sezon 2018/2019 - seria A

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Serie A kobiet i mężczyzn 17/18

Post autor: drukjul »

Verdungo pisze: W poprzedniej partii chyba też zmienił Urnauta. Słoweniec trochę kaleczył w przyjęciu
W III Niemiec wszedł za Urnauta. W IV znów zmienił ponownie Bednorza

W końcówce tie-breaka Bartek nieskuteczny w ataku, także przy meczbolu, ale na szczęście dla Modeny był niezawodny Holt.

Pięknie zwycięstwo drużyny Velasco w pierwszym prowadzonym przez Argentyńczyka meczu.
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Serie A kobiet i mężczyzn 17/18

Post autor: knightrider »

To debiut jeszcze z takim rywalem chyba bdb w wykonaniu Bednorza. Dziwie się do tej pory co w Śliwce widzi Heynen. Bednorz zagrywką zapewniał Modenie chyba z 2/3 x serie po 4-5 punktów + w ataku na to co widziałem +50 % ataku od 4 seta nie będąc kryty w przyjęciu dogrywał solidnie po za 2-3 farfoclami.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Serie A kobiet i mężczyzn 17/18

Post autor: drukjul »

knightrider pisze:To debiut jeszcze z takim rywalem chyba bdb w wykonaniu Bednorza. Dziwie się do tej pory co w Śliwce widzi Heynen. Bednorz zagrywką zapewniał Modenie chyba z 2/3 x serie po 4-5 punktów + w ataku na to co widziałem +50 % ataku od 4 seta nie będąc kryty w przyjęciu dogrywał solidnie po za 2-3 farfoclami.
Statystyki https://pbs.twimg.com/media/Do2keF-W4AAc4a0.jpg

Bartek zdobył 17 punktów, tyle samo co Holt, więcej w Modenie zgromadził tylko Zajcew. Dobra skuteczność ataku (15/26=58%), choć równocześnie 5 ataków zablokowanych i ratio tylko +3. W przyjęciu jak na Bartka naprawdę solidny, dobry mecz. Bloków punktowych miał na pewno więcej niż mu statystycy zaliczyli.... Ogólnie debiut w Serie A1 można więc uznać za bardzo udany.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Serie A kobiet i mężczyzn 17/18

Post autor: Aranger »

Trzymam kciuki, ja zdążyłem na dwa i pół seta, sam widok Bartka wśród tych kozaków zaiste przyjemny (swoja drogą, oprócz tych urodzonych na Kubie, to te wszystkie gwiazdy grające dzisiaj w Superpucharze dostały od nas w czapę w ciągu ostatniego miesiąca :D ), a jeszcze przyjemniejszy, jak blokował Juantorene czy Simona. 8-) Jak na debiut super, oby tak jutro.
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 766
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Serie A kobiet i mężczyzn 17/18

Post autor: jimiq »

drukjul pisze:
knightrider pisze:To debiut jeszcze z takim rywalem chyba bdb w wykonaniu Bednorza. Dziwie się do tej pory co w Śliwce widzi Heynen. Bednorz zagrywką zapewniał Modenie chyba z 2/3 x serie po 4-5 punktów + w ataku na to co widziałem +50 % ataku od 4 seta nie będąc kryty w przyjęciu dogrywał solidnie po za 2-3 farfoclami.
Statystyki https://pbs.twimg.com/media/Do2keF-W4AAc4a0.jpg

Bartek zdobył 17 punktów, tyle samo co Holt, więcej w Modenie zgromadził tylko Zajcew. Dobra skuteczność ataku (15/26=58%), choć równocześnie 5 ataków zablokowanych i ratio tylko +3. W przyjęciu jak na Bartka naprawdę solidny, dobry mecz. Bloków punktowych miał na pewno więcej niż mu statystycy zaliczyli.... Ogólnie debiut w Serie A1 można więc uznać za bardzo udany.
podpisuję się pod powyższym. Super Bartosz :D :D :D :D :D
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Serie A kobiet i mężczyzn 17/18

Post autor: aezakmi »

Bednorz kończy na ratio +3, czyli normalka u tego zawodnika. W bezpośredniej rywalizacji z Szalpukiem, prawie zawsze przegrywał jeśli chodzi o ratio. Oglądałem ten mecz od 4 seta. Chwiejny ten Bednorz jest, ale dopiero zaczyna przygodę z ligą włoską więc może go naprawią. Decyzja Heynena była słuszna i pokazał to mecz z USA, gdzie Śliwka był bezbłędny. Tamtym meczem Śliwka wygrał decyzję Heynena. Trzymał przyjęcie, dorzucił blok na Andersonie i zagrywkę (przechodząca, skończona przez Kubiaka).
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Serie A kobiet i mężczyzn 17/18

Post autor: drukjul »

aezakmi pisze:Bednorz kończy na ratio +3, czyli normalka u tego zawodnika. W bezpośredniej rywalizacji z Szalpukiem, prawie zawsze przegrywał jeśli chodzi o ratio.
Zauważ, że dziś vis-vis Bednorza na pozycji był jeden z najlepszych blokujących w światowej siatkówce - Simon, który jako prawy atakujący przy Bartku jako blokującym mimo dobrego początku w I secie też za dobrze dziś wcale nie wypadł (a jeżeli nie Simon, to w jednym z ustawień niemal równie dobrze blokujący Juantorena). Obaj byli zatrzymani przez Bednorza pojedynczym blokiem, więc dalibóg nie wiem, dlaczego ma tylko jeden blok na koncie po tym meczu, ale o to mniejsza.

