Juniorzy 2013/2014

slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

BKS Chemik Bydgoszcz - TS Volley Rybnik 2:3
(21:25, 25:27, 25:23, 25:23, 8:15)
zagloba
Posty: 15
Rejestracja: 29 gru 2013, o 23:17
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: zagloba »

Do Alfreda Tennysona: ciekawe jak Komenda by zagrał z takimi środkowymi jak ma Bieńkowski w Skrze ? Nic mu nie ujmując bo to faktycznie kandydat na wysokiej klasy rozgrywajacego ale Bieńkowski jednak w Reprezentacji gra świetna szybka siatkówkę
trener2207
Posty: 20
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 21:11
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: trener2207 »

Nie rozumiem waszych spekulacji. Naprawdę uważacie że ta pierwsza czwórka jest niewłaściwa ? Byłem na meczach wszystkich i dla mnie to nic dziwnego że Volley Rybnik, Chemik Bydgoszcz, Resovia Rzeszów i Skra Bełchatów


należy zacząc od tego , że Skra nie powinna grać ani w 1/4 ani w 1/2 ani tym bardziej w Finałe. Podczas wygranego finału wojewódzkiego w zespole skry zagrał niepuprawniony zawodnik , sms-owiec zawodnik zaksy Gryc. wszystkie mecze w finale winny byś zweryfikowane jako walkowery a skra skończyć finał łódzkiego na V miejscu . Ktoś sprytnie sprawę wyciszył lub znalazł kruczki prawne które tę sytuację usankcjonowały.
tYpTrYk
Posty: 12
Rejestracja: 1 lut 2013, o 22:02
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: tYpTrYk »

slepy sedzia pisze:BKS Chemik Bydgoszcz - TS Volley Rybnik 2:3
(21:25, 25:27, 25:23, 25:23, 8:15)

"No i sprawiedliwość dosięgła zdrajców wszetecznych....".
Teraz już będziecie mogli zagrać ze SKRĄ na poważnie i do końca.
Ciekawe czy wam oddadzą ten puszczony w grupie mecz.
Jakoś dziś we własnej hali wszyscy kibice (po za waszymi rodzinami i koleżankami) byli przeciw wam, a za Rybnikiem
i zakrzyczeli waszych fanów. Cóż krętaczy nikt nie lubi !
Największa przyjemność zrobiliście swoją przegraną Tempu Olsztyn - waszym dozgonnym przyjaciołom.
Życzymy wam zasłużonego czwartego miejsca w zawodach i szkoda, że nie niższego.
kasjan5
Posty: 32
Rejestracja: 3 lut 2012, o 15:31
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: kasjan5 »

Popieram trenera 2207 i uważam, że meczu o pierwsze miejsce z Wifamą bez Gryca Bełchatów by nie wygrał ,to on wygrał im ten mecz ,dając łatwy ćwierćfinał u siebie, a nie na śląsku.Jeżeli nie ma walkowerów to dziś Gryc powinien grać z Rzeszowem .To jest skandal i wypaczenie sportowej rywalizacji .Bo kogoś skrzywdzono, a przepisy są takie same dla wszystkich.
zagloba
Posty: 15
Rejestracja: 29 gru 2013, o 23:17
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: zagloba »

Ble,ble,ble...skandal to to że Gryc dostał zgodę z PZPS a później mu ją cofnieto . Z tego co sie orientuje to Skra dopełniła wszelkich formalności .Pozdrawiam trenerów Wifamy
Delete
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2011, o 20:13
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: Delete »

Kasjan muszę sie z tobą zgodzić,tymbardziej że w secie w którym Gryc nie był na parkiecie skra przegrała seta z wifamą,a co do meczu wifamy z rybnikiem,rybnik w tie-breaku przegrywał do końcowej fazy 3 punktami,jednak wygrał i pokazał klase w 1/2 a teraz w finałach i zasłużyl na mecz o 1 miejsce.
kasjan5
Posty: 32
Rejestracja: 3 lut 2012, o 15:31
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: kasjan5 »

