Mercato '15 pań i panów

serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: serek »

Do Nowosybirska przechodzi Sergiej Sawin.

Ja nie wierzę, że Matej puści się Stojczewowych portek i moim zdaniem zostanie jednak w Trento. Wciąż na wiele do zaoferowania siatkówce i niech nie jedzie robić za medialną małpę w Azji, ma jeszcze trochę czasu na takie przygody.
Co do pań - ostatni raz takie stężenie bardzo dobrych zawodniczek i ilości świetnych zespołów ze wspaniałymi trenerami na ławce to było chyba z 10 lat temu :) Tym bardziej szkoda, ze Asia Wołosz wybrała w tym sezonie grę z Ostrowcem, Bydgoszczą, Muszyną, Bielskiem itd. Z całym szacunkiem dla tych dziewczyn.
To ogromny błąd zawodniczki. Nie warto poświęcać w tak młodym wiek możliwości treningu i gry w lidze na najwyższym poziomie, w każdym meczu, dla kilku meczów w LM. Kuba Dolata powinien lepiej pokierować jej wyborem....
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: StanLee »

znając życie Matej ma już bilety do Japonii
:D
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: PJ_volleyball »

Wielka szkoda, ze Matej odchodzi z Trento.
Mam ogromny szacunek dla Bułgara, bo to naprawde kapitalny zawodnik. Oczywiście kariera siatkarza jakoś bardzo długa nie jest i rozumiem jego decyzje. Ale szkoda.

Zwłaszcza, ze Trento zdobyło Scudetto i wracało na wlasciwe tory.
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: serek »

Matej :(
cóż, mówi się trudno i kocha się dalej :D
Edyta

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Edyta »

Ja podobne odczucia miałam co do Igora, niby kocham dalej, tylko co z tego, skoro nie da się go teraz oglądać :x A nawet jakby się dało to żadna przyjemność z lania o głowę niższych Japońców.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Odp: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Chal »

Ivan potwierdzony w Lube, a tu taka cisza... http://www.worldofvolley.com/News/Lates ... -lube.html
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Edyta

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Edyta »

Bo Ivan to już dawno nie ten Ivan. Nie bardzo jest się czym podniecać poza kwestiami sentymentalnymi.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Odp: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Chal »

No, nie jest to już najlepszy atakujący na świecie, ale nadal bardzo dobry. W stosunku do Sabbiego na pewno jest to wzmocnienie.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Edyta

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Edyta »

Ivan jest przede wszystkim w tej chwili bardzo nierówny. Oczywiście miewa swoje dawne momenty, ale potrafi zagrać totalny piach. Nie wiem, czy bilans ogólnie wyjdzie lepiej niż z Sabbim. Ale miło będzie oglądać go znowu w koszulce Lube.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Chal »

Ale w Lube będzie miał duuuużo łatwiej, niż w Fener. Pierwszą armatą pewnie będzie Juantorena, Cebulj i środkowi też swoje w ataku dostaną. Biorąc pod uwagę, że nie udało się wyciągnąć Zajcewa, to lepszej opcji przy zachowaniu limitów (bo jak wnioskuję wystąpią o włoską licencję dla Ivana) nie było.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: StanLee »

Miljković to idealny przykład jak technika, warunki fizyczne (wielu miało lepsze) czy błędy własne (robił ich naprawdę wiele) są przeceniane w przypadku atakujących w obliczu regularności i żelaznej psychiki, i normalnie napisałbym, że 36-latek na ataku nie może być wiodącą postacią zespołu na tym poziomie, ale że to Ivan, to tego nie napiszę. Jeszcze ze dwa takie transfery (Cook w Padwie takim nie jest), to może jeszcze włączę, kiedyś, jakiś mecz Serie A, bo na razie Kazyński złamał moje nastoletnie serce...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: niepoinformowany »

Ja to wprost przeciwnie, ten sezon będę więcej i częściej oglądał. Zapowiada się znacznie lepiej niż poprzedni, oczywiście szkoda Kazijskiego, nie rozumiem tego transferu.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Camillo Marcotti

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Camillo Marcotti »

A co z Piacenzą?
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: timshel »

