Juniorzy 2015/2016

PROSTO
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2016, o 00:39
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: PROSTO »

Aktorek pisze:Jastrzębskie gwiazdy prowadzone przez nieomylnego Kukulskiego wraz z Szewczykiem z Plus Ligi są faworytami 1/4 MP juniorów, ciekawi mnie czy miejsce w składzie znajdzie się dla Kwolka, ponieważ powyższa para przyjmujących jest niezastąpiona.
Mam nadzieję, że mimo takich zawodników inne drużyny powalczą z Jastrzębskim Węglem i utrą im nosa w ćwierćfinałach MP.
Resovia z Margaryną na libero i Żebrowskim na ataku jest faworytem w grupie 2. Przewiduję, że będą walczyć o medale w tym roku.
Kim są te gwiazdy faktycznie dobrzy czy to wszystko sarkastycznie ?
zyrafa_180
Posty: 112
Rejestracja: 21 lut 2016, o 16:23
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: zyrafa_180 »

Bardzo dobrze, że Metro otrzymało "dzika kartę". \Jest to bardzo perpektywiczny zespół, który z MDK i Radomiem przegrał po 2:3 z trzema kadetami grającymi w pierwszym składzie (Janikowski, Firszt i Witek oraz Niziński).
Ostatnio zmieniony 21 lut 2016, o 16:55 przez zyrafa_180, łącznie zmieniany 1 raz.
zyrafa_180
Posty: 112
Rejestracja: 21 lut 2016, o 16:23
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: zyrafa_180 »

Elgarten pisze: Na koniec słowo o nieodpowiedzialnym zachowaniu tercetu trenerów z Mosu: Motyki, Felczaka i Wójcika, którzy po zakończonym turnieju zaczęli wymachiwać pięściami do młodych kibiców gospodarzy krzycząc: "Mistrz mistrz, Wola mistrz". Ja rozumiem emocje i tak dalej, ale żeby trójka facetów w sile wieku aż tak bez większego sensu prowokowała gimnazjalistów/licealistów? Dla mnie to żenada.

Chciałam zauważyć, że zawodnicy MOS-u bez prowokacji trenerów czy publiki zachowują się skandalicznie. Ich kultura i szacunek do przeciwnika jest na poziomie rynsztoku. Uważam, ze sędziowie nie powinni dopuszczać do takich zachowań.
DjP
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2016, o 11:15
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: DjP »

Jak dla mnie zaden zespol z mazowsza nie awansuje do finalowej 8
sskkiibbaa
Posty: 4
Rejestracja: 23 lut 2016, o 23:06
Płeć: M
Lokalizacja: Radom

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: sskkiibbaa »

adaskom pisze:
Elgarten pisze: Na koniec słowo o nieodpowiedzialnym zachowaniu tercetu trenerów z Mosu: Motyki, Felczaka i Wójcika, którzy po zakończonym turnieju zaczęli wymachiwać pięściami do młodych kibiców gospodarzy krzycząc: "Mistrz mistrz, Wola mistrz". Ja rozumiem emocje i tak dalej, ale żeby trójka facetów w sile wieku aż tak bez większego sensu prowokowała gimnazjalistów/licealistów? Dla mnie to żenada.

Reasumując: poziom wysoki - wszystkie drużyny mogą namieszać w rozgrywkach centralnych (kto wie, może i Metro dostanie jeszcze szansę?), a Mos i MDK to bardzo mocni kandydaci do czołowej ósemki.
Chciałbym zauważyć że owszem hala była wypełniona po brzegi i mecz mógł się podobać. Ale to zachowanie kibiców MDK, i to nie tylko gimnazjalistów i licealistów, ale również rodziców i osób dorosłych które im towarzyszyły, pozostawiało wiele do życzenia. Słychać było wiele przekleństw w kierunku zawodników i trenerów MOS-u. Także o tej prowokacji to lekka przesada. Rozumiem że siatkarze, zawodnicy i trenerzy nie muszą za sobą przepadać i się uwielbiać, nie mniej jednak wypadało by szanować prace jaką wykonuje każda ze stron, a nie wyzywać z trybun.

