Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Artek
Posty: 335
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Artek »

Czytając regulamin i drabinkę Pucharu Polski, to chyba związek zgubił drużyny które zajmą miejsca 7-12. Nie ma o nich ani słowa. :)
Daty też wzięli z kosmosu albo tylko zrobili kopiuj/wklej.

http://www.pzps.pl/I-Liga/Mezczyzni/lea ... ,9895.html


Niech zrobią tak, żeby każda drużyna z Plusligi grała z drużyną I i II ligi, we wcześniejszych rundach, a nie tylko 3 mecze i zdobywają puchar. Wtedy zgłosi się więcej zespołów, bo każdy będzie chciał zagrać z najlepszymi mimo że zagrają rezerwami.
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: repres1 »

Artek pisze:Niech zrobią tak, żeby każda drużyna z Plusligi grała z drużyną I i II ligi, we wcześniejszych rundach, a nie tylko 3 mecze i zdobywają puchar. Wtedy zgłosi się więcej zespołów, bo każdy będzie chciał zagrać z najlepszymi mimo że zagrają rezerwami.
Jest tylko jeden problem: kiedy drużyny +L mają grać te mecze?
Drużyn +L jest 14. Musiałyby występować od 1/16 finału. Czyli potrzebujemy terminu na 1/16 i 1/8. Kiedy?
"Granie rezerwami" - fajny pomysł. Tylko że "rezerwy" jeżdżą na te same mecze, co I skład.
PP zdeprecjonował się przez odebranie zdobywcy awansu do LM. Zdeprecjonowałby się do końca, gdyby kluby +L musiały na mecze wysyłać zawodników Młodej Ligi.
Trochę umiaru. Pliiiizzzz
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: SerCos »

W Rosji właśnie zaczął się puchar, po prostu zespoły, które oddały reprezentantów mają awans z urzędu bez względu na wyniki. W tym roku startuje 26 zespołów podzielonych na 5 grup, mało tego grają mecz i rewanż. Moim zdaniem jedna z ciekawszych formuł rozgrywania pucharu.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Kamil92 »

SMS Spała awansowała do 1/4 finału i zagra tam przeciwko drużynie z miejsc 1-4, które wyłonione będą po fazie zasadniczej PlusLigi. Ciekawe jak się zaprezentują na ich tle. Mecz ćwierćfinałowy "już" 4 lutego.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: lipton »

Gwoli ścisłości, to chyba będzie mecz 1/8 finału, a nie ćwierćfinał?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Kamil92 »

lipton pisze:Gwoli ścisłości, to chyba będzie mecz 1/8 finału, a nie ćwierćfinał?
Będzie osiem drużyn*, czyli 4 mecze, więc ćwierćfinał :)

* - drużyny 1-6 po fazie zasadniczej PlusLigi i 2 drużyny, które awansują czyli SMS Spała i zwycięzca z meczu GKS Katowice - Aluron Virtu Warta Zawiercie
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: lipton »

Aha, logiczne mi się wydawało, że skoro z pierwszej ligi awansowały 2 drużyny, to pozostałe 14 będzie z Plusligi, suma da 16 i zagrają 1/8. Czyli to oznacza, że zespoły z miejsc 7-14 w Pluslidze w ogóle nie grają w tym roku w PP?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Kamil92 »

lipton pisze:Aha, logiczne mi się wydawało, że skoro z pierwszej ligi awansowały 2 drużyny, to pozostałe 14 będzie z Plusligi, suma da 16 i zagrają 1/8. Czyli to oznacza, że zespoły z miejsc 7-14 w Pluslidze w ogóle nie grają w tym roku w PP?
Dokładnie tak. Tak jest to rozpisane w tym dokumencie, który znajduje się w pierwszym poście.
Patrząc na zeszłoroczne mecze w wczesnych fazach PP, to kluby z tych niższych miejsc, chyba nie są jakoś szczególnie smutne. Aczkolwiek wtedy mecze były w trakcie sezonu, pomiędzy meczami ligowymi, więc możliwe, że przy obecnym systemie, drużyny te miałyby więcej motywacji do sprawienia jakiejś niespodzianki.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: lipton »

