Juniorzy 2013/2014

rocznik96
Posty: 24
Rejestracja: 5 maja 2011, o 17:46
Płeć: M

Juniorzy 2013/2014

Post autor: rocznik96 »

Cześć wszystkim zainteresowanym! Prosty wątek jak co roku. Drużyny zaczęły już przygotowania do sezonu, ostro pracują na różnych obozach, kadra dzisiaj także wyjeżdża na zgrupowanie. Kogo typujecie do medali w nadchodzącym sezonie? Według mnie największe szanse mają dwa zespoły z Warszawy - MDK i METRO (2x3m-sce na MP 12/13), drużyna z Olsztyna - TEMPO oraz Rzeszowska RESOVIA(1 i 2 m-sce na MP 12/13). Mocne jest też Jestrzębie, ale jakoś nie trawię tej drużyny i mam wrażanie że znowu im coś przeszkodzi tak jak w ubiegłym sezonie Juniora.
siatkarz014
Posty: 87
Rejestracja: 10 mar 2012, o 18:47
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: siatkarz014 »

co sądzicie o nowym systemie rozgrywek centralnych w młodzieżówce? Brak 1/8, turniej z udziałem 6 drużyn.. nie do końca rozumiem ten system :)
rocznik96
Posty: 24
Rejestracja: 5 maja 2011, o 17:46
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: rocznik96 »

Gdzie można o tym przeczytać?
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: Artek1967 »

Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

rocznik96 pisze:Cześć wszystkim zainteresowanym! Prosty wątek jak co roku. Drużyny zaczęły już przygotowania do sezonu, ostro pracują na różnych obozach, kadra dzisiaj także wyjeżdża na zgrupowanie. Kogo typujecie do medali w nadchodzącym sezonie? Według mnie największe szanse mają dwa zespoły z Warszawy - MDK i METRO (2x3m-sce na MP 12/13), drużyna z Olsztyna - TEMPO oraz Rzeszowska RESOVIA(1 i 2 m-sce na MP 12/13). Mocne jest też Jestrzębie, ale jakoś nie trawię tej drużyny i mam wrażanie że znowu im coś przeszkodzi tak jak w ubiegłym sezonie Juniora.
Tempo to chyba w tym roku wiele nie nagra. Podobno nie będzie grał już ich najlepszy środkowy i (co gorsze) również najlepszy przyjmujący. A zmienników , podobnych umiejętnościami , nie ma.
Awatar użytkownika
gadugadu
Posty: 253
Rejestracja: 22 lis 2009, o 12:10
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: gadugadu »

Z tego co slyszalem to tempo wgl nie wystartuje w juniorze, nie maja skladu :(
aziente
Posty: 270
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:02
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: aziente »

a co z tym nowym gościem z Konina? na swoim terenie ciągnął grę swojemu zespołowi i jeszcze rośnie
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

Na Warmii i Mazurach rozgrywki wojewódzkie juniorów jeszcze się nie zaczęły.
Drużyny ogrywają się na razie w turniejach towarzyskich.
Obecnie trwa 3-dniowy turniej w Ostródzie z udziałem:
- Metro, MKS MDK, Budowlanka Toruń, Malbork, oraz 3 ekipy z Olsztyna: Tempo, AZS i Chemik.
Dziś w półfinałach :
MKS MDK W-wa - AZS Olsztyn 3:0
Tempo Olsztyn - Chemik Olsztyn 1:3
Jutro finał : MKS MDK W-wa - Chemik Olsztyn
Drużyny te grały już w grupie i zasłużenie wygrał wtedy MDK 2:1 ( w grupach grano 3 sety niezależnie od wyniku i MKS prowadził 2:0).
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

gadugadu pisze:Z tego co slyszalem to tempo wgl nie wystartuje w juniorze, nie maja skladu :(
Mają skład i całkiem dobrze już grają (jak na tę porę sezonu). Ściągnęli kilku nowych ludzi i wygada że wiele ze swojej siły nie stracili.
A środkowy się kuruje i ma wrócić do grania podobno do końca roku.
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

