Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Guilder »

olek322 pisze:A ja myśle że może puścić Sebastiana. Gra już 2 lata w Lube, statsy ma świetne ale trochę za często musi być zmieniany przez Snippe, więc jego zamiana na Murillo byłaby mimio wszystko lekkim wzmocnieniem, biorąc pod uwagę wiek i zdrowie Świdra.
Czy ja wiem czy takim wzmocnieniem? Niby Snippe go często zmienia, ale jakoś nie przeszkadzało to ekspertom także w tym sezonie umieszczać go w gronie najlepszych graczy najlepszej ligi na świecie. Z jego skłonnościami do kontuzji Włosi sobie radzą. Już wolałbym kombinować ze ściągnięciem dobrego Włocha na środek i podziękowaniu za grę Martino, bo wówczas mieliby jedne z lepszych skrzydeł w lidze. No ale to nie ja jestem tam decydentem, więc możliwe, że robią podmiankę za Sebastiana.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Nagorski »

olek322 pisze:
Nagorski pisze:Tylko za kogo będzie grał? Za Świdra, Martino czy Omrcena? Chciałbym, żeby zastąpił Polaka, a ten wróci do Polski :D
Za Omrecena nie bo przecież Murillo to przyjmujący, a za Martino też nie bo przekroczyli by limit obcokrajowców.Chyba że pozbędą się Omrcena albo kogoś ze Środkowych w co wątpie bo to świetni zawodnicy. Wychodzi na to że za Świdra. Jeżeli to prawda z tym transferem to jest bardzo duża szansa na to Świderski odejdzie z Maceraty a więc może bez kitu zonaczymy go w naszej lidze :P
Murilo jest przyjmującym, ale o ile dobrze pamiętam to w finale IO grał na ataku z dość pozytywnym skutkiem, zbicia mocniejsze niż Stanley :P Oczywiście nie dlatego grał dobrze, ale kończył sporo.
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
Edyta

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Edyta »

Snippe często zmienia Świdra? Wręcz przeciwnie. Tych zmian było stanowczo zbyt mało. Jedyne jakie były to w mało ważnych meczach LM, kiedy pierwsza szóstka już wcześniej zapewniała drużynie awans i w kilku, ale to dosłownie kilku setach spotkań ligowych. No i oczywiście w meczu z Itasem w Pradze, ale to właściwie wyjątek w tym sezonie, bo tak złego meczu Świder wcześniej chyba nie miał.
A sezon był długi i niesamowicie ciężki. Przypomnę tylko, że Macerata była mistrzem jesieni i mistrzem całej rundy zasadniczej. Zdobyła po raz drugi z rzędu Puchar Włoch. Nie dała szans Kazaniowi w LM. I w końcu padła. Myślę, że przyczyną takiego obrotu sprawy jest zmęczenie materiału. Mocno zagrała cały sezon zasadniczy i teraz za to płaci właśnie z powodu nie aż tak wartościowych zmienników, jacy mogliby być. Zmiennicy przegrywali nie tylko z Kazaniem, ale i z Roeselare, z Fenerbahce.
W ostatnim meczu z Coprą Świder zszedł w pierwszym secie na własną prośbę, bo odnowiła mu się kontuzja kolana. Nie wiadomo, czy zagra jutro w decydującym meczu. A nawet jeśli zagra, to będzie skakał na pół gwizdka. Corsano też znów ma problem z kolanem, Saraceni z kręgosłupem. Ale już nawet nie chodzi o kontuzje. Problemem jest to, że rezerwowi nie dają wystarczająco mocnych zmian. Ani Snippe, ani tym bardziej Saraceni ani razu nie potrafili udźwignąć ciężaru gry, kiedy byli na boisku (no może Snippe miał ze dwa dobre mecze w październiku). Więc na nie prawie nie wchodzili. Podobnie zmiennik Omrcena Bartoletti. W piątek Omrcen miał 24% w ataku (5/21), a Bartoletti nie pojawił się na boisku nawet na chwilę. Podobnie drugi rozgrywający, który w całym sezonie wchodził praktycznie tylko na zagrywkę.
No więc ile można ciągnąć tak ciężką ligę jak Serie A i Ligę Mistrzów? Nie bardzo rozumiem, czemu taki bogaty klub tak słabo zadbał o wartościowych zmienników. Zdaje się, że teraz chce to naprawić. Stąd Murilo. Lube w żadnym razie nie chce puścić Świdra. Z tego co wiem, staną tam na głowie, żeby go zatrzymać. On ma tam właściwie najmocniejszą pozycję obok Omrcena, z powodów sportowych i pozasportowych. Co nie wyklucza faktu, że prawdopodobnie będzie walczył o szóstkę z Murilo. Chodzi po prostu o zapewnienie takiego komfortu na przyjęciu, jak na środku, gdzie mają trzech światowej klasy graczy. Bo przecież znów będzie LM w przyszłym sezonie.
Na dziś taka jest wersja klubu, zobaczymy czy się potwierdzi. No chyba że klub ma już dość Martino i mu podziękuje. Bo w tym sezonie były z nim ogromne problemy wychowawcze, na miesiąc był odsunięty od drużyny, a konflikty z nim ciągnęły się prawie przez cały sezon. Ale wtedy faktycznie musiałby odejść któryś ze środkowych i nie wiem, czy to nie będzie Rodrigao, który już w ubiegłym sezonie chciał wracać do Brazylii.
Core
Posty: 228
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:32
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Core »

