Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

lex pisze:
Noworoczny pisze:Była kiedyś taka sytuacja w meczu finałowym turnieju wielkoszlemowego pomiędzy Graff a Sanchez:
Wtedy modne były takie plastikowe łapki na piłki do drugiego serwisu, umieszczane pod spódnicą. W jednej szalenie ważnej wymianie, gdy Stefka miała chyba break point, i zyskała w akcji olbrzymią przewagę sytuacyjną, którą pewnie za moment zamieniłaby na punkt, Arantxy wypadła na kort piłka z tej łapki. Sędzia przerwała akcję i zarządziła powtórzenie akcji. To zbulwersowało Niemkę. "To co" pytała retorycznie "za każdym razem, jak ona będzie przegrywać akcję, wyrzuci sobie piłkę i będziemy powtarzać?"
Sanchez tylko uśmiechała się pod nosem. Break pointa obroniła i wygrała turniej.

Wydaje się, że nie ma na to rady. Przewrócił się, nie wstawał. Znaczy była kontuzja (jak się okazało za momencik bardzo niegroźna, ale akurat Mańka bym o takie celowe manewry nie podejrzewał). I nie chodzi o to, że akcję powtórzono, ale o dwie inne sprawy:
- akcja powinna być od razu przerwana, bo gdyby np. Rock dotknął siatki przy tym bloku, to byłby punkt dla Skry? To jest tzw. granie na podwójny sztos. Albo Skra wygra akcję, albo zostanie ona powtórzona.
- kartka dla Giorgiego to był skandal. Typowe pilnowanie wyniku. Ławka Zaxy zachowywała się bez zarzutu a tu nagle z czapy czerwona (jakoś Falasca za o wiele gorsze zachowanie dostał tylko żółtą).
Sędziowie sami nie mogą wygrać meczu. Ale mogą dać szansę. Skra tę szansę wykorzystała - to klasowi i doświadczeni zawodnicy, którzy w podobnej sytuacji znaleźli się nie pierwszy raz, więc potrafili się zachować.
Można powiedzieć standard: kontrowersyjna decyzja pozbawiająca punktu i po reakcji, która po prostu musi nastąpić, ukaranie utratą następnego punktu. Mało kto jest w stanie zachować po tym zimną krew, dlatego jest to takie skuteczne.
Nie mogła tego galaktyczna ZAKSA wygrać gładko 3:0 i po sprawie?????
Kolego, Ty na pewno do mnie rozmawiasz? Bo jeśli tak, to wiedz, że ja napinek nie lubię, i jeśli chcesz czegoś się ode mnie dowiedzieć, to pytaj merytorycznie, uprzejmie proszę. Nie mam pojęcia, jaki ma Twoje pytanie związek z moim postem, ale odpowiem:
Pytanie jest nieco nieprecyzyjne, bo w języku polski słowo móc ma wiele znaczeń. Odpowiem na podstawowe dwa:
1. Móc = mieć możliwość. Tak, Zaxa zaczynając mecz finałowy mogła (miała możliwość) wygrać 3-0.
2. Móc = dać radę. Nie, Zaxa nie mogła (nie dała rady) wygrać tego meczu 3-0, bo przegrała drugi set.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

A bo ja meczu nie widziałem to co mam komentować?
Drodzy, meczu nie widziałem, ale Skra wygrała zasłużenie, a kto sądzi inaczej, ten napinacz (sorki, że z pamięci cytuję, ale forumowy ficzer do cytowania fragmentów postów nie jest moim fanem).