Turniej w Ostródzie:
------------------------------------------
o 3. miejsce
Tempo Olsztyn - AZS Olsztyn 3:1
Tempo uzupełniło skład po odejściu kilku dobrych graczy , gra już całkiem nieźle. Za kilka miesięcy znowu powinno być całkiem mocne.
AZS chyba jeszcze nie odbył za wielu treningów, więc teraz gra słabo. Ale ze spałowiczami ( K. Gulak i J.Kochanowski) też będzie mocny . Bo każda drużyna z Jakubem w składzie będzie groźna.
------------------------------------------
o 1. miejsce
MKS MKD Warszawa - Chemik Olsztyn 3:2 ( -23, -27, 22, 20, 12)
Ciekawy mecz - obie drużyny pokazały się z dobrej strony , Chemik prowadził już 2:0 i w 3. secie przy stanie 22:21 miał piłkę w górze ale jednak przegrał. MDK grał dobrze i równo cały czas, miał też lepszą ławkę. Nawet bez Szalupka powinni w tym roku zajść wysoko. Wyróżniał się w Tobiasz Wojtkowski , bardzo dobrze serwujący i pewny w ataku.
Chemik w stosunku do zeszłego roku stracił kilku wysokich graczy , ale o dziwo jego gra jest dużo lepsza. Poprawiło się przyjęcie, organizacja gry i obrona jest wreszcie na dobrym poziomie a Patryk Napiórkowski i Jakub Macyra rządzą na siatce.
Ci dwaj gracze zrobili duży postęp i w przyszłości spokojnie mogą grać nawet w PLUS Lidze.
-----------------------------------------------------------
Na moje oko te 4 zespoły stać przynajmniej na wejście do półfinałów MP juniorów.
Ale wszystkie raczej nie wejdą , bo 3 z nich spotkają się pewnie już w ćwierćfinale.
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

Chyba zostanę prorokiem. Albo znam się na siatkówce lepiej od niektórych zawodowych "fachowców".
Nie minął tydzień i Patryk Napiórkowski z Chemika Olsztyn jest już zawodnikiem PLUS Ligi. Trochę to dzięki kontuzjom w AZS Olsztyn ale na pierwszy mecz sezonu jedzie. 201cm wzrostu , 346 zasięgu i nie ma nawet jeszcze 18 lat.
Dziwne to trochę , bo Patryk nie trafił na kampy przed naborem do SMS Spała ( choć brał udział w TNO) , a udało mu się to , o czym ci przyjęci do Spały dopiero marzą.
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: edukukuredu »

Jak tam rozgrywki wojewódzkie juniorów w poszczególnych województwach ? Nie chodzi mi o tabele, bo te mogę sobie zobaczyć na stronach poszczególnych OZPS-ów, lecz o opinie o drużynach, graczach (może pokazali sie jacyś nowi, nieznani wcześniej).
W dolnośląskiej lidze juniorów widziałem kilka meczy i moje zdanie jest takie, że każdy może wygrać z każdym, no, może z wyjątkiem Gwardii I, którą tworzą chłopcy z rocznika 1998. W Gwardii Wrocław II (to S.O.S. przy Z.S.nr 4) jest paru chłopaków, którzy powinni pokazać się w rozgrywkach centralnych . Jak do nich dołączą - Zwiech ze Spały i grający na codzień w II lidze Szymankiewicz to będzie z tego całkiem dobra ekipa.
Co do innych ekip Dolnego Śląska to fajnie się prezentują drużyny z Lubina (jeden z nich grał rok temu w wicemistrzowskiej drużynie kadetów Jastrzębskiego Węgla), Wałbrzycha oraz lidera Bielawianki - najrówniej grającej drużynie, która pokazuje rzetelne przyjęcie, dobre rozegranie i atak bez większych błędów własnych, mająca specyficzną halę i, przede wszystkim, trenera, który potrafił to wszystko ogarnąć.
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
adamr
Posty: 239
Rejestracja: 4 lip 2011, o 15:17
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: adamr »

