Superliga mężczyzn 16/17

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

Założyłem nowy temat, bo o transferach nie ma sensu zakładać nowego, tak jak i pisać w temacie o poprzednim sezonie A1.

Tytułem uzupełnienia ...

Ishikawa od grudnia po załatwieniu spraw na Uniwersytecie zagra ... w Latinie. Jak dla mnie dosyć niespodziewany transfer w obliczu faktu, że Ishikawa byłby wzmocnieniem chyba dla każdej polskiej i wielu lepszych, włoskich zespołów, ale sam Japończyk mówił, że bardzo chętnie wróci do Włoch, a w Latinie zagrają też Maruotti, Fei i Sottile.

Chyba najlepszym kryterium, jak wspominałem, tego czy jakaś liga się wzmocniła czy osłabiła, jest porównanie transferów z/do ligi, i na ten moment w Serie A jeżeli chodzi o (potencjalnie) wyróżniających się zawodników:

Z: Bruno, Lucao, Sander, Miljkovic, Perrin, Ter Horst
Do: Holt, Le Roux, Zaytsev, Sokołow, Stokr, Marshall, Clevenot, Ishikawa, Thiaguinho, Sabbi, Shaw, Olteanu, Kaminski

Shaw i Kaminski to - odpowiednio - najlepszy rozgrywający i środkowy (blokujący) NCAA poprzedniego sezonu. Zwłaszcza Shaw - wzrost Lloya Balla, naturalne ''czucie'' piłki, to bardzo ciekawy zawodnik (urodzony w 1994 roku), niektórzy amerykańscy kibice chcieli nawet, by kosztem Kawiki Shojiego pojechał do Rio. Kaminski, który grałem razem z Shawem w Stanford, był najlepszym blokującym i najskuteczniejszym w ataku zawodnikiem pierwszej dywizji NCAA.

Jeżeli chodzi o osłabienia, Miljković grał w lidze słabo, a Perrin i Ter Horst w Piacenzy zajęli w rundzie zasadniczej ostatnie miejsce, a sama Piacenza ma obecnie skład nawet na finał ligi. Sandera, Bruno i Lucasa szkoda, ale mam wątpliwości czy zarówno Werona, jak i Modena się osłabiły, zwłaszcza w obliczu faktu, że tym razem zdrowy powinien być Nemanja Petric. Ponadto Pasini wspominał, że Sander może na playoffy wrócić do Werony, choć nie wiem, na ile to jest wiarygodne. Chyba jedynym rzeczywistym osłabieniem mogłoby być odejście Stojczewa, tyle, że chyba ciężko o lepsze zastępstwo niż były trener aktualnego mistrza Włoch i zdobywcy Coppa Italia.

15. czerwca Piacenza ogłosiła, że LPR pozostaje ich głównym sponsorem na sezon 2016/2017.

Prezydent Modeny, Catia Pedrini wydała 29. czerwca komunikat mówiący: "Mogę potwierdzić z wielką satysfakcją, że Modena Volley wystartuje w przyszłym sezonie 2016/2017 z celem wygrania wszystkich możliwych sukcesów".

Transferów w czołówce, gdy niemal pewne (?) wydaje się objęcie posady trenera Modeny przez Roberto Piazzę, za wiele już nie będzie. W Perugii duetem libero będzie para Bari-Tosi, Macerata potwierdziła Pesaresiego i Grebennikova na pozycji libero, Ferreira będzie nowym przyjmującym Werony, zaś Piacenza skompletowała 14-tkę na przyszły sezon.

Do tego pewnie należy spodziewać się transferu na środek w Trentino, oraz uzupełnienia składu w zespołach z dołu tabeli jak Sora, Vibo Valentia, Latina, Padwa czy Mediolan, więc na pewno ktoś ciekawy do ligi jeszcze przyjdzie.