Kolor i układ kartek jakie się stosuje są również określone w przepisach i wytycznych do nich. Jeśli jakiś zawodnik/członek sztabu Zaksy wypełnił przesłanki to decyzja słuszna. W każdym razie nie będę dalej komentował, bo faktycznie meczu nie widziałem.
Ale Skra wygrała zasłużenie i gratulacje.
A tak na zdrowy rozsądek to chyba mnie o stronniczość na rzecz Skry nie podejrzewasz?
Nie i nigdy tego nie pisałem. W ogóle nie należy doszukiwać się w moich postach jakichś podtextów, ukrytych znaczeń, aluzji, czy też wyrabiać sobie na ich podstawie obrazu na temat niewyartykułowanych moich poglądów. Piszę to, co myślę i staram się to robić precyzyjnie.
I tak jak już pisałem. Ta sama para, mniej niż 3 lata temu sędziowała 1/4 finału na Podpromiu. Po ataku Lotmana Twardowski uznał, że piłka dotknęła dłoni Atana albo Plińskiego. Albo obu. Nie wiadomo, bo nie dało się tego stwierdzić. Wtedy Twardowski/Burkiewicz również chcieli dopomóc Skrze?
Nie wiem, ocb, bo ja na temat tamtego meczu się nie wypowiadałem (chyba nie byłem jeszcze na naszym forum zarejestrowany). Nevertheless, to że ktoś wczoraj na śniadanie zjadł jajko na miękko, nie oznacza, że dzisiaj nie może zjeść jajecznicy. Zwłaszcza, jak wczoraj po południu usłyszał, że wybełtane jaja są smaczniejsze.
Bo ja nie wiem jakie wnioski mam wyciągnąć.
Za rok może być tak, że w meczu RR-Zaksa, któryś z tej dwójki wskaże boisko, gdy ja z I2 zobaczę aut. Wrócę tutaj na forum, będę ujadał na 5 stron wątku, bo takie prawo kibica, ale jakichś dalekosiężnych wniosków na bazie dwóch, kontrastowych sytuacji tworzył nie będę.
Trzech, a biorąc pod uwagę kilka innych przypadków zachowań nieukaranych, to więcej. A za rok to będzie za rok. Może Świderski albo jakiś inny działacz Zaxy zajdzie daleko we władzach krajowych?

Noji, jakbyś kiedyś jeszcze obejrzał, podziel się, proszę, wrażeniami z tych dwóch czalendżów (-: Czy siedząc na miejscu pani blądynki podjąłbyś takie same decyzje?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Mati20
Posty: 125
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:13
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Mati20 »

rocky pisze:Piłka byle na tyle wysoko przyjęta, że Mariusz spokojnie pozbierałby się po tym przyjęciu i mógł uczestniczyć w ataku. Fakt piłka była wrzucona na taśmę ale Mariusz który w tym dniu był nieźle dysponowany spokojnie mógł powalczyć z Deroo, szczególnie że to on byłby tą 'aktywną' stroną.
Nieprawda. Proponuję zobaczyć tę akcję kilka razy i dokładnie przeanalizować.
Wlazły przy próbie amortyzacji zagrywki Gladyra zatoczył się do tyłu, tracąc równowagę, zanim w ogóle jakiś kontakt z Milczarkiem miał miejsce. Musiałby startując z szóstego metra, zmieniając kierunek ruchu z do tyłu na do przodu, zdążyć do tragicznej piłki od Uriarte, która przechodziła na wysokim pułapie nad siatką. Żadnej przepychanki by tam nie było, punkt był/byłby wygrany przez Zaksę.
magdamad
Posty: 6
Rejestracja: 8 lut 2016, o 14:27
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: magdamad »

PabloFX pisze:2. set: Oskar się pośpieszył, wcisnął guzik od challengu, Fefe nie chcial i pokazał to sędziom. Czas trwania: 2-3sekundy. Efekt: żółta kartka za grę na czas.

5. set: Wlazły kontuzja, wchodzi Marcel (słusznie). Ale za chwilę, Szampon wchodzi jak gdyby nigdy nic z powrotem na boisko, mamy 7 zawodników na parkiecie, zamieszanie, zero sygnalizacji ze strony trenera, burdel na kółkach. Czas trwania: kilka sekund, może nawet 10. Efekt: zero kary za ewidentną grę na czas.

