Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: ciorny17 »

Zdrowy Sander przy Leonie to znowu Perugia faworytem do złota. Wszędzie.
Pytanie tylko, jak długo jest w stanie być zdrowy Jankes?
Kłamca.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: drukjul »

WysokiPortorykanczyk pisze:,,Sander w Perugii?''/Pasini.
ciorny17 pisze:Zdrowy Sander przy Leonie to znowu Perugia faworytem do złota. Wszędzie.
Pytanie tylko, jak długo jest w stanie być zdrowy Jankes?
Uwierzę jak zobaczę. Pasini w ostatnich tygodniach na swoim blogu zachowuje się trochę tak jak człowiek, który dopiero co spadł z księżyca i nie patrząc na to, co się dzieje za oknem jeżeli chodzi o włoski siatkarski światek usiłuje dalej uprawiać nieustającą propagandę sukcesu. Ledwo wczoraj próbował sprzedać swoim włoskim czytelnikom historię jako "duży sukces włoskiej siatkówki", oraz dyplomacji włoskiego związku siatkarskiego nawet walkower dla Trentino w meczu LM z JW, do którego jak już wiemy ostatecznie nie doszło, ponieważ CEV o 180 stopni zdążyła dziś zmienić zdanie i decyzję. W efekcie z rzekomego, lipnego "sukcesu włoskiej siatkówki" Pasiniemu została tylko sama lipa.

Co zaś do snutych przez niego sensacji transferowych nie jestem w stanie zrozumieć, jak ktoś kto jest zawsze tak blisko ploteczek siatkarskich we Włoszech może nie zdawać sobie jeszcze sprawy z tego, że budżety większości włoskich klubów przed przyszłorocznym sezonem będą musiały na pewno zostać mocno urealnione. Włoska gospodarka, i to bynajmniej nie tylko i wyłącznie z powodu samej epidemii, już w tym momencie znajduje się w technicznej recesji, a wszystko na to wskazuje, ze to jeszcze nawet nie półmetek, a dopiero prosta startowa jej bardzo dużych kłopotów.

Pamiętamy jeszcze dobrze jak bezpośrednio po kryzysie finansowym 2008–2009 wiele czołowych wtedy klubów włoskich - jak Sisley Treviso, M. Roma Volley, Sparkling Mediolan - gdzie grał Kadziewicz, któremu do tej pory Włosi wiszą pieniądze straciło nagle sponsorów i upadło, kilka innych jak choćby Itas Trentino, Piacenza, Cuneo musiało zgodzić się na znaczącą redukcje budżetu i odejście największych gwiazd w ciągu kilkunastu kolejnych miesięcy. Nie uśmiecha mi się wcale ponownie wchodzić na forum w buty posłańca, który przynosi i sygnalizuje złe wiadomości, ale bardzo wiele na to wskazuje, że jeżeli chodzi o pieniądze we włoskim sporcie profesjonalnym, a mówiąc wprost możliwy i bardzo prawdopodobny problem z nagłym i drastycznym ich odcięciem z powodu prognozowanych już problemów i tarapatów całej włoskie gospodarki, możemy mieć w tym roku powtórkę z tamtej sytuacji. A siatkarskie gwiazdy jak wiemy kosztują i to kosztują całkiem słono.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Włoska gospodarka w stanie stagnacji znajduje się od jakichś 20 lat, rok temu było chyba 0.3% wzrostu, miej na uwadze, że w 2009 roku PKB zmalało o 6%, w 2012 - o 3%, nie wiem co by musiało się tam krótkoterminowo wydarzyć, żeby wpłynęło na najbogatsze kluby. Ogólny trend w perspektywie 2-3 lat pewnie będzie widoczny i takiej pozycji, jaką mają teraz, Włosi za parę lat mieć nie będą, ale w kontekście przyszłego sezonu, tak, generalnie znowu siejesz panikę. Nawet po 2008/2009 roku - dalej było Trentino, Macerata, Cuneo, Piacenza czy inna Modena. Krótkoterminowo może jeden klub upadnie, i to ze środka/dołu tabeli, nawet to Treviso dogorywało z 3-4 lata.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: drukjul »

