Mercato '15 pań i panów

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Mercato '15 pań i panów

Post autor: StanLee »

Nie chce mi się sprawdzać, czy każdy ten transfer został potwierdzony, w każdym bądź razie volleyball.it ma wyboldowane:

Lucas: Sesi -> Modena
Grebennikov: Friedrichshafen -> Treia
Juantorena: Halkbank -> Treia
Christenson: USC Trojans -> Treia
Blengini: Latina -> Treia
Starović: Latina -> Werona

Odeszli Kurek, Henno, Deroo, Mario, Ostapienko. Mówi się, że do Perugii pójdzie Urnaut, Birarelli i Giuliani, bardzo poważną ofertę z Japonii ma mieć Kazijski, Cebulj ma oferty z Modeny, Trentino, Werony i z zagranicy, do tej samej Werony miałby trafić Baranowicz lub Travica. Werona może mieć super skład, bo kontrakty przedłużyli Anzani, Zingel, Sander i Pesaresi, a Starović miał rewelacyjny poprzedni sezon.

Fabris: Modena -> Novara
C. Bosetti: Stambuł -> Novara
Barbolini: Stambuł -> Casalmaggiore
Mazzanti: Casalmaggiore -> Conegliano
Ortolani: Casalmaggiore -> Conegliano
ROBINSON: Casalmaggiore -> Conegliano
Mencarelli: Club Italia -> Busto
Hagglund: Impel -> Busto
Diouf: Bergamo -> Modena
Horvath: Rabita -> Mdena
Scuka: nie wiem co to za klub -> Modena
Lo Bianco: Fener -> Bergamo
Barcellini: Bergamo -> Montichari
Van de Yver: Cannes -> Firenze
Vanzurova: Scandicci -> Firenze
Perinelli: Modena -> Firenze
Leonardi, Marcon: Busto -> Piacenza
Bauer: Fener -> Piacenza
Belien: Schweriner -> Piacenza
Ognjenović: Chemik -> Piacenza
Rondon: Modena -> Scandicci
Merlo: Bergamo -> Scandicci
Nikolova: Conegliano -> Scandicci

Piccinini ma oferty z kilku klubów, do Bergamo miałyby iść Barun i Merlo. No i z Novary odeszła Hill. :(
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Noworoczny »

Widzisz, zamiast wymyślać mi od Realisty, byś się zastanowił, jakie wybrać kryterium, aby choć odrobinę zobiektywizować porównanie ligi polskiej i włoskiej. To miało na celu proponowane przeze mnie porównanie, z której ligi więcej zawodników wyciągnęli/próbowali wyciągnąć Rosjanie.

Nie da się ukryć, że na następny sezon import Włoskich drużyn wygląda imponująco: nr 16, Żenia, Torena, Majka, to wszystko najwyższa klasa światowa. Do Polski: Kypek, The Rock, Tillie, Tyciutki to zdecydowanie poziom niżej.

Z niecierpliwością oczekuję włosko-polskich pojedynków.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: StanLee »

To się okaże, bo jak Matej wybierze jeny zamiast Radostina to różnie może być.

A jak chcesz to zobiektywizować? Wg mnie (poziom sportowy) w poprzednim sezonie mistrz Polski > mistrz Włoch, wicemistrz Polski < wicemistrz Włoch, trzeci zespół Polski >> trzeci zespół Włoch, 4. zespół Włoch >> 4. zespół Polski, 5-6 zespół Polski << 5-6 zespół Włoch, 7-8 zespół Polski = 7-8 zespół Włoch. Widzisz, tak zobiektywizowałem, że rzuciłem kilka subiektywnych uwag. Każdy uważa co tam sobie uważa za słuszne, ciężko przekonywać...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: StanLee »

Castellani ma trenować Perugię, Kazijski jedną nogą w Japonii... Lama to super trener w klubach jednak... Zupełnie zapomniałem, w kontekście nowego klubu Cebulja, że Giani jest trenerem reprezentacji Słowenii...
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Mateusz1993 »

