Superliga mężczyzn 16/17

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: drukjul »

Jiroux pisze:Da się obejrzeć z odtworzenia?
Niestety tego nie wiem. :| Ja się jeszcze załapałem po 20 na końcówkę relacji live. Przewinąłem do początku i dzięki temu obejrzałem cały mecz.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Aranger »

Bardzo dobrze zagrał wczoraj tercet skrzydłowych Perugii, podczas gdy w Lube tylko Juantorena grał dobrze na dystansie całego meczu, a do tego podopieczni Kovaca naprawdę porządnie zagrywali. Wczoraj cały atak Modeny trzymał jeden Ngapeth, jak reszta się nie obudzi, to stawiam w finale na Perugię.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4607
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: niepoinformowany »

Są gdzieś statystyki z wczorajszych półfinałów?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

Statystyki są tutaj -> http://www.legavolley.it/Risultati.asp? ... ionato=660 ;)

Nie wiem co o tym sądzicie, ale wczoraj oglądałem dwa sety, i bardzo dobrze wyglądało tempo gry Modeny. Trochę bardziej podwyższoną piłką gra z pola do lewego Orduna (przy czym nie gubi dokładności), ale kilka jego akcji z Ngapethem, zwłaszcza w drugim secie, gdy Francuz szalał na parkiecie, wyglądało imponująco. Nie wiem jak było później, bo musiałem wyjść - z tego co widzę, 4. seta Modena wygrała grając na 26% skuteczności ataku, bo Trentino popełniło 14 błędów własnych, ale takie uroki wczesnego etapu sezonu. :D
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: SerCos »

Nie wiem czy mi się zdawało czy Lube zaczęło czwartego seta od 8-1, aby za chwile przegrywać 8-9 z Trento?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: drukjul »

Gdyby ktoś nie miał już zdrowia i nerwów do tego całego Sportube to proszę, alternatywny stream do meczu finałowego http://tiny.pl/gw1xp
SerCos pisze:Nie wiem czy mi się zdawało czy Lube zaczęło czwartego seta od 8-1, aby za chwile przegrywać 8-9 z Trento?
Sorry, ale nie oglądałem więc nie potrafię rozwiać wątpliwości, czy to była jawa, czy sen. :D
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: FLPman »

SerCos pisze:Nie wiem czy mi się zdawało czy Lube zaczęło czwartego seta od 8-1, aby za chwile przegrywać 8-9 z Trento?
Tak było, zagrywał Urnaut.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: drukjul »

FLPman pisze:
SerCos pisze:Nie wiem czy mi się zdawało czy Lube zaczęło czwartego seta od 8-1, aby za chwile przegrywać 8-9 z Trento?
Tak było, zagrywał Urnaut.
Oglądaliście w genialnej włoskiej aplikacji?

U mnie w przypadku meczu finałowego dalej wyświetla się komunikat "l'evento non ancora iniziato" a mamy w setach 1:1.

Po wygranej w I partii w II Modena chyba straciła azymut. Dziś wyraźnie słabszy Ngapeth - to nie jest na razie jego dobry mecz.

PS 2:1 dla żólto-niebieskich. Modena skompensowała już swoją busolę i powróciła na właściwy kurs na zwycięstwo. Z takim przyjęciem Perugia nie ma prawda tego meczu wygrać. W Modenie można się jednak dziś poprzyczepiać do współpracy na linii Orduna-Ngapeth - coś tu dziś ewidentnie nie gra. Argentyński sypacz wystawiał Francuzowi trzy razy, ten trzy razy nie skończył, dopiero kiedy za czwartym razem Ngapethowi świecę na podwójny blok wystawił Petrić ten zdobył w wreszcie punkt. O co właściwie chodzi przyznam się nie do końca rozumiem, bo wczoraj choć osobiście meczu z Trento nie widziałem Earvin ponoć szalał i zdobył 30 pkt. Choć dwie ostatnie akcje w tym kończącym się III secie to właśnie punkty Ngapetha, więc w IV partii może w końcu ta współpraca będzie się układać dobrze..

A tymczasem Modenie przyjęcie całkiem się w tej IV partii posypało. Idzie na tie-break..

24:26 dla Perugii, czyli jednak będzie V set. A niewiele brakowało, żeby dzięki serii zagrywek Holta, oraz Petrica Modena rozstrzygnęła losy tytułu już w czterech partiach. Do zniwelowania pięciopunktowej przewagi zagrywki Holta i Petrica co prawda wystarczyły był remis po 24, ale aby wygrać i tę partię oraz postawić kropkę nad i już nie.

3:8 dla Perugii. Russell i jego atakująca zagrywka robi w tie-breaku różnicę. Jankes uwziął się na Petrica.