Chciał bym nadmienić że to również była wina rezerwowych zawodników MOS-u Wola którzy prowokowali kibiców, oni owszem też odpowiadali. Jednak to wszystko miało miejsce pod wpływem emocji. Trenerzy powinni dawać dobry przykład zawodnikom a nie robić to co zrobili.
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: dia30 »

DjP pisze:Jak dla mnie zaden zespol z mazowsza nie awansuje do finalowej 8
Mi się wydaje, ze MOS ma duze szanse o ile nie wylosuje jakiegos mega trudnego polfinalu (np. Rzeszów + Trefl)
Mistrzostwo Mazowsza zrobili raczej na luzie, a nie grał jeszcze podstawowy libero (Jaskuła) i Kacperkiewicz, który jak dojdzie do formy moze sam wygrywac mecze i odciązy pare Szymanski/Piotrowski. Wiec MOSu bym nie skreslal bo maja jeszcze rezerwy.
trajektorialotu
Posty: 6
Rejestracja: 13 lut 2016, o 22:16
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: trajektorialotu »

dia30 pisze:
DjP pisze:Jak dla mnie zaden zespol z mazowsza nie awansuje do finalowej 8
Mi się wydaje, ze MOS ma duze szanse o ile nie wylosuje jakiegos mega trudnego polfinalu (np. Rzeszów + Trefl)
Mistrzostwo Mazowsza zrobili raczej na luzie, a nie grał jeszcze podstawowy libero (Jaskuła) i Kacperkiewicz, który jak dojdzie do formy moze sam wygrywac mecze i odciązy pare Szymanski/Piotrowski. Wiec MOSu bym nie skreslal bo maja jeszcze rezerwy.
Chyba nie wiesz co mówisz , Jaskuła nie będzie grał , jest lepszy Libero w Mosie. To samo z Kacperkiewiczem , owszem odciąży ta parę ale w pierwszym składzie grał nie będzie , jedynie jako zmiennik
Kosma
Posty: 11
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 11:36
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: Kosma »

Ćwierćfinał Grupy 7 w Krośnie Odrzańskim w którym zagrają:

GKAS Tęcza Volley Krosno Odrzańskie Gubin
Progress Września
Gwardia Wrocław
Victoria Wałbrzych
MMKS ZAKSA Kędzierzyn - Koźle
MKS Będzin

będzie transmitowany na żywo (włącznie z wynikiem na ekranie) na kanale YouToube. Link będzie można znaleźć w dniu rozgrywek na fb - https://www.facebook.com/osirkrosno. Tam także wyniki po każdym zakończonym spotkaniu. Każdy będzie mógł bez konieczności opisywania sam zobaczyć jak gra szóstka zespołów w krośnieńskim ćwierćfinale. Polecam wszystkim organizatorom.
Załączniki
Zapraszamy do Krosna Odrzańskiego lub przed komputer :)
Zapraszamy do Krosna Odrzańskiego lub przed komputer :)
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: dia30 »

Chyba nie wiesz co mówisz , Jaskuła nie będzie grał , jest lepszy Libero w Mosie. To samo z Kacperkiewiczem , owszem odciąży ta parę ale w pierwszym składzie grał nie będzie , jedynie jako zmiennik
Jaskuła jest lepszy od Jaglarskiego i moim zdaniem to on powinien grać (z resztą będzie sie moza przekonac juz od dzis). Owszem Kacperkiewicz jako rezerwowy, ale tu MOS ma trzech bardzo wyrownanych i kazdy z nich praktycznie moze sam wygrac mecz.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: Elgarten »