WysokiPortorykanczyk pisze:, tak, generalnie znowu siejesz panikę.
Możliwe. Za to w przeciwieństwie do Ciebie przestałem wierzyć w bajki. Gdyby lipne rewelacje Pasiniego z ostatnich tygodni się rzeczywiście sprawdzały, to Ngapeth miałby dziś podpisany kontrakt w Modenie, a Sokołow w Lube. Trudno nie zauważyć, że facet ze swoją linią "propagandy sukcesu" włoskiej siatkówki klubowej ostatnio trochę odleciał. Chcesz nadal wierzyć w te jego następne zamki z piasku i rzekome wystrzałowe, ale jakoś niedoszłe do skutku transfery to wierz, ale wielu sponsorów włoskich klubów korzystało w ostatnich latach z dobrodziejstwa polityki niskich stóp, co skłaniało firmy do taniego zaciągania pożyczek. Notowany już teraz gwałtowny spadek obrotów, związany także z epidemią, choć nie tylko (np. w przypadku choćby sponsora Lube, kto dziś będzie myślał o wymianie w domu wystroju i wyposażenia kuchni?) może szybko stworzyć na Półwyspie Apenińskich jeżeli chodzi o finanse wielu firm naprawdę wybuchową mieszankę. Co siłą rzeczy może się bardzo szybko odbić także na sponsoringu sportowym.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Myślę, że perspektywa kontraktu Sandera po straconym sezonie i poważnej kontuzji w Perugii jako drugiego-trzeciego przyjmującego nie jest czymś, co uznać można na starcie za "bajki'', z kolei w co "wierzysz", kompletnie mnie nie interesuje, bo to już Twoja prywatna sprawa. ;)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: drukjul »

WysokiPortorykanczyk pisze:Myślę, że perspektywa kontraktu Sandera po straconym sezonie i poważnej kontuzji w Perugii jako drugiego-trzeciego przyjmującego nie jest czymś, co uznać można na starcie za "bajki'', z kolei w co "wierzysz", kompletnie mnie nie interesuje, bo to już Twoja prywatna sprawa. ;)
Bądźmy dla Pasiniego jednak sprawiedliwi. ;)

Trzeci przyjmujący to już Twój autorski wkład do całej tej historii. Włoch na swoim blogu nie posunął się aż tak daleko w swojej fabulistyce, bo pisze, że jeżeli Perugia w przyszłym sezon chce mieć obok Leona jeszcze jednego zawodnika-autentyczną siatkarską gwiazdę w linii przyjęcia, to Taylor Sander pozostaje jedynym nazwiskiem jeszcze wolnym, którego prezes Gino Sirci mógłby spróbować ściągnąć http://dal15al25.gazzetta.it/2020/03/04 ... nt-1992715
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Drugi-trzeci przyjmujący - dlatego, że mam duże wątpliwości, czy po tak ciężkiej kontuzji Sander wróci do pełni formy. I tak szczerze powiedziawszy, dlatego ten news wydaje mi się potencjalnie wiarygodny, bo wynikałoby z niego, że te naprawdę ciekawe opcje dla Perugii są po prostu niedostępne, a Sander pewnie nawet nie byłby w stanie za bardzo negocjować w górę wysokości kontraktu. Gdyby jakikolwiek polski klub (zupełnie inna półka sportowo i finansowo) chciał podpisać kontrakt z Sanderem, to i tak musiałby na wszelki wypadek wziąć do rotacji trzeciego, bardzo solidnego przyjmującego. Tym bardziej zdziwiła mnie Twoja reakcja właśnie na taką informację. ;) Czy jest prawdziwa - nie mam pojęcia - raczej każdy interesujący się Serie A umie czytać Pasiniego i wie, że z definicji należy przypisywać jego newsom mniej więcej 50/50 szansy na prawdziwość. A to chyba stoi w sprzeczności z definicją wiary. ;)

Sander to o tyle dobry partner dla Leona, że jest bardzo mobilny w drugiej linii, a zarazem jest dobry na bloku i na zagrywce, ale jego kariera klubowa jest z grubsza rozczarowująca, a mówimy o stanie przed poważną kontuzją.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: drukjul »