Już tylko 8:9. :D Naprawdę, to co się dziś dzieje z przyjęciem obu czołowych włoskich zespołów to woła o pomstę do nieba.

Le Roux pojawił się na zagrywce i mamy 12:10 dla Modeny. :] Ngapeth też zdążył zdobyć punkt swoim ulubionym zagraniem - czyli hakiem do tyłu, więc chyba też jest spełniony.

Ekstremalny rollercoaster w tej partii - Ngapeth zablokowany przez Podrascanina i znów mamy remis po 13.

As Zajcewa i meczową przy 15:14 ma Perugia

Russell zablokowany i tym razem meczowa dla Modeny. 17:15 i żółto-niebiescy zdobyli superpuchar. Nie powiem, że było dziś nudno bo emocji szczególnie w IV i V secie nie brakowało, ale poziom gry obu zespołów jeszcze mocno wakacyjny.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: FLPman »

drukjul pisze:
FLPman pisze:
SerCos pisze:Nie wiem czy mi się zdawało czy Lube zaczęło czwartego seta od 8-1, aby za chwile przegrywać 8-9 z Trento?
Tak było, zagrywał Urnaut.
Oglądaliście w genialnej włoskiej aplikacji?
Mecz o trzecie miejsce obejrzałem na Sportube, finał już na Rai Sport. W tie-breaku N'Gapeth w sumie zdobył dwa punkty hakiem, ogólnie gdyby nie Francuz to wiałoby nudą ;) Berger zdaje się poza pierwszym setem gdzie zdobył atakiem 4 punkty w pozostałej części meczu atakiem dołożył już tylko kolejne 4 punkty w tym jeden zdobyty z przechodzącej na czystej siatce...
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: PJ_volleyball »

Jutro 1 kolejka i kilka ciekawych spotkań.

Sporo emocji może być w starciu Piacenzy z Perugią. Zaytsev i spółka pokazali się w ostatni weekend z dobrej strony, a przecież powoli powinien już wracać do gry Atanasijevic. Piacenza sporo ciekawych transferów. Mam nadzieję, że Clevenot trochę pogra, ale jednak rywalizacja spora.

Świetnie zapowiada się też mecz Latiny z Veroną. Verona już w poprzednim sezonie pokazywała naprawdę bardzo dobrą siatkówkę. Jutro zabraknie Djurica, który na przestrzeni całego sezonu powinien jednak być wzmocnieniem w porównaniu do Starovica. Odejście Sandera może być odczuwalne, bo Ferreira to jednak zupełnie inna charakterystyka i jednak zawodnik typowo ofensywny. Latina jak zwykle niezły skład. Warto przede wszystkim obserwować Ishikawe.

Na pewno sporo osób zwróci też uwagę na Monze. W tym sezonie prowadzić ten zespół będzie Miguel Falasca i kadrowo na pewno wyglądają interesująco. Utalentowany Dzavoronok, Fromm, Raic, Hirsch, a więc całkiem mocne skrzydła. Do tego naprawdę solidny środek siatki i Jovovic, który jednak nabrał już trochę doświadczenia i teraz jest naprawdę niezłym rozgrywającym.
Na początek mecz z Civitanovą, więc o punkty może być ciężko.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

Ishikawa zagra w Latinie od grudnia chyba. Werona bez Djuricia i Ferreiry. Na Rai mecz Modena-Sora, ale ta Sora to nawet w Serie A2 nie byłaby faworytem do awansu, słabiutki skład.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Jiroux »

Nie była, a jednak ograła Vibo Valentię bodajże z 0:2 i to oni awansowali. Modena - Sora to raczej będzie szybkie i nudne 0:3. W Piacenzie chyba będą musieli sobie poradzić bez Marshalla bo federacja Kubańska powiedziała nie na jego zmianę narodowości sportowej, więc poleciał na Kubę załatwiać temat i nie wiem czy wrócił. A dla mnie Perugia - Piacenza to zdecydowanie starcie kolejki. Szkoda że go nie zobaczymy...
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: SerCos »

W sprawie Marshalla podobno się zmieniło. Federacja kubańska zgodzi się na to pod warunkiem, że siatkarz nie będzie występował we włoskiej reprezentacji.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

Chciałem napisać swoje typy by sprawdzić je na koniec sezonu, ale pokuszę się o opinię, że zespoły z miejsc 8-13 są nie do wytypowania jeżeli chodzi o kolejność. Vibo Valentia, Mediolan, Rawenna, Molfetta, Latina, Padwa - nie mam pojęcia jak je uszeregować.

