Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: Arff »

Ale Mercato to tylko wymiana zawodnik między włoskimi klubami... mogą być jeszcze wzmocnienia spoza Serie A... tym bardziej że nie wszystkie zespoły mają już domknięty skład...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: Mate »

Arff pisze:Ale Mercato to tylko wymiana zawodnik między włoskimi klubami... mogą być jeszcze wzmocnienia spoza Serie A... tym bardziej że nie wszystkie zespoły mają już domknięty skład...
No właśnie chodziło mi o to, że nie będzie już żadnych wzmocnień zza granicy. Ej sorry, pomyłka :D . Myślałem, że mercato było do 28. Był link do tabeli z transferami na volleyball.it. I pod nim była data, a ja myślałem, że to koniec mercato. A ta data dotyczyła aktualizacji :) . Mea culpa.

Bontje w Treviso.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: dreamer »

Arff pisze:Ale Mercato to tylko wymiana zawodnik między włoskimi klubami... mogą być jeszcze wzmocnienia spoza Serie A... tym bardziej że nie wszystkie zespoły mają już domknięty skład...
ej chyba coś kręcisz

1. mercato to nie tylko wymiana zawodników pomiędzy włoskimi klubami (dość przedmiotowo traktując - mercato=market=handel "żywym towarem" :D )
2. chyba jeszcze nie kończy się termin mercato ani dla wymiany wewnętrznej, a tym bardziej dla transferów z zagranicy

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: Arff »

Ale w tym kontekście jak najbardziej jest tak, jak napisałem... nie raz była już sytuacja, że po zakończeniu mercato kluby kupowały zawodnik spoza Włoch... przykład ??? Christian Pampel który doszedł do Copry mimo że Mercato we Włoszech kończy się jakoś z końcem sierpnia...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: dreamer »

Dokładnie tak jak piszesz...
Chodzi mi tylko o to, że to jeszcze nie ten czas. Jeszcze trochę czasu kluby na wewnętrzną wymianę zawodników mają. A zagranicznych jeżeli się nie mylę to mogą zatrudniać chyba do 2-3 kolejki nowego sezonu (coś chyba tak, ale nie jestem tego akurat pewien).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: maksik »

Mercato bodajże się kończy albo 23 albo 25 lipca.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: Biciut »

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: dreamer »

Biciut pisze:http://www.sport.pl/siatkowka/1,65069,6 ... wodu_.html
a jednak nie w Lube, a z lubą :)
Fragment wywiadu do którego podajesz link:

reprezentacja.net: Nie mogę nie spytać o sprawy klubowe. Wracasz do Brazylii, rezygnujesz z gry w Lube Banca Marcerata ze względu na Jaqueline, Twoją przyszłą żonę.

Murilo: Tak, to z jej powodu (uśmiech). Jesteśmy razem już od niemal dziewięciu lat... Teraz mamy natomiast możliwość, by zamieszkać razem, w tym samym miejscu. To pierwsza taka sytuacja od początku naszego związku. Zrobię więc wszystko, żeby nasze marzenie się spełniło.

Zwracam uwagę, że to dziennikarka "pewnego serwisu" w pytaniu używa twierdzącej formy "wracasz do Brazylii". Murilo w odpowiedzi nie zaprzecza, ale i nie potwierdza, że już jest wszystko załatwione. Sprawa wygląda dokładnie tak, że tyle co tu powiedział Murilo to wiadomo już od ponad miesiąca. Karty tu rozdaje Jaqueline i to fakt, że ona jest już praktycznie o krok od p[odpisania kontraktu z Osasco ma decydujące znaczenie i upoważnia do stwierdzenia, że w takiej sytuacji Murilo będzie "gryzł glebę" żeby działacze Lube dali się przekonać do jego racji.
Ale nie ma się co przejmować (on - Murilo) bo Fiesp zapłaci praktycznie każdą kwotę Maceracie za niego.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: Mate »

Meszaros na 3 lata w Modenie.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: Guilder »

dreamer pisze:(...)
Ale nie ma się co przejmować (on - Murilo) bo Fiesp zapłaci praktycznie każdą kwotę Maceracie za niego.

dreamer
Gorzej jak Macerata narobi dymu, bo słyszałem że byliby w stanie zażądać dyskwalifikacji dla Murilo za rozwiązanie kontraktu. Musi liczyć na to, że Lube Bance wystarczy spora sumka odstępnego.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Edyta

