Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Nagor »

Moim zdaniem to Brazylijczyk jest lepszy ale Omrcen jest o wiele bardziej przydatniejszy dla zespołu
Ook rozumiem, każdy może mieć swoje zdanie, ale możesz jakoś to uargumentować :o ? Vissotto to przy Omrcenie jakieś dziecko we mgle.
...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: niepoinformowany »

Nagor pisze:
Moim zdaniem to Brazylijczyk jest lepszy ale Omrcen jest o wiele bardziej przydatniejszy dla zespołu
Ook rozumiem, każdy może mieć swoje zdanie, ale możesz jakoś to uargumentować :o ? Vissotto to przy Omrcenie jakieś dziecko we mgle.
Popieram.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: przeemekk90 »

To tylko moje zdanie to wiesz, wcale nie musisz się godzić i wcale nie musi tak być w rzeczywistości. Wg mnie Vissotto jest lepszy, a to może tylko dlatego, że bardziej podoba mi się jego gra, że wygrywa, w przeciwieństwie do Omercena, bo to zależy od zespołu a nie pojedynczego zawodnika, że miał świetne występy w reprezetnacji, natomiast Omercen urodził się tam gdzie sie urodził i takiej możliwości nie ma. Itp itd... Żadne argumenty, jedyny argument: "bo tak i już''. Każdy ma jakiegoś ulubieńca a moim jest Vissotto. Więc nie bierzesz tego stwierdzenia tak do siebie że jest lepszy :D

A Omercen gra równie genialnie.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: niepoinformowany »

Moim zdaniem Visotto z cięższych piłek przy wysokim bloku wysiada. A Omrcen im trudniejsza tym większa szansa że skończy :P
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Edyta

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Edyta »

niepoinformowany pisze:Moim zdaniem Visotto z cięższych piłek przy wysokim bloku wysiada. A Omrcen im trudniejsza tym większa szansa że skończy :P
Też tak myślę :) Omrcen to jest fenomen w grze na bloku. Żeby nie było, ja Vissotto też bardzo podziwiam, naprawdę w ostatnich latach, zwłaszcza w Trento niesamowicie dojrzał i podniósł umiejętności o klasę wyżej. Teraz spokojnie można go umieszczać w bardzo ścisłym gronie najlepszych na tej pozycji. Ale Omrcen jest chyba trochę bardziej wszechstronny. Nie tylko radzi sobie z każdej piłki, ale i zagrywką młóci niesamowicie regularnie. Do tego jak przystało na byłego środkowego dobrze gra blokiem.
W tym sezonie należą mu się szczególne pochwały. W Lube przez parę miesięcy były mocno zachwiane proporcje jeśli chodzi o rozkład ataku, pod nieobecność Świdra koszmarna ilość piłek szła do niego w każdym meczu. A on dawał sobie świetnie radę. Mimo że zespół nie zawsze wygrywał, on był tam jak taka samotna walcząca wyspa - choć w pojedynkę nie zawsze dawało się wygrać mecz. Ale naprawdę robił dużo więcej niż atakujący robi w zespole. Wszyscy wiedzieli, że piłka pójdzie do niego, trójblok mógł wręcz wrosnąć w parkiet przy jego skrzydle, a on - tak jak ktoś wcześniej napisał nie wiadomo jak, ale ciągle kończył :) Też czasem się zastanawiam jak i gdzie ta piłka przelatuje :) Jeśli sam nie popełni błędu to blok na ogół mało ma do powiedzenia.
Jeśli plotki się potwierdzą i Lube puści go do Rosji to będę w wielkim szoku. No chyba że to on sam upiera się przy wyjeździe.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Chal »