Gratulacje i szacunek dla Rybnika wygrali po kapitalnym meczu obydwu zespołów,ale szkoda że musieli spotkać się na tym
etapie,a Wifama we wcześniejszym meczu straciła rozgrywającego i grali młodzikiem 98 lub 99 na rozegraniu w tym meczu co tylko świadcz o ich klasie .
Steve
Posty: 46
Rejestracja: 14 lut 2014, o 21:07
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: Steve »

no i co powiecie niegościnni koledzy z Bydgoszczy? wasz misternie przygotowany plan zdobycia za wszelką cenę złotego medalu legł w gruzach jak domek z piasku...
nie pomogło wam:
-ustawienie 1/4,1/2, i finału w Bydgoszczy;
-zrezygnowanie z rozgrywania meczów grup A i B w sesji do południowej i popołudniowej( po raz pierwszy w historii finałów MPJ) aby ułatwić zadanie gospodarzom;
-stronnicze sędziowanie liniowych co było widać gołym okiem;
-oddanie meczu grupowego Skrze;
-wyraźna niegościnność innych ekip i ich kibiców( przed półfinałem z Voleyem próbowana wyprosić kibiców z Rybnika z trybuny);
sprawiedliwości stało się zadość a kalkulacje i zabiegi gospodarzy o medalu pękły jak bańka mydlana, brawo Voley, Skra i wszyscy którzy byli przeciwni ewidentnemu forowaniu gospodarzy sport jednak zwyciężył i oby to była przestroga dla innych chcących podążać tym śladem....
kibic71
Posty: 3
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 14:53

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: kibic71 »

Można tylko współczuć ,że ciągle Bydgoszcz liczy ,kalkuluje a nikt na to n ie reaguje.Pokazują to rozgrywki wojewódzkie jak i centralne.
Niestety Chemiczno-Transferowy kalkulator sie zaciął w najważniejszym momencie ,nikt w Bydgoszczy nie sądził ,że taki Rybnik zrobi gospodarzowi krzywdę,z drugiej strony zachowanie sędziów z kpzps nie od dzisiaj znane jest jako dalekie od profesjonalizmu,a sprawa karygodnego zachowania wobec kibiców przyjezdnych kwalifikuje się jak najbardziej do tego aby Bydgoszczy odebrać prawo do organizacji turnieju rangi ogólnopolskiej.
Dochodzi do tego organizacja przez Bydgoszcz 1/4,1/2 i finałów .Czy to nie jest wałek dużego formatu.
Podczas losowania 3-krotnie ten sam gospodarz-----to tak samo jak trafić 6 w totka.
Znawcy tematu wyciągna wnioski ...............
panna-na-walizkach
Posty: 111
Rejestracja: 4 cze 2011, o 09:15
Płeć: K

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: panna-na-walizkach »

Pierwsze słyszę o wypraszaniu kibiców Rybnika z trybun!!!! Na które zresztą nie powinni zostać wpuszczeni bo zionące alkoholem stado zagorzałych kibiców to chyba stadion z halą pomylił. A czy jakby Was kiedyś tempo wyeliminowało kalkulacjami, nie chcielibyście się odgryźć przy okazji? No tak, na forum każdy jest "fair-play"
Carbo12
Posty: 10
Rejestracja: 10 lut 2014, o 20:30
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: Carbo12 »

Jakie nagrody indywidualne?
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: Alfred Tennyson »

atakujący - Łukasz Pietrzak (EKS Skra Bełchatów)
blokujący - Mateusz Siwicki (BKS Chemik Bydgoszcz)
przyjmujący - Rafał Szymura (TS Volley Rybnik)
broniący - Mateusz Masłowski (AKS V LO Resovia I Rzeszów)
rozgrywający - Marcin Komenda (AKS V LO Resovia I Rzeszów)
zagrywający - Tomasz Fornal (EKS Skra Bełchatów)