Mając w pamięci jak niekiedy wręcz koszmarnie wyglądała dziś współpraca De Cecco z nowymi zawodnikami w Perugii - Leonem i Lanzą (Simone Giannell wypadł lepiej, choć też wolał grać ze znamym sobie Kovacevicem, a nie Russellem) nie można mieć też mieć specjalnych pretensji do Christensona, czy Rezende że ich współpraca ze skrzydłowymi niekiedy kulała. Bo w końcu ile oni odbyli wspólnych treningów przed tym turniejem? - najwyżej jeden, lub dwa. Tyle co nic. Dla wszystkim zespołów, które w nim startuje - może poza Trentino gdzie rozgrywający się akurat nie zmienił, pojęcie zgranie, czy system gry na tym etapie to jeszcze pojęcia abstrakcyjne. Jak w meczach gwiazd ligi, na razie jest to jedna wielka improwizacja.
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Serie A kobiet i mężczyzn 17/18

Post autor: knightrider »

aezakmi pisze:Bednorz kończy na ratio +3, czyli normalka u tego zawodnika. W bezpośredniej rywalizacji z Szalpukiem, prawie zawsze przegrywał jeśli chodzi o ratio. Oglądałem ten mecz od 4 seta. Chwiejny ten Bednorz jest, ale dopiero zaczyna przygodę z ligą włoską więc może go naprawią. Decyzja Heynena była słuszna i pokazał to mecz z USA, gdzie Śliwka był bezbłędny. Tamtym meczem Śliwka wygrał decyzję Heynena. Trzymał przyjęcie, dorzucił blok na Andersonie i zagrywkę (przechodząca, skończona przez Kubiaka).
Kadra na Mundialu grała żelazną 6-stką + Bieniek. Śliwki jedyny udany mecz to właśnie z USA ale on grał jako 2 libero nie przyjmujący. Obraz na 2018 rok był taki że bez Kubiaka cały plan na przyjęcie w kadrze się sypał. 60 % w ataku Bednorza na tle topki klubowej świata pokazuje że jest w formie. Kto ostatni tak wgl z PL graczy wykręcił takie liczby we Włoszech ? Świderski czy Kurek ?
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Serie A kobiet i mężczyzn 17/18

Post autor: Aranger »

No jest, będzie przez cały sezon, to za rok trafi do kadry, na MŚ Śliwka wszedł w bardzo ważnym meczu i zrobił co do niego należało. W czym problem ?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A kobiet i mężczyzn 17/18

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Wokół występu Śliwki w meczu z USA zaczynają narastać podobne mity jak co do słynnego dwupunktowego występu Możdżonka w meczu z Iranem cztery lata temu. ;)

Za to bez względu na opinię na temat Bednorza tak jak wspominałem - ma cały rok w topowym klubie pod okiem Velasco gdzie ma realną szansę na wyjściową szóstkę obok partnerów mogących łatać jego mankamenty, i w systemie gdzie ma szansę poprawić elementy które powodowały że w hierarchii przyjmujących był za Śliwką i Szalpukiem. Bednorz może naprawdę zachowując proporcje nabijać statystyki skuteczności ataku wzorem Russella w kadrze USA bo partnerów obok i rolę w zespole pełnić może bardzo podobną.

Za to czasami warto wyjść poza statystyki bo to ratio punktowe to niekiedy fajne cyferki - ale Bednorz tutaj wykręcił 40% efektywności ataku, dobrze serwował, blokował i nieźle przyjmował, a to na tle wybitnej drużyny.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Serie A kobiet i mężczyzn 17/18

Post autor: Kamil92 »

WysokiPortorykanczyk pisze:wybitnej drużyny.
Jak na razie, to wybitnych indywidualności.
kanimo

Re: Serie A kobiet i mężczyzn 17/18

Post autor: kanimo »

Rzucilam okiem. O ile dobrze pamietam to nie skonczyl 2 atakow pod rzad w koncowce ostatniego seta. Po czym dobrze przyjal i pilka poszla do Holta, ktory skonczyl. Ogladalam jednym okiem bo przelaczalam ale podobnie bylo bodajze w 3 secie, gdzie pod koniec sie zacial.
Czyli raczej niezle ale z delikatnym znakiem zapytania.
Franko
Posty: 251
Rejestracja: 21 kwie 2018, o 11:11
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Franko »

Szczerze mówiąc kompletnie nie rozumiem zamiany Christensona na Bruno

I na pewno nie jest to najsilniejszy mozliwy skład skoro jest w nim popularny Rezende
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aershis »

Czy gdzieś na cyfrowym polsacie jest dostępny mecz? Miał być na Polsat sport extra, ale niestety wyświetlają MŚ kobiet.

