Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Italiano »

madlark pisze:Papi podpisał dwuletni kontrakt z Morpho Copra Piacenza
http://www.s-w-o.pl/index.php/serie-am- ... -koszulke/
Ciekawe, czy Papi przechodzi tam, by być podstawowym przyjmującym... W mojej opinii 38-letni już Włoch, jak już chyba pisałem, pomimo wielkich przecież umiejętności, raczej fizycznie nie jest w stanie wytrzymać trudów całego sezonu, zwłaszcza w momencie, gdy będzie grał w niezwykle wysoko mierzącym zespole z Piacenzy. Zlatanow, Papi, Nikołow, może Tencati - najbardziej doświadczona drużyna we Włoszech? ;) Powracając do sedna sprawa, bardzo istotne, kogo jeszcze Piacenza zakontraktuje na pozycję przyjmującego. Mam nadzieję, dobrze życząc tej drużynie, że będzie to ktoś lepszy niż Marcus Popp czy Ivan Benito Ruiz... Jeżeli tylko działacze Piacenzy zbudują ciekawy zespół, Angelo Lorenzetti powinien stworzyć z tego naprawdę bardzo dobrą, liczącą się drużynę.
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
winiarska13
Posty: 21
Rejestracja: 17 maja 2009, o 23:40
Płeć: K

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: winiarska13 »

przyszłość Treviso nadal nieznana...
no coż, jutro prawdopodobnie oficjalnie zostanie ogłoszony rozpad Sisleya ...nawet nie wiem jak to skomentować :( :(
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Mateusz1993 »

No i wygląda na to, że Sisley się rozpada, a ich miejsce ktoś chyba musiałby zająć? bbyłaby to zapewne Castellana, która już się wzmiacnia.
Co ciekawe kilku graczy Sisleya miałoby trafić do Romy.
Poniżej link
http://www.volleyball.it/redazione/inde ... leId=63833
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Italiano »

Mateusz1993 pisze:No i wygląda na to, że Sisley się rozpada, a ich miejsce ktoś chyba musiałby zająć? bbyłaby to zapewne Castellana, która już się wzmiacnia.
Co ciekawe kilku graczy Sisleya miałoby trafić do Romy.
Poniżej link
http://www.volleyball.it/redazione/inde ... leId=63833
Jeszcze trzy, cztery dni temu faktycznie miałem nadzieję, że Treviso - a były przecież takie plotki - uda się utrzymać zespół w A1, nawet złożony ze słabszych siatkarzy młodego pokolenia. Ostatecznie stało się inaczej i trudno cokolwiek sensownego napisać. Jeżeli Sisley Treviso jako klub siatkarski, na co wiele wskazuje, przestanie istnieć, może to mieć bardzo negatywny wpływ na włoską siatkówkę. Szkółka młodzieży w Treviso to jedna z lepszych, a nawet najlepszych we Włoszech. Wnioski wyciągnijcie sami..

Coraz głośniej mówi się o transferze Alessandro Feiego do Modeny. Do Rzymu miałby powędrować Angel Dennis... Oprócz Dennisa do M.Roma Volley, jak można przeczytać na volleyball.it, przejść z Treviso i podpisać kontrakt mają - Gabriele Maruotti, Dante Boninfante, Giulio Sabbi, Alessandro Farina, Rob Bontje, Giorgio De Togni, Ludovico Dolfo oraz Enrico Cester. Część z nich, jeżeli potwierdzi się ta informacja - a mianowicie Sabbi, Dolfo, Cester - być może zostałaby wypożyczona.

Co do Castellany to faktycznie wiele wskazuje na to, że to oni zastąpią w A1 Treviso. Castellana buduje bardzo solidną ekipę, przedłużyli kontrakty z Marco Falaschim i Danailem Milushevem, mówi się o przejściu do tego klubu bardzo solidnego Marco Molteniego, a także Gorana Marica. Na środek sprowadzono Hiosvany'ego Salgado z Ravenny.
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: dreamer »