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: Edyta »

dreamer pisze:Zwracam uwagę, że to dziennikarka "pewnego serwisu" w pytaniu używa twierdzącej formy "wracasz do Brazylii". Murilo w odpowiedzi nie zaprzecza, ale i nie potwierdza, że już jest wszystko załatwione. Sprawa wygląda dokładnie tak, że tyle co tu powiedział Murilo to wiadomo już od ponad miesiąca. dreamer
Niezupełnie. Niezupełnie "to samo" wiadomo od ponad miesiąca (a raczej od dwóch tygodni, bo tyle upłynęło od informacji o chęci odejścia Murilo). Wtedy wiadomo było tylko tyle, że Murilo chce wyjechać do Brazylii. Nie wiadomo było, jak zareaguje klub. Dziennikarka używa twierdzącej formy, ponieważ zna treść wypowiedzi działaczy Lube, pojawiających się we włoskiej prasie (niedawno redagowała newsy na ten temat). Dyr. sportowy Maceraty Recine powiedział jasno, że nie mają zamiaru zatrzymywać Murilo, ponieważ gra w Lube to zaszczyt, a nie przykry przymus i trzymać go na siłę w żadnym razie nie będą. Sprawa zostanie rozstrzygnięta na korzyść zawodnika, ale za odszkodowaniem. Wg znanych mi nieoficjalnych zapewnień Bernardo Rezende, on i brazylijska federacja zajmą się finansową stroną rozwiązania kontraktu.
W tej sytuacji wg działaczy Lube, w zespole zostanie jednak Martino, którego wcześniej zdecydowani byli się pozbyć (miał odejść do Modeny w miejsce Murilo). Czwórkę przyjmujących w Lube uzupełni prawdopodobnie Paparoni, powracający z wypożyczenia do Montichiari.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: dreamer »

Edyta pisze:...Niezupełnie. Niezupełnie "to samo" wiadomo od ponad miesiąca (a raczej od dwóch tygodni, bo tyle upłynęło od informacji o chęci odejścia Murilo). Wtedy wiadomo było tylko tyle, że Murilo chce wyjechać do Brazylii. Nie wiadomo było, jak zareaguje klub. Dziennikarka używa twierdzącej formy, ponieważ zna treść wypowiedzi działaczy Lube, pojawiających się we włoskiej prasie (niedawno redagowała newsy na ten temat). Dyr. sportowy Maceraty Recine powiedział jasno, że nie mają zamiaru zatrzymywać Murilo, ponieważ gra w Lube to zaszczyt, a nie przykry przymus i trzymać go na siłę w żadnym razie nie będą. Sprawa zostanie rozstrzygnięta na korzyść zawodnika, ale za odszkodowaniem. Wg znanych mi nieoficjalnych zapewnień Bernardo Rezende, on i brazylijska federacja zajmą się finansową stroną rozwiązania kontraktu...
Jednak ja mam rację...
O tym, że Murilo chce wrócić do Brazylii w prasie brazylijskiej informacje pojawiały się już od końca maja (jednocześnie z informacjami o rozmowach Jaqueline z Osasco). Mniej więcej trzy i pół tygodnia temu, na nieoficjalnie jeszcze docierające do maceraty informacje o tym fakcie władze klubu (właściwie Recine) odpowiedzieli bardzo ostro - że zawodnika nie puszczą i wystąpią o jego zawieszenie i spłatę wysokiego odszkodowania.
Diametralna zmiana stanowiska klubu (wypowiedź Recine o której piszesz) miała miejsce rzeczywiście około 2 tygodnie temu, gdy do maceraty oficjalnie zglosili się prawnicy Fiesp SESI z zapytaniem o możliwe sposoby rozwiązania sprawy. Wtedy Recine i Macerata odpuścili i zmiękli, ale głównie pod presją "siły pieniądza".
I tu przy tej okazji "siły pieniądza" - to nie federacja ani sam zawodnik będą płacić ewentualne spore odszkodowanie. Właśnie Fiesp SESI już zadeklarowało że pokryje wszystkie koszty.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Edyta

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: Edyta »

W zasadzie nie wiem, w czym masz rację, zresztą mało istotne. Mnie chodziło o to, że w momencie rozmowy z Murilo w Łodzi wiadomo już było, że jego powrót się uda, ponieważ klub nie będzie na siłę zawodnika zatrzymywał. Stąd "twierdzące pytanie" dziennikarki było zasadne.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: Mate »

Padwa pozyskała Yu Koshikawe. Chyba zawodnika przedstawiać nie muszę ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: Kay »

Mate pisze:Padwa pozyskała Yu Koshikawe. Chyba zawodnika przedstawiać nie muszę ;) .
No no, ciekawy transfer... :) Azjaci przecierają szlaki w Europie, najpierw Moon, teraz Koshikawa.
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: Mate »

Loris Mania w Trenkwalder Modena. Myślę, że Prandi może zawojować z tą ekipą ligę włoską. Na celowniku mają Gavotto i Piscopo.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: Mate »

Andrija Gerić i Goran Vujević w Andreoli Latina, a Jean-Francois Exiga w Montichiari.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: Mate »

Matti Oivanen w Piacenzie, David Lee w Nowosybirsku, a Frantisek Ogurcak w Perugii.