No i jednak Macerata poza burtą. Świetny mecz, pełen zwrotów akcji. Najpierw wydawało się, że Trento obejmie prowadzenie 2:0 i spokojnie zmierza po awans, kiedy po świetnej końcówce Lube wygrało jednak drugą partię na przewagi. Potem w 4 partii wszystko na niebie i ziemi wskazywało, że będzie piąty mecz, ale fantastyczna seria w końcówce przy zagrywce Kazijskiego dała gościom tie-break. Tam już lepsi byli wicemistrzowie kraju, a kibiców Lube nadziei na jeszcze jedno odwrócenie losów pozbawił blok na Cisolli.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: dreamer »

Chal pisze:No i jednak Macerata poza burtą. Świetny mecz, pełen zwrotów akcji... itd
Ty to nazywasz świetnym meczem, pelnym zwrotów akcji, a dla mnie z tej charakterystyki ważniejsza jest ta część po przecinku. Niestety, kończący się wlaśnie sezon w Serie A uważam za jeden z najgorszych (może najgorszy) od powiedzmy 2000 roku. Zdecydowanie widać negatywny wplyw kryzysu światowego na kondycję wloskich klubów, a co za tym idzie - na zaangażowanie zawodników w grę. Nawet takie tuzy jak Lube i Trento caly sezon przepękaly tzw. psim swedem, a rywalizacja pólfinalowa byla tego ukoronowaniem. Zresztą, takie samo rozchwianie dyspozycji można bylo obserwować praktycznie we wszystkich drużynach w fazie zasadnioczej, a w play-off także drugą parą pólfinalową kolysze z meczu na mecz jak lajbą w czasie sztormu. Zobaczymy, co dzisiaj Sisley pokaże u siebie.
Ten mijający sezon, to niestety bardzo widoczny kryzys w Serie A. Zobaczymy co będzie dalej.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Mate »

Za tydzień(9 maja) o godzinie 18 odbędzie się finał Serie A mężczyzn. Mecz na pewno będzie transmitowany na Rai Sport Piu i Orange Sport Info. Oby wam Włosi nie zablokowali Rai Sport ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: adi_tiger »

Mate pisze: Oby wam Włosi nie zablokowali Rai Sport ;) .
Mate nie strasz! Moja jedyna możliwosc oglądania męskiej Serie A.
Słyszałes cos moze ze mogą wywalic ?
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Mate »

Trochę źle się wyraziłem. Chodzi mi o zakodowanie kanału na czas finału ;) . Pewnie tego nie zrobią, ale choroba wie.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Dee-Jay
Posty: 487
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Dee-Jay »

Dziś finał?O której godzinie?
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: niepoinformowany »

Dee-Jay pisze:Dziś finał?O której godzinie?
Jutro o 18
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Edyta

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Edyta »

Na legavolley podają godz. 17.30, ale może to tylko studio (choć raz, na koniec sezonu). Jeśli ktoś ma cyfrowy Polsat to z tego co wiem na Orange Sport Info do komentowania zaprosili Sebastiana Świderskiego, który od tygodnia jest w kraju.
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Fein »

A kto dostanie brąz, kto miejsce w Challenge Cup ?
Core
Posty: 228
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:32
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Core »

Sisley Treviso.
Edyta

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Edyta »

Fein pisze:A kto dostanie brąz, kto miejsce w Challenge Cup ?
Brązu w Serie A nie ma. Poza złotem obowiązuje klasyfikacja po sezonie zasadniczym.

W LM trzy zespoły: Trento, Cuneo i Sisley, w Pucharze CEV Modena, w Challenge Cup Macerata.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: niepoinformowany »

Edyta pisze:Na legavolley podają godz. 17.30, ale może to tylko studio (choć raz, na koniec sezonu). Jeśli ktoś ma cyfrowy Polsat to z tego co wiem na Orange Sport Info do komentowania zaprosili Sebastiana Świderskiego, który od tygodnia jest w kraju.
Świder dzisiaj jest w studiu żużlowego GP na C+ :D
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Edyta

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Edyta »

niepoinformowany pisze: Świder dzisiaj jest w studiu żużlowego GP na C+ :D
No wiem, że tam też go zaprosili, korzystając, że chwilowo jest w Polsce ale ja akurat nie mam Cyfry. Potrafi powiedzieć coś sensownego o żużlu czy wzięli go tylko żeby robił za urozmaicenie? :]
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: dreamer »

