Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Milten »

Gadaj o mocarstwowych ambicjach, sciągnij Vettoriego na pozycje atakujacego. Modena logic.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Atanasijević przy normalnym sypaczu (a De Cecco to top), to może być niesamowity killer w tym sezonie.
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Milten »

Właśnie wygrał seta z Modena wlasciwie sam. Modena ma masakryczne problemy z przyjeciem i skonczeniem pierwszego ataku. Bruno strasznie niedokladnie, Vettori przecietnie.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Koso »

Nie wiem czemu, bo włączyłem gdzieś pod końcówkę pierwszego seta i dlaczego Fromm grał zamiast N'Gapetha?
#edit Oczywiście, że Petric. Strony na boisku pomyliłem ;x

Tak czysto na papierze to Modena zabija Perugie, w której najsłabsze nazwiska chyba na przyjęciu.

I co jeszcze to spoko przy nazwiskach w Modenie na koszulkach ten #hashtag.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2014, o 17:37 przez Koso, łącznie zmieniany 1 raz.
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Milten »

Zamiast N'Gapetha grał Petric :D Earvin wszedł w drugim secie i gra od Serba duzo lepiej (choc tez bez szalu). Strasznie kaleczy Bruno, nawet z dobrego przyjecia ma problemy aby dograc dokladna pilke i skrzydlowi Modeny sie meczą. A Atan zabija
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Przez to, że można oglądać wszystkie mecze Serie A, jeden oglądam na TV, a dwa kolejne na laptopie. :D
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Milten »

No i Modena wyrównała. Oglądasz Trento? Jak tam Łukasz i Matej?
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Milten pisze:No i Modena wyrównała. Oglądasz Trento? Jak tam Łukasz i Matej?
Świetnie. Łukasza zmienił teraz zmienił 18-letni Simone Giannelli, bo było 16-5. :D
emerencja
Posty: 1045
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:56
Płeć: K

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezoYan 2014/15

Post autor: emerencja »

Zapytam o taką rzecz. Od kiedy Nicola Grbić króluje na ławce trenerskiej?
Mistrzyni Czerwonej Czcionki zaprasza do Typera PlusLigi 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=71&t=6143
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6167

5. miejsce w Typerze PlusLigi 2015/2016
Buraczek w Typerze PlusLigi 2016/2017
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Milten »

Przyjęcie Perugii wreszcie pękło. Earvin wciaz ma wielkie rezerwy i Modena moze postraszyc kazdego. Tylko ten Vettori..
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
emerencja
Posty: 1045
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:56
Płeć: K

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: emerencja »

Bruno się rozstrzelał ;)
Mistrzyni Czerwonej Czcionki zaprasza do Typera PlusLigi 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=71&t=6143
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6167

5. miejsce w Typerze PlusLigi 2015/2016
Buraczek w Typerze PlusLigi 2016/2017
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Lekko śmieszny poziom tego zespołu Quirogi - wygląda na to, że będzie tam najlepiej przyjmował, serwował i atakował, i to wcale nie dlatego, że już jest takim mistrzem siatkówki. Pewnie pierwszy mecz wygra jakoś w połowie grudnia, ale taka szkoła życia mu się przyda, lepszego atakującego w kadrze mieć nie będzie, dziś naprawdę dobry mecz Gonzalo jak na różnicę sześciu klas między dwoma zespołami, więcej punktów w obu zespołach zdobył tylko Nemec... Wyglądało też na to, że jak każdy gracz z NCAA będzie miał na początku problemy z floatem...
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: KuNowymHoryzontom »

Jest gdzieś transmisja meczu Trento ?
:))
emerencja
Posty: 1045
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:56
Płeć: K

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: emerencja »

Była. Trentino-Padwa 3:0

Link:
http://www.legavolley.it/DefaultRisultati.asp
Ostatnio zmieniony 19 paź 2014, o 18:58 przez emerencja, łącznie zmieniany 1 raz.
Mistrzyni Czerwonej Czcionki zaprasza do Typera PlusLigi 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=71&t=6143
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6167