StanLee pisze:Castellani ma trenować Perugię, Kazijski jedną nogą w Japonii... Lama to super trener w klubach jednak... Zupełnie zapomniałem, w kontekście nowego klubu Cebulja, że Giani jest trenerem reprezentacji Słowenii...
Szkoda, jak Matej wyjedzie do Azji. Rozumiem, że ostatnim fragmentem sugerujesz gdzie Słoweniec trafi. Dobre transfery przeprowadziła by wówczas Werona. Bo ma przyjść jeszcze rozgrywający: Travica lub Baranowicz. A na ataku Starovic po bardzo dobrym sezonie- ciekawe czy przyszły będzie potrafił zagrać na podobnym poziomie. Ciekawe gdzie trafi Urnaut. Bo była kiedyś plotka o Lube. Ale tam limity nie pozwolą. Swoją drogą niech nie popełniają błędów Modeny i swoich z zeszłego sezonu i zakontraktują jakiegoś porządnego młota. Muszą wytężyć poszukiwania.
Jeszcze co do transferów do Perugia ma szansę się znacząco wzmocnić: Lucek-Atan, a na środku mają Butiego i z tego co widziałem Birarelli przychodzi, wówczas limity mają spełnione i mogą mieć na przyjęciu dwóch obcokrajowców jeśli jednym ma być Fromm to ciekawe kto drugim, przydałby się ktoś z dobrym przyjęciem.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: niepoinformowany »

Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: ldz »

po włosku ja nie panimaju, ale wydaje mi się, że to oficjalne potwierdzenie Christensona w Lube:
http://www.lubevolley.it/fotonews/foton ... sp?ID=3153
niezłą pakę szykują.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Mateusz1993 »

ldz pisze:po włosku ja nie panimaju, ale wydaje mi się, że to oficjalne potwierdzenie Christensona w Lube:
http://www.lubevolley.it/fotonews/foton ... sp?ID=3153
niezłą pakę szykują.
Tak, tak pisałem o Christensonie w innym temacie, że przychodzi.
Co do paki to fakt racja, ale jeśli nie będzie porządnego atakującego to z planu bycia potęgą nic nie wyjdzie. Więc tutaj na tę pozycje muszą wyciągnąć, jakiegoś na prawdę klasowego atakującego. Szkoda, że z tym Zajcewem nie wyszło, ale ponoć na zapytaniach się skończyło i wcale tak blisko jak sugerowała prasa (i na to się złapałem, mocno na to licząc) nie było.
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: MaciejJoker »

Jakieś podsumowanie aktualnych składów i transferów ktoś przygotuje ?


LUBE: Christenson (USA), Sabbi???, Juantorena, Parodi/Kovar???, Podrascanin (SRB), Stanković???, Grebennikov (FRA) (L) trener: Glengini

MODENA: Bruno, Vettori, N'Gapeth (FRA), Petrić (SRB), Lucas (BRA), Sala, Rossini (L) trener: Lorenzetti

TRENTINO: Gianelli, Djurić, Kaziyski???, Lanza, Sole (ARG), Birareli, Colaci (L) trener: Stojczew

PERUGIA: De Cecco (ARG), Atanasijević (SRB), Fromm (GER), przyjmujący???, Buti, Beretta, Giovi (L) trener: Castelani
2012, 2013, 2015
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Mateusz1993 »

MaciejJoker pisze:Jakieś podsumowanie aktualnych składów i transferów ktoś przygotuje ?


LUBE: Christenson (USA), Sabbi???, Juantorena, Parodi/Kovar???, Podrascanin (SRB), Stanković???, Grebennikov (FRA) (L) trener: Glengini

MODENA: Bruno, Vettori, N'Gapeth (FRA), Petrić (SRB), Lucas (BRA), Sala, Rossini (L) trener: Lorenzetti

TRENTINO: Gianelli, Djurić, Kaziyski???, Lanza, Sole (ARG), Birareli, Colaci (L) trener: Stojczew

PERUGIA: De Cecco (ARG), Atanasijević (SRB), Fromm (GER), przyjmujący???, Buti, Beretta, Giovi (L) trener: Castelani
Trenerem Lube jest Blengini. Stankovic chyba odchodzi.
W Modenie w szóstce raczej Piano.
Matej z Trento odchodzi (najprawdopodobniej)- koniec współpracy z Rado? :D W jego miejsce przewidywany Urnaut. A Birarelli ma opuścić Trento na rzecz Perugii.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Aranger »

Na Wikipedii znowu ktoś popłynął :D http://pl.wikipedia.org/wiki/Tine_Urnaut
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Mateusz1993 »