Jestem pod wrażeniem transferów Cuneo w tym sezonie.
Ngapeth, Vissotto, Baranowicz, Pieri, bardzo prawdopodobny Sala...
Wydawało się, że niczym (raczej nikim) zaskoczyć już nie mogą, gdy tymczasem oficjalnie już wiadomo, że obok Vissotto, jako drugiego atakującego Cuneo zakontraktowało grającego poprzednio w CAI Teruel, reprezentanta Dominikany, Jose Caceresa.
Siła ataku drużyny będzie naprawdę wybitna. Rywali straszyć będą już samymi warunkami fizycznymi atakujących. Nie licząc najwyższego na świecie Renana Buiatti (219 cm), są to chyba obecnie dwa największe wieżowce na młocie z zawodników klasy międzynarodowej.
Przyznam szczerze, że właśnie Caceres to jeden z kilku zawodników znajdujących się na szczycie mojej prywatnej listy tych, których chciałbym widzieć w PlusLidze - miałem nadzieję, że może w tym roku zawita, ale trudno.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Italiano »

Bardzo prawdopodobny Sala? Można wiedzieć, gdzie to przeczytałeś? Bowiem ja spotkałem się w ostatnim czasie z kilkoma informacjami na temat Andrei Sali, które jednak jednoznacznie mówiły o tym, iż ten bardzo dobry włoski środkowy jest bardzo blisko porozumienia, albo też doszedł do porozumienia - z Modeną.

Tak naprędce - właściciele bodajże firmy Tod's, rodzina Della Valle jest zainteresowana kupnem/przejęciem - nie wiem jak to nazwać - Sisleya Treviso i przeniesienia go do pobliskiego Belluno. Wszystko teraz zależy od firmy Bennetton...

P.S
Siła ataku drużyny będzie naprawdę wybitna. Rywali straszyć będą już samymi warunkami fizycznymi atakujących. Nie licząc najwyższego na świecie Renana Buiatti (219 cm), są to chyba obecnie dwa największe wieżowce na młocie z zawodników klasy międzynarodowej.
Kay van Dijk - pierwsze co mi przyszło do głowy ;)
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: dreamer »

Italiano pisze:1. Bardzo prawdopodobny Sala? Można wiedzieć, gdzie to przeczytałeś? Bowiem ja spotkałem się w ostatnim czasie z kilkoma informacjami na temat Andrei Sali, które jednak jednoznacznie mówiły o tym, iż ten bardzo dobry włoski środkowy jest bardzo blisko porozumienia, albo też doszedł do porozumienia - z Modeną...
Siła ataku drużyny będzie naprawdę wybitna. Rywali straszyć będą już samymi warunkami fizycznymi atakujących. Nie licząc najwyższego na świecie Renana Buiatti (219 cm), są to chyba obecnie dwa największe wieżowce na młocie z zawodników klasy międzynarodowej.
2. Kay van Dijk - pierwsze co mi przyszło do głowy ;)
1. Mogę się mylić i może niepotrzebnie zastosowałem wzmocnienie stwierdzenia poprzez dodanie "bardzo", ale jak dobrze pamiętam, to jako pierwszy klub w kontekście Sali pojawiła się właśnie Modena, a dopiero potem Cuneo. Konejność, w moim rozumieniu, raczej wzmacnia pozycję Cuneo.
2. Pisałem to bez głębszego zastanowienia się czy to dosłownie prawda. Raczej chodziło mi o podkreślenie tego faktu, że w jednym klubie zagra dwóch takich zawodników. Jak już o tym mówimy, to jednak w mojej opinii i zasługami sportowymi dla swoich reprezentacji i klasą sportową jednak i Vissotto i Caceres są troszkę przed Kay'em (ale oczywiście szanuję zdanie tych, którzy Kay'a stawiają wyżej - szczególnie od Caceresa, bo to może budzić więcej wątpliwości).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Italiano »

dreamer pisze:1. Mogę się mylić i może niepotrzebnie zastosowałem wzmocnienie stwierdzenia poprzez dodanie "bardzo", ale jak dobrze pamiętam, to jako pierwszy klub w kontekście Sali pojawiła się właśnie Modena, a dopiero potem Cuneo. Konejność, w moim rozumieniu, raczej wzmacnia pozycję Cuneo.
Z tego co ja pamiętam to o Sali w kontekście przejścia do Cuneo mówiło się od pierwszych dni maja. Ale to nieistotne... Pasini na swoim blogu pisał, iż Włoch jest dogadany z Modeną. Biorąc pod uwagę fakt, iż Cuneo w swoich szeregach ma mocno niedocenianego Francesco Fortunato, nie wydaje mi się, by klubowi z Piemontu tak mocno zależało na pozyskaniu Sali. Być może się mylę, niemniej w mojej opinii różne informacje przemawiają właśnie za przejściem Sali do Modeny.
2. Pisałem to bez głębszego zastanowienia się czy to dosłownie prawda. Raczej chodziło mi o podkreślenie tego faktu, że w jednym klubie zagra dwóch takich zawodników. Jak już o tym mówimy, to jednak w mojej opinii i zasługami sportowymi dla swoich reprezentacji i klasą sportową jednak i Vissotto i Caceres są troszkę przed Kay'em (ale oczywiście szanuję zdanie tych, którzy Kay'a stawiają wyżej - szczególnie od Caceresa, bo to może budzić więcej wątpliwości).