Mariusz doskonale wiedział co się dzieje bo siedziałem od sytuacji moze z 7-8m.

Jak widać, są równi i równiejsi.

Nie neguję zmiany narzuconej bo była okej, ale ten cały teatrzyk jaki wynikł z tego powodu.

A odnośnie bezpunktu: mógł patrzeć pod nogi, u Igły nikt nie przerywał.
Popieram - też tak to widziałam. Nie chodzi o to, że Gromadowski wszedł przy kontuzji Wlazłego, bo to oczywiste, ale o to, że Wlazły potem wrócił po prostu wbiegając na boisko, przez chwile dyskutowali sobie pod siatką z Gromadowskim, Gromadowski zszedł, drużyny przygotowywały się do rozegrania akcji i dopiero po dłuższej chwili i konsultacjach sędziego pierwszego i drugiego przez słuchawki polecili oni Wlazłemu zejść, a Gromadowskiemu wrócić... Całość trwała moim zdaniem grubo ponad 10 sekund i nie było żadnego nawet upomnienia ze strony sędziów...
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: weary_skier »

Noworoczny pisze:
Drodzy, meczu nie widziałem, ale Skra wygrała zasłużenie, a kto sądzi inaczej, ten napinacz (sorki, że z pamięci cytuję, ale forumowy ficzer do cytowania fragmentów postów nie jest moim fanem).
Aaaa o to. No już bez przesady. Jak komuś śpiewam 100 lat to przecież nie mam na myśli, że koniecznie musi do tej setki dobić choćby przez ostatnie 8 miał warzywić. Tak się napisało. Już się nie denerwuj.

W każdym razie myślałem, że rozmawiamy o sztuce sędziowania a nie o meczu.

Nie wiem, ocb, bo ja na temat tamtego meczu się nie wypowiadałem (chyba nie byłem jeszcze na naszym forum zarejestrowany). Nevertheless, to że ktoś wczoraj na śniadanie zjadł jajko na miękko, nie oznacza, że dzisiaj nie może zjeść jajecznicy. Zwłaszcza, jak wczoraj po południu usłyszał, że wybełtane jaja są smaczniejsze.
Trzech, a biorąc pod uwagę kilka innych przypadków zachowań nieukaranych, to więcej. A za rok to będzie za rok. Może Świderski albo jakiś inny działacz Zaxy zajdzie daleko we władzach krajowych?
No, weź. Ludzie i ich zachowania są trochę bardziej skomplikowaniu niż sposób przyrządzania jajek. Masz rację, że bardzo precyzyjnie swoje myśli, ale też zgrabnie unikasz bezpośrednich oskarżeń. Ja oczywiście w ust Ci ich wkładać nie mam zamiaru.
Napisałeś jednak, że sędzia może dać szansę wygrania meczu. Dlatego możesz precyzyjnie napisać co ich do tego skłoniło.
Jakie jest Twoje zdanie i co skłoniło ich trzy lata temu do dania szansy, ale w inną stronę.

Noji, jakbyś kiedyś jeszcze obejrzał, podziel się, proszę, wrażeniami z tych dwóch czalendżów (-: Czy siedząc na miejscu pani blądynki podjąłbyś takie same decyzje?
Jak będę miał czas to to zrobię.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: lipton »

Odnośnie tego co pisali PabloFX i magdamad.

Do momentu wprowadzenia sankcji stosowanie przycisków w celu wybicia przeciwnika z rytmu było nagminne. Sam pamiętam za dzieciaka jak jeden trener w II lidze potrafił kilka razy w secie nacisnąć "brzęczek", a potem palić głupa, że niby zrobił to przez przypadek i wcale nie chce przerwy. Sankcje za tego typu działania są bardzo ściśle sprecyzowane w wytycznych dla sędziów. Z resztą jak już jesteśmy przy Skrze, to czasem nie Nawrocki przegrał swego czasu Skrze seta za żółtą kartkę, którą dostał za podobne opóźnianie gry?