Na Mazowszu MDK jest bez porazki - graja bardzo spokojnie, w waznych meczach wspierani przez Szalpuka, duza sila w ataku na kazdej pozycji, jesli omina ixh kontuzje- bardzo silna druzyna z doswiadczeniem
gandalf15
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2013, o 13:38
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: gandalf15 »

Czy to jest możliwe, że zawodnik, który grał w II lidze w Jastrzębiu gra teraz w Olsztynie? Był na turnieju w Warszawie przed świętami. Wydaję mi się, że na turniejach towarzyskich może grać, ale czy może grać w półfinałach MPJ?
WaCha
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2013, o 19:18
Płeć: K

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: WaCha »

Oczywiście chodzi o Jędrzeja Jasnosa. Grał w Tempo25 Olsztyn, potem odszedł do Jastrzębia gdzie grał w II lidze i chyba również w Młodej Lidze (?) Nie pasował tam z wielu powodów więc odszedł, ale załatwił sobie wcześniej z trenerami Kubiakiem i Kotulskim, że pójdzie teraz grać do Chemika Olsztyn. Wszystko fajnie tylko że:
1) To już jego drugi klub tego gościa w jednym sezonie i nie poszedł teraz do klasy wyższej tylko do niższej. Zresztą amatorzy nie maja kontraktów, więc nawet nie mogą się bronić, że Jastrzębie się z czegoś nie wywiązało i dlatego dostał to zwolnienie.
2) W Jastrzębiu grał na certyfikacie z Ełku - więc jak można było go unieważnić i dać teraz zawodnikowi zwolnienie do innego klubu, chociaż już rozegrał mecze w poprzednim
3) Jastrzębie ma drużynę startującą w juniorach i zgodnie z przepisami nie może/ nie mógł grać w seniorach w Jastrzębiu i juniorach w Olsztynie. Przepisy PZPS to wyraźnie określają - chyba że wszyscy razem z PZPS oleli te przepisy !
Wiadomo, że trener Kubiak zawsze robił przewały i tak samo postąpił tym razem, ale dlaczego na taki dziwny układ poszedł trener Kotulski będący w wydziale do spraw młodzieży w PZPS - nie wiadomo. Teraz trzeba będzie uważnie popatrzeć na to co zrobi PZPS.
Nie wycofanie Jasnosa z gry w Chemiku oznaczać będzie, że "swoim" wszystko wolno, a przepisy nic nie znaczą i takie cwaniaczki jak Kubiak mogą robić nadal szwindla w polskiej siatkówce młodzieżowej.
kasjan5
Posty: 32
Rejestracja: 3 lut 2012, o 15:31
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: kasjan5 »

Choć sezon już długo trwa to w temacie juniora słaba aktywność . A walka o medale zapowiada się ciekawie , Jastrzębie dwa silne zespoły wystawiło Rzeszów mocny , Skra pięciu reprezentantów ,Metro mega silne , a może Częstochowa i Bydgoszcz powalczą czy jakiś inny zespół postraszy faworytów ciekaw jestem opinii użytkowników forum .
resovia00
Posty: 35
Rejestracja: 13 lip 2012, o 20:20
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: resovia00 »

CHEMIK OLSZTYN bo tam dobry sypaka
AbCd
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 21:18
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: AbCd »

