Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: ursula127 »

TommyLeeJones pisze:Buszek sam się zmarnował, mógł iść do klubu gdzie by regularnie grał. Poszedł do K-K, a tam Tillie i Deroo są lepsi, więc trener na nich stawia.
Oczywiście,chodzi mi o to ,że nawet nie będąc graczem szóstkowym grał bardzo mało,wchodził rzadko.Wcześniej był pełnowartościowym zmiennikiem,teraz prezentuje naprawde niewiele.Włoska konserwa Fefe swoją krótkowzrocznością pozbawił się wartościowego zmiennika
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: ciorny17 »

adi_tiger pisze:Ale Kevin wyciągnął tego trzeciego seta.

Boje się, że teraz to już pójdzie w stronę ZAKsy.
Też się tego boję bo mocno Ptokom kibicuję dzisiaj.
Kłamca.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: pewniak »

Noworoczny pisze:Serce mi krwawi, bo grają moje dwie od dawna ulubione drużyny.

Mam nadzieję, że chociaż w następnym meczu wygrają żółto-czarni.
Sprytne :D
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: aezakmi »

grzegorzg pisze:Muzaj przxy swoim zasięgu powinien zniszczyc w bloku Tillie. Koszmarnie wykonuje ten element przy takich parametrach.
Bo nie ma odpowiedniej dynamiki ataku jak na ten moment - za wolno się zbiera. Taki Poletajew robi to dużo szybciej - jego można z nim porównać (lewa ręka, podobny zasięg). A wiadomo, że większa szybkość przekłada się na mocniejsze uderzenie.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: grzegorzg »

aezakmi pisze:
grzegorzg pisze:Muzaj przxy swoim zasięgu powinien zniszczyc w bloku Tillie. Koszmarnie wykonuje ten element przy takich parametrach.
Bo nie ma odpowiedniej dynamiki ataku jak na ten moment - za wolno się zbiera. Taki Poletajew robi to dużo szybciej, a jego można z nim porównać (lewa ręka, podobny zasięg).
Znaczy do bloku się za wolno zbiera? W bloku na skrzydle pospiech jest niezbyt wskazany. ;)
Chodzi mi o to, ze jak ma się taaaki zasięg, to trzeba wiedziec, co z tymi rekoma zrobic, a nie wystawia do obijania jak gałęzie, albo tak statycznie, łatwo do ominięcia. jakby ręke kierunkową tzn zewnętrzną włożył głebiej zamiast wyżej i domknał hadgartkiem do boiska, to Tilliemu by w skarpetki blokował, pewnie za kazdym razem...
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: aezakmi »

A to ja źle zrozumiałem. Chodziło mi o przełamywanie bloku w ataku.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: grzegorzg »

W sumie, to ja tez powinieniem napisac "blokiem"... ;)
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: TommyLeeJones »

ursula127 pisze: Oczywiście,chodzi mi o to ,że nawet nie będąc graczem szóstkowym grał bardzo mało,wchodził rzadko.Wcześniej był pełnowartościowym zmiennikiem,teraz prezentuje naprawde niewiele.Włoska konserwa Fefe swoją krótkowzrocznością pozbawił się wartościowego zmiennika
W zeszłym sezonie ZAKSA miała luźniejszy terminarz z uwagi na brak pucharów i seryjnie wygrywała, Fefe popełniłby błąd, dotykając takiego monolitu, żeby sobie Buszka podgrzać. Za to w tym sezonie Rafał nieco pograł podczas kontuzji Tillie, ale też Semeniuk depcze mu pięty. Dla mnie De Giorgi postępuje bardzo logicznie.