Natomiast sytuacja ze zmianą narzuconą zdarza się... no właśnie ile razy? Ile przypadków takiej zmiany pamiętacie z ostatnich lat? Moim zdaniem sami zawodnicy i trenerzy nie bardzo wiedzieli jak się w takiej sytuacji zachować, bo po prostu takie przypadki są niezmierną rzadkością. Ciężko mi uwierzyć, że wykminili na szybkości taki sposób wytrącenia przeciwników z rytmu. Pamiętacie finał MŚ z Japonii i zmianę Bąkiewicza za Gacka? Nikt w naszym sztabie nie wiedział, że Bąkiewicz musi dograć seta w znaczniku i dopiero potem może zmienić koszulkę. Nie pamiętam żeby naszych za to kartkowali, a nawet upominali.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
PabloFX
Posty: 818
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: PabloFX »

lipton pisze:Odnośnie tego co pisali PabloFX i magdamad.

Do momentu wprowadzenia sankcji stosowanie przycisków w celu wybicia przeciwnika z rytmu było nagminne. Sam pamiętam za dzieciaka jak jeden trener w II lidze potrafił kilka razy w secie nacisnąć "brzęczek", a potem palić głupa, że niby zrobił to przez przypadek i wcale nie chce przerwy. Sankcje za tego typu działania są bardzo ściśle sprecyzowane w wytycznych dla sędziów. Z resztą jak już jesteśmy przy Skrze, to czasem nie Nawrocki przegrał swego czasu Skrze seta za żółtą kartkę, którą dostał za podobne opóźnianie gry?

Natomiast sytuacja ze zmianą narzuconą zdarza się... no właśnie ile razy? Ile przypadków takiej zmiany pamiętacie z ostatnich lat? Moim zdaniem sami zawodnicy i trenerzy nie bardzo wiedzieli jak się w takiej sytuacji zachować, bo po prostu takie przypadki są niezmierną rzadkością. Ciężko mi uwierzyć, że wykminili na szybkości taki sposób wytrącenia przeciwników z rytmu. Pamiętacie finał MŚ z Japonii i zmianę Bąkiewicza za Gacka? Nikt w naszym sztabie nie wiedział, że Bąkiewicz musi dograć seta w znaczniku i dopiero potem może zmienić koszulkę. Nie pamiętam żeby naszych za to kartkowali, a nawet upominali.
Ja nie mówię, że Fefe żółtka nie zarobił słusznie. Przepisy to przepisy. Ale jak dla mnie zasady są takie same, a przymykać oko można na gierkach towarzyskich a nie w finale PP. Jak dla mnie kartka dla Falasci, po wcześniejszym jego zachowaniu przez cały mecz, czerwona.
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Defit »

Noworoczny pisze: [1] A w secie nr 4 decyzja po czalendżu, po wypchnięciu piłki po palcach Zaxiaka była ok? Zgodnie z przepisami?
[2] Dochodzi to tego aut Wlazłego, gdzie wg sędziów piłka będąc w locie nad linią ugięła się na tyle, żeby linii dotknąć.
Ad. 1 Zakłamujesz rzeczywistość, ta sytuacja nie była poddana czelendżowi.
Ad. 2 Moim zdaniem czelendż ewidentnie pokazał piłkę w boisku, w przeciwieństwie do kamer Polsatu.
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1034
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: kanonier »

