Juniorzy 2015/2016

didzejpidzej
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2015, o 16:34
Płeć: M

Juniorzy 2015/2016

Post autor: didzejpidzej »

Witam,
jakie macie typy w nadchodzącym sezonie wśród juniorów ?
Moje typy :
A) Bydgoszcz spokojnie będzie w trójce. Rewelacyjny, polski De Cecco, najlepszy rozgrywający świata, europy i ogólnie okolic Kamil Złote Palce Droszyński poprowadzi zespół z BDG do medalu
B) Kolejnym faworytem jest zespół AKADEMII (BEZ)Talentów Jastrzębskiego Węgla. Zespół prowadzony przez Bartka Kwolka i Radka Gila bez problemu zdobędzie medal
C) O trzecie miejsce moim zdaniem bić będzie się Częstochowa (Ciesiółka, Woch), MOS i MDK oraz Gdańsk

Wasze typy ?
Artek
Posty: 335
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: Artek »

VK Ostrava na razie z kompletem zwycięstw prowadzą w grupie mistrzostw śląska :)
Mak
Posty: 22
Rejestracja: 22 paź 2015, o 13:55
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: Mak »

Doprecyzuj, że w Grupie 2, jest też pierwsza. Wyglądają na dobrze zorganizowany klub, pytanie tylko czemu grają u nas?
Artek
Posty: 335
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: Artek »

Mistrzostwa Polski Juniorów - zestawienie od 1971 roku. MKS MDK Warszawa wyraźnie na przedzie pod względem medali.
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: edukukuredu »

Co tak cicho w temacie rozgrywek juniorskich. Wszyscy "poprzednioroczni" juz wydorośleli.
Szykują się lada dzień Ćwierćfinały MPJ a na tym forum ciszaaaaa.
Naprawdę nikt się nie interesuje tymi rozgrywkami ?
Gdzie PANOWIE z Olsztyna ? "niewidomy sędzia" "jednooki arbiter" czy jakoś tam..... odezwij się !!!!!!!
Może jakieś nowe nazwiska w "olsztyńskiej kuźni talentów" ?
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
Awatar użytkownika
ark
Posty: 408
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 11:22
Płeć: M
Lokalizacja: Kęty

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: ark »

Finał w Małopolsce

Podobnie jak w ubiegłym roku mistrzostwo dla UMKS Kęczanin

Finał Mistrzostw Małopolski Juniorów 2015/2016
Kęty 05-07 luty 2016 r.

Grupa A: UMKS Kęczanin, Dunajec Nowy Sącz, MKS Gryf Brzesko
Grupa B: GKPS Gorlice, MKS Andrychów, Sokół Gumniska Tarnów

Harmonogram gier

Piątek 05.02.2016 r. - hala OSiR Kęty
UMKS Kęczanin – MKS Gryf Brzesko 3:1 (25:19, 21:25, 25:13, 25:22)
GKPS Gorlice – Sokół Tarnów 3:2 (25:18, 25:15, 22:25, 24:26, 15:3)
Dunajec Nowy Sącz – MKS Gryf Brzesko 3:0 (25:11, 25:14, 25:18)
MKS Andrychów – Sokół Tarnów 3:1 (25:18, 23:25, 25:16, 25:22)

Sobota 06.02.2016 r. - hala OSiR Kęty
UMKS Kęczanin – Dunajec Nowy Sącz 3:0 (25:19, 25:14, 25:13)
GKPS Gorlice – MKS Andrychów 0:3 (31:33, 27:29, 13:25)

I mecz półfinałowy UMKS Kęczanin - GKPS Gorlice 3:2 (21:25, 18:25, 26:24, 28:26, 15:10)
II mecz półfinałowy MKS Andrychów - Dunajec Nowy Sącz 3:2 (25:21, 25:18, 21:25, 15:25, 15:11)
mecz o V miejsce III A - III B: Gryf Brzesko - Sokół Tarnów 0:3 (21:25, 20:25, 17:25)

Niedziela 07.02.2016 r. - hala OSiR Kęty
mecz o III miejsce: GKPS Gorlice - Dunajec Nowy Sącz 0:3 (25:27, 15:25, 18:25)
FINAŁ : UMKS Kęczanin - MKS Andrychów 3:2 (25:16, 22:25, 20:25, 25:21, 15:12)

