Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: Mate »

Nagor pisze:
Mate pisze:Andrea Sala w Itasie.
Będzie mógł kąsać przeciwników w LM swoją nowoczesną zagrywką. Czy on kiedyś umiał serwować?
Chyba naśladuje swojego idola - Papiego :D .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: Mate »

We Włoszech nie próżnują. Dokonały się kolejne duże lub wielkie transfery: Molto w Valentii, Piscopo w Modenie, Mastrangelo w Cueno, Exiga i Semenzato w Montichiari, zaś Curti w Veronie.

Na dzisiaj/jutro postaram się napisać jakieś małe podsumowanie o transferach :D .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
wojo90
Posty: 135
Rejestracja: 9 sty 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: wojo90 »

Co do twoich nowinek mate to wedlug mnie najlepsze posuniecia to zakontraktowanie Exigi w Montichiari i Molto w Valentii taka ogromna sympatie mam do tego srodkowego. Ciekaw natomiast jestem postawy Mastrangelo bo nazwiska przedstawiac nie trzeba aczkolwiek od jego przejscia do M. Roma Volley to juz chyba nie ta klasa co kiedys
Jedno z praw Murphego: "Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy."
vi er rode vi er hvide vi er denmark dynamite
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: dreamer »

Ciągle są jakieś niejasności w kwestii gry Juantoreny Portuondo w Itasie. Jedno jest pewne - trenuje on z drużyną (tak zresztą jak przed poprzednim sezonem) i wszystko jednak wskazuje, że od początku sezonu będzie mógl grać. Jakaś dziwna dla mnie sytuacja jest z tym zawodnikiem, bo formalnie nie jest on w żadnym klubie a nie wydaje mi się (nie widzę powodu) aby mieszala w tym palce federacja kubańska. Tym bardziej, że w tym roku Kubańczycy wydawali już bez większych problemów zgodę na transfer reprezentantów kraju np. do Brazylii.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: Mate »

Oficjalna strona Itasu podała, że nowym graczem złotego medalisty LM został Renaud Herpe :D . Czyli Juantorena nie zagra w Itasie.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: Guilder »

Zabezpieczyli sobie przyjęcie wobec nieobecności Winiarskiego. To dobrze, bo Francuz naszego rodaka ze składu wygryźć obecnie nie jest w stanie, a najprawdopodobniej Winiarski będzie mógł spokojnie dokończyć rehabilitację barku.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: KadrO »

Mate pisze:Oficjalna strona Itasu podała, że nowym graczem złotego medalisty LM został Renaud Herpe :D . Czyli Juantorena nie zagra w Itasie.
Czemu ma nie zagrać? Juantorena jest zawodnikiem typu Kaziyskiego, więc wraz z nim w 6 i tak nie mieli by czego szukać... Sięgneli więc po zawodnika doświadczonego, defensywnego - Winiarski.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: Guilder »

Tak swoją drogą to przyjęcie w Itasie magiczne, jak wszyscy będą zdrowi. Winiarski-Kaziyski a na rezerwie Juantorena-Herpe. Rezerwowi stanowiliby bardzo okazałą parę podstawowych przyjmujących nawet w lidze włoskiej.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: Mate »

Oczywiście jeżeli do składu dojdzie Juantorena. A jak będzie 4 Juantorena, Winiarski, Herpe, Kazyiski to o przyjmujących Stoydchev nie będzie się martwić. Chyba, że kontuzje. Chociaż Skra.... A szkoda pisać.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: Mate »

Według volleyball.it dyskwalifikacja Juantoreny kończy się dzisiaj. Sam zainteresowany chce zagrać w Trentino. Poza tym Itas przy swoich kłopotach finansowych będzie szukać dobrych graczy, ale tanich, a z pewnością takim będzie Kubańczyk. Bo przecież Kubańczyk po takim okresie absencji nie będzie domagać się takiej kasy, jak Winiarski czy Kazyiski.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: dreamer »

Co prawda jeszcze bez wyboldowania (czyli nieoficjalnie) ale nazwisko Juantoreny pojawilo się wreszcie w grupie zawodników jacy dolączą do Itasu przed sezonem 2009/10. Wszystko w symulowanym ustawieniu zespolu wskazuje na to, że będzie zmiennikiem - i to zmiennikiem Kaziyskiego (o ile zostanie oficjalnie potwierdzony).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: Mate »

No i gracze kubańscy dostali pozwolenie FIVB na grę w lidze włoskiej. Chodzi tu o Juantorenę, Poeya i Portuondo. Tak więc Itas będzie mieć niezłą ekipę na przyjęciu :) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
wojo90
Posty: 135
Rejestracja: 9 sty 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: wojo90 »

dreamer pisze:Co prawda jeszcze bez wyboldowania (czyli nieoficjalnie) ale nazwisko Juantoreny pojawilo się wreszcie w grupie zawodników jacy dolączą do Itasu przed sezonem 2009/10. Wszystko w symulowanym ustawieniu zespolu wskazuje na to, że będzie zmiennikiem - i to zmiennikiem Kaziyskiego (o ile zostanie oficjalnie potwierdzony).

