Superliga mężczyzn 16/17

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

No, tylko z kim na tym środku ma grać Hierrezuelo.
iti
Posty: 916
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: iti »

Te statystyki przyjmujacych Lube sa tak wysrubowane czy rzeczywiscie tak dogrywali pilki?

Sokolow kosmos, Juantorena swoje, Kovar nie zawodzil.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: drukjul »

No i mamy 1:1

Oba sety rostrzygnięte po grze na przewagi (28:26 i 28:30) więc trudno przewidzieć, jak to się jeszcze może potoczyć
StanLee pisze:No, tylko z kim na tym środku ma grać Hierrezuelo.
No nie przesadzajmy. Yosifov to bardzo solidny i doświadczony środkowy, który wielokrotnie udowodnił zarówno w reprezentacji Bułgarii, jak i wielu klubach w których grywał, że potrafi nie tylko dobrze blokować, czy serwować, ale też zdobywać punkty atakiem. Tencati jest już rzeczywiście wiekowy, ale przecież nie starszy od Daniela Plińskiego, a dzięki doświadczeniu zdobytemu przez wiele lat gry w czołowych drużynach Serie A1 mógłby być na pewno dla swojej drużyny bardziej przydatny także w ataku, niż jest wykorzystywany przez Hierrezuelo w Piacenzie obecnie.
iti
Posty: 916
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: iti »

Z tego co widze to Wlosi graja na bardzo wysokim poziomie regularnie. Nasza liga/nasze druzyny tylko na taki poziom czasami (sporadycznie) dobija...
Just#
Posty: 165
Rejestracja: 15 sty 2017, o 17:31
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Just# »

drukjul pisze:
StanLee pisze:No, tylko z kim na tym środku ma grać Hierrezuelo.
No nie przesadzajmy. Yosifov to bardzo solidny i doświadczony środkowy, który wielokrotnie udowodnił zarówno w reprezentacji Bułgarii, jak i wielu klubach w których grywał, że potrafi nie tylko dobrze blokować, czy serwować, ale też zdobywać punkty atakiem.
Tylko, że Yosifov pojawiał się na króciutkie zmiany z powodu limitu obcokrajowców.
Wielka szkoda, że Marshall nie może grać na włoskiej licencji, bo bułgarski środkowy byłby znaczącym wzmocnieniem.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

Zaś Tencati to zawsze był zawodnik w stylu, nie wiem, obecnego Piano, który w ataku po prostu za bardzo grać nie potrafi, a że w tym roku skończy 38 lat...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: drukjul »

Just# pisze: Tylko, że Yosifov pojawiał się na króciutkie zmiany z powodu limitu obcokrajowców.
Wielka szkoda, że Marshall nie może grać na włoskiej licencji, bo bułgarski środkowy byłby znaczącym wzmocnieniem.
To prawda, choć z drugiej strony to także w dużym stopniu wybory personalne Alberto Giulianiego, bo przy wyraźnie słabszym dniu Clevenota, Parodi pewnie byłby dziś w stanie zastąpić Francuza w roli tego siatkarza, który trzyma przyjęcie drużyny i rozegrać nawet całe spotkanie, identycznie jak w poprzedniej kolejce Serie A1, gdzie pod nieobeność Marshalla w meczu z Sorią rozegrał całe pięć setów w "6" Piacenzy.

W końcu Lube też musiało zaryzykować i postawić na Kovara na przyjęciu, który miał bardzo długi rozbrat z siatkarskim boiskiem zamiast na Cebulja, lub na Kaliberdę, żeby Grebennikow i Stanković mogli dziś zagrać w podstawowym składzie.

PS Kolejny set na przewagi z wysokim wynikiem (30:28) zakończony asem Simone Giannelli i mamy drugi dziś tie-break w półfinałach/

PS 2 Tie-break 15:13 dla Trentino i to zespół Angelo Lorenzetti zmierzy się jutro z Lube w finale.