Ja sądzę, że Murilo będzie sprowadzony w miejsce Martino, który miał zadbać o dobre przyjęcie i dołożyć trochę ataku, ale w przeciągu całego sezonu mocno średnio mu to wychodziło. Murilo to zawodnik, który idealnie sprawdzi się w tej roli, bo zadba wraz z libero o dobrą jakość przyjęcia, a do tego będą mieli również mocny atak. Myślę, że Macerata chce zastosować podobne rozwiązanie jak Trentino. Osobiście to wolałbym, aby ze środka wyleciał Lebl, a zostali Rodrigao, Podrascanin i jakiś Włoch. Do wymiany chyba jest też Corsano, bo odstaje nieco poziomem od swoich kolegów, przynajmniej w tych meczach, które widziałem.
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Nagorski »

Jaki tam jest dokładnie limit obcokrajowców? Dwóch na boisku? To libero+rozgrywający będzie i Martino niepotrzebny. Chyba, że się mylę.
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
Edyta

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Edyta »

Nie całkiem libero+rozgrywający wystarczy, bo czasem jeszcze drugi środkowy bywa na boisku :)
Mimo całej sympatii do Corsano, też mnie nie przekonywał w tym sezonie. Przeciętne przyjęcie, a w obronie to nie wiem czy Świder nie miewał lepszych meczów od niego. Ma ogromne kłopoty z kolanem, to go trochę tłumaczy. Muszę się dowiedzieć jak tam u nich właściwie z kontraktami, komu się kończą w tym roku. Choć nie przypuszczam, żeby pozbyli się Corsano. Gra u nich tyle lat i poniekąd jest symbolem drużyny, kapitanem. Pewnie dopóki sam nie podejmie decyzji to mu nie podziękują...
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Nagorski »

Czyli dwóch Włochów na boisku to wymóg? Czy wystarczy jeden, lub 1,5 (1 + środkowy) ?
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
olek322
Posty: 432
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:09
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: olek322 »

Edyta pisze:Snippe często zmienia Świdra? Wręcz przeciwnie. Tych zmian było stanowczo zbyt mało. Jedyne jakie były to w mało ważnych meczach LM, kiedy pierwsza szóstka już wcześniej zapewniała drużynie awans i w kilku, ale to dosłownie kilku setach spotkań ligowych. No i oczywiście w meczu z Itasem w Pradze, ale to właściwie wyjątek w tym sezonie, bo tak złego meczu Świder wcześniej chyba nie miał.
Chyba mało meczy Maceraty oglądałaś...Arcy ważny mecz z Kazaniem o FF LM - Świder na początku meczu nic nie może skończyć, wchodzi Snippe, zostaje do końca zaliczając udany występ. Podobnie w FF z Itasem. W lidze Snippe grał w 44 setach, zdobył 82 pkt to wcale nie tak mało jak na zmiennika. Tam jest podobnie jak w reprezentacji czasem Świder nie wchodzi w mecz i musi być zmieniony np przez Wike czy Gruszke. Nie wierze żeby ktoś z dwójki Świder/Murillo zgodził się na rolę rezerwowego, bo walczyć o 6 można na początku sezonu, później jeden z nich przegrywa rywalizacje.
Edyta