Klasyfikacja końcowa:
1. UMKS Kęczanin Kęty
2. MKS Andrychów
3. Dunajec Nowy Sącz
4. GKPS Gorlice
5. Sokół Gumniska Tarnów
6. MKS Gryf Brzesko

Galeria: https://www.facebook.com/keczanin
kanimo

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: kanimo »

Turniej finalowy Mazowsza 12.02-14.02

Kolejność rozgrywania spotkań:
12.02.2016r., piątek:
10:00 LTS MKS MDK Warszawa - KS Metro Warszawa
12:00* UMKS MOS Wola Warszawa - RCS Czarni Radom

13.02.2016r., sobota:
10:00 UMKS MOS Wola Warszawa - KS Metro Warszawa
12:00* RCS Czarni Radom - MKS MDK Warszawa

14.02.2016r., niedziela:
10:00 KS Metro Warszawa - RCS Czarni Radom
12:00* MKS MDK Warszawa - UMKS MOS Wola Warszawa
kanimo

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: kanimo »

12.06
MOS Wola: Czarni 3:1
MKS MDK:Metro 3:2
chelsea
Posty: 22
Rejestracja: 4 mar 2014, o 11:23
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: chelsea »

W W-M bez turnieju awans do ćwiartek

1. AZS UWM I (Rejzner )
2.UKS Chemik Olsztyn
3.UKS Tempo 25 Olsztyn
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: Elgarten »

Metro - MOS Wola 1-3 (20-25, 19-25, 25-22, 19-25)
MDK - Czarni 3:1

Jutro dwa bardzo ważne i ciekawe mecze. Metro z Czarnymi zagrają o brąz i o gwarancję awansu do rozgrywek centralnych, a MDK z MOSem o mistrzostwo Mazowsza. Sprawiedliwości stało się zadość, bo oba stołeczne zespoły były w fazie zasadniczej najlepsze.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
trajektorialotu
Posty: 6
Rejestracja: 13 lut 2016, o 22:16
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: trajektorialotu »

Jakieś typy na awanse z grup 1/4?
I jakie macie propozycje na najlepszą 8 w tym roku?
siatkarzyk__
Posty: 12
Rejestracja: 24 paź 2015, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: siatkarzyk__ »

trajektorialotu pisze:Jakieś typy na awanse z grup 1/4?
I jakie macie propozycje na najlepszą 8 w tym roku?
Resovia, Chemik Bydgoszcz, Jastrzębie, Mos Wola, MDK Warszawa, Lotos Gdańsk, AZS Olsztyn, Norwid Częstochowa
kanimo

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: kanimo »

MOS:MDK 3:1
Trzecie miejsce dla Czarnych po zwyciestwia 3:2 nad Metrem.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2016, o 13:55 przez kanimo, łącznie zmieniany 2 razy.
arur
Posty: 55
Rejestracja: 26 maja 2012, o 22:26
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: arur »

chelsea pisze:W W-M bez turnieju awans do ćwiartek

1. AZS UWM I (Rejzner )
2.UKS Chemik Olsztyn
3.UKS Tempo 25 Olsztyn
1. UKS Chemik Olsztyn
2. AZS UWM I (Rejzner)
3. UKS Tempo 25 Olsztyn

taka jest kolejnosc
trajektorialotu
Posty: 6
Rejestracja: 13 lut 2016, o 22:16
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: trajektorialotu »

Kto może się okazać czarnym koniem Mistrzostw?
Znamy już wszystkie grupy?
trajektorialotu
Posty: 6
Rejestracja: 13 lut 2016, o 22:16
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: trajektorialotu »

Moje typy:
1)Jsw , Lodz
2)Rzeszow , Skra
3)Mos , Radom
4)Mdk, Azs Olsztyn
5)Trefl , Chemik Olsztyn
6)Bdg , Maraton
7)Bedzin , Zaksa
8)Norwid , Cuprum
Pierwsze druzyny moim zdaniem wygraja grupy
DjP
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2016, o 11:15
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: DjP »

Gr 1 :
Oczywiście pewniak JSW, wojskowa drużyna prowadzona przez Jarosława w dodatku z super stars jak Kukulski, Szewczyk czy Gil. Ciekawi mnie na ile wykorzystany będzie Kwolek.
O drugie miejsce wydaje mi się powalczą groźne zespoly z podkarpacia i malopolski.