Bardzo wyrównany ten drugi półfinał, o czym świadczy choćby to że 4/5 setów kończyło sie na przewagi. Wydaje się, że Modenie w tym roku jednak będzie brakować ławki rezerwowych, aby myśleć o powtórzeniu ubiegłorocznych sukcesów. No chyba, że specjalnie na play-off zakontrakują jeszcze jakiegoś skrzydłowego, który mógłby zmienić Petrica, kiedy Serbowi gra wyraźnie jak dziś w końcówce nie idzie.
Just#
Posty: 165
Rejestracja: 15 sty 2017, o 17:31
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Just# »

Wczoraj półfinały naprawdę bardzo ciekawe i mam nadzieję, że finał nie rozczaruje.

Piacenza może imponować charakterem. Wczoraj po wysoko przegranym pierwszym secie i słabym początku drugiego spodziewałem się, że może się to zakończyć jak starcie Civitanovy z Resovią. Piacenza jednak potrafiła przełamać rywali i walczyli do samego końca.
Bardzo dobry mecz Hernandeza, ale po drugiej stronie był niesamowity Sokolov, który po prostu ostatnio imponuje formą. I bardzo się z tego cieszę.

Czy Giuliani mógł wpuścić Yosifova i Parodiego? Mógł, ale można teraz gdybać. Swoją zagrywką Clevenot znacząco się przyczynił do zwycięstwa w czwartej partii.


W drugim spotkaniu jeszcze więcej emocji, jeszcze więcej walki i naprawdę ciekawy mecz.

Mi osobiście strasznie podoba się obecne Trentino i to, że ten zespół pod wodzą Lorenzettiego cały czas się rozwija. Jak dla mnie kapitalny wczoraj był Giannelli, któremu zdarzyło się kilka niedokładnych piłek, ale naprawdę dobrze prowadził grę i do tego dołożył blok i zagrywkę w kluczowych momentach.
Widać, że to jest kolektyw i w żadnym momencie nie można ich lekceważyć.

Kto zgarnie puchar? Dla mnie szanse 55-45 na korzyść Civitanovy, ale trzymam kciuki za Trento.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Aershis »

Wprost nie mogę się doczekać starcia Christensona z Giannellim. Zdecydowanie moi dwaj ulubieni rozgrywający, z mocną zagrywką, parciem na atak z drugiej piłki.

Nie umiałbym jednoznacznie stwierdzić, który z nich jest lepszy, choć wydaje mi się, że potencjał przemawia za Włochem
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: drukjul »

W pierwszym secie dosyć wyraźna przewaga Lube i pewne zwycięstwo 25:21.

Ale niesamowita akcja na 5:8. Pograli sobie chłopaki w siatkonogę. :]

Drugi set rozwija się znacznie ciekawiej. Cytuając włoskiego sprawozdawcę "molti problemi di Jiri Kovar". Ale w Trento Uranaut również jest dziś bardzo niepewny w przyjęciu.

Następna niesamowita akcja na 11:13 w tym secie to już kompletne szaleństwo. Giannelii usiłuje dziś raz za razem uruchamiać swoich środkowych nawet z tak złych dograń, że nawet Masny się chowa.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2017, o 18:17 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

Ale grają w tym drugim secie. :o
Just#
Posty: 165
Rejestracja: 15 sty 2017, o 17:31
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Just# »

Kosmos w drugim secie.

Kapitalne te reakcje Trento i Lorenzettiego po długich akcjach.
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: adi_tiger »

Ładnie proszę o streema :D

edit: mam, http://webtvhd.com/rai-sport-1-diretta- ... stero.html
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: drukjul »

1:1

Videoczekiści w roli głównej - akcja 21:19 dla Trento zadecydowała o losach tej partii
iti
Posty: 916
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: iti »

Niesamowicie zaluje, ze Trentino nie gra w Lidze Mistrzow w tym sezonie.
iti
Posty: 916
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: iti »

drukjul pisze:1:1

Videoczekiści w roli głównej - akcja 21:19 dla Trento zadecydowała o losach tej partii
Do teraz nie jestem 100% pewien czy tam byla obcierka :)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: drukjul »