Warto odnotować fajny transfer zespołu Ravenny. Do zespołu dołączył Van Garderen, szkoda, że żaden nasz klub się nie pokusił. W każdym razie po stracie Cebulja jest to ciekawy pomysł zastąpienia swojej gwiazdy. A do tego dołączyć ma Fedrizzi, na pewno mogą stworzyć ciekawy duet na przyjęciu. Co prawda nie wiadomo jeszcze gdzie przejdzie Klemen, ostatnio mówiło się o Weronie. Czekam też na informacje gdzie wyląduje Randazzo, bo już czas na lepszy klub. Miljkovic romansuje z Treią? ;)
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: krzysiu »

Możliwe, bo dostał włoskie obywatelstwo i jest zameldowany we Włoszech w Trei chyba
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: PJ_volleyball »

Birarelli w Perugii czyli potwierdziły sie doniesienia.
Trochę szkoda, bo jednak sporo tych sezonów w barwach Trento rozegrał (chyba 8). Wygrał Scudetto, Liga Mistrzów w następnym sezonie i odchodzi do Perugii.

Ciekawe co zrobi Trento.
Mówiło sie chyba cos o Mozdzonku, ale nie wiem czy to jakieś potwierdzone informacje.
Edyta

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Edyta »

PJ_volleyball pisze: Ciekawe co zrobi Trento.
Właśnie potwierdziło Djuricia 8-) (w sumie środkowy :P )
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Aranger »

Mówi się coś o przyjściu nowego przyjmującego do pary z Juantoreną do Trei ? W sumie jeżeli nie udało im się pozyskać jakiejś gwiazdy dużego formatu na tą pozycję, to nie dziwię się, że chcieli przedłużyć kontrakt z Kurkiem. Przy Grebennikovie i Juantorenie o przyjęcie tak czy siak nie musieliby się martwić, a w ataku byłby bardzo dobrym uzupełnieniem.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: niepoinformowany »

Grebennikov oficjalnie potwierdzony: http://www.lubevolley.it/fotonews/foton ... sp?ID=3155

Ciekawe, czy wezmą Ivana na atak.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: ldz »

StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: StanLee »

Czyli włoski atakujący (Miljković?) i środkowy (Diamantini?). Zaskakujący transfer, ale bardzo dobry.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Mateusz1993 »

Trochę zaskoczenie, bo myślałem, że Cebulj jednak bliżej jest Verony lub Trento lub ewentualny wyjazd za granicę. Tak czy inaczej transfer dobry. Pewnie teraz dołączy Miljkovic bo na obcokrajowca już sobie pozwolić nie mogą, no i na środek przydałby się ktoś lepszy niż Diamantini. Alletii np. mógłby być ciekawą opcją. Może Beretta? Pozostaje czekać co zrobią włodarze Lube, jak i Ci z Trento (przyjęcie), Perugia (przyjęcie), Verona (przyjęcie i rozegranie) no i czy Modena zakontraktuje lepszego atakującego (co do sukcesów w Europie czy we wzmocnionej Serie A jest konieczne).
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: PJ_volleyball »

Ciekawy transfer.
Dobrze, że w końcu trafił do mocnego klubu, który będzie walczył o najwyższe cele zarówno w swoim kraju jak i w Europie.

Odejście Kazijskiego przesądzone?
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: StanLee »

Mateusz1993 pisze:Trochę zaskoczenie, bo myślałem, że Cebulj jednak bliżej jest Verony lub Trento lub ewentualny wyjazd za granicę. Tak czy inaczej transfer dobry. Pewnie teraz dołączy Miljkovic bo na obcokrajowca już sobie pozwolić nie mogą, no i na środek przydałby się ktoś lepszy niż Diamantini. Alletii np. mógłby być ciekawą opcją. Może Beretta? Pozostaje czekać co zrobią włodarze Lube, jak i Ci z Trento (przyjęcie), Perugia (przyjęcie), Verona (przyjęcie i rozegranie) no i czy Modena zakontraktuje lepszego atakującego (co do sukcesów w Europie czy we wzmocnionej Serie A jest konieczne).
Po pierwsze, Diamantini jest na kontrakcie w Maceracie (tzn. jest ich wychowankiem, a oni podpisują bardzo długie kontrakty z młodymi graczami, więc pewnie dalej ma ważną umowę), a po drugie, to jest wyjątkowo zdolny jak na włoskie warunki środkowy i wydaje mi się, że w niedalekiej może być obok Anzaniego podstawowym środkowym reprezentacji, czego raczej nie można powiedzieć o kimś takim jak Beretta. I miałbym na uwadze, że mają Feiego w składzie, i o ile na ataku Fox gra jak gra, to na środku dalej może być wartościowym zawodnikiem.