Mój typ na ósemkę w tym roku : Wydaje mi się że Szalpuk poprowadzi Mdk przynajmniej do finałowej 8 ale potem obawiam się że tylko z pomocą Wojtkowskiego na ataku nic więcej nie ugrają . AZS Olsztyn bardzo silny zespół w tym roku na pewno powalczy o czwórkę . Skra chyba moim głównym faworytem do złota , przepełniona reprezentantami . Resovia na czele z Komendą i Śliwką też wydaje się pewniakiem do ósemki . Metro w składzie z Lemańskim , Halabą , Borończykiem i Lipińskim również wydają się jednym z poważniejszych kandydatów do medalu . Bydgoszcz to groźny zespół bez "gwiazd" za to bardzo zgrany i waleczny , Jastrzębie ciekawy zespół w którym znaczącą role odgrywają Matula , Popiwczak i Formela . I na ostatnie wolne miejsce jakoś nie widzę oczywistego faworyta tu może wpaść każdy :D
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

Potencjalni finaliści MP juniorów:
- Resovia, Jastrzębie, MDK, Metro, Bydgoszcz - wg mnie pewniacy, przynajmniej na papierze,
- Skra, Tempo, Częstochowa - raczej tak, ale ktoś z tej trójki chyba odpadnie.
- AZS Olsztyn, Wrocław, Trefl , "Czarny Koń " - powalczą , raczej nie uda się , ale 1 zespół powinien stąd być.
Więcej będzie można powiedzieć dopiero po tych dziwnych ćwierć finałach jakie są w tym roku po raz pierwszy.
Mogą w nich być niespodzianki, potem można będzie już typować ósemkę na finał.
W półfinałach nie powinno być większych niespodzianek, chyba ze spotka się naraz kilku faworytów.
Natomiast finały sądzę że będą w tym roku ciekawe i medalistów nie próbuję prorokować.
AbCd
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 21:18
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: AbCd »

Do ślepysedzia : Mógł byś jakoś uargumentować typowanie takich zespołów jak Trefl , Wrocław czy Częstochowa ?
kasjan5
Posty: 32
Rejestracja: 3 lut 2012, o 15:31
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: kasjan5 »

Częstochowa zawsze dobrze wyszkolona i mocna.Finał zapowiada się pasjonująco i ciekawe gdzie się odbędzie może gdzieś ktoś
coś słyszał o chętnych do organizacji tego turnieju.
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: edukukuredu »

Porównajcie drużyny juniorów z tymi z finału dwa lata temu w kadecie. Dla mnie typem nr 1 jest MDK, następnie Resovia i Jastrzębie, którego wtedy nie było w finale. Raczej na pewno nie będzie w finale Rybnika (odpadnie w województwie), Kędzierzyna (inne względy) i Piły (odpadnie w eliminacjach). Częstochowa nie jest w tym roku taka mocna. Nie wiem dlaczego pojawił się typ Trefla, ale zobaczymy... Na METRO chyba trzeba stawiać, chociaż za rok będą silniejsi :) .
Co do systemu rozgrywek młodzieżowych w tym sezonie to może dojść do wielu "fuksów" i "wielcy" mogą odpaść bardzo wcześnie, ale "pożyjemy zobaczymy". Jeszcze miesiąc i parę dni i będziemy znać składy turniejów ćwierćfinałowych, będziemy już wiedzieć trochę więcej. Może któraś z wymienionych tutaj drużyn nie wyjdzie z województwa :o .
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

AbCd pisze:Do ślepysedzia : Mógł byś jakoś uargumentować typowanie takich zespołów jak Trefl , Wrocław czy Częstochowa ?
Jeśli Ty żartujesz i wymieniasz AZS Olsztyn jako pewnego kandydata do finału, to i ja mogę.
Tylko "Czarny Koń" jest na poważnie.
AbCd
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 21:18
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: AbCd »

No w AZS Olsztyn jest Kochanowski , Gulak to już są jakieś argumenty . A mam jeszcze pytanie czy Napiórkowski , Tomczak lub Augustynowicz będą grali w AZS na MPJ czy tylko w młodej lidze reprezentują ten klub ? jeśli tak , to w dalszym ciągu uważam zespół z Olsztyna za poważnego kandydata do ósemki
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: edukukuredu »

