Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Mati20
Posty: 125
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:13
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Mati20 »

jimiq pisze: to właśnie mam na myśli, więcej szans. Ale wyjaśnienie całkiem całkiem.
Aż tak tej akcji nie analizowałem.
Jest ujęta w 15-minutowym skrócie. Chciałem dokładnie zobaczyć, co się stało, bo na żywo nawet nie zakodowałem, że Wlazły się z Milczarkiem zderzył.
Jak dla mnie wytłumaczenie Maroszka jest śmieszne, bo równie duże było prawdopodobieństwo obrony przez Kurka tamtej kiwki po bloku Uriarte, jakby Ignaczak brał udział w obronie i obstawiał jakąś strefę, jak uratowania piłki przez Wlazłego, czyli żadne.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: madlark »

Francuzom z Zaksy chyba przypomniał się gorzki Berlin :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Didek »

hardy pisze:A nie widzisz tutaj możliwości nadużywania takiej sytuacji?
Wlazłego nie sfaulował zawodnik Zaksy żeby dawać przywilej korzyści.
Jest coś takiego jak duch gry. Jak zawodnik łapie kontuzję to sędzia może przerwać grę, bo zdrowie zawodników jest najważniejsze. Podobnie zapewne się dzieje jak "wpadnie" coś na boisko np. piłka którą przetaczają zawodnicy od podawania piłki. Przecież Wlazły nie udawał.
Wiem iż porażka boli ale bez przesady. Nie było na to spisku. Obie drużyny miały swoje sytuacje.
Co do ustawianie sobie przeciwników to raczej jest to niemożliwe. Choć jak Zaksa wtopi 3 mecze z Resovią, Gdańskiem i Skrą to zrobi się gorąco. Niewiele na to wskazuje ale to tylko sport. Myślę iz Zaksa już jest w finale a trwa walka o drugie pomiędzy Skrą a Resovią. System play off sprawi iż któryś z nich odpadnie. Fajniej jakby była 4 w play off.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

Była kiedyś taka sytuacja w meczu finałowym turnieju wielkoszlemowego pomiędzy Graff a Sanchez:
Wtedy modne były takie plastikowe łapki na piłki do drugiego serwisu, umieszczane pod spódnicą. W jednej szalenie ważnej wymianie, gdy Stefka miała chyba break point, i zyskała w akcji olbrzymią przewagę sytuacyjną, którą pewnie za moment zamieniłaby na punkt, Arantxy wypadła na kort piłka z tej łapki. Sędzia przerwała akcję i zarządziła powtórzenie akcji. To zbulwersowało Niemkę. "To co" pytała retorycznie "za każdym razem, jak ona będzie przegrywać akcję, wyrzuci sobie piłkę i będziemy powtarzać?"
Sanchez tylko uśmiechała się pod nosem. Break pointa obroniła i wygrała turniej.

Wydaje się, że nie ma na to rady. Przewrócił się, nie wstawał. Znaczy była kontuzja (jak się okazało za momencik bardzo niegroźna, ale akurat Mańka bym o takie celowe manewry nie podejrzewał). I nie chodzi o to, że akcję powtórzono, ale o dwie inne sprawy:
- akcja powinna być od razu przerwana, bo gdyby np. Rock dotknął siatki przy tym bloku, to byłby punkt dla Skry? To jest tzw. granie na podwójny sztos. Albo Skra wygra akcję, albo zostanie ona powtórzona.
- kartka dla Giorgiego to był skandal. Typowe pilnowanie wyniku. Ławka Zaxy zachowywała się bez zarzutu a tu nagle z czapy czerwona (jakoś Falasca za o wiele gorsze zachowanie dostał tylko żółtą).
Sędziowie sami nie mogą wygrać meczu. Ale mogą dać szansę. Skra tę szansę wykorzystała - to klasowi i doświadczeni zawodnicy, którzy w podobnej sytuacji znaleźli się nie pierwszy raz, więc potrafili się zachować.
Można powiedzieć standard: kontrowersyjna decyzja pozbawiająca punktu i po reakcji, która po prostu musi nastąpić, ukaranie utratą następnego punktu. Mało kto jest w stanie zachować po tym zimną krew, dlatego jest to takie skuteczne.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: weary_skier »

StanLee pisze: Weary...?
A sorry, trochę mi się u Cioci przeciągnęło...
No, ale piękna sprawa. Pół forum wytykające sędziom błędy nie wie co to zmiana narzucona. Szkoda, że @lipton pewnie na meczach bo by mnie wyręczył.
Nie wiem na jakim koniu, ale ten pstry to już dawno odesłany do rzeźni, owa łaska kibiców jeździ. Jak czytam, żale i płacze, że para sędziowska pomaga Skrze to wybucham gromkim śmiechem. Pamięć bywa krótka, niech sobie niektórzy przypomną kto sędziował decydujący mecz ćwierćfinału Resovia-Skra na Podpromiu.

