumaczyć :)
Odpowiem już dziś: wszystkie poza zwycięzcą :]
Z pełną świadomością i możliwościami wygrania Pucharu przez Zaksę, powiadam - bo to prawda. PP nic nie daje, a w tym czasie są ważniejsze sprawy, którymi należy się przejmować (liga i Europa).
CEV jak zwykle się wpiernicza tam, gdzie nie trzeba i wszystko niszczy.
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 314
Rejestracja: 4 mar 2009, o 18:23
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Mario »

OlaMleko pisze:
Mario pisze:
mikser pisze: Mario - wygodna wymówka: PP i tak nic nie daje, ciekawe ile zespołów będzie się tak tłumaczyć :)
Odpowiem już dziś: wszystkie poza zwycięzcą :]
Z pełną świadomością i możliwościami wygrania Pucharu przez Zaksę, powiadam - bo to prawda. PP nic nie daje, a w tym czasie są ważniejsze sprawy, którymi należy się przejmować (liga i Europa).
CEV jak zwykle się wpiernicza tam, gdzie nie trzeba i wszystko niszczy.
Bzdura. Co to znaczy "nic nie daje"? Otóż daje trofeum, a w sporcie przecież właśnie o to chodzi żeby wygrywać te rozgrywki w których się startuje. Gdyby tak nie było to działacze klubów z Bełchatowa, Kędzierzyna, Olsztyna czy Częstochowy już dawno powywalaliby z gablot te nic nie warte blaszane naczynia z napisami "Za zdobycie Pucharu Polski w Siatkówce 1983" itp. Czy zdobycie mistrzostwa Polski ma tylko takie znaczenie że daje awans do LM? A wygranie LM liczy się tylko dlatego że zapewnia wjazd na KMŚ? Litości.
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: BadTrue »

Niestety fatalna decyzja o tym ze zwyciezca PP nie bedzie mial zagwarantowanego miejsca w LM przelozy sie na postawe zespolow, nie mowie tutaj ze zespoly nie beda chcialy wygrac, ale na pewno nikt nie bedzie juz gryzl parkietu. Teraz jego ranga jest taka jak Superpucharu, fajnie go miec w szafie, ale jak go nie zdobedziemy to nic wielkiego sie nie stanie.
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1040
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kanonier »

Mario pisze: Bzdura. Co to znaczy "nic nie daje"? Otóż daje trofeum, a w sporcie przecież właśnie o to chodzi żeby wygrywać te rozgrywki w których się startuje. Gdyby tak nie było to działacze klubów z Bełchatowa, Kędzierzyna, Olsztyna czy Częstochowy już dawno powywalaliby z gablot te nic nie warte blaszane naczynia z napisami "Za zdobycie Pucharu Polski w Siatkówce 1983" itp. Czy zdobycie mistrzostwa Polski ma tylko takie znaczenie że daje awans do LM? A wygranie LM liczy się tylko dlatego że zapewnia wjazd na KMŚ? Litości.
Nic dodać, nic ująć. Zgadzam się w 100%.
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Puchar Polski mężczyzn 2012/2013

Post autor: Klugenhammer »

Kicu pisze:
Klugenhammer pisze:
Kicu pisze:Wrzucane są gdzieś statystyki z meczów Pucharu Polski?
Tak. Na stronach klubowych. Na stronie ZAKSy będą pewnie najpóźniej wieczorem.
Hym... faktycznie, wrzucane są w newsie dotyczącym meczu po prawej stronie. Zapomniałem o tym całkiem, bo jakoś niezbyt one się w oczy rzucają ;) Dzięki wielkie za przypomnienie.
Staty już są udostępnione:
http://www.zaksa.pl/sites/default/files ... _12795.pdf
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Skra Bełchatów

Post autor: OlaMleko »