Uderz w stół...
Temat trafił już na główną:
http://siatka.org/pokaz/osiem-zespolow- ... ze-polski/

W komentarzach na FB głosy raczej krytyczne, ale moim zdaniem jeśli drużyny z Plusligi się zgodziły to czemu nie? Dla pierwszoligowców zagrać z kimś z Plusligi to zawsze jest duże wydarzenie no i nie będzie takich kwiatków jak w poprzednich latach, gdzie drużyny z pierwszej ligi ogrywały olewających PP ekstraklasowiczów, którzy wystawiali drugie składy albo jeździli na mecze "na dwa auta".
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: ldz »

lipton pisze:Dla pierwszoligowców zagrać z kimś z Plusligi to zawsze jest duże wydarzenie no i nie będzie takich kwiatków jak w poprzednich latach, gdzie drużyny z pierwszej ligi ogrywały olewających PP ekstraklasowiczów, którzy wystawiali drugie składy albo jeździli na mecze "na dwa auta".
dokładnie, większość zespołów podchodziła do tego i tak olewczo, a teraz nagle będzie płacz, że ich nie ma? Pies ogrodnika normalnie...
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1034
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: kanonier »

Może w ogóle nie grać PP? Po to jest PP aby mogły w nim zaistnieć drużyny, które nie mają szans na MP, a tu takie kwiatki :o
Lepszym pomysłem byłaby rezygnacja z PP w tym roku skoro terminarz jest zbyt napięty.
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: lipton »

Myślę, że skoro impreza jest rozgrywana bez przerwy pewnie od kilkudziesięciu lat, to rezygnacja nie wchodzi w grę, bo mimo wszystko byłaby to ogromna strata przede wszystkim wizerunkowa. Nie wiem też jak to wygląda od strony przepisów, czy związek nie ma obowiązku przeprowadzić rozgrywek o Puchar Polski?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
ajsmen90
Posty: 151
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:16
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: ajsmen90 »

Zawsze mi się wydawało, że rozgrywki Pucharowe (nie ważne czy w siatkówce, czy piłce nożnej) są po to, żeby dać szanse słabszym drużynom coś wygrać. Jednak słabszym nie znaczy, by przeciw najlepszym ekipom Plus Ligi stawiać drugoligowców albo drużyn z jeszcze niższych lig nie dając szans pierwszoligowcom (drużynom 7-14 z Plus Ligi). No chyba, że kluby z okolic tych miejsc rzeczywiście grały tak jakby olewały te rozgrywki, ale wątpię. Zresztą nie można przewidzieć też kto będzie na tych miejscach. Ciekaw jestem czy te kluby nie walczące o mistrzostwo (przynajmniej wg przewidywań bukmacherów), który typowane są do zajęcia tych właśnie miejsc tak bez gadania zgodziły się na te zasady i dlaczego? Na pewno ten system rozgrywek to temat na długie dywagacje.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: SerCos »

Kolejny przykład braku wizji w przyszłość i z tego względu mamy takie potworki. Wielkie zaskoczenie, że turniej olimpijski jest co cztery lata i może być potrzeba się do niego zakwalifikować :]
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Chal »

Całe szczęście, że Spała awansowała, bo dzięki temu najbardziej utytułowany klub w historii rozgrywek będzie miał chociaż jednego reprezentanta w tegorocznej edycji.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Artek
Posty: 335
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Artek »

Przecież Spała co roku gra w pucharze, a tym miała 3 drużyny nawet i awansował ten drugi.
kon
Posty: 162
Rejestracja: 28 maja 2010, o 21:03
Płeć: M
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: kon »

Zgaduję że Chalowi chodziło o Kochanowskiego.
marakuja
Posty: 447
Rejestracja: 27 maja 2009, o 13:17
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: marakuja »