Widzę, że pojawiają się żarty z różnych drużyn, między innymi z Wrocławia, któremu, nie ukrywam, kibicuję :)
Chciałbym, aby chłopaki pokazały jaja i utarły noski prześmiewcom :D .
Pozdrowionka
p.s.
Tak na poważnie to widzę Gwardię Wrocław przynajmniej w półfinale MPJ
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

AbCd pisze:No w AZS Olsztyn jest Kochanowski , Gulak to już są jakieś argumenty . A mam jeszcze pytanie czy Napiórkowski , Tomczak lub Augustynowicz będą grali w AZS na MPJ czy tylko w młodej lidze reprezentują ten klub ? jeśli tak , to w dalszym ciągu uważam zespół z Olsztyna za poważnego kandydata do ósemki
No właśnie - patrzysz na Młodą ligę - a tam Napiórkowski i Macyra są z Chemika, Augustynowicz i Tomczak z Tempa, kilku innych graczy to już seniorzy. Jeżeli ich wszystkich odjąć, to okaże się że juniorów na poziomie w AZS nie ma, jest tylko kilku z kwadratu. Ostatnio ledwie wygrali ze słabiutkim Elblagiem , 3:2 , tiebreak do 14. Gulak to za małe wzmocnienie.
A Kochanowski ma 2 kadry krajowe, Młodą Ligę, 2 ligę SMS, już skręconą kostkę a grał cały zaplastrowany .
W kadetach klubowych powinien chyba startować , bo tam AZS ma pakę na złoto. Nawet bez niego doją do finału, to mógłby pojawić się w drużynie na sam koniec, do walki o medale.
Ale juniorów powinien odpuścić , ten skład i tak nie ma żadnych szans z Tempem , MDK czy Bydgoszczą a zdrowie Jakub ma tylko jedno. Szkoda go na przegrane zawody.
Chyba, że zechce pograć na przyjęciu. Nie ma na to szans w Spale, a w tej drużynie tam by pograł - o , to i ja chętnie pójdę na mecz, bo to lepsze widowisko.
AbCd
Posty: 51
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 21:18
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: AbCd »

No chyba że jest tak jak mówisz to w takim razie wycofuję ten typ do ósemki :D ale może inna drużyna z Olsztyna powalczy np Tempo
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: slepy sedzia »

AbCd pisze:No chyba że jest tak jak mówisz to w takim razie wycofuję ten typ do ósemki :D ale może inna drużyna z Olsztyna powalczy np Tempo
Finał dla Tempa to plan minimalny. Było już przecież 5 miejsce juniorów , a w składzie nie było żadnego 19-latka, to teraz powinni walczyć teoretycznie nawet o medal.
Trochę mieli jednak kłopotów ze składem na początku sezonu , bo 2 ekstra graczy odeszło ( libero i przyjmujący) a środkowy miał kontuzję. Teraz te dziury już są załatane: środkowy już gra, doszło kilku wychowanków z rocznika 1996, doszedł 2m przyjmujący z Torunia, rozgrywający i atakujący zrobili wyraźnie postępy i Tempo znowu będzie całkiem mocne.
A i Chemik nie gorszy, bo w pierwszym meczu ligi wojewódzkiej ładnie ograł Tempo.
Zatem w finale kogoś Olsztyna chyba nie zabraknie.
MrReReRe
Posty: 1
Rejestracja: 5 sty 2014, o 16:00
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: MrReReRe »

Jeśli chodzi o MDK to chyba największy problem z drugim przyjmującym obok Szalpuka, brakuje jednak Kubińskiego
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Juniorzy 2013/2014

Post autor: Pawel9221 »

a moze ktos mi powiedziec dlaczego zaksa ma sie nie liczyc ? ma pare ciekawych zawodnikow sie wydaje:
- Gryc, Maziarz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki młodzieżowe”