[ zamknij ]

Informacja o plikach cookies

Informujemy, że używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych techniologii w następujących celach: reklamowych, statystycznych oraz w celu umożliwienia logowania się w serwisie.

Te technologie mogą też stosować współpracujące z nami firmy badawcze, partnerskie oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W Twojej przeglądarce możesz zmieniać ustawienia dotyczące cookies. Informujemy jednak, że jeżeli to zrobisz, nie będziesz mógł w pełni wykorzystywać funkcjonalności serwisu.

Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że akceptujesz umieszczanie cookies na twoim urządzeniu.

Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Postprzez Bartek O » 14 mar 2019, o 11:37

Aershis napisał(a):
Bartek O napisał(a):

Sokołow jest już chyba klepnięty. Chociaż wydawało się, że Wołkow też był. ;)

Widzę to tak, że Earvin zostanie i na Sokołowie skończą się transfery do pierwszego składu.

Ja również po informacji dotyczącej Wołkowa nabrałem pewności, że tak łatwo się Francuza w Kazaniu nie pozbędą.
Ktoś chyba pisał jeszcze o możliwości wymiany z Trentino? Russell lub Kovacević za Earvina? Ale czy taka opcja jest w Kazaniu rzeczywiście brana pod uwagę? Czy to tylko myślenie życzeniowe Autora tego pomysłu?

Na ile Wołkow przedłużył swoją umowę w Nowym Urengoju?
Bartek O

Postprzez Aershis » 14 mar 2019, o 11:39

Bartek O napisał(a):
Aershis napisał(a):Ja również po informacji dotyczącej Wołkowa nabrałem pewności, że tak łatwo się Francuza w Kazaniu nie pozbędą.
Ktoś chyba pisał jeszcze o możliwości wymiany z Trentino? Russell lub Kovacević za Earvina? Ale czy taka opcja jest w Kazaniu rzeczywiście brana pod uwagę? Czy to tylko myślenie życzeniowe Autora tego pomysłu?

Na ile Wołkow przedłużył swoją umowę w Nowym Urengoju?

To było moje życzeniowe myślenie. :D

Na rok zdaje się.
Aershis

Postprzez Bartek O » 14 mar 2019, o 11:43

Aershis napisał(a):To było moje życzeniowe myślenie. :D

Na rok zdaje się.

Nawet uwagi nie zwróciłem, że to był Twój pomysł :D.
Więc za rok, mniej więcej o tej porze temat Wołkowa w Kazaniu zapewne powróci ;-). Ze względu na kończący się kontrakt Francuza będą szukali partnera dla najlepszego przyjmującego w Rosji, Maksima Michajłowa ;-).
Bartek O

Postprzez GolMar » 14 mar 2019, o 14:02

Maksim jest fenomenalnym zawodnikiem i tytanem pracy, który z pewnością nie będzie marudził na zmianę pozycji tak, jak kilka lat temu Mariusz Wlazly, ale uważam, że Zenit popełnia duży błąd. Michajlow nigdy nie grał na przestrzeni całego sezonu na przyjęciu. Rozmawiałam z dobrymi zawodnikami, mającymi doświadczenie na obu pozycjach i oni sami mówią, że to nie jest takie „hop, siup” - szczególnie zmiana w tę stronę (z ataku na przyjęcie). Pozycja atakującego się osłabi (moim zdaniem Michajłow>Sokołow), pozycja przyjmującego także - Maksim + NGapeth < NGapeth + Anderson. Bo przyjmuję, że w zaistniałej sytuacji, mimo tych problemów jakie były z Earvinem, jednak kontrakt zostanie utrzymany. Zenit będzie jeszcze bardziej „do ugryzienia” niż w tym roku.
GolMar

Postprzez Bartek O » 14 mar 2019, o 17:33

GolMar napisał(a):Maksim jest fenomenalnym zawodnikiem i tytanem pracy, który z pewnością nie będzie marudził na zmianę pozycji tak, jak kilka lat temu Mariusz Wlazly, ale uważam, że Zenit popełnia duży błąd. Michajlow nigdy nie grał na przestrzeni całego sezonu na przyjęciu. Rozmawiałam z dobrymi zawodnikami, mającymi doświadczenie na obu pozycjach i oni sami mówią, że to nie jest takie „hop, siup” - szczególnie zmiana w tę stronę (z ataku na przyjęcie). Pozycja atakującego się osłabi (moim zdaniem Michajłow>Sokołow), pozycja przyjmującego także - Maksim + NGapeth < NGapeth + Anderson. Bo przyjmuję, że w zaistniałej sytuacji, mimo tych problemów jakie były z Earvinem, jednak kontrakt zostanie utrzymany. Zenit będzie jeszcze bardziej „do ugryzienia” niż w tym roku.