Jest już oficjalny termin i miejsce rozegrania finałów ? Bo według spikera na ZAKSIE będzie to początek lutego we Wrocławiu ;)
Marakuja - zwycięzca pretypera Typera Forum Strefy Siatkówki 2015/2016 !!!
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: madlark »

marakuja pisze:Jest już oficjalny termin i miejsce rozegrania finałów ? Bo według spikera na ZAKSIE będzie to początek lutego we Wrocławiu ;)
http://siatka.org/pokaz/final-pucharu-p ... wroclawiu/
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
kaede
Posty: 105
Rejestracja: 14 wrz 2015, o 15:53
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: kaede »

czy ma ktoś informacje o pewnym miejscu finału pucharu i o biletach? będę bardzo wdzięczna za informacje ;)
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Kamil92 »

kaede pisze:czy ma ktoś informacje o pewnym miejscu finału pucharu i o biletach? będę bardzo wdzięczna za informacje ;)
Turniej rozegra się w dniach 5-7 lutego we Wrocławiu w hali Orbita. O biletach jak na razie nie ma żadnej informacji.
http://siatka.org/pokaz/final-pucharu-p ... wroclawiu/
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: dakuul »

Termin ekspresowy to bilety powinny być lada chwila.
Nie pamiętam kiedy oglądałam siatkówkę (prawdziwą, czyli męską:P) w Orbicie. Ale mam farta, bo do hali mam trzy przystanki, nawet nie opłaca się jechać autem. Choć trochę i szkoda, bo lubię zwiedzać nowe miejsca.

Ha! I sprawdziłam - wypada mi pierwsza zmiana, czyli 5.02.16 (ćwierćfinały) pracę kończę o 12. Czyli obejrzę spokojnie wszystko pod warunkiem zakupu biletów.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Kamil92 »

Ja też się cieszę, że we Wrocławiu, co prawda mam trochę więcej przystanków, ale to nie problem :)
Szczególnie jestem ciekaw występu SMS Spały na tle któregoś z PlusLigowych zespołów. Losowanie par ma odbyć się 20 stycznia o godzinie 15:00 (transmisja tutaj: http://www.plusliga.pl/pcup/s/info.html )
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Michal5 »

Czy tylko dla mnie turniej finałowy pucharu Polski w 3-tysięcznej hali to trochę śmiech? Gdyby to chociaż było w Hali Stulecia...
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: dakuul »

Dałabym sobie głowę uciąć, iż pierwotnie (w chwili oddawania obiektu do użytku) podawano, że Orbita ma pojemność 4,5 tys. widzów. Tam jest sporo dostawianych trybun. Mogę się jednak mylić, bo siatkówki (nie liczę dziewczyn) dawno nie było. To naprawdę ładna hala z nowoczesnym zapleczem.

Ale nie ma o co kruszyć kopii, bo Puchar nie należy do najważniejszych imprez siatkarskich. Tłumu kibiców jakoś nie przewiduję. Gdańska hala w zeszłym roku była pustawa.

Raczej jestem zdziwiona, że PP będzie w moim mieście. Oznaczałoby to, że polityka władz miasta co do promocji poprzez wydarzenia kulturalne i sportowe się nie zmienia:).
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

Czekam niecierpliwie, aż PZPS skopiuje pomysł ZRSR.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: mewa »

Noworoczny pisze:Czekam niecierpliwie, aż PZPS skopiuje pomysł ZRSR.
PZPS nie jest organizatorem rozgrywek Pucharu Polski.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

A zatem czekam niecierpliwie, aż organizator PP skopiuje pomysł z ZSRS.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Kamil92 »

Jastrzębie wygraną w ostatniej kolejce zaklepali ostatnie miejsce w finałowym turnieju Pucharu Polski. Tak więc skład finału jest następujący:
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Skra Bełchatów, Resovia Rzeszów, LOTOS Gdańsk, Czarni Radom, Jastrzębski Węgiel, SMS Spała, GKS Katowice.
Jak już pisałem, losowanie odbędzie się 20 stycznia.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

Czy pierwsze cztery zespoły są rozstawione na modłę tenisową? Tj., że Zaksa może się spotkać ze Skrą dopiero w finale?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Polski”