13:8 dla KK w czwartym i Conte kiwa w aut. Decyzja: punkt dla skry. Wczesniej Wlazły w aut i punkt dla skry. Sytuacja z powtórką w 5 secie nie powinna mieć miejsca. Brawo.
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

weary_skier pisze:Tak się napisało. Już się nie denerwuj.
Obrazek
No przecież wiem, że przebijanie nad siecią przez tuzin chłopa kawałka nadmuchanego polipropylenu to jedna z najmniej ważnych rzeczy na świecie. No, ale na poważniejsze tematy regulamin zabrania dyskutować, to rozmawiamy o siatkówce [wklejam teraz smajlera, ale zazwyczaj tego nie robię, co nie znaczy, że traktuję siatkówkę poważnie] :)
weary_skier pisze:W każdym razie myślałem, że rozmawiamy o sztuce sędziowania a nie o meczu.
A jakże!
weary_skier pisze:No, weź. Ludzie i ich zachowania są trochę bardziej skomplikowaniu niż sposób przyrządzania jajek. Masz rację, że bardzo precyzyjnie swoje myśli, ale też zgrabnie unikasz bezpośrednich oskarżeń. Ja oczywiście w ust Ci ich wkładać nie mam zamiaru.
Napisałeś jednak, że sędzia może dać szansę wygrania meczu. Dlatego możesz precyzyjnie napisać co ich do tego skłoniło.
Jakie jest Twoje zdanie i co skłoniło ich trzy lata temu do dania szansy, ale w inną stronę.
Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Dopóki nie będę smutnym panem z mikrofonem (a nie zamierzam być) nie będę miał wiedzy na takie tematy. A być może nawet ci smutni nie mają. Mogę jednak wymienić katalog prawdopodobnych przyczyn (które w żadnej mierze nie są oskarżeniami, i jakby co, to pamiętaj, że Ty mnie do tego sprowokowałeś (tu wklejam jeszcze raz smajlera, ale najlepsze dowcipy są bez smajlerów) ;)
- Spóźnię się do kochanki. Ten mecz nie miał tyle trwać!
- Dobrze karmią w tym Rzeszowie.
- Czy ten gnój z Bełchatowa nie trzyma właśnie ręki na kolanie mojej żony??
- Serio pokazałem po bloku? Teraz muszę iść w zaparte, żeby zachować twarz. Sędziowie w PLS-ie są nieomylni.
- 7 to ładna liczba.

(resztę powiem na priwie)
PabloFX pisze:Ja nie mówię, że Fefe żółtka nie zarobił słusznie. Przepisy to przepisy. Ale jak dla mnie zasady są takie same, a przymykać oko można na gierkach towarzyskich a nie w finale PP. Jak dla mnie kartka dla Falasci, po wcześniejszym jego zachowaniu przez cały mecz, czerwona.
O!
lipton pisze:Natomiast sytuacja ze zmianą narzuconą zdarza się... no właśnie ile razy? Ile przypadków takiej zmiany pamiętacie z ostatnich lat? Moim zdaniem sami zawodnicy i trenerzy nie bardzo wiedzieli jak się w takiej sytuacji zachować, bo po prostu takie przypadki są niezmierną rzadkością. Ciężko mi uwierzyć, że wykminili na szybkości taki sposób wytrącenia przeciwników z rytmu. Pamiętacie finał MŚ z Japonii i zmianę Bąkiewicza za Gacka? Nikt w naszym sztabie nie wiedział, że Bąkiewicz musi dograć seta w znaczniku i dopiero potem może zmienić koszulkę. Nie pamiętam żeby naszych za to kartkowali, a nawet upominali.
O!!!
Protestujących Brazylijczyków również.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: lipton »

Noworoczny pisze:O!!!
Protestujących Brazylijczyków również.
No tak, tylko Fefe nie dostał kartki za akcję ze zmianą narzuconą, którą porównałem do tej z Japonii, tylko wcześniej przy kontrowersyjnej wideoweryfikacji z "kontuzją". Pytanie za co konkretnie ją dostał? Bo z tego co widzieliśmy w telewizji niewiele można wywnioskować. Ta kartka była w ogóle dla Fefe? Przy wcześniejszej czerwonej kartce dla Skry komentatorzy twierdzili, że to "kartka dla Falaski lub kogoś ze sztabu Skry", a na ekranie telewizora wyraźnie widziałem jak sędzia mówi kapitanowi "zawodnik numer osiem". Tak czy inaczej dawanie kartki w takim momencie bez wyraźnego powodu to moim zdaniem gruba przesada i nie dziwię się, że budzi takie kontrowersje.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
dakuul
Posty: 469
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: dakuul »