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Edyta »

Olek - od dwóch sezonów widziałam wszystkie mecze Maceraty transmitowane przez TV. A co do meczu z Kazaniem to ci się deczko pomyliło. Musieli wygrać seta i wygrali pierwszego, Świder zagrał w tym secie bardzo dobrze. Zszedł w drugim secie, kiedy faktycznie nie skończył ze dwóch, trzech ataków, ale wtedy zeszło już z nich powietrze. Zaraz po nim została wymieniona reszta podstawowej szóstki, bo o nic już nie walczyli.
Nie sprawdzałam, ile Snippe ma zapisanych setów, ale on bardzo często wchodzi tylko na zagrywkę, bo akurat ma bardzo dobrą. No i parę razy Świder miał przerwy przez kontuzję, jak np. po tym meczu gwiazd. Słabe mecze Świdrowi trafiały się w tym sezonie zupełnie sporadycznie, zresztą został najskuteczniejszym skrzydłowym sezonu zasadniczego.
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: majka86 »

nie sądzę, żeby sadzali na ławkę Martino. Bądź co bądź to ich jedyna młoda nadzieja i obchodzą się z nim jak z jajkiem. Chyba że gdzieś sprzedadzą. Ktoś wie na ile młody ma kontrakt?
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Elgarten »

Edyta pisze:Olek - od dwóch sezonów widziałam wszystkie mecze Maceraty transmitowane przez TV. A co do meczu z Kazaniem to ci się deczko pomyliło. Musieli wygrać seta i wygrali pierwszego, Świder zagrał w tym secie bardzo dobrze. Zszedł w drugim secie, kiedy faktycznie nie skończył ze dwóch, trzech ataków, ale wtedy zeszło już z nich powietrze. Zaraz po nim została wymieniona reszta podstawowej szóstki, bo o nic już nie walczyli.
.
Z tego, co pamiętam to Świderski został zmieniony przez Snippe w pierwszym meczu z Zenitem we Włoszech. Holender dał wtedy bardzo dobrą zmianę i właśnie dzięki jego świetnym zagrywkom Macerata wygrała pierwszego seta na przewagi. Później włoskiemu zespołowi poszło już z górki, a Snippe pozostał na parkiecie do końca spotkania będąc jednym z jaśniejszych punktów drużyny.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Edyta

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Edyta »

Tfu tfu, odszczekuję. Ostatni post faktycznie przypomniał mi jak było. Ale to mojej oceny o Snippe i ogólnie o rezerwach Lube nie zmienia. Snippe rozpoczął dobrze sezon, miał kilka bardzo dobrych wejść jesienią, ale potem im dalej w las, tym było coraz przeciętniej. I to co gorsza, w ataku, nie tylko w przyjęciu. Moje początkowe pełne komplementów posty na jego temat na różnych forach potem nie znajdowały pokrycia w tym co grał. Zdaje mi się, że jemu kończy się teraz kontrakt, bo i tak został w Lube awaryjnie po nagłym odejściu Paparoniego, więc kto wie, czy czwórka Murilo-Świderski-Martino-Saraceni nie jest realna.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Elgarten »

Jakoś mi się nie chcę wierzyć, żeby Lube pozbyło się Martino. W meczach, które oglądałem Matteo spisywał się bardzo dobrze, był wyróżniającym się zawodnikiem. Poza tym jest jeszcze młody i perspektywiczny. Według mnie w przyszłości może być jednym z najlepszych przyjmujących na świecie. Moim zdaniem z Maceraty szybciej odejdzie Świderski.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Guilder »

