Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Antonella Hard Core »

Dosyć nieoczekiwanie kubański atakujący R.Poey opuscił zespół Romy i przeniósł sie do czarnogórskiej Budvy.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: krzysiu »

Konstantin Cupkovic przechodzi do Romy. Sisley będzie miał problemy , bo koncern który ich sponsorował przestanie ich sponsorować od 30.6.2012 roku
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Mate »

Bardzo dobre posunięcie pana Gilberto Bennetona. Ogromne pieniądze aplikowano w Treviso, a sukcesów nie było. Być może ruch Bennetona poskutkuje korzystnie na zawodników z Treviso.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: hugo »

Coś cicho tu:P


15 maja druga edycja V-Day 2011.Tym razem w rzymskiej PalaLottomatice (tam gdzie był finał MŚ).


PS.Zauważyłem, że niektóre mecze są dostępne w internecie, niestety te mniej ciekawe...
Czy Eurosport Player daje możliwość oglądania meczów Lega Volley, które są na ES2?
\
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: krzysiu »

Cuneo chce zatrudnić na 3 lata Bazin jako zmiennika Grbica - info inside-volley.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Antonella Hard Core »

A ja gdzieś czytałem że Y.Bazin ma podobno trafić do zespołu Palma Majorka.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Mateusz1993 »

Ciekawie się robi na rynku transferowym. Wszystko za sprawą kontuzji Esko, który ma pałzować 40 dni. W związku z tym Casa Modena chce zatrudnić jakiegoś, nowego rozgrywającego, swej szansy będą szukać w Brazylii, gdzie w ten weekend być może odpadną zespoły, których rozgrywającymi są zainteresowani, mowa o Bruno Rezende (CIMED) i Rodriguinho (BMG)- oni przegrali pierwsze mecze, a także swą uwagę skupiają na Marlonie Yaredzie (VIVO MINAS), jednak on pierwszy swój mecz wygrał.
Kolejnym kierunkiem może być Yanick Bazin.
Gorącym kąskiem w Mercato ma rownież być trener Cuneo- Alberto Guiliani (jednak ma on chyba ważną umowę, bądź chcą przedłużyć).
Prawdziwą batalię o Simone Parodiego chce stworzyć (Lube Banca Macerata), jednak osobiście sądzę, że 25 letni zawodnik zostanie w swym obecnym zespole.
Nie do końca zrozumiałem o co chodzi z Matteo Martino (czy chodzi o kontuzję, którą miał czy jakiejś doznał), nie zmienia to faktu, że Lube będzie poszukiwać wzmocnień na przyjęciu.
Casa Modena: w kręgu zainteresowań jest Hristo Zlatanov.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: KadrO »

Mateusz1993 pisze:Ciekawie się robi na rynku transferowym. Wszystko za sprawą kontuzji Esko, który ma pałzować 40 dni. W związku z tym Casa Modena chce zatrudnić jakiegoś, nowego rozgrywającego, swej szansy będą szukać w Brazylii, gdzie w ten weekend być może odpadną zespoły, których rozgrywającymi są zainteresowani, mowa o Bruno Rezende (CIMED) i Rodriguinho (BMG)- oni przegrali pierwsze mecze, a także swą uwagę skupiają na Marlonie Yaredzie (VIVO MINAS), jednak on pierwszy swój mecz wygrał.
Kolejnym kierunkiem może być Yanick Bazin.
Gorącym kąskiem w Mercato ma rownież być trener Cuneo- Alberto Guiliani (jednak ma on chyba ważną umowę, bądź chcą przedłużyć).
Prawdziwą batalię o Simone Parodiego chce stworzyć (Lube Banca Macerata), jednak osobiście sądzę, że 25 letni zawodnik zostanie w swym obecnym zespole.
Nie do końca zrozumiałem o co chodzi z Matteo Martino (czy chodzi o kontuzję, którą miał czy jakiejś doznał), nie zmienia to faktu, że Lube będzie poszukiwać wzmocnień na przyjęciu.
Casa Modena: w kręgu zainteresowań jest Hristo Zlatanov.
Skąd takie informacje ?
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Mateusz1993 »