Świetna postawa Tomasza Fornala podczas turnieju została doceniona. Chłopak razem z Bartoszem Kwolkiem stworzy parę przyjmujących nowej reprezentacji kadetów, która będzie naprawdę bardzo mocna.
Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Steve
Posty: 46
Rejestracja: 14 lut 2014, o 21:07
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: Steve »

panna-na-walizkach pisze:Pierwsze słyszę o wypraszaniu kibiców Rybnika z trybun!!!! Na które zresztą nie powinni zostać wpuszczeni bo zionące alkoholem stado zagorzałych kibiców to chyba stadion z halą pomylił. A czy jakby Was kiedyś tempo wyeliminowało kalkulacjami, nie chcielibyście się odgryźć przy okazji? No tak, na forum każdy jest "fair-play"

o faktach się nie dyskutuje panno !!! a postawa zawodników Chemika w ciągu tych 2 lat wielokrotnie była poniżej jakiegokolwiek poziomu ( zainteresowani wiedzą o czym mówię) i dowiodła braku profesjonalizmu, zresztą tak na marginesie to idąc tokiem rozumowania zawodników z Bydgoszczy to Tempo nie powinno mieć pretensji do was tylko do brązowych medalistów czyli chłopaków ze Skry , na szczęście taka jest między nami różnica ,że my kierujemy swoje uwagi pod właściwy adres patrz Chemik Bydgoszcz ale cóż stare dobre przysłowie mówi: oliwa sprawiedliwa.......
panna-na-walizkach
Posty: 111
Rejestracja: 4 cze 2011, o 09:15
Płeć: K

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: panna-na-walizkach »

nawet gdyby nie zagrali 2 składem ze skrą, nie jestem pewna czy mecz wygrałaby bydgoszcz ;)
Steve
Posty: 46
Rejestracja: 14 lut 2014, o 21:07
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: Steve »

panna-na-walizkach pisze:nawet gdyby nie zagrali 2 składem ze skrą, nie jestem pewna czy mecz wygrałaby bydgoszcz ;)

no teraz już za póżno gdybać trzeba było grać fair i mieć czyste sumienie i zamknąć usta tym wszystkim komentatorom, a wtedy pewnie grałoby się im dużo łatwiej i medal na którym tak Bydgoszczy zależało stałby się faktem, musztarda po obiedzie koleżanko....
tYpTrYk
Posty: 12
Rejestracja: 1 lut 2013, o 22:02
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: tYpTrYk »

Steve pisze:
panna-na-walizkach pisze:Pierwsze słyszę o wypraszaniu kibiców Rybnika z trybun!!!! Na które zresztą nie powinni zostać wpuszczeni bo zionące alkoholem stado zagorzałych kibiców to chyba stadion z halą pomylił. A czy jakby Was kiedyś tempo wyeliminowało kalkulacjami, nie chcielibyście się odgryźć przy okazji? No tak, na forum każdy jest "fair-play"

o faktach się nie dyskutuje panno !!! a postawa zawodników Chemika w ciągu tych 2 lat wielokrotnie była poniżej jakiegokolwiek poziomu ( zainteresowani wiedzą o czym mówię) i dowiodła braku profesjonalizmu, zresztą tak na marginesie to idąc tokiem rozumowania zawodników z Bydgoszczy to Tempo nie powinno mieć pretensji do was tylko do brązowych medalistów czyli chłopaków ze Skry , na szczęście taka jest między nami różnica ,że my kierujemy swoje uwagi pod właściwy adres patrz Chemik Bydgoszcz ale cóż stare dobre przysłowie mówi: oliwa sprawiedliwa.......
Jak zawsze - najlepszą obrona jest atak. Było inaczej. Jeśli ktoś zionął alkoholem, to ten cały wasz pseudo porządkowy nie ludzie z Rybnika - nie obrażaj !

