Juniorzy 2016/2017

Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: Elgarten »

Dwa bardzo interesujące mecze w Warszawie. Zaksa postawiła się MOSowi i była blisko doprowadzenia do tie-breaka (prowadzenie w IV secie 24:22, a po chwili dwa autowe ataki). Rywalizacja na fajnym poziomie i bardzo dużych emocjach. Najrówniejszy był według mnie Kacperkiewicz. Dobrą zmianę dał również Szymański. W Zaksie mocne skrzydła (Rajski, Lorenc, Ziółkowski) i ciekawy rozgrywający Krawiecki.
Maraton rozpoczął swój pojedynek od 0:6, ale później chłopaki się otrząsnęli i prowadzili zacięty bój z faworytem. W V secie dwa kluczowe ataki skończył Balasz, a MDK wygrał po efektownym bloku. W tym starciu byliśmy też świadkami kilku kontrowersyjnych decyzji sędziowskich. Borkowski chodzi o kulach i nie prędko go zobaczymy na boisku. Warto jeszcze podkreślić, że siatkarze ze stolicy wyszli na rozgrzewkę w koszulkach: "Gramy dla Borka".
Jutro o 12 Kędzierzyn - Świnoujście, potem MOS - MDK.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Tomaszek
Posty: 10
Rejestracja: 22 mar 2016, o 21:44
Płeć: M

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: Tomaszek »

Dwa super ciekawe widowiska w hali MOS. Najpierw gospodarze z pewnymi trudnościami pokonali Zaksę Kędzierzyn Koźle 3:1, po meczu na wysokim poziomie. Potem 2,5 godziny walki MDK Warszawa z Maratonem Świnoujście i 3:2 dla MDK. Mecz walki, pełen emocji.
Brawo kibice. Pełna hala, zabrakło miejsc, szaleńczy doping. Widać, że publiczność warszawska spragniona jest dobrej siatkówki. Polibuda w dole tabeli i gra o nic. Ale zdolna młodzież ze stolicy potrafi to zrekompensować!
I wreszcie "super-działacze" MWZPS nie wyprowadzili fajnego turnieju z Warszawy na prowincję, wreszcie prawdziwe święto młodej siatkówki w Warszawie, wbrew pseudo działaczom.
dia30
Posty: 257
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: dia30 »

zyrafa_180 pisze:Sprawdziłam. MOS w półfinale MP juniorów przez ostatnie trzy sezony był gospodarzem. Bez komentarza.
Pozdrawiam
co Cie dziwi? po prostu szczescie i nagroda za wygrywanie cwiercfinalow.
zyrafa_180
Posty: 112
Rejestracja: 21 lut 2016, o 16:23
Płeć: M

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: zyrafa_180 »

dia30 pisze:
zyrafa_180 pisze:Sprawdziłam. MOS w półfinale MP juniorów przez ostatnie trzy sezony był gospodarzem. Bez komentarza.
Pozdrawiam
co Cie dziwi? po prostu szczescie i nagroda za wygrywanie cwiercfinalow.
Rozumiem, że to jest sarkazm?
zyrafa_180
Posty: 112
Rejestracja: 21 lut 2016, o 16:23
Płeć: M

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: zyrafa_180 »

Metro-Radom 3:1 (20, 18, -17, 23)
dia30
Posty: 257
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: dia30 »

zyrafa_180 pisze:
dia30 pisze:
zyrafa_180 pisze:Sprawdziłam. MOS w półfinale MP juniorów przez ostatnie trzy sezony był gospodarzem. Bez komentarza.
Pozdrawiam
co Cie dziwi? po prostu szczescie i nagroda za wygrywanie cwiercfinalow.
Rozumiem, że to jest sarkazm?
zaden sakrazm, po prostu wiem jak wyglada to losowanie, juz z reszta bylo o tym wspominane. jak ktos nie dowierza moze jechac do pzpsu i tam byc, wpuszczaja wszystkich.

jutro na rogalinskiej o 10 rano ciekawe granie: MDK - Kedzierzyn o wyjscie na finaly. Na papierze lepszy Kedzierzyn. Awans MDKu oznacza 3 zespoly z Mazowsza w finalach, ale raczej tylko MOS aspiracje medalowe.
zyrafa_180
Posty: 112
Rejestracja: 21 lut 2016, o 16:23
Płeć: M