III set bez historii - wyraźna dominacja i wysoka wygrana 25:15 Lube

Giannelliemu wyraźnie zabrakło w tej partii armat. Pytanie, czy Trento stać jeszcze na jakiś zryw i zdoła doprowadzić do tie-breaka?
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

drukjul pisze:Giannelliemu wyraźnie zabrakło w tej partii armat.
Dzisiaj Sole i Van de Voorde zdobyli więcej punktów od Lanzy i Urnauta.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: drukjul »

StanLee pisze:
drukjul pisze:Giannelliemu wyraźnie zabrakło w tej partii armat.
Dzisiaj Sole i Van de Voorde zdobyli więcej punktów od Lanzy i Urnauta.
Ale jakiejś rewelacyjnej skuteczności środkowi Trento chyba nie mają. W I i II partii nieźle to wszystko szło, natomiast w dwóch ostatnich setach środkowi Lube coraz lepiej rozegranie Giannelliego czytają także jeżeli chodzi o środek siatki. Nie skutkuje to co prawda wieloma bezpośrednimi blokami, ale wybloki, obrony i udane kontry, najczęściej Sokołowa też pozwalają im najpierw wypracować, a potem do końca seta utrzymać kilkupunktowa bezpieczną przewagę. Było 11:11 i potem w jednym ustawieniu przy zagrywce floatowej Candellaro Lube odjechało. Jest po meczu. :|
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

Brawo dla Lube.

We wspaniałej formie są Sokołow i Juantorena, a taki duet na skrzydłach posiadają jedynie Perugia, no i tercet z Kazania. Blengini chyba znalazł na ten moment optymalne ustawienie swojego zespołu, z Candellaro (niezły blok, skuteczny atak i ŚWIETNY flot) i Kovarem, co umożliwia na grę Grebennikovowi. Kovar wygląda naprawdę nieźle po tych wiecznych problemach zdrowotnych, jako uzupełnienie składu, jak znalazł.

Bardzo imponowało mi tempo gry Lube, zwłaszcza w kontrze do tego, co pokazuje Kazań - z Christensonem, i Grebennikovem, Lube cały czas stara się przyspieszać grę zarówno w pierwszej akcji, jak i na kontrze, i wydaje mi się, że to może mieć bardzo duże znaczenie w kwietniu. W znakomitej formie wydaje się, że jest Christenson.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: drukjul »

StanLee pisze:Brawo dla Lube.

We wspaniałej formie są Sokołow i Juantorena, a taki duet na skrzydłach posiadają jedynie Perugia, no i tercet z Kazania.

Blengini chyba znalazł na ten moment optymalne ustawienie swojego zespołu, z Candellaro (niezły blok, skuteczny atak i ŚWIETNY flot) i Kovarem, co umożliwia na grę Grebennikovowi. Kovar wygląda naprawdę nieźle po tych wiecznych problemach zdrowotnych, jako uzupełnienie składu, jak znalazł.

Bardzo imponowało mi tempo gry Lube, zwłaszcza w kontrze do tego, co pokazuje Kazań - z Christensonem, i Grebennikovem, Lube cały czas stara się przyspieszać grę zarówno w pierwszej akcji, jak i na kontrze, i wydaje mi się, że to może mieć bardzo duże znaczenie w kwietniu.
Jeżeli Perugia nie wzniesie się w play-off na wyżyny i nie zaprezentuje swojej najlepszej siatkówki, to faktycznie wydaje się że i scudetto w tym roku także powinno znaleźć się w rękach Juentoreny i jego kolegów.

