Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: kevinpsb »

Cuneo najlepszą włoską drużyną w sezonie 2009-2010!!
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: dreamer »

Trentino Cuneo 1:3
Scudetto dla Cuneo w sezonie 2009/10.
Umarl Król... niech żyje Król !!! :D

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: KChudz »

Dzisiejszy wynik pokazuje jak daleko pozostałym ligom do ligi włoskiej.
Gratulacje dla Cuneo. Rozstrzelali Trentino zagrywką.
"Kto mieczem wojuje ..."
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Urban »

Brawo Cuneo!
I wielkie Trentino przegrywa drugi finał z rzędu w Itali. Czyżby przypadek?

hmm.. Jedno mnie zastanawia. We Włoszech Trento przegrało i co? Będzie się pisać o wielkim sukcesie Cuneo a porażki Trentino nie przyjmie się jako tragedię dla tego zespołu. A w Polsce? Jak Skra nie wygra z JW to będzie robienie nie wiadomo jakiego halo! Po prostu, ta sytuacja panująca u nas w kraju jest CHORA!
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: KChudz »

dreamer pisze:Trentino Cuneo 1:3
Scudetto dla Cuneo w sezonie 2009/10.
Umarl Król... niech żyje Król !!! :D

dreamer
Król nie umarł, bo nim nie był. Został zdetronizowany rok wcześniej :D
fifek
Posty: 192
Rejestracja: 14 lut 2010, o 09:08
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: fifek »

Jakby Cunneo bylo zamiast Trento w finale F4 i tak by rozgromilo dynamo. Ten mecz pokazal jaka sile ma liga włoska.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Mate »

Brawo Cuneo :) !!! Świetne spotkanie. Spotkały się 2 najlepsze drużyny we Włoszech, a może i na świecie?? Jak dla mnie Wijsmans MVP sezonu 2009/2010. No i teraz ruszy wielkie mercato we Włoszech :) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: przeemekk90 »

Teoretycznie Serie A jest sportowo dużo lepsza od LM. ;)
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Fein »

Czy my oglądaliśmy ten sam mecz ? Przecież Trentino miało dużo lepsze przyjęcie, 62% perfekcyjnego jak w pewnym momencie pokazały statystyki. Głupio rozgrywał moim zdaniem Żygadło, za dużo środka - tak, w pewnym momencie było w Itasie więcej środka niż skrzydeł - i atakujący stracili swoją skuteczność. Visotto totalnie bez formy, ale też ciągle miał nieco niedokładne piłki i miał ich przede wszystkim bardzo mało, porównując chociażby z jego vis a vis. Bohaterem meczy - Henno, trzymał obronę w Cuneo i przyjął atomową zagrywkę Kaziyskiego pod koniec, której nie przyjąłby nikt inny, a wiemy że Bułgar potrafi rozstrzygać końcówki setów/meczą swoim serwisem.
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: KChudz »

przeemekk90 pisze:Teoretycznie Serie A jest sportowo dużo lepsza od LM. ;)
Gdyby dopuścić więcej klubów włoskich do LM to F4 mógłby być ich wewnętrzną rozgrywką
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: dreamer »

KChudz pisze:...Król nie umarł, bo nim nie był. Został zdetronizowany rok wcześniej :D
Masz rację i nie... :)
Trentino obwolano już w tym sezonie "Królem", bo zdobylo to, czego ze względu nadlugoletnie zaniechanie rozgrywek o KMŚ, nie byla w stanie przez lata zdobyć żadna drużyna, czyli Puchar Wloch, Zloto LM i KMŚ,
gdyby zdobyla Scudetto, to bylby ewenement.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: KChudz »

dreamer pisze:
KChudz pisze:...Król nie umarł, bo nim nie był. Został zdetronizowany rok wcześniej :D
Masz rację i nie... :)
Trentino obwolano już w tym sezonie "Królem", bo zdobylo to, czego ze względu nadlugoletnie zaniechanie rozgrywek o KMŚ, nie byla w stanie przez lata zdobyć żadna drużyna, czyli Puchar Wloch, Zloto LM i KMŚ,
gdyby zdobyla Scudetto, to bylby ewenement.

dreamer
Moje stwierdzenie dotyczyło scudetto.
Masz rację, że Trentino obwołano już królewskimi, alejak zwykle życie jest bardzo bogate i nie lubi monotonii, dąży do maksimum entropii czyli nieuporządkowania.
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: przeemekk90 »

Ale Włosi mają fajnie... lider nie wygrywa scudetto. To są emocje, rywalizacja, zaskoczenie.
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: KChudz »

Był już przypadek gdy drużyna z 8-go miejsca po fazie zasadniczej wygrała scudetto. To był chyba Sisley Treviso
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Nagor »

Spotkały się 2 najlepsze drużyny we Włoszech, a może i na świecie??
Zdecydowanie ta druga opcja.
...
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: KChudz »