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: zyrafa_180 »

W Rzeszowie Resovia i Metro awans do MP
zyrafa_180
Posty: 112
Rejestracja: 21 lut 2016, o 16:23
Płeć: M

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: zyrafa_180 »

dia30 pisze:

zaden sakrazm, po prostu wiem jak wyglada to losowanie, juz z reszta bylo o tym wspominane. jak ktos nie dowierza moze jechac do pzpsu i tam byc, wpuszczaja wszystkich.
Błagam, naprawdę nie rozumiesz, że takie losowanie mozna ustawić? Proszę cie, co za problem nawet jawnie
bogdan
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2017, o 09:40
Płeć: M

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: bogdan »

Brawo MOS , brawo METRO. Mazowsze świetnie . Jeszcze MDK i będzie super. Brawo trenerzy Cop i Jankowski w lidze tak sobie , ale koniec wieńczy dzieło.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: Elgarten »

Dzisiaj MOS wyraźnie lepszy od MDKu. Niby dwie partie były dość wyrównane, ale jednak miałem wrażenie że gospodarze są cały czas o ten kroczek z przodu. Tym razem cała drużyna trenera Copa zagrała bardzo dobre zawody i ciężko wyróżnić jednego zawodnika. Zawsze zwracam uwagę na rozgrywających i trzeba przyznać, że Prokopczuk rozegrał świetny mecz. Walasek jakiś "rozregulowany" - oby spiął się na starcie z Zaksą. W MOSie sporo punktowych bloków, kapitalna gra w obronie i stabilne przyjęcie. W takiej formie na pewno stać ich w tym roku na medal. W MDKu solidnie libero Tomczak i środkowy Abramowicz (kilka fantastycznych ataków). Reszta miała wzloty i upadki.

Muszę napisać dwa zdania o fenomenalnej atmosferze na hali. Już rok temu podczas meczu 1/2 MPJ z Resovią sala była pełna, ale sytuacja podczas dzisiejszych derbów stolicy przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Spóźniając się trzy minuty na początek meczu, nie miałem żadnych szans na miejsce siedzące. Mało tego - nawet poszukując niezłej stojącej miejscówki musiałem trochę pogłówkować. ;) Tak jak napisał Barba, ludzie siedzieli nawet w polu zagrywki pod ścianami/materacami oraz bezpośrednio przed trybunami. Ponadto zajęte były wszystkie parapety na hali, balkon czy schody wejściowe. Oczywiście sama frekwencja to nie wszystko. Należy podkreślić, że kibice obu warszawskich drużyn non stop dopingowali swoich ulubieńców. Był to pojedynek o wielkim ciężarze gatunkowym, ale zarówno na boisku, jak i poza nim panowała zdrowa oraz sportowa rywalizacja. To dla mnie największy pozytyw sobotniego pobytu na Woli! :)
dia30 pisze: jutro na rogalinskiej o 10 rano ciekawe granie: MDK - Kedzierzyn o wyjscie na finaly. Na papierze lepszy Kedzierzyn. Awans MDKu oznacza 3 zespoly z Mazowsza w finalach, ale raczej tylko MOS aspiracje medalowe.
Faktycznie Kędzierzyn jest dla mnie faworytem, ale wszystko się może zdarzyć. Aspiracje może i tak, ale pamiętaj że będąc w ósemce już każdy choćby nieświadomie cicho myśli o medalu. ;)

Ogromne gratulacje dla Metra za uzyskanie awansu do finałów.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
dia30
Posty: 257
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: dia30 »

MDK-Kedzierzyn 0-3(21,20,16)
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: Elgarten »

dia30 pisze:MDK-Kedzierzyn 0-3(21,20,16)
Jednak na tak wysokim poziomie brak Borkowskiego okazał się dla MDKu zbyt mocno odczuwalny. Szkoda, że grupa tak uzdolnionych chłopaków nie zdobyła medalu w MPJ (rok temu mieli przecież nawet 2 piłki meczowe w starciu o brąz z MOSem).
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: Artek1967 »

zyrafa_180 pisze:
dia30 pisze:

zaden sakrazm, po prostu wiem jak wyglada to losowanie, juz z reszta bylo o tym wspominane. jak ktos nie dowierza moze jechac do pzpsu i tam byc, wpuszczaja wszystkich.
Błagam, naprawdę nie rozumiesz, że takie losowanie mozna ustawić? Proszę cie, co za problem nawet jawnie
ZA PRZEPROSZENIEM - RUSZ DUPE I POJAW SIĘ NA LOSOWANIU, A POTEM WYGŁASZAJ TEORIE SPISKOWE. U dziewczyn Sparta kolejny raz gra w półfinałach z Legionovią to też było ustawione?
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
zyrafa_180
Posty: 112
Rejestracja: 21 lut 2016, o 16:23
Płeć: M

