Mercato '15 pań i panów

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Noworoczny »

StanLee pisze:A co do pytania, to skład na 5. miejsce w samej lidze.
No tak, ale ja pisałem o LM. Więc na jaką fazę LM Trydent ma squad a która faza będzie sukcesem możliwym dzięki złotemu dotknięciu genialnego Radzia.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: krzysiu »

http://www.worldofvolley.com/News/Lates ... erona.html
to ładny skład będzie w Veronie :)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: StanLee »

Russell na dwa lata w Perugii.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Kamil92 »

Bardzo ciekawy transfer. Widać, że Amerykanie chcą podnosić swoje umiejętności przed IO. Perugia ma w tym momencie bardzo mocny skład i tak sobie myślę, że jak Kaliberda wróci do formy, to Fromm może sobie posiedzieć na ławce.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: StanLee »

Kamil92 pisze:Bardzo ciekawy transfer. [Widać, że Amerykanie chcą podnosić swoje umiejętności przed IO. Perugia ma w tym momencie bardzo mocny skład i tak sobie myślę, że jak Kaliberda wróci do formy, to Fromm może sobie posiedzieć na ławce.
Russell musiał iść gdziekolwiek. ;) Zaś Perugia może mieć problem jeżeli Kaliberda nie wróci do formy, tyle, że z Niemcem w dobrej formie są dużo lepsi jak przed rokiem. I Pączek też się cieszy, bo ma w końcu przyjmujących z którymi można grać szybko...
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: PJ_volleyball »

Jak na razie Kaliberda po tych problemach z barkiem na IE w Baku gra na libero.

Kapitalny ruch Perugii.
Muszę przyznać jednak, że liczylem na Russella w Veronie. Verona wzięła Kovacevica, a myślałem że może Giani ściągnie sobie Urnauta.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Chal »

Ale Russella w parze z Frommem to ja jakoś nie widzę, a Kaliberda to jednak jest pewien znak zapytania.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: StanLee »

Giani jakiś czas temu już mówił, że mu się Urnaut dublowałby z Sanderem.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: timshel »

Baranowicz oficjalnie w Weronie, a skoro przy rozgrywających jesteśmy, Corvetta drugim sypaczem Lube.

E: O ile dobrze rozumiem, Diamantini wypożyczony na rok do Padwy http://www.pallavolopadova.com/news/pad ... iamantini/
Learn to love the process.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: maciek77 »

No to miejsca na powrót Travicy nie ma. Chyba, że Trento jednak nie postawi na Giannelliego?
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: StanLee »

Postawi.

Wydaje mi się że na papierze to w takiejckolejności: Lube, Modena, Perugia, Werona i Trentino, chyba że zaskoczą partnerem dla Lanzy.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Mateusz1993 »

Słyszałem o plotach, że Kazijski jednak w Trento ma zagrać w przyszłym sezonie...jednak później okazało się, że ma wiązać się to z krótszym sezonem w Azji i tym, że po by zakończeniu, na play off miałby wrócić.
Być może Savani wróciłby do Serie A, to by była bardzo miła wiadomość. :)
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: hunter »

Verhees w Monzy.
Chyba stać go na lepszy klub.

W Latinie bidusia, nie wiadomo czy wystartują w przyszłym sezonie, podobnie w Piacenzie ale tam to już ciągnie się jakiś czas.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Edyta

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Edyta »

Trochę mnie zdziwiło info o Verheesie w Monzy. Wydawać by się mogło, że sezon w Modenie był pozytywny w jego wykonaniu. No ale zdecydowało przyjście Lucasa, a Piano lepszy dla klubu, bo limity.

Obiło mi się na tt, że Savani niby do Galatasaray, ale póki co nie wierzę tureckim portalom, a oficjalnego potwierdzenia nie ma.
Mike1337
Posty: 184
Rejestracja: 30 kwie 2012, o 18:45
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Mike1337 »

Antonov za Kaziyskiego, oj ciężko bedzie Trento w tym roku, chyba, że Djurić odpali co mecz 60%+ skuteczności przy 20+ pkt na mecz i będzie ich ciągnął za uszy.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Mateusz1993 »

Mike1337 pisze:Antonov za Kaziyskiego, oj ciężko bedzie Trento w tym roku, chyba, że Djurić odpali co mecz 60%+ skuteczności przy 20+ pkt na mecz i będzie ich ciągnął za uszy.
Ryzykowane posunięcie, jakiś tam potencjał Antonov ma, swego czasu grał przecież w 6 Cuneo (jako fałszywy atakujący) gdy grali oni w Final Four, choć głównie przez kontuzję graczy podstawowych.
Co prawda Włosi (volleyball.it) przewidują go jako zmiennika, a w kręgu zainteresowań wciąż Urnaut. Ale tak mi przyszło do głowy, że może Słoweniec nie chce się bawić w grę w Trento na rundę zasadniczą i LM, a jak wróci Matej to odsyłkę do kwadratu i może wybierze inny kierunek- może kierunek do Polski. Choć z drugiej strony w tym sezonie Djuric dołączył do Trento w kwietniu więc po Final Four LM, więc wówczas (jak w tym roku będą podobne terminy) a Trento by tam awansowało, to Matej na LM by się nie załapał. Więc miałby gdzie pograć Słoweniec. Będzie miał pole do progresu Stojczew by się wykazać, jeśli Mosna nie zakupi mu jakiegoś jeszcze jednego przyjmującego, choćby pokroju Urnauta, bo tak do Play offów mogą startować z niższego placu, jednak po dojściu Mateja to unikając Trei lub może Perugii (jak tam wszystko wypali) to i do finałów mogliby awansować. Ale teraz to już niezłe rozkminy, ciekawe czy taki będzie ostateczny skład Trento, czy jednak ktoś na przyjęcie jeszcze przyjdzie.
damianho
Posty: 746
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: damianho »

poda ktoś link do karuzeli transferowej we włoszech ?
Camillo Marcotti

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Camillo Marcotti »

maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: maciek77 »