Bydgoszcz spotkało, co się należało i dobrze im tak. Tyczy to oczywiście trenera (?) i zawodników ( :D )
Jednak całe tegoroczne MPJ to wielki organizacyjny skandal.
Te wszystkie manipulacje godzinami meczy, obsadami i wieloma innymi drobiazgami dotykającymi startujące w meczach zespoły obróciły się w konsekwencji przeciw organizatorom.
Ale wcześniej :
1) Otwarcie do bani ! Żadnych występów, flagi, hymnu - czegokolwiek. Kilku "dziadków" (bez obrazy) pogadało samych do siebie - przedstawiając się jak najdłużej i kadząc sobie nawzajem. Przyszli i poszli i tyle ich widziano.
2) Zakończenie już lepsze, chociaż oczywiście nie wszystkie zespoły zostały do końca.
Drużyny dostały puchary za miejsca i medale (trzy najlepsze - oczywiście). Zawodnicy dostali po 1 koszulce (?) z napisem na plecach że MP w Bydgoszczy w 2014 i nic więcej. Niektóre drużyny były w ilości 15-18 osób. Koszulek było 12 ! Nawet żaden trener nie dostał. Ci co byli na finałach MPJ w zeszłym roku mówili, że to co było w Bydgoszczy było przy tamtych badziewiem !
3) Brak rozreklamowania mistrzostw na ulicach (plakaty) czy w mediach. Brak pamiątek z zawodów. Brak transmisji - choćby internetowej. Syf ! Jeździłem co dzień po mieście i niczego takiego nie widziałem.
4) Śmieszne ?! Miejscowi zaprosili zawodników na grilla ale zapomnieli, że mecze kończą się późno i nikt na 20.00-tą nie zdąży. Gdy zawodnicy po meczach przyjechali ok. 20.45 okazało się że żadnego grilla nie ma. Chłopaki "obeszli się smakiem". Nikt ich nawet za to nie przeprosił !
5) Oddzielnym problemem byli sędziowie ! Nie dość, że bardzo słabi, to do tego stronniczy sędziowie wydali tyle złych i krzywdzących decyzji, że obdzielić nimi było by można kilka takich imprez i to raczej w niższych kategoriach wiekowych.
Co zostanie w pamięci zawodników i ich rodziców po tegorocznych mistrzostwach ?
Nic, lub gorzej - złe wspomnienia. Dziękujemy gospodarzom oraz PZPS-owi który ich wyznaczył.

Wszystko zaczęło się jednak wcześniej:
Jakiś obłąkany/jacyś obłąkani ??? "stworzył/stworzyli nowy system zawodów" - debilny oczywiście i krytykowany od samego początku przez wszystkich. Efekt wiadomy - do koniecznego wywalenia i gruntownej poprawki. Tak więc, w przyszłym roku będzie zapewne znowu coś innego niż w było tym (oby lepszego - o co przy obecnym fatalnym systemie trudno być nie powinno !)
kikol
Posty: 6
Rejestracja: 17 lut 2008, o 16:05
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: kikol »

tYpTrYk prosze Cie nie osmieszaj sie. Nie wiem czego Ty oczekiwales ? Mecze staly na niezlym poziomie. Calkiem fajnie sie je ogladalo.Turniej był dobrze rozreklamowany o czym swiadczyla frekfencja na trybunach. W meczach o medale nawet zwykly kibic nie mial gdzie usiasc, bo bylo tyle ludzi na trybunach. A co do transmisji to trzeba bylo zadzwonic po polsat zeby przyjechal z kamerami !xD Z tym grillem to pojechales po bandzie! Z tego co mi wiadomo to zawodnicy jada na taki turniej grac w siatkowke a nie grillowac... A tak miedzy nami to jezeli cos mi sie nie podoba to w tym nie uczestnicze. Czy w tym kraju wszyscy wszystko musza krytykowac ?
Lukasz_Odnova
Posty: 21
Rejestracja: 15 cze 2013, o 16:03

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: Lukasz_Odnova »

Kolego kikol, frekwencja to akurat była tylko na meczach Chemika bo koledzy i koleżanki ze szkoły wpadli a na meczu finałowym to bym mógł samochodem po trybunach jeździć. Wracając do zarzutów typtryka, to w pełni się z nim zgadzam i myśle że 90% uczestników też. Byłem na wielu finałach w ostatnich latach i ten był gorszy nawet od przeciętnego turnieju o puchar dzielnicy. W Leżajsku od razu poczułem że jestem na siatkarskim święcie, na finale. Uroczyste otwarcie, mnóstwo zaproszonych osobistości, non stop pełna hala kibiców (na każdym z meczów), ogólnie świetna organizacja i wysoki poziom sportowy. A Bydgoszcz... No cóż, jedynie zakwaterowanie było na wysokim poziomie ale to zasługa kadry hotelu a nie organizatorów. Ogólne wrażenie mam takie że organizator chciał dla siebie urządzić finał.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: lucass90 »