No a Skrze gratuluję zasłużonego zwycięstwa. To co denerwowało mnie w sobotę zaprocentowało w niedzielę. Skaczący Wlazły, nabuzowany Conte a ja meczący się z widokiem Paszyckiego, który nie wie gdzie worek z butami zostawił. Determinacja i chęć zwycięstwa czasem potrafią zdziałać wiele.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: krzysiu »

Kij z punktem ,ale chyba Fefe nie zasłużył na tą kartkę , bo to było jego pierwsze uniesienie i nie spoglądał jak Falasca w kamery komentatorom . Tu jest pies pogrzebany.
Zaksa sama sobie winna - może do finału MP ogarną się i nie zrobia takich błędów jak teraz ;)
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 766
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: jimiq »

Didek pisze:
hardy pisze:A nie widzisz tutaj możliwości nadużywania takiej sytuacji?
Wlazłego nie sfaulował zawodnik Zaksy żeby dawać przywilej korzyści.
Jest coś takiego jak duch gry. Jak zawodnik łapie kontuzję to sędzia może przerwać grę, bo zdrowie zawodników jest najważniejsze. Podobnie zapewne się dzieje jak "wpadnie" coś na boisko np. piłka którą przetaczają zawodnicy od podawania piłki. Przecież Wlazły nie udawał.
Wiem iż porażka boli ale bez przesady. Nie było na to spisku. Obie drużyny miały swoje sytuacje.
Co do ustawianie sobie przeciwników to raczej jest to niemożliwe. Choć jak Zaksa wtopi 3 mecze z Resovią, Gdańskiem i Skrą to zrobi się gorąco. Niewiele na to wskazuje ale to tylko sport. Myślę iz Zaksa już jest w finale a trwa walka o drugie pomiędzy Skrą a Resovią. System play off sprawi iż któryś z nich odpadnie. Fajniej jakby była 4 w play off.

Zgadzam sie duch gry. Gornolotne ze ja nie moge.
Szkoda w takim razie ze ta para sedziowska nie pracowala dzien wczesniej. Mowie o przypadku z Igla.

Zdaje sobie sprawe ze to Zaksa sama roztrwonila przewage ale jedna szanse mieliby wiecej...

Cos mi sie wydaje ze we Wloszech jak Sanderowi zasilanie wylaczyli nie powtarzali akcji I punkt byl. Ok to nie ta liga I regulamin
Ostatnio zmieniony 8 lut 2016, o 09:34 przez jimiq, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 766
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: jimiq »

weary_skier pisze:
StanLee pisze: Weary...?
A sorry, trochę mi się u Cioci przeciągnęło...
No, ale piękna sprawa. Pół forum wytykające sędziom błędy nie wie co to zmiana narzucona.
Nie kpij kolego z forumowiczow. Mysle ze wlasnie tu koledzy dokladnie cala sytuacje w meczu wyjasnili, odnosze wrazenie ze pierwszy sedzia nie bardzo caman moze komisarz czy trzeci. Takie moje wrazenie a mecz ogladalem...
Zagubieni jak dziecka we mgle
Ostatnio zmieniony 8 lut 2016, o 09:32 przez jimiq, łącznie zmieniany 1 raz.
lex
Posty: 23
Rejestracja: 3 lut 2016, o 08:43
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: lex »

Noworoczny pisze:Była kiedyś taka sytuacja w meczu finałowym turnieju wielkoszlemowego pomiędzy Graff a Sanchez:
Wtedy modne były takie plastikowe łapki na piłki do drugiego serwisu, umieszczane pod spódnicą. W jednej szalenie ważnej wymianie, gdy Stefka miała chyba break point, i zyskała w akcji olbrzymią przewagę sytuacyjną, którą pewnie za moment zamieniłaby na punkt, Arantxy wypadła na kort piłka z tej łapki. Sędzia przerwała akcję i zarządziła powtórzenie akcji. To zbulwersowało Niemkę. "To co" pytała retorycznie "za każdym razem, jak ona będzie przegrywać akcję, wyrzuci sobie piłkę i będziemy powtarzać?"
Sanchez tylko uśmiechała się pod nosem. Break pointa obroniła i wygrała turniej.