dreamer
Z racji przybycia Caceresa najprawdopodobniej z Cuneo pożegna się Janis Peda. Kilkanaście dni temu mówiło się, iż Peda może podążyć za swoim byłym trenerem do Maceraty, jednak w ostatnim czasie wszelkie informacje dotyczące tego siatkarza ucichły.
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Mate »

Szczerze powiedziawszy spodziewałem się radykalnych zmian w Treviso. Kładziono wiele pieniędzy na klub, a mimo to nie było sukcesów.
Ciekaw jestem jak będzie wyglądać Modena w przyszłym sezonie. Według spekulacji volleyball.it drużyna prowadzona przez Bagnoliego zainteresowana jest Horstinkiem, Feiem i Bjelicą. Jeżeli wymieniona "3" przyjdzie do Modeny to będziemy mieli bardzo silny zespół.

Wie ktoś jak wygląda sytuacja Miljkovica?? Jego nazwisko już od dłuższego czasu figuruje przy zespole z Rzymu.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Italiano »

Co do Modeny to transfery wszystkich trzech wymienionych przez Mate siatkarzy - Roberta Horstinka, Alessandro Feiego i Novicy Bjelicy - w ostatnich dniach uznawane były jako "bardzo prawdopodobne". Pytanie brzmi, czy sytuacja nie zmieni się w momencie, gdy jest jeszcze szansa na odratowanie ekipy Treviso. Jeżeli jednak wszyscy ci zawodnicy przeszliby do Modeny - muszę zgodzić się - Modena będzie bardzo silna.

Acqua Paradiso Monza zainteresowana jest usługami bułgarskiego skrzydłowego Todora Aleksiewa, który ostatni sezon spędził w Turcji. Oznaczałoby to odejście z Monzy Jeroena Rauwerdinka, który miałby przejść do budującego bardzo ciekawą ekipą San Giustino. Osobiście mam nadzieję, iż ewentualne pozyskanie Aleksiewa nie wyklucza transferu Milosa Nikica do Monzy. Jeżeli bowiem Serb przeszedłby do tego klubu, w mojej opinii Monza miałaby bardzo ciekawy skład, o jeszcze większym, niż w poprzednim roku potencjale.

Vibo Valentia z kolei praktycznie zbudowała już podstawowy skład na przyszły sezon. Oprócz pozyskania Mateja Cernica, który w mojej opinii powinien odbudować formę we Włoszech, Valentia przedłużyła kontrakt z zawodnikami, którzy reprezentowali ten klub w ubiegłym roku. I tak pierwszym rozgrywającym ma być doświadczony Manuel Coscione, podstawowym atakującym będzie grający wciąż na wysokim poziomie Ventceslav Simeonov. Podstawową parę środkowych będą stanowić Nikołaj Nikołow z Bułgarii oraz Rocco Barone - włoska nadzieja na tej pozycji. Na przyjęciu zagra wspomniany Cernic, działacze z Valentii czekają w dalszym ciągu na ostateczną decyzję Thiago Alvesa. Jeżeli Brazylijczyk podpisze kontrakt z Valentią, rzecz jasna będzie podstawowym zawodnikiem drużyny. W mojej opinii, jeżeli w przeciwieństwie do ubiegłego sezonu Valentia będzie miała trochę więcej szczęścia na płaszczyźnie sportowej i zdrowotnej, spokojnie może znaleźć się w playoffach. Chociaż należy zwrócić uwagę na fakt, iż w nadchodzącym sezonie walka o pierwszą '8' na papierze przynajmniej zapowiada się na trudniejszą niż w tym roku...
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery 2011