Gr 2
Zdecydowanie Reska i Skra

Gr 3
Znajac poziom mazowsza to zespoły zdominują to grupę, wątpię że kielce bez wsparcia z plusligi nie są tak mocnym zespołem

Gr 4
Nie przypadkiem olsztyn wyszedl z woj. Z 2 miejsca bo trafil do duzo latwiejszej grupy gdzie boj stoczy jedynie z MDK

Gr 5
Trefl i długo długo nic

Gr 6
Pewny awans drużyny z nad brdy prowadzonej przez golden fingers Kamila Droszyńskiego, a drugie miejsce to loteria

Gr 7
Zarówno Wrocław, KK jak i Będzin mają duże szansa na awans

Gr 8
Czewa i Azymek
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: Elgarten »

Dwa zdania ode mnie o ostatnim dniu finałów na Mazowszu. Największym przegranym sezonu bezsprzecznie jest Metro. Podopieczni trenera Jankowskiego mieli na wyciągnięcie ręki zwycięstwo z MDK Warszawa(2:1 w setach i 17:13 w IV partii) oraz z Czarnymi Radom. Metrowcy ponownie prowadzili 2:1 i utrzymywali kilkupunktową przewagę w następnym secie. Niestety w końcówce popełniali bardzo proste błędy i ostatecznie kończą sezon bez medalu. Dość powiedzieć, że podczas autowego ataku skrzydłowego Czarnych w IV secie, zawodnik z Warszawy dotknął siatki i zamiast 24:21 zrobiło się 23:22. W tie - breaku przy stanie 14:13 dla Metra siatkarze z Ursynowa popełnili identyczny błąd, a mieli już kontrę w górze na skończenie meczu. Ostatecznie pojedynek zakończył się ogromną awanturą, gdy któryś z zawodników z Radomia bardzo nieczysto wystawił na skrzydło. Sędzie akcję puścił, dzięki czemu Czarni zdobyli punkt na wagę brązowych medali. Po raz kolejny szkoda mi młodych warszawian (wystarczy sobie przypomnieć jaki skandal miał miejsce rok temu, gdzie również byli pokrzywdzeni: https://www.youtube.com/watch?v=-bmI1cO7Mpk). Chociaż fakt faktem, że mogli wcześniej przechylić szalę w spotkaniu z Radomiem na swoją korzyść. Wśród zwycięzców najbardziej podobała mi się postawa (i sportowa i mentalna) rozgrywającego Pawła Zdrojewskiego (rocznik 98). Warto wspomnieć, że I dnia kontuzji doznał najlepszy zawodnik klubu Michał Moniak. W Metrze pierwsze skrzypce grali dwaj przyjmujący: Mateusz Janikowski i Bartosz Firszt (rocznik 99!). Jeśli ta dwójka tak fajnie będzie się nadal rozwijać, to możemy mieć z nich sporo pożytku w przyszłości. Kończąc wątek tych dwóch ekip, pozwolę sobie jeszcze skopiować kilka zdań z Facebooka Metra: "Ma na imię Kamil, 207 cm wzrostu, grał w kilku meczach juniorów w tym sezonie w barwach KS METRO, ale w finałach Mazowsza wystąpić mu nie pozwolono!!! O całej sprawie wiedział Mazowiecki Związek, wydział WGiD, PZPS i tzw. „wszyscy święci”. Biurokratyczne niekompetencje oraz groźby protestów „uprzejmie” deklarowane przez naszych rywali doprowadziły do poważnego sportowego osłabienia drużyny juniorów KS METRO w finałach Mazowsza. Walczyliśmy sportowo z całych sił, zabrakło niewiele, ale goryczy nam nie brakuje".

