Juniorzy 2014/2015

edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Juniorzy 2014/2015

Post autor: edukukuredu »

Dzień Dobry Szanownym Użytkownikom Tego Forum !!!
Jak co roku rozpoczynamy nowy wątek.
Czekamy na informacje od userów zainteresowanych juniorskimi rozgrywkami w siatkówce w naszym kraju.
Co prawda wszyscy teraz są zajęci siatkarskim Mundialem , a po MEJ zainteresowanie "młodymi" , że tak powiem, lekko siadło :), lecz za kilka tygodni ruszają rozgrywki juniorskie i chłopaki już mocno trenują.
W tym sezonie gra rocznik - niestety- nie wiodący tj.1996 i młodsi.
Jakie typy, ciekawostki, kto będzie gwiazdą tych rozgrywek ?
Dzielmy się informacjami, wymieniajmy poglądy i niech to wszystko odbywa się bez niepotrzebnych zgrzytów :o
Pozdrawiam wszystkich !
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: edukukuredu »

No i rozgrywki ligowe juniorów ruszyły !!! ( przynajmniej na Dolnym Śląsku :) )
W 1.kolejce na plus za 3 punkty Gwardia, BBBB i Victoria . Wyniki na stronie dzps.pl
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
forty
Posty: 2
Rejestracja: 2 paź 2014, o 18:04
Płeć: M

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: forty »

Czy Ktos moze wie gdzie mogę znalesc, wyniki rozgrywek juniorskich w mistrzostwach mazowsza?
n
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: Elgarten »

forty pisze:Czy Ktos moze wie gdzie mogę znalesc, wyniki rozgrywek juniorskich w mistrzostwach mazowsza?
n
Niestety strona Mazowieckiego Związku Piłki Siatkowej jak co roku prezentuje ten sam - niski poziom. Chyba nigdzie nie ma zbiorczych rezulatatów juniorów z tego sezonu. Trzeba szukać wiadomości na stronach klubowych.
Wyniki:
Mos Wola - Pekpol Ostrołęka 3:0
Pekpol - Huragan Wołomin 0:3
MKS MDK Warszawa - Pekpol 3:2
MKS MDK - Czarni Radom 0:3
Huragan - MKS MDK 3:1

Na papierze najmocniejsi są Czarni. Radomianie od młodzika grają w bardzo podobnym składzie i osiągają dobre wyniki. Czołowi zawodnicy - Firlej, Chudzik, Jaskulski, Surmacz, Czarnecki. Na pewno stać ich na fajny wynik w MP. Kolejne drużyny, które powinny walczyć o medal na Mazowszu to Mos (połączyli się z Wichrem Kobyłka - zespołem który zajął 4 miejsce w Polsce w młodzikach). Kluczowe postacie: Gromelski, Jaglarski, Rudzki. Następny silny klub to Metro(zostało im kilku zawodników z zeszłego roku - Lipiński, Stelmaszczyk, Berwald, Troczyński). Niezłą ekipę ma też Huragan(Grabowski, Szpański, Oniszk, Bujniak). Ciężko będzie powalczyć o medal MDKowi. Trener Góra stracił wielu mocnych zawodników z rocznika 95. Ze składu zostali chyba tylko młodsi Walasek i Nienałtowski.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
forty
Posty: 2
Rejestracja: 2 paź 2014, o 18:04
Płeć: M

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: forty »

Dziekuje za odpowiedz,i info,bukmacherzy daja te rozgrywki,ale o info cholernie cięzko
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: edukukuredu »

Elgarten pisze: Niestety strona Mazowieckiego Związku Piłki Siatkowej jak co roku prezentuje ten sam - niski poziom. Chyba nigdzie nie ma zbiorczych rezulatatów juniorów z tego sezonu. Trzeba szukać wiadomości na stronach klubowych.
Wyniki:
Mos Wola - Pekpol Ostrołęka 3:0
Pekpol - Huragan Wołomin 0:3
MKS MDK Warszawa - Pekpol 3:2
MKS MDK - Czarni Radom 0:3
Huragan - MKS MDK 3:1
Faktycznie w Mazowieckim Związku Piłki Siatkowej juniorzy już są w pełni sezonu. Jak napisał Elgarten wyniki dostępne są na stronach klubowych i okazuje się, że MKS MDK rozegrał 4 mecze. W swoim pierwszym meczu 16 września wygrali : MKS MDK - KPS Siedlce 3 : 0 (14, 18, 24). W tym tempie to MDK finał ligi rozegra w grudniu :) (żart).
@Elgarten - naprawdę fajna analiza zespołów z Mazowsza.

