Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

marcia1013
Posty: 173
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 16:21
Płeć: K

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: marcia1013 »

Italiano pisze:
Bartex pisze:Dennis ( bądź Fei ) na ławce ?
Oj to wyglądałoby paskudnie, nie sądzę żeby zawodnicy tej klasy zgodzili się na ten układ. Ale Modenie kasy nie brakuje ...
Chal pisze:Przypomnę, że Dennis prawie całą karierę grał na przyjęciu, więc nie widzę problemu, żeby występowali razem na parkiecie. Zresztą w razie czego to Fei może też wrócić na środek :P
1. Transfer Fei (jak to się kurna odmienia :x ?) miałby być spowodowany faktem, iż w Casa Modenie wyraża się wątpliwości, czy wiekowy już przecież, mający coraz większe problemy zdrowotne 34-letni Angel Dennis będzie w stanie grać jako podstawowy atakujący i mecz w mecz atakować po 30, 40 razy w zespole, który w przyszłym roku ma walczyć o triumf w Challenge Cup, jak i o wielki finał w Serie A. Dlatego też na tak miałby przyjść Fei, a Angel Dennis najprawdopodobniej w ostatnim roku swojego kontraktu zostałby przesunięty na przyjęcie, gdzie zresztą grał z powodzeniem przez prawie całą karierę. To jednak tylko jedna z opcji. Drugą jest taka, iż jeżeli chodzi o atak to w Modenie pozostanie status quo, podczas gdy w większym stopniu wzmocnione zostanie przyjęcie (być może trzech wysokiej klasy nowych przyjmujących).

2. Co do budżetu Modeny, to z tego co wiem jest on mniejszy od tego posiadanego przez Maceratę, Cuneo oraz zdecydowanie mniejszy od tego, który ma Trentino.

3. Jak napisał jeden z użytkowników na volleyball-movies.net, Nikola Grbic w obiekcie zainteresowań Rzymu Volley. I o ile nie za bardzo wierzę w ten transfer, o tyle takie spekulacje wydają się potwierdzać ambicje zespołu z Rzymu.
Podejrzewam, że jego w zespole chciałby mieć niemal każdy klub na świecie. :) Ale też pamiętam jak Nikola po odejsciu z Trento mówił, że chcę zakończyć karierę grając na najwyższym poziomie. W Trento chcieli mu dac roczny kontrakt, przez co poszedł tam, gdzie dostał 2-letni. Jakoś nie chcę uwierzyć w ten rzymski transfer...
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Mateusz1993 »

No właśnie nie wiem jak w Rzymie z kasą chyba będzie.
Ma wrócić Poey do tego utrzymać Zaytseva- bardzo dobry gracz, Grbić?- jak napisała poprzedniczka każdy chciałby go mieć w zespole.
Choć z drugiej strony po np. Zaytseva może ustawić się mała kolejeczka.
Bigmac
Posty: 136
Rejestracja: 26 maja 2008, o 14:54
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Bigmac »

z tego co wiem Grbic ma 3 letni kontrakt... tak było po odejściu z Trentino pisane. No chyba że Cuneo nie jest z niego zadowolone i chcą skrócić go do 2 lat...
marcia1013
Posty: 173
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 16:21
Płeć: K

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: marcia1013 »

Parodi w Maceracie- przynajmniej jego zdjecie widnieje na głównej stronie klubu z Maceraty.
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Italiano »

Trzeci dzień prawdziwego mercato, a kilka transferów strasznie interesujących...

Po fatalnym sezonie 2008/2009, w Modenie przygotowano trzyletni plan w stworzeniu wysokiej klasy, bardzo silnej drużyny, mogącej walczyć o scudetto. Przyszły sezon będzie ostatnim tegoż planu, a Casa Modena walczyć ma o najwyższe laury. Po kilku nieudanych transferach tj. sprowadzenie Jurija Bierieżki zarząd Modeny postanowił sprowadzać zawodników nie tyle znanych i drogich, co po prostu bardzo dobrych, co dokładnie widać na przykładzie dotychczasowych ruchów. Mam tu na myśli sprowadzenie Matthew Andersona i podobno dogadany kontrakt z Alenem Pajenkiem. Ur. w 1987 roku Amerykanin to nie tylko przyszłość swojej reprezentacji, ale przede wszystkim - odkrycie poprzedniego sezonu. Wprawdzie Valentia Andersona ostatecznie nie dostała się do Playoffów (przegrywając walkę z San Giustino tylko o punkt), ale muszę stwierdzić, iż Anderson był najważniejszym zawodnikiem swojego zespołu. Amerykanin to drugi zawodnik drużyny, po Ventceslavie Simeonovie, jeżeli chodzi o punkty, a także najczęściej przyjmujący w drużynie (blisko 26 przyjęć na poziomie ponad 36% perfekcyjnego przyjęcia). Gdy Matt utrzyma poziom gry z poprzedniego sezonu, to może na trwałe zostać czołowym skrzydłowym tamtejszej ligi. Alen Pajenk, myślę, że jest dla Was dużo bardziej znanym zawodnikiem. I podobnie jak Anderson, tak i Słoweniec był jednym z większych (największych?) odkryć ubiegłego sezonu. 25-letni Pajenk może nie jest wybitny jeżeli chodzi o samo zbijanie piłek, ale w bloku, na zagrywce, jest zawodnikiem znakomitym. W Modenie zastąpić ma Wytze Kooistrę, o którego sytuacji w Modenie już kiedyś napisałem. Ciekawe, na ile poważne są te informacje o zainteresowaniu Modeny jednym z Polaków... Ruciak?