WysokiPortorykanczyk pisze:Drugi-trzeci przyjmujący - dlatego, że mam duże wątpliwości, czy po tak ciężkiej kontuzji Sander wróci do pełni formy. I tak szczerze powiedziawszy, dlatego ten news wydaje mi się potencjalnie wiarygodny, bo wynikałoby z niego, że te naprawdę ciekawe opcje dla Perugii są po prostu niedostępne, a Sander pewnie nawet nie byłby w stanie za bardzo negocjować w górę wysokości kontraktu. Gdyby jakikolwiek polski klub (zupełnie inna półka sportowo i finansowo) chciał podpisać kontrakt z Sanderem, to i tak musiałby na wszelki wypadek wziąć do rotacji trzeciego, bardzo solidnego przyjmującego.
Gdyby udała się rozegrać sezon reprezentacyjny i turniej siatkarski na IO, to sam nie mam wątpliwości, że Sander byłby do niego należycie przygotowany i byłby znów obok Andersona liderem drużyny amerykańskiej. Taylor podjął decyzję o operacji i rezygnacji z sezonu klubowego, żeby podczas IO latem być w swojej tip-top formie i znając dalekowzroczność i zdolności organizacyjno-logistyczne Amerykanów, to oni go do tej najlepszej formy przed czasem w swoim ośrodku w Anaheim doprowadzą, tak jak przed czterema laty przed IO w Rio w tym samym ośrodku amerykańskiego związku siatkarskiego doprowadzili do całkiem niezłej formy Reida Priddy'ego, który przecież jeżeli o chodzi o karierę klubową był już wtedy od trzech lat emerytem, pokazującym się od czasu do czasu najwyżej na plaży. "Akcja-reaktywacja" Reida ośrodku w w Anaheim opłaciła się wszystkim, bo gdyby nie on i jego wejście w spotkaniu o III miejsce, to z Rio z brązowymi medalami wyjechaliby Rosjanie.

Zatem i w przypadku tegorocznych IO, oczywiście jeżeli do nich dojdzie, może obstawiać w ciemno, że Sander będzie w swojej najlepszej formie i będzie pierwszoplanową postacią, być może nie tylko samego U.S Team, ale generalnie całego, męskiego turnieju siatkarskiego. Amerykanie generalnie świetnie "umieją" w takie rzeczy jak technologie kosmiczne, internety, czy właśnie budowanie formy szczytowej swoich zawodników, aby na zawodach docelowych była ona zawsze najlepsza. Czasami jak podczas ostatnich MŚ głowa i psyche im zawodzi i wysiada w najważniejszym momencie turnieju, ale jeżeli chodzi o ciało to trzymają nad tym zwykle pełną kontrolę. Więc ja akurat najmniejszych obaw, że Taylor Sander będzie w stanie wrócić do gry w bardzo dobrej formie fizycznej i mógłby zaprezentować podczas Igrzysk w Tokio swoją najlepszą siatkówkę przyznam się akurat nie mam.

Nie mam też wątpliwości, że w przyszłym sezonie ze skrzydłami Atanasijević-Leon-Sander Perugia byłaby w stanie zdominować zarówno rodzime włoskie, jak i europejskie podwórko, natomiast moim zdaniem ze strony Pasiniego to w tym momencie bardziej wygląda na koncert życzeń i coś w rodzaju my fantasy team, niż realną możliwość. Jak wiemy czasami włoski dziennikarz lubi się bawić w takie zabawy z wyssanymi z palca informacjami, na czym zresztą cierpi wyraźnie nieraz dość mocno jego wiarygodność - i zdaje się, że go już także z tej strony całkiem nieźle znamy, bo przykładowo o tym, że puszczona całkiem niedawno przez niego przed świętami plotka mówiąc o tym że Cwatan Sokołow miałby przenieść się do Lube po rozwiązaniu kontraktu z Kazaniem w połowie rozgrywek tuż po Nowym Roku, to tylko i jedynie "sensacje sezonu ogórkowego" i jeden wielki humbug to wiedzieliśmy i pisaliśmy otwartym tekstem w tym wątku właściwie od samego początku. IMHO, mogę się oczywiście mylić, ale nie przywiązywałbym się i teraz do sprzedawanej przez Pasiniego plotki, że taka oferta Perugii dla Sandera leży już na stole i jest to rzeczywiście realna opcja.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Dla mnie kontuzja barku w wieku 28 lat dla skrzydłowego to trochę "zobaczymy, w jakiej formie wróci po operacji, a potem pogadamy".

Z tą Perugią, to Pasini - Pasinim, miej na uwadze, że Brazylijczycy, ba, sam agent, potwierdził, że Perugia złożyła ofertę Lucarelliemu, więc to, że Sirci szuka mocnego nazwiska na przyjęcie obok Leona, to już nie są wymysły naszego ulubionego włoskiego dziennikarza. Czy to oznacza, że akurat Sander rzeczywiście jest "w bliskim kontakcie" z Perugią - nie mam pojęcia, ale ten ruch dla obu stron miałby najzwyczajniej w świecie sens. Rynek - i tu Pasini ma oczywiście rację - na przyjęciu jest tak "wąski", że "świetne" opcje dla Perugii pewnie już się skończyły.