W finale faworytem był dla mnie MOS Wola. MDK pod wodzą niezniszczalnego trenera Góry bardzo dzielnie walczyło, ale jakoś przez cały mecz miałem takie odczucie, że tak czy siak wygrają goście tego pojedynku. Moim zdaniem zwycięzcy lepiej udźwignęli ciężar gatunkowy tego starcia. Trzeba przyznać, że mecz miał godną oprawę. Hala na Polnej pękała w szwach - kilkaset osób na trybunach, a wśród nich m.in. Witold Roman. Głośny doping dla gospodarzy nie zdeprymował Mosu. Podkreślę, że doświadczeniem i obyciem na parkietach wyraźnie przewyższali przeciwników. Prześledźmy podstawowy skład: Piotrowski (II liga), Grot (II liga), Bączek (II liga), Siewierski (II liga), Jaglarski (II liga), Szymański (mistrz świata kadetów) plus Warzywoda. Oczywiście nie każdy z nich gra pierwsze skrzypce na drugoligowych boiskach, ale nawet epizody na tym poziomie to dla młodego siatkarza duży kapitał. Dla mnie najrówniej grał Piotrowski, który na dodatek brał na siebie ciężar gry w newralgicznych momentach. W obronie kapitalnie spisywał się Jaglarski. W MDKu liderem przez właściwie cały mecz był Daniel Grzymała - bardzo dobrze ułożony technicznie przyjmujący z rocznika 98. Podobało mi się też rozegranie kapitana Macieja Walaska. Przede wszystkim zwróciłem uwagę na jego staranne przerzuty "dołem". Na koniec słowo o nieodpowiedzialnym zachowaniu tercetu trenerów z Mosu: Motyki, Felczaka i Wójcika, którzy po zakończonym turnieju zaczęli wymachiwać pięściami do młodych kibiców gospodarzy krzycząc: "Mistrz mistrz, Wola mistrz". Ja rozumiem emocje i tak dalej, ale żeby trójka facetów w sile wieku aż tak bez większego sensu prowokowała gimnazjalistów/licealistów? Dla mnie to żenada.

Reasumując: poziom wysoki - wszystkie drużyny mogą namieszać w rozgrywkach centralnych (kto wie, może i Metro dostanie jeszcze szansę?), a Mos i MDK to bardzo mocni kandydaci do czołowej ósemki.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: lipton »

O co chodzi z tym niedopuszczonym do rozgrywek finałowych zawodnikiem? Dlaczego nie został dopuszczony?

Jak było z sędziowaniem nie licząc wspomnianego błędu podwójnego odbicia? Na FB Metra grzmią, że przegrali przy wydatnym udziale sędziów.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: Pele »

trajektorialotu pisze:Moje typy:
1)Jsw , Lodz
2)Rzeszow , Skra
3)Mos , Radom
4)Mdk, Azs Olsztyn
5)Trefl , Chemik Olsztyn
6)Bdg , Maraton
7)Bedzin , Zaksa
8)Norwid , Cuprum
Pierwsze druzyny moim zdaniem wygraja grupy
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że Zaksa zajęła 2 miejsce na Opolszczyźnie, gdzie z kompletem wygranych najlepsza była Nysa !!
DjP pisze:Gr ...
Gr 8
Czewa i Azymek
Zmień leki bo z tym Azymkiem to przesadziłeś
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
trajektorialotu
Posty: 6
Rejestracja: 13 lut 2016, o 22:16
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: trajektorialotu »

Jakie macie typy grup 1/4? Kto moze byc czarnym koniem?
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: dia30 »

Metro chcialo oszukac reszte zespolow i wypozyczylo z Ostroleki zawodnika, ktory juz w tym roku byl raz wypozyczany. Przepisy jasno zabraniaja w jednym sezonie wypozyczac zawodnika dwa razy i panowie Szczucki z Jankowskim musieli to wiedziec. Wystarczy sobie wejsc na platforme pzps, co moze zrobic kazdy.

wiec uzalanie sie na profilu fb jest zalosne.
lipton pisze:O co chodzi z tym niedopuszczonym do rozgrywek finałowych zawodnikiem? Dlaczego nie został dopuszczony?

Jak było z sędziowaniem nie licząc wspomnianego błędu podwójnego odbicia? Na FB Metra grzmią, że przegrali przy wydatnym udziale sędziów.
PROSTO
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2016, o 00:39
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: PROSTO »

Moim zdaniem może zaskoczyć nowo założona drużyna UKS Set Gorzów Wlkp. Nie dość że mają Spałowicza na ataku to na przyjęcie maja ściągnąć jakichś Ukraińców :O
adaskom
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2016, o 10:29
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: adaskom »

Elgarten pisze: Na koniec słowo o nieodpowiedzialnym zachowaniu tercetu trenerów z Mosu: Motyki, Felczaka i Wójcika, którzy po zakończonym turnieju zaczęli wymachiwać pięściami do młodych kibiców gospodarzy krzycząc: "Mistrz mistrz, Wola mistrz". Ja rozumiem emocje i tak dalej, ale żeby trójka facetów w sile wieku aż tak bez większego sensu prowokowała gimnazjalistów/licealistów? Dla mnie to żenada.