Do 4. w poprzednim sezonie regularnym Monzy, w zamian za odchodzącego do Maceraty Dragana Travicy, pozyskano Luciano De Cecco. W mojej opinii Argentyńczyk grający "swoją siatkówkę" jest lepszym rozgrywającym od Travicy. Jeżeli potwierdzą się różne plotki i do Montichari dołączy również Sasa Starovic, to zespół Monzy może być mocniejszy niż w ubiegłym roku, gdyż i Starovic jest dużo bardziej przyszłościowym, a przede wszystkim jednak lepszym atakującym niż doświadczony Mauro Gavotto.

O ile w trakcie poprzedniego sezonu mówiło się o olbrzymich problemach finansowych Copry Piacenza, o tyle ostatecznie tej drużynie udało się pozyskać sponsorów i znowu Piacenza jest w stanie realizować bardzo ciekawe ruchy transferowe. Do drużyny dołączył już Władimir Nikołow, w jak na moje na dziś siatkarz przereklamowany, a do Piacenzy dołączyć ma jeszcze Andrej Żekow. Niedawno mówiło się jeszcze o pozyskaniu młodziutkiego Nikołaja Penczewa, jednak w ostatnim czasie nie słychać informacji na ten temat tego zawodnika. Bardzo prawdopodobne, iż Bułgar zostanie jeszcze na jeden rok w swoim rodzimym klubie, Pirinie Balkanstroy. Z kolei zupełnie nie wiadomo co z Rolando Despaigne, słyszałem na ten temat różne informacje... Niemniej, jeżeli uda się sprowadzić wartościowego przyjmującego do pary z niestrudzonym Hristo Zlatanowem, wówczas Piacenza może być czarnym koniem zbliżającego się sezonu.

Prawdziwym hitem jak do tej pory rynku transferowego we Włoszech jest sprowadzenie Simone Parodiego przez Lube Banca Macerata. W poprzednim sezonie Maceracie w odniesieniu poważnych sukcesów (czyt. V-day) w największym stopniu przeszkodził brak klasowego partnera dla Cristiana Savaniego, gdyż o ile Facundo Conte jest jednym z najbardziej utalentowanych siatkarzy młodego pokolenia, o tyle na dziś Argentyńczyk nie może konkurować z takimi zawodnikami jak Kaziyski, Juantorena czy Wijsmans. Parodi, obecnie kontuzjowany, bardzo dobrze uzupełnia się z wspomnianym Savanim, zresztą obaj zawodnicy dobrze znają się z rozgrywek reprezentacyjnych. Nowym rozgrywającym Maceraty jest Dragan Travica, który zastąpi odchodzącego do Zenita Kazań Valerio Vermiglio. Być może Travica jest słabszym zawodnikiem jeżeli chodzi o rozegranie, o tyle wydaje mi się, iż na tej zamianie Macerata w dużym stopniu nie ucierpi. Travica wprawdzie nie jest błyskotliwym rozgrywającym, jednak jest dosyć dobrze wyszkolony, gra szybko i dokładnie. Dodatkowo jest bardzo dobry jeżeli chodzi o blok i zagrywkę. Ostatnim poważnym wzmocnieniem Maceraty ma być inny zawodnik Monzy, francuski libero, Jean - Francois Exiga. W poprzednim sezonie przekwalifikowany z przyjęcia na pozycję libero Alessandro Paparoni, co tu dużo mówić, najnormalniej sobie nie poradził. Exiga, jeżeli ten transfer dojdzie do skutku będzie zatem bardzo dużym wzmocnieniem. Paparoni wymieniany jest w kontekście przejścia do M.Roma Volley. Z Maceraty jeszcze odszedł do Francji Romain Vadeleux, a zastąpić go ma reprezentacyjny środkowy, Stefano Patriarca.

Co do najlepszego klubowego zespołu światu, Itasu Trentino, w przypadku tego zespołu może dojść do kilku dosyć poważnych zmian. Przede wszystkim Walentina Bratojewa, który raczej gdzieś zostanie wypożyczony, zastąpić ma Matthijs Verhanneman z Belgii. Przedłużono do 2013 roku kontrakt z Dore Della Lungą. Mówi się, iż powracającego do Brazylii Riada Ribeiro zastąpi jeden z bułgarskich środkowych - Wiktor Josifow z Romy bądź Teodor Todorov z CSKA Sofia. Przede wszystkim - nadal nie wiadomo, kto z dwójki Jan Stokr - Tsvetan Sokołow będzie podstawowym atakującym Trento. Jeżeli Czech pozostanie w składzie, wówczas Sokołow prawdopodobnie pójdzie gdzieś na roczne wypożyczenie. Jeżeli jednak Stokr, co chyba mniej możliwe, pożegna się z Trentino, wówczas to Sokołow zostanie podstawowym opposto. W mojej opinii pozostawienie Czecha na najbliższy sezon jest dużo bardziej bezpieczną, z racji małego doświadczenia Sokołowa, decyzją, jednak Sokołow nie raz udowodniał, że już niedługo może być jednym z najlepszych na świecie na swojej pozycji.

Co mnie najbardziej cieszy, wzmocnił się również beniaminek z Ravenny. Do Marcegaglia Cmc Ravenny, jak brzmi pełna nazwa zespołu, dołączył mile widziany przez wielu w Plus Lidze Rodrigo Quiroga z Argentyny. Jest to pierwszy transfer Ravenny, dlatego też trudno powiedzieć coś więcej o przyszłości tej drużyny. Zważywszy jednak na fakt, iż jakiś miesiąc temu włoskie media informowały o zainteresowaniu Ravenny Mitją Gasparinim oraz Matejem Cerniciem, można zakładać, iż ten bardzo zasłużony dla tamtejszej siatkówki klub może się bardzo istotnie wzmocnić.

