sezon 2018/2019 - seria A

wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: wieloryb_wacek »

aezakmi pisze:
Aershis pisze:Pisał o tym bodajże drukjul. Juantorena miał zastrzeżenia co do dokładności wystaw Amerykanina.
Czyżby mała zemsta za finał KMŚ - zwalić winę na innych, tylko nie na siebie? Znajdę kiedy wypowiedź drukjula, to doczytam.
Przecież Christenson to taka lepsza wersja Drzyzgi - dobry blok i zagrywka jak na rozgrywającego, ale bywa bardzo niedokładny i potrafi się zagotować/zaciąć w najważniejszych momentach. Jestem zaskoczony, że tylu z was uważa, że Christenson jest lepszym rozgrywającym od Bruno, ja bym się nie zastanawiał i robił tą wymianę.

Oho, 3 czapy na Bednorzu z rzędu.
Ostatnio zmieniony 7 paź 2018, o 18:16 przez wieloryb_wacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aranger »

Posypał się kompletnie Bednorz teraz.
ciorny17
Posty: 8520
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: ciorny17 »

Aranger pisze:Posypał się kompletnie Bednorz teraz.
Ogólnie dzisiaj w ataku to tak średnio. Co prawda dostawał większość gdzieś ciągniętych piłek z pola, ale w 3. secie to własnie poległ na rozegranych
Kłamca.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aranger »

ciorny17 pisze:Ogólnie dzisiaj w ataku to tak średnio. Co prawda dostawał większość gdzieś ciągniętych piłek z pola, ale w 3. secie to własnie poległ na rozegranych
Jakieś 3/16 w ataku i ujemna efektywność, katastrofa. Plus taki, że drugi mecz z rzędu nieźle utrzymał przyjęcie, dobrze zagrywał i dokładał coś w bloku, Velasco powinien docenić.
ciorny17
Posty: 8520
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: ciorny17 »

Gra Modeny w tym meczu to trochę jak Skra: jak zagrywka siedzi to golą, brakuje zagrywki - nie ma już alternatyw.
Kłamca.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aranger »

No jednak Velasco dzisiaj obdarzał Bartka naprawdę dużym zaufaniem - katastrofalny 3 set, wrócił w czwartym, po dwóch skończonych atakach znowu odbijał się od bloku i jeszcze przestał przyjmować, a mimo wszystko wrócił na tie-breaka. Chyba się miarę odpłacił, jednym okiem oglądałem, ale coś skończył, w dużej mierze dzięki jego zagrywce Modena złapała dwa breaki.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Verdungo »

Aranger pisze:No jednak Velasco dzisiaj obdarzał Bartka naprawdę dużym zaufaniem - katastrofalny 3 set, wrócił w czwartym, po dwóch skończonych atakach znowu odbijał się od bloku i jeszcze przestał przyjmować, a mimo wszystko wrócił na tie-breaka. Chyba się miarę odpłacił, jednym okiem oglądałem, ale coś skończył, w dużej mierze dzięki jego zagrywce Modena złapała dwa breaki.
Kaliberda wczoraj i dzisiaj nie wnosił za wiele tymi zmianami. Velasco dobrze robił, że dawał mu się odbudować. Najgorzej gdyby go schował do kwadratu po kilku nieudanych akcjach w kwadracie do końca meczu. Na pewno dzisiaj zaprezentował się słabiej niż wczoraj, ale ogólnie Superpuchar udany, w końcu zdobył trofeum ;)

PS. Ma ktoś statystyki z tego meczu?
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: knightrider »

Bednorz sporo słabszy mecz niż wczoraj ale zagrywką strzelał jakbym widział Wlazłego z najlepszych lat. Raczej już ma 1 skład przy tym piachu co gra Kaliberda. Przyjmował dziś tak jak grała cała Modena 1/2/5 sety w miarę ok, ale 3/4 dramat.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: wieloryb_wacek »