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: zyrafa_180 »

Artek1967 pisze: ZA PRZEPROSZENIEM - RUSZ DUPE I POJAW SIĘ NA LOSOWANIU, A POTEM WYGŁASZAJ TEORIE SPISKOWE. U dziewczyn Sparta kolejny raz gra w półfinałach z Legionovią to też było ustawione?
Chyba Cię trochę poniosło..i nie obrażaj mnie. Mam inne zdanie od Ciebie, co oznacza, że mam tylko inne zdanie.
Pozdrawiam
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: Michal5 »

Resovia - Metro 3:0 (25:23, 25:23, 25:22)

Mecz raczej pod kontrolą Resovii. Metro odskakiwało na początku pierwszego i trzeciego seta na 2-3 punkty, ale zaraz szybko tracili przewagę. Dość łatwa wygrana, wynik zaciemniają końcówki, gdzie Metro potrafiło bronić 2-3 piłki setowe. Resovii wypadł wczoraj przez kontuzję podstawowy rozgrywający Karakuła, z nim pewnie poszłoby jeszcze łatwiej i szybciej. Wyróżniał się Huber, który na tle kolegów prezentował się bardzo dobrze, świetny atak, bardzo dobra zagrywka, w bloku też coś złapał. Będą z niego ludzie. Przyjmujący trochę chimeryczni, raz zaciął się Marszałek, raz Seliga, tego ostatniego w trzecim secie zmienił Busch. Dobry mecz libero Macheta, pewnie w przyjęciu i kilka naprawdę trudnych obron. Niezły atakujący Kłęk, przez dwa sety kończył prawie wszystko, później lekko siadł i potrafił wyrzucić w aut czy wpaść w pojedynczy blok.
Co do Metra, mieli problem z atakującymi. Podstawowy kilka razy zaatakował w siatkę i w aut, miał nawet problem ze skończeniem bez bloku. Rezerwowy trochę lepiej, ale również bez szału. Tak z obserwacji to niezły mecz przyjmującego, chyba Grzywka.
Ten rozgrywający Iwańczyk to syn tego prowadzącego słabe programy w Polsacie? :D
Barba
Posty: 5
Rejestracja: 30 sty 2015, o 22:41
Płeć: M

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: Barba »

Wszystko jasne kto w finale MPJ, który odbędzie się w Kętrzynie , 5-9 kwietnia

W kategorii juniorów wszyscy wielcy polskiej dorosłej, Plus ligowej siatkówki, mają swoje drużyny w turnieju finałowym:

Resovia Rzeszów, Jastrzębski Węgiel, Skra Bełchatów, Trefl Gdańsk, ZAKSA Kędzierzyn Koźle.
Dlatego szczególne uznanie dla tych, którzy nie są wielkimi, bogatymi klubami, a także awansowali do turnieju finałowego:
MOS Wola Warszawa, Metro Warszawa i Wifama Łódź. Szacun.

Czekamy na losowanie grup.
dia30
Posty: 257
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: dia30 »

zyrafa_180 pisze:
dia30 pisze:

zaden sakrazm, po prostu wiem jak wyglada to losowanie, juz z reszta bylo o tym wspominane. jak ktos nie dowierza moze jechac do pzpsu i tam byc, wpuszczaja wszystkich.
Błagam, naprawdę nie rozumiesz, że takie losowanie mozna ustawić? Proszę cie, co za problem nawet jawnie
napisz nam może w takim razie jak wyglądają grupy w finale MPJ? ustawili już?
Volley_Fan29
Posty: 21
Rejestracja: 7 kwie 2016, o 12:21
Płeć: M

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: Volley_Fan29 »

W przypadku KS Metro, należy pamiętać że zajęli na Mazowszu 4 miejsce, co eliminowalo ich z dalszej gry w MPJ. Tylko dzięki tzw dzikiej karcie dostali szansę, która jak widać wykorzystali.
Amca
Posty: 25
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 06:23
Płeć: M