Wybaczcie, że ten post taki przedłużony...

Pozdrawiam ;)
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Mateusz1993 »

Nic nie szkodzi, że taki przedłużony.
Co do Parodiego to jak do tej pory największy hit i podejrzewam, że na koniec okienka też będzie bardzo wysoko w klasyfikacji.
Savani- Parodi: para przyjmujących jak marzenie, do tego mocno rodzinnie nam się w Maceracie zrobi Savani to przecież Szwagier Travicy :D
Jeśli dojdzie jeszcze Exiga to przyjęcie sobie fajnie zabezpieczą, Parodi jest w tym elemencie bardzo dobry, Savani trochę słabszy, ale też daję radę, no i bomba w ataku podobnie jak Parodi, teraz myślę, że warto utrzymać Omrcena, a jeśli się nie uda to sprowadzić kogoś w jego miejsce, mówiło się o Ivanie- czyżby wielki powrót?
Co do Andersona- wiele meczów z jego udziałem w tym sezonie widziałem i prezentował się bardzo dobrze czy to ataku czy przyjęciu.
Co do Starovicia, to nie wiem czy jest on graczem lepszym od Mauro.

Cuneo zainteresowało się Facundo Conte (choć uwagę na niego zwraca też Monza).
Casoli wygląda na to, że idzie do Padwy. Nie wiem co do końca z Diazem, ale z Modeny chyba odchodzi.
Ngapeth (nie do końca zrozumiałem), ale jest w kręgu zainteresowań Ziratu Ankara, ale nei podpisał jeszcze, szczerze mówiąc wolałbym aby poszedł do Serie A.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Guilder »

Macerata będzie mieć fantastyczne skrzydła: Parodi, Savani, Omrcen/Miljkovic. Marzenie. Środek też zawsze zabezpieczony (aż do przesady czasem, np. Vadeleux na ławce), do tego Travica regularnie zastępujący Vermiglio w kadrze. Czyżby nowy kandydat do finału?

Ciekaw jestem jak Cuneo załata dziurę po Parodim. Jest to spora strata, i ciężko będzie ją nadrobić. Za to Nikolov grał coraz gorzej, więc wymiana nawet na nieprzekonującego momentami Visotto będzie na plus.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Mateusz1993 »

Również uważam, że ciężko będzie go zastąpić, ale na pewno Gulinelli jakąś taktykę w głowie ma, może Ivan Zaytsev?
Ciekawe czy wróci do Cuneo Matia Rosso, kiedyś tam grał jak był młodszy i chyba potem gdzieś wypożyczany choć w Padwie grał na normalnym transferze?- bo zaliczył dobry sezon w Padwie- awansujac do ligi jest w kadrze więc może będzie chciał pograć?
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Mate »

Parodi-Savani, a co z Facundo Conte?? Posadzenie Argentyńczyka na ławce po takim sezonie byłoby kpiną.
Trio Parodi-Omrcen-Savani ma ogromne szanse na wywalczenie upragnionego mistrzostwa. Gdyby zmienili libero byłoby fantastycznie ;) .
Guilder - Vadeleux wraca do Francji, do Rennes.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Mateusz1993 »

Mate przeczytaj mój wcześniejszy post, nie ten bezpośrednio nad tobą tam po części masz co z Conte.
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Italiano »

Co do Facundo Conte... Argentyńczyk nie chce być żelaznym rezerwowym w zespole z Maceraty, dlatego też chce się przenieść do zespołu, w którym będzie mógł grać nawet jako podstawowy przyjmujący. Argentyńczykiem zainteresowane jest przede wszystkim Cuneo, ale nazwisko Conte wymienia się również odnośnie jego transferu do Modeny i Monzy (najmniej prawdopodobna opcja). Bardzo możliwe, że to własnie Conte zastąpi Parodiego w Cuneo.
Ciekawe czy wróci do Cuneo Matia Rosso, kiedyś tam grał jak był młodszy i chyba potem gdzieś wypożyczany choć w Padwie grał na normalnym transferze?- bo zaliczył dobry sezon w Padwie- awansujac do ligi jest w kadrze więc może będzie chciał pograć?
W Cuneo to mnóstwo utalentowanych Włochów grało w juniorach...
Casoli wygląda na to, że idzie do Padwy. Nie wiem co do końca z Diazem, ale z Modeny chyba odchodzi.
A ja słyszałem, że Casoli jednak zostaje w Modenie. Co ciekawe, zdaniem jednego z pracowników tego klubu doświadczony Włoch jest najbardziej przepłaconym zawodnikiem zespołu :) Jeżeli faktycznie potwierdzi się informacja o jego odejściu, to bardzo możliwe, że zastąpi go Samuele Papi.
Co do Starovicia, to nie wiem czy jest on graczem lepszym od Mauro.
Gavotto i Starovic to porównywalnej klasy zawodnicy, oczywiście. Jednak Gavotto ten sezon miał dużo słabszy niż np. poprzedni, a Starovic spisał się zaskakująco (?) dobrze w pierwszym roku w Serie A i w porównaniu do doświadczonego Włocha raczej grał nieco lepiej. Nie przypadkowo Monza chciałaby, wierząc plotkom, tej zamiany :)
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Guilder »

Mate pisze:(...)
Guilder - Vadeleux wraca do Francji, do Rennes.
Wiem, chodziło mi o przykład tego, że Macerata często zamiast dwóch świetnych środkowych i jednego solidnego rezerwowego ściąga często trzech świetnych, przez co jeden zwyczajnie się marnuje.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Erchembod »

Leandro Vissotto potwierdził właśnie na Twitterze, że podpisał już wstępny kontrakt z Cuneo.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Italiano »

Jak informuje L'equipe, Earvin N'Gapeth przechodzi do Bre Banca Cuneo. Nie mogę znaleźć oficjalnego potwierdzenia na włoskich stronach pisujących o siatkówce, jednak jeżeli przejście Francuza do Włoch okaże się prawdą, moim zdaniem jest to największy hit dotychczasowego rynku transferowego.

