Jak założyć drużynę amatorską?

kaczanowskim
Posty: 2
Rejestracja: 7 paź 2007, o 11:32
Płeć: M

Jak założyć drużynę amatorską?

Post autor: kaczanowskim »

Witam

Jak widać jestem nowym użytkownikiem forum. Chciałbym poprosić o pomoc. Razem z Kolegami chcemy założyć amatorski zespół siatkarski. Chcielibyśmy jednak prowadzić go w miarę profesjonalnie w sprawie organizacji, składki, władze itp. Czy któś może mi pomóc? Będe wdzięczny!!!

Pozdr
MK
Awatar użytkownika
tados
Posty: 434
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:46
Płeć: M
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: założenie drużyny amatorskiej

Post autor: tados »

moim skromnym zdaniem:
1. Trzeba conajmniej 10 odpowiedzialnych, zdeterminowanych facetów (zawodników) !!!
2. ustalić cele główne:
- czy gramy tylko dla czystej przyjemności, zabawy i spotykamy się na hali by się poruszać?
- czy łączymy zabawę ze sportową rywalizacją? a jeżeli tak, to czy zapisujemy się do jakiejś ligi (np. amatorskiej) czy grywamy tylko w okazjonalnych turniejach?
3. wybrać szefa d/s organizacyjnych (kierownika drużyny)
4. wybrać szefa d/s sportowych (kapitana lub trenera)- oczywiście może obie te funkcje pełnić jedna osoba
5. załatwić halę do treningów - negocjacje ze szkołami lub mosirem
6. kupić lub pożyczyć sprzęt do trenowania: piłki (ok. 6szt), siatkę itp...
7. przed przystąpieniem do rozgrywek warto kupić jednolite stroje z numerami
8. policzyć ww. wydatki i załatwić sponsora (bardzo trudne) lub ustalić składki takiej wysokości by pokrywały bieżące wydatki (wynajem hali itp)
Życzę by się Wam udało!
http://liga.miastorybnik.pl (zgoda administratora)
kaczanowskim
Posty: 2
Rejestracja: 7 paź 2007, o 11:32
Płeć: M

Re: założenie drużyny amatorskiej

Post autor: kaczanowskim »

Dzięki Kolego

Utwierdziłeś mnie w przekonaniu, żę idę w dobrym kierunku. Na razie ustalimy składki, potem pomyślimy nad sponsorem. Jak trochę się rozruszamy to będzie łatwiej.

Pozdrawiam
MK
taxman
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2008, o 21:56
Płeć: M

Re: Jak założyć drużynę amatorską?

Post autor: taxman »

Stary ten temat...
ale to nic.
W amatorskim graniu w siatkę i zresztą w inne dyscypliny też najtrudniejsze to chyba
zebrać tych 10 facetów, który z narażeniem się na ciche dni i inne nieprzyjemności ze strony
swoich Miłości Życia będą grali regularnie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siatkówka amatorska”