We Włoszech częściej wygrywa scudetto drużyna, która nie była pierwsza po fazie zasadniczej. W ostatnich 7 latach tylko 2 razy mistrzem został lider po fazie zasadniczej
Nowik12
Posty: 90
Rejestracja: 30 gru 2008, o 13:02
Płeć: M
Lokalizacja: Malbork

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Nowik12 »

Słabszy mecz ze strony Juantoreny oraz Kazijskiego, który strasznie "gwiazdorzył" i porażka. Visotto potwierdził, że jest bez formy a Nikolov, pokazał, że jest od niego o wiele lepszy. Trentino nie ma ławki rezerwowych, w przeciwieństwie do Cuneo i innych zespołów z czołówki SerieA. Dziwie się, że udało im się tak wiele osiągnąć w tym sezonie bez kontuzji ( pomijam złamanie palca przez Raphaela).

Bardzo się cieszę, że Cuneo wygrało scudetto. Żałuję trochę, że to nie Macerata spotkała się z nimi w finale, bo była duża szansa aby się tam znaleźli siatkarze Lube.
Technika, nie siła !
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Mate »

Trentino było lepsze w każdym elemencie, a mimo to przegrali ;) . 9 asów, 11 bloków, 53% w ataku i aż 77%(69%) przyjęcia przy 51%(38%) Cuneo.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Edyta

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Edyta »

Nie chwaląc się obstawiałam wygraną Cuneo :) Po pierwszym secie byłam ciut skonfundowana że tak mnie nos zawiódł ale jak widać miałam rację :)

Wg mnie to wcale nie jest jakaś sensacja. Itas słabł od pewnego czasu, co było widać jeśli się oglądało systematycznie Serie A. Za to Cuneo grało całą drugą rundę fantastycznie i nie było zmęczone Ligą Mistrzów. Ich puchar nie był tak wyczerpujący. Gdyby w FF była jakaś włoska ekipa to też mogło się różnie skończyć dla Itasu, a sami popatrzcie z kim oni tam grali i co rywale sobą prezentowali (Bled to nie był poważny partner a Dynamo poddało się w szatni).

Co więcej uważam, że Macerata absolutnie frajersko przegrała z nimi tą rywalizację, bo jej forma też ustabilizowała się na bardzo wysokim poziomie i ten czwarty frajersko przegrany mecz powinien bezwzględnie być wygrany. A wtedy zmęczony po FF Itas mógłby być łatwym celem w 5 spotkaniu. Tak więc naprawdę mało brakowało, żeby to Lube dziś grało. Mogą sobie pluć w brodę.

Itas po prostu nie wytrzymał fizycznie. Bo na pewno nie psychicznie. Tyle błędów co dziś to by się zebrało przez pół jednej rundy.

Fajny wynik, fajna oprawa, fajna spontaniczna reakcja i zabawa kibiców i zawodników. Wbrew temu co potem mówiła ta pani w studiu w rozmowie ze Świdrem, uważam, że to co działo się na trybunach w Bolonii bije na głowę cały ten polski festyn i pseudo-blichtr.

Swoją drogą pomyśleć, że taki Mastrangelo "na stare lata" wziął i jeszcze scudetto wygrał, a miał już tak pod górkę w ostatnich latach.

Dodam jeszcze, że też nie jestem za jednym meczem finałowym. Mam nadzieję, że to był wyjątkowy rok. Co nie zmienia faktu, że po trzech meczach Itas też mógłby zostać z niczym w tym roku.
Ostatnio zmieniony 9 maja 2010, o 20:32 przez Edyta, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: KChudz »

Mate pisze:Trentino było lepsze w każdym elemencie, a mimo to przegrali ;) . 9 asów, 11 bloków, 53% w ataku i aż 77%(69%) przyjęcia przy 51%(38%) Cuneo.
To oznacza jedno = słaby rozgrywający ;)
Core
Posty: 228
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:32
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Core »

No i trener Trentino też swojej drużynie dzisiaj zbytnio nie pomógł. Bardzo podobała mi się gra Henno, zresztą nie pierwszy raz, widać, że jest to libero z prawdziwego zdarzenia. Podejrzewam, że jest w trójce najlepiej przyjmujących zawodników świata.
Domelinho
Posty: 586
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 17:53
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Domelinho »

I gdzie te bajki naszych ekspertow powtarzajacych cały czas ze we Wloszech nie ma wogule atmosfery na meczach.Dzis zobaczyłem kolejne wielkie show ligi wloskiej.Kapitalna oprawa,kibice,pelna hala ,co chwila wywiady ze znakomitosciami i bardzo luzni komentatorzy wloscy ktorzy bawil sie meczem a nie nasz dretwy Swedrowski.Ogolnie dla mnie kapitalne show.Takze po meczu całą oprawa kibice na boisku , spontaniczna radosc zawodnikow Cuneo.U nas niestety tego jeszcze nie ma i musimy wkoncu wyjsc z tego samozachwytu i isc do przodu.
skraonz89
Posty: 4
Rejestracja: 2 maja 2010, o 09:27
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: skraonz89 »

nooo trzeba sie zgodzic z tym wszystkim!pozazdroscic wlochom.. mimo iz nie znam wloskiego to komentatorzy super ;) wywiady emocje poziom ktory nawet nie mozna porownac z nasza liga niestety, wynik nigdy nie da sie przewidziec! Zobaczymy jutro nasz final i czy bedzie w nim tyle emocji. w kazdym razie zycze sobie i wszystkim kibicom zobaczenia na naszym podrowku podobnego spektaklu :P
Awatar użytkownika
Logan
Posty: 152
Rejestracja: 14 lip 2009, o 16:58
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Logan »