lipton pisze: Jak było z sędziowaniem nie licząc wspomnianego błędu podwójnego odbicia? Na FB Metra grzmią, że przegrali przy wydatnym udziale sędziów.
Nie widziałem meczu od deski do deski, ale nie zanotowałem więcej jakichś "wielbłądów" w wykonaniu sędziów.
trajektorialotu pisze:
dia30 pisze:
DjP pisze:Jak dla mnie zaden zespol z mazowsza nie awansuje do finalowej 8
Mi się wydaje, ze MOS ma duze szanse o ile nie wylosuje jakiegos mega trudnego polfinalu (np. Rzeszów + Trefl)
Mistrzostwo Mazowsza zrobili raczej na luzie, a nie grał jeszcze podstawowy libero (Jaskuła) i Kacperkiewicz, który jak dojdzie do formy moze sam wygrywac mecze i odciązy pare Szymanski/Piotrowski. Wiec MOSu bym nie skreslal bo maja jeszcze rezerwy.
Chyba nie wiesz co mówisz , Jaskuła nie będzie grał , jest lepszy Libero w Mosie. To samo z Kacperkiewiczem , owszem odciąży ta parę ale w pierwszym składzie grał nie będzie , jedynie jako zmiennik
Również zdziwiłbym się jakby trenerzy odsunęli od składu Jaglarskiego. Dominik jest w wysokiej formie, a to co wyprawia w obronie to klasa. Tak na marginesie, to za rok Mos będzie mocnym kandydatem do złota (m.in. Jaskuła, Siewierski, Szymański, Bączek, Kacperkiewicz). W młodzikach i kadetach ten rocznik zdobywał srebra MP, dwa razy przegrywając z Resovią. Co do prognoz na ten sezon, tym razem zgodzę z dia30. Warszawianie mają spore szanse na finałową ósemkę. Innych mazowieckich ekip też bym nie grzebał, ale też nie wybiegajmy aż tak daleko w przyszłość ;)
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Kosma
Posty: 11
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 11:36
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: Kosma »

SIATKÓWKA

Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorów Siatkówce (Grupa 7 - Krosno Odrzańskie) - wyniki:

Dzień pierwszy:

GRUPA A

GKAS Tęcza Volley - Progress Września 3:2 (25:21, 26:28, 25:23, 13:25, 15:13)

GRUPA B

MMKS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Victoria Wałbrzych 3:0 (25:19, 25:20, 25:20)

Dzień drugi:

godz. 10.00 Progress Września - Gwardia Wrocław
godz. 12.30 MMKS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - MKS Będzin
godz. 16.00 GKAS Tęcza Volley - Gwardia Wrocław
godz. 18.30 MKS Będzin - Victoria Wałbrzych

Wszystkie spotkania tak jak dzisiaj będą transmitowane na YouTube!
earvinngapeth
Posty: 2
Rejestracja: 26 lut 2016, o 10:48
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: earvinngapeth »

zyrafa_180 pisze:
Elgarten pisze: Na koniec słowo o nieodpowiedzialnym zachowaniu tercetu trenerów z Mosu: Motyki, Felczaka i Wójcika, którzy po zakończonym turnieju zaczęli wymachiwać pięściami do młodych kibiców gospodarzy krzycząc: "Mistrz mistrz, Wola mistrz". Ja rozumiem emocje i tak dalej, ale żeby trójka facetów w sile wieku aż tak bez większego sensu prowokowała gimnazjalistów/licealistów? Dla mnie to żenada.

Chciałam zauważyć, że zawodnicy MOS-u bez prowokacji trenerów czy publiki zachowują się skandalicznie. Ich kultura i szacunek do przeciwnika jest na poziomie rynsztoku. Uważam, ze sędziowie nie powinni dopuszczać do takich zachowań.
Świry z Mosu 98 i 97 są najlepsze na Mazowszu i są w topie w Polsce. Goście mają jaja i charakter i nie pozwalają sobie pluć w twarz kibicom ( dorosłym ) z mdku i udawadniają w grze że w przeciwieństwie do rywali mogą trzymać głowy wysoko ☺
DjP
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2016, o 11:15
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: DjP »

Ale siatkarz powinien byc itenligentnym a nie byc polmozgiem co w wiekszosci prezentuje druzyna MOSu
earvinngapeth
Posty: 2
Rejestracja: 26 lut 2016, o 10:48
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: earvinngapeth »

DjP pisze:Ale siatkarz powinien byc itenligentnym a nie byc polmozgiem co w wiekszosci prezentuje druzyna MOSu
Narazie na tych rywali których miał MOS wystarczyłoby i ćwierć mózgu
zyrafa_180
Posty: 112
Rejestracja: 21 lut 2016, o 16:23
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: zyrafa_180 »