Z samego źródła, z Włoch.
Prawdziwą batalię o Simone Parodiego chce stworzyć (Lube Banca Macerata), jednak osobiście sądzę, że 25 letni zawodnik zostanie w swym obecnym zespole.
miałobyć stoczyć.
Jednak nic z tego nie będzie Simone Parodi przedłużył umowę z Cuneo, podobnie jak Hubert Henno.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Mate »

Trochę dziwne, że mając pod nosem Facundo Conte, Berruto dążył do pozyskania Parodiego. Conte w następnym sezonie z pewnością wskoczy na wyższy poziom i stworzy z Savanim bardzo dobry duet przyjmujących.
Jedynym zmartwieniem trenera Berruto jest, i będzie, przyjęcie. Savani oraz Conte specjalistami od odbioru piłki nie są. Do tego dochodzi Paparoni, który jest w mojej opinii najsłabszym libero Serie A1. Macerata ma najsłabsze przyjęcie w lidze. Priorytetem Maceraty w okienku transferowym powinno być ściągnięcie dobrego libero i rezerwowego przyjmującego, który zabezpieczy tyły.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Italiano »

Trochę dziwne, że mając pod nosem Facundo Conte, Berruto dążył do pozyskania Parodiego. Conte w następnym sezonie z pewnością wskoczy na wyższy poziom i stworzy z Savanim bardzo dobry duet przyjmujących.
Parodi to mimo wszystko wyższy poziom niż Savani, a już z pewnością lepszy zawodnik niż Conte, więc to, że Berruto chciał pozyskać w mojej opinii jednego z 5,6 najlepszych przyjmujących świata, nie powinno dziwić.
Nie do końca zrozumiałem o co chodzi z Matteo Martino (czy chodzi o kontuzję, którą miał czy jakiejś doznał), nie zmienia to faktu, że Lube będzie poszukiwać wzmocnień na przyjęciu.
Martino czasem nie przenosi się na piasek definitywnie i nie zostaje tym samym najbardziej zmarnowanym talentem tej dekady?
Casa Modena: w kręgu zainteresowań jest Hristo Zlatanov.
Modena od dłuższego czasu interesuje się Wijsmansami, Grbiciami, Cisollami, jednak największe gwiazdy ligi w ostatnim czasie nie trafiają do tej drużyny. Dlatego jako fan od parunastu lat tej drużyny z dużym dystansem podchodzą do kolejnych wiadomości transferowych dotyczących Modeny.
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Maczo
Posty: 114
Rejestracja: 17 paź 2010, o 16:27
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Maczo »

Tak, podobno Martino odchodzi do piłki plażowej. Dla mnie decyzja niezrozumiała, gośc ma naprawdę wielki talent do hali, i tym bardziej dziwne że przez plażówkę chce go zaprzepaścić.
A co do Parodiego także moim zdaniem gość jest lepszy i od Conte i od Savaniego, dla mnie to ścisła czołówka przyjmujących na świecie a to dalej młody i rozwijający się zawodnik. Aż strach pomyśleć co może być za jakieś 2 lata. I nie będzie mnie dziwiło jeśli jakikolwiek klub w Europie oprócz Trentino będzie nim zainteresowany bo dla każdego będzie naprawdę dużym wzmocnieniem.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Nagor »

A co do Parodiego także moim zdaniem gość jest lepszy i od Conte i od Savaniego, dla mnie to ścisła czołówka przyjmujących na świecie a to dalej młody i rozwijający się zawodnik.
Aż tak to na pewno nie, ale króliczek rzeczywiście jest mocnym punktem swojej drużyny, co do Savaniego to też aż tak pewien bym nie był, ale od Conte jak najbardziej jest lepszy.