A z Pasinim tak ogólnie, to raczej każdy już wie, jak jest - bardzo często podaje jednak dobre informacje, często po prostu nie ma racji, a niekiedy podaje newsy z kosmosu, siatkówka to na tyle ,,niedorozwinięty'' sport (w porównaniu np. do koszykówki), że ma takich insiderów, na jakich zasługuje. Pewnie gdyby zweryfikować te jego newsy, to wyszłoby właśnie 50/50. Nie ma sensu ani w pełni bagatelizować tego, co pisze - ani traktować to jako prawdę, a co najwyżej za informację, która dopiero może okazać się prawdziwa. Gdyby w koszykówce któryś z dziennikarzy ESPN czy Yahoo podawał informacje z podobną wiarygodnością, to byłby skreślony - ale w siatkówce nikogo lepszego po prostu nie ma, w krainie ślepców, Pasini królem. ;)

Przetestujemy wiarygodność sympatycznego Pasiniego, bo właśnie napisał, że Grozer w Piacenzy to pewniak. Doskonały sezon w Rosji rozgrywa statystycznie Niemiec jak na swój wiek...
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: jaet »

Pasini plotkuje rzecz jasna, ale wygląda to z grubsza trochę inaczej niż w naszym temacie dotyczącym transferów :].
Za każdym newsem Pasiniego stoi jednak zawsze jakaś wiedza i nawet jeśli sporo jego informacji ostatecznie się nie sprawdza, to mimo wszystko daje ogląd tego, co na rynku się aktualnie dzieje.
I z Perugią i Sanderem jest podobnie. Sirci szuka drugiej petardy, ale prawdopodobnie ograniczają go już trochę finanse. To moje osobiste wrażenie, bo mając na rozegraniu Travicę mógłby obok Leona ustawić właściwie każdego przyjmującego na świecie, który jakoś by się tam w filozofię Heynena wpisywał. A skoro odmawiają mu zawodnicy pokroju N'Gapetha czy Lucarellego, to coś za tym stoi i tym czymś są pewnie pieniądze. No i w tych okolicznościach Sander może świetnie wpisywać się w określoną sytuację na rynku, bo na papierze jest to gracz dla Perugii idealny, a że po poważnej kontuzji, to i pewnie ze sporym rabatem w salary.
Pożyjemy ( ??? :] ) zobaczymy.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: drukjul »

jaet pisze: Za każdym newsem Pasiniego stoi jednak zawsze jakaś wiedza.
Ja podejrzewam, że za tą konkretną notatką to stoi akurat banalna i powszechna dla dzisiejszego dziennikarstwa "anatomia klikalności".

Zawarty w niej element "wiedzy" jest pochodną koincydencji, że w wypadku Taylora Sandera na portalach siatkarskich w ostatnich dniach pojawiło się akurat całkiem sporo nowych zdjęć i filmów z udziałem Taylora, grającego między innymi na kalifornijskiej plaży w towarzystwie innych amerykańskich "ozdrowieńców" Averilla, Jaeschke, McDonnella, czy Shawa, z których wynika że jego rehabilitacja po operacji przebiega nadspodziewanie dobrze. W mediach społecznościowych, a za nimi na stronach siatkarskich pojawiła się dodatkowo nawet wypowiedź żony siatkarza, że Taylor już teraz odzyskał 80% swojej sprawności i że od dawna nie czuł się tak dobrze.

Opublikowanie na blogu włoskiego dziennikarza suchej informacji o tym, że Sander wraca już nie tylko do pełni sił, ale też odzyskuje formę większość włoskich czytelników Pasiniego potraktowałaby wzruszeniem ramion, ale już połączenie tej informacji z sugestią, że niewykluczone, ze usługami Sandera zainteresuje się Perugia napędza od razu kliki i prowokuje znacznie większe zainteresowanie miejscowych kibiców.

A prezes Sirci zanim zacznie szukać drugiej petardy na kolejny sezon, to w pierwszej kolejności pewnie będzie musiał już teraz poszukać dodatkowych pieniędzy, aby zrównoważyć i zamknąć tegoroczny budżet swojego klubu w sytuacji, kiedy we Włoszech przynajmniej przez cały następny miesiąc żaden kibic nie będzie mógł wejść na halę. Zgodnie z wczorajszym dekretem włoskiego rządu przez następny miesiąc wszystkie mecze i zawody we wszystkich dyscyplinach w tym kraju - w tym rzecz jasna również w siatkówce, mogą odbywać się jedynie przy pustych trybunach stadionów i hal. Co prawda w przeciwieństwie do czołowych klubów piłkarskich, w przypadku klubów siatkarskich brak dochodów z "dni meczowych" to nie są jakieś bardzo dotkliwe i krytyczne dla ich budżetów finansowo straty, ale jednak zawsze straty.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: jaet »

