[ zamknij ]

Informacja o plikach cookies

Informujemy, że używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych techniologii w następujących celach: reklamowych, statystycznych oraz w celu umożliwienia logowania się w serwisie.

Te technologie mogą też stosować współpracujące z nami firmy badawcze, partnerskie oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W Twojej przeglądarce możesz zmieniać ustawienia dotyczące cookies. Informujemy jednak, że jeżeli to zrobisz, nie będziesz mógł w pełni wykorzystywać funkcjonalności serwisu.

Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że akceptujesz umieszczanie cookies na twoim urządzeniu.

Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Postby drukjul » 25 Sep 2019, o 10:29

Ciekawa informacja o nowym klubie Bartka Kurka Vero Volley Monza - wynajęli halę sportową Candy Arena na przedmieściach Mediolanu do końca grudnia telewizji Sky, aby mógł być tam kręcony program typu talent show. I to za godziwe pieniądze, bo jak utrzymuje dziennik sportowy "La Gazzetta dello Sport" chodzi o 2 miliony Euro https://www.volleyball.it/monza-il-vero-volley-cede-il-palasport-a-xfactor-per-2-000-000-autosfrattata-la-pallavolo/

Włoski klub w tej sytuacji dłużej nie musi się już martwić skąd znaleźć pieniądze na kontrakt Bartka, problemem jest najwyżej to że do końca grudnia Kurek i spółka będą zmuszeni rozgrywać swoje mecze ligowe w Busto Arsizio, miejscowości położonej 30 km od Mediolanu, gdzie do tej pory występowali między innymi siatkarze Revivre Milano (obecnie Power Volley Milano)
drukjul

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Postby Jiroux » 25 Sep 2019, o 20:09

W sumie to nie. Drużyna Roberto Piazzy wystąpi w nowym sezonie SuperLigi jako Allianz Milano
Jiroux

Postby drukjul » 25 Sep 2019, o 20:52

Jiroux wrote:W sumie to nie. Drużyna Roberto Piazzy wystąpi w nowym sezonie SuperLigi jako Allianz Milano

Pełna oficjalna nazwa to oczywiście Allianz Power Volley Milano, ale już firmowa strona to -> https://www.powervolleymilano.it/
drukjul

Postby ciorny17 » 14 Oct 2019, o 12:54

Już w sobotę startuje Serie A.
Na dzień dobry będziemy mogli zobaczyć Bartka Kurka w walce przeciwko zespołowi Piazzy czyli Milanowi. Starcie bombariderów Nimira z Kurkiem będzie nader ciekawe.
I w sumie to tyle ciekawych spotkań w tej kolejce. Bo Lube gra jak na mistrza przystało, z beniaminkiem z Piacenzy, Perugia Heynena i Leona z Latiną, Modena z Padwą, Trerntino z Rawenną i całość uzupełnia mecz Verony z Sorą.

Ciekawiej zapowiada się natomiast Suppercoppa, która planowana jest na 31/10 oraz 1/11. W półfinałach mamy Lube z Modeną i Perugię z Trentiono. Nie ma co ukrywać, że czołowa czwórka ma swoich przedstawicieli na PŚ i z pewnością dotarcie zajmie do połowy listopada:
Lube: Leal, Bruno
Perugia: Leon, Heynen
Trentino: Russel
Modena: 3 Jankesów.

Zeszły rok był ciekawy, ale ten będzie jeszcze lepszy. Znaczy taką mam nadzieję. Bo jak Rychlicki/Ghafour to spadek kosztem Sokolova (na dzień dzisiejszy) tak Heynen za Bernardiego to upgrade, no i w Modenie, Anderson też na plus. Jedynie w Trydencie constat.
ciorny17

Postby Pawel9221 » 14 Oct 2019, o 13:23

Pawel9221 wrote:
ciorny17 wrote:Już w sobotę startuje Serie A.
Na dzień dobry będziemy mogli zobaczyć Bartka Kurka w walce przeciwko zespołowi Piazzy czyli Milanowi. Starcie bombariderów Nimira z Kurkiem będzie nader ciekawe.
I w sumie to tyle ciekawych spotkań w tej kolejce. Bo Lube gra jak na mistrza przystało, z beniaminkiem z Piacenzy, Perugia Heynena i Leona z Latiną, Modena z Padwą, Trerntino z Rawenną i całość uzupełnia mecz Verony z Sorą.