Cuneo, które chce/chciało załatać dziurę po Simone Parodim, moim zdaniem podpisując kontrakt (zakładając, że to prawdziwa informacja) z N'gapethem dokonało najlepszego z możliwych wyboru. 20-letni Francuz już dziś jest graczem mocno porównywalnym do Simone Parodiego, a także posiada większy potencjał aniżeli włoski siatkarz. I to jest znamienne - bo Parodi ma ledwie 25 lat i jest jednym z najlepszych siatkarzy świata. N'gapeth wybrał najlepiej jak tylko mógł, we Włoszech rozwinie się zdecydowanie najlepiej, w Turcji mogłoby być z tym różnie.

Drugim bardzo istotnym transferem jest zapowiadane od kilkunastu dni pozyskanie Leandro Vissotto. Brazylijczyk ma zastąpić odchodzącego do Piacenzy Wladimira Nikołowa. Już o tym pisałem - Brazylijczyk, mający za sobą słaby poprzedni sezon ligowy, grając na poziomie z lat 2008-2009, jest wyraźnym wzmocnieniem w porównaniu do coraz słabszego Bułgara. Ostatnia kluczowa zmiana jeżeli chodzi o Cuneo szykuje się na środku siatki, gdzie Aleksandra Wołkowa zastąpić ma - sugerując się coraz częściej pojawiającymi się plotkami - Andrea Sala z Trentino. Na środek Trento miałoby przejść dwóch zawodników, najczęściej mówi się o Teodorze Todorowie oraz Mitarze Djuriciu, który ostatni sezon spędził grając na ataku w Pireusie.

Bardzo ciekawie dzieje się również w Piacenzie. Po pozyskaniu Nikolowa i niepowodzeniu w rozmowach z Rolando Despaigne, który na co wiele wskazuje trafi do Ravenny (oczywiście jeszcze nic pewnego), działacze Piacenzy chcą skompletować podstawowy tercet skrzydłowych i do duetu Nikołow - Zlatanow szukają drugiego, bardziej defensywnego przyjmującego. W kontekście takiego transferu mówi się o powracającym do Włoch Mateju Cerniciu a także o Samuele Papim. Ten pierwszy jednak prawdopodobnie - jak można przeczytać na włoskich portalach - trafi do Vibo Valentii, dlatego też Samuele Papi jest na dziś głównym kandydatem do zasilenia Piacenzy. Niewykluczone, iż oprócz Papiego, do tej drużyny dołączy jeszcze jeden wysokiej klasy przyjmujący, gdyż Papi najnormalniej znajduje się w takim wieku i w takiej formie fizycznej, która nie pozwala na granie całego sezonu w podstawowej szóstce w tak wymagającej lidze. Dla tych, co liczą/liczyli na pozyskanie Włocha przez AZS Olsztyn - Papi przez blisko 20 lat grał w zespołach walczących o najwyższe laury w najlepszej lidze świata - dlaczego miałby przechodzić do słabego jak na warunki europejskiej siatkówki Olsztyna? Na pozycję drugiego atakującego zatrudniono 24-letniego Mory'ego Sidibé, który poprzedni sezon spędził przez większość sezonu jako rezerwowy w Maseeik.

Pisałem, iż Sasa Starovic na co wszystko wskazuje, zasili drużyną z Montichari. Okazało się jednak inaczej i utalentowany Serb dołączył wraz z Fefe de Giorgim jako nowym trenerem do San Giustino. Mówi się, iż pozycje - odpowiednio rozgrywającego i przyjmującego - wzmocnią jeszcze Nicolas Uriarte i Facundo Conte. O ile sprowadzenie tego pierwszego wydaje się bardzo możliwe i realne, o tyle co do tego drugiego należy spodziewać się ciężkiej walki z innymi klubami A1. Usługami Argentyńczyka jeszcze do niedawna zainteresowana była Casa Modena, i o ile Modena stała lekko na straconej pozycji w walce z Cuneo o tego zawodnika, o tyle jeśli potwierdzą się informacje o transferze N'gapetha i wówczas Cuneo najprawdopodobniej zrezygnuje z Conte, to Modena będzie miała o wiele łatwiejszą sytuację w sprowadzeniu Argentyńczyka. Chrapkę na tego zawodnika ma również Monza, z którą łączony jest również bardzo dobry w przyjęciu, jednak zupełnie przeciętny w ataku Milos Nikic.

Co mnie mocno zaskoczyło Alen Pajenk jest blisko podpisania kontraktu z Maceratą, gdzie - przynajmniej do początku sezonu[/b] - będzie pełnił rezerwowego środkowego. W kontekście Słoweńca mówi się jeszcze o kierunku rosyjskim, jednak to Macerata jest najbardziej realną opcją. W ten sposób Modena skupia się na poszukiwaniach innego środkowego i jest wyraźnie zainteresowana pozyskaniem Novicy Bjelicy, co nie jest dobrą informacją dla polskich klubów...
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: dreamer »

Italiano, dzięki za ciekawe podsumowanie nowinek transferowych z serie A.
Ja przyznam, że na miejscu Cuneo poszedłbym na całego i zawalczył jeszcze o Facundo Conte jako uzupełnienie do pary z N'Gapethem. Coś mi mówi, że i jeden i drugi w najbliższych 2-3 latach wyrosną na siatkarzy z najwyższej światowej półki. Dla Cuneo byłby to strzał w 10-tkę.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: ciorny17 »