5. miejsce w Typerze PlusLigi 2015/2016
Buraczek w Typerze PlusLigi 2016/2017
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: KuNowymHoryzontom »

emerencja pisze:Była. Trentino-Padwa 3:0
Chyba, że tak :D dzięki ;)
:))
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Gdybym miał wskazać zawodnika, u którego rozdźwięk między potencjałem, a obecną klasą sportową, jest największy, to pierwszy byłby Matteo Martino, a drugi - Renan. O ile dla tego pierwszego jest już za późno, o tyle ten drugi ma swoje podrygi - dziś był najlepszy na parkiecie w meczu z Piacenzą, zdobył 21 punktów. 218 cm wzrostu, lewa ręka, atakuje z przyspieszonych piłek - naprawdę dałbym wiele, gdyby ustabilizował pod okiem świetnego trenera, jakim niewątpliwie jest Waldo Kantor, swoją formą Renan, bo, bez względu na sympatie/antypatie do brazylijskich siatkarzy (zwłaszcza tutaj), finalny efekt byłby porażajacy. Choć na to nie liczę, to nadzieja umiera ostatnia...
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: maciek77 »

van de voorde -9 bloków :o widzę że nie tylko w +L takie wyniki blokujących
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Erchembod »

StanLee pisze:Gdybym miał wskazać zawodnika, u którego rozdźwięk między potencjałem, a obecną klasą sportową, jest największy, to pierwszy byłby Matteo Martino, a drugi - Renan. O ile dla tego pierwszego jest już za późno, o tyle ten drugi ma swoje podrygi - dziś był najlepszy na parkiecie w meczu z Piacenzą, zdobył 21 punktów. 218 cm wzrostu, lewa ręka, atakuje z przyspieszonych piłek - naprawdę dałbym wiele, gdyby ustabilizował pod okiem świetnego trenera, jakim niewątpliwie jest Waldo Kantor, swoją formą Renan...
A ja uwazam ze Renan ma spore szanse na udany indywidualnie (w szerokim sensie sportowym) sezon.
Zastrzegam, ze oczywiscie dobry wystep w dzisiejszym spotkaniu i wybor na MVP nie maja kompletnie wplywu na moja opinie, bo identycznie myslalem przed tym meczem - natomiast na wstepna ocene wystepow tego zawodnika w Serie A trzeba wedlug mnie 4-6 spotkan.
Jednak Renan wydawal mi sie w Brazylii troche stlamszony, dosc niepewny siebie, niestabilny. Psychika u niego jakby watla - a oczekiwania spore. A przeciez on w ostatnim sezonie byl zaledwie rezerwowym w Sesi SP, przegrywajac rywalizacje na pozycji atakujacego z niejakim Evandro.
Dlatego teraz, gra we Wloszech to dlan duza sportowa szansa.
Niemniej mnie jednak interesuje, jak bedzie sie tam wiodlo drugiemu Brazylijczykowi, mlodziutkiemu (19 lat) przyjmujacemu Enrico Zappoli.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Byłbym pewnie skłonny się zgodzić - o tym, że Renan ma jednak problemy, jako sportowiec rzecz jasna, ze swoją psychiką, dało się słyszeć od dłuższego czasu. Tyle, że po kilku rozczarowujących sezonach, ciężko mi podejść do Brazylijczyka na tej zasadzie, żeby dalej czegoś ''oczekiwać'' - a poprzedni rok trochę przelał czarę goryczy, bo już mniej więcej o tej samej porze przed rokiem wydawało mi się, że, gdzie jak gdzie, ale w Sesi to mu się uda. Oczywiście dalej będę obserwować Renana - mając na uwadze, że nie każda kariera układa się harmonijnie, dalej jestem skłonny twierdzić, że może jeszcze wieeeele pokazać - ale jeżeli pobyt we Włoszech nic nie zmieni, to też zupełnie nie zmieni się mój odbiór tego zawodnika. Zaczął obiecująco, w pierwszej linii - nie do zatrzymania.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Widział kto? Renan serio taki blietzkrieg? Bo mu podają 26 punktów przez cztery sety. A Copra, i Latina, to bardzo solidne zespoły, więc chyba znowu co do Brazylijczyka zacznę sobie robić nadzieję. Ale nie wiem czy te cyfry to prawda, bo oglądałem trochę i miał jednego czystego asa (float na linię), a mu nie zaliczyli, więc nie wiem...
Milten pisze:Gadaj o mocarstwowych ambicjach, sciągnij Vettoriego na pozycje atakujacego. Modena logic.
Widzę zadatki na kolejną epopeję, ale ...