Akurat Sirci to na epidemii więcej zarobi, niż straci ;)
Pasini, to za chwilę w kwestii meczu Trento - JW jajko zniesie i na dodatek z miejsca na twardo :]
Serie A nie gra swoich własnych meczów, a ten się dziwi, że zagraniczne ekipy nie chcą przyjeżdżać. Na dodatek milczy o tym, że to ekipa Mosny nie chciała grać na neutralnym gruncie, tylko uparła się na mecz w Trydencie. Tak przy okazji, to oni zdają się chyba nie zauważać, że dokończenie jakichkolwiek rozgrywek ligowych we Włoszech zaczyna stawać pod dużym znakiem zapytania. A zamiast grać póki jeszcze można, nawet jeżeli przy pustych trybunach, to oni przerwę ogłaszają. Co się w przypadku tej epidemii wyprostuje w 2-3 tygodnie? Była tylko północ, już są całe Włochy.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: drukjul »

jaet pisze: A zamiast grać póki jeszcze można, nawet jeżeli przy pustych trybunach, to oni przerwę ogłaszają. Co się w przypadku tej epidemii wyprostuje w 2-3 tygodnie? Była tylko północ, już są całe Włochy.
Ktoś musiałby wzorem prezesa Adama Gorola podjąć tam męską, ale też niepodobającą się wielu trudną decyzję i wziąć za nią odpowiedzialność na klatę, a zdecydowana większość znanych nam decydentów - zarówno polityków, jak i działaczy sportowych - a w równym stopniu dotyczy to włoskiego związku siatkarskiego FIPAV, naszego PZPS, czy CEV to konformiści, przyzwyczajeni przez życie, że najwygodniej i najbezpieczniej dla siebie to siedzieć okrakiem na barykadzie i starać się szukać zadowalającego możliwie wszystkich kompromisu. Niestety, akurat w okresie klęsk żywiołowych, czy podobnych w skutkach społecznych zawirowań spowodowanych obecną epidemią potrzeba w pierwszej kolejności odwagi, bezkompromisowości i zdecydowania w działaniach, natomiast ostrożność szybko traci na wartości, bo szukanie przysłowiowego "złotego środka", czy mitycznej "równowagi" w działaniach bardzo często jest działaniem pozornym, które unieruchamia ludzi w rozkroku i w sytuacji zagrożenia kompletnie im nic nie daje.

Też mam takie obawy, że płynąc z prądem, a raczej unoszona przez prąd zdarzeń włoska klubowa siatkówka jeżeli chodzi o końcówkę sezonu bynajmniej nie kupuje sobie czasu, tylko ten czas traci. To samo dotyczy zresztą władz CEV, które na razie nie mają żadnego pomysłu, co dalej zrobić z europejskimi rozgrywkami pucharowymi i na razie przełożonymi na czas nieokreślony spotkaniami z udziałem włoskich drużyn. Zamiast zdecydowanych działań europejskiej siatkarskiej centrali mamy inercję decyzyjną i coraz większy chaos, bo na przykład dziś rosyjski "Fakieł" Nowy Urengoj zapowiedział, że wzorem m.in JW na rewanżowy ćwierćfinałowy mecz Champions League we Włoszech do Perugii się nie wybierze.

Wracając z tematu pucharów do samych Włoch i rozgrywek Serie A1, to niektóre kluby włoskiej ligi siatkarskiej - jak relacjonuje Pasini - także z powodów ekonomicznych nie za bardzo chcą grać przy drzwiach zamkniętych, bez udziału kibiców. Wolą zamiast tego teraz "zamrozić" tabelę sezonu regularnego, i kiedy będzie to tylko możliwe, wznowić rozgrywki od razu od fazy play-off. Tyle tylko, że to plan palcem na wodzie pisany, w sytuacji kiedy zdaniem większości włoskich epidemiologów przynajmniej przez najbliższe dwa miesiące nie należy się spodziewać poprawy sytuacji na Półwyspie Apenińskim, a wręcz przeciwnie, należy się raczej nastawić, że nie tylko dla Włochów, ale w ogólnie Europejczyków będzie to wyjątkowo trudny okres.