Jakby Conte zasilił Cueno można śmiało mówić o jednym z najlepszych na świecie tercecie na przyjęciu. Jedynie Trento ma przewagę którą trudno będzie zniwelować bo i Osmany i Matej oraz nowy młody Belg to niesamowita siła ognia natomiast Wijsmans, N'gapeth i Conte to świetni technicy i tu walka może być ciekawa. I wydaje mi się iż Cueno będzie jeszcze mocniejsze niż w zeszłym roku.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Italiano »

dreamer pisze:Italiano, dzięki za ciekawe podsumowanie nowinek transferowych z serie A.
Ja przyznam, że na miejscu Cuneo poszedłbym na całego i zawalczył jeszcze o Facundo Conte jako uzupełnienie do pary z N'Gapethem. Coś mi mówi, że i jeden i drugi w najbliższych 2-3 latach wyrosną na siatkarzy z najwyższej światowej półki. Dla Cuneo byłby to strzał w 10-tkę.

dreamer
ciorny17 pisze:Jakby Conte zasilił Cueno można śmiało mówić o jednym z najlepszych na świecie tercecie na przyjęciu. Jedynie Trento ma przewagę którą trudno będzie zniwelować bo i Osmany i Matej oraz nowy młody Belg to niesamowita siła ognia natomiast Wijsmans, N'gapeth i Conte to świetni technicy i tu walka może być ciekawa. I wydaje mi się iż Cueno będzie jeszcze mocniejsze niż w zeszłym roku.
Przede wszystkim to muszę napisać, iż Facundo Conte swoje odejście z Maceraty tłumaczył faktem, iż chce grać w drużynie' która zapewni mu miejsce w podstawowej '6' . Nie wiem, czy w oczach Argentyńczyka nic pod tym względem się nie zmieniło, jednak jeżeli nie, to trudno spodziewać się jego angażu w Cuneo w momencie, gdzie jego sytuacja wyglądałaby na dłuższą metę podobnie jak w Maceracie - żelazny rezerwowy dwójki N'Gapeth - Wijsmans (moim zdaniem Argentyńczyk na dziś jednak jest sporo słabszy od obu, podkreślając "na dziś"). Zainteresowane tym zawodnikiem ekipy z Modeny, San Giustino i być może Monzy mogą właśnie zagwarantować 22-latkowi miejsce w podstawowej parze przyjmujących. Reasumując - byłbym mocno zaskoczony jego angażem w Cuneo. Ale to Włochy :)

Andrej Żekow w Piacenzie. Mam mieszane uczucia co do tego transferu. W mojej opinii bowiem Bułgar, z racji prowadzenia od kilku lat gry tejże mocnej reprezentacji, jest raczej przereklamowany, bo gdybym miał ocenić umiejętności czysto siatkarskie Żekowa, postawiłbym go gdzieś na półce "bardzo solidny". Kto wie jednak, czy sprowadzenie duetu Żekow - Nikołow ostatecznie nie zachęci do gry w Piacenzie Nikołaj Penczewa. Jeżeli tak by się faktycznie stało - przychylniejszym okiem patrzyłbym na pozyskanie Żekowa. Jak już wspominałem wczoraj, Piacenza zainteresowana jest również usługami Samuele Papiego. Czeka ich ciężka rywalizacja o tego siatkarza z Maceratą (no i ewentualnie Monzą i Modeną), która szuka rezerwowego przyjmującego, a o której zainteresowaniu Papim spekuluje się na włoskich portalach internetowych. Niemniej - transfer Papiego do Piacenzy nazywany jest "bliskim finalizacji".

Na opublikowanej dziś "włoskiej karuzeli transferowej" według volleyball.it, jako pewny uważany jest transfer Michele Baranowicza do Bre Branca Cuneo. Szykowany na przyszłego podstawowego rozgrywającego swojej drużyny Baranowicz miałby zastąpić Bertranda Carlettiego. Jest to o tyle istotna informacja, iż zatrudnienie Baranowicza - wychowanka Cuneo - pozwalałoby na zastąpienie Aleksandra Wołkowa innym, zagranicznym środkowym. Na dziś wydaje się jednak, iż nowym podstawowym środkowym będzie Andrea Sala.

Do interesujących informacji dotarłem na portalu http://dal15al25.gazzetta.it/. Może to i nie najwyższych lotów źródło, niemniej tamtejsi redaktorzy piszą o przejściu Jiriego Kovara, a także Alessandro Fei do M.Roma Volley jako "bardzo możliwych transferach" rzymskiego klubu. Można podważać wiarygodność w/w portalu, niemniej jeżeli okaże się to prawdą - będzie to bardzo inteligentne posunięcie ze strony działaczy Rzymu - w końcu trzech włoskich skrzydłowych w podstawowym składzie (drugim przyjmującym miałby być Ivan Zaytsev, który raczej na pewno zostanie w Romie). A jeszcze wczoraj pisałem o potencjalnym duecie przyjmujących w reprezentacji Włoch Zaytsev - Kovar... ;)

Co do Kovara jeszcze to mówi się jeszcze o jego transferze do Lube Banca Macerata, jednak nie mam wątpliwości, iż dla dalszego rozwoju tego siatkarza, zdecydowanie lepszym wyborem byłaby Roma. W klubie tym mający czeskie korzenie siatkarz miałby zastąpić coraz słabszego, od dłuższego czasu mocno kontuzjogennego, Alberto Cisollę. Z M.Roma Volley - jak doskonale wiecie - łączony jest również Łukasz Żygadło. Bardzo chciałbym, by Polak prowadził grę tego, mającego duże aspiracje klubu. Wydaje mi się jednak, iż tylko na nadziei się skończy...

