Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

No i zaczęły się rozgrywki w Superlidze rosyjskiej mężczyzn. dzisiaj pierwszy mecz w tym sezonie (i jedyny, bo dokończenie pierwszej kolejki jest jutro) zagrały zespoły NOWA Nowokujbyszewsk i wicemistrz Rosji - Iskra Odincowo.

Mecz wygrała Iskra 3:1, choć grała na wyjeździe. Iskra grała bez Giby, ale był już w zespole Niemiec Jochen Schoeps.

NOWA Nowokujbyszewsk - Iskra Odincowo 1:3 (16:25, -:17, 16:25, 18:25)

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Druga kolejka Superligi mężczyzn za nami: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.29799. Przyznam, że po pierwszych meczach nowego sezonu, rysuje się obraz niebywałego wysiłku, jaki w zdobycie tytułu będzie musiała zaangażować mistrzowska drużyna. Myślę, że z roku na rok nie tylko rośnie poziom Superligi (średnio), ale też spłaszczają się różnice pomiędzy poszczególnymi zawodnikami. Piekielnie trudno będzie zająć miejsce gwarantujące start w pucharach.

Oglądałem mecz Dynama Moskwa z Iskrą Odińcowo. W tym meczu idealnie było widać jak rosyjskie zespoły powoli, stopniowo, wchodzą w ten bardzo trudny sezon. Giba w Iskrze cały czas jeszcze regeneruje siły - jakby jakiś przytłumiony był. Schoeps też jeszcze daleki od formy, jak zresztą i reprezentacyjni Rosjanie z obydwu drużyn. Za to niezwykle ekspresyjnie zaprezentował się Dante w Dynamie. Zaryzykuję wręcz twierdzenie, że bardzo mocno zależało mu na pokazaniu swojej siły.

Czekam niecierpliwie na dalsze mecze.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Bartex »

A gdzie ogladales ten mecz jesli mozna wiedziec ;) ?
ja wam mówię - jest dobrze.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Na rosyjskim programie PlanetaSport.
Z każdej kolejki puszczają jakiś mecz.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Bartex »

OOO tez mam ten program :D Byloby super jakbys przed transmitowanymi meczami wrzucal cynk na forum o ktorej godzinie rozpoczynaja sie meczyki, bo ja w tych ruskich hieroglifach sie nie moge polapac :P
ja wam mówię - jest dobrze.
osnazfsb

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: osnazfsb »

Lepiej sie upewnij czy masz RTR Planete czy RTR Planetę SPORT- miedzy nimi jest róznica bardzo podobna do tej miedzy Polsatem a Polsatem SPORT :]
Jest taki portal gdzie te mecze mozna sciagac- rozwiazanie dobre dla wiekszosci która nie ma mozliwosci ogladania na żywo

Co do ligi to w tym sezonie zapowiada sie naprawde superrywalizacja miedzy Lokomotiwem Biełgorod Iskra Odincowo i Dynamo Moskwa.Inne klub tez nie zasypywały gruszek w popiele i nawet te słabsze sprowadziły naprawde klasowych obcokrajowców . W tym gronie ciekawie prezentuje sie ekipa ze Starego Oskołu czyli dawny Lokomotiw II Biełgorod która bedzie grac juniorami inna sprawa ze naprawde zdolnymi ze słynnej szkółki w Biełgorodzie.
Pozytywnym zjawiskiem jest na pewno to ze liga staje sie coraz bardziej wyrównana bo kazdy stawia sobie za cel sprowadzenie dobrego obcokrajowca.

Kolejna warta podkreslenia rzecza jest naprawde spora grupa juniorów- roczniki 1987 i 1988 gremialnie pojawiaja sie w składach poszczególnych zespołow a parametry fizczne maja naprawde imponujace jak jest z ich poziomem niestety trudno razie wyrokowac.