Czytałem na stronie Śląskiego ZPS, że z rozgrywek juniorskich wycofały się zespoły Jastrzębskiego Węgla II i III. Czyżby brak kasy w Akademii Talentów ???
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
Antek
Posty: 92
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 15:09
Płeć: K
Lokalizacja: Wawa

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: Antek »

Kolejne mecze na Mazowszu

Radom - Metro 3:1
Pekpol - Metro 3;0
weary skier- najgorszy moderator jaki widzialem ^^
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: edukukuredu »

Na Dolnym Śląsku po dwóch kolejkach tylko dwie drużyny mają komplet tj. 6 punktów - Gwardia Wrocław i Victoria Wałbrzych.
W następnej kolejce właśnie Victoria w Wałbrzychu podejmie Gwardię i już tylko jedna drużyna będzie bez porażki.
Który szkoleniowiec wygra ? Doświadczony trener Ignaczak, czy też stawiający pierwsze kroki w trenerce juniorskiej ,ale już z wcześniejszymi sukcesami, grający jeszcze w na parkietach II ligi trener Jarząbski? Parkiet to zweryfikuje.Czekamy na dobry mecz.
Mocne Cuprum gra z ubiegłorocznym mistrzem Bielawianką w Bielawie i tu jest granie o trzecie miejsce po trzech kolejkach.
Myślę, że ta trzecia kolejka pokaże rozkład sił w juniorskiej siatkówce w tym regionie.
Widziałem już kilka meczy ligi juniorów DZPS-u i na tematy personalne wypowiem się po pierwszej kolejce rozgrywek. Powiem tylko tyle, że jest kilku naprawdę fajnie grających i wysokich chłopaków.

Wyniki 2.kolejki:
SPS CHROBRY GŁOGÓW 0 17 13 19
TS VICTORIA PWSZ WAŁBRZYCH 3 25 25 25

KS GWARDIA WROCŁAW 3 25 25 25
KS BEEWATEC BIELAWIANKA BESTER BIELAWA 0 18 22 19

CUPRUM LUBIN S.A. 3 25 25 22 25
JKS SPARTAKUS JAWOR 1 9 20 25 17

A jak tam rozgrywki w innych województwach ?

Jest już regulamin rozgrywek klubowych o mistrzostwo Polski w kategoriach młodzieżowych. Czy budzi on Wasze kontrowersje jak ten z roku poprzedniego ?
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: Elgarten »

Metro - MOS Wola 0:3 (18:25)(21:25)(20:25)
Czarni - Huragan 3:0

Wśród kluczowych zawodników Czarnych zapomniałem wspomnieć o Michale Moniaku(rocznik 97), który gra teraz w Spale. Zapewne radomski atakujący wzmocni swój rodzimy klub w najważniejszych fazach rozgrywek.
Cały skład głównych faworytów na Mazowszu:
http://wksczarni.pl/kategoria-56-junior ... _2015.html
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: edukukuredu »

Jak wszyscy widzą zainteresowanie rozgrywkami juniorskimi w naszym kraju przechodzi wręcz w fanatyzm kibicowski. Ciężko jest wbić się na to forum, serwery nie wytrzymują takiej ilości wejść :]
Szkoda gadać.....
Na Dolnym Śląsku wszystko zgodnie z przewidywaniami : Gwardia wszystko wygrywa, Cuprum prowadzi w lidze juniorów przy takiej samej liczbie punktów co GWR, lecz ma o jeden mecz więcej. Za trzy tygodnie rozpocznie sie runda rewanżowa i wszystko powinno się wyjaśnić w meczu 30.11.2014 pomiędzy Cuprum i GWR.
Pozdrowienia dla kibiców !
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
hades
Posty: 13
Rejestracja: 24 cze 2014, o 00:57
Płeć: M

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: hades »