Ciekawe co sobie myślą w Lube oglądając Kurka tak grającego w ataku. :D
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: StanLee »

Fernando Hernandez w Exprivio Molfetta. Na PŚ '11 był najlepiej punktującym i grał chyba lepiej niż Leon, ale ten poprzedni sezon w Japonii miał średni, tzn. najlepiej grali z tych zagranicznych zawodników Evandro i przede wszystkim Omrcen (ciekawe, że statystycznie zanotował najlepszy sezon z tych wszystkich w Japonii - ponad 26 punktów na mecz i najlepiej punktujący ligi), a reszta raczej nierówno i bez szału, ale to gracz z bardzo dużym potencjałem i dziwi mnie, że idzie do średniaka włoskiej ligi. Hernandeza w JTEKT zastąpi Kazijski.

Tak trochę kalkulując to okienko transferowe. Wymieniam zawodników którzy mieli odgrywać/mogli odgrywać/odgrywali/mogą odgrywać istotne role w klubach, i którzy przyszli do/odeszli z ligi. Poza Serie A (a właściwie Superligą) na pewno ominąłem sporo nazwisk, ale tak podaję poglądowo. Brałem pod uwagę stan przed poprzednim sezonem.

W Serie A:
Przyszli: Antonow, Djurić, Lucas, Miljković, Juantorena, Christenson, Grebennikov, Kaliberda, Russell, Van Garderen, Hernandez, Averill.
Odeszli: Kazijski, Nemec, Henno, Kurek, Deroo, Ostapienko, Żygadło, Gasparini, Vujević, Mario.

W porównaniu do poprzedniego sezonu, tutaj osłabieniem (wielkim) jest tylko Kazijski, mógłby być Kurek, ale wiemy co pokazywał rok temu i kogo sprowadziło Lube w jego miejsce. Reszta nie grała nic ciekawego. Nie wiem czy będzie to widać na przykładzie pojedynczych drużyn, ale generalnie wielki plus dla Serie A, choć o dziwo teraz problemem może być głębia ligi. Chyba nikt już nie powinien odejść, a jeszcze ktoś powinien przyjść.

W Pluslidze:
Przyszli: Kurek, Radke, Toniutti, Deroo, Tillie, Koelewijn, Van Den Dries, Stoilovic, Laane, Redwitz
Odeszli: Holmes, Ivović, Lotman, Tille, Kaliberda, Łasko, Bartman, Pajenk, Cupković, Duff, Nimir, Kooy, Trommel, Westphal

Na razie in minus z poprawką na fakt, że jeszcze będzie trochę transferów, być może wzmocniła się Resovia, Skra i Trefl na zero, nie wiadomo co z Jastrzębiem, ale tutaj na pewno nie pozyskają podobnej klasy zawodników, na plus Francuzi w Zaksie. Poziom podobny, ale raczej skończy się na minus, przynajmniej na papierze, bo wiemy co nie na papierze pokazywała Zaksa.

W Superlidze:
Przyszli: Ivović, Ostapienko (?)
Odeszli: Salparow, Aleksiew, Lee, Camejo, Nilsson, Travica, Stokr

Tutaj jeszcze może coś się wydarzyć, ale na razie in minus bardzo dużo. Chyba początek jakiejś tendencji.

Turcja:
Przyszli: Shoji, Mauricio Silva, Kooy, Travica, Le Roux, Agamez, Tervaportti, Nilsson, Pajenk
Odeszli: Schmitt, Tillie, Marshall, Juantorena, Esko, Van den Dries, Miljković, Wijsmans

Biorąc pod uwagę co ci zawodnicy (Tillie, Juantorena, Esko, Wijsmans) pokazywali w poprzednim sezonie, to na razie chyba na plus.
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: serek »

przecież Salparov zostaje w Kazaniu na dotychczasowych warunkach
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Jiroux »

Randazzo przenosi się do Molfetty. Piacenza w ostatniej chwili uzyskała potrzebną do startu kasę, więc istnieje spora szansa, że zespół przejmie Alberto Giuliani. Latinę przejął Camilio Placci i od razu ściągnął do niej Wiktora Josifowa
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: KuNowymHoryzontom »

Ciekawe kto w takim razie trafi do Piacenzy.
:))
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Jiroux »

Zlatanow zostanie i Sket w Latinie
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: KuNowymHoryzontom »

Milos Nikic w Modenie.
:))
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Aranger »

A Georgi Bratoev podobno w Trentino.
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: mikser »

Ktoś się orientuje jaki kierunek obrał Żygadło?
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: Abdullo »

mikser pisze:Ktoś się orientuje jaki kierunek obrał Żygadło?
Bełchatów?
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: ldz »

Abdullo pisze:
mikser pisze:Ktoś się orientuje jaki kierunek obrał Żygadło?
Bełchatów?
że wut?
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Mercato '15 pań i panów

Post autor: mikser »

Abdullo pisze: Bełchatów?
Strzelasz na ślepo? :) Na drugiego to on raczej nie przyjdzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”