Edit:

Jeszcze dopowiadając do mojego wcześniejszego posta nowe wieści jak zwykle znakomicie poinformowanego Lorenzo Dallariego...

Niedawno pisano również na tym forum o przejściu Thiago Alvesa do Serie A. Mówiło się wówczas o zainteresowaniu Brazylijczykiem największych włoskich klubów - Modeny, Cuneo czy Maceraty. Ostatecznie każdy z tych zespołów zatrudnił już bardzo dobrego przyjmującego, dlatego teraz dużo bardziej realne, iż zamiast do jednego z wspomnianych klubów, Thiago Alves trafi do dużo niżej notowanej, acz dosyć bogatej Valentii. Tam ma tworzyć duet przyjmujących z kimś z dwójki Luis Diaz - Matej Cernic, choć w sumie możliwe, iż żaden z tych zawodników ostatecznie nie trafi do Valentii - Diazem zainteresowana Werona, Cernic na oku Piacenzy.

Kovar możliwe, iż trafi do Modeny. Dallari nie pisze nic o zainteresowaniu duetem Kovar - Fei ze strony M. Roma Volley, oczywiście trudno zakładać, że jest to nieprawdziwa informacja... W kontekście przyszłości Alessandro Fei (powie mi ktoś w końcu jak to się odmienia? :) ) nadal padają plotki o jego przejściu do Modeny.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2011, o 22:16 przez Italiano, łącznie zmieniany 3 razy.
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: KadrO »

Italiano pisze: Z M.Roma Volley - jak doskonale wiecie - łączony jest również Łukasz Żygadło. Bardzo chciałbym, by Polak prowadził grę tego, mającego duże aspiracje klubu. Wydaje mi się jednak, iż tylko na nadziei się skończy...
Żygadło nie ma ambicji i zostanie w Trento. Inaczej. Ma chęci i ambicje na trofea, ale siedząc na ławce. :D
Ostatnio zmieniony 23 maja 2011, o 21:54 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: naprawdę musiałeś wszystko cytować?
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: dreamer »

Italiano pisze:...Z M.Roma Volley - jak doskonale wiecie - łączony jest również Łukasz Żygadło. Bardzo chciałbym, by Polak prowadził grę tego, mającego duże aspiracje klubu. Wydaje mi się jednak, iż tylko na nadziei się skończy...
Oczywiście, jak się skończy, to w tej chwili pewnie nawet sam Łukasz nie jest pewien. Mi jednak wydaje się, że może się skończyć tym, że Łukasz poprowadzi Romę. Są moim zdaniem ku temu logiczne przesłanki. Te przesłanki, to moim zdaniem głównie fakt, że Łukasz ma już swoje lata i w związku z pojawieniem się u steru polskiej reprezentacji AA, przytrafia mu się być może niepowtarzalna szansa na to, aby zagrać jeszcze przed końcem kariery na Igrzyskach Olimpijskich. Kartą przetargową w jego ręku może być oczywiście fakt, że będzie pierwszym rozgrywającym zespołu serie A i nie będzie można powiedzieć, że więcej czasu spędza na ławce niż na boisku.
Zresztą - pomijając nawet to czy dużo gra, czy więcej czeka w kwadracie dla rezerwowych, jest od długiego czasu drugą naszą siłą na rozegraniu - po Gumie. Niestety ale Grzegorz Łomacz który dostawał bajeczne szanse w kadrze i w klubie, swojej szansy na wybicie się nie wykorzystał.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: dreamer »

1. Piotr Gruszka oficjalnie na liście życzeń beniaminka z Ravenny
Z innych ciekawszych nowości warto wymienić:
2. Matej Cernic oficjalnie podpisał kontrakt z Vibo Valentia
3. Sasa Starović i Facundo Conte podpisali kontrakty z San Giustino

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
winiarska13
Posty: 21
Rejestracja: 17 maja 2009, o 23:40
Płeć: K

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: winiarska13 »

Piacenza zainteresowana jest również usługami Samuele Papiego.
Papi już właściwie jest w Piacenzie.
Kto wie jednak, czy sprowadzenie duetu Żekow - Nikołow ostatecznie nie zachęci do gry w Piacenzie Nikołaj Penczewa.
zachęcić to go już pewnie dawno zachęciło, jego klub rodzimy Pirin Balkanstroy jednak nie dostał konkretnej oferty od żadnego z włoskich klubów więc...

co do Pajenka to myślę, że jednak Modena, Alen prawdopodobnie uzgadnia już warunki kontraktu i mimo, że kibicuję Maceracie, to jednak wolałabym, żeby chłopak grał anie siedział na 3ciego w Lube choć jak czasami patrzę na Dragana to .... :P
a Kovar do Marche.
W kontekście przyszłości Alessandro Fei (powie mi ktoś w końcu jak to się odmienia? )
ot po prostu , Alessandro Feiego :)
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Italiano »

Papi już właściwie jest w Piacenzie.
... o czym w gruncie rzeczy pisałem. Z tym, iż już jestem uczulony, że we Włoszech rywalizacja tamtejszych klubów o zawodników jest nieco ostrzejsza niż w innych ligach. Dlatego też nie przesądzałbym jednoznacznie przejścia Papiego do Piacenzy - pomimo tego, że faktycznie mówi się o jego transferze do tego zespołu "jako prawie pewnym".
zachęcić to go już pewnie dawno zachęciło, jego klub rodzimy Pirin Balkanstroy jednak nie dostał konkretnej oferty od żadnego z włoskich klubów więc...
Z tego co się orientuję to Piacenza na poważnie jest zainteresowana Bułgarem. Podobno sprawa rozbija się o to, że działacze z Pirinu chcą pozostawić u siebie w klubie na jeszcze jeden, dwa sezony Penczewa, podczas gdy Piacenza chciałaby mieć go w swoich szeregach już teraz. Ot, co plotka...
ot po prostu , Alessandro Feiego
No własnie mój kolega polonista mi mówił, iż Feiego to wg niego niepoprawna forma.