PS W rozgrywanym przy pustych trybunach meczu Cisterna (ex Latina) - Verona jesteśmy świadkami comebacku Mateja Kazijskiego https://www.ipla.tv/live/Liga-wloska-To ... atna/22782
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Kazijski - 23 punkty, 53% w ataku, wygrana Werony. Fantastycznie wygląda Matej jak na (prawie) 36 lat, w poprzednim sezonie też grał znakomicie w Weronie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: drukjul »

WysokiPortorykanczyk pisze:Kazijski - 23 punkty, 53% w ataku, wygrana Werony. Fantastycznie wygląda Matej jak na (prawie) 36 lat, w poprzednim sezonie też grał znakomicie w Weronie.
Matej nie tylko jest w formie, ale w przeciwieństwie do partnerów z zespołu Verony i rywali po drugiej stornie siatki, był już przynajmniej trochę przyzwyczajony do spotkań bez udziału publiczności i braku dopingu, bo finał japońskiej V.League gdzie JTEKT Stings pokonali 3:2 Panasonic Panthers Kubiaka zorganizowano na wyraźne życzenie japońskich władz w takiej właśnie formule, przy całkowicie pustych trybunach. Kazijski zdobył w tym meczu finałowym dla zespołu nowo-koronowanego mistrza Japonii 24 pkt, ale MVP finałów wybrano jego kolegę z drużyny Nishidę, który zdobył aż 36 pkt. W drużynie Panthers najlepszy był z kolei nasz Michał Kubiak, który zebrał na indywidualnym koncie 29 pkt.

Niestety wiele na to wskazuje, że może to być pierwszy i ostatni mecz Mateja w barwach Verony w najbliższych tygodniach. W nieodległym czasie, ma to być kwestia minut/kilku godzin oczekuje się ogłoszenia kolejnego dekretu włoskiego rządu, który na okres przynajmniej jednego miesiąca w sposób drastyczny ograniczy ludziom możliwości poruszania się, oraz uczestniczenia w praktycznie każdego typu wydarzeniach publicznych, w tym także w imprezach sportowych. Dotyczyć ma on już całej, calutkiej Lombardii, oraz niektórych prowincji regionów administracyjnych Wenecja Euganejska (Veneto), Emilia Romagna, Marche, a więc może dotyczyć bezpośrednio takich klubów męskiej ligi siatkarskiej jak właśnie Verona, Modena, Monza, Allianz Milano, czy Piacenza. https://www.riviera24.it/2020/03/corona ... ia-618758/
Adriano
Posty: 574
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: Adriano »

Dziś kolejny mecz Bartka Bednorza w którym gra jak kosmita. Anderson jest dla niego tylko tłem. W chwili obecnej jest to Top 5 przyjmujących na świecie.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: ciorny17 »

Martwi Kurek. Może dostali popalić na siłowni, ale ostatni mecz Monzy był 16.02 więc wszystkie cykle powinny już zejść, tym bardziej, że dla nich liczy się każdy kolejny punkt.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Uros chyba wraca do formy, tak co do top5 przyjmujących na świecie.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: ciorny17 »

WysokiPortorykanczyk pisze:Uros chyba wraca do formy, tak co do top5 przyjmujących na świecie.
Zaraz będzie 0:2 i to właśnie gra Serba robi wrażenie.
Kłamca.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: drukjul »

W meczu Trentino z Lube, zgodnie z tradycją ostatnich tygodni znów będziemy mieli tie-break. W którym pewnie znów, choć aktualnie w V secie jest 8:10 dla Trydentu i zgodnie z tradycją ostatecznie górą będą chłopcy Fefe. Zdaje się, ze w tej zabawie Gianneliego i kolegów nie tyle chodzi, żeby w końcu złapać króliczka, co żeby go jak najdłużej gonić. :D

Co zaś do występu naszych zawodników w spotkaniu Modena -Monza liczby mówią wszystko Bednorz - 20 pkt, najwięcej w swojej drużynie w wygranym 3:1 meczu z Monza, Kurek tylko 7 oczek.

Spotkanie Mediolan-Padwa nawet się nie zaczęło - przed spotkaniem okazało się, że niektóre osoby miały podwyższoną temperaturę i mimo że mecz, tak jak wszystkie pozostałe tej kolejki, miał być rozgrywany przy drzwiach zamkniętych, postanowiono nie ryzykować i w ostatnim momencie postanowiono go anulować. Pozostałe spotkania kolejki męskiej Serie A1 rozgrywane było zresztą wbrew sugestii ministra sportu Włoch, który dziś przed południem poprosił władze lig profesjonalnych Serie A1 - m.in piłkarskiej, koszykarskiej i siatkarskiej o natychmiastowe zawieszenie rozgrywek.