Gdybym na ten moment miał oceniać faworytów do złota, to wyszłoby mi, że głównym kandydatem, pomimo tego, co wyprawiał rok temu Blengini, jest Civitanova (nawet ze środkiem Candellaro-Cester), bo Sokołow wraca do wysokiej dyspozycji, a Juantorena, Christenson, Grebennikov i Kaliberda powinni gwarantować bardzo wysoką jakość. Potem Modena - bo jeżeli rzeczywiście mają wystartować do sezonu w takim składzie, to uważam, że mogą być co najmniej podobnej klasy zespołem jak w tym roku, dopiero potem Perugia, i dwójka Piacenza-Trentino. Dopiero potem Werona, pomimo posiadania Djuricia, Baranowicza, Zingela czy młodego Kovacevicia, który w LŚ potwierdza fantastyczną dyspozycję z sezonu ligowego.

Zapowiada się bardzo ciekawy sezon. Bardzo szeroka czołówka (nawet 6 zespołów, których miejsce w czwórce nie byłoby zaskoczeniem), oraz druga część ligi, gdzie grają zawodnicy reprezentacyjnego poziomu jak Ishikawa, Sottile, Torres, Van Garderen, Lyneel (zobaczymy, ile ten pogra), Shaw, Balaso, Skrimow, Starovic, Hoag, Hirsch, Jovovic, Fromm, Thiaguingo, Olteanu czy Sabbi.

W obecnych warunkach ciężko o lepszy format rozgrywek ligowych w siatkówce.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: drukjul »

StanLee pisze:Założyłem nowy temat, bo o transferach nie ma sensu zakładać nowego, tak jak i pisać w temacie o poprzednim sezonie A1.
Fajne podsumowanie...wróć, chciałem powiedzieć wykład inauguracyjny na nowy sezon skrobnąłeś. :D
StanLee pisze:

Prezydent Modeny, Catia Pedrini wydała 29. czerwca komunikat mówiący: "Mogę potwierdzić z wielką satysfakcją, że Modena Volley wystartuje w przyszłym sezonie 2016/2017 z celem wygrania wszystkich możliwych sukcesów".

Transferów w czołówce, gdy niemal pewne (?) wydaje się objęcie posady trenera Modeny przez Roberto Piazzę, za wiele już nie będzie. .
To, że Modena jednak nie zbankrutowała i zarejestrowała zespół w sezonie 2016/2017 to pewnie w ogóle najbardziej oczekiwania i najprzyjemniej brzmiąca wiadomość w całym tegorocznym sezonie mercato. Piazza, choć jeszcze nie zdążono go publicznie zaprezentować jako nowego trenera Modeny, prawdopodobnie z uwagi na to że jednocześnie jest selekcjonerem reprezentacji Kataru ma prawo już się tak czuć, bo prezes Pedrini z dyrektorem sportowym Andreą Sartorettim i co ciekawe także z Sartorettim juniorem latali nawet specjalnie do niego do Kataru i omawiali przyszłoroczną współpracę. Zaowocowało to ponoć także jakimś porozumieniem klubu z Modeny z siatkarską federacją kraju znad Zatoki Perskiej. Mam jednak cichą nadzieję, że nie oznacza to automatycznie, że Modenę zasilą siatkarze z katarskiej reprezentacji, choć z drugiej strony podstawowym problemem mistrza Włoch w kolejnym sezonie może być właśnie bardzo słaba ławka rezerwowych. Nie wiemy jednak, czy Milos Nikić zostaje, czy odchodzi, a od tego wiele będzie zależeć.

