Transfery przed sezonem 2009/10

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: dreamer »

Dynamo Moskwa najprawdopodobniej pozbędzie się rozgrywającego - Siergieja Grankina.
Władze klubu podały informację, że obecnie prowadzone są rozmowy w sprawie zakontraktowania na przyszły sezon brazylijskiego rozgrywającego - Raphy, który ten sezon spędził w Vibo Valentia. Przypomnę, że Raphę powołał Bernardo Rezende do reprezentacji Brazylii na ten sezon reprezentacyjny.
Wyszukałem taką wzmiankę, że Dynamo szuka rozgrywającego, który potrafi grać z innym - grającym już od roku w Moskwie Brazylijczykiem - Dante Amaralem.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Nagor »

Mając taką forsę niepoważne