Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Edyta

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Edyta »

Ktoś mnie pytał o możliwość zamieszczania meczów Serie A w necie. Już wspominałam, że mi to nie idzie. Mogę ewentualnie komuś wysłać parę meczów na płytach i może ten ktoś poradzi sobie lepiej. Jakby co to piszcie na PW.
Osobiście uważam obcokrajowego środkowego za marnotrawstwo,
Oj ja bym się do końca nie zgodziła. Tacy stranieri jak Gustavo, Rodrigao, Hübner, Bjelica, Lebl, Rak to istne skarby w zespole i często mają ogromny wpływ na przebieg rywalizacji. U nas panuje przekonanie, że mamy wysyp dobrych środkowych. Może i wysyp, ale dobrych? :) Środkowy z pustym przelotem w secie to jest dobry środkowy? Dopiero jak się ogląda najlepszych, widać, jak ważnym ogniwem może być być środkowy, czytanie gry, bloki, wybloki, palce lizać :)
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Mate »

W Polsce zagraniczny środkowy to może i marnotrawstwo, ale we Włoszech środkowi są palce lizać. Oczywiście nie są to środkowi a'la Rosja. Taki Hubner ma 0,91 bloków na set. Kontuzja zabroniła mu grać dalej. Tyle, że 0,91 w lidze włoskiej to wyśmienity wynik.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Guilder »

Bontje miał chyba ponad jeden z tego co pamiętam. Teraz sobie pomyślcie- mieć takiego w klubie PLS. :)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
osnazfsb

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: osnazfsb »

Dobry srodkowy to zdecydowanie nie jest marnotrastwo. Generalnie faktem jest ze sezonu srodkiem nie wygrasz bo w tym celu trzeba miec dobre skrzydła ale jednak jest to chyba najbardziej wymagajaca pod wzgledem intelektualnym pozycja zaraz po rozgrywajacym. fakt ze najlepsi srodkowi maja statsy ponizej 1.5 bloku na set i rzadko robia wiecej niz 10 pkt w meczu no ale jednak jak doda sie wybloki i punkty na kontrze to moze sie okazac ze nie wiem czy nie najwazniejsze punkty w secie nie bywaja zasługa srodkowych. Generalnie u nas nie zgodzesie z etaza o jakims wysypie srodkowych bo gwiazd to my na tej pozycji jak nie mielismy tak nie mamy cho pewno Plinski i Kadzirwiczto szeroka swiatowa czołowka ale od najlepszych jednak odstaja.

Swoja droga nie zazdroszcze trenerowi Trento który musi trzymac na ławce Riada choc wie ze ten jest lepszy od włoskich srodkowych Trydentu.
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Urban »

http://www.justin.tv/katayimatv2

mozna final obejrzec :D
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Kay »

Urban pisze:http://www.justin.tv/katayimatv2

mozna final obejrzec :D
Dzięki wielkie ! ;)
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Nagor »

Co się dzieje, że za kapitalnego i najlepszego na świecie, który jest nie do zastąpienia gra gracz bez ataku :D ? :]
A już chyba wiem - Riad pupilek Stojczewa musi pograć :]

Edit: Ale Visotto to drewniak...
...
Awatar użytkownika
dwrchuck
Posty: 137
Rejestracja: 9 lut 2008, o 23:39
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dwrchuck »

Do trzech razy sztuka!
PIACENZA MISTRZEM ITALII!!!
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Urban »

Ale ból.. przegrać złoto w 5 meczu w 5 secie do 13 ;/ ale mecz był świetny ;)
Brawo dla Winiara za cały sezon ;D
teraz do Skry ;p
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
lolo1234
Posty: 80
Rejestracja: 21 lut 2009, o 20:08
Płeć: M

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: lolo1234 »

O ja pier.... ale mecz!!
Copra przegrywała 11:13 i wygrała 15:13 i została mistrzem Włoch.Normalnie jak finał MŚ 2006 Rosja-Brazylia:)

PS.Szkoda że w polsce tak nie ma.....
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Nagor »

Jest, jest jest :D Moje ciche marzenie się spełniło :D Copra musiała to wygrać za porażkę w LM, a Trento już swoje wygrało.