Kaliberda już oficjalnie w Perugii http://www.sirsafetyperugia.it/volley/2 ... i-perugia/
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: MaciejJoker »

timshel pisze:Kaliberda już oficjalnie w Perugii http://www.sirsafetyperugia.it/volley/2 ... i-perugia/
I pewnie będzie wymiatał. Strasznie mi szkoda JW i straconego sezonu 14/15.
2012, 2013, 2015
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: serek »

timshel pisze:Kaliberda już oficjalnie w Perugii http://www.sirsafetyperugia.it/volley/2 ... i-perugia/

Зачем морозный мне сибирский край
Поеду в тёплый итальянский рай :]
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: timshel »

A tymczasem Trento uzupełnia środek http://www.trentinovolley.it/lang/IT/ev ... 18334.html
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Noworoczny »

No, gość, którego zwalniają z trzeciej drużyny polskiej ligi jest zatrudniany u mistrza Włoch. Z niecierpliwością czekam na najbliższą edycję ligi mistrzów i pytam otwarcie Idz i StanaLee, jaki wynik Trydentu będzie uznany za sukces? F4? 1/3? Wyjście z grupy?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: niepoinformowany »

Nędznie w tym Trento skoro Birarallego zamieniają Van de Voorde, w dodatku odejście Mateja. Czy Gianelli jest szykowany na 1 sypacza już teraz?

Na tę chwilę to Modena z Maceratą faworytami, może nawet murowanymi, do finału. Bo chyba tylko Perugia może im zagrozić.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: PJ_volleyball »

Widzieliscie jak w tym sezonie w Latinie prezentował się Van De Voorde, czy tak o sobie piszecie?
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Mateusz1993 »

Noworoczny pisze:No, gość, którego zwalniają z trzeciej drużyny polskiej ligi jest zatrudniany u mistrza Włoch. Z niecierpliwością czekam na najbliższą edycję ligi mistrzów i pytam otwarcie Idz i StanaLee, jaki wynik Trydentu będzie uznany za sukces? F4? 1/3? Wyjście z grupy?
Ciężko stwierdzić gdy skład jeszcze nieznany. Z Matejem i Birą czyli składem z tego sezonu do pewno celowali by w Final Four. A tak, trzeba czekać na przyjmującego.
niepoinformowany pisze:Nędznie w tym Trento skoro Birarallego zamieniają Van de Voorde, w dodatku odejście Mateja. Czy Gianelli jest szykowany na 1 sypacza już teraz?

Na tę chwilę to Modena z Maceratą faworytami, może nawet murowanymi, do finału. Bo chyba tylko Perugia może im zagrozić.
Tak Gianelli ma być pierwszym sypaczem. Bardziej Macerata i dopiero później Modena, choć niby ma dojść Zlatanov i to by by ciekawy transfer, choć mimo wszystko zaskakujący.
Verona może mieć ciekawy zespół, już mają m.in. Sandera, Anzaniego, Zingela- wszyscy przedłużyli kontrakty, doszedł Starovic (po bardzo dobrym sezonie), ma przyjść Baranowicz lub Travica i tylko rozsądny przyjmujący i powalczą o czwórkę.
PJ_volleyball pisze:Widzieliscie jak w tym sezonie w Latinie prezentował się Van De Voorde, czy tak o sobie piszecie?
Powiem, że grał bardzo dobrze, kapitalnie na bloku, ale mimo wszystko do ekipy mistrza Włoch można by oczekiwać lepszego transferu, choć na dobrą sprawę, może budżet nie jest z gumy i widocznie na środku przyoszczędzą, a blok VdV powinien zapewnić bardzo dobry.
Nie krytykuje przyjścia Belga do Trento, ale po prostu głośno myślę czy nie było opcji pozyskania kogoś mocniejszego.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: ldz »

Mateusz1993 pisze:
Noworoczny pisze:No, gość, którego zwalniają z trzeciej drużyny polskiej ligi jest zatrudniany u mistrza Włoch. Z niecierpliwością czekam na najbliższą edycję ligi mistrzów i pytam otwarcie Idz i StanaLee, jaki wynik Trydentu będzie uznany za sukces? F4? 1/3? Wyjście z grupy?
Ciężko stwierdzić gdy skład jeszcze nieznany. Z Matejem i Birą czyli składem z tego sezonu do pewno celowali by w Final Four. A tak, trzeba czekać na przyjmującego.
to samo chciałam napisać, ino nie zdążyłam ;) poza tym tak Cię Noworoczny ostatnio użyłam jako przykładu, to nie to, że jestem jakąś zagorzałą fanką Stoycheva ;) Wyniki go bronią, bronią też Andrzeja Kowala i pewno paru innych się znajdzie za przykład. Wnioski każdy niech wyciąga sam :)
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Noworoczny »