Ciekawiej zapowiada się natomiast Suppercoppa, która planowana jest na 31/10 oraz 1/11. W półfinałach mamy Lube z Modeną i Perugię z Trentiono. Nie ma co ukrywać, że czołowa czwórka ma swoich przedstawicieli na PŚ i z pewnością dotarcie zajmie do połowy listopada:
Lube: Leal, Bruno
Perugia: Leon, Heynen
Trentino: Russel
Modena: 3 Jankesów.

Zeszły rok był ciekawy, ale ten będzie jeszcze lepszy. Znaczy taką mam nadzieję. Bo jak Rychlicki/Ghafour to spadek kosztem Sokolova (na dzień dzisiejszy) tak Heynen za Bernardiego to upgrade, no i w Modenie, Anderson też na plus. Jedynie w Trydencie constat.

W Lube na PŚ obecni nadal są również: Bieniek, Anzani i Ghafour i byc może ktoś jeszcze, ale wymieniam na szybko z pamięci
Pawel9221

Postby ciorny17 » 14 Oct 2019, o 13:38

Paweł, ofc masz rację. Umknęli mi. Jak widać w takim razie Lube największe braki kadrowe w przygotowywaniach. Ciekawe jak Fefe ich poukłada bo w co prawda Leal może być dalej w gazie, ale Osmany po częściowym sezonie z reprezentacją.
ciorny17

Postby Aranger » 14 Oct 2019, o 15:06

Ktoś się orientuje czy Polsat nadal będzie transmitował tę ligę ?
Aranger

Postby ciorny17 » 14 Oct 2019, o 16:31

Aranger wrote:Ktoś się orientuje czy Polsat nadal będzie transmitował tę ligę ?

Tak. W sobotę, co prawda nie na żywo, ale o 20:30 retransmisja Monza vs Milan (PSN), a w niedzielę na żywo o 18:00 Latina vs Perugia (PSE)
ciorny17

Postby jaet » 17 Oct 2019, o 08:28

Taka ciekawostka z Italii - Bartek Kurek najdroższym zawodnikiem w grze Fantavolley, droższym niż Leon, Atan, Mat, itd.
Grubo.
http://dal15al25.gazzetta.it/2019/10/17/kurek-il-piu-caro-del-fantavolley/
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
jaet

Postby Aershis » 17 Oct 2019, o 08:41

To też między innymi dlatego, że Leon, Atan czy Mat mają większe wsparcie - Kurek powinien być wyraźnym liderem Monzy, nawet pomimo tego, że mają Dzavoronoka.
Aershis

Postby WysokiPortorykanczyk » Yesterday, o 11:03

Myślicie, że Rai Sport już jest na dobre zablokowany? Bo miałem nadzieje, że jeżeli Polsat będzie pokazywać dalej mecze Polaków, to w niektórych kolejkach w TV będą nawet 4 mecze (2 na Rai Sport + 1-2 Bednorza, Kurka i Leona na Polsacie), ale widzę, że Rai Sport w tym momencie jest zablokowane. Dodając do tego, że wszystkie mecze poza Rai są transmitowane w sieci, dałoby niesamowity komfort w śledzeniu sezonu ligowego, ale jak wypadnie Rai, to nic się nie zmieni i wracamy do stanu sprzed wykupienia licencji przez Polsat: wciąż trzeba będzie oglądać je w większości w sieci.
WysokiPortorykanczyk

Postby ciorny17 » Yesterday, o 11:21

Ja mam u siebie Rai odblokowany. Ale przeważnie było tak, że to co na włoskich kanałach leciało, było tez na Polsacie - sobota i niedziela 18:00.

Później jak umarła jedna stronka, gdzie można było śledzić mecze nietransmitowane w ogólnodostępnych stacjach, to bez abonamentu na legavolley.it słabo było to śledzić.
ciorny17

Postby WysokiPortorykanczyk » Yesterday, o 11:31

A, okej, teraz ponownie sprawdziłem i także mam odblokowane. Ale ostatnio tak jakby Włosi bardziej rygorystycznie podchodzą do swojego contentu, bo ME u pań i panów były w całości zakodowane.