Zdania nie zmieniam - Bednorz musi wyraźnie poprawić grę w ataku, szczególnie na wysokiej piłce, żeby dać radę jako ofensywny przyjmujący w Serie A, nawet jeśli Urnaut będzie maskował jego słabość w przyjęciu, a Christenson pomagał wykorzystywać mocne strony, tzn. dobrego pipe'a. I nie jestem wcale przekonany, czy gra w zespole, który maskuje jego słabości, przysłuży się pozytywnie dla jego rozwoju. Konkurencja na pozycji ofensywnego przyjmującego w kadrze jest olbrzymia, dlatego musi naprawdę zakasać rękawy.
dyletant
Posty: 5082
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: dyletant »

Wilfredo to już dawno nie zebrał tylu czap co w dzisiejszym meczu. A może nawet jeszcze nigdy aż tylu w swojej karierze.
Ale przynajmniej zagrywką częściowo sobie to jakoś może rekompensuje.
A jak pisałem, że dopiero ta liga go zweryfikuje, to odsądzano mnie od czci i wiary ;)
A dobór finalistów pokazuje, że liga zapowiada się wybornie, ale na prawdziwe granie trzeba poczekać do przyszłego roku, bo końcówkę tego potraktują jak rozgrzewkę.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aershis »

dyletant pisze: A jak pisałem, że dopiero ta liga go zweryfikuje, to odsądzano mnie od czci i wiary ;)
A dobór finalistów pokazuje, że liga zapowiada się wybornie, ale na prawdziwe granie trzeba poczekać do przyszłego roku, bo końcówkę tego potraktują jak rozgrzewkę.
Nie odpływajmy za bardzo. Też uważam, że łatwo mu nie będzie, zwłaszcza przy De Cecco - nie widzę go po prostu przy tego typu rozgrywającym.

Podobne zastrzeżenia mam zresztą co do Bruno i Leala + Juantoreny w Lube. Mocno średnio wyglądały te piłki do Osmanego wczoraj, zwłaszcza na prawe skrzydło. Pewnie i można by to tłumaczyć brakiem zgrania, ale taki Christenson do Zaytseva czy Bednorza rzucał jednak wyraźnie lepiej, podobnie zresztą jak Giannelli do Russella.

Swoją drogą, były jakieś indywidualne nagrody?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: drukjul »

Verdungo pisze: PS. Ma ktoś statystyki z tego meczu?
-> http://dal15al25.gazzetta.it/files/2018/10/Tabello.jpg
ciorny17
Posty: 8520
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: ciorny17 »

Tak patrząc na turniej przez miniony weekend, to wszystkie spotkania pomiędzy zespołami z czwórki superpucharu, będą pozycjami obowiązkowymi dla mnie w tym sezonie klubowym. Takiej konstelacji gwiazd i takich nazwisk tylko w 4 klubach to dawno nie było. Już zacieram ręce.
Kłamca.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: drukjul »

Gdyby ktoś nie mógł obejrzeć wczorajszego meczu finałowego zapis na yt https://www.youtube.com/watch?v=Z9YNNXOwqCg
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: figol »

A wiecie może czy Liga Włoska bedzię do oglądania w polsat sport ? czy w ogóle w jakiejś polskiej tv ?
poznasz głupiego po czynach jego
ciorny17
Posty: 8520
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: ciorny17 »

figol pisze:A wiecie może czy Liga Włoska bedzię do oglądania w polsat sport ? czy w ogóle w jakiejś polskiej tv ?
O ile mnie pamięć nie myli Eleven ma prawa do Serie A. Także może coś i u nas pokażą.
Kłamca.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: krzysiu »

w tamtym sezonie tez chyba miał włoski Eleven i nic z tego ;) prawa Polskiego Eleven a innych to chyba nie działaja tak samo ;)
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Kamil92 »

W tamtym sezonie Serie A można było oglądać na kanale Sportklub (chociaż często z odtworzenia, gdyż hiszpańska liga koszykówki, która często grała swoje mecze o podobnej porze, była tam priorytetowo traktowana). Jak będzie w tym roku - nie wiem.
ciorny17
Posty: 8520
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: ciorny17 »

Ogólnie to ciężko mi nawet zrozumieć dlaczego został pokazany turniej o Superpuchar, być może ze względu na Leona i pompowane w jego reklamę pieniądze Polkomtelu i Polsatu, ale jakoś nie nastawiam się, że będziemy oglądać Serie A na jakimś polskim kanale. Zawsze pozostaje RAI Sport jak się ma CP.
Kłamca.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aranger »

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: drukjul »