Szkoda Martino, podobno ma charakterek, ale idą z tym również umiejętności, a posiada je duże... Ale skoro rezygnuje z takiej forsy dla plaży, to musi to uwielbiać, albo nie lubić halówki, a jak się robi to czego się nie lubi to wiadomo jak się kończy.. Swoją drogą niektórzy polscy siatkarze chyba niezbyt lubią swoją profesję :|
...
Edyta

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Edyta »

Tak, podobno Martino odchodzi do piłki plażowej. Dla mnie decyzja niezrozumiała, gośc ma naprawdę wielki talent do hali, i tym bardziej dziwne że przez plażówkę chce go zaprzepaścić.
Martino nie nadaje się do sportu drużynowego i chyba w końcu to zrozumiał. To nie są oklepane frazesy, że ciężki charakter itp. To jest naprawdę ciężki aspołeczny charakter, bumelant chodzący swoimi drogami. Żaden trener nie umiał tak do końca do niego dotrzeć, ani żadna grupa zawodników. W Lube i tak długo mieli do niego cierpliwość po jego różnych nieodpowiedzialnych akcjach i zachowaniach. Mimo ogromnego talentu chyba lepiej, że przestanie męczyć siebie i innych.
Co do porównania Parodiego i Savaniego to wg mnie jeszcze sezon-dwa temu Savani umiejętnościami w ataku go przewyższał, teraz Parodi faktycznie pięknie się rozwija. Choć mimo wszystko ja bardzo wysoko oceniam atak Savaniego, chyba wyżej. Skacze wyżej, motorykę ma super. No ale przyjęcie to na pewno mały minus. Razi za to zagrywką, którą ma lepszą i regularniejszą od Parodiego.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Mateusz1993 »

Italiano pisze: Parodi to mimo wszystko wyższy poziom niż Savani, a już z pewnością lepszy zawodnik niż Conte, więc to, że Berruto chciał pozyskać w mojej opinii jednego z 5,6 najlepszych przyjmujących świata, nie powinno dziwić.
Tu się zgadzam.
Martino czasem nie przenosi się na piasek definitywnie i nie zostaje tym samym najbardziej zmarnowanym talentem tej dekady?
O piasku to już dawno temu słyszałem, jednak żadnego potwierdzenia o tym na Włoskich stronach wówczas nie było.
A z tą kontuzją to chodzi o to, że ją na prawdę miał było coś o październiku, a w ostatnich meczach nie grał, przegrywając rywalizację z Conte, było też tam coś o powrocie stąd napisałem, że do końca nie wiem o co chodzi.

Casa Modena: w kręgu zainteresowań jest Hristo Zlatanov.
Modena od dłuższego czasu interesuje się Wijsmansami, Grbiciami, Cisollami, jednak największe gwiazdy ligi w ostatnim czasie nie trafiają do tej drużyny. Dlatego jako fan od parunastu lat tej drużyny z dużym dystansem podchodzą do kolejnych wiadomości transferowych dotyczących Modeny.
Podoałem tylko to co napisane akurat Zlatanov już przez te drużyny teoretycznie lepsze już brany pod uwagę nie będzie, stąd zainteresowanie Modeny, choć osobiście wątpię w jego przybycie.

Co do porównania Parodiego i Savaniego, to jeszcze 2 lata temu większość postawiła by na Savaniego, jednak Parodi się rozwinął i może to robić dalej, technicznie jest lepszy do tego w ataku też walnąć umie, mimo wszystko ustępuje Cristianovi w zagrywce. Na tej pozycji Włoska kadra ma niesamowite bogactwo, zważając na to, że w obwodzie jest Cernic, który chyba jednak nie zagra, to wtedy i tak jeszcze są Zaytsev, Maurotti, ew. Martino (choć chyba jednak nie) i Kovar (ma dostać powołanie).
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Italiano »

Podoałem tylko to co napisane akurat Zlatanov już przez te drużyny teoretycznie lepsze już brany pod uwagę nie będzie, stąd zainteresowanie Modeny, choć osobiście wątpię w jego przybycie.
To Modena, zajmująca obecnie czwarte miejsce w tabeli Serie A i mająca bilans zwycięskich/przegranych spotkań trzeci w lidze nie jest tą "lepszą" drużyną? Nie wiem, czy tak pisząc starasz się deprecjonować klasę Zlatanowa, jednak w mojej opinii na dziś, pomimo zaawansowanego wieku, Hristo nie jest gorszym, a już na pewno nie jakoś wyraźnie gorszym zawodnikiem niż Savani.
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Mateusz1993 »