Wydaje się, że nie ma na to rady. Przewrócił się, nie wstawał. Znaczy była kontuzja (jak się okazało za momencik bardzo niegroźna, ale akurat Mańka bym o takie celowe manewry nie podejrzewał). I nie chodzi o to, że akcję powtórzono, ale o dwie inne sprawy:
- akcja powinna być od razu przerwana, bo gdyby np. Rock dotknął siatki przy tym bloku, to byłby punkt dla Skry? To jest tzw. granie na podwójny sztos. Albo Skra wygra akcję, albo zostanie ona powtórzona.
- kartka dla Giorgiego to był skandal. Typowe pilnowanie wyniku. Ławka Zaxy zachowywała się bez zarzutu a tu nagle z czapy czerwona (jakoś Falasca za o wiele gorsze zachowanie dostał tylko żółtą).
Sędziowie sami nie mogą wygrać meczu. Ale mogą dać szansę. Skra tę szansę wykorzystała - to klasowi i doświadczeni zawodnicy, którzy w podobnej sytuacji znaleźli się nie pierwszy raz, więc potrafili się zachować.
Można powiedzieć standard: kontrowersyjna decyzja pozbawiająca punktu i po reakcji, która po prostu musi nastąpić, ukaranie utratą następnego punktu. Mało kto jest w stanie zachować po tym zimną krew, dlatego jest to takie skuteczne.
Nie mogła tego galaktyczna ZAKSA wygrać gładko 3:0 i po sprawie?????
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: weary_skier »

jimiq pisze: Mysle ze wlasnie tu koledzy dokladnie cala sytuacje w meczu wyjasnili, odnosze wrazenie ze pierwszy sedzia nie bardzo caman moze komisarz czy trzeci. T.
Jasna sprawa.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
ajsmen90
Posty: 151
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:16
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: ajsmen90 »

MrArtist pisze:
ajsmen90 pisze: Przecież do bez sensu jest. A jak niby Wlazły miał być zmieniony przez kogoś kto jest na boisku? To logiczne, że musi go zmienić rezerwowy.
Ja Ci tłumaczę jaki jest zapis, a jest dosłowny. A chodzi w nim o to że np. (tu wymyślam): Gromadowski wszedłby za Uriarte na Serwis, a w bloku Wlazły się łamie - w związku z zapisem nie może być tak, że Uriarte powraca za Marcela, a Marcel wtedy dopiero zmienia Wlazłego, bo w czasie odnoszenia kontuzji był na boisku (koniec wymyślania)

W dzisiejszym przypadku podczas odnoszenia kontuzji Gromadowski był poza boiskiem i mógł zmienić Wlazłego. Jeśli teraz ktoś nie rozumie sensu istnienia przepisu to bardziej się nie da go wytłumaczyć.
No tak, tak to łapię. W sumie tak to trzeba interpretować. Tak czy siak to rzadko spotykana sytuacja.
Dee-Jay
Posty: 487
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Dee-Jay »

Pamiętacie sławny mecz z Serbami, gdy prowadziliśmy 2-0 i 23-18 bodajże i przegraliśmy? Wtedy też Grbic nie mógł być zmieniony ale złapał kontuzję i mógł zostać podmieniony
lex
Posty: 23
Rejestracja: 3 lut 2016, o 08:43
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: lex »

Dee-Jay pisze:Pamiętacie sławny mecz z Serbami, gdy prowadziliśmy 2-0 i 23-18 bodajże i przegraliśmy? Wtedy też Grbic nie mógł być zmieniony ale złapał kontuzję i mógł zostać podmieniony
Co za ludzie nadal się tego tematu trzymają.... przecież to chyba logiczne że jednego mniej grać nie będą, tak jak w piłkę nożną...jeśli zawodnik w połowie meczu kogoś zmieni i później złapie kontuzje to co... zejść już nie może??? powinien grać ze złamaną nogą albo zejść i pozwolić zespołowi grać jednego mniej???