BadTrue pisze:Niestety fatalna decyzja o tym ze zwyciezca PP nie bedzie mial zagwarantowanego miejsca w LM przelozy sie na postawe zespolow, nie mowie tutaj ze zespoly nie beda chcialy wygrac, ale na pewno nikt nie bedzie juz gryzl parkietu. Teraz jego ranga jest taka jak Superpucharu, fajnie go miec w szafie, ale jak go nie zdobedziemy to nic wielkiego sie nie stanie.
A ja się zgadzam właśnie z tym. Gdyby to były jedyne rozgrywki w miesiącu, to może przychyliłabym się do stanowiska o "wygrywaniu wszystkiego, w czym się startuje", jednak mając na karku dwie znacznie poważniejsze rywalizacje, niemożliwe jest rzucenie wszystkich sił na PP. Oczywiście, zawodnicy nie wyjdą i nie położą się na boisku, ani nie będą ciągnąć słomek o wygraną. Na pewno zakodowane mają, że jak już się gra, to po to, by zwyciężyć. Kwestia jest taka, że w razie porażki, nikt nie będzie robił z tego wielkiej sprawy.
Mario pisze: A wygranie LM liczy się tylko dlatego że zapewnia wjazd na KMŚ? Litości.
Naprawdę myślisz, że ktoś walczy w LM po to, żeby wyjechać do Kataru? :D
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 314
Rejestracja: 4 mar 2009, o 18:23
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Mario »

OlaMleko pisze:
Mario pisze: A wygranie LM liczy się tylko dlatego że zapewnia wjazd na KMŚ? Litości.
Naprawdę myślisz, że ktoś walczy w LM po to, żeby wyjechać do Kataru? :D
A Ty naprawdę myślisz że w ostatnich latach kluby grały o PP tylko dla awansu do LM? :]
Właśnie o to chodzi że w LM nie gra się o KMŚ, a w PP nie grało się tylko o awans do LM.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Skra Bełchatów

Post autor: OlaMleko »

Mario pisze:
OlaMleko pisze:
Mario pisze: A wygranie LM liczy się tylko dlatego że zapewnia wjazd na KMŚ? Litości.
Naprawdę myślisz, że ktoś walczy w LM po to, żeby wyjechać do Kataru? :D
A Ty naprawdę myślisz że w ostatnich latach kluby grały o PP tylko dla awansu do LM? :]
Właśnie o to chodzi że w LM nie gra się o KMŚ, a w PP nie grało się tylko o awans do LM.
Pewnie nie, ale sam prestiż nie wystarczy, żeby się zabijać o trofeum, masz podejście idealistyczne (szanuję to), obok którego są możliwości fizyczne człowieka i inne priorytety.
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Rysio z Klanu »

Puchar Polski nie daje Ligi Mistrzów, co bardzo zdeprecjonowało go jako trofeum, ale do k**** nędzy to jest cały czas TROFEUM!! Troszkę mniej istotne niż rok temu, ale TROFEUM! Nie musimy się cofać do lat 80tych. Gdy Skra zdobywała dwa pierwsze puchary, one również nie dawały LM, a były wielkim sukcesem. Za bardzo chyba się do tej Champions League przyzwyczailiśmy, co jest w zasadzie dla człowieka typowe (gdy się czegoś zasmakuje trudno się odzwyczaić). Skra przegrała pierwszy, naprawdę bardzo ważny mecz, w dniu dzisiejszym. Gwarantuje, że dużo mniej ważna jest runda zasadnicza, zatem jeśli mamy wybierać priorytety, to ewidentnie takowym jest PP, od razu po LM, a nie jakieś tam styczniowe mecze ligowe.
Jeden mój wniosek po dzisiaj: Skra w takim ustawieniu jest uzależniona od Cupkovicia. Gdy on gra dobrze, Wlazły ma duże wsparcie w ataku i gra się klei. Gdy gra słabo, to praktycznie nie ma go na boisku i to od razu się odbija.
Wiedziałem, że wielu będzie podchodziło do tych rozgrywek teraz z przymrużeniem oka, ale to co się dzieje przechodzi ludzkie pojęcie. A brak transmisja z dzisiaj nie wiem czym tłumaczyć.