Jeżeli chodzi o transfery większości drużyn, to widać faktycznie, że większość z nich się kadrowo wzmocniła i poziom rozgrywek powinien pójść w górę, natomiast mam wątpliwości, czy faktycznie wzmocniła się ligowa czołówka. Lube może i owszem, ale tutaj cieniem może się kłaść konieczność wybierania między Stankowicem i Grebennikowem. Wygląda na to, że jeden w przyszłym sezonie pogra sobie głównie w europejskich pucharach, bo w Serie A1 ze względu na limity dla stranieri na miejsce w podstawowej szóstce Lube w lidze obaj jednocześnie liczyć nie mogą. Do Trento wrócił Stokr, ale tutaj Lanza przynajmniej na początku sezonu ligowego znów pewnie będzie trochę pauzował, bo po Igrzyskach ma pójść ze swoim kolanem pod nóż. Werona z Djuricem i Giovim, ale bez Sandera na lewym skrzydle, jeżeli Jankes nie zamierza wrócić do Serie A1 przynajmniej na play-offy przynajmniej moim zdaniem będzie miała małe szanse, aby włączyć się do rywalizacji o scudetto, bądź przynajmniej o miejsce na podium w przyszłym sezonie. Perugia, bez solidnego libero i Russellem i Zajcewem na przyjęciu też wygląda trochę tak jak wioska potiomkinowska. Fasada niby rzeczywiście szalenie efektownie, ale co się z tym projektem personalnym właściwie kryje i jaką wartość sportową on będzie przestawiał, to myślę że tego jeszcze dobrze nie wie nawet sam Slobodan Kovac, który chyba niewiele miał do powiedzenia w sprawie polityki transferowej, bo wiadomo, że w Perugii niepodzielnie dzieli, rządzi i co najważniejsze wykłada kasę na te swoje czasem dziwne personalne pomysły, czy kaprysy sam prezes klubu.

Za plecami dotychczasowych liderów pojawiła się bardzo solidnie wyglądająca duża grupa pościgowa z Piacenzą na czele i kto wie, czy to nie właśnie klub prezesa Molinaroliego nie najwięcej w przyszłym sezonie namiesza, choć Latina, Mediolan i nowa drużyna Miguela Falaski - Monza w tej grupie teoretycznych średniaków też kadrowo wyglądają bardzo ciekawie. Nie ukrywam zresztą, że jestem bardzo ciekaw jak Michał Anioł z Bełchatowa z budową całkiem nowej drużyny w kraju malarzy i architektów sobie poradzi i czy będzie w stanie nas tam może pozytywnie zaskoczyć.

StanLee pisze:Chyba najlepszym kryterium, jak wspominałem, tego czy jakaś liga się wzmocniła czy osłabiła, jest porównanie transferów z/do ligi, i na ten moment w Serie A jeżeli chodzi o (potencjalnie) wyróżniających się zawodników:

Z: Bruno, Lucao, Sander, Miljkovic, Perrin, Ter Horst
Do: Holt, Le Roux, Zaytsev, Sokołow, Stokr, Marshall, Clevenot, Ishikawa, Thiaguinho, Sabbi, Shaw, Olteanu, Kaminski
Przyznam się, że ja myślałem że już w tym mercato, któremuś z włoskich zespołów będzie bardzo zależało na tym, żeby ściągnąć na Półwysep Apeniński Dzavoronoka, ale jak widać na razie jakoś nie trafiłem. Ale może włoscy menadżerowie oraz prezesi nie są po prostu nawet w stanie wymówić, nie mówimy już o zapamiętywaniu tak diabelnie trudnego słowiańskiego nazwiska? Jak myślicie? ;)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