Ludzie opanujcie się.... Przecież to jest naturalna sprawa i każdy sędzia który by tam sędziował postąpiłby tak samo. No chyba że ZAKSA wolałaby grać jednego więcej przeciw Skrze to niech się odwołuje a Polska i kibice będą patrzeć i się śmiać.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: ldz »

jimiq pisze: Szkoda w takim razie ze ta para sedziowska nie pracowala dzien wczesniej. Mowie o przypadku z Igla.
abstrahując od wszystkiego to właśnie sobie pomyślałam, że przecież Igła "zarobił" od Rześkiego w pierwszym secie, którego Skra i tak z kretesem przegrała, więc czy by ten punkt był dla Skry czy dla Resovii to co to za różnica... jasne, wiem o co chodzi, o takie samo postępowanie w każdej sytuacji, zgadzam się.

Falasca (czy zespół) powinien kartkę zarobić znacznie wcześniej, to by i może wcześniej się skończyło harcowanie.
tak już poza konkursem to jakoś pani Niedbał bodajże potrafiła sobie z Conte szybciutko poradzić (mecz z Radomiem? dobrze pamiętam?)
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Michal5 »

Według mnie sędziowanie wczoraj na bardzo dobrym poziomie, większość decyzji trafna. Oczywiście były kontrowersje, tylko raczej wyjaśniane prawidłowo, w sumie nie wiem o co tyle krzyku tutaj. Jedynie ta czerwona dla Fefe nie wiem czy zasłużona, ale też nie wiadomo co powiedział w nerwach, jak zareagował. Nie wszystko widać na kamerach.


Nie chcę wiedzieć co by było gdyby to Resovia grała z Zaksą w finale i w takich okolicznościach by 'wyszarpała' zwycięstwo. Pewnie ten temat dochodziłby do setnej strony ;)
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: weary_skier »

ldz pisze: Falasca (czy zespół) powinien kartkę zarobić znacznie wcześniej, to by i może wcześniej się skończyło harcowanie.
tak już poza konkursem to jakoś pani Niedbał bodajże potrafiła sobie z Conte szybciutko poradzić (mecz z Radomiem? dobrze pamiętam?)
Wtedy to chyba Michlic sędziowała.
Zasadniczo to w przepisach ujęte jest sformułowanie, że sędzia nie powinien dopuścić do sytuacji w meczu aby konieczne było używanie sankcji. No i niektórzy się boją kartki dawać, bo to jakby potwierdzenie, że dali sobie wejść na głowę.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Kicu »

Sytuacja z Wlazłym i powtórzeniem akcji: https://www.youtube.com/watch?v=XUVTzVQFP1E

Sędzia zdecydowanie dał du*y bo akcja w żadnym wypadku nie powinna być powtórzona. Najpierw ciągnie ją do końca, przyznaje punkt ZAKSIE, a później punkt anuluje? Nie dziwią mnie protesty Fefe. Zamiast mieć punkt do przodu, straciliśmy punkt za czerwoną i jeśli mnie pamięć nie myli to w powtórzonej akcji również przegraliśmy.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: ldz »

weary_skier pisze: Wtedy to chyba Michlic sędziowała.
może Michlic, niby tylko dwie babki są na tym wyższym szczeblu sędziowania, a strasznie mi się mylą. Pamiętam jak wygląda, gorzej z nazwiskiem :P w każdym razie nie certoliła się z Facu i od razu ucięła jego wymachiwanie rękami.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: BadTrue »

Czy przypadkiem gdzieś można odszukać wczorajszą transmisję meczu w necie?.
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: qtp »

Jaki był wynik przy sytuacji z Wlazłym? Bo decyzja faktycznie skandaliczna, jeśli jeszcze po tej akcji Zaksa dostała czerwoną kartke, to faktycznie mamy sytuacje jak z czasów dominacji.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: lipton »

Człowiek nie wejdzie przez weekend na forum i potem musi się przekopywać przez 80-parę stron postów, ale jakoś się udało :-)
Czego byłem pewien, to że Noworoczny napisze, że sędziowie pomogli Skrze i się nie pomyliłem 8-)
Po finale trochę mało Rysia na forum, ale pewnie jak Wlazły się nie wykuruje do środy to Rysio wróci ze zdwojoną siłą 8-)

A już tak zupełnie poważnie. Oczywiście zmiana była jak najbardziej w porządku i w pełni zgadzam się z Wearym, większość osób pomstująca na sędziów za tą sytuację nawet nie zadała sobie trudu żeby przeczytać przepisy, nie wspominając o ich wydumanych interpretacjach, które miałyby świadczyć o tym, że powrót Marcela na boisko w tie-breaku był nieuprawniony. Pięknie i treściwie całe zajście wyjaśnił sędzia Maroszek, chyba na swoim Facebooku.