Ja rozumiem, że można mieć różną opinię o Vettorim, sam bym już teraz nie absolutyzował, ale to jednak dobre uzupełenienie ataku mając na lewym Urosa, Petricia i Ngapetha. Tzn. wystarczy popatrzeć sobie na rozkład ataku - Ngapeth/Petrić (29 ataków), Kovacević (28 ataków), Vettori (28 ataków) - taki rozkład zawsze charakteryzował zespoły Lorenzettiego (tzn. wtedy gdy miał do tego odpowiedni skład), i tak samo jest teraz. Więc uzupełnienie - w tym sensie, że liderem ataku wyraźnym nie będzie, a dostanie tyle, co inni skrzydłowi. Vettori ma świetną kontrolę ataku, gdy mu się nie rzuca na mózg (jeden blok, 40% efektywności), ma bardzo dobry blok i serwis. Więc nawet jeżeli założymy, że progresu nie zrobi* to jednak wciąż dobry zawodnik, który do stylu gry Modeny i jej składu powinien świetnie pasować. Według mnie Modena to faworyt numer jeden do tytułu.

*Gra, jak gra, ale ja naprawdę miałbym na uwadze, jak wyglądały kariery Łaski czy Savaniego. Taki Sava topową formą osiągnął w wieku 29 lat, a Łasko 30 - to zresztą charakteryzuje trochę włoskich siatkarzy, a Vettori wciąż jest młodziutki. Vettori ma ogromny potencjał i kilka razy zdarzyło mu się to pokazać (jego występ na ME 13 jest nie do zakwestionowania w tej kwestii), nawet w poprzednim sezonie ligowym, rozmawiałem z kibicem Modeny, i on mi pisał, że mocno liczy, że u Lorenzettiego bardzo się rozwinie, bo potencjał ma, a trener też trochę specjalista od ogarniania młodych graczy.

58% w ataku Renan, hm... Jeszcze poczekam, ale, o rany, ale miałbym radochę jakby jednak wypalił.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Ale nie musicie być tacy aktywni...

Mógłby się wziąć za siebie Vettori.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Chal »

Jakbym chodził na wykłady i na nich się potem nudził, to też pewnie bardziej bym się produkował, a tak to czasu brakuje ;) Fajnie gra ta Monza, a zwłaszcza Galliani.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Loszek
Posty: 585
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Loszek »

Macie link do Perugii z trochę lepszą jakością niż na frombarze? Bo mnie to skutecznie zniechęciło.
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: kuki91 »

Trentino ma na ataku Nemeca czy kogoś brakuje z podstawowego składu?
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Edyta »

Nemec jest podstawowym atakującym.
Trzeba przyznać, że mecz Perugii z Trentino ogląda się pasjonująco. Fajne długie wymiany, dobry poziom, mnóstwo obron (De Cecco po ostatniej obronie zdążył nawet spocząć i odsapnąć na wolnym krzesełku na trybunach, haha :D ), trybuny pełne żywiołowych kibiców, i nikt im nie musi dyktować co mają krzyczeć. Mam nadzieję, że mecz potrwa dłużej niż 3 sety, bo super się patrzy.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Chal »

Co ten Sunder? W lidze niemieckiej wcale jakoś specjalnie nie błyszczał, a tutaj wejście smoka.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Chyba najlepszy mecz w tym sezonie ligowym jaki widziałem. Naprawdę dobre spotkanie.

Matej to dalej wielka klasa. Juantorena, Anderson, Leon, Ngapeth i on.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: weary_skier »

Ale kluczowych piłek jednak nie skończył. To znaczy nie żebym akurat od niego w tym klubie tego wymagał, ale patrząc jak zestawione jest przyjęcie Perugii i że Vujević młodszy nie będzie to chyba jednak Sunder będzie miał sporo czasu, żeby pokazać swoje umiejętności. Jakie one by nie były.
Matej to dalej wielka klasa.
Zidane na głowie coraz większy, ale klasa się nie zmienia.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Edyta

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: Edyta »

No, Matej wygrał Trenciarzom ten mecz. Nie, że sam, ale od trzeciego seta wziął na siebie atak i trzymał go do końca. A Alek zrywami, choć też nieźle. Świetne widowisko, choć w tie breaku chciałam wygranej Perugii, publika zasłużyła na to.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2014/15

Post autor: StanLee »

Statystyki Trentino w ataku. Co za poziom.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”