Jak widać Winiarski wcale nie jest taki niezastąpiony, ba, jego wejście praktycznie przegrało mecz :] Visotto w tie-breaku drewno a'la Możdżonek.

Brawo Copra.
...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Guilder »

Jak zobaczyłem wynik (teraz nie żałuję tego, że miałem coś do roboty i nie mogłem tego oglądać), to wyrwało mi się tylko: "jakie [ingerencja moderatora]..". Żenua przegrać w takim stylu. Brawa dla Piacenzy chociaż połowę zespołów z Serie A lubię bardziej.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Nagor »

Może mi ktoś przypomnieć kto (nie)przyjmował serwisu Zlatanova dającego zwycięstwo Coprze? Było to zaraz po wejściu Winiara, czy to aby nie on?
...
Awatar użytkownika
winiarska13
Posty: 21
Rejestracja: 17 maja 2009, o 23:40
Płeć: K

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: winiarska13 »

Nagor pisze:Może mi ktoś przypomnieć kto (nie)przyjmował serwisu Zlatanova dającego zwycięstwo Coprze? Było to zaraz po wejściu Winiara, czy to aby nie on?
Jedno nieprzyjęcie Michała, a to decydujące Kaza ...tak to wyglądało
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

No, nooooo...

zdaje się, że genialnemu Itasowi "psim swędem" upiekło się i zagra szczęśliwie w przyszłorocznej LM.
A tak niewiele brakowało, żeby wyleciał za burtę :D

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Elgarten »

Copra nareszcie coś wygrała. Wcześniej albo przegrane finały w Serie A, albo w Lidze Mistrzów. Tym razem są najlepsi 8-) Bohaterem oczywiście Zlatanov, 30pkt w takim meczu to wynik(aż 59% w ataku i 6 asów), który robi wrażenie.
dreamer pisze: zdaje się, że genialnemu Itasowi "psim swędem" upiekło się i zagra szczęśliwie w przyszłorocznej LM.
A tak niewiele brakowało, żeby wyleciał za burtę :D
Jeżeli myślisz o pojedynkach ćwierćfinałowych, to jesteś w dużym błędzie. Jeszcze raz podkreślę jakim wynikiem zakończyły się tamte spotkania: 3-0 dla Itasu, a nie 3:2, więc nie wiem gdzie Ty widzisz, że niewiele brakowało do odpadnięcia Trentino.
No, chyba, że myślisz o jakimś innym zdarzeniu...
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Elgarten pisze:...więc nie wiem gdzie Ty widzisz, że niewiele brakowało do odpadnięcia Trentino.
No, chyba, że myślisz o jakimś innym zdarzeniu...
Chodzi mi o możliwość odpadnięcia nie z walki o scudetto, a z rywalizacji w przyszłym sezonie w LM.
Włosi maja trzy zespoły w LM, i maja ustalone tak, że gra zdobywca Pucharu Włoch, mistrz Włoch i zwycięzca fazy zasadniczej Serie A.
Wicemistrz gra tylko wtedy, jeżeli jakaś drużyna skumuluje dwa (albo trzy) wyżej wymienione tytuły. Trentino nie zdobylo w tym roku żadnego z trofeów (ani nie bylo najlepsze w fazie zasadniczej), dlatego szczęśliwie zagra w LM.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
vince
Posty: 57
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:55
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Serie A1 mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: vince »

Nikola Grbić nie przedłużył kontraktu z Itasem Trentino.

http://www.trentinovolley.it/news/detta ... mento=8470

Od nowego sezonu Serb będzie grał w Cuneo. Ciekaw jestem, co zrobi teraz Michał Winiarski ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”