Pozdrawiam :)
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
winiarska13
Posty: 21
Rejestracja: 17 maja 2009, o 23:40
Płeć: K

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: winiarska13 »

Z tym, iż już jestem uczulony, że we Włoszech rywalizacja tamtejszych klubów o zawodników jest nieco ostrzejsza niż w innych ligach. Dlatego też nie przesądzałbym jednoznacznie przejścia Papiego do Piacenzy
no ja piszę co mi mówi mój przyjaciel z L'adige. w sumie jeszcze się nie pomylił, łącznie z Jaroszem w Latinie więc zaufam mu i tym razem.
Z tego co się orientuję to Piacenza na poważnie jest zainteresowana Bułgarem. Podobno sprawa rozbija się o to, że działacze z Pirinu chcą pozostawić u siebie w klubie na jeszcze jeden, dwa sezony Penczewa, podczas gdy Piacenza chciałaby mieć go w swoich szeregach już teraz. Ot, co plotka...
widzisz, a ja na stronach bułgarskich wyczytałam, że działacze z Pirinu wielce zdziwieni, że tyle zamieszania wokół Penczewa a do tej pory nikt żadnych poważnych propozycji im nie przedstawił - co gazeta i kraj to inna opowieść ;)
No własnie mój kolega polonista mi mówił, iż Feiego to wg niego niepoprawna forma.
akurat tak się składa, że i ja jestem po tychże studiach i wg mnie forma jest poprawna. włoskie nazwiska zakończone na -i, odmienia się własnie w ten sposób.

Pozdrawiam .

aaa no i Jakub Jarosz w Latinie. świetne posuniecie z jego strony, wręcz jestem dumna z chłopaka. nigdzie indziej nie nauczy się tyle co we Włoszech a jeśli chce się rozwijać to nawet w zespole , który pewnie ligi nie zawojuje, da radę to zrobić. gdzie indziej można poprawić technikę jak nie w Italii... gratulacje Jakubie.
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Italiano »

winiarska13 pisze:no ja piszę co mi mówi mój przyjaciel z L'adige. w sumie jeszcze się nie pomylił, łącznie z Jaroszem w Latinie więc zaufam mu i tym razem.
Ale ja również w pełni wierzę, czytując prasę, różne portale, fora - że Papi przejdzie ostatecznie do Piacenzy. Nauczony doświadczeniem włoskiego mercato jednak nie przesądzałbym tego transferu w 100%... Chyba, że wiesz o czymś, o czym my/ja nie wiem/wiemy?
akurat tak się składa, że i ja jestem po tychże studiach i wg mnie forma jest poprawna. włoskie nazwiska zakończone na -i, odmienia się własnie w ten sposób.
Z wykształcenia jestem "stricte" ścisłowcem, więc pozostaje mi tylko w przyszłości ustosunkować się;-) Koniec tego "lingwistycznego" wątku...
aaa no i Jakub Jarosz w Latinie. świetne posuniecie z jego strony, wręcz jestem dumna z chłopaka. nigdzie indziej nie nauczy się tyle co we Włoszech a jeśli chce się rozwijać to nawet w zespole , który pewnie ligi nie zawojuje, da radę to zrobić. gdzie indziej można poprawić technikę jak nie w Italii... gratulacje Jakubie.
Latina, gdzie przynajmniej na początku sezonu Jarosz będzie podstawowym atakującym, gdzie będzie miał tak znakomitego trenera jak Silvano Prandi, to wybór najlepszy z możliwych.. Jeżeli Jarosz po pobycie we Włoszech nie zacznie grać na miarę swojego potencjału, to już nigdy nie będzie grać na jeszcze do niedawna oczekiwanym od niego poziomie.
co do Pajenka to myślę, że jednak Modena, Alen prawdopodobnie uzgadnia już warunki kontraktu i mimo, że kibicuję Maceracie, to jednak wolałabym, żeby chłopak grał anie siedział na 3ciego w Lube choć jak czasami patrzę na Dragana to ....
No i ostatecznie Słoweniec zagra w Maceracie. W Polsce oczywiście zostałby okrzyknięty siatkarzem bez ambicji... Jiri Kovar blisko Maceraty - w przyszłym sezonie Lube będzie miało niesamowicie silny skład. Oczywiście zakładając, że Parodi względnie szybko się wykuruje i ostatecznie uda się sprowadzić Exigę (na co wszystko wskazuje). Robert Horstink blisko Modeny...
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: weary_skier »

Kto będzie drugim atakującym Latiny obok Jarosza?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Italiano »

weary_skier pisze:Kto będzie drugim atakującym Latiny obok Jarosza?
Na dziś trudno powiedzieć... Wszystko wskazuje na to, iż w Latinie dojdzie do gruntownej przebudowy i większość ubiegłorocznego składu zostanie wymieniona. Jak na razie do zespołu dołączył oprócz Jarosza tylko reprezentacyjny libero, Daniele De Pandis.