Ale to nie ten sam Zlatanov co jeszcze 2 lata temu.
Miałem na myśli takie drużyny jak: Trento, Cuneo, Macerata i może Sisley, do Modeny też jakoś średnio by mi pasowal, w reszcie drużyn miejsce by pewnie znalazł, ale znając życie zostanie w Coprze.
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Italiano »

Mateusz1993 pisze:Ale to nie ten sam Zlatanov co jeszcze 2 lata temu.
Miałem na myśli takie drużyny jak: Trento, Cuneo, Macerata i może Sisley, do Modeny też jakoś średnio by mi pasowal, w reszcie drużyn miejsce by pewnie znalazł, ale znając życie zostanie w Coprze.
Mnie się wydaje, że Zlatanow to podobny poziom co dwa lata temu, z tym, że Bułgar w ostatnim czasie zmagał się z jakimiś problemami ze stawem skokowym bodajże (statystycznie widocznie gorsza gra), a po drugie, cała Piacenza w tym sezonie gra fatalnie. A działacze Modeny przed sezonem zapewniali, iż w przeciągu następnych lat chcą odtworzyć potęgę Modeny, więc moim zdaniem błędem jest wymienianie takich zespołów jak Macerata czy Treviso ponad Modeną.
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: kevinpsb »

Italiano pisze:Parodi to mimo wszystko wyższy poziom niż Savani, a już z pewnością lepszy zawodnik niż Conte, więc to, że Berruto chciał pozyskać w mojej opinii jednego z 5,6 najlepszych przyjmujących świata, nie powinno dziwić.

Modena od dłuższego czasu interesuje się Wijsmansami, Grbiciami, Cisollami, jednak największe gwiazdy ligi w ostatnim czasie nie trafiają do tej drużyny. Dlatego jako fan od parunastu lat tej drużyny z dużym dystansem podchodzą do kolejnych wiadomości transferowych dotyczących Modeny.
Na pewno tak... Z tym, że z tą 5 czy 6 to bym nie przesadzał... Juantorena, Murillo, Dante, Winiarski, Wijsmans, Samica, Priddy może Berezhko (choć jego długo nie widziałem, może nie tyle nie widziałem co nie zwracałem uwagi)to już jest 7 a jeszcze paru wielkich by się znalazło ;)...

Choć na pewno w dużej mierze masz rację to jednak Mikko Esko, który jest jednym z najlepszych rozgrywających na świecie jak nie najlepszym, Yuriy Berezhko, który jest czołowym Rosyjskim przyjmującym (choć za włoski transfer uznać go nie można) czy Angel Dennis to jednak gwiazdy światowego formatu... Reszta drużyny z Modeny to już oczywiście nie ta klasa ale również dobrzy gracze (Mania, Piscopo, Koistra czy nawet Diaz).
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: KadrO »

kevinpsb pisze:
Italiano pisze:Parodi to mimo wszystko wyższy poziom niż Savani, a już z pewnością lepszy zawodnik niż Conte, więc to, że Berruto chciał pozyskać w mojej opinii jednego z 5,6 najlepszych przyjmujących świata, nie powinno dziwić.

Modena od dłuższego czasu interesuje się Wijsmansami, Grbiciami, Cisollami, jednak największe gwiazdy ligi w ostatnim czasie nie trafiają do tej drużyny. Dlatego jako fan od parunastu lat tej drużyny z dużym dystansem podchodzą do kolejnych wiadomości transferowych dotyczących Modeny.
Na pewno tak... Z tym, że z tą 5 czy 6 to bym nie przesadzał... Juantorena, Murillo, Dante, Winiarski, Wijsmans, Samica, Priddy może Berezhko (choć jego długo nie widziałem, może nie tyle nie widziałem co nie zwracałem uwagi)to już jest 7 a jeszcze paru wielkich by się znalazło ;)...