Elgarten pisze:(...)Według mnie w przyszłości może być jednym z najlepszych przyjmujących na świecie. (...)
Jeśli ma nim być, to powoli powinien zacząć się wyróżniać. Nie tylko dobrze prezentować, ale lepiej. Raczej mi na to nie wygląda, ale z młodszych Włochów jest chyba faktycznie najlepszy.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
olek322
Posty: 432
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:09
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: olek322 »

Edyta pisze:A co do meczu z Kazaniem to ci się deczko pomyliło
Właśnie Elgarten za mnie odpowiedział :P
Elgarten pisze:W meczach, które oglądałem Matteo spisywał się bardzo dobrze, był wyróżniającym się zawodnikiem. Poza tym jest jeszcze młody i perspektywiczny. Według mnie w przyszłości może być jednym z najlepszych przyjmujących na świecie
Martino jest w tej chwili chyba jedynym tak młodym zawodnikiem który gra w podstawowej 6 liczącej się drużyny, nie po to wprowadzali limit wieku dla obcokrajowców żeby teraz taki talent jak Martino miał grzać ławe. On będzie grał w 6, nie ma innej opcji, inaczej by prasa siatkarska by chyba zatłukła De Giorgiego :P . Nie wiem jak z jego kontraktem ale chyba ma ważny więc nie odejdzie. Mi też się wydaje że szybciej już Świderski out co mnie bardzo cieszy bo to stwarza dużą szanse na kolejnego klasowego gracza w Pluslidze :) A tak wogle to ten Murillo w Lube to nie plota jakaś? bo jak tak to cała nasza dyskusja jest bez sensu :D
Edyta

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Edyta »

Martino dobrze zaczął grać dopiero pod koniec sezonu. Wcześniej był najsłabszym ogniwem w szóstce. Żeby być wybitnym, poza talentem trzeba mieć jeszcze do tego charakter. A ten młodzian zamiast charakteru ma muchy w nosie, manię wielkości i lekceważący stosunek do obowiązków. Dlatego mimo ogromnych predyspozycji wielkiej kariery mu nie wróżę, bo wątpię, czy się zmieni.
Awatar użytkownika
gix88
Posty: 204
Rejestracja: 22 lut 2008, o 15:23
Płeć: M
Lokalizacja: Zabrze

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: gix88 »

Edyta pisze:Martino dobrze zaczął grać dopiero pod koniec sezonu. Wcześniej był najsłabszym ogniwem w szóstce. Żeby być wybitnym, poza talentem trzeba mieć jeszcze do tego charakter. A ten młodzian zamiast charakteru ma muchy w nosie, manię wielkości i lekceważący stosunek do obowiązków. Dlatego mimo ogromnych predyspozycji wielkiej kariery mu nie wróżę, bo wątpię, czy się zmieni.
Ehh, chciałby zauważyć, że "nasz" Michał Winiarski będąc w wieku Martino przechodził do Bełchatowa. Pograł rok i przeszedł do Itasu. Mówiło się wówczas, że jest za słaby, że nie da sobie rady. W pierwszym sezonie Michała w lidze włoskiej jego zespół był ligowym średniakiem i nie liczył się w walce o Scudetto. Teraz Michał jest jednym z najlepszych siatkarzy na świecie, w dodatku bardzo utytułowanym (chociaż ma jeszcze co wygrywać, zwłaszcza z reprezentacją). Mateo Martino gra w jednym z najlepszych zespołów na świecie. Proponuję więc wstrzymać się z opiniami jednoznacznie wyrokującymi co z niego będzie za siatkarz, bo jak na tak młody wiek osiągnął bardzo dużo. Warto również zauważyć, że jest to rówieśnik Zbyszka Bartmana, z którym polscy kibice wiążą duże nadzieje. Porównajmy teraz tych dwóch zawodników. Jeżeli chodzi o osiągnięcia, to Zbyszek w porównaniu do Włocha jest w lesie. Jeśli więc twierdzić, że Matteo Martino ma małe szanse na wielką karierę, to można przestać wierzyć w jakiekolwiek przyszłe sukcesy reprezentacji.
elloco
Posty: 15
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 15:40
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: elloco »