iti - no jakoś nikt mi się nie podobał, bo nikt nie zagrał dobrze na przestrzeni CAŁEGO spotkania. Może najbardziej Wrona? w tym fragmencie, w którym grał. Podziwiam kilku z graczy Skry bo w finale walczyli nie tylko z przeciwnikiem (skutecznie), ale i z własnymi słabościami (skutecznie). Po raz pierwszy widziałam tak energicznego, zaciętego i zdecydowanego Mariusza Wlazłego.
I pamiętaj - ja oglądałam mecz na żywo, co sprawia, iż moja ocena jest bardziej subiektywna niż zwykle.

Co do Piechockiego zdania nie zmienię - trochę to dziwne, żeby przyjmujący (w tym przypadku Conte) w czasie każdej przerwy udzielał instrukcji jak należy ustawiać się w przyjęciu. Dodam, że nauczał (nawet dość skutecznie, jak tu czytam) libero. Drugi mecz to był.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1776
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Odp: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: hardy »

Po obejrzeniu powtórki MVP zdecydowanie Marechal. Bardzo dobra gra w odróżnieniu od masy błędów Wlazłego.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Hirako »

Po powtórce stwierdzam że każdy po trochu przewalił ten finał, Gladyr zagrywka i przechodząca, Konarski nie kończył najważniejszych piłek, ale chyba najmocniej zagubił się Toniutti, tej krótkiej z Gladyrem na meczową długo nie przeboleje.

Jeszcze mam wrażenie że w sytuacji kiedy Marechal w końcówce 5 seta przepchnął blok KK, należało W OGÓLE do tego nie skakać, naprawdę prawie nic nie mógł z tego zrobić...
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
PabloFX
Posty: 818
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: PabloFX »

lipton pisze:
Noworoczny pisze:O!!!
Protestujących Brazylijczyków również.
No tak, tylko Fefe nie dostał kartki za akcję ze zmianą narzuconą, którą porównałem do tej z Japonii, tylko wcześniej przy kontrowersyjnej wideoweryfikacji z "kontuzją". Pytanie za co konkretnie ją dostał? Bo z tego co widzieliśmy w telewizji niewiele można wywnioskować. Ta kartka była w ogóle dla Fefe? Przy wcześniejszej czerwonej kartce dla Skry komentatorzy twierdzili, że to "kartka dla Falaski lub kogoś ze sztabu Skry", a na ekranie telewizora wyraźnie widziałem jak sędzia mówi kapitanowi "zawodnik numer osiem". Tak czy inaczej dawanie kartki w takim momencie bez wyraźnego powodu to moim zdaniem gruba przesada i nie dziwię się, że budzi takie kontrowersje.

Bo Swędrowski się nie przyzna, że udostepnił Falasce monitor do podejrzenia powtorki..
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: lipton »

@PabloFX, ale o której sytuacji teraz mówisz?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: maciek77 »

lipton pisze:@PabloFX, ale o której sytuacji teraz mówisz?
O tej w której MAF dostał czerwień.
Patrzył w monitor komentatorów przy challengu, ale czerwona była za całokształt.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: lipton »

Ok, już kumam. Jeśli faktycznie tak było (komentator telewizyjny udostępnia ekran z powtórką trenerowi jednej z drużyn) to jest to gruba przesada.