Jak śądzicie.
Trentino zlekceważylo ekipę Cuneo po pierwszym secie, czy też wku...lo wlaśnie tym setem ???
jakby nie patrzeć, Cuneo bije teraz Klubowych Mistrzów Świata niemilosiernie.
Mam nadzieję, że tak będzie do szybkiego końca meczu. To byloby coś ożywczego w tym sezonie Serie A.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Nagor »

A to jest już ostateczny finał, nie ma żadnych trzech zwycięstw?
...
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: krzysiu »

Nie w tym roku zdecydowano się na 1 finałowy mecz.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: dreamer »

krzysiu pisze:Nie w tym roku zdecydowano się na 1 finałowy mecz.
No wlaśnie. Znowu tryumfuje "rozwiązanie brazylijskie" :D stosowane u latynosów już kilka ladnych lat.

Teraz dopiero okazuje się kto jest mocny pod każdym względem - i sportowo i fizycznie i psychicznie i pod każdym innym...

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: przeemekk90 »

dreamer pisze: Teraz dopiero okazuje się kto jest mocny pod każdym względem - i sportowo i fizycznie i psychicznie i pod każdym innym...

dreamer
Jeśli jest lepszy pod każdym, ale to zupełnie pod każdym względem to jaki problem wygrać 3 spotkania z rzędu, zapewniając frajdę kibicom, a jedynie wynik odłożyć w czasie? Ja jestem przeciwny takim rozwiązaniom.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Nagor »

Ja osobiście jestem przeciwko jednemu meczowi. Jak już muszą skrócić, to niech zrobią dwa, jeden u jednych i drugi u drugich, żeby było sprawiedliwie.

Kibicuję Cuneo, bo są teoretycznie słabsi :D Ktoś musi w końcu powalić ten monolit z Trydentu. Nie mam jak oglądać meczu, dlatego nie mogę nic o nim powiedzieć.
...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Chal »

Po pierwszym secie wydawało się, że będziemy mieli powtórkę z meczu z Dynamem. Ale potem Trentino z zagrywki niesamowitej przeszło na po prostu bardzo dobrą, Cuneo zaczęło przyjmować, i widać różnicę zwłaszcza na rozegraniu, ataku (bo Vissotto nadal bez formy) i libero. Natomiast z kolei Kazijski z Juantoreną nie robią od II seta wielkiej różnicy z Wijsmansem oraz Parodim. Po dwóch partiach dość jednostronnych, od trzeciego seta mamy świetne widowisko.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Mate »

,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: przeemekk90 »

Chal
A Żygadło ? Nie chcę porównania do Grbicia, ale jego postawy kiedy zespół przegrywa. Widać jakiś błysk rozgrywającego czy kompletna bezradność ?
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Nagor »

Dzięki wielkie :o
...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Chal »

przeemekk90 pisze:Chal
A Żygadło ? Nie chcę porównania do Grbicia, ale jego postawy kiedy zespół przegrywa. Widać jakiś błysk rozgrywającego czy kompletna bezradność ?
Nie gra w sumie źle, kilka było niedokładności, raz wyrzucił piłkę daleeeko w aut z przechodzącej, co komentator skwitował tylko "mamma mia" ;) Wielkiej filozofii nie ma, prawe, lewe, prawe, lewe, raz na jakiś czas środkiem, kilka fajnych pajpów. Problem Trentino jest taki, że przyjęcie zaczęło kuleć i Cuneo dobrze ustawia blok i obronę, w efekcie sporo ataków podbijają, a skrzydłowi, chcąc tego uniknąć, zaczęli się mylić. Imho Żygadło z tego, co ma, gra poprawnie, ale bez rewelacji.
Ostatnio zmieniony 9 maja 2010, o 18:56 przez Chal, łącznie zmieniany 1 raz.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Nagor »

Jedno słowo - Nikołow.
...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”