Edyta pisze:W tym sezonie Serie A pokazuje Orange Sport, jest w niektórych kablówkach i... w komórkach operatora Orange :) Płaci się chyba złotówkę za pierwszy miesiąc, potem parę złotych. Ale ja oglądam na bwin.com, a niektóre mecze dostaję na płytach z włoskiego Sky Sport. Choć generalnie to co jest w Sky, jest też na bwin. Trzeba się tam zarejestrować i jednorazowo zasilić swoje konto kasą w wysokości 40 zł (jeśli się wyrejestrujesz, zwracają ci kasę na twój rachunek).



a jak to zrobic zeby i mi przesylali te mecze na plytkach z wloch??
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4620
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: niepoinformowany »

Copra Piacenza 0:3 Lube Banca Macerata (23:25, 18:25, 24:26) 2:2

W piątek decydujący mecz.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Dee-Jay
Posty: 487
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Dee-Jay »

Piacenza-Lube Macerata 0-3 (23:25 18:25 24:26) Stan rywalizacji 2-2
Edyta

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Edyta »

elloco pisze:
Edyta pisze:W tym sezonie Serie A pokazuje Orange Sport, jest w niektórych kablówkach i... w komórkach operatora Orange :) Płaci się chyba złotówkę za pierwszy miesiąc, potem parę złotych. Ale ja oglądam na bwin.com, a niektóre mecze dostaję na płytach z włoskiego Sky Sport. Choć generalnie to co jest w Sky, jest też na bwin. Trzeba się tam zarejestrować i jednorazowo zasilić swoje konto kasą w wysokości 40 zł (jeśli się wyrejestrujesz, zwracają ci kasę na twój rachunek).



a jak to zrobic zeby i mi przesylali te mecze na plytkach z wloch??
Hmm, chyba niezbyt precyzyjnie to sformułowałam. Nie dostaję tego bezpośrednio ze Sky, tylko ktoś mi nagrywa we Włoszech i przysyła :) Kiedyś próbowałam nawet umieszczać je na jakichś serwerach, ale nie jestem w tym za dobra. Potrafię tylko przegrać na płytę.

Co do wczorajszego meczu to Macerata naprawdę pokazała charakter. Była w dużych tarapatach w pierwszym secie, widmo odpadnięcia już nad nią wisiało, a jednak zdołała się przełamać. Copra dalej kopała zagrywką, ale Macerata też się tu poprawiła, a jej przewaga była w innych elementach - świetne obrony i skuteczniejsze kontrataki. Martino jak zwykle nieobliczalny. Popełniał błąd za błędem w ataku, został zdjęty, ale wrócił po kilku akcjach, poszedł na zagrywkę - no i rozstrzelał Coprę :) A było to przy stanie 13:21 w 3 secie. No i zaczął się udany pościg.
Świder zagrał jeden z najlepszych meczów w sezonie. Kończył kluczowe kontrataki, nadrabiał straty zagrywką, no i ten as serwisowy przy 24:24 w ostatnim secie. Mam nadzieję, że Lube pójdzie za ciosem, bo żal by było tego świetnego meczu.

Natomiast co do Murilo, dowiedziałam się, że jego przejście jest faktycznie raczej przesądzone. Na ławę w charakterze zmiennika dla Świdra. Oczywiście jesli wygra rywalizację, to będzie grał, ale póki co jest szykowany jako zmiennik. Sezonu rewelacyjnego nie miał, jak wiadomo kontuzja ciągnęła się długo, ale na pewno będzie wzmocnieniem w porównaniu do dwóch aktualnych rezerwowych.
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Nagorski »

