sezon 2018/2019 - seria A

knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: knightrider »

Bednorz 50 % i Urnaut 58 % w ataku i tak przegrali bo Zaycev 38...
dyletant
Posty: 5081
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: dyletant »

Zajcew od MŚ, gdzie zagrał jeden wyborny mecz z Belgią bodajże jest niesamowicie overrated
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Tharaster »

Szkoda mi tego Trento... no ale Cwetan jednak robi sporą różnice, wielka szkoda że odchodzi z Serie A.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aershis »

15 break pointów Sokołowa w tym meczu to faktycznie coś, z czym ciężko walczyć.

Nie obrażę się, jeżeli utrzyma ten poziom w Kazaniu. ;)
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: jaet »

Modena oddała 4 seta własnymi błędami. Wybory Christensona też momentami trochę dziwne. Leon oddycha rękawami.
Drugi półfinał to już nawalanka wagi ciężkiej. Szkoda Trento, ale Lube (a właściwie Sokołow), ich finalnie przepchnęło, bo inaczej się tego opisać nie da.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
VolleyFan10
Posty: 418
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:37
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: VolleyFan10 »

Niedawno spekulowano, że Podrascanin po sezonie odejdzie z klubu właśnie przez limity. O powrocie Anzaniego do Perugii również czytałem. Perugia stawia na włoski środek (przychodzi również Russo z Ravenny) i całe zagraniczne skrzydła. Swoją drogą ciekawe kto dołączy do Leona na przyjęciu.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: Aershis »

VolleyFan10 pisze:Perugia stawia na włoski środek (przychodzi również Russo z Ravenny).
Tu bym się tak nie zapędzał, bo w grze jest jeszcze Trentino. ;)
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: Aershis »

VolleyFan10 pisze: O tym to nie słyszałem. Skąd info ?
Od Pasiniego. Ale teraz to mi będzie ciężko znaleźć.
Co do potencjalnego następcy Lanzy - zdaniem włoskich mediów, następcą może być Oleg. I generalnie wcale bym się nie zdziwił gdyby tak się stało.
ciorny17
Posty: 8519
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: ciorny17 »

Tylko odejście Anzaniego robi problem dla Modeny przy odejściu Zajcewa :D
Wówczas i oni potrzebują 2 włoskiego środkowego.
Kłamca.
VolleyFan10
Posty: 418
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:37
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: VolleyFan10 »

ciorny17 pisze:Tylko odejście Anzaniego robi problem dla Modeny przy odejściu Zajcewa :D
Wówczas i oni potrzebują 2 włoskiego środkowego.
Holt zostaje, mają Mazzone przecież. Również reprezentant Włoch.

Pewnie Modena będzie zmuszona powalczyć o Lanze. Tylko co z Urnautem, który przedłużył kontrakt na kolejne 2 lata ? Anderson na atak pewnie.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: barti522 »

Zajcew - Bruno - Leal - Juantorena - Simon - Bieniek - Balaso
Anderson - Christenson - Urnaut - Lanza - Holt - Mazzone - Rossini

I w takim zestawieniu limity się zgadzają zarówno w Lube, jak i Modenie.
Pawel9221
Posty: 1183
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: Pawel9221 »

barti522 pisze:Zajcew - Bruno - Leal - Juantorena - Simon - Bieniek - Balaso
Anderson - Christenson - Urnaut - Lanza - Holt - Mazzone - Rossini

I w takim zestawieniu limity się zgadzają zarówno w Lube, jak i Modenie.
Lanza z Urnautem w parze :D Swoją drogą ciekawi mnie czy na forach siatkarskich we Włoszech Lanza rownie mocno jest krytykowane co taki Śliwka
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: Szampon093 »

barti522 pisze:Zajcew - Bruno - Leal - Juantorena - Simon - Bieniek - Balaso
Anderson - Christenson - Urnaut - Lanza - Holt - Mazzone - Rossini

I w takim zestawieniu limity się zgadzają zarówno w Lube, jak i Modenie.
Przykro wyglada Lube, z 1 Włochem.
VolleyFan10
Posty: 418
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:37
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: VolleyFan10 »

Para Urnaut- Lanza wygląda blado jak na włoskie TOP4.

Trochę za bardzo rozpisaliśmy się na tematy transferowe ligi włoskiej w wątku transferów polskich 8-)
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aershis »

Niejako ma to związek z Polakami, bo w obliczu tych roszad, może do wzięcia będzie będzie Bednorz? ;)

Co do Modeny - w przypadku jednego zagranicznego środkowego, libero zdaje się także jest traktowany jako zagraniczny, więc niekoniecznie te limity będą się zgadzały.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Co do Modeny - w przypadku jednego zagranicznego środkowego, libero zdaje się także jest traktowany jako zagraniczny, więc niekoniecznie te limity będą się zgadzały.
Nie.

Moim zdaniem Zaytsev nie odejdzie do Lube, zdziwię się niezmiernie jak Modena mając takie ambicje pogrzebie swoje szanse na walkę o tytuły takim ruchem.
VolleyFan10
Posty: 418
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:37
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: VolleyFan10 »

Aershis pisze:Niejako ma to związek z Polakami, bo w obliczu tych roszad, może do wzięcia będzie będzie Bednorz? ;)

Co do Modeny - w przypadku jednego zagranicznego środkowego, libero zdaje się także jest traktowany jako zagraniczny, więc niekoniecznie te limity będą się zgadzały.
Nie ma takiego przepisu. Modena w lidze gra czwórką obcokrajowców w tym środkowy Holt i wszystko się zgadza. Rossini, Zaytsev, Anzani/Mazzone z Włochów.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: jaet »