drukjul pisze:Mam jednak cichą nadzieję, że nie oznacza to automatycznie, że Modenę zasilą siatkarze z katarskiej reprezentacji, choć z drugiej strony podstawowym problemem mistrza Włoch w kolejnym sezonie może być właśnie bardzo słaba ławka rezerwowych. Nie wiemy jednak, czy Milos Nikić zostaje, czy odchodzi, a od tego wiele będzie zależeć.
Ja myślę, że Modena jednak o ławkę rezerwowych zadba, bo przecież głównym problemem zespołu Lorenzettiego - pomimo tego, że przecież zdobyli Superpuchar, Puchar i Mistrzostwo Włoch, były kłopoty z kontuzjami. W meczach z Halkbankiem czy w fazie playoff ligi, z powodu kontuzji nie mogli grać/poniżej swoich możliwości grali Piano, Petric, Nikic czy Vettori - i efektem tego było, że gdy w playoffach Modena wygrywała, to jednak można było odnieść wrażenie, że Elia Bossi, młody wychowanek Modeny, nominalnie zmiennik Piano, i Petric, trochę w tej Modenie - wcale nie w przenośni - statystowali. Dość powiedzieć, że Bossi przez 12 meczów playoffów zdobył 66 punktów (i był prawie za każdym razem zmieniany na zagrywkę - co umożliwiają przepisy włoskiej ligi - przez Sartorettiego albo Sighinolfiego), a Petric, gdy już wrócił do dyspozycji, to przyjmował tyle co kiedyś Kurek w naszej reprezentacji, a w ataku dostawał dużo mniej piłek niż Vettori i przede wszystkim Ngapeth.

To być może będzie zbyt daleko idąca opinia, ale jeżeli rzeczywiście Modena z takim jak jest to mowione wyjściowym składem przystąpi do rozgrywek ligowych, to uważam, że niekoniecznie musi być słabsza. Rok temu Modena jednak w dużej mierze opierała swoją grę na indywidualnościach. Mając takich doskonałych siatkarzy jak Ngapeth, Bruno czy Lucas - nawet środkowy jak Bossi, który dawał bardzo mało od siebie na bloku w ofensywie, czy wracający po kontuzji Petric - nie przeszkadzali w grze, bo Ngapeth trzymał przyjęcie i cały atak, Lucas - zdobywał mnóstwo punktów ze środka, a tym wszystkim doskonale dyrygował Bruno.

Teraz wprawdzie Bruno i Lucasa nie będzie, tak jak i trenera Lorenzettiego - więc to będzie zupełnie nowa drużyna - ale jeżeli zdrowy będzie Nemanja Petric, to ja w Europie nie widzę zespołu z tak wyrównanym i zbilansowanym w każdym elemencie składem. Bardzo dobre przyjęcie, świetny atak, znakomici środkowi, potężna zagrywka - nawet na rozegraniu można pozwolić sobie na uzupełnienie składu w postaci Orduny, bo tu wcale nie potrzeba cudów na kiju, żeby odpowiednio wykorzystać zespół z takim potencjałem w ofensywie jak ten - na papierze - Modeny. Warunek jest pewnie taki, że zawodnicy z problemami zdrowotnymi w ostatnim czasie, jak Petric czy Holt, muszą być zdrowi, ale kto wie czy Modena zwłaszcza w Lidze Mistrzów nie poprawi swojego wyniku z poprzedniego sezonu. Bo jak tak patrzę na europejską czołówkę, to albo widzę zespoły mocno jednak zależne od jakości przyjęcia, albo mocno w tym przyjęciu (Kazań, Perugia) wrażliwe.

To wszystko jest godne uwagi przede wszystkim dlatego właśnie, że z Modeny odeszli Bruno i Lucas - ścisły top na swojej pozycji - a klub wcale nie był pewny startu w rozgrywkach ligowych w przyszłym sezonie, a summa summarum, spadł on, co by nie mówić, na cztery łapy. :D
Perugia, bez solidnego libero i Russellem i Zajcewem na przyjęciu też wygląda trochę tak jak wioska potiomkinowska. Fasada niby rzeczywiście szalenie efektownie, ale co się z tym projektem personalnym właściwie kryje i jaką wartość sportową on będzie przestawiał, to myślę że tego jeszcze dobrze nie wie nawet sam Slobodan Kovac, który chyba niewiele miał do powiedzenia w sprawie polityki transferowej, bo wiadomo, że w Perugii niepodzielnie dzieli, rządzi i co najważniejsze wykłada kasę na te swoje czasem dziwne personalne pomysły, czy kaprysy sam prezes klubu.
Wydaje mi się, że Perugia jednak istotnie wzmocniła zespół - bo o ile siatkówka to nie matematyka, o tyle nie wydaje mi się, żeby Giovi, Kaliberda i Russell rok temu trzymali przyjęcie na poziomie nieosiągalnym dla Zaytseva, Russella i Bariego. :D Być może przyjęcie, tak jak w tym roku, faktycznie będzie decydowało o tym, że Perugii czegoś do końcowych triumfów zabraknie ale też De Cecco obecnie to trochę inny rozgrywający niż gdy przychodził do Perugii, a i Sirci zadbał o naprawdę rozsądną jak na włoskie warunki ławkę rezerwowych. Myślę, że prawdą może okazać się to o czym on sam zresztą mówił, że podpisanie kontraktu z Zaytsevem przez któryś z włoskich klubów będzie najważniejszym ruchem mercato, bo o ile spokojnie jestem sobie w stanie wyobrazić Perugię rozstrzelaną przez np. Modenę, o tyle trudno wyobrazić mi sobie, żeby Perugia z takim składem nie liczyła się w walce o końcowe triumfy na wszystkich frontach.