Czy ktoś obeznany mógłby mi opisać trochę siatkarską charakterystykę Rafała Szymury, nowego zawodnika częstochowskiego AZS-u? Ciekaw jestem jego mocnych i słabych stron i czy rzeczywiście jest tak wielkim talentem, jak go opisują.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: Alfred Tennyson »

Czy ktoś obeznany mógłby mi opisać trochę siatkarską charakterystykę Rafała Szymury, nowego zawodnika częstochowskiego AZS-u? Ciekaw jestem jego mocnych i słabych stron i czy rzeczywiście jest tak wielkim talentem, jak go opisują.
W pojedynkę wygrał drużynie z Rybnika ostatnie sukcesy na MPJ będąc obok Bartosza Kwolka zdecydowanie najlepszym zawodnikiem turnieju na swojej pozycji (zdystansował w tym wyścigu np. Aleksandra Śliwkę czy brawurowo grającego młodszego z braci Fornalów - Tomasza) w dodatku etatowy reprezentant Polski w młodszych kategoriach wiekowych wyróżniający się na tle kolegów dobrą zagrywką. Ma trochę pecha z powodu koncentracji uwagi na Śliwce i Szalpuku jednak moim zdaniem na dziś jest sporo lepszym zawodnikiem niż Kaczyński, Bednorz czy Wachnik kiedy byli w jego wieku.
Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
kanimo

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: kanimo »

Powiedzialabym,ze w stosunku do Bednorza jest bardziej wyrownany, troche lepiej przyjmuje.Dalej jest to jednak przyjecie "made in Spala". W ataku chyba nieco mniejsza dynamika ale sporo widzi.
Gracz inteligentny, o mozliwosciach rozwoju. Jednak skupianie sie na Sliwce, ktory gral i Szalpuku, ktory jako niespalowicz siedzial na lawce, nie jest tylko kwestia szczescia. Wejscia Szalpuka za Szymure zwykle podrywaly druzyne do odrabiania strat.
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

Zawodnik o średnich warunkach fizycznych i niezbyt skoczny, ale silny fizycznie, sprawny i dobry technicznie. Dobrze serwuje.
Nie ma specjalnego zasięgu , więc w ataku nauczył się bić po kierunkach. Przeciwko mocnym rywalom zdarzało mu się łatwo wymiękać. Jego przewaga nad rówieśnikami polega głównie na wszechstronności i boiskowym ograniu , bo w SMS grał bardzo dużo. Motoryka przeciętna i tego już się wiele nie poprawi, bo do tej pory trenował optymalnie , więc nie wierzę, aby miał jakieś ukryte rezerwy rozwoju. Podobnych przyjmujących juniorów jest w kraju ze 20 - w większości może mniej znanych i ogranych ( bo nie przeszli przez Spałę) , ale z większym potencjałem.
Dla mnie jest to dziwny ruch ze strony Częstochowy - zakontraktowali go aż na 3 lata (bo reprezentant kraju juniorów?) ale wg mnie to kandydat co najwyżej na ligowego "rzemieślnika". Dobry do ogrywania słabszych, ale nie jest to taki talent, aby pociągnąć Częstochowę i walczyć kiedyś z naprawdę mocnymi rywalami - brak "windy" jak na wielkiego siatkarza.
Gdy pomyślę , że PW z tego rocznika ( 1995) wyhaczyła Szalpuka ,Śliwkę i Halabę - to wynik transferów jest 3:0 dla Bednaruka: to większe talenty.
W sumie jednak dobrze, że Szymura od razu trafił do PLS - zadzierające nosa seniorskie towarzystwo potrzebuje świeżej krwi aby nie zastało się jak koń w stajni . A jeżeli już w pierwszym roku sobie poradzi ( to możliwe) , to mit o przepaści jaka niby jest pomiędzy dobrymi juniorami a PSL padnie jak kawka i prezesi klubów może z większą odwagą będą sięgać po krajową młodzież.
Bo nadeszła dobra generacja młodych siatkarzy i szkoda aby się marnowała w 1. czy 2. lidze (lub w kwadracie) z powodu konkurencji graczy zagranicznych.
Ostatnio zmieniony 2 cze 2014, o 21:28 przez slepy sedzia, łącznie zmieniany 1 raz.
kanimo