Ja to jestem ciekaw tych plotek o Miljkoviciu, bo o ile ma te 36 lat, to jest jednak dalej bardzo dobry atakujący, a rok temu jak miał wsparcie Marshalla i Fontelesa, to miał w ogóle znakomity sezon (MVP Pucharu Challenge, wicemistrzostwo Turcji), zresztą w tym też był trzecim czy drugim najlepiej punktującym ligi. Wbrew temu co się mówi, granie w Turcji, gdzie dostajesz te 10 piłek na set najczęściej na podwójnym/potrójnym bloku zdecydowanie jest wymagające dla zawodników z takich zespołów jak Miljković i Fenerbahce, a skoro dalej gra na wysokim poziomie, to dla Lube mogłaby to być zaskakująco dobra opcja, zwłaszcza przy takim przyjęciu i lewym ataku.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Odp: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Chal »

Ale Ivan chyba wciąż nie będzie traktowany jako gracz krajowy?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Mateusz1993 »

StanLee pisze:[...]
Mea Culpa. Zapomniałem o Foxie. Jakby tak został to środkowy jak znalazł i to na dobrym poziome.
Noo tak Beretta nie wykorzystał trochę szans najpierw w Modenie, gdzie w drugiej fazie sezonu grał już lepiej, ale ten sezon w Perugii to już nie było to. Alletti to ciekawa kandydatura, ale jak mówisz, że Diamantini ma ważny kontrakt to pewnie ten transfer nie wchodził by w grę.
Chal pisze:Ale Ivan chyba wciąż nie będzie traktowany jako gracz krajowy?
Tak jako krajowy. wówczas mają już 2 "Włochów" w składzie i 4 obcokrajowców na boisku więc wówczas limity z głowy.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: StanLee »

To zależy czy mu papiery załatwią, mieliby taką mozliwość.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Mateusz1993 »

No tak racja:
To, co zrobiłem, nie oznacza automatycznie, że mogę występować we Włoszech jako normalny zawodnik. Moja sytuacja zmieniła się pod tym względem, że jeśli jakaś tutejsza drużyna zechce podpisać ze mną kontrakt, to może wszcząć procedurę, na mocy której będę mógł bronić jej nie jako obcokrajowiec - zaznaczył Miljković.
Co nie zmienia faktu, że pewnie szybko tak by się stało
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: MaciejJoker »

A co z Parodim, Kovarem, U. Kovacevicem, Petriciem, Frommem ?
Świetna liga zapowiada się.
2012, 2013, 2015
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Mateusz1993 »

MaciejJoker pisze:A co z Parodim, Kovarem, U. Kovacevicem, Petriciem, Frommem ?
Świetna liga zapowiada się.
Parodi i Kovar to rekowalescenci, obaj mają za sobą zabiegi. Z tego co wiem to Kovar chyba w Lube nie zostaje. Simone owszem, nie wygląda by odchodził.
Co do Serbów to Petric w Modenie zostaje, a Uros raczej odchodzi, mówi się właśnie o Perugii. Niemiec ma chyba kontrakt w Perugii
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: StanLee »

Z tego co pisze Boski Gianluca, Kazijski może zostać w Trentino, i wtedy te pomysły z Urnautem na szczęście ..., a do tego Kaliberda miałby iść do Perugii. Do tego Hooker w Casalmaggiore. Wprawdzie to Gianluca, więc znając życie Matej ma już bilety do Japonii, a Urnaut wczoraj zjadł obiad ze Stojczewem, ale ja jednak się połudzę, że Matej nie odbierze mi resztek sympatii do siatkówki i zostanie, zwłaszcza, że przyszły sezon Serie A (także u pań) zapowiada się z wielu przyczyn sensacyjnie interesująco. I tak będzie bardzo interesująco, ale ... Podobno dziś ma być potwierdzony Baranowicz w Weronie.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: ldz »

StanLee pisze:a do tego Kaliberda miałby iść do Perugii.
a on nie podpisał w Nowosybirsku?
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”