Choć na pewno w dużej mierze masz rację to jednak Mikko Esko, który jest jednym z najlepszych rozgrywających na świecie jak nie najlepszym, Yuriy Berezhko, który jest czołowym Rosyjskim przyjmującym (choć za włoski transfer uznać go nie można) czy Angel Dennis to jednak gwiazdy światowego formatu... Reszta drużyny z Modeny to już oczywiście nie ta klasa ale również dobrzy gracze (Mania, Piscopo, Koistra czy nawet Diaz).
Dennisa zdecydowanie można nazwać gwiazdą światowego formatu, aczkolwiek Parodi już w tym momencie na głowę bije Samicę, który ma wyraźną tonację spadku formy i znajduje się na ostrej pochyłej, bo nie łapie się powoli do reprezentacji, a w klubie większość meczów przesiedział na ławce. Prawda, że sezon w JW miał świetny, ale teraz nie wiem czy można go umieszczać nawet w 20 najlepszych graczy. Berezhko natomiast według mnie nieco zawodzi w Modenie, co widać po statystykach. Lepszych od Simone jest kilku, do reszty kevina z którą się zgadzam, dodałbym jeszcze Kaziyskiego o którym zapomniałeś.
Maczo
Posty: 114
Rejestracja: 17 paź 2010, o 16:27
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Maczo »

Winiarski moim zdaniem jest graczem gorszym od Parodiego. Michał 1,5 roku temu przewyższał umiejętnościami Simone, ale teraz ja przynajmniej nie mam wątpliwości. Murilo, Juantorena, Dante, Kazijski - Ci owszem, naprawdę widać różnicę miedzy nimi a Parodim, ale do pozostałych można by się sprzeczać, a jeśli już to od króliczka lepsi sa niektórzy tylko troszeczkę.
Przykładem niech będzie Wijsmans, ofensywnie na plus w stosunku do Parodiego, ale przyjęcie już już Włoch ma lepsze.
Poczekajcie te dwa lata:D
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: KadrO »

Maczo pisze:Winiarski moim zdaniem jest graczem gorszym od Parodiego. Michał 1,5 roku temu przewyższał umiejętnościami Simone, ale teraz ja przynajmniej nie mam wątpliwości. Murilo, Juantorena, Dante, Kazijski - Ci owszem, naprawdę widać różnicę miedzy nimi a Parodim, ale do pozostałych można by się sprzeczać, a jeśli już to od króliczka lepsi sa niektórzy tylko troszeczkę.
Poczekajcie te dwa lata:D
Priddy tylko troszkę? Ja osobiście cenię Parodiego, a że Winiarski ostatnio spuścił z tonu...
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Italiano »

kevinpsb pisze:Na pewno tak... Z tym, że z tą 5 czy 6 to bym nie przesadzał... Juantorena, Murillo, Dante, Winiarski, Wijsmans, Samica, Priddy może Berezhko (choć jego długo nie widziałem, może nie tyle nie widziałem co nie zwracałem uwagi)to już jest 7 a jeszcze paru wielkich by się znalazło ;)...
Kaziyski, Murillo, Juantorena, Priddy, Dante - oni są dla mnie lepsi na dziś od Parodiego, reszta to jest ten sam poziom, z tym, że Parodi z tego grona jest najmłodszy i robi największy progres.

Co do Bierieżki, to nie nazywałbym go zawodnikiem klasy światowej, zwłaszcza po tym, co pokazywał rok temu swoją słabą grą i to, jak nazwijmy to po imieniu przeciętnie zaadoptował się do drużyny Modeny. Raczej Rosjanin jest zawodnikiem o bardzo dużym potencjale, jednak w sporej części jak dla mnie niewykorzystanym.
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: kevinpsb »

