Amatorska piłka siatkowa siatka do plażówki - zakup

teo_ns
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:45
Płeć: M

Amatorska piłka siatkowa siatka do plażówki - zakup

Post autor: teo_ns »

Zastanawiam się nad zakupem sprzętu (siatka + linie) do plażówki ale mam pewne wątpliwości i prosiłbym o wyjaśnienie :)

W wielu sklepach jest rozgraniczenie między siatkami do hali ( one mają albo naciąg na sznurek bądź linkę metalową) i drugi rodzaj do siatki plażowej zwykłą (oczkami 10X10 i sznurkowym naciągiem) bądź mniejszymi oczkami .

Dlatego też mam pytanie:

Którą najlepiej wybrać bowiem chciałbym mięć trwałą siatkę ale i też pasującą na plażę (boje się ze linka sznurkowa może mi pęknąć nie to co linka metalowa ale z drugiej strony obawiam sie tego iż ta siatka do hali nie pasować na plażę w np rozmiarowo)

Więc co mam wybrać na plażę ??

a) siatka z linką metalową do hali + linie na allegro to ten zestaw mi się podoba
b) siatka z sznurkiem + linie; na allegro to ten zestaw mi się podoba ale czy jakość odpowiednia?:

chodzi mi o dobrą cenę ale i też o dobrą jakość
Ostatnio zmieniony 27 sie 2008, o 16:11 przez mejbi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Wycięto linki z reklamą aukcji internetowych
enteri
Posty: 16
Rejestracja: 15 maja 2008, o 21:54
Płeć: M
Kontakt:

Re: Amatorska piłka siatkowa siatka do plażówki - zakup

Post autor: enteri »

Najważniejsze w odpowiedzi na Twoje pytanie są... słupki, informacji o których niestety nie podałeś. Bo jeśli masz dostęp do trwałych, stabilnych, metalowych słupków z naciągiem, to tylko i wyłącznie siatka z metalową linką. Natomiast jeśli masz jakieś dwa blaszane patyki to i tak bez różnicy jaką siatkę będziesz miał, bo będzie luźno niezależnie od linki i naciągu, a te kijki złamią Ci się jak trzcina na wietrze.
wyksztalciuchy.prv.pl
Awatar użytkownika
mejbi
Posty: 240
Rejestracja: 20 sie 2007, o 23:58
Płeć: M
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Re: Amatorska piłka siatkowa siatka do plażówki - zakup

Post autor: mejbi »

Jeśli siatka ma być też na halę, to trzeba kupić taką na boisko 9m (plażowe ma 8). Linka wcale nie musi być stalowa (nawet przy trwałych, stabilnych, metalowych słupkach z naciągiem) - linki kewlarowe (zwane przez Ciebie sznurkiem) są odpowiednio wytrzymałe. Ja mam siatkę firmy Huck (pan google wskaże drogę) i zdecydowanie nie narzekam. Może nie należą do najtańszych, ale jakościowo naprawdę porządne. Zrobicie ściepę, to kieszeń tak mocno nie ucierpi, a siatka będzie na ładnych kilka sezonów.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Amatorska piłka siatkowa siatka do plażówki - zakup

Post autor: Mate »

Ja mam zwykłą siatkę no i nie polecam. Kupiłem z allegro. To linka za krótka, to górna taśma zafarbowana i takie pierdoły. Wydać więcej, żeby była na lata, niż co roku wydawać na to samo pieniądze.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Amatorska piłka siatkowa siatka do plażówki - zakup

Post autor: Arff »

Ja też mam HUCK'a i służy i już dobre 5 lat, boisko jest na powietrzu i staram się zdejmować jak pada deszcz, ale czasem się to nie udaje, a siatka dalej jak nowa...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siatkówka amatorska”