Post autor: dreamer »

kanap pisze:...Po tym co ten Kubańczyk zrobił żaden rozsądny klub z nim kontraktu nie podpisze. Despaigne to jakiś szaleniec, podpisać kontrakty z trzema klubami...
Okazuje się, że Włosi nie po raz pierwszy z pazernością wyciągają ręce po takich zawodników którzy mają problemy z FIVB i są w okresie zawieszenia (wcześniej Juantorena). Tym razem bardzo szybko jako pierwsi w kolejce po Jurguina Despaigne ustawili się działacze MARCEGAGLIA CMC RAVENNA:
http://www.volleyball.it/redazione/inde ... leId=63623
Wyszło więc komicznie, że polscy kibice bardzo chcieli aby zagrał w PlusLidze, a on prawdopodobnie zagra w Ravennie z innym zawodnikiem który do PlusLigi nie chciał przyjść w tym sezonie - Piotrem Gruszką.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: jinx »

Czyli to było do przewidzenia skoro właśnie od jakiegoś czasu trenował po seznie właśnie w tym zespole. Dobrze z jednej strony, że Pietrzyk nie postawił na swoim
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
miszehu
Posty: 76
Rejestracja: 14 gru 2010, o 19:38
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: miszehu »

dreamer pisze:
kanap pisze:...Po tym co ten Kubańczyk zrobił żaden rozsądny klub z nim kontraktu nie podpisze. Despaigne to jakiś szaleniec, podpisać kontrakty z trzema klubami...
Okazuje się, że Włosi nie po raz pierwszy z pazernością wyciągają ręce po takich zawodników którzy mają problemy z FIVB i są w okresie zawieszenia (wcześniej Juantorena). Tym razem bardzo szybko jako pierwsi w kolejce po Jurguina Despaigne ustawili się działacze MARCEGAGLIA CMC RAVENNA:
http://www.volleyball.it/redazione/inde ... leId=63623
Wyszło więc komicznie, że polscy kibice bardzo chcieli aby zagrał w PlusLidze, a on prawdopodobnie zagra w Ravennie z innym zawodnikiem który do PlusLigi nie chciał przyjść w tym sezonie - Piotrem Gruszką.

dreamer
Trzeba tutaj przypomnieć, że swego czasu w 2006 roku owy Juantorena był bardzo blisko przejścia do... Jastrzębskiego Węgla. Ale po zawieszeniu albo JW odpuściło albo pojawiła się korzystniejsza oferta z Trentino, nie pamiętam dokładnie. Despaigne co prawda był wiązany z Zaksą głównie w plotkach, ale i tak widać pewne podobieństwo. No i Rolando jest o 3 lata starszy niż wtedy Osmany.

P.S. Pytanie do obracających się po włoskich i latynoskich portalach - ukazała się może jakaś wypowiedź menadżera Kubańczyka po zawieszeniu?
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: Italiano »

dreamer pisze:
kanap pisze:Okazuje się, że Włosi nie po raz pierwszy z pazernością wyciągają ręce po takich zawodników którzy mają problemy z FIVB i są w okresie zawieszenia (wcześniej Juantorena). Tym razem bardzo szybko jako pierwsi w kolejce po Jurguina Despaigne ustawili się działacze MARCEGAGLIA CMC RAVENNA:
http://www.volleyball.it/redazione/inde ... leId=63623
Wyszło więc komicznie, że polscy kibice bardzo chcieli aby zagrał w PlusLidze, a on prawdopodobnie zagra w Ravennie z innym zawodnikiem który do PlusLigi nie chciał przyjść w tym sezonie - Piotrem Gruszką.

dreamer
Nie wiem czy zauważyłeś, ale wierząc portalowi volleyball.it, Marcegaglia Ravenna na przyszły sezon ma już zakontraktowanych czterech przyjmujących - ostatnim, który miałby dołączyć do beniaminka Serie A1, jest Matthijs Verhanneman. Oprócz Belga przyjmującymi tego zespołu mają być Luca Sirri, w poprzednim sezonie podstawowy przyjmujący Ravenny, Nathan Roberts - jeden z najlepszych zawodników A2 w ubiegłym roku, a także sprowadzony z Iraklisu Saloniki reprezentant Argentyny, Rodrigo Quiroga. Czy mając czterech bardzo solidnych przyjmujących, beniaminek będzie chciał kontraktować na przyszły sezon kolejnego przyjmującego? Wg mnie mało prawdopodobne. Być może któryś z przyjmujących zostanie wypożyczony, ale to już czyste teoretyzowanie...
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery 2011