Co do Lube, to pamiętałbym, że już w poprzednim sezonie Blengini miał problem, bo w lidze musiał de facto rotować w składzie między Podrascaninem i Stankoviciem - para Candellaro-Cester (ten pierwszy miał świetny sezon w Molfettcie) wygląda znacznie słabiej niż duet Stankovic/Podrascanin-Cester z poprzedniego sezonu, ale też Sokołow chyba jednak wnosi nową jakość. Dlatego też myślę, że tutaj Cucine Lube jest mocniejsze, zwłaszcza, że przyjęcie - IMHO wzmocniono - o Kaliberdę.
Za plecami dotychczasowych liderów pojawiła się bardzo solidnie wyglądająca duża grupa pościgowa z Piacenzą na czele i kto wie, czy to nie właśnie klub prezesa Molinaroliego nie najwięcej w przyszłym sezonie namiesza, choć Latina, Mediolan i nowa drużyna Miguela Falaski - Monza w tej grupie teoretycznych średniaków też kadrowo wyglądają bardzo ciekawie. Nie ukrywam zresztą, że jestem bardzo ciekaw jak Michał Anioł z Bełchatowa z budową całkiem nowej drużyny w kraju malarzy i architektów sobie poradzi i czy będzie w stanie nas tam może pozytywnie zaskoczyć.
Wydaje mi się, że za bardzo Piacenzy nie można w tym momencie traktować już jako zespołu zaplecza - raz, że to przecież 5. drużyna poprzedniego seoznu Superligi ostatecznie, a przede wszystkim, gdy wzmocnili się oni czołowym rozgrywającym, atakującym i środkowym ligi, dokładając do tego dwóch byłych mistrzów Włoch na przyjęciu, czołowy francuski talent i przedłużając kontrakty z kilkoma weteranami na ławce. Myślę, że podobnie jak Modena, Piacenza rzeczywiście w przyszłym sezonie ma naprawdę dużo atutów - Marshall, Parodi i Clevenot powinni zapewnić bardzo dobre przyjęcie, Hierrezuelo zawsze lubił grać przez środek, a Hernandez to czołowy egzekutor ataku ligi włoskiej, a potencjału na zagrywce (Hernandez - najlepiej serwujący poprzedniego sezonu Serie A) i bloku (Josifow - najlepiej blokujący) też im nie brakuje. Więc ja bym wcale się nie zdziwił - o czym już wspominałem - gdyby Piacenza zawędrowała bardzo daleko w rozgrywkach ligi włoskiej w przyszłym sezonie, zwłaszcza, jeżeli Marshall będzie mógł występować jako Włoch w Serie A, bo ten zespół może mieć naprawdę wiele atutów do gry na bardzo wysokim poziomie.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Jiroux »

Na ten moment Marshall włoskich papierów nie posiada
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: drukjul »