WOW. Gratki dla Polsatu :D
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aershis »

"Największą gwiazdą tych rozgrywek jest reprezentant Polski Wilfredo Leon, który do drużyny mistrzów świata dołączy w lipcu 2019 roku"

No ja się nie zgodzę z tą największą gwiazdą. :D
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: krzysiu »

Mega fajnie ze to ogarnęli ;)
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: knightrider »

Do kompletu Liga Rosyjska by się przydała.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: Aranger »

Abstrahując od tego, że wykupienie praw do Superligi to pewnie niełatwa sprawa, to nie wymagajmy za wiele - Polsat będzie miał teraz do pokazania na swoich kanałach co weekend koło 7 meczów Plusligi + 2 mecze Serie A. Siatkówki będzie tam naprawdę dużo.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: krzysiu »

jestem ciekaw ile meczów na nsport+ będzie z LM , pewnie te gorsze , chociaż fajnie jakby tam mecze Polskich ekip pokazywali ;)
lipa210
Posty: 407
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:11
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: lipa210 »

Szkoda, że Rychlicki nie trafił do Plusligi, w debiucie gra rewalacyjnie jako atakujący.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: drukjul »

lipa210 pisze:Szkoda, że Rychlicki nie trafił do Plusligi, w debiucie gra rewalacyjnie jako atakujący.
Cała drużyna Ravenny zagrała dziś rewelacyjnie- szczególnie w zagrywce i bloku (14 bloków punktowych w trzech setach), ale Kamila i Pietera Verhees trzeba pochwalić specjalnie. Rychlicki wykonał 26 ataków na 59 całej drużyny, a więc to on kończył prawie 45% wszystkich wystaw i atakował na 58% skuteczności (15/26). Jego vis-a-vis w zespole z Mediolanu Nimir Abdel-Aziz skończył dla odmiany tylko 4 z 22 ataków, czyli zanotował wręcz dramatycznie złe 18% w ataku http://www.legavolley.it/match/31802

Debiut Kamila Rychlickiego w Serie A1 wypadł więc kapitalnie. Może dziwić, ze nagroda MVP powędrowała nie do Rychlickiego, czy do brylującego dziś szczególnie w bloku Verheesa, tylko rozgrywającego Saitty, który przy takim rozkładzie ataku umówmy się nie tyle rozgrywał, tylko wystawiał.

Jeżeli w drużynie Ravenny wróci na atak Argenta (pauzujący przez jakieś problemy mięśniowe) to zastępujący go dziś na pozycji Rychlicki pewnie wróci na przyjęcie z atakiem i dopiero wtedy mogą czekać go problemy. Ale przepytywany po meczu przez włoskich sprawozdawców RAI na jakiej pozycji sam woli grać - czy na prawym ataku, czy może na "posto 4" Kamil sam odpowiedział bez chwili wahania, że to drugie.
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: knightrider »

Szkoda mimo wszystko że Rychlicki zdecydował się na grę dla Luksemburga bo pl młodych atakujących nie ma gotowy do gry na poziom kadrowy.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2018/2019 - seria A

Post autor: drukjul »

knightrider pisze:Szkoda mimo wszystko że Rychlicki zdecydował się na grę dla Luksemburga bo pl młodych atakujących nie ma gotowy do gry na poziom kadrowy.
Sądzę, że Rychlicki w tym momencie też jeszcze by nie był, choć chłopak ma rewelacyjne warunki fizyczne i dziś grał w stylu przypominającym Bartka Kurka z finałowej fazy MŚ - wielokrotnie przechodził nad blokiem, albo też piłkę bardzo mocno na zorganizowany blok Mediolanu nabijał z góry, tak że wychodziła daleko na aut i nie dawała żadnych szans obrońcom. Ale np. Maciek Muzaj też ma nie gorsze warunki niż Bartek, czy Rychlicki tylko do gry na równym, wysokim poziomie musi jeszcze dojrzeć przede wszystkim mentalnie. Druga sprawa, że jak wspomniałem w poprzednim wpisie, sam Rychlicki mówi że woli jednak grać na przyjęciu z atakiem, a nie po przekątnej z rozgrywającym - choć pod nieobecność Argenty miał dziś szansę sprawdzić się jako klasyczny młot.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”