Z tym większą uwagą będę śledził ruchy transferowe tych zespołów, które mogłyby w sezonie 2019-20 rzucić Zenitowi wyzwanie. Szczególnie interesuje mnie co dalej wymyślą w Moskwie? Taylor Sander już jest. Ciekawe kto będzie tam drugim obcokrajowcem? Nie będzie to zapewne atakujący, ponieważ mają świetnego Shkulyavichusa. Na środek również nie będą ściągać raczej zagranicznego. Więc partner do linii przyjęcia dla znakomitego Amerykanina? Czy rozgrywający ?
Bartek O

Postprzez Bartek O » 18 mar 2019, o 12:59

W Kazaniu chyba bardzo boją się rewanżowego meczu z Treflem Gdańsk w Lidze Mistrzów ;-).

Alekno w ostatnim meczu ligowym dał odpocząć swoim podstawowym zawodnikom i wiele nie brakowało, a Zenit poniósłby drugą porażkę w rundzie zasadniczej Superligi. Zmiennicy potrzebowali pięciu setów, żeby pokonać drużynę z Krasnojarska.
Moją uwagę zwróciły statystyki zawodnika o nazwisku Surmachevsky. 25 punktów przy 49 % skuteczności w ataku oraz 60 % przyjęcia pozytywnego, gdzie odbierał zagrywkę rywala aż 53 razy.

Aershis, jaki jest w Rosji "status" tego zawodnika? Wiem, że nie jest to skala talentu porównywalna z Wołkowem, Kljuką czy Semyszewem, ale czy wiąże się z tym zawodnikiem jakieś większe nadzieje? Czy to raczej takie uzupełnienie składu z szansą na jakiś sporadyczny "przebłysk" w momencie, kiedy trener daje odpocząć kluczowym graczom?
Bartek O

Postprzez Aershis » 18 mar 2019, o 13:25

Bartek O napisał(a):W Kazaniu chyba bardzo boją się rewanżowego meczu z Treflem Gdańsk w Lidze Mistrzów ;-).

Alekno w ostatnim meczu ligowym dał odpocząć swoim podstawowym zawodnikom i wiele nie brakowało, a Zenit poniósłby drugą porażkę w rundzie zasadniczej Superligi. Zmiennicy potrzebowali pięciu setów, żeby pokonać drużynę z Krasnojarska.
Moją uwagę zwróciły statystyki zawodnika o nazwisku Surmachevsky. 25 punktów przy 49 % skuteczności w ataku oraz 60 % przyjęcia pozytywnego, gdzie odbierał zagrywkę rywala aż 53 razy.

Aershis, jaki jest w Rosji "status" tego zawodnika? Wiem, że nie jest to skala talentu porównywalna z Wołkowem, Kljuką czy Semyszewem, ale czy wiąże się z tym zawodnikiem jakieś większe nadzieje? Czy to raczej takie uzupełnienie składu z szansą na jakiś sporadyczny "przebłysk" w momencie, kiedy trener daje odpocząć kluczowym graczom?

Alekno, a może raczej Werbow, stosuje akurat tę praktykę od początku sezonu. Właściwie na palcach jednej ręki jestem w stanie policzyć mecze, w których grała cała trójka podstawowych skrzydłowych, a do tego Butko i środkowi + Werbow. Drużyna niby wypoczęta, ale czy w pewnym momencie nie braknie rytmu meczowego? Zobaczymy. ;)
Z drugiej strony, chyba ciężko zmusić Andersona czy Michajłowa do pełnej koncentracji na mecz z Krasnojarskiem, oczywiście nic tej drużynie nie ujmując. N'Gapeth to inna sprawa, ale on akurat, wizualnie, gra najczęściej ze wszystkich trzech[bo statystyk przed sobą nie mam.]