Italiano pisze:
kevinpsb pisze:Na pewno tak... Z tym, że z tą 5 czy 6 to bym nie przesadzał... Juantorena, Murillo, Dante, Winiarski, Wijsmans, Samica, Priddy może Berezhko (choć jego długo nie widziałem, może nie tyle nie widziałem co nie zwracałem uwagi)to już jest 7 a jeszcze paru wielkich by się znalazło ;)...
Kaziyski, Murillo, Juantorena, Priddy, Dante - oni są dla mnie lepsi na dziś od Parodiego, reszta to jest ten sam poziom, z tym, że Parodi z tego grona jest najmłodszy i robi największy progres.
Niestety Parodi to nie ten sam poziom co Samica, a już w żadnym wypadku nie jest on na poziomie Wijsmansa i tym bardziej Winiarskiego! Rzeczywiście od pewnego czasu Parodi gra bardzo dobrze, ale znalazł się również w nie przeciętnym zespole. Gdyby któryś z wymienionej wyżej 8 znalazł by się w składzie Cuneo to mistrz Włoch pokazywał by zdecydowanie lepszą siatkówkę...
Mogę się zgodzić, że różnice w poziomach tych graczy nie są wielkie natomiast nie mogę się zgodzić co do równości tych graczy...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
PVD90
Posty: 105
Rejestracja: 8 sie 2009, o 21:45
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: PVD90 »

kevinpsb pisze:
Italiano pisze:
kevinpsb pisze:Na pewno tak... Z tym, że z tą 5 czy 6 to bym nie przesadzał... Juantorena, Murillo, Dante, Winiarski, Wijsmans, Samica, Priddy może Berezhko (choć jego długo nie widziałem, może nie tyle nie widziałem co nie zwracałem uwagi)to już jest 7 a jeszcze paru wielkich by się znalazło ;)...
Kaziyski, Murillo, Juantorena, Priddy, Dante - oni są dla mnie lepsi na dziś od Parodiego, reszta to jest ten sam poziom, z tym, że Parodi z tego grona jest najmłodszy i robi największy progres.
Niestety Parodi to nie ten sam poziom co Samica, a już w żadnym wypadku nie jest on na poziomie Wijsmansa i tym bardziej Winiarskiego! Rzeczywiście od pewnego czasu Parodi gra bardzo dobrze, ale znalazł się również w nie przeciętnym zespole. Gdyby któryś z wymienionej wyżej 8 znalazł by się w składzie Cuneo to mistrz Włoch pokazywał by zdecydowanie lepszą siatkówkę...
Mogę się zgodzić, że różnice w poziomach tych graczy nie są wielkie natomiast nie mogę się zgodzić co do równości tych graczy...
No ty chyba żartujesz :D po Winiarskim zostało już tylko nazwisko, Parodi jest zdecydowanie od niego lepszy, tak samo od Samici.Simone jest w tym sezonie najlepszym zawodnikiem Cuneo sprawdź statystyki, we wszystkich klasyfikacjach jest bardzo wysoko.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: kevinpsb »

PVD90 pisze: po Winiarskim zostało już tylko nazwisko,
i bardzo dobre występy w Skrze Bełchatów. Po Wlazłym to najlepszy gracz Skry w tym sezonie... Do tego w ważnych meczach nie zawodzi (wyjątek Zenit u siebie)...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Mateusz1993 »

To co prawda inny temat, ale Winiarski na pewno lepszy nie jest. Kevinie w ilu meczach w tym sezonie widziałeś Parodiego?
No właśnie sam sobie na to pytanie odpowiedz, rownież nie mogę się zgodzić z tym że Wijsmans jest od niego lepszy, ale to nie taki temat, a że wszedłem tu w innym celu to na tym skończę, moją wypowiedź na ten temat.