Może nie ten dział, ale... pod względem sportowym to może i lepiej, że nie było transmisji. Poza tie-breakami punkty cały czas zdobywane seriami.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2012, o 22:40 przez Rysio z Klanu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: BadTrue »

Podejście takie jest cudowne i szczytne.....statuetki w szafie piekne, ale teraz kluby muszą walczyć o zatrzymanie sponsora a jego nie interesuja statuetki, ale reprezentowanie marki na arenie medzynarodowej a to daje gra w Lidze Mistrzów.
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 314
Rejestracja: 4 mar 2009, o 18:23
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Mario »

OlaMleko pisze: Pewnie nie, ale sam prestiż nie wystarczy, żeby się zabijać o trofeum, masz podejście idealistyczne (szanuję to), obok którego są możliwości fizyczne człowieka i inne priorytety.
No to trochę zmieniasz front bo wcześniej pisałaś "PP nic nie znaczy" a teraz złagodziłaś stanowisko na "są inne ważniejsze rozgrywki". Jednak jest zasadnicza różnica pomiędzy obiema wypowiedziami, a z drugą jestem w stanie się zgodzić.
Wiem że dla klubów ważniejsze i bardziej prestiżowe są +L i LM i traktują je priorytetowo. Ale nie można pisać że herezji "PP nic nie znaczy" bo nic oznacz nic czyli kompletne zero.
Spójrz na stronę www twojej Zaksy - klub szczyci się tam zdobyciem trzech PP, a wtedy PP dawał tylko tyle ile daje dziś.
BadTrue pisze:Podejście takie jest cudowne i szczytne.....statuetki w szafie piekne, ale teraz kluby muszą walczyć o zatrzymanie sponsora a jego nie interesuja statuetki, ale reprezentowanie marki na arenie medzynarodowej a to daje gra w Lidze Mistrzów.
a to PGE zamierza sprzedawać prąd za granicę? :] :] :]
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Alfred Tennyson »

Teraz jego ranga jest taka jak Superpucharu, fajnie go miec w szafie, ale jak go nie zdobedziemy to nic wielkiego sie nie stanie
Chyba nie do końca - ostanio bodajże Przedpełski napąmknął, że CEV lubi zarabiać pieniądze i zamierza reaktywować "Puchar Zdobywców Pucharów" także być może zwycięzca Pucharu Polski dostanie miły prezent :)
Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Skra Bełchatów

Post autor: OlaMleko »

Mario pisze:
OlaMleko pisze: Pewnie nie, ale sam prestiż nie wystarczy, żeby się zabijać o trofeum, masz podejście idealistyczne (szanuję to), obok którego są możliwości fizyczne człowieka i inne priorytety.
No to trochę zmieniasz front bo wcześniej pisałaś "PP nic nie znaczy" a teraz złagodziłaś stanowisko na "są inne ważniejsze rozgrywki. Jednak jest zasadnicza różnica pomiędzy obiema wypowiedziami, a z drugą jestem w stanie się zgodzić.
Wiem że dla klubów ważniejsze i bardziej prestiżowe są +L i LM i traktują je priorytetowo. Ale nie można pisać że herezji "PP nic nie znaczy" bo nic oznacz nic czyli kompletne zero.
Spójrz na stronę www twojej Zaksy - klub szczyci się tam zdobyciem trzech PP, a wtedy PP dawał tylko tyle ile daje dziś.
Oczywiście, że się szczyci, bo jak już jest, to czemu nie. Chodzi o to, że jak NIE MA, to żadna strata. I nie napisałam, że nic nie znaczy, tylko że nic nie daje ;) To subtelna różnica, w której może rzeczywiście tkwi rozbieżność naszych zdań.
Edyta

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Edyta »

Nie no, jak w ogóle można porównywać prestiż Pucharu Polski do Superpucharu, który jest jakimś sztucznym jednomeczowym wymysłem z raptem, hoho, roczną tradycją ;) Puchar Polski ma wieloletnią tradycję, ma swoją specyfikę i system rozgrywek, i jest po prostu prestiżowym trofeum samym w sobie. To prawda, że ten prestiż odrobinę spadł w tym roku, ale jestem przekonana, że klubom zależy na nim prawie tak samo jak co roku. Tym bardziej, że jego decydujące fazy rozgrywane są na długo przed play offami, a nawet decydującymi meczami w europejskich pucharach i spokojnie można rzucić siły na te rozgrywki.
Mistrzostwo Polski jest tylko jedno, a klubów z ambicjami na jego zdobycie kilka. Kto go nie zdobędzie, a zdobędzie PP, zawsze może uznać, że zdobył inne trofeum w sezonie i może to traktować jako osiągnięcie.
qtp
Posty: 2274
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: qtp »