Franko, również nie rozumiem tej zmiany, ale było tu wspomniane, że Juantorena wymógł taki ruch.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Bartek O »

Franko pisze:Szczerze mówiąc kompletnie nie rozumiem zamiany Christensona na Bruno

I na pewno nie jest to najsilniejszy mozliwy skład skoro jest w nim popularny Rezende
Nigdzie nie mogę odnaleźć informacji na temat podanej przez Was przyczyny wymiany między Cucine i Modeną. Z jakiego powodu Micah, zawodnik w mojej opinii lepszy niż Bruno "przeszkadzał" Juantorenie?
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aershis »

Pisał o tym bodajże drukjul. Juantorena miał zastrzeżenia co do dokładności wystaw Amerykanina.


Swoją drogą, Russell wczoraj odgryzł się Perugii, a Micach Lube. :D
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: dyletant »

Początek sezonu a ja już nie ogarniam, od kiedy półfinały gra się w niedzielę i od kiedy nie ma transmisji w Rai? :(
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aershis »

dyletant pisze:Początek sezonu a ja już nie ogarniam, od kiedy półfinały gra się w niedzielę i od kiedy nie ma transmisji w Rai? :(
Co? Dzisiaj mecz o 3 miejsce i finał.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: dyletant »

Aershis pisze:
dyletant pisze:Początek sezonu a ja już nie ogarniam, od kiedy półfinały gra się w niedzielę i od kiedy nie ma transmisji w Rai? :(
Co? Dzisiaj mecz o 3 miejsce i finał.
aha to jest o trzecie miejsce, ok bo patrzyłem na livescore i tym się zasugerowałem, że są 2 mecze. Tylko jaki sens ma rozgrywanie meczów o trzecie miejsce?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Kamil92 »

dyletant pisze: aha to jest o trzecie miejsce, ok bo patrzyłem na livescore i tym się zasugerowałem, że są 2 mecze. Tylko jaki sens ma rozgrywanie meczów o trzecie miejsce?
To turniej prawie, że towarzyski, mimo, że o coś, także wydaje mi się, że żadna ze stron nie ma co do tego zastrzeżeń.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: drukjul »

Po dwóch setach meczu o III miejsce jest 1:1

statystyki pierwszego http://dal15al25.gazzetta.it/files/2018 ... 00x514.jpg
i drugiego seta http://dal15al25.gazzetta.it/files/2018/10/2Pg.jpg

Juantorena dziś w ogóle nie gra, zastępuje go Massari. Interesująca (nie)skuteczność Leala i Leona w I partii - zawodnik Lube skończył w ataku 1/6 = 17%, a Perugii 1/4 = 25%. W II secie obaj Kubńczycy już się wyraźnie poprawili.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: rafak »

Interesujące, Leon nie jest nawet drugą opcją w ataku ....

Fajnie jest widzieć Leona, Leala i Simona "razem" na parkiecie. Nie chce mi się sprawdzać, ale pewnie taka sytuacja była też w meczach Zenitu z Sadą.

Równo 8 lat temu, 10 października 2010, mieliśmy okazję po raz ostatni oglądać ich naprawdę razem, w jednej drużynie. Eh, szkoda tego kubańskiego teamu ...
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aershis »

I co, jakie typy na finał? Typuję 3:2, ale bez wskazania, na któraś ze stron. Sympatyzuje z wszystkimi drużynami, w których grają Amerykanie, więc właściwie każdy wynik mnie ucieszy. :D
Januszek
Posty: 31
Rejestracja: 12 kwie 2017, o 21:06

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Januszek »

Chciałbym żeby Modena odniosła zwycięstwo i napedziła rozwój Bednorza, ale czuję 3:1 dla Trentino.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: rafak »

Rozgrywający Modeny uparcie do Urnauta, a ten konsekwentnie w blok. Dużo błędów. Skra na boisku!!!
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: ciorny17 »

Ogląda człowiek to co się dzieje w Wieluniu, a później przełączy na superpuchar Włoch i dysproporcje w zagrywkach są olbrzymie.
Kłamca.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: krzysiu »

We Włoszech jest to normalny poziom :) u Nas zdarza sie taki raz na ileś miesięcy
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aranger »

A najwięcej asów ma póki co Polak, wychowanek Plusligi. 8-)
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Verdungo »

Ale seria Christensona na zagrywce :D
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: aezakmi »

Aershis pisze:Pisał o tym bodajże drukjul. Juantorena miał zastrzeżenia co do dokładności wystaw Amerykanina.
Czyżby mała zemsta za finał KMŚ + Serie A1 - zwalić winę na innych, tylko nie na siebie? Znajdę kiedy wypowiedź drukjula, to doczytam.
Ostatnio zmieniony 7 paź 2018, o 18:09 przez aezakmi, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”