Jiroux pisze:Na ten moment Marshall włoskich papierów nie posiada
Obywatelstwo włoskie posiada już od jakiegoś czasu, zresztą właśnie w Piacenzie ma też dom w którym mieszka wraz ze swoimi rodzicami, nie wyrobił natomiast ciągle włoskiej licencji. Z tym że Leonel jest z rocznika 79, a to oznacza że wkrótce osiągnie magiczną granicę 38 lat - dla siatkarzy w tym wieku chcących zmienić "obywatelstwo sportowe" FIVB przewidziała znacznie uproszczoną i przyspieszoną ścieżkę załatwiania takich spraw, przy czym istotny jest tu rocznik urodzenia a nie konkretna data urodzenia, czyli po 1 stycznia 2017 tak czy owak Marshallowi włoska licencja i tak powinna zostać bardzo szybko przyznana. I co pewnie też ma znaczenie, za te pół roku opłaty manipulacyjne wnoszone do FIVB będą znacznie mniej niż teraz, natomiast kubańska federacja nie dostanie nic, więc z punktu widzenia klubu i samego siatkarza może i warto jeszcze kilka miesięcy poczekać. ;)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

Piazza i Orduna oficjalnie. Trzecim przyjmującym ma być Brian Cook z Padwy. Trochę słabo jednak wyglądają rezerwy Modeny, ale to dobry gracz, zagra zarówno obok Petricia, jak i Ngapetha.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: drukjul »

StanLee pisze:Piazza i Orduna oficjalnie. Trzecim przyjmującym ma być Brian Cook z Padwy. Trochę słabo jednak wyglądają rezerwy Modeny, ale to dobry gracz, zagra zarówno obok Petricia, jak i Ngapetha.
Jeżeli chodzi o rezerwy Modeny, to podstawową kwestią jest to, co będzie dalej z Milosem Nikicem. Zostaje w Modenie, czy odchodzi? Może właśnie teraz na FS LŚ w Krakowie coś się z tą jego przyszłością jednak w końcu wyjaśni. ;)

Dziś z kolei przyszła potwierdzona oficjalnie informacja, że poławiacze tuńczyków z Vibo Valentia wyłowili na przyjęcie najlepszego siatkarza play-offów Bundesligi w poprzednim sezonie Francuza Baptiste'a Geilera. Trzeba przyznać, że całkiem niezły, solidny połów jak na ligowego beniaminka.

Pasini na swoim blogu napisał dziś natomiast, że Michał-Anioł Falasca chce koniecznie ściągnąć do Monzy swojego młodziutkiego podopiecznego z reprezentacji Czech - Donovana Dzavoronoka. Pytanie jednak, czy ten czeski siatkarski wielki talent nie zdaje oby przypadkiem matury dopiero w przyszłym roku? :]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

Modena pozyskała już młodego Ngapetha, więc jeżeli transfer Cooka to pewniak, to czy mają tam jeszcze jedno miejsce na przyjęciu? Zresztą Cook grał naprawdę fantastycznie w playoffach - i to naprzeciw Modeny - więc skoro na tej samej zasadzie pozyskano z Padwy Santiago Ordunę, to nie wiem, czy Modena kogoś jeszcze pozyska.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: drukjul »

StanLee pisze:Modena pozyskała już młodego Ngapetha, więc jeżeli transfer Cooka to pewniak, to czy mają tam jeszcze jedno miejsce na przyjęciu?
Mówiło się co prawda jakiś czas temu, że Swan Ngapeth trafi do mistrza Włoch na podobnej zasadzie jak argentyńska partnerka Guillaume'a Samici, dla której w ubiegłym sezonie jakiegoś miejsca do gry, najlepiej w pobliżu Warszawy, musiała poszukać stołeczna Polibuda. Czyli inaczej mówiąc, że zdecydowanie jednak mniej zdolna latorośl rodu Ngapethów w przyszłym sezonie w Modenie na pewno nie zostanie, tylko będzie wypożyczona do występującego w Serie A2 zespołu z nieodległego miasta Reggio Emilia. Zdaje się zresztą, że zespół z Reggio Emilia aktualnie nawet oficjalnie pełni w stosunku do klubu z Modeny rolę czegoś w rodzaju "squadra satellite".
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

Tak, masz rację. Trenerem tego klubu jest chyba zresztą Luca Cantagalli, legenda Modeny.