Jak ma się taki zasięg bloku jak Muzaj, przede wszystkim nie zawsze trzeba skakać na maksa, element do wypracowania.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: grzegorzg »

TommyLeeJones pisze:Jak ma się taki zasięg bloku jak Muzaj, przede wszystkim nie zawsze trzeba skakać na maksa
To wszystko zalezy od odległosci wystawy od tasmy. Jesli jest piłka dalej, a chcesz zablokowac, to musisz skoczy wyżej, zeby włozy głębiej ręce. Nie ma innej drogi. Chyba, ze chcesz odbębnic blok, a nie zablokowac...
TommyLeeJones pisze:element do wypracowania.
Niekoniecznie, nawet patrząc na reprezentantów...
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: TommyLeeJones »

Wszystko prawda. po prostu zależy, trzeba doświadczenia, intuicji i umiejętności. Maciek jako skrzydłowy musi być uczulony na atak po prostej, tam często szuka się obicia gdzieś po przedramionach, łokciu, stąd uwaga, że nie zawsze warto iść do góry jak rakieta. Wypracować do perfekcji nie zawsze się uda ale trzeba próbować.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: ciorny17 »

19/22 środkowych Zaksy w ataku. 3 bloki Wiśni i jeden Bienia.
Kłamca.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: grzegorzg »

TommyLeeJones pisze: tam często szuka się obicia gdzieś po przedramionach, łokciu, stąd uwaga, że nie zawsze warto iść do góry jak rakieta
Ale własnie ze względu na te próby wybicia ręka kierunkowa powinna by zdecydowanie głębiej niż druga, dlatego zawsze lepiej byc wyżej niż nizej. ;) Tajming tez zalezy od czasu wyskoku i tez wyższy wyskok temu sprzyja. Ale niewielu to potrafi (na pewno Kurek, czasami Wlazłemu wyjdzie), a i ostatnio na czasach juz się jakoś nie słyszy o domykaniu kierunków...
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: ldz »

tak lukałam kątem oka przy smażeniu kotletów i powiem Wam, że całkiem zażarta walka o ten pucharek do lodów.

Tillie miszcz. Wyrwał tego 3 seta dla KK, który był kluczowy. Widać jak ważny jest w drużynie. Ale waleczność Jastrząbków też robi wrażenie.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: TommyLeeJones »

Samo przełożenie to nie wszystko, należy pamiętać o ułożeniu ręki do wewnątrz boiska, by piłka na obicie trafiła we "front" przedramienia, nie bok, da się to wykonać do stawu łokciowego, bo on działa tylko w jednej płaszczyźnie. Z moich skromnych doświadczeń, za to w całości na ataku, wynikało, że nawet pięknie przekładając ręce byłem obijany, za to skupiając się raczej na ułożeniu rąk, niż wysokości - blokowałem. Przeciwnik chcąc obić łokcie, nie szuka zasięgu. To o czym piszesz to też prawda, tylko inaczej rozkładam akcenty bloku jako całości.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: ciorny17 »

Jednak Jakubiszak.
Kłamca.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: aezakmi »

Tak żartując trochę, to gdyby Alekno był trenerem Gdańska, to byłby jeszcze 1 ciekawy wariant, tzn. Wojtek Grzyb na atak. W końcu miał udany epizod na ataku na koniec sezonu w Resovii :).
A serio, no to właśnie Anastasi wspomniał coś o Jakubiszaku w wywiadzie - nie słuchałem dokładnie, ale pewnie młody sobie trochę pogra.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: drukjul »

ciorny17 pisze:Jednak Jakubiszak.
Chal pisze:
drukjul pisze:
Raczej Szymon Jakubiszak w "6". Jeżeli się nie spali, chłopak może mieć dziś piękne wejście w dorosłą siatkówkę :D
Obawiam się, że raczej bolesne.
Potrzebne będzie wsparcie nas kibiców. Dziś przy każdym odbiorze zagrywki Szymona chuchamy, przy atakach i zagrywkach pchamy. I tak na zmianę chuchamy, pchamy.... i będzie dobrze. :]

Zresztą co młodego Jakubiszaka nie zabije, to go wzmocni, więc czym się martwić? ;)
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: grzegorzg »