Też mi się wydaje, że odpuszczenie Zajceva przez Modenę rozwala im całą układankę. Przyjęcie Urnaut/Lanza nikogo we Włoszech na kolana nie rzuci.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Ale dyrektor sportowy Trentino mówiący że dyrektor sportowy Lube (i były dyrektor sportowy Trentino) wykupi największą gwiazdę Modeny w lecie w czasie półfinałów Serie A to faktycznie co najmniej solidny trolling, bez względu na to czy to prawda czy nie. :D
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aershis »

jaet pisze:Też mi się wydaje, że odpuszczenie Zajceva przez Modenę rozwala im całą układankę. Przyjęcie Urnaut/Lanza nikogo we Włoszech na kolana nie rzuci.
A nie zakładacie, że to Zajcew odpuści Modenę? :) Jeżeli w kontrakcie jest konkretna kwota wykupu, a Ivan będzie zdecydowany dołączyć do Lube, to Modena może mieć niewiele do powiedzenia.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Jak jest ustalona kwoto wykupu, to Modena ma pograne, jak jej nie ma - to go nie puszczą, bo po co? Do tego się to pewnie sprowadza.

Lube z Zaytsevem mogłoby grać na środku duetem Bieniek-Simon, więc pewnie nawet powinniśmy kibicować takiemu rozwiązaniu, ale ja mam nadzieję, że Ivan zostanie w Modenie.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Re_soviaczka »

Skoro Podrascanin przez limity będzie zmuszony odejść z Perugii, to gdzie miałby się podziać? Raczej do byle średniaka ligi nie pójdzie.
Chyba jedyna sensowna opcja to powrót do Lube... ale to wtedy oznacza Bienia na ławie. ;x
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Podrascanin ma ważny kontrakt, Lanza zresztą też, więc czy ten plan o którym pisał Pasini się zrealizuje - to mam wątpliwości. Potke pewnie zostałby jako środkowy na Ligę Mistrzów i do rotacji w lidze, tak jak zresztą Stanković w Lube w tym sezonie. Perugia ma duży budżet, ale mówimy o zapłaceniu 200k euro za wykupienie Płotnickiego, danie mu wysokiego kontraktu i znalezienie klubu, który da duży kontrakt Lanzy, podkupieniu Anzaniego który ma jeszcze dwa lata kontraktu, i zrobieniu coś z Podrascaninem, który na pewno ma bardzo wysoki jak na środkowego kontrakt.

Grubymi nićmi szyta jest ta koncepcja szczerze powiedziawszy.

Inna sprawa, że z Płotnickim, Perugia miałaby trzech najlepiej serwujących skrzydłowych Serie A, a w przyjęciu Ukrainiec gorszy od Lanzy nie jest.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: jaet »

Ale powiem Wam, że ten brak Włochów na odpowiednim poziomie jest dramatyczny. I to jeszcze w obliczu traktowania za takowych Zajceva i Juantoreny. Oni za chwilę nie będą mieli kim tych zagranicznych składów uzupełniać.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Będą mieli, mają całkiem zdolnych młodych zawodników. Zresztą znalezienie dwóch włoskich środkowych i libero to nie jest tak duży problem. ;) Mają dziurę pokoleniową w tych rocznikach 93-98, to inna sprawa.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aershis »

jaet pisze:Ale powiem Wam, że ten brak Włochów na odpowiednim poziomie jest dramatyczny. I to jeszcze w obliczu traktowania za takowych Zajceva i Juantoreny. Oni za chwilę nie będą mieli kim tych zagranicznych składów uzupełniać.
Dla ligi tak, ale jak Stan zauważył, tam mają zdolną młodzież, która zaraz zacznie na poważnie wchodzić do seniorskiej.
Mnie bardziej smuci brak nowego pokolenia Kubańczyków, podobnego do tego z 2010. :/
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: jaet »

Wiem, że mają ale zanim oni wejdą do poważnego grania na miarę pierwszej piątki serie A, to chwilę to potrwa. Pytanie też jak będą się rozwijać? Tak patrzę np. na Argentę i bidusia. Fakt, że trochę przez kontuzje, ale jednak. Z tymi środkowymi też jest różnie, gdyby to było takie łatwe, to nie ciągnęliby tych wszystkich Simonów, Holtów, Podrascaninów, Lisinacy i Bieńków ;).
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Tharaster »

jaet pisze:Wiem, że mają ale zanim oni wejdą do poważnego grania na miarę pierwszej piątki serie A, to chwilę to potrwa. Pytanie też jak będą się rozwijać? Tak patrzę np. na Argentę i bidusia. Fakt, że trochę przez kontuzje, ale jednak. Z tymi środkowymi też jest różnie, gdyby to było takie łatwe, to nie ciągnęliby tych wszystkich Simonów, Holtów, Podrascaninów, Lisinacy i Bieńków ;).
Mam podobne zdanie, póki co jest u nich widoczna przepaść, nie ma żadnej ciągłości ani rytmu z wprowadzaniem tych zdolnych Włochów do najlepszych składów włoskich. Z tego powodu to i może lepiej, że w polskiej lidze jest wymagany taki a nie inny limt, chociaż ja bym go powiększył do 4 obcokrajowców.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Russo faktycznie ma iść do tej Perugii, więc może być ciekawie. Chyba najbardziej utalentowany włoski środkowy na moje oko.
dyletant
Posty: 5081
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: dyletant »

A temat Nimira albo Wallace'a w Lube nadal aktualny? Ktoś pisał, że i Boyer przebija się w plotkach
Po prostu nie widzi mi się Simon na ataku, jeśli chcą grać o najwyższe cele. A to oznacza wtedy ławkę dla Bieńka i zamiast dalej się rozwijać, to chłopak się wkopie.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”