Najciekawszym przykładem jest tu Dynamo Moskwa -zdecydowanie najmłodsza druzyna ze wszystkich zespołow zaliczajacych sie do czołowki europejskiej
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Guilder »

osnazfsb pisze:Lepiej sie upewnij czy masz RTR Planete(...)
Ja mam ^^ mam nadzieję, że od czasu do czasu znajdzie się tam jakiś meczyk do obejrzenia.
Przyznam że byłem lekko zaskoczony (i to niemile) porażką Dynamo z Iskrą. Mam nadzieję, że mistrz Rosji po prostu nie wszedł w sezon jeszcze, i się odegrają (pewnie w (pół)finale), bo niespecjalnie lubię ekipę z Odincowa, a powstrzymać je może chyba tylko Biełgorod i właśnie Dynamo.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: niepoinformowany »

Zenit Kazań 0:3 Dynamo Moskwa (24:26, 22:25, 17:25)

Mecz na niezłym poziomie za wyjątkiem trzeciego seta. Obie drużyny jak na rosyjskie przystało grały potężną zagrywką :) W trzecim secie właśnie stąd wzięła się ogromna różnica, a mogło być do 16, gdyby Dante nie wyrzucił ataku z przechodzącej w aut..

U gospodarzy, szczególnie w pierwszym secie, bardzo dobrze (co mnie zaskoczyło) zagrał Bovduy, który chyba w tej partii zdobył więcej punktów niż Stanley i Korneev razem wzięci :D

U gości bardzo dobrze Berezhko, zarówno w ataku, zagrywce jak i bloku. Parę błędów w przyjęciu mu się zdarzyło, no ale zagrywka Kazania nie byle jaka. Trochę zawiódł Dante, nieźle Poltavsky.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
bartolina_89
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2008, o 05:20
Płeć: M
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: bartolina_89 »

Mój opis zawodników jest taki: Połtawski: nawet dobry, za dużo się nie mylił, Stanley: przeciętnie, nic wielkiego nie pokazał, Biereżko: Rozwalał w serwisie szczególnie w 3 secie, w którym Zenit prowadził 16:12, a doszło do 24 do 16 tylko że dla Dynama, właśnie po jego serwach, gdyby Dante skączył przechodzącą to by było do 16. Dante: beznadziejnie, wiecej od niego oczekiwałem, często się mylił w zagrywce, w przyjęciu i w ataku, mam nadzieje że jego forma wzrosnie bo inaczej Dynamo zrobilo słaby transfer, bo to co on teraz pokazuje, to jego umiejętności są na poziomie przeciętnego siatkarza poprostu szarego ,,ligowca". Grankine: Gorzej niż w meczu z Odincowem ale i tak było Ok, Ball: Beznadziejnie, tylko były czasowe przebłyski dobrej gry, a tak to słabiutko rozgrywał.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Chal »

Wie ktoś może, czy mecze o Puchar Rosji będą transmitowane przez Planetę Sport?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
osnazfsb

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: osnazfsb »

Eh to dopiero za ponad miesiac :D 29, 30 listopada
Nie przewiduje tego jeszcze program telewizyjny podawany nawet na oficjalnej stronie z tygodniowym wyprzedzeniem http://tv.sportbox.ru/planeta-sport/2008/10/26/ ale chyba bedzie ;)

W kazdym razie macie tuutaj rozpiske tyle ((1)według czasu moskiewskiego a 2) niedługo jest zmiana czasu na zimowy rzuccie sobie okiem na strefy czasowe i juz bedziecie znac odpowiedz chyba powinno sie 2 godziny odjac u nas do tyłu no ale nie chce nikomu godzinki meczu ukrasc :D )

Полуфинал. 29 ноября- 29 listopada (półfinały)

15.30 (время местное). "Зенит" (Казань) – "Динамо" (Москва)

18.30. "Локомотив" (Новосибирск) – "Искра" (Одинцово)

30 ноября - 30 listopada


15.30. Матч за 3-е место ( o III miejsce)

18.30. Финал (finał)
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: kevinpsb »

osnazfsb pisze:Lepiej sie upewnij czy masz RTR Planete czy RTR Planetę SPORT- miedzy nimi jest róznica bardzo podobna do tej miedzy Polsatem a Polsatem SPORT :]
Jak będzie jakiś mecz RTR Planecie to daj znać na forum...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
osnazfsb

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: osnazfsb »

http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.30088
Cos mi sie wydaje ze ktos na portalu przyspieszył o miesiac finał pucharu Rosji mezczyzn :D

Bo za volle.ru
Мужчины. Кубок России 2008. Финальный этап.