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: Amca »

Czy ktoś wie kiedy i o której będzie losowanie grup MPJ ?
dia30
Posty: 257
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: dia30 »

losowanie środa o 12.00 w PZPS. wstęp wolny (polecam zwolennikom teorii spiskowych)
Amca
Posty: 25
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 06:23
Płeć: M

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: Amca »

Jakieś rokowania...chyba grupa B trudniejsza
grupa A
KS Wifama Łódź
KS Metro Warszawa
Jastrzębski Węgiel
MMKS Kędzierzyn-Koźle

grupa B
AKS VLO Rzeszów
EKS Skra Bełchatów
UMKS MOS Wola Warszawa
Trefl Gdańsk SA
dia30
Posty: 257
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: dia30 »

1. JSW
2. Zaksa
3.Wifama
4.Metro

1.MOS
2.Rzeszow
3.Trefl
4.Skra

na koniec:
1.Rzeszow
2.MOS
3.JSW
4.Zaksa
bogdan
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2017, o 09:40
Płeć: M

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: bogdan »

Dla wszystkich , którzy tu na forum typują już zwycięzców opanujcie się to sport młodzieżowy i tutaj wszystko jest możliwe. Drużyny wydają się być mocne więc będzie walka i oto chodzi. Apeluję do władz PZPS uhonorujcie tych chłopaków walczyli dzielnie więc nie poprzestawajcie na wręczeniu medali pucharów i dyplomów doceńcie ich trud i wysiłek i przeznaczcie coś więcej dla uczestników finałów np. sprzęt sportowy.
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: edukukuredu »

Nie widzę innego finału niż JSW - Resovia.
Obie drużyny w tych składach regularnie grają w rozgrywkach II ligi.
Trzecie miejsce zarezerwowałbym dla MMKS ZAKSA, która w ostatnim meczu powinna poradzić sobie z MOS Wola.
Przypominam jednak, jak mój szanowny poprzednik wspomniał :D , że sa to rozgrywki młodzieżowe, więc gorące młode głowy. Wszystkie wyniki są możliwe.
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
dia30
Posty: 257
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: dia30 »

po to są fora internetowe zeby moc sobie potypowac i powymieniac opinie :)

rocznik 98 w mlodzikach final MOS-Resovia, w kadetach final MOS-Resovia i typuje MOS-Resovia w juniorach i jak dla mnie trzecie zwyciestwo Rzeszowa.

juniorzy MOS Wola tez graja w II lidze i MOS nawet ją wygrał, gdzie Rzeszów i Jastrzebie byly na dalszych miejscach.
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: edukukuredu »

dia30 pisze:po to są fora internetowe zeby moc sobie potypowac i powymieniac opinie :) ..............

juniorzy MOS Wola tez graja w II lidze i MOS nawet ją wygrał, gdzie Rzeszów i Jastrzebie byly na dalszych miejscach.
Częściowo zgadzam się z opinią dia30 - po to są fora internetowe, żeby móc sobie potypować .....
Zadałem sobie trochę trudu i porównałem składy drużyn : juniorskiej i II ligowej MOS-u i co? Siłą napędową drugoligowców są starsi zawodnicy, ze zdobywcą 27 punktów w ostatnim meczu - Kańczokiem.
Zamieszczam poniżej składy drużyn juniorskiej i II-ligowej.
Juniorzy : Siewierski, Bączek, Warzywoda, Borowski, Rećko, Żabicki, Grzymała, Kacperkiewicz, Prokopczuk, Godlewski, Jaskuła, Duluk, Szymański, Strulak, Milczarski
II liga : Prokopczuk , Kacperkiewicz , Siewierski, Kańczok , Wójcik , Bączek , Jaglarski , Wojtulewicz, Pacholczak , Grot , Malangiewicz, Rećko

Na pewno pojawia się opinie, że MOS "gra juniorami" uzupełnionymi bardziej doświadczonymi zawodnikami :) Można też inaczej powiedzieć : w MOS-ie grają doświadczeni zawodnicy uzupełnieni zdolnymi juniorami :D
Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.
Każda taka opinia może być dobra i chwała za to, że młodzież ma wsparcie w doświadczonych zawodnikach a starsi mogą uczyć juniorów "dorosłej" siatkówki.