Co do transferów, Daniele Bagnoli zostaje w Modenie na kolejny rok, Bruno Rezende przychodzi do Modeny, nie wiem kiedy dotrze, ale ma przyjść i pomóc w play offach.
Modena będzie chciała również zatrzymać Berezhko, który zdaje się kusić będzie Zenit?
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Italiano »

kevinpsb pisze:Niestety Parodi to nie ten sam poziom co Samica
Od tego samego Samici, który poprzedni sezon reprezentacyjny miał fatalny, a i w tym roku gra na przeciętnym poziomie? Niestety nie.
a już w żadnym wypadku nie jest on na poziomie Wijsmansa i tym bardziej Winiarskiego!
A w czym taki Winiarski jest lepszy? Trochę w przyjęciu, jeżeli chodzi o atak, zagrywkę, blok, to co najwyżej ten sam poziom co Parodi, chociaż w mojej opinii np. w ataku Winiarski jest słabszy, w zagrywce może też.
Rzeczywiście od pewnego czasu Parodi gra bardzo dobrze, ale znalazł się również w nie przeciętnym zespole. Gdyby któryś z wymienionej wyżej 8 znalazł by się w składzie Cuneo to mistrz Włoch pokazywał by zdecydowanie lepszą siatkówkę...
Zdecydowanie lepszą siatkówkę? Ponawiam pytanie - w czym taki Winiarski jest lepszy od Parodiego, że Cuneo pokazywałoby "zdecydowanie lepszą siatkówkę"? A już stawianie Samici nad Parodim po prostu przemilczę ;-) Swoją drogą zastąpienie Parodiego Winiarskim miałoby oznaczać dużo lepszą grę w momencie, gdy Winiar w wieku 25 lat nie był w stanie poradzić sobie z reżimem, włoskim reżimem treningowym i dlatego odszedł do 'wyluzowanej' pod tym względem Polski?

Na ile ten Bruno w Modenie? Do końca sezonu, tak? Nie mogę znaleźć żadnego potwierdzenia.
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: kevinpsb »

Mateusz1993 pisze:To co prawda inny temat, ale Winiarski na pewno lepszy nie jest. Kevinie w ilu meczach w tym sezonie widziałeś Parodiego?
z 7 może 8... ale i na MŚ. Tam może ze 2 mecze Włochów opuściłem... W Cuneo spisuje się wręcz wyśmienicie. Gra szlema... Tylko takie coś się kiedyś kończy( z reguł trwa ponad pół roku)... W kadrze było różnie.
Winiarski w czasach takiej formy był nawet uznawany za najlepszego na świecie!
'
Italiano pisze:A w czym taki Winiarski jest lepszy? Trochę w przyjęciu, jeżeli chodzi o atak, zagrywkę, blok, to co najwyżej ten sam poziom co Parodi, chociaż w mojej opinii np. w ataku Winiarski jest słabszy, w zagrywce może też.
Na ile ten Bruno w Modenie? Do końca sezonu, tak? Nie mogę znaleźć żadnego potwierdzenia.

Winiar jest wyraźnie lepszy w przyjęciu od Parodiego (Zresztą uważam że w ogóle liczba przyjmujących z lepszym przyjęciem od Winiara jest bardzo mała) w bloku. Zagrywkę ma trochę lepszą Parodi, natomiast w ataku spisują się porównywalnie. Siła na korzyść włocha, technika dla polaka... Co do Samiki to gościa nie widziałem kupę czasu... Natomiast powiedzenie że miał fatalny sezon kadrowy jest dość dziwne. Moim zdaniem to Samica sezonu kadrowego nie miał(mecze o pietruszke w LŚ to nie sezon kadrowy), natomiast zakładam że Francuz jest w formie i gra swoje, ponieważ Iskra jest 2 w Rosji...

Z tym Bruno ciekawa sytuacja. Może nie tylko do końca sezonu ale i na następny, co by mam nadzieję spowodowało rezygnację z Esko. Chciałbym fina bardzo zobaczyć w Pluslidze :D najlepiej w Skrze... A tak już spadając na ziemie to pewnie Bruno ma kontrakt na 40 dni
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2010/11

Post autor: Antonella Hard Core »

Zobaczymy czy B.Rezende zdoła sie w tak krótkim czasie wkomponować w zespół Modeny na tyle aby mu pomóc a wiadomo że nowi zawodnicy którzy dołączają do zespołu w trakcie sezonu nie mają łatwo, tymbardziej rozgrywający co potwierdza chocby niedawny przykład Marcelinho w Sisleyu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”