Reasumując: poziom wysoki - wszystkie drużyny mogą namieszać w rozgrywkach centralnych (kto wie, może i Metro dostanie jeszcze szansę?), a Mos i MDK to bardzo mocni kandydaci do czołowej ósemki.
Chciałbym zauważyć że owszem hala była wypełniona po brzegi i mecz mógł się podobać. Ale to zachowanie kibiców MDK, i to nie tylko gimnazjalistów i licealistów, ale również rodziców i osób dorosłych które im towarzyszyły, pozostawiało wiele do życzenia. Słychać było wiele przekleństw w kierunku zawodników i trenerów MOS-u. Także o tej prowokacji to lekka przesada. Rozumiem że siatkarze, zawodnicy i trenerzy nie muszą za sobą przepadać i się uwielbiać, nie mniej jednak wypadało by szanować prace jaką wykonuje każda ze stron, a nie wyzywać z trybun.
chelsea
Posty: 22
Rejestracja: 4 mar 2014, o 11:23
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: chelsea »

A JEDNAK METRO WA-WA GRA DALEJ -kolejna wycofana drużyna
ćwiartka w Olsztynie uuu Chemik Olsztyn będzie ciężko Lotos + Metro :o
trener AZS Olsztyn to miał nosa :D
arur
Posty: 55
Rejestracja: 26 maja 2012, o 22:26
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: arur »

przeciez AZS UWM chcial wyjsc z pierwszego miejsca, juz mieli nawet medale zlote ale musieli oddac bo zwiazek sie pomylil i zle policzyl punkty i sety ;)
chelsea
Posty: 22
Rejestracja: 4 mar 2014, o 11:23
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: chelsea »

Pewnie ze AZS chciał pierwsze zero wyjazdu czuja sie mocni i z Treflem walczyli by o 1 w turnieju ale jak doszło Metro do tej ćwiartki byłoby ciekawie także w pewnym sensie drugie miejsce w województwie opłaciło sie
trajektorialotu
Posty: 6
Rejestracja: 13 lut 2016, o 22:16
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: trajektorialotu »

Kto gra w tym AZS? Metro to już kolejna drużyna z dziką kartą na 1/4!
Jak inne grupy? Bo skupilismy sie tylko na jednej
Aktorek
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2016, o 21:54
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: Aktorek »

Jastrzębskie gwiazdy prowadzone przez nieomylnego Kukulskiego wraz z Szewczykiem z Plus Ligi są faworytami 1/4 MP juniorów, ciekawi mnie czy miejsce w składzie znajdzie się dla Kwolka, ponieważ powyższa para przyjmujących jest niezastąpiona.
Mam nadzieję, że mimo takich zawodników inne drużyny powalczą z Jastrzębskim Węglem i utrą im nosa w ćwierćfinałach MP.
Resovia z Margaryną na libero i Żebrowskim na ataku jest faworytem w grupie 2. Przewiduję, że będą walczyć o medale w tym roku.
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: dia30 »

fakt nr 1: PZPS dolosował Metro.
fakt nr 2: Nie pozwolono by w Metrze w finałach Mazowsza zagrał nieuprawniony zawodnik.
fakt nr 3: Metro na swoim profilu na FB "chwali się", że zawodnik zagrał "w kilku meczach juniorów w tym sezonie" (https://www.facebook.com/ksmetro/?fref=ts)
fakt(?) nr 4: Metro awans do finałów Mazowsza, a teraz do 1/4 finałów MP zdobyło w sposób nieuprawniony.

czy ktoś to może wyjaśnic? dla mnie jeśli zawodnik został w sposób nieprawidłowy przetransferowany i PZPS uznał, że to jest wałek i nie może grać w finałach Mazowsza, to tak samo nie mógł grać o wejście do tych finałów, powinny być walkowery....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki młodzieżowe”