Co do Surmchevsky'ego to raczej tylko uzupełnienie składu. To jednak nie te parametry na skrzydło do Kazania.
Aershis

Postprzez drukjul » 18 mar 2019, o 14:08

Bartek O napisał(a):Aershis, jaki jest w Rosji "status" tego zawodnika? Wiem, że nie jest to skala talentu porównywalna z Wołkowem, Kljuką czy Semyszewem, ale czy wiąże się z tym zawodnikiem jakieś większe nadzieje? Czy to raczej takie uzupełnienie składu z szansą na jakiś sporadyczny "przebłysk" w momencie, kiedy trener daje odpocząć kluczowym graczom?

Surmaczewski to wychowanek Kazania. Do tego sezonu grał tylko w niższej klasie rozgrywkowej w drużynie rezerw Zenitu, nie był też w ogóle w kręgu zainteresowania trenerów reprezentacji młodzieżowych swojego rocznika (z tym że urodzaj talentów w dwuroczniku 95/96 był w rosyjskiej siatkówce absolutnie wyjątkowy). Ale jak widać potencjał ma rzeczywiście spory. Pytanie tylko czy nie powinien postarać się szybko zmienić klubu, podobnie zresztą jak niezwykle ciekawie zapowiadający się środkowy Krotkow? Kazań to nie jest jednak z pewnością zbyt dobre miejsce dla utalentowanych, ale dopiero wchodzących do dorosłej siatkówki zawodników.
drukjul

Postprzez Bartek O » 18 mar 2019, o 14:19

drukjul napisał(a):Surmaczewski to wychowanek Kazania. Do tego sezonu grał tylko w niższej klasie rozgrywkowej w drużynie rezerw Zenitu, nie był też w ogóle w kręgu zainteresowania trenerów reprezentacji młodzieżowych swojego rocznika (z tym że urodzaj talentów w dwuroczniku 95/96 był w rosyjskiej siatkówce absolutnie wyjątkowy). Ale jak widać potencjał ma rzeczywiście spory. Pytanie tylko czy nie powinien postarać się szybko zmienić klubu, podobnie zresztą jak niezwykle ciekawie zapowiadający się środkowy Krotkow? Kazań to nie jest jednak z pewnością zbyt dobre miejsce dla utalentowanych, ale dopiero wchodzących do dorosłej siatkówki zawodników.

Chyba przez przypadek zmieniłeś pozycję Krotkowowi ;-) ? Jest on co prawda dosyć wysoki jak na libero (o ile pamiętam 195 cm?), ale chyba fizycznie nie dałby rady rywalizować z Apalikovem, Paszyckim czy Kurkajewem ;-)? Zapewne chodziło Ci o Kononova.
Bartek O

Postprzez drukjul » 18 mar 2019, o 17:01

Bartek O napisał(a):
Chyba przez przypadek zmieniłeś pozycję Krotkowowi ;-) ? Jest on co prawda dosyć wysoki jak na libero (o ile pamiętam 195 cm?), ale chyba fizycznie nie dałby rady rywalizować z Apalikovem, Paszyckim czy Kurkajewem ;-)? Zapewne chodziło Ci o Kononova.

Masz oczywiście rację - pomyliłem nazwiska Kononowa i Krotkowa.

Nie mogłem śledzić na bieżąco ostatniej kolejki superligi, dopiero teraz przejrzałem wyniki i wiedzę że Zenit Sankt Petersburg szykuje Oreola Camejo na rewanżowy mecz ze Skrą. Co prawda trener Klimkin dał Kubańczykowi zagrać na razie tylko jednego seta z Surgutem jako zajawkę, ale zapowiada jednocześnie że na środowy pojedynek Camejo będzie w pełni gotowy. A że bez Camjo i z Camejo Petersburg to całkiem inna drużyna, więc Skrę czeka na pewno bardzo trudno przeprawa.
drukjul

Poprzednia strona

Powrót do Rosja