Na ławę w charakterze zmiennika dla Świdra
Nie wierzę. Po prostu nie wierzę! To tak jakby mieć Zagumnego, a na rezerwie Grbicia, mieć Winiarskiego, a na rezerwie dla niego Antigę czy Zlatanova w pełni sił, ewentualnie na ataku Omrcena, a na rezerwie Stanleya (lub odwrotnie)
:o :o :o
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
Edyta

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Edyta »

Nagorski pisze: Nie wierzę. Po prostu nie wierzę!
Wierzyć ci nie każę ;) Ale moje info jest tak jakby z bezpośredniego źródła, wyjdzie w praniu, czy się potwierdzi. Na dziś opcja jest właśnie taka. Zauważ, że na środku Lube też ma trzech klasowych graczy i nikomu korona z głowy nie spada.

Może to i trochę zaskakujące, ale nie do końca. Przypominam sobie sytuację przed tym sezonem. Lube chciało zrobić już wtedy coś podobnego. Próbowało zwerbować Zlatanova lub Martino, ale wcale nie chciało się pozbywać Paparoniego, jakby nie patrzeć, reprezentanta kraju. To sam Paparoni w ostatniej chwili zdecydował się na odejście, kiedy się okazało, że będzie rywalizował z Martino. Dlatego awaryjnie pozostał Snippe, nie było już czasu szukać nikogo innego. Jeśli tym razem uda się z Murilo-Świderskim-Martino, Lube będzie mocne przed nową LM.
Dee-Jay
Posty: 487
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Dee-Jay »

Hehe ciekawe jakim oni budżetem dysponują...
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: majka86 »

Na ławę w charakterze zmiennika dla Świdra.
jeśli tak, to super. Nie dość, że Sebastian miałby wartościowego zmiennika, a co za tym idzie mógłby trochę więcej odpocząć i nie grać ze wszelkimi możliwymi kontuzjami, to jeszcze by sobie coś wygrał (znaczy zajmował drugie miejsca :D )
Po prostu nie wierzę! To tak jakby mieć Zagumnego, a na rezerwie Grbicia, mieć Winiarskiego, a na rezerwie dla niego Antigę czy Zlatanova w pełni sił
pewnie dlatego nie wierzysz, że we Wloszech zarówno jeden (Świder), jak i drugi (Zagumny), jak i trzeci (Winiar) są doceniani bardziej niż w Polsce :D pomyślmy... jeden gra w pierwszej szóstce zespołu który zajął pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej w Serie A, zdobył Puchar Włoch, został ostatnio najlepszym atakującym Igrzysk, a po rundzie zasadniczej był najlepiej atakującym skrzydłowym Serie A, drugi na pięć ostatnich dużych imprez (MŚ2006, LŚ2007, ME2007, LŚ2008, IO2008) trzy razy był wybierany najlepszym rozgrywającym, trzeci natomiast gra w szóstce mistrza Włoch, miesiąc temu zdobył LM, został tam najlepiej blokującym, na Igrzyskach został najlepiej przyjmującym, a w rundzie play-off zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji skrzydłowych (atak, zagrywka, blok). To pewnie za ładne oczy? :]
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Nagorski »

Nie wiem czy mnie rozumiesz, a raczej wiem, że nie rozumiesz. Chodzi mi o to z tymi porównaniami, że to są dwaj gracze z najwyższych półek i jeden ma być zmiennikiem drugiego :o
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: majka86 »

chyba że tak :D no cóż.... widocznie kryzys Maceraty nie dotyczy :]
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
Domelinho
Posty: 586
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 17:53
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Domelinho »

Edyta czy jest mozliwosc zebys nam udostepnila jakos te mecze ktore masz z Wloch?Albo np.wyslac pocztą co ty na to?
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: majka86 »

no i nie będzie polskiego finału :<

Trento - Copra po raz drugi. I oby skończyło się tak samo.
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Nagor »

A ja bym chciał, żeby wygrała Copra. Dlaczego? Bo Trento wyeliminowało Częstochowę z LM, teraz kolej na porażkę :D Marshall i Zlatanov chyba powrócili do formy. Czy ma ktoś nagrany ten mecz, bardzo chciałbym go obejrzeć.
...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”