Tylko tu cały czas nie chodzi o ćwierćmózgi, czy półmózgi, nikt nie zabiera MOS -owi ich zwycięstw, umiejętności. Chodzi o kulturę ( nie fizyczną!!). A tu niestety jest tylko na ćwierćgwizdka!
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: dia30 »

Chyba nie wiesz co mówisz , Jaskuła nie będzie grał , jest lepszy Libero w Mosie. To samo z Kacperkiewiczem , owszem odciąży ta parę ale w pierwszym składzie grał nie będzie , jedynie jako zmiennik
no i wczoraj Kacperkiewicz w "6" na libero Jaskuła i Gozdzikiewicz a Jaglarski jako przyjmujący...

wiec wyhamuj ;)
kanimo

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: kanimo »

DjP pisze:Jak dla mnie zaden zespol z mazowsza nie awansuje do finalowej 8
Jak na razie MOS z kompletem zwyciestw a o 1sze miejsce w grupie zagraja z Radomiem :D
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: Elgarten »

kanimo pisze:
DjP pisze:Jak dla mnie zaden zespol z mazowsza nie awansuje do finalowej 8
Jak na razie MOS z kompletem zwyciestw a o 1sze miejsce w grupie zagraja z Radomiem :D
Do tego awans wywalczył już MDK i przed kilkoma minutami Metro. Podsumowując: w najlepszej 16 w Polsce, mamy cztery drużyny z Mazowsza :)
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: lipton »

To pokazuje, że niektóre województwa niejako z urzędu powinny mieć zagwarantowane udział większej ilości drużyn z rozgrywkach centralnych kosztem tych sportowo słabszych. Można by np. wprowadzić ranking województw, który uwzględniałby wyniki historyczne i np. rezultaty uzyskane 2 lata wcześniej w tych samych rocznikach.

Do dziś pamiętam rozgrywki juniorów w 2007 roku, kiedy to Radom i MOS zdobyły srebro i brąz na MP, a Metro (mistrzowie kadetów z tego rocznika) z Wroną, Kłosem, Wierzbowskim, Radomskim i Mikołajczakiem w składzie nie wyszło nawet z Mazowsza (wtedy awans uzyskiwały 2 najlepsze zespoły z każdego województwa).
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: dia30 »

Są głosy, że od następnego roku Mazowsze będzie miało 4 miejsca w 1/4. I w sumie dobrze, bo jesli nawet nie jest to ekipa na awans do 1/2 to przewaznie i tak jest lepsza od czesci druzyn z innych wojewodztw. No i na pewno sie nie wycofa z 1/4 jak robi to czesc ekip uzyskujacych awnas (powinno to byc karane np. zakazem udzialu przez nastepne 1-2 lata).

Jednak nie wiadomo, czy te 4 mazowieckie beda w 1/2 bo Chemik zapowiedzial zgloszenie prostestu. W Metrze gral zawodnik, ktory byl nieuprawniony do gry na Mazowszu. Przypomne ze Metro dokonalo transferu niezgodnie z przepisami i zwiazek niedopuscil zawodnika na turniej finalowy, a teraz dopuscil na turniej 1/4. Cos tu ewidentnie smierdzi i to z daleka....
PROSTO
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2016, o 00:39
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: PROSTO »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 29 lut 2016, o 17:37 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: punkt 13 Regulaminu Forum
kibic1998
Posty: 27
Rejestracja: 3 gru 2014, o 16:45
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: kibic1998 »

chciałbym zobaczyć to losowanie trochę śmierdzi np gr 2 to gr A finałów zeszłorocznych, gospodarze chyba kulki zimne i gorące ???
JMIJ
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2016, o 18:39
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: JMIJ »

kibic1998 pisze:chciałbym zobaczyć to losowanie trochę śmierdzi np gr 2 to gr A finałów zeszłorocznych, gospodarze chyba kulki zimne i gorące ???
Fajnie wszystko wygląda, moim zdaniem to gówno nie losowanie. Rzeszów z mosem wszystko już ustalone. Metro które nie wyszło z Mazowsza będzie grało w finałach. Szkoda gadać..
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: dia30 »

w Warszawie:

MOS - Września 3-1
Rzeszów - Swinoujscie 3-0
zyrafa_180
Posty: 112
Rejestracja: 21 lut 2016, o 16:23
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: zyrafa_180 »