Osobiście bardzo kibicuję Rawennie - bo lubię ambitne projekty, a budowanie całego składu z zawodników urodzonych w latach 90-tych chyba takim jest, i Padwie, która ma bardzo skromny budżet, a bierze do składu bardzo ciekawych zawodników (w tym roku Shaw i Maar), i kto wie, czy znowu nie będzie rewelacją rozgrywek.

No dobra, niech będzie:

1. Perugia
2. Modena
3. Civitanova
4. Piacenza
5. Trentino
6. Werona
7. Monza
8. Vibo Valentia
9. Ravenna
10. Mediolan
11. Padwa
12. Molfetta
13. Latina
14. Sora
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4607
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: niepoinformowany »

Poratuje ktoś streamem do meczu Piacenza - Perugia?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: drukjul »

Zerkam tak jednym okiem od II seta na mecz Lube z Piacenzą, i wiedzę że dziś mamy dzień zamiany miejsc - Jenia Grebennikow zagrywa z wyskoku, a Simone Parodi sprawdza się dziś na pozycji libero. :D
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Jiroux »

Taak, bo Loris Mania się nie zdążył wyleczyć, a Lube nie mogło zgłosić 14 zawodników to Jenia sobie pograł mniej.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

https://www.youtube.com/watch?v=E20kf97NExk

Polecam akcję z 1:20:50 :D

Świetnie, na tle przeciwników, i jak na ten etap sezonu, wygląda gra Orduny, i współpraca z Vettorim, który dostał w dwóch pierwszych meczach dwa MVP.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: jaet »

StanLee pisze:Polecam akcję z 1:20:50 :D
Earwin "Magic Man" N'Gapeth 8-). Dała Bozia możliwości i fantazję...
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Jiroux »

Monsieur Magic nie bez powodu ;)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

Awansem odbył się mecz Padwa-Trentino, wygrali po tiebreaku ci drudzy, pomimo tego, że przegrywali już 3-8. Rewelacyjnie zagrał Lanza, który zakończył mecz dwoma asami serwisowymi.

Oglądałem jednym okiem, więc nie wiem czemu zmianę dostał Stokr (16 punktów i 57% skuteczności przez trzy sety), ale z tego co widziałem Giannelli dostał sporą swobodę od Lorenzettiego jeżeli chodzi o rozegranie, Trentino gra szybciej niż za Stojczewa, i dzisiaj w tiebreaku z Sole zagrał nawet akcję a'la Bruno-Lucas, czyli krótką z tyłu wrzucaną z 3-4 metra przy antence, i to w istotnym momencie seta. Nie wiem czy do formy wróci Stokr, ale chyba jednak to Trentino będzie grało, pomimo bardzo podobnych personaliów, inaczej niż za Stojczewa. :)

Bardzo interesującym graczem jest ten Shaw, wydaje mi się lekko drewniany, ale bardzo swobodnie gra środkiem i przez plecy.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Aranger »

Patrzę tak w statystyki, i naprawdę rewelacyjnie zaczął sezon Lyneel.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: drukjul »

Piękny mecz miał miejsce dziś w Piacenzie. 43 letni Samuele Papi wykorzystał kontrę w drużynie gospodarzy i przy trójbloku zdobył decydujący 16 punkt w tie-breku. Wcześniej dwie piłki meczowe przy własnej zagrywce miała Verona, ale ich nie potrafiła wykorzystać. W Piacenzie byliśmy też dziś świadkami comebacku do tej drużyny innego weterana 37 letniego Leonela Marshalla, który rozegrał bardzo dobry mecz zdobywając 16 pkt. Ale jeżeli mówimy już o laurkach indywidualnych to spotkania zasadniczo było pięknym pojedynkiem Urosa Kovacevica z Hernandezem. Serbski przyjmujący zdobył 27 punktów, Kubański atakujący 24 pkt i dołożył do tego wiele bardzo trudnych zagrywek dających zespołowi z Werony szansę na zdobywane break-pointy.

Niewiele brakowało, aby o sensację pokusiła się Ravenna. Po dwóch setach wygrywała z mistrzami Włoch 2:0. Później Modenie udało się wyrównać do stanu 2:2, ale w tie-breaku znów wszystko ważyło się aż do ostatniego małego punktu - Modena ostatecznie wygrała V partię 15:13 i rzutem na taśmę przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyć. Wydawało się że przy zagrywce Julien Lyneela Ravenna miała nawet szansę zdobyć punkt na piłkę meczową 14:13, ale po challenge'u został on później cofnięty. Lyneel był dziś w ogóle zagrał świetny mecz i był równorzędnym przeciwnikiem dla swojego rodaka Ngapetha - obaj dziś byli liderami swoich zespołów i zdobyli po 20 pkt. Jeżeli kłopoty zdrowotne są już za Julianem to dla Laurenta Tillie jest to na pewno świetna wiadomość.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: lipton »

A co tam z Podrascaninem się dzieje, odszedł z Lube czy jakaś kontuzja, bo nie ma go w składzie z meczu z Latiną?
Edit. Już mi się odnalazł w Perugii. 8-)

Co to za Cook w Modenie? Grał coś w kadrze? Widzę, że zmienił Petrica i bardzo solidne liczby przy nim, zwłaszcza w rubryce ataku.