Władze siatkarskich lig żeńskich Serie A1 i A2, zgodnie z ową sugestią ministra sportu swoje rozgrywki rzeczywiście niemal natychmiast zawiesiły i nawet dzisiejsze planowane mecze zdążyły jeszcze odwołać. Dla odmiany Diego Mosna - szef rozgrywek męskich postąpił zgodnie ze swoją naturą kunktatorsko, bo z wydaniem decyzji zwlekał na tyle długo, że większość dzisiejszych spotkań przy pustych trybunach rozegrano. Ale można się spodziewać, że już jutro - czyli w poniedziałek władze ligi męskiej pójdą śladem rozgrywek kobiecych i również zawieszą rozgrywki przynajmniej na miesiąc. Podjęcia takich kroków od Mosny osobiście i władz ligi zresztą już wczoraj, w sobotę zażądała publicznie - w przekazanym do mediów liście otwartym - prezes Modeny Catia Pedrini.

PS 15:13 i 3:2 dla Lube. :] :D Nowa świecka tradycja. Jak to miło, że w tym niepewnym, efemerycznym świecie są jeszcze rzeczy niezmienne. ;)
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: ciorny17 »

Lube górą. No szkoda chłopaków z Trydentu, ale cóż, opadli z sił w 5. secie, a zespół Fefe gonił konkretnie zagrywką.
Niezależnie co się stanie z rozgrywkami Serie A, lepiej by było jakby jednak Monza do playoffów nie awansowała, tak z perspektywy kadry :D
Kłamca.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: Marcy$ »

Kiedy Kubiak ma grać?
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: kamil1999 »

A ma ktoś w ogóle pojęcie do którego klubu może odejść Uros? Bo jest chyba jedynym z tej najwyższej światowej półki o którym chyba nic nie wiadomo poza tym, że opuszcza Trentino.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: dyletant »

WysokiPortorykanczyk pisze:,,Sander w Perugii?''/Pasini.
2020 rok, ludzie jeszcze się nabierają na Pasiniego.

Przecież każdy może takie rzeczy pisać. Dopasujmy tylko informacje do do schematu.
Temat - Perugia szuka drugiego przyjmującego, musi to być ktoś do pary z Leonem czyli musi być bardzo dobry
co mamy - wymieńmy wszystkich bardzo dobrych przyjmujących, którzy nie przedłużyli kontraktu ze swoim klubem. No i zaraz Pasini wrzuci tylu przyjmujących ilu Resovia będzie miała atakujących w przyszłym sezonie, czyli przynajmniej z 5.
Założę się, że gdyby Atan nie przedłużył kontraktu to max 2 dni i zobaczylibyśmy tu post "Pasini pisze na swoim blogu o Nimirze/Sokołowie i przestawionym na atak Andersonie, który źle się czuje na przyjęciu w Modenie :)

wracając do tematów bardziej realnych

Niby Lube z Trentino, standardowo dobry poziom etc., ale w tej chwili to chyba najciekawsza jest walka o play offy. Zostały 3 miejsca, a jest 5 chętnych. Stabilna do tej pory Padva wtopiła 3 mecze z rzędu, z czego 2 z dołem tabeli. Piacenza z tak dobrym składem na tę chwilę poza play off,
Finisz zapowiada się niezwykle ciekawie.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: drukjul »

dyletant pisze: Finisz zapowiada się niezwykle ciekawie.
Nie będzie już raczej żadnego finiszu. Przedstawiciele włoskiego rządu w wieczornych dziennikach oskarżają właśnie za kompletny brak odpowiedzialności te władze związków sportowych/ bądź władze lig profesjonalnych, które nie zastosowały się do dzisiejsze wyraźnej sugestii upublicznionej dziś przed południem przez ministra sportu, żeby przerwać i zawiesić jeszcze dziś w trybie natychmiastowym wszystkie profesjonalne rozgrywki ligowe na terenie Włoch. Ze strony władzy w kierunku działaczy sportowych padają publicznie takie dość ciężkie stwierdzenia, że "jedynymi zespołami, którymi Włosi mają prawo i obowiązek dziś kibicować, są zespoły medyczne w naszych szpitalach" https://www.lastampa.it/sport/calcio/20 ... 1.38567295

Z drugiej strony szef piłkarskiej Serie A1, na którego dziś wieczorem spadło główne odium tych oskarżeń, mówi tak "niech minister sportu niczego nam nie sugeruje, tylko wyda formalny zakaz i nakaże nam przerwanie rozgrywek ligowych, oraz weźmie za to pełną odpowiedzialność, w tym odpowiedzialność finansową - i sprawa będzie załatwiona". Minister sportu odpowiada mu z kolei, że tak czy inaczej w ciągu 48h, do wtorku kwestia zawieszenia rozgrywek ligowych we Włoszech, w tym rozgrywek piłkarskiej Serie A1, zostanie postanowiona.
Adriano
Posty: 574
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: Adriano »