Niestety widać, że Trento, Modenie i Piacenzie brakuje trochę w tym sezonie personalnych argumentów, a może przede wszystkim bardziej wartościowej, dłuższej ławki, więc jeżeli nie Perugia, to chyba nikt inny. Choć trzeba też pamiętać, że na play-offy kilka włoskich drużyn może się wzmocnić siatkarzami głównie z ligi chińskiej. Taylor Sander, Facundo Conte, czy Oreol Camejo są na pewno w stanie zrobić różnicę i zmienić stosunek sił podczas kwietniowych play-offów.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Noworoczny »

Kto ma Juana Torenę ten ma mistrzostwo Polski.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

@drukjul, wydaje mi się, że w połowie masz rację, jeżeli chodzi o Trentino, to chyba im personalnie jednak trochę brakuje potencjału, żeby rywalizować na równych warunkach z Lube i ew. Perugią. Tzn. tam grają sami dobrzy/świetni zawodnicy, zwłaszcza z Giannellim który w tym sezonie kompletnie wymiata, ale jednak liderów pokroju Sokołowa czy Juantoreny tam nie ma, i świetnie widać było to wczoraj. Ale już jeżeli chodzi o Modenę, po pierwsze, pokuszę się o stwierdzenie, że ten półfinał z Trentino był tak wyrównany, że z Holtem pewnie mogliby go wygrać, po drugie - oni na papierze raczej nie ustępują Civitanovie, przynajmniej jeżeli chodzi o wyjściowy skład, więc o ile rezerwowi mogą być problemem w trakcie całej rundy zasadniczej, o tyle już w czasie 4-5-meczowej serii w playoffach, mam wątpliwości.

Ale oczywiście Trentino, Lube, Perugia i Modena muszą do tych półfinałów awansować, a wydaje mi się, że Werona i Piacenza mogą jednak mieć tutaj sporo do powiedzenia.
Flisiak
Posty: 128
Rejestracja: 7 lip 2014, o 14:53
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Flisiak »

Paweł Adamajtis został zawodnikiem Revivre Milano.

http://www.powervolleymilano.it/article ... Milano/159
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: drukjul »

Flisiak pisze:Paweł Adamajtis został zawodnikiem Revivre Milano.

http://www.powervolleymilano.it/article ... Milano/159
Interesujący transfer między outsiderami polskiej i włoskiej ligi. W najsłabszej aktualnie drużynie Serie A1 słabiutko, a nawet jak na siebie wręcz tragicznie słabo spisującego się ostatnio Starovica w wyjściowej "6" Mediolanu Adamajtis raczej na pewno z tegoroczną formą nie da jednak rady zastąpić , więc prawdopodobnie aż do końca sezonu znacznie częściej będziemy oglądać na tym prawym ataku zespołu Luki Monti przestawionego z przyjęcia Nicolasa Hoaga.

Najciekawsze, że Starović ostatni, pożegnalny mecz w barwach Mediolanu z Weroną rozegrał bardzo dobry - w czterech setach zdobył 29 pkt przy ponad 50% skuteczności w ataku. Może więc tak do Częstochowy w miejsce Adamajtisa Serba wziąć? Tak grający jak we wspomnianym ostatnim meczu z Weroną na pewno by się naszemu outsiderowi przydał :]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: StanLee »

Starović zagra w PAOKu Saloniki.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Chal »

Absurdalna zamiana, chyba w Mediolanie już na nic w tym sezonie nie liczą :P
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: orw3ll »

Serie A rośnie w siłę! :D
Pinarello
Posty: 115
Rejestracja: 3 gru 2016, o 23:09
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Pinarello »

hi sta n lee jaki jest wyjsciowy sklad tono calippo vibo valentji?
Just#
Posty: 165
Rejestracja: 15 sty 2017, o 17:31
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 16/17

Post autor: Just# »

Chal pisze:Absurdalna zamiana, chyba w Mediolanie już na nic w tym sezonie nie liczą :P
Dziwna decyzja.
Starovic ma mocno przeciętny sezon, ale z drugiej strony całe Revivro chyba jednak rozczarowuje.

Starovic wskoczył na fajny poziom w Latinie (sezon 2014/2015?), ale już poprzedni w Veronie znowu bez szału.
Ostatnio zmieniony 5 lut 2017, o 18:53 przez Just#, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”