dreamer
Najwazniejsze ze w koncu bedzie mogl grac
Jedno z praw Murphego: "Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy."
vi er rode vi er hvide vi er denmark dynamite
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: kevinpsb »

Mogłby ktos zorientowany dac link lub wypisac składy druzyn ligi włoskiej tak zrobił to rok temu mate? :D
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: KadrO »

http://www.volleyball.it/redazione/inde ... ection=136

Odejmij Winiarskiego, i co ciekawe, Włosi jeszcze z Juantoreną, pisali Michała na ławce...

Głównie przyjrzyj się :

Sestetto 2009/10

Meoni (P) - Marshall (O)
Rak (C) - Bjelica (C)
Zlatanov (S) - Bravo (S)
Durante (L)
A disp.: Sequeira (O), Boninfante (P), Grassano (S), Oivanen Ma. (C), Mazza (L), Urnaut (S), Piano (C)

Chodzi mi o tą "tabelkę" (?) ; )
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: kevinpsb »

KadrO pisze: Odejmij Winiarskiego, i co ciekawe, Włosi jeszcze z Juantoreną, pisali Michała na ławce...
:; )
noo to dobre jaja... chyba ich lekko pogrzało!
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: KadrO »

kevinpsb pisze:
KadrO pisze: Odejmij Winiarskiego, i co ciekawe, Włosi jeszcze z Juantoreną, pisali Michała na ławce...
:; )
noo to dobre jaja... chyba ich lekko pogrzało!
Podzielam zdanie, jakoś powątpiewam że dali by do 6, dwóch podobnych zawodników Matej i Juantorena, w tym jeden z nich nie grał 2 (3 ? ) lata...
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: majka86 »

kevinpsb pisze:
KadrO pisze: Odejmij Winiarskiego, i co ciekawe, Włosi jeszcze z Juantoreną, pisali Michała na ławce...
:; )
noo to dobre jaja... chyba ich lekko pogrzało!
nazwisko Winiara w ''rezerwie'' pojawiło się, gdy stało się jasne, że Michał sezonu nie rozpocznie. Po operacji i zakontraktowaniu Herpego w szóstce pojawił się Francuz, później dopiero Kubańczyk. Tabelka odnosi się do przewidywalnego składu wyjściowego na początku sezonu, no chyba że ktoś wierzy że Herpe byłby w stanie wygryźć Winiarskiego z szóstki :]

zresztą docelowa (po wyleczeniu Winiara) para przyjmujących była znana już w czerwcu, kiedy Stoyczew podał w wywiadzie, że w tej kwestii absolutnie nic się nie zmienia i po prostu potrzebuje silne rezerwy na taki ciężki sezon. Juantorena zresztą po zakontraktowaniu mówił, że ''nie jest dla niego ważne, że mecz będzie rozpoczynał na ławce''. Herpe również wypowiadał się w tym stylu.

pozycja WYLECZONEGO Winiara w szóstce była niezagrożona, inna sprawa ile by (będzie) się leczył :|
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: KadrO »

majka86 pisze:
kevinpsb pisze:
KadrO pisze: Odejmij Winiarskiego, i co ciekawe, Włosi jeszcze z Juantoreną, pisali Michała na ławce...
:; )
noo to dobre jaja... chyba ich lekko pogrzało!
nazwisko Winiara w ''rezerwie'' pojawiło się, gdy stało się jasne, że Michał sezonu nie rozpocznie. Po operacji i zakontraktowaniu Herpego w szóstce pojawił się Francuz, później dopiero Kubańczyk. Tabelka odnosi się do przewidywalnego składu wyjściowego na początku sezonu, no chyba że ktoś wierzy że Herpe byłby w stanie wygryźć Winiarskiego z szóstki :]

zresztą docelowa (po wyleczeniu Winiara) para przyjmujących była znana już w czerwcu, kiedy Stoyczew podał w wywiadzie, że w tej kwestii absolutnie nic się nie zmienia i po prostu potrzebuje silne rezerwy na taki ciężki sezon. Juantorena zresztą po zakontraktowaniu mówił, że ''nie jest dla niego ważne, że mecz będzie rozpoczynał na ławce''. Herpe również wypowiadał się w tym stylu.

pozycja WYLECZONEGO Winiara w szóstce była niezagrożona, inna sprawa ile by (będzie) się leczył :|
Dzięki za rozjaśnienie całej sytuacji, w sumie chciałbym za jakiś czas zobaczyć Osmanego w akcji, jak poradzi sobie po paru latach, w najlepszej lidze. Szkoda że do walki o pierwszą 6 występuje z początku na straconej pozycji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”