A i jeszcze odnośnie kartki dla Wrony, o której pisałem wcześniej to mój błąd, Wrona chyba dostał kartkę w trzecim secie (żółtą?) a Falasca w czwartym.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
PabloFX
Posty: 818
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: PabloFX »

Dokładnie tak lipton
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: ldz »

lipton pisze: A i jeszcze odnośnie kartki dla Wrony, o której pisałem wcześniej to mój błąd, Wrona chyba dostał kartkę w trzecim secie (żółtą?) a Falasca w czwartym.
komentatorzy mówili, że czerwona dla Uriarte albo Wrony, ale trudno powiedzieć czy byli tego pewni czy nie.

Puchar Śmietnika, a takie kontrowersje. Chyba jednak coś tam znaczy :P
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1034
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: kanonier »

Puchar Polski człowieku a nie żadnego śmietnika. Szanuj swoją ojczyznę!
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: compact »

Lol, przecież Swędrowski mu nie udostępnił miejsca przed monitorem, Falaska pomaszerował do nich, chciał zobaczyć, został pogoniony i dostał czerwoną kartkę xD
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: lipton »

Czyli "Swędro" był niewinny a słuszną czerwień Michał Anioł dostał właśnie za zapuszczanie żurawia do jego monitora? 8-)
A Fefe za co konkretnie dostał?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: compact »

No szanujmy się, że niby Swędro miał zaprosić Falaskę do monitora? :D
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: ldz »

kanonier pisze:Puchar Polski człowieku a nie żadnego śmietnika. Szanuj swoją ojczyznę!
przecież się nabijam z tych, co to twierdzą, że "śmieciowy" puchar. Jak widać po zawodnikach (może pomijając część Resovii), całkiem sporo dla nich znaczy.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Kicu »

lipton pisze:A Fefe za co konkretnie dostał?
Za kłótnie (o ile tak to można było nazwać) w sprawie niesłusznego powtórzenia akcji w której Wlazły zderzył się z Milczarkiem.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: lipton »

compact pisze:No szanujmy się, że niby Swędro miał zaprosić Falaskę do monitora? :D
Mógł nie oponować kiedy Falasca zaglądał mu w monitor 8-) Oczywiście dla mnie cała ta teoria jest mocno naciągana, zapewne było tak, że MAF zajrzał/chciał zajrzeć w monitor i za to został szybciutko przywołany do porządku (słusznie).

Kicu, jesteś pewny, że powtórzenie akcji było niesłuszne? Zgodnie z punktem 17.1.1. przepisów:
Przepisy pisze: 17 WYJĄTKOWE PRZERWY W GRZE
17.1 KONTUZJA
17.1.1 Jeśli w trakcie wymiany zdarzy się poważny wypadek, sędzia musi natychmiast przerwać grę i zezwolić pomocy medycznej na wejście na boisko. Wymiana jest następnie powtarzana.
Moim zdaniem sam przepis nie jest klarowny i daje duże pole do własnej interpretacji. Nie wiem czy jest jakiś dodatkowy zapis w wytycznych dla sędziów, który uściśla sytuacje, w których gra może zostać przerwana, a w których nie. Wielokrotnie natomiast byłem świadkiem sytuacji, w której sędzia przerywał grę z powodu kontuzji i przeciwnicy nie protestowali.

Jeszcze odnośnie opóźniania przy narzuconej zmianie. Skra miała wcześniej jakieś upomnienie za opóźnianie? Bo jeśli nie miała to w myśl przepisów kartki nie ma.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: compact »

Dalszy komentarz Maroszka:
Oskar Kaczmarczyk, w tej sytuacji nie było challenge - dowodem jest choćby protokół wideoweryfikacji. Koledzy przeanalizowali sytuację na koniec wymiany, a powinni byli przerwać ją wcześniej. Kluczowe jest, że Mariusz Wlazły ze względu na wypadek nie mógł uczestniczyć w grze, a akcja toczyła się w strefie boiska, w której normalnie by się znajdował. To odróżnia ten przypadek od wczorajszego, gdy - moim zdaniem - słusznie nie przerwaliśmy wymiany z powodu krwawienia Krzysztofa Ignaczaka. Tam po upadku Libero poszedł atak w blok i w aut, Krzysztof nie uczestniczyłby w grze i tak.