Post autor: Guilder »

Weź jednak pod uwagę, że jeden Quiroga tylko może być porównywany z Kubańczykiem. Despaigne byłby bardzo dużym wzmocnieniem dla tej drużyny, więc na miejscu tego klubu, mając taką możliwość, zakontraktowałbym go.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: Italiano »

Guilder pisze:Weź jednak pod uwagę, że jeden Quiroga tylko może być porównywany z Kubańczykiem. Despaigne byłby bardzo dużym wzmocnieniem dla tej drużyny, więc na miejscu tego klubu, mając taką możliwość, zakontraktowałbym go.
Z tym, że Despaigne będzie mógł grać prawie, że od rundy rewanżowej... Dlatego też mając do wyboru Verhannemana, który jest porównywalnej klasy graczem, a Despaigne, mimo wszystko zdecydowałbym się na wypożyczenie Belga z Trentino. Roberts i Sirri wydają się na dziś słabszymi siatkarzami, przewidzianymi do roli rezerwowych w Ravennie.

P.S

Oczywiście zakładając, że Ravenna - co moim zdaniem jak już podkreśliłem jest mało prawdopodobne - nie będzie chciała w przyszłym sezonie grać piątką przyjmujących.
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: KadrO »

Italiano pisze:
Guilder pisze:Weź jednak pod uwagę, że jeden Quiroga tylko może być porównywany z Kubańczykiem. Despaigne byłby bardzo dużym wzmocnieniem dla tej drużyny, więc na miejscu tego klubu, mając taką możliwość, zakontraktowałbym go.
Z tym, że Despaigne będzie mógł grać prawie, że od rundy rewanżowej... Dlatego też mając do wyboru Verhannemana, który jest porównywalnej klasy graczem, a Despaigne, mimo wszystko zdecydowałbym się na wypożyczenie Belga z Trentino. Roberts i Sirri wydają się na dziś słabszymi siatkarzami, przewidzianymi do roli rezerwowych w Ravennie.

P.S

Oczywiście zakładając, że Ravenna - co moim zdaniem jak już podkreśliłem jest mało prawdopodobne - nie będzie chciała w przyszłym sezonie grać piątką przyjmujących.
Roberts jest po świetnym sezonie w Serie A2. Bardzo chciałem go w Polsce i myślę, że nie powinien marnować się na rezerwie. Nawet gdyby, nie miałby większych problemów z wygryzieniem Rolando.

EDIT: Swoją drogą Diaz w Valentii, czyli jednak Thiago pozostaje wolnym zawodnikiem. Mogłaby z tego skorzystać Skra. Wtedy Cupkovic na atak i by było świetnie.
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Transfery 2011

Post autor: Italiano »

KadrO pisze:Roberts jest po świetnym sezonie w Serie A2. Bardzo chciałem go w Polsce i myślę, że nie powinien marnować się na rezerwie. Nawet gdyby, nie miałby większych problemów z wygryzieniem Rolando.

EDIT: Swoją drogą Diaz w Valentii, czyli jednak Thiago pozostaje wolnym zawodnikiem. Mogłaby z tego skorzystać Skra. Wtedy Cupkovic na atak i by było świetnie.
Nie przesadzałbym co do Robertsa tzn. za bardzo nie ekscytowałbym się jego statystykami w A2. O ile czołowe zespoły grają na bardzo solidnym poziomie, to ogólnie liga, pomimo ciekawych nazwisk, raczej stoi na przeciętnym/niezłym poziomie (choć nie należy zapominać, że jednak to 2. liga włoska). Dla porównania, ot co solidny Frantisek Ogurcak i jego statystyki (http://www.legavolley.it/Statistiche.as ... OGU-FRA-84).