W rozgrywkach II ligi w grupie V - JSW(juniorzy) chyba tylko dwukrotnie miało pomoc starszych kolegów. W każdym innym meczu występowali w składach juniorskich.
Życzę MOS-owi jak najlepszych wyników sportowych, lecz swojego typu odnośnie wygrania MMKS ZAKSA z MOS WOLA nie zmienię. Stołecznej drużynie, w Kętrzynie, może zabraknąć bardzo ważnego atutu - hali na Rogalińskiej :o
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
garbi
Posty: 28
Rejestracja: 5 mar 2016, o 16:00
Płeć: M

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: garbi »

Do 3 razy sztuka, tym razem MOS nie da sobie odebrać tytułu. Chłopaki dojrzeli na koniec mlodziezowki i w mojej opinii są faworytem.
dia30
Posty: 257
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: dia30 »

zgadzam się, że nie grają sami juniorzy a wkład starszych (szczególnie wspomnianego Kańczoka) jest znaczący, ale w wyjściowym składzie na Legię było 4 juniorów i wygrali na wyjeździe z co by nie było bardzo doświadczonymi i ogranymi zawodnikami.
moim zdaniem to pokazuje sporą siłę tego zespołu, ale jak zwykle wszystko zweryfikuje boisko.
a do meczu MOS-Zaksa wcale nie musi dojść ;) z tym, że dalej sie bede upierał, że jesli wygrali w zasadzie bez Szymanskiego to z nim w pelnym wymiarze moze byc tylko szybciej :)

ktos cos wie o kontuzji Karakuły? na długo wypadł?
volleyema
Posty: 7
Rejestracja: 7 kwie 2016, o 21:24
Płeć: M

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: volleyema »

dia30 pisze:
ktos cos wie o kontuzji Karakuły? na długo wypadł?
Podobno już jest w cyklu treningowym.

A co do mosu. Z całym szacunkiem do nich jest to dobry zespól, bardzo zgrany silny psychicznie jak i fizycznie, lecz wydaje mi się że jeśli dojdzie do finału mos resovia, to sovia wygra. Po trudach ale jednak. Do przetarcia dojdzie w grupie i już coś będzię wiadomo.
dia30 pisze: 1. JSW
2. Zaksa
3.Wifama
4.Metro
Patrząc na tą grupę wydaje mi się, że każdy ma szansę na 1 jak i 4 miejsce. JSW - zespół w którym gra opiera się na czyrniańskim. Jeśli będzie miał gorszy dzień, może być różnie. Zaksa- Zagrała jeden dobry mecz z Mosem i już ją wpychać do czwórki? Moim zdaniem Metro czy Wifama sportowo im nie odbiegają. Wifama- Można powiedzieć że skład prosto ze spalskich lasów. 5 zawodników w pierwszym składzie, w tym jednak 2 kadetów. Mieszanka doświadczenia z młodzieńczym szaleństwem. Mogą zagrać dobry mecz, by następny rozegrać dużo dużo gorzej. Metro- zespół, który bardzo odbudował się od finałów Mazowsza. Najpierw na ćwiartkach pokonali AZS Olsztyn( przegrali z nimi tydzien wczesniej w ML) , a następnie MDK, który poległ 2 raz w sezonie. Na półfinałach wyeliminowali Radom. Został im jeden zespół do pokonania z Mazowsza i jako ich kibic liczę że wejdą do czwórki i wygrają z jak to mówią z "wielkim" MOSem. :)
edukukuredu
Posty: 139
Rejestracja: 12 mar 2013, o 20:26

Re: Juniorzy 2016/2017

Post autor: edukukuredu »

Bardzo fajnie się dzieje, że na tym FORUM prowadzone są kulturalne, pełne fachowości dyskusje :D :D

Wykorzystując to, że do turnieju w Kętrzynie pozostało jeszcze kilka dni, dając szanse ORGANIZATOROM, mam pytanie :
czy będą transmisje internetowe z turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorów 2017 ???

Jeżeli tak to proszę, sorry , prosimy o linka :D :D :D

Chętnie oglądnąłbym na żywo, ale trochę daleko z południa kraju :x
"Jeśli nie spełniam Twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są Twoje oczekiwania, a nie moje obietnice."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki młodzieżowe”