Sytuacja z Wlazłym, który się potknął nie budziłaby moich najmniejszych wątpliwości, gdyby została odgwizdana od razu. Nie dziwi też to, że piłka powtórzona zarządzona na podstawie wideoweryfikacji budzi takie kontrowersje. To w ogóle nie był pierwszy raz w historii gdy na podstawie zapisu wideo zarządzono powtórzenie akcji z powodu "kontuzji"?

Najbardziej kontrowersyjna wydaje się decyzja o czerwonej kartce dla Fefe. Na miejscu sędziów chyba bym się wstrzymał, przede wszystkim ze względu na okoliczności, aczkolwiek mecz oglądałem mniej więcej od połowy i tylko jednym okiem, więc w sumie ciężko mi to ocenić. Może Fefe "fikał" do sędziów od dłuższego czasu? Pamiętajmy że telewizja nie wszystko nam pokazuje.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
kara_2804
Posty: 44
Rejestracja: 21 lis 2015, o 23:04
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: kara_2804 »

qtp pisze:Jaki był wynik przy sytuacji z Wlazłym? Bo decyzja faktycznie skandaliczna, jeśli jeszcze po tej akcji Zaksa dostała czerwoną kartke, to faktycznie mamy sytuacje jak z czasów dominacji.
Jeśli dobrze pamiętam po czerwieni dla Zaksy wynik był 10:6, więc dalej mieli komfortową sytuację. Nie przegrali przez sędziów tylko przez swoją grę, jak się prowadzi w dwóch setach 5 punktami i się je przegrywa to nie przez sędziowanie :)
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: ldz »

kara_2804 pisze:
qtp pisze:Jaki był wynik przy sytuacji z Wlazłym? Bo decyzja faktycznie skandaliczna, jeśli jeszcze po tej akcji Zaksa dostała czerwoną kartke, to faktycznie mamy sytuacje jak z czasów dominacji.
Jeśli dobrze pamiętam po czerwieni dla Zaksy wynik był 10:6, więc dalej mieli komfortową sytuację. Nie przegrali przez sędziów tylko przez swoją grę, jak się prowadzi w dwóch setach 5 punktami i się je przegrywa to nie przez sędziowanie :)
przy zagrywce Gladyra niby 10:6 w tej powtórce
http://www.polsatsport.pl/film/zaksa-ke ... o_6367089/
(cała akcja od 11:06)
więc teoretycznie powinno być 10:7 po czerwonej, ale nie wiem czy tam nie było jakiegoś zamieszania z wynikiem wcześniej i czy potem nie było 9:7. Tak czy owak na pewno ZAKSA prowadziła jeszcze 11:8, 12:10, 13:12, więc miała jeszcze parę okazji do skończenia seta i meczu (nie wspominam nawet o 4ym secie, który też na zdrowy rozsądek powinna wygrać).
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Mati20
Posty: 125
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:13
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Mati20 »

Po tej śmiesznej czerwonej było 10:7, a mogło być 11:6, bo Wlazły, nawet jakby się nie potknął, to i tak by nie uratował piłki przechodzącej idealnie na drugą stronę.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: compact »

Piłka szła na siatkę, a przepychanka to przepychanka, w sumie loteria.
Mati20
Posty: 125
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:13
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Mati20 »

Przecież Wlazły by się zabił na siatce, jakby się chciał bawić w przepychankę. On musiałby wystartować z szóstego metra po swoim przyjęciu i w życiu by nie wyhamował przed siatką. Jedyną możliwością wyratowania tak wysokiej piłki przechodzącej byłby jakiś kontrblok, ale żeby go wykonać nie możesz dobiegać do takiej szybkiej piłki przez połowę boiska.
rocky
Posty: 1164
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: rocky »