Polsat pokazywał mecze Bednorza i Leona, które nie były na Rai Sport, bo ma prawa do wszystkich meczów - teraz dochodzi jeszcze Kurek w Monzy, więc w każdym tygodniu będzie spotkanie, albo nawet dwa (może się zdarzyć, że nawet trzy), gdzie gra Polak - a którego nie ma w programie Rai. Np. w niedzielę na Polsacie live będzie mecz Perugia-Latina, którego nie ma w programie Rai. Ale spotkanie Civitanova-Piacenza (na żywo o 16) jest pokazywane w TV w retransmisji o 20.30, dlatego fajnie byłoby, jakby jednak Rai Sport był dostępny jak zwykle. :)

A, jeszcze Bieniek, kompletnie o nim zapomniałem, ale jemu ciężko będzie o jakiekolwiek regularne występy, bo Simon od playoffów błyszczy formą.

I Bartek Kluth. :)
WysokiPortorykanczyk

Postby kamil1999 » Yesterday, o 11:54

Rai po prostu blokuje te bardziej atrakcyjne dla większości imprezy jak jakieś mistrzostwa i td. No to miast nie rozumiem o co chodzi z tym, że przed wykupieniem licencji przez Polsat miało być coś zablokowane. Ja już 2 sezony temu spokojnie na rai oglądałem ligę włoską kiedy jeszcze Polsat nie miał licencji.
kamil1999

Postby ciorny17 » Yesterday, o 13:42

WysokiPortorykanczyk wrote:Polsat pokazywał mecze Bednorza i Leona, które nie były na Rai Sport, bo ma prawa do wszystkich meczów - teraz dochodzi jeszcze Kurek w Monzy, więc w każdym tygodniu będzie spotkanie, albo nawet dwa (może się zdarzyć, że nawet trzy), gdzie gra Polak - a którego nie ma w programie Rai. Np. w niedzielę na Polsacie live będzie mecz Perugia-Latina, którego nie ma w programie Rai. Ale spotkanie Civitanova-Piacenza (na żywo o 16) jest pokazywane w TV w retransmisji o 20.30, dlatego fajnie byłoby, jakby jednak Rai Sport był dostępny jak zwykle. :)

A to tego nie zakodowałem, bo przeważnie i tak śledziłem w necie transmisje więc jakoś to mi obojętne było co na Rai leci, bo od razu błędnie założyłem, że to samo na Polsacie.

Niemniej, chyba wykupienie tego abonamentu na legavolley nie będzie takim złym rozwiązaniem.
ciorny17

Postby drukjul » Yesterday, o 15:33

ciorny17 wrote:
WysokiPortorykanczyk wrote:Polsat pokazywał mecze Bednorza i Leona, które nie były na Rai Sport, bo ma prawa do wszystkich meczów - teraz dochodzi jeszcze Kurek w Monzy, więc w każdym tygodniu będzie spotkanie, albo nawet dwa (może się zdarzyć, że nawet trzy), gdzie gra Polak - a którego nie ma w programie Rai. Np. w niedzielę na Polsacie live będzie mecz Perugia-Latina, którego nie ma w programie Rai. Ale spotkanie Civitanova-Piacenza (na żywo o 16) jest pokazywane w TV w retransmisji o 20.30, dlatego fajnie byłoby, jakby jednak Rai Sport był dostępny jak zwykle. :)

A to tego nie zakodowałem, bo przeważnie i tak śledziłem w necie transmisje więc jakoś to mi obojętne było co na Rai leci, bo od razu błędnie założyłem, że to samo na Polsacie.

Niemniej, chyba wykupienie tego abonamentu na legavolley nie będzie takim złym rozwiązaniem.

Od ubiegłego roku prawa do pokazywania tych spotkań Serie A1, których nie realizuje RAI Sport ma włoski oddział Eleven Sports. Podwyższyli abonament roczny i teraz kosztuje on już 49.99€ .

Wiadomo jednak, że wszystkich spotkań na żywo i tak nie da rady obejrzeć, a w ubiegłym roku powtórki spotkań do których prawa ma Eleven Sports za friko były dość szybko udostępniane - np. mecze niedzielne we wtorek można już było zobaczyć na ich stronie https://www.elevensports.it/play/41677/superlega-19-20---vivi-la-stagione-delle-emozioni-su-eleven/10/110/

Warto też z góry przestrzec, że poziom techniczny i realizacyjny wielu tych w końcu płatnych streamów urągał do tej pory często wszelkim zasadom przyzwoitości. Płatne to w tym wypadku nie znaczy wcale że dobre.
drukjul

Return to Włochy