A co w tym sezonie ze Spalowiczami? Po wykupowaniu kart przez Spałe moga grac w rozgrywkach mlodziezowych w klubach?
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: edukukuredu »

hades pisze:A co w tym sezonie ze Spalowiczami? Po wykupowaniu kart przez Spałe moga grac w rozgrywkach mlodziezowych w klubach?
PZPS, w terminarzu rozgrywek wojewódzkich juniorów, przewidział turnieje dodatkowe, gdzie będą grały kluby wzmocnione zawodnikami ze Spały, którzy są zawodnikami danych klubów.
Coś na temat wykupywania kart zawodniczych słyszałem, natomiast nie było to nic oficjalnego. Gdzie można przeczytać jakieś artykuły lub dokumenty na ten temat ?
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
hades
Posty: 13
Rejestracja: 24 cze 2014, o 00:57
Płeć: M

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: hades »

Teraz sprawdziłem regulamin rozgrywek na ten sezon i jest napisane, że mogą grać.. Też nie pamiętam gdzie to czytałem o tych kartach :D Z drugiej strony patrząc na terminarz juniorów, to ciekawe jak to będzie rozwiązane. Rozgrywki centralne nakładają się z Młodą Ligą, w której występują w większości czołowe zespoły juniorów... W tamtym roku nie było problemów, bo były wolne te weekendy w terminarzu młodej ligii, przewidziane na centralne Juniora :D Ah ten pzps :D :] :P
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: edukukuredu »

Przełożą po jednym meczu na środek tygodnia i będzie OK. Poza tym terminarz ML "łapie" tylko ćwierćfinały rozgrywek centralnych. Później pewnie jakoś to dopasują :D

Teraz tak pomyślałem, że nie wszystkie czołowe drużyny juniorów grają w Młodej Lidze. Resovia, Bydgoszcz, Lotos, Bielsko, Radom, Skra, Kielce no i Ptoki, ale oni w ML graja raczej składem kadeta. Sorki, zapomniałem o Cuprum. Wszystkie te drużyny nie mają w ML w całości składów juniorskich, no, może wyjątkiem jest Skra i Bydgoszcz.
Należy pamiętać o Olsztynie, który z kilku klubów "coś" wykombinuje, drużynach warszawskich a także o Świnoujściu. Są jeszcze chłopcy spod Jasnej Góry - jak zawsze dobrzy oraz jakiś króliczek z kapelusza - może Rybnik (wzmocniony Janem) :D
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: edukukuredu »

Jakie są Wasze typy na 1/4 MPJ po pierwszej fazie rozgrywek wojewódzkich ?
junior2014.JPG
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: edukukuredu »

Pozwoliłem sobie skopiować tabele rozgrywek juniorskich w poszczególnych województwach po połowie rozgrywek. W woj.śląskim trwają rozgrywki w grupach, bez AT JW, w woj.podlaskim - bryndza - brak wyników i tylko cztery drużyny zgłoszone. W Wielkopolsce turnieje.

Widzę, że z tego forum robi się Teatr Jednego Aktora :D

Naprawdę Was to nie interesuje ???
Załączniki
bez tytułu.JPG
lublin.JPG
kujawsko-pomorskie.JPG
Ostatnio zmieniony 3 gru 2014, o 11:46 przez edukukuredu, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: edukukuredu »

c.d.
Załączniki
małopolskie 2 gr.JPG
małopolskie 1 gr..JPG
ŁÓDŹ GR 1.JPG
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: edukukuredu »

c.d.
Załączniki
pomorskie.JPG
opolskie.JPG
olsztyn.JPG
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: edukukuredu »

c.d.
Załączniki
zachodniopomorskie.JPG
warszawa.JPG
Rzeszów.JPG
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: edukukuredu »

c.d.
Załączniki
lubuskie.JPG
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
hades
Posty: 13
Rejestracja: 24 cze 2014, o 00:57
Płeć: M

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: hades »

Rozkręci się przy centralnych rozgrywkach ;) Mam nadzieję.
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: edukukuredu »

Dzięki ,hades, za wsparcie ;)
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: edukukuredu »

http://ozps.pl/sedziowie/system/index.p ... =12&type=7

W województwie opolskim rozstrzygnięcie już jest. Na pewno wygra drużyna AZS PWSZ NYSA.
Tam będzie rozgrywała mecze grupa 7 w ćwierćfinałach MP juniorów .
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
kanimo