г. Новосибирск.
29 ноября:
15.30 Зенит (Казань) - Динамо (Москва)
18.30 Локомотив (Новосибирск) - Искра (Одинцово)

30 ноября:
15.30 Матч за 3-е место.
18.30 Матч за 1-е место.
A to raczej jest 29 i 30 LISTOPAD nie pazdziernik
tierra
Posty: 24
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:45
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: tierra »

Tak, mecze w ramach Pucharu Rosji będą rozgrywane pod koniec listopada.
Natomiast jeśli chodzi o mecze rosyjskiej Superligi to można je oglądać także w internecie np. jutrzejszy mecz Dynama z Lokomotivem Nowosybirsk. Jest także dostepne archiwum z meczami z poprzednich kolejek, a także z poprzedniego sezonu.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Chal »

No to mnie Strefa w konia zrobiła :P No nic, za miesiąc zapytam ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: niepoinformowany »

Jutro Zenit vs Iskra i Dynamo vs Nowosybirsk, a więc dwa bardzo ciekawe mecze ligowe. Pewnie któryś będzie na Planecie ;)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
bartolina_89
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2008, o 05:20
Płeć: M
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: bartolina_89 »

Będzie Dynamo - Nowosybirsk
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Bartex »

o ktorej godzinie ?
ja wam mówię - jest dobrze.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: niepoinformowany »

Dynamo Moskwa 3:1 Lokomotiv Nowosybirsk (31:29, 22:25, 25:22, 25:20)

Mecz ogólnie na niezłym poziomie - sporo błędów w zagrywce no ale jak wchodziła to aż miło. W Dynamie, niestety tradycyjnie słabo Dante, niewyraźny w zagrywce i ataku. Bardzo dobrze Poltavsky. Grankine w jednej akcji wrzucał trzykrotnie krótką do Volkova trzykrotnie z 3 metra :D .

W Nowosybirsku dobrze Soto, słabiej Priddy.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Kay »

Mam pytanie, co do Hektora Soto. Czy w Lokomotivie gra on na przyjęciu (z atakiem) ?
Z góry dzięki za odp.
Pozdrawiam
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

Kay pisze:Mam pytanie, co do Hektora Soto. Czy w Lokomotivie gra on na przyjęciu (z atakiem) ?
Soto, jak mało kto, jest beztalenciem w przyjęciu.
Nie pamiętam, czy w jakiejkolwiek drużynie był próbowany jako przyjmujący. W Lokomotiwie gra na 100% jako atakujący.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: niepoinformowany »

Soto, jak mało kto, jest beztalenciem w przyjęciu.
Nie pamiętam, czy w jakiejkolwiek drużynie był próbowany jako przyjmujący. W Lokomotiwie gra na 100% jako atakujący.
Zgodziłbym się w 100%, ale w meczu z Dynamem Moskwa sprzed 2 tygodni grał ewidentnie na przyjęciu...
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Kay »

dreamer pisze:
Kay pisze:Mam pytanie, co do Hektora Soto. Czy w Lokomotivie gra on na przyjęciu (z atakiem) ?
Soto, jak mało kto, jest beztalenciem w przyjęciu.
Nie pamiętam, czy w jakiejkolwiek drużynie był próbowany jako przyjmujący. W Lokomotiwie gra na 100% jako atakujący.

dreamer
Zadałem to pytanie, ponieważ na jednym z konkurencyjnych serwisów przeczytałem, że Soto został kilka razy ustrzelony zagrywką...
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

niepoinformowany pisze:Zgodziłbym się w 100%, ale w meczu z Dynamem Moskwa sprzed 2 tygodni grał ewidentnie na przyjęciu...
Chyba jednak masz rację...

Meczu z Dynamem nie oglądałem, ale przypomniał mi się fragment rozmowy z jednej z gazet rosyjskich, jakiej udzielił Soto przed turniejem kwalifikacyjnym do Igrzysk (tam gdzie rywalizowali z nami). Soto tam powiedział mniej więcej coś takiego: "Najwięcej wysiłku kosztuje mnie przestawienie się na przyjęcie z atakiem...". Szukałem dalej informacji i znalazłem fragment tekstu z jednego z rosyjskich niusów:
"Siła uderzeniowa reprezentacji Portoryko, to przede wszystkim Hector Soto. W reprezentacji swojego kraju gra on na pozycji atakującego, ale w Lokomotiwie jest przez trenera wystawiany na przyjęciu z atakiem."