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: kanimo »

A co z Jasnosem?
Czy Szymura w Czewie oznacza, ze Jassnos odpadl na testach tamze? Nie wierze bowiem by Czewa odwzyla sie na 2 wychodzacyh z juniora.
W PW tez nadmiar bogactwa- jesli potwierdza Sliwka i Halabe. Bedzie rywalizacja ale ktos nie pogra, albo 2 ktosiow.
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

Nie wiem co z Jasnosem. Miał być w Cze-wie na testach , ale co z tego wyszło nie mam pojęcia.
Jędruś bez formy jest mniej więcej taki jak Szymura w formie , zatem pewnie nawet tam nie dotarł.
Ja mu radziłem, aby nie szukał szczęścia daleko, bo może jest ono blisko , schował "honor" do kieszeni i z pomocą trenera zwanego Kotem uderzał do AZS-u w Olsztynie.
W jego sytuacji i po jego przebojach , Olsztyn to najlepsze rozwiązanie - mimo wszystko tu najlepiej wiedzą co on potrafi.
Ale może Kotulski załatwił mu jakiś inny klub? może jakiś z pierwszej ligi ? Znajomości ma a nie zostawia nigdy tak dobrych graczy na zmarnowanie.
1. lidze Jasnos mógłby od razu grać w pierwszej szóstce.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
W Politechnice faktycznie nadmiar młodych przyjmujących - będą sobie zajmować miejsca , a szkoda, bo wszyscy trzej to bardzo zdolni i bardzo perspektywiczni gracze - każdy z "papierami" na seniorską kadrę (i to nie po znajomościach ;) ).
A właśnie teraz potrzebować będą grania, grania i jeszcze raz grania z seniorami.
Ostatnio zmieniony 2 cze 2014, o 20:54 przez slepy sedzia, łącznie zmieniany 1 raz.
kasjan5
Posty: 32
Rejestracja: 3 lut 2012, o 15:31
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: kasjan5 »

Ślepy sędzia o Szymurze napisał wszystko i zgadzam się we wszystkim. Przy inteligentnym dobrym bloku brak zasięgu widać bardzo,pod presją szału nie robi , nie widziałem by uderzył nad blokiem. W pierwszej i drugich ligach jest wielu leszych i bardziej perspektywicznych ,ale magia Spały i te zachwyty na forach dają mu przewagę. Życzę mu jak najlepiej i niech parkiet pokaże ,że nie mam racji.
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

Ciesze się zawsze jak czytam rozsądne wpisy. Obiektywne i bez forowania lokalnych matadorów.
Szymura to dobry gracz, ale nie wybitny i z rocznika gdzie jest przynajmniej kilku jeszcze lepszych przyjmujących.
Tylko że tamci przeważnie nie trafili do SMS , więc start w seniorskie życie mają trudniejszy.
Nawet jeżeli pochodzą z klubów grających w PLS , kasa i oczekiwanie szybkiego sukcesu ( perspektywa 1 sezonu ) nie dają młodym wiele szans. Dobrze, że są kluby biedne lub wręcz w kłopotach finansowych (jak np PW) bo one dają więcej możliwości na debiut młodym graczom. I bardzo dobrze dla tych młodych , że liga została powiększona. Jestem przekonany, że przyszły sezon PLS będzie wyjątkowy i zapamiętamy go na długo.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A w ogóle zawsze byłem przeciw istnieniu SMS. Nie jest to efekt jakiegoś uprzedzenia ale chłodnych przemyśleń. Sumaryczny efekt jej działalności jest negatywny.
Forsa topiona w SMS powinna iść na wsparcie szkolenia w klubach młodzieżowych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki młodzieżowe”