Matt pisze:Ciężko stwierdzić gdy skład jeszcze nieznany.
No, ale niezależnie od składu każdy zawodnik notuje u Stojczewa wielki progres i gra najlepszą siatkówkę w swojej karierze.
ldz pisze:Wyniki go bronią
Wg mojej teorii bronią Torenę, nie jego. Np. w ub. roku skończyło się na półfinale pucharu drugiej kategorii.

Dlatego moje pytanie wciąż pozostaje aktualne. Jeśli nie do Ciebie, to do StanaLee (-:
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: StanLee »

Noworoczny pisze:No, ale niezależnie od składu każdy zawodnik notuje u Stojczewa wielki progres i gra najlepszą siatkówkę w swojej karierze.
Skąd taki pomysł?

A co do pytania, to skład na 5. miejsce w samej lidze.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: PJ_volleyball »

Gozde Yilmaz w Busto.

Całkiem ciekawy transfer. Poprzednie zawodniczki, które przyszły przed Turczynka na kolana nie rzucały.
No cóż. Busto po odejściu trzonu zespołu już takie mocne nie będzie, a szkoda.

Co do Gozde to fajnie, że wybrała klub, w którym będzie grała.
Już taka bardzo młoda nie jest, ale ma całkiem duży potencjal i jeszcze spore rezerwy. Fajnie pokazała się w ważnych meczach Eczacibasi w Final Four LM, kiedy Neslihan grała slabiutko. Dobre warunki fizyczne.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: StanLee »

Pojawila się informacja, że Russell ma isc do Perugii, a Edgar do Ravenny. Pierwsze mam nadzieje, ze sie nie spelni, drugie to chyba tylko plotka.
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: serek »

Ciekawe, jak sobie poradzi w meczach z Polską ;)
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Mateusz1993 »

StanLee pisze:Pojawila się informacja, że Russell ma isc do Perugii, a Edgar do Ravenny. Pierwsze mam nadzieje, ze sie nie spelni, drugie to chyba tylko plotka.
Nie wiem czy Aaron nie powinien zacząć od zespołu gdzie miałby pewne miejsce w 6, a w Perugii różnie mogłoby z tym być, bo Fromm rozegrał przyzwoity sezon, a zdrowy Kaliberda (z grą sprzed kontuzji, to jednak powinien być pewniak). Co do Edgara nie obraziłbym się jakby to była prawda, teraz zarobił poatakował nad blokiem w Korei czas na poważne granie ;)
serek pisze:Ciekawe, jak sobie poradzi w meczach z Polską ;)
Również jestem ciekaw, (bo z tego co pisałaś) Sander ma jeszcze nie grać, więc Russell zamelduje się w szóstce, raczej jestem spokojny o jego postawę, ale zawsze jakiś znak zapytania jest.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: StanLee »

To z Edgarem to raczej plotka wg mnie, bo Ravenna miała jakieś problemy finansowe, mają zbudowac młody skład (wypożyczyli młodziutkiego Polo który za kilka lat powinien stanowić o sile kadry na tej pozycji z Anzanim i Diamantinim), a tu miałby przychodzić atakujący z Korei, gdzie pewnie sporo zarabiał.

Russell potrzebuje grania w szóstce na poważnym poziomie, w Perugii ma zapewnione tylko to drugie. Z innej strony wydaje mi się, że mógłby wywalczyć miejsce w szóstce kosztem Fromma, bo mając Kaliberdę i De Cecco chcesz grać inaczej niż sposób gry który narzucają tacy przyjmujący typu Fromma. Tak czy siak rok z kiepsko grającym Vujeviciem byli blisko F4 LM i taja od finału ligi, to z Kaliberdą i Birarellim mogą na poważnie się liczyć w walce o scudetto. Russell niech wybierze Weronę.

A co do pary Van de Voorde - Sole, to na podstawie poprzedniego sezonu to byłaby w mijającym roku najlepsza para środkowych u nas w lidze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”