Jeśli to prawda, a zakładam że tak, to nie ma możliwości aby liga została dokończona, chyba że po sezonie reprezentacyjnym(który też nie jest pewny). Siatkarzom ligi Włoskiej zapowiadają się prawdziwe wakacje...
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: jaet »

Nie ma opcji, żeby skończyli. Rozwój sytuacji we Włoszech pokazuje jak bardzo Chińczycy ukrywali faktyczne rozmiary epidemii. Włosi żadnej ligi nie skończą i obawiam się, że u nas za chwilę może być podobnie.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: Por.Columbo »

jaet pisze:Nie ma opcji, żeby skończyli. Rozwój sytuacji we Włoszech pokazuje jak bardzo Chińczycy ukrywali faktyczne rozmiary epidemii. Włosi żadnej ligi nie skończą i obawiam się, że u nas za chwilę może być podobnie.
Może i trochę ukrywali, ale nie można im odmówić, że wdrożyli ruchy nie do pomyślenia w europie wyłączając z jakiegokolwiek działania kilkadziesiąt milionów ludzi. Inwigilacja w połączeniu z bardzo nowoczesną technologią akurat w tym konkretnym przypadku też pomogła im zapanować nad sytuacją. Dodatkowo nie bez znaczenia jest powszechność w stosowaniu naturalnej medycyny chińskiej opartej na wszelkiego rodzaju ziołach, co też mogło znacząco wpłynąć na to, że na dzień dzisiejszy wydaje się, że opanowują sytuację i współczynnik śmierci nie był aż tak wysoki.

Wracając jednak do tematu ligi włoskiej, jak dla mnie bardziej prawdopodobne jest odwołanie ligi narodów, ponieważ jest to czysto komercyjny produkt, który bez kibiców na trybunach nie ma żadnego sensu, a włoska liga jak najbardziej mogłaby zostać dokończona nawet za zamkniętymi drzwiami, jeżeli do tego czasu, choć trochę zostanie opanowana sytuacja w kraju.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: dyletant »

Oczywiście, że tak. Bez latania po całym świecie, grania trzecimi składami tylko od razu najlepsi zawodnicy pojadą z marszu na igrzyska. Zmęczeni nie będą, bo będą mieli trochę przerwy, więc na pewno można zaplanować też jakieś minicykle tak żeby utrzymać tę formę (ale na tym się specjalnie nie znam)
Ostatnio zmieniony 9 mar 2020, o 18:55 przez dyletant, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Serie A1 Mężczyzn - sezon 2019/20

Post autor: drukjul »

Włoski Komitet Olimpijski (CONI) na dzisiejszym, zorganizowanym z własnej inicjatywy spotkaniu praktycznie wszystkich federacji sportów zespołowych i profesjonalnych lig zawodowych (niektórzy przedstawiciele uczestniczyli w nim poprzez skype'a) - m.in piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, piłki wodnej, rugby, podjął decyzje o tym, że wszelaka rywalizacja sportowa i zawody w tych dyscyplinach, na wszelkich możliwych poziomach zostają zawieszone aż do dnia 3 kwietnia https://www.volleyball.it/il-coni-sospe ... -del-dpcm/

Jednocześnie Włoski Komitet Olimpijski zobowiązał się, że wystara się u władz włoskich o bardzo szybkie wydanie formalnego dekretu w tym właśnie zakresie - wymogu zawieszenia wszelakich rozgrywek ligowych i tym samym wzięcie współodpowiedzialności za skutki ekonomiczne tej decyzji, co w perspektywie może stworzyć sportowym włoskim klubom profesjonalnym szansę na partycypowanie w zapowiadanych rządowych planach wsparcia finansowego, dla tych podmiotów gospodarczych, które najbardziej tracą i ucierpią z powodu epidemii.

Całkowite zawieszenie przez Włoski Komitet Olimpijski do 3 kwietnia rywalizacji w sportach i dyscyplinach zespołowych dotyczy tylko ligowych rozgrywek krajowych, oraz innych włoskich zawodów wewnętrznych. Zawody międzynarodowe - jak choćby europejskie puchary w siatkówce nie wchodzą natomiast w zakres jurysdykcji Włoskiego Komitetu Olimpijskiego, więc w tym wypadku każdorazowo muszą decydować o odwołaniu, lub organizacji zawodów z udziałem włoskich drużyn klubowych, lub reprezentacji właściwe sportowe organizacje międzynarodowe - jak choćby CEV, czy FIVB.
Zablokowany

Wróć do „Włochy”