Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2012/13

krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2012/13

Post autor: krzysiu »

Jak dobrze zrozumiałem włoski to w Trento będzie grał Mastrangelo.
erwin
Posty: 35
Rejestracja: 15 wrz 2011, o 10:05
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2012/13

Post autor: erwin »

Dobrze zrozumiałeś. Tzn. klub jeszcze tego nie potwierdził, ale prawdopodobnie tak właśnie się stanie.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2012/13

Post autor: dreamer »

Argentyński rozgrywający Martin Alberto Kindgard zagra w przyszłym sezonie w Castellana Grotte.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2012/13

Post autor: krzysiu »

Niewiem czy dobrze zrozumiałem po włosku , ale Luigi Mastrangelo jednak nigdzie się nie wybiera i przedłuży kontrakt z Cuneo
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2012/13

Post autor: dreamer »

Intryguje mnie koncepcja Modeny na rozegraniu. Wygląda na to, że stawiają na 23letniego Michała Baranowicza, a jego zmiennikiem ma ponoć być 21letni, nie mający żadnego doświadczenia w Serie A, Riccardo Pinelli.
Aż nie chce mi się wierzyć, że klub przy tej dwójce (tylko) zostanie. Uważam, że nie jest przypadkiem to, że ciągle po stronie zawodników którymi Modena jest zainteresowana znajduje się nazwisko francuskiego rozgrywającego Carlettiego. Sądzę, że zabiegają o jego przyjście a wtedy Pinelli prawdopodobnie pójdzie na wypożyczenie.

dreamer
PS
Przy okazji, chyba straciłem jakieś ważne wydarzenia w Serie A kobiet...
Kiedy Alexis Crimes przeszła operację zmiany płci?
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
damianho
Posty: 746
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2012/13

Post autor: damianho »

Co sądzicie o typowo włoskim składzie Copry Piacenza ? jak dla mnie przydałby się ten Simon i skład w miarę mocny tylko przyjecie wiekowe :P
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2012/13

Post autor: dreamer »

Szczerze mówiąc, to nie wiem, czy skład z kluczowym zawodnikiem tej drużyny - rozgrywającym De Cecco z Argentyny i środkowym Holtem z USA można nazwać typowo włoskim, tym bardziej, że w odwodzie na przyjęciu jest jeszcze Słowak Ogurcak, który jest wyjątkowo solidnym ligowcem - jednym z najrówniej grających jak sięgam pamięcią do różnych klubów w jakich grał.
Zgadzam się, że do Holta na środku przydałby się Simon. Kubańczyk znacznie podniósłby jakość środka siatki.
Nie zapominajmy też, że to jeszcze nie koniec transferów i możliwe jest jeszcze dojście do drużyny ciekawych zawodników zagranicznych (lista kandydatów jest w tabeli na volleyball.it).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
damianho
Posty: 746
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2012/13

Post autor: damianho »

ja widzę tylko Simona w obrębie zainteresowań Copry. Ale jest tych obcokrajowców 3 jak na razie a może być 4, a w tamtym sezonie było ich dużo dużo więcej ;)
ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2012/13

Post autor: ArsMoriendi »

Novica Bjelica zmienił Romę Volley na Fenerbace . A tak a propos tego gracza, to dlaczego nie gra on w kadrze narodowej? Tak samo jak Marko Samardzić?
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2012/13

Post autor: PvK »

A ja mam pytanie, co dalej z Exigą? Wiadomo gdzie będzie grał?
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2012/13

Post autor: Chal »

ArsMoriendi pisze:Novica Bjelica zmienił Romę Volley na Fenerbace . A tak a propos tego gracza, to dlaczego nie gra on w kadrze narodowej?
O ile dobrze pamiętam, to przegrał rywalizację z Podrascaninem i Stankoviciem i nie mógł się pogodzić z rolą rezerwowego.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
georgu
Posty: 18
Rejestracja: 7 maja 2010, o 12:01
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2012/13

Post autor: georgu »

Bjelica to raczej przegrywal rywalizacje z Podrascaninem i Gericiem niz ze Stankoviciem :-P
Awatar użytkownika
Arogancja
Posty: 369
Rejestracja: 6 sie 2008, o 18:48
Płeć: K

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2012/13

Post autor: Arogancja »

Sorry, za kontynuowanie offtopa, ale było tak, że on przegrywał z całą trójką. Zresztą, parę słów o tym tutaj: http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/200 ... twa-europy. Generalnie był jakiś kwas z Kolakovicem. Nie zmienia to faktu, że dla Fenerbahce to kolejne potężne wzmocnienie. Środkowy kompletny, do tego wciąż w bardzo dobrym wieku dla siatkarza i na dodatek niezmęczony grą w kadrze. W kontekście ligi włoskiej chyba można więc mówić o stracie. Ale pewnie Bjelica tani nie jest, do tego obcokrajowiec.
kon
Posty: 162
Rejestracja: 28 maja 2010, o 21:03
Płeć: M
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2012/13

Post autor: kon »

Transfer nietypowy, ale jakby się uprzeć, to z definicją transferu jak najbardziej zgodny ;) :

http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/3 ... a-mikasami
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2012/13

Post autor: Chal »

dreamer pisze:Muszę przyznać, że bardzo zainteresowała mnie informacja o zakontraktowaniu przez Tonno Callipo Vibo Valentia młodego, mającego 22 lata (200 cm wzrostu) amerykańskiego przyjmującego włoskiego pochodzenia - Antonio Chalmers Ciarelli. Włoski klub będzie jego pierwszym klubem poza zespołami uniwersyteckimi. W Stanach Zjednoczonych ostatnio reprezentował barwy drużyny z University of Southern California (ten sam, w którego żeńskim zespole swego czasu wspaniale rozwinęła się nasza Joanna Kaczor). Chalmers podpisał z włoskim klubem dwuletni kontrakt.

dreamer
Koniec końców Ciarelli (o ile dobrze zrozumiałem przez translator ze względów osobistych) w Valentii jednak nie zagra: http://www.volleytonnocallipo.com/news. ... 088&tipo=1
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2012/13

Post autor: dreamer »

Ravenna rozwiązała kontrakt z reprezentantem USA Seanem Rooneyem, gdy badania wykazały bardzo zły stan jego prawego barku po turnieju olimpijskim. Przewiduje się, że na wyleczenie zdiagnozowanych dolegliwości zawodnik będzie musiał poświęcić 3-4 miesiące. To właśnie było podstawą do rozwiązania kontraktu.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
kassandra
Posty: 119
Rejestracja: 8 lip 2011, o 07:24
Płeć: K

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2012/13

Post autor: kassandra »

w obliczu tego co piszesz, dobrze się stało, że Rooney wybrał Włochy, a nie Zaksę.
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Serie A mężczyzn: transfery przed sezonem 2012/13

Post autor: PvK »

Badania robione w USA, czy w klubie? ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”