Co do Vibo Valentii, jestem bardzo ciekawy jak poradzi sobie pozyskany przez nich przyjmujący Kadu - rocznik 94 i bardzo dobry, ostatni sezon w brazylijskim Monte Claros. Z tym, że na ten moment na papierze to wciąż jeden z dwóch najsłabszych zespołów włoskiej ligi.

No niesamowicie jestem ciekaw przyszłego sezonu - w zasadzie każdy zespół, może poza drugim z beniaminków, może wnieść określoną jakość do ligi.
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: timshel »

StanLee pisze:Trenerem tego klubu jest chyba zresztą Luca Cantagalli, legenda Modeny.
Już nie i chyba w nie najlepszej atmosferze ten rozbrat nastąpił.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: hunter »

StanLee pisze:Modena pozyskała już młodego Ngapetha
W jakim celu?
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

timshel pisze:Już nie i chyba w nie najlepszej atmosferze ten rozbrat nastąpił.
Ja to dziś już nic nie piszę. :D

Co do rezerwowych Modeny, to Piano zostaje na najbliższy sezon. W końcu potwierdzono też duet libero Tosi-Bari (a raczej Bari-Tosi) w Perugii.
hunter pisze:W jakim celu?
W celu zadowolenia brata, jak mniemam. ;)
timshel
Posty: 414
Rejestracja: 25 maja 2014, o 08:52

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: timshel »

StanLee pisze:
timshel pisze:Już nie i chyba w nie najlepszej atmosferze ten rozbrat nastąpił.
Ja to dziś już nic nie piszę. :D
Cantagalli, który był związany z zespołem przez ostatnie cztery lata, został odwołany z początkiem czerwca (dokładnie, to nie przedłużono z nim kontraktu), a nowego szkoleniowca (James Costi) ogłoszono jakieś trzy tygodnie temu, tak że niewielki poślizg ;> Co do tego rozbratu, wychodzi na to, że nie tylko u nas w nieelegancki sposób rozstają się z legendami. Podobno żadnej oficjalnej rozmowy na ten temat nie było (nawet przez telefon), a informację podano podczas jakiejś imprezy siatkarskiej.

Przy okazji, fajny komentarz pojawił się na IVC:

"A bit sad to notice that 2 (Buti – or Bira – and Piano) of the probably 3 best Italian MBs (Buti, Bira and Piano) are destinate to wait on the bench. An unfortunate way to remind us of the not-so-great level of our MBs"

;)
Learn to love the process.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

Oficjalnie "skończyło" się mercato, a zmiany powinny być kosmetyczne. Na legavolley powinny pojawić się niebawem aktualne składy, więc nie będę ich wklejać. Typujemy? ;)

Jak dla mnie (kolejność nieprzypadkowa):

1 - Modena
2-5 - Perugia, Civitanova, Trentino, Piacenza
6-7 - Werona, Monza
8-10 - Ravenna, Mediolan, Molfetta
11-13 - Latina, Padwa, Vibo Valentia
14 - Sora