Nieźle poszalał w tej kolejce również Sabbi, 35 oczek w 4-setowym meczu z Molfettą.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: SerCos »

Marko Podrascanin gra w tym sezonie w Perugii.

Cook do ligi włoskiej przyszedł z greckiego Panathinaikosu, a w zeszłym sezonie grał w Latinie.

Wpisz w wyszukiwarkę Cook. Kilka razy było o nim wspominane.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: lipton »

Dzięki SerCos za info.

Jeszcze mały prztyczek w kierunku osób zajmujących się stroną PlusLigi. Statystyki mulą strasznie i zanim się cokolwiek przeczyta trzeba się dobrych kilkanaście sekund naczekać. A na LegaVolley.it "stary ale jary" interfejs, klik-klik i wszystko widać jak na dłoni.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
ciorny17
Posty: 8494
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: ciorny17 »

lipton pisze:Dzięki SerCos za info.

Jeszcze mały prztyczek w kierunku osób zajmujących się stroną PlusLigi. Statystyki mulą strasznie i zanim się cokolwiek przeczyta trzeba się dobrych kilkanaście sekund naczekać. A na LegaVolley.it "stary ale jary" interfejs, klik-klik i wszystko widać jak na dłoni.
Nie mówiąc o wygodzie stosowania na urządzeniach mobilnych.
Kłamca.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

@Lipton, Cook grał w PADWIE, razem z Orduną, i w ćwierćfinale playoffów poprzedniego sezonu spotkali się właśnie z Modeną - nieoczekiwanie, 7. po rundzie zasadniczej Padwa bardzo postawiła się Modenie wtedy, i była naprawdę blisko doprowadzenia do 5. meczu, decydującego o awansie, w tamtej serii. Cook wtedy w playoffach grał rewelacyjnie, podobnie zresztą jak argentyński rozgrywający - i wydaje się oczywiste, że bardzo pomogło to tej dwójce na późniejszy angaż w drużynie aktualnego mistrza Włoch.
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Bazinga »

Po sezonie 15/16 nastapil istny rozbior Padowy, bo poza wspomniana dwojka Orduna+Cook, Perugia wykupila Bergera, ktory rowniez stanowil o sile tego zespolu.

Wydawac by sie moglo, ze Padowa w tym sezonie wypadnie z gry, otoz nic bardziej mylnego - wyłowili sypacza z ncaa Shawa oraz srodkowego Averilla, do tego mlodego Kanadyjczyka Maara, ktory do spolki z Fredrizzim jest odpowiedzialny za przyjecie. Gianotti zostal wiec nowej bomby szukac nie bylo potrzeby. Efekt? 2-3 u siebie z Trentino gdzie w TB PAdowa miala prowadzenie 10-5 i przegrała na własne zyczenie.


e
fakt po polsku Padwa, nie Padowa.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2016, o 12:21 przez Bazinga, łącznie zmieniany 1 raz.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Jiroux »

Averilla to akurat mieli już w zeszłym roku ;) Lingwistyczny wtręt. Albo Padwy, albo Padovy jak chcesz zostać przy oryginalnej nazwie jej nie spolszczając ;) Kioene trochę frajersko przegrało ten mecz, ale z dwoma bombami Lanzy na koniec nie było dyskusji i trochę się akurat nie dziwię. Podnieśli się w tym meczu wyciągając tie-breaka po tym jak Trento w jedym secie zlało ich do 14. Bardzo wrażliwa linia przyjęcia niestety. Hitem niekwestionowanym było i tak starcie Werony z Piacenzą. Leo Marshall wrócił, a po drugiej stronie Uros napykał aż 27 punktów (robiąc mi przy tym chyba połowę punktów całej drużyny w fantavolley bo mam go na kapitanie :D) . Działo się :D Trento poleciało do Brazylii na KMŚ ale gramy dalej. Już w środę mecz Padwy na wyjeździe w Modenie, która w tej kolejce okrutnie męczyła się z Ravenną. Przy okazji rocznicy śmierci patrona PalaSport w Modenie Giuseppe Paniniego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”