W ubiegłym sezonie rezerwowym atakującym był bardzo doświadczony Leondino Giombini. Gdyby Giombini został w Latinie, to nie mam wątpliwości, że w wypadku słabej gry Jarosza, Prandi postawiłby na tego atakującego. Nic mi nie wiadomo jednak nt. pozostania 36-latka w Latinie. Może ktoś wie więcej na ten temat?
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Italiano »

Przede wszystkim to na blogu Pasiniego można przeczytać, iż Andrea Sala jest blisko transferu do Modeny. Ciekawe, kto w wypadku transferu Sali trafiłby jeszcze do Modeny. Sala to bardzo dobry, a w mojej opinii, dosyć niedoceniany siatkarz. Znakomity w ataku, bardzo dobry w bloku, potrafiący mocno zaserwować, acz nieregularny w zagrywce. W czasach gry w Monzie był jednym z najlepszych środkowych Serie A1, gdy trafił do Trentino zaczął z racji mocnej konkurencji grać mniej...

Ciekawy zespół za to budowany jest w Ravennie. Do drużyny na samym początku dołączył Rodrigo Quiroga, następnie podpisano kontrakt z Piotrem Gruszką, a dziś poinformowano o zatrudnieniu solidnego Amerykanina Theodore Brunnera. Brunner najprawdopodobniej będzie tworzyć duet podstawowych środkowych z rewelacją ubiegłego sezonu A2, Stefano Mengozzim. Jeżeli potwierdzi się to, o czym spekuluje się od kilku dni, czyli ostatecznie do Ravenny trafi Rolando Despaigne, to Ravenna będzie mieć bardzo solidne zestawienie. Na libero na co wszystko wskazuje grać będzie solidny Matteo Tabanelli. O ile ewentualny duet Despaigne - Quiroga wydaje się mocno perspektywiczny, znakomicie dobrany i ogólnie rzecz ujmując bardzo ciekawy, o tyle można mieć wątpliwości, co będzie w stanie pokazać Gruszka. Piotrek w ostatnich dwóch sezonach nie potrafił nawiązać do formy z pamiętnych Mistrzostw Europy, głównie przez problemy zdrowotne, jednak fakt pozostaje faktem. Jeżeli Gruszka nie będzie w stanie się odbudować we Włoszech, to dla Ravenny może być wielka wpadka, tym bardziej, jeśli nie uda im się zatrudnić odpowiedniej klasy rezerwowego atakującego. Dlatego widziałbym w tym zespole wspominanego już przeze mnie Leondino Giombiniego.

Thiago Alves w Valentii (poniżej link do tej informacji). Co dosyć ciekawe, Murilo Endres w podobnym wieku co teraz Thiago rozpoczynał swoją przygodę z włoską siatkówką, również w Valentii. Alves, wierząc opiniom, iż jest bardzo dobrym przyjmującym, wraz z Matejem Cerniciem (który moim zdaniem we Włoszech, jeżeli ominą go kontuzje, szybko wróci do formy) tworzyć będzie bardzo ciekawy defensywny duet przyjmujących.

Stefano Patriarca w Weronie. Pomimo problemów finansowych, Werona chyba znowu zbuduje interestujący skład. Oprócz młodego Włocha do tej drużyny dołączył przecież Mitja Gasparini. Jeżeli jeszcze uda się sprowadzić Luisa Diaza, którego nazwisko wymieniane jest w kontekście tej drużyny, to być może znowu Werona będzie w stanie walczyć o Playoffy.

http://dal15al25.gazzetta.it/post/24632 ... ano-a-vibo
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Italiano »

Napisałem długi post, który mi się skasował, więc teraz mocno w skrócie...

Na początku ciekawe info dotyczące Treviso i Romy:
News from Treviso: It seems Sisley's head manager Benetton and MRoma's Mezzaroma are negotiating in order to build up a top-class team which would include the majority of Treviso's roster. Annoyed players are also requesting news about their future: something will happen shortly...
Na dziś istnieją dwie możliwości co do Treviso. Albo Sisley zostanie zgłoszony do A1 i o jego składzie stanowić będą młodzi zawodnicy, prawdopodobnie juniorzy, albo też Treviso w ogóle nie zostanie zgłoszone do A1.

Najlepszy środkowy ligi francuskiej, Jakub Vesely w Modenie, być może Czech pójdzie gdzieś na roczne wypożyczenie. To bardzo istotna informacja dla Jastrzębia, ponoć zainteresowanego Bjelica. Modena jest zainteresowana Serbem, jeżeli Vesely zostanie w Modenie, to w dużym stopniu wyklucza to transfer Bjelicy do tego klubu. A w takim wypadku JW traci dużego konkurenta jeżeli chodzi o zatrudnienie Bjelicy.

Matthijs Verhanneman zostanie wypożyczony z Trento, zainteresowana Belgiem jest Ravenna, klub Piotrka Gruszki. Oprócz Verhannemana, do Ravenny z Trentino na wypożyczenie miałby trafić jeszcze Nicola Leonardi. Drugim atakującym Ravenny ma być za to Stefano Moro i wobec niepewnej dyspozycji Gruszki, jest to znakomity transfer...
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: Italiano »

Teraz natrafiłem na wpis Pasiniego, więc dopowiadając do wcześniejszego posta...

Pasini pisze, że do Romy z Treviso trafić by mieli Maruotti, Farina, Bjelica, Boninfante i być może Fei, jednak ten ostatni nadal jest łączony z Modeną. Jiri Kovar miałby przejść do Maceraty. Co do Feia jeszcze, to spotkałem się z informacją, że jego przejście do Modeny oznacza odejście Angela Dennisa. Andrea Sala blisko Modeny, przyszłość Treviso nadal nieznana...
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: Transfery przed sezonem 2011/12

Post autor: madlark »

Papi podpisał dwuletni kontrakt z Morpho Copra Piacenza
http://www.s-w-o.pl/index.php/serie-am- ... -koszulke/
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”