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: kanimo »

Interesuje jak najbardziej, czytam regularnie i dziekuje Ci bardzo.
Owad97
Posty: 1
Rejestracja: 26 gru 2014, o 18:31
Płeć: M

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: Owad97 »

Przed nowym rokiem szykuja sie turnieje towarzyskie. Mowi sie o Olsztynie, Bydgszczy i Rzeszowie.
Co wiecie na ten temat?
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: edukukuredu »

Dzień Dobry w Nowym Roku 2015.Pozdrawiam wszystkich sympatyków siatkówki :)
Mam wiadomość na temat rozgrywek juniorskich w województwie dolnośląskim - mistrzostwo zapewniła sobie drużyna Gwardii Wrocław już na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek. Nie będzie potrzeby rozgrywania dodatkowego turnieju z udziałem zawodnika SMS.
http://dzps.pl/rozgrywki/pokaz/id/706/k ... 75#kolejka

Nie ukrywam, że tej drużynie kibicuję :D
Gwardia Wrocław zagra w grupie 8 ćwierćfinałów MP juniorów i turniej ten rozegrany zostanie na terenie mistrza woj.śląskiego.
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
mietek
Posty: 59
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:15
Płeć: M

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: mietek »

Owad97 pisze:Przed nowym rokiem szykuja sie turnieje towarzyskie. Mowi sie o Olsztynie, Bydgszczy i Rzeszowie.
Co wiecie na ten temat?
Kolejność końcowa turnieju w Olsztynie:
1. Tempo Olsztyn
2. Trefl Gdańsk
3. MDK Warszawa
4. Skra Bełchatów
5. Joker Piła
6. Metro Warszawa
BaReLoNa
Posty: 1
Rejestracja: 9 sty 2015, o 00:31
Płeć: M

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: BaReLoNa »

Jakie drużyny typujecie na finały ?
Macho
Posty: 14
Rejestracja: 11 sty 2015, o 23:27
Płeć: M

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: Macho »

- Chemik Bydgoszcz
- Asseco Resovia Rzeszów
- Jastrzębski Węgiel
- Trefl Gdańsk
- Czarni Radom
- Mos Wola Warszawa
- Metro Warszawa
- hmmm, tu chyba największa zagadka , ale myśle że mogą to być takie zespoły jak :

- Lubin - zupełnie nowy zespół , zawodnicy z dobrych drużyn.
- Kielce - młoda liga grana rocznikiem 96.
- Olsztyn - głodni sukcesu , 2 kadrowiczów w AZS.
- Piła - Półfinały mp juniorów 2014 rocznikiem 96, głodni sukcesu.
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2014/2015

Post autor: edukukuredu »

Też pobawię się w typera :D , chociaż to trochę jeszcze za wcześnie. Nie we wszystkich województwach znane są zespoły wychodzące do 1/4 MPJ.
Na pewno faworytami będą takie drużyny :
Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla,
Resovia,
Chemik Bydgoszcz
AZS Olsztyn

I wielką niespodzianką byłoby odpadnięcie którejś z tych drużyn na wcześniejszych etapach.
Macho pisze: - Lubin - zupełnie nowy zespół , zawodnicy z dobrych drużyn.
- Kielce - młoda liga grana rocznikiem 96.
- Olsztyn - głodni sukcesu , 2 kadrowiczów w AZS.
- Piła - Półfinały mp juniorów 2014 rocznikiem 96, głodni sukcesu.
Odnosząc się do wypowiedzi Macho to na pewno pokażą się Kielce i Gdańsk. Co do Lubina to , niestety, w Młodej Lidze grają trochę innym składem niż w rozgrywkach juniorskich i pomimo bardzo dobrych skrzydeł, sypy i ataku różnicę robią środkowi i libero, którzy są starsi. Piła raczej nie - inny skład.
Pamiętajmy też o drużynach warszawskich (MDK) , śląskich - Norwid i ???Radlin ??? , a także o drużynach ze "spałowiczami"

No to już mamy z 10 ekip, czyli o dwie za dużo. Mimo wszystko jeszcze trochę za wcześnie na typowanie finału.
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki młodzieżowe”