Piłka byle na tyle wysoko przyjęta, że Mariusz spokojnie pozbierałby się po tym przyjęciu i mógł uczestniczyć w ataku. Fakt piłka była wrzucona na taśmę ale Mariusz który w tym dniu był nieźle dysponowany spokojnie mógł powalczyć z Deroo, szczególnie że to on byłby tą 'aktywną' stroną.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: Noworoczny »

lipton pisze:Czego byłem pewien, to że Noworoczny napisze, że sędziowie pomogli Skrze i się nie pomyliłem 8-)
Cieszę się, że jest na forum jedna osoba, która czyta posty, zanim się do nich ustosunkuje. Dzięki (-:

Jak pisałem. Sędzia nie może wygrać komuś meczu. Decydujące punkty musi ktoś wyszarpać na boisku. Ale pomóc już może. Pamiętamy, jak jakiś inny sędzia nie gwizdnął pięciu karnych i przedłużył mecz o 7 minut. Jednak decydującą bramkę musiał strzelić zawodnik. Tu było podobnie.

Bigos musiał być dobry, bo Weary odnosi się wyłącznie do sprawy zmiany (której ja z kolei, głównie z uwagi na osobę Skarpety, nie kwestionuję). Ale nt. kartki już nabiera wody w usta. A w secie nr 4 decyzja po czalendżu, po wypchnięciu piłki po palcach Zaxiaka była ok? Zgodnie z przepisami?
Dochodzi to tego aut Wlazłego, gdzie wg sędziów piłka będąc w locie nad linią ugięła się na tyle, żeby linii dotknąć.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
PabloFX
Posty: 818
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: PabloFX »

2. set: Oskar się pośpieszył, wcisnął guzik od challengu, Fefe nie chcial i pokazał to sędziom. Czas trwania: 2-3sekundy. Efekt: żółta kartka za grę na czas.

5. set: Wlazły kontuzja, wchodzi Marcel (słusznie). Ale za chwilę, Szampon wchodzi jak gdyby nigdy nic z powrotem na boisko, mamy 7 zawodników na parkiecie, zamieszanie, zero sygnalizacji ze strony trenera, burdel na kółkach. Czas trwania: kilka sekund, może nawet 10. Efekt: zero kary za ewidentną grę na czas.

Mariusz doskonale wiedział co się dzieje bo siedziałem od sytuacji moze z 7-8m.

Jak widać, są równi i równiejsi.

Nie neguję zmiany narzuconej bo była okej, ale ten cały teatrzyk jaki wynikł z tego powodu.

A odnośnie bezpunktu: mógł patrzeć pod nogi, u Igły nikt nie przerywał.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar Polski mężczyzn 2015/2016

Post autor: weary_skier »

Noworoczny pisze:
Bigos musiał być dobry, bo Weary odnosi się wyłącznie do sprawy zmiany (której ja z kolei, głównie z uwagi na osobę Skarpety, nie kwestionuję). Ale nt. kartki już nabiera wody w usta. A w secie nr 4 decyzja po czalendżu, po wypchnięciu piłki po palcach Zaxiaka była ok? Zgodnie z przepisami?
Dochodzi to tego aut Wlazłego, gdzie wg sędziów piłka będąc w locie nad linią ugięła się na tyle, żeby linii dotknąć.
A bo ja meczu nie widziałem to co mam komentować?
Kolor i układ kartek jakie się stosuje są również określone w przepisach i wytycznych do nich. Jeśli jakiś zawodnik/członek sztabu Zaksy wypełnił przesłanki to decyzja słuszna. W każdym razie nie będę dalej komentował, bo faktycznie meczu nie widziałem.

A tak na zdrowy rozsądek to chyba mnie o stronniczość na rzecz Skry nie podejrzewasz?

I tak jak już pisałem. Ta sama para, mniej niż 3 lata temu sędziowała 1/4 finału na Podpromiu. Po ataku Lotmana Twardowski uznał, że piłka dotknęła dłoni Atana albo Plińskiego. Albo obu. Nie wiadomo, bo nie dało się tego stwierdzić. Wtedy Twardowski/Burkiewicz również chcieli dopomóc Skrze?
Bo ja nie wiem jakie wnioski mam wyciągnąć.
Za rok może być tak, że w meczu RR-Zaksa, któryś z tej dwójki wskaże boisko, gdy ja z I2 zobaczę aut. Wrócę tutaj na forum, będę ujadał na 5 stron wątku, bo takie prawo kibica, ale jakichś dalekosiężnych wniosków na bazie dwóch, kontrastowych sytuacji tworzył nie będę.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Polski”