PP będzie się liczył prostego powodu, 3 drużyny będą bardzo niezadowolone po sezonie gdyż nie zdobędą majstra, a taki cel ma cała wielka 4. Trzeba będzie szukać jakichś sukcesików w przegranym sezonie i tu PP może się przydać.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Klugenhammer »

BadTrue pisze:teraz kluby muszą walczyć o zatrzymanie sponsora a jego nie interesuja statuetki, ale reprezentowanie marki na arenie medzynarodowej a to daje gra w Lidze Mistrzów.
IMO większość sponsorów wolałaby jednak powiedzieć o sobie z dumą "sponsorujemy Zdobywcę Pucharu Polski" niż "sponsorujemy uczestnika Ligi Mistrzów". Tak to już jest w marketingu że zawsze lepiej sprzedaje się zwycięstwo w zawodach mniejszego kalibru niż udział w zawodach o większym prestiżu. Po prostu ludzie kochają i podziwiają zwycięzców.
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: BadTrue »

Klugenhammer pisze:IMO większość sponsorów wolałaby jednak powiedzieć o sobie z dumą "sponsorujemy Zdobywcę Pucharu Polski" niż "sponsorujemy uczestnika Ligi Mistrzów". Tak to już jest w marketingu że zawsze lepiej sprzedaje się zwycięstwo w zawodach mniejszego kalibru niż udział w zawodach o większym prestiżu. Po prostu ludzie kochają i podziwiają zwycięzców.
Może masz też rację, ale wątpię akurat żeby sponsor szczycil sie tym że sponsoruje Zdobywce Pucharu Polski, uważam że możliwość reprezentowania marki w LM ma nieporównywalne znaczenie dla samego sponsora.
kibic_siatki
Posty: 2593
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kibic_siatki »

Temat ten jest bardzo popularny bo mimo wszystko (utrata MP, straty kadrowe) jest to potencjalnie nadal najlepszy klub w Polsce- co widać przez wyniki w LM. W przypadku Częstochowy ostatnie posty dotyczą wspominania sukcesów klubu (sprzed 15 lat- czyli perły z lamusa)- przeżyjmy to jeszcze raz lub narzekanie na kierownictwo klubu, że zrobiło z klubu filię Bełchatowa.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2012, o 19:09 przez kibic_siatki, łącznie zmieniany 1 raz.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: pk+ »

Wydaje mi się że tak długo jak kilka klubów będzie miało apetyt (i realne szanse) na Mistrzostwo Polski, tak długo Puchar Polski będzie miał znaczenie, bo nie da się podzielić MP na 2-3 zespoły, więc wygrywając PP nadal będzie można określić sezon jako udany, więc nawet jeśli kibice nie będą pucharu poważali to kluby tak.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Roan
Posty: 1094
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 10:56
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Roan »

Dopóki o zdobywcy pucharu będzie pisać się w gazetach, a rozgrywki będą pokazywane w mediach to znaczenie jest niebagatelne. Tak tanio nigdzie sławy i reklamy nie kupisz jak w PP.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Klugenhammer »

Jestem pewny że na PP bardzo zależy wszystkim zespołom z czołówki. Zawodnicy i sztab ma z pewnością ustalone premie za jego zdobycie, a i w CV mieliby co sobie wpisać. Jest to też szansa na swego rodzaju polisę ubezpieczeniową na wypadek braku sukcesu w lidze - "Co prawda nie zdobyliśmy mistrzostwa/medalu ale za to zdobyliśmy Puchar Polski". Nie wierzę więc w to, że którykolwiek z trenerów grałby w półfinale czy finale F4 rezerwowymi oszczędzając kluczowych graczy np na mecz LM.

Pewne w 100% jest też jedno: każdy działacz, trener, zawodnik i kibic klubu który odpadnie z rozgrywek PP będzie umniejszał ich znaczenie bagatelizując tym samym rangę swojej porażki. To normalny odruch obronny człowieka.
Wyrzucili CIę z pracy? - Tak ale żadna strata bo i tak sam chciałem odejść.
Rzuciła Cię dziewczyna? - Tak ale żadna strata bo była gadatliwa i nie umiała gotować.
Odpadłeś z Pucharu Polski? - Tak ale żadna strata bo był bez znaczenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Polski”