E tam spektakl bardzo dobry ale nic meczów Skry w LM i FF LM w Łodzi nie przebije

Jak myslicie jak daleko we Włoszech doatarłaby Skra. Ja mysle ze fianł ligi byłby realny o mistrzostwo byłoby trudno bo i Trentino i Cuneo sda mocne ale reszta stawki oprócz moze MAceraty i Treviiso byłaby spokojnie do objechania przez Skre a i z tymi dwoma ekipami Skra mogłaby powalczyc
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: hugo »

E tam spektakl bardzo dobry ale nic meczów Skry w LM i FF LM w Łodzi nie przebije
"Stefan! Stefan!", "W góre serca, Bełchatów wygra mecz" oraz "Wszyscy wstają i śpieeeeeeeeewają" to jest coś o czym marzy każdy kibic Trentino, Sisleya czy Cuneo.

A tak na serio...
8426 Włoskich tifosi zrobiło lepszą atmosferę niż 13000 Polaków na LŚ czy LM w których panuje niepodzielnie DJ Magiera.
\
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Chal »

hugo pisze:8426 Włoskich tifosi zrobiło lepszą atmosferę niż 13000 Polaków na LŚ czy LM w których panuje niepodzielnie DJ Magiera.
I o tę ostatnią część zdania się rozchodzi. Potrzebny jest Magiera? Pewnie że nie, większość widzów w niemal każdym spotkaniu ma swojego faworyta, nawet jeśli na co dzień danemu zespołowi nie kibicuje. Na takiej imprezie, jak PP (bo to można porównać do V-day), obecne są zorganizowane grupy kibiców każdego z klubów, także jeśli ktoś chce pokibicować, to ma kto mu rytm i melodię narzucić. Na kadrze natomiast chętnie zebraliby się w przerwie międzysezonowej kibice różnych klubów i razem poprowadzili doping. Tyle że mikrofonowo-organkowy duet skutecznie to uniemożliwia. A we Włoszech nikt wsi na halę nie wpychał i efekt tego znakomity.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Guilder »

dreamer pisze:
KChudz pisze:...Król nie umarł, bo nim nie był. Został zdetronizowany rok wcześniej :D
Masz rację i nie... :)
Trentino obwolano już w tym sezonie "Królem", bo zdobylo to, czego ze względu nadlugoletnie zaniechanie rozgrywek o KMŚ, nie byla w stanie przez lata zdobyć żadna drużyna, czyli Puchar Wloch, Zloto LM i KMŚ,
gdyby zdobyla Scudetto, to bylby ewenement.

dreamer
I w gruncie rzeczy Trento przegrało najważniejszy turniej z tych czterech. Osobiście wymieniłbym np. KMŚ z Pucharem razem wzięte na Scudetto.

Bardzo się cieszę z wygranej Cuneo. Niestety nie miałem możliwości oglądać, ale czytam, że Wijsmans z Nikolovem zrobili swoje. Czyli norma od 3 lat. Tylko, że w tym sezonie Bre Banca była mocna na każdej pozycji. Czyli, jak się okazuje, nie wystarczą tylko kosmiczne skrzydła, ale siła na każdej pozycji. To dobrze, bo inaczej okazałoby się, że w siatkówce warto zainwestować w 3 gigantów i rozjedzie się wszystko i wszystkich.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: dreamer »

Mi jeszcze przyszla do glowy taka myśl, że w przeszlości Cuneo praktycznie każdego roku prezentowalo się dobrze lub bardzo dobrze w fazie zasadniczej, dominując nad innymi zespolami. Zdarzalo się, że na starcie ligi tygodniami byli w czolówce lub przewodzili. Na podstawie wyników z fazy zasadniczej często lokowano ich jako niemal pewnych kandydatów do mistrzostwa. Brakowalo im jednak tego postawienia kropki nad "i".
Uważam, że w tym sezonie dalo się zauważyć, że forma drużyny byla budowana w inny sposób niż w poprzednich latach. Uważam, że to nie przypadek, że teraz wlaśnie byli w świetnej formie.
Jako że mistrz ma swoje prawa (i obowiązki związane z obroną trofeum w kolejnymn sezonie), bardzo ciekawią mnie posunięcia transferowe Cuneo przed sezonem 2010/11.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Domelinho
Posty: 586
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 17:53
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Domelinho »

Jak dla mnie wlasnie swietni spikerzy wloscy robią kapitalna atmosferę na trybunach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”