Więc jednak przyjęcie z atakiem.
Dziwi mnie to trochę, bo jak powiedziałem (i podtrzymuję to) - Soto to marny przyjmujący. Cardona w reprezentacji Portoryko nigdy nawet przez chwilę, nie wstawił go na przyjęcie z atakiem.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Kay »

Wszystko zależy od wizji trenera... Za przykład można podać tu niejakiego Piotra Gruszkę :)
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Guilder »

Kay pisze:
dreamer pisze:
Kay pisze:Mam pytanie, co do Hektora Soto. Czy w Lokomotivie gra on na przyjęciu (z atakiem) ?
Soto, jak mało kto, jest beztalenciem w przyjęciu.
Nie pamiętam, czy w jakiejkolwiek drużynie był próbowany jako przyjmujący. W Lokomotiwie gra na 100% jako atakujący.
dreamer
Zadałem to pytanie, ponieważ na jednym z konkurencyjnych serwisów przeczytałem, że Soto został kilka razy ustrzelony zagrywką...
Pamiętasz jak Kadziewicz na MŚ 2k6 trafił Poltavski'ego? ;) Okazało się, że Soto gra jednak na przyjęciu, ale ustrzelić można na wiele sposobów.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: Kay »

Jednak, kilka razy ( o nich mowa ) to jednak byłby zbyt duży zbieg okoliczności... :P
AZS Częstochowa
bestmaciek
Posty: 41
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:49
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: bestmaciek »

Soto na 100% w klubie jest przyjmującym. cały tamten sezon tak grał i wątpie zeby teraz sie to zmienilo. Sam rok temu bylem tym zdziwiony ale to tylko dlatego, ze znalem go jedynie z gry w reprezentacji. tam zreszta gra akcje typowa dla przyjmujacych-atak z 6 strefy i widac ze to jest dosc naturalne u niego.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dreamer »

My tu gadu-gadu o Soto, a Superliga w szybkim tempie goni do przodu. miałem okazję popatrzeć sobie wczoraj (w sobotę) na transmisję z meczu Biełgorod - Zenit Kazań.
Kolejny raz miałem szczęście - kawał niezłej siatkówki w pięciosetowym wydaniu (3:2 dla Biełgorodu).
Kilka refleksji przy tej okazji przyszło mi do głowy...
Po pierwsze, komu się wydaje, że liczą się w Rosji tylko Dynamo Moskwa i Iskra Odincowo, ten się myli. Przynajmniej dwie inne drużyny - właśnie Biełgorod i Zenit - należą do ścisłej czołówki, i nie powinny być wykluczane z grona kandydatów nawet do złota.
Biełgorod co prawda trochę wygląda na pierwszy rzut oka jak "dom starców", ale o dziwo ci staruszkowie - Chamuckich, Tietiuchin, Chtiej, stanowią trzon pierwszego zespołu. Przyznam jednak, że w tym meczu zaimponowali mi zwłaszcza Gundars Celitans i Alan Domingos. Celitans to prawdziwy dynamit w ataku. nic dziwnego, że ceniony jest w całej Europie. Natomiast jak patrzę na umiejetności Alana Domingosa w części obejmującej to, co nie jest podstawą gry libero (gra palcami, umiejętność wystawiania piłki), to myślę, że fakr iż w reprezentacji Brazylii grywał sporadycznie, można wytłumaczyć tylko tym, że ulubieńcem Rezende jest Escadinha.

Ball i Stanley w Kazaniu już chyba weszli w normalny rytm. Nieżle spisywał się Korniejew, i pewne plusy dało też zespołowi wprowadzenie do gry Bogomołowa.

A jeśli chodzi o taką uwagę natury ogólniejszej, to polskim zawodnikom grającym w PlusLidze, trzeba by było chyba puszczać filmy z meczów Superligi, żeby ich nauczyć gry na siatce. Tam przy siatce dzieją się rzeczy niewyobrażalne. Naprawdę jestem pełen podziwu dla zaangażowania jakie wkładają siatkarze Superligi w aktywną grę "na siatce" (blok, wyblok, ataki z teoretycznie nie do zaatakowania piłek). Oceniam, że to jest jakby cecha całej Superligi, że tam zawodnicy mają wpajaną nieustępliwość w akcjach "do końca". Tam odpuszczania po prostu nie ma.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
dario123
Posty: 6
Rejestracja: 19 lis 2008, o 19:13
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2008/09

Post autor: dario123 »

Giba nie jest taki dobry bez swoich rozgrywajacych z brazylli.Nie czuje tepa ataku.Kto sie ze mna zgadza????????
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”