Nie wątpię, że Roberts ma potencjał do bycia bardzo wartościowym siatkarzem, jednak poczekałbym akurat w tym przypadku na przebieg wydarzeń jeżeli chodzi o tego gracza (czyt. poczekałbym na przyszły sezon). Zobacz na sezon 2009/2010, gdzie Roberts nie mógł na stałe przebić się do podstawowego składu spadkowicza z Pineto...
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: dreamer »

Wiecie, gdy zwracałem uwagę na ten fakt, że jak tylko status Despaigne wyjaśnił się (paradoksalnie zawieszenie go przez FIVB to bardzo klarowne wyjaśnienie statusu tego zawodnika), to od razu stanęła po niego w kolejce jedna z drużyn bogatej ligi (poza Włochami mogli jeszcze ewentualnie zrobić coś takiego Brazylijczycy, bo Rosjanie raczej tego typu posunięć nie stosują).
Wcale nie zastanawiam się w tej chwili (ani wtedy gdy pisałem tamtego posta) jakiego typu roszady po ewentualnym pozyskaniu Despaigne będzie robiła Ravenna. Chodziło mi tylko o fakt, że było więcej niż pewne, że okaże nim zainteresowanie jakaś włoska lub brazylijska drużyna zaraz po ogłoszeniu zawieszenia.
Przypomnijcie sobie, że Itas praktycznie przez dwa sezony płacił Juantorenie za nic - tylko za to, że łaskawie zgodził się nie szukać innego klubu, a gdy przyjdzie właściwa chwila mieć znakomitego gracza do dyspozycji.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: damianho »

Roberts był bliski gry w Siatkarzu i Politechnice 2 sezony temu szkoda że go nie sprowadzili ale może kiedyś go zobaczymy w Pluslidze. A jak wygląda skład Copry na sezon 11/12 ? co z ich rozgrywającym Javierem Gonzalezem ?
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: KadrO »

damianho pisze:Roberts był bliski gry w Siatkarzu i Politechnice 2 sezony temu szkoda że go nie sprowadzili ale może kiedyś go zobaczymy w Pluslidze. A jak wygląda skład Copry na sezon 11/12 ? co z ich rozgrywającym Javierem Gonzalezem ?
Pierwszym rozgrywającym ma być Zhekov. Przypuszczam że Gonzalez szuka sobie klubu. :D
doki10

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: doki10 »

dreamer pisze:Nie licząc najwyższego na świecie Renana Buiatti (219 cm)
Są jakieś szanse, żeby ten cały Renan trafił do Plusligi? A może już jakieś włoskie zespoły zagięły na niego parol?
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Fein »

doki10 pisze: Są jakieś szanse, żeby ten cały Renan trafił do Plusligi? A może już jakieś włoskie zespoły zagięły na niego parol?
Wiesz co, wzrost to nie wszystko, 219cm i lewa ręka brzmią świetnie, ale to jeszcze nie zawodnik na +ligę, a już w ogóle Serie A.
lukaszjw
Posty: 19
Rejestracja: 21 maja 2010, o 12:50

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: lukaszjw »

Niech mi ktoś powie jak wygląda sprawa z kontraktem Mateja Kazijskiego w kontekście przejścia do Plusligi? Takie plotki pojawiły się na stronie Plusligi w komentarzach na temat przyjścia Bontje oraz na konkurencyjnej stronie
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: KadrO »

lukaszjw pisze:Niech mi ktoś powie jak wygląda sprawa z kontraktem Mateja Kazijskiego w kontekście przejścia do Plusligi? Takie plotki pojawiły się na stronie Plusligi w komentarzach na temat przyjścia Bontje oraz na konkurencyjnej stronie
:] :] :] :]

Żenua. Kazijski ma kontrakt na kilka lat i nigdy, przenigdy nie zobaczysz go w Polsce, chyba że przyjedzie z Bułgarią.
lukaszjw
Posty: 19
Rejestracja: 21 maja 2010, o 12:50

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: lukaszjw »

No tak, ale czy ktoś kiedyś spodziewał się w JW Abramova, Samici?
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Mateusz1993 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 13 cze 2011, o 22:11 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 23. Regulaminu Forum
lukaszjw
Posty: 19
Rejestracja: 21 maja 2010, o 12:50

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: lukaszjw »

[post usunięty]
Ostatnio zmieniony 13 cze 2011, o 21:40 przez Arff, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: pkt 23 regulaminu forum... uzytkownik nie miał nic ciekawego do dodania...
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Mateusz1993 »

[ingerencja moderatora]
na Mateya nie masz co liczyć. Jak jakieś problemy jeszcze to na pw a tu nie zaśmiecajmy.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2011, o 22:12 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 23. Regulaminu Forum
aggaa
Posty: 37
Rejestracja: 30 mar 2011, o 11:41
Płeć: K

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: aggaa »

A wie ktoś może, jak wygląda sytuacja środkowych w Trento? Bo to chyba pozycja, na której będą jakieś zmiany...
"dopóki piłka w grze"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”