TommyLeeJones pisze:Samo przełożenie to nie wszystko, należy pamiętać o ułożeniu ręki do wewnątrz boiska(...)
Toc ja o tym cały czas... ;)
TommyLeeJones pisze:Z moich skromnych doświadczeń, za to w całości na ataku, wynikało, że nawet pięknie przekładając ręce byłem obijany, za to skupiając się raczej na ułożeniu rąk, niż wysokości - blokowałem
Blok ma troche składowych. Mogło wystarczac, ze byłeś ciut za wczesnie i już zabierałes ręce przy uderzeniu.
TommyLeeJones pisze:Przeciwnik chcąc obić łokcie, nie szuka zasięgu
Ale blokujący musi,żeby mozliwie najdalej przełozy aby skrócic dystans do atakujacego jeśli piłka jest ciut dalej od siatki, bo wtedy zdecydowanie rosnie prawdopodobieństwo bloku. Takie "skracanie kąta" jak w skopanej.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: ciorny17 »

Argumentacja Jarosza na temat Kurka przyjmującego:
"jako przyjmujący wygrał wszystko"
"jako atakujący nie wygrał nic".

Proszę Państwa, ekspert pierwszego sortu.
Kłamca.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: TommyLeeJones »

Tak, zgadzam się, jak to układanie ręki jest, to mnie koncepcja pasuje ;) .

Kto wpadł na pomysł zaproszenia Jarosza do studia? To co on gada, przytyk, że Kurka wyrzucono z kadry, ironizowanie że Reska co roku zmienia skład i przez to gra słabo (dobrze, że chłopaki z K-K o tym nie wiedzieli rok temu). Na dodatek wszystko w niezbyt wyszukanej i ostrej formie. Nie można było Dacewicza?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: grzegorzg »

ciorny17 pisze: Proszę Państwa, ekspert pierwszego sortu.
Wiesz, studio pełne jest najlpeszych komentatorów śród trenerów i odwrotnie. Z musu raczej niż chęci, Jarosz chyba uczy wf-u na jakiejś uczelni...
Ostatnio zmieniony 14 sty 2017, o 18:03 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: ldz »

jak Skra nie wykorzysta takiego osłabienia w Gdańsku to ja już nie wiem.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: grzegorzg »

ldz pisze:jak Skra nie wykorzysta takiego osłabienia w Gdańsku to ja już nie wiem.
To tymi kotletami w nich... :D
Szalpuk na boisku, kartka i długopis w dłon... :D
Ostatnio zmieniony 14 sty 2017, o 18:05 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: ldz »

weź no, szkoda kotletów :D
w Skrze chyba bez zaskoczeń w składzie.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
kinagyo
Posty: 746
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: kinagyo »

Skra niestety nieobecność Miki i Hebdy wykorzysta. Nie prowadzi ich przecież Kowal
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: drukjul »

ldz pisze:jak Skra nie wykorzysta takiego osłabienia w Gdańsku to ja już nie wiem.
Brak Miłosza w obecnym sezonie, kiedy grał po kontuzji w wielu meczach naprawdę bardzo słabo to osłabienie? Można polemizować.

A Jakubiszak to młoda strzelba. Wisi na ścianie i kiedyś na pewno wypali robiąc wielkie "bum". Pytanie tylko czy już dziś.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: ldz »

nie mam na myśli samego Hebdy (który zagrał w Rzeszowie bardzo dobrze ponoć, a jesteś "tak dobry jak Twój ostatni mecz" ;)), ale też brak Miki. Aczkolwiek my mamy Pencheva, po którym można się spodziewać zarówno super meczu, jak i kaszany 8-) No i Blaina, który może wpuścić 4 stranieri naraz, a co.

co za obrona :D
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1776
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Odp: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: hardy »

Było już gdzieś po kiego Kłosowi ten ochraniacz?
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: adi_tiger »

Lisinacz w kontrze z pipa, heh :D
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Odp: Puchar Polski mężczyzn 2016/2017

Post autor: ciorny17 »

hardy pisze:Było już gdzieś po kiego Kłosowi ten ochraniacz?
W meczu z Zenitem w Kazaniu ktoś mu sprzedał z łokci i mu się jedynka ukruszyła i to fest.
Kłamca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Polski”