Tina Lipicer w Castellana Grotte.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
xyz91
Posty: 154
Rejestracja: 15 maja 2009, o 14:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: xyz91 »

Mate pisze:Andrija Gerić i Goran Vujević w Andreoli Latina, a Jean-Francois Exiga w Montichiari.
Latina gra w Serie A1 czy A2?
xyz91
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: KadrO »

xyz91 pisze:
Mate pisze:Andrija Gerić i Goran Vujević w Andreoli Latina, a Jean-Francois Exiga w Montichiari.
Latina gra w Serie A1 czy A2?
Latina spadła z A1 i po roku wróciła.
stefek
Posty: 61
Rejestracja: 28 kwie 2009, o 12:48
Płeć: M

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: stefek »

coś typu Trefl w polskiej lidze:D
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: Mate »

Ładne jazzy. Sisley interesuje się niejakim Pierre Pujolem :D . Pierw całe brzemię porażek spada na jego barki i wywalają go, a teraz chcą go zakontraktować. Ładne mieliby rozegranie: Ricardo podstawowym, a Pujol rezerwowym ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: Nagor »

Pujol jest jeszcze dość młody, nie powinien siedzieć... Chyba, że to kolejny Kurek i za $$ pójdzie gdziekolwiek, w dupie z rozwojem.
...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: Mate »

Nagor pisze:Pujol jest jeszcze dość młody, nie powinien siedzieć... Chyba, że to kolejny Kurek i za $$ pójdzie gdziekolwiek, w dupie z rozwojem.
Ale czy ma jakiekolwiek szanse z Ricardo :D ??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: Nagor »

Mate pisze:
Nagor pisze:Pujol jest jeszcze dość młody, nie powinien siedzieć... Chyba, że to kolejny Kurek i za $$ pójdzie gdziekolwiek, w dupie z rozwojem.
Ale czy ma jakiekolwiek szanse z Ricardo :D ??
No nie ma, dlatego też wg mnie nie powinien tam iść.
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: dreamer »

Nagor pisze:
Mate pisze:
Nagor pisze:Pujol jest jeszcze dość młody, nie powinien siedzieć...
Ale czy ma jakiekolwiek szanse z Ricardo :D ??
No nie ma, dlatego też wg mnie nie powinien tam iść.
A skąd Panowie wiecie, jakie plany ma Ricardo... a raczej jakie plany mają względem niego kluby brazylijskie ???

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: kevinpsb »

dreamer pisze: A skąd Panowie wiecie, jakie plany ma Ricardo... a raczej jakie plany mają względem niego kluby brazylijskie ???

dreamer
Twoj post wyraźnie pokazuje że znasz odpowiedź na te pytania: Jakie plany ma Ricardo? Które kluby sa zainteresowane Brazylijczykiem?
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: dreamer »

kevinpsb pisze:...Twoj post wyraźnie pokazuje że znasz odpowiedź na te pytania: Jakie plany ma Ricardo? Które kluby sa zainteresowane Brazylijczykiem?
Akurat w tegorocznym okresie przedsezonowym jest o Ricardo bardzo cicho, ale w przypadku tego zawodnika żadnego transferu nie poprzedzała dluga madialna dyskusja.
Zupełnie bez rozgłosu w poprzednim sezonie negocjował z nim brazylijski Tigre/Unisul. Gdyby nie to, że sam Ricardo miał opory, twierdząc, że jeszcze zbyt mało czasu minęło od jego konfliktu z Bernardo Rezende, żeby wracać, to już od roku grałby w Brazylii (ostatecznie Unisul ściągnął Marcelo Elgartena).
Myślę, że jeżeli jakiś klub już rozmawia, albo ma zamiar zacząć z Ricardo rozmowy o powrocie, to Fiesp SESI, bo wszystkie inicjatywy w tym kierunku do tej pory szły ze strony byłego trenera Unisulu (a obecnego Fiesp SESI) - Giovanne Farinazzo Gavio.
Szczerze mówiąc, jeżeli Pujol nie ma w perspektywie tego, że najdalej za rok będzie pierwszym rozgrywajacym Sisleya, to musiałbym uznać go za wariata, przy jego klasie sportowej.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: Mate »

Andrea Sala w Itasie.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Okienko transferowe przed sezonem 2009/2010

Post autor: Nagor »

Mate pisze:Andrea Sala w Itasie.
Będzie mógł kąsać przeciwników w LM swoją nowoczesną zagrywką. Czy on kiedyś umiał serwować?
...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”