Częstochowa
Czestochowa-Bełchatów - 3:0
Metro - Krosno Odrzańskie Gubin 3:1
zyrafa_180
Posty: 112
Rejestracja: 21 lut 2016, o 16:23
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: zyrafa_180 »

Częstochowa
Skra -Krosno 3:2
Metro- Częstochowa 2:3
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: dia30 »

No i mamy juz 2 zespoly z Warszawy w 8 a moze byc i trzecie Metro. A ktos tam wyzej pisal, ze nikogo nie bedzie. Jesli MDK lub MOS wygraja swoje mecze to mozliwa jest grupa warszawska na finalach MOS MDK Metro, czyli finaly mazowsza raz jeszcze ;)
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: Elgarten »

dia30 pisze:No i mamy juz 2 zespoly z Warszawy w 8 a moze byc i trzecie Metro. A ktos tam wyzej pisal, ze nikogo nie bedzie. Jesli MDK lub MOS wygraja swoje mecze to mozliwa jest grupa warszawska na finalach MOS MDK Metro, czyli finaly mazowsza raz jeszcze ;)
Bilans MOSu i MDKu w pierwszych dwóch dniach: 4 mecze - 4 zwycięstwa, sety: 12:1 (jedyny przegrany przez MOS na przewagi).
Już podczas finałów Mazowsza można było zauważyć wysoki poziom rozgrywek. Szkoda dzisiejszej porażki Metra, bo mieli Norwida na widelcu (2:1 w setach, a później 13:11 w piątym). No ale trzymam kciuki za dzisiejszy przedpołudniowy pojedynek ze Skrą. Chłopcy mają sporą szansę.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
dia30
Posty: 256
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: dia30 »

Niestety jest w Polsce duza dysproporcja. Nie wiem czy poziom Progresu i Maratonu pozwolil by im na anas do turnieju finalowego na mazowszu w tym roku, raczej nie.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Juniorzy 2015/2016

Post autor: Elgarten »

No i niestety Metro poza ósemką. Jednak chłopcy sami są sobie winni, bo przegrali w ostatnim czasie czwarty mecz na "styku" (MDK, Czarni, Trefl, Skra). Dzisiaj warszawianie mieli 2:1 w setach i 24:22 i można powiedzieć tradycyjnie zaprzepaścili swoją szansę. Można przegrać w taki sposób raz, dwa razy w ciągu roku. Jak dzieje się to czwarty raz w ciągu miesiąca, to znak że zawodnicy nie potrafią opanować emocji i przechylić szali na swoją korzyść...Oby się tylko nie załamali, bo wielu z nich za tydzień czeka 1/4 MP kadetów (tam są dla mnie mocnym kandydatem do medalu).

W Warszawie bardzo wyrównane starcie MOSu z Resovią. Ostatecznie minimalnie lepsi byli goście, ale wynik mógł "iść" w obie strony. Choćby w trzecim secie podopieczni Motyki zmarnowali sześciopunktową przewagę. W czwartym nie wykorzystali setbola. Według mnie o porażce zdecydowało kilka prostych błędów gospodarzy (zepsute zagrywki przez Piotrowskiego i Szymańskiego w kluczowych momentach). Ponadto Warzywoda strasznie uprościł grę (przez obejrzane przeze mnie 2.5 seta przez środek zagrał ze cztery razy) Jak Grot zszedł z boiska (albo jakaś drobna kontuzja albo fizycznie nie dał rady), to już właściwie tylko rzucał na lewe skrzydło. Resovia przede wszystkim fenomenalnie broniła plus Kozub miał zawsze oparcie w niezawodnym Ziobrowskim ( moim zdaniem MVP meczu). Masłowski na swoim dobrym poziomie. Rzeszowianie mieli też ciut bardziej wyrównany skład (podwójna zmiana i czwórka wyrównanych skrzydłowych: Błądziński, Czado, Bush, Marszałek).

Tak czy siak, obie drużyny będą się liczyć w Leżajsku, a i za rok powinny odegrać kluczową rolę w finałowych rozstrzygnięciach ;)
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki młodzieżowe”