17.1 Jeśli w trakcie wymiany zdarzy się poważny wypadek, sędzia musi natychmiast przerwać grę i zezwolić pomocy medycznej na wejście na boisko.
Jak napisałem, optymalnie byłoby przerwać wymianę przed wykonaniem ataku przez ZAKSę. Jeżeli jednak bezpośrednio po wymianie sędziowie orientują się, jak należało zinterpretować przebieg wymiany, to mają prawo wydać właściwą decyzję.

Dzięki za wideo - przyda się na szkolenie. Po obejrzeniu myślę, że dobrze zrobiliśmy.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: SerCos »

compact pisze:Dalszy komentarz Maroszka:
Oskar Kaczmarczyk, w tej sytuacji nie było challenge - dowodem jest choćby protokół wideoweryfikacji. Koledzy przeanalizowali sytuację na koniec wymiany, a powinni byli przerwać ją wcześniej. Kluczowe jest, że Mariusz Wlazły ze względu na wypadek nie mógł uczestniczyć w grze, a akcja toczyła się w strefie boiska, w której normalnie by się znajdował. To odróżnia ten przypadek od wczorajszego, gdy - moim zdaniem - słusznie nie przerwaliśmy wymiany z powodu krwawienia Krzysztofa Ignaczaka. Tam po upadku Libero poszedł atak w blok i w aut, Krzysztof nie uczestniczyłby w grze i tak.

17.1 Jeśli w trakcie wymiany zdarzy się poważny wypadek, sędzia musi natychmiast przerwać grę i zezwolić pomocy medycznej na wejście na boisko.
Jak napisałem, optymalnie byłoby przerwać wymianę przed wykonaniem ataku przez ZAKSę. Jeżeli jednak bezpośrednio po wymianie sędziowie orientują się, jak należało zinterpretować przebieg wymiany, to mają prawo wydać właściwą decyzję.

Dzięki za wideo - przyda się na szkolenie. Po obejrzeniu myślę, że dobrze zrobiliśmy.
Jeśli mowa o tym https://www.youtube.com/watch?v=XUVTzVQFP1E to jestem głęboko zszokowany interpretacją "poważnego wypadku" przez sędziów.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: lipton »

No i bardzo ciekawie odpisał Oskar:
Oskar Kaczmarczyk pisze:Niestety doszło dziś do precedensu (szkoda, że ceną była utrata Pucharu Polski) ale od dzisiaj każdy zespół po wykonanej przez przeciwnika zagrywce taktycznej typu "skrót" (przyjęcie rzutem) może domagać się powtórzenia akcji gdyż jeden z zawodników nie mógł brać udziału w ataku.
I to jest niebezpieczne. Bo nietrudno sobie wyobrazić sytuację, gdy w końcówce ważnego meczu ktoś gra skróta np. na będącego w pierwszej linii Conte, który po przyjęciu ma świadomość, że nie da rady zebrać się do ataku. Łapie się więc za kolano i zaczyna zwijać się z bólu na parkiecie. Sędzia przerywa wymianę, Conte cudownie zdrowieje (podobne sytuacje znamy przecież z boisk piłkarskich), a w następnej akcji przeciwnik posyła znacznie łatwiejszą zagrywkę...

Edit.
Dopiero teraz obejrzałem akcję Igły: https://www.youtube.com/watch?v=jaUn2dUXrJk
Moim zdaniem tutaj gra powinna zostać tym bardziej przerwana. Piłka cały czas była w grze, połowa zawodników Resovii oglądała się za schodzącym z boiska Ignaczakiem. Maroszek upiera się, że Igła nie brał udziału w akcji i sędziowie postąpili słusznie.
Ostatnio zmieniony 8 lut 2016, o 19:34 przez lipton, łącznie zmieniany 1 raz.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Polski”