Modena główny faworyt. Zespoły z miejsc 2-5 jestem sobie w stanie wyobrazić w dowolnej konfiguracji w finale. Werona i Monza mają fajne składy, ale jednak czegoś im brakuje (chyba, że Ferreira utrzyma poziom z LŚ). Ravenna ma bardzo ciekawy zespół (duet Van Garderen-Torres, nieźli rezerwowi na skrzydłach jakby połamać miał się Lyneel i duet bardzo utalentowanych młodych środkowych), Mediolan krok po kroku buduje naprawdę solidny zespół (no i mają tego rewelacyjnego Sbertoliego, który pół sezonu rozgrywał na tym poziomie w wieku 17 latek). Molfetta znalazła zaskakująco dobre zastępstwa za Kubańczyków, ale teraz będzie im dużo ciężej o playoffy. Padwa ma bardzo interesujący duet zza Oceanu w postaci Shawa i Maara (na tego pierwszego naprawdę radzę zwróci uwagę, bo rzadko widzi się mierzącego 203 cm wzrostu rozgrywającego z takim czuciem piłki - od przyszłego roku pewnie już 12-tka kadry USA). Vibo Valentia ma niby dobry skład jak na beniaminka, ale nie widzę tam pewnej opcji na skrzydłach - a Sora i Latina muszą jeszcze skompletować skład.
marakuja
Posty: 447
Rejestracja: 27 maja 2009, o 13:17
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: marakuja »

Jakie kluby z Serie A nie mają jeszcze pełnej obsady pozycji środkowego ?
Marakuja - zwycięzca pretypera Typera Forum Strefy Siatkówki 2015/2016 !!!
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

Wygląda na to, że może chodzić o Revivre Milano - czyli zespół w którym w przyszłym sezonie grać będą Sasza Starovic, Todor Skrimow, Nicholas Hoag czy znany z występów w Skrze Dante Boninfante, ew. rewelację poprzedniego sezonu rozgrywek, Exprivio Molfetta, gdzie na ten moment zakontraktowano wprawdzie trzech środkowych, ale najstarszy z tej trójki ma 21 lat. Pozostałe zespoły z A1 mają chyba na tej pozycji zamknięty skład.

Muszę powiedzieć, że gdy nie kibicowałem Zaksie, to zachowanie Gładyra bywało dla mnie bardzo irytujące, ale z perspektywy czasu, to był jeden z moich ulubionych zawodników naszej ligi, i - gdy był zdrowy - jeden z jej najlepszych środkowych, więc trochę szkoda, że nikt się nie pokusił o podpisanie z nim kontraktu, a zamiast tego prawdopodobnie idzie do któregoś ze średnich zespołów ligi włoskiej. Chyba, że to była jego decyzja, ale jeżeli miał do wyboru grę w którymś z polskich beniaminków, to szczere nie zdziwiłby mnie taki wybór. Szkoda, bo sportowo - abstrahując od licencji - to gracz który znalazłby miejsce w szóstce każdej drużyny naszej ligi.

Gdyby ktoś nie widział tego newsa -> http://siatka.org/pokaz/jurij-gladyr-serie-a/
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: krzysiu »

Atanasijevic nie będzie grał kilka dobrych tygodni jak nie więcej bo musi jednak przejść operacje na zmęczeniowe złamanie kości piszczelowej
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: maciek77 »

To się musiało tak skończyć. :(
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Jiroux »

Ivan Groźny jednak w Ankarze nie w Tuńczykach
italia16
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2016, o 11:03
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: italia16 »

Gdzie mogę obejrzeć nowy sezon ligi wloskiej, odpowie mi ktoś czy bede czekam do nowego roku !!
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: sb.slav »

Witam i odpowiadam: nowy sezon można będzie obejrzeć w TV.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
italia16
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2016, o 11:03
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: italia16 »

A konkretnie na jakim kanale i czy zenska tez jest w tv ?
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: sb.slav »

Rai Sport podobnież.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Jiroux »

A nawet jak najbardziej
italia16
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2016, o 11:03
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: italia16 »

A nie zakodują bo rai koduje wszystkie mecze na żywo ?
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

italia16 pisze:A nie zakodują bo rai koduje wszystkie mecze na żywo ?
Rai nawet Giro nie koduje, spokojnie.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Aershis »

Gdzie powędrował Tylor Sander?
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Jiroux »

Do Pekinu
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: FLPman »

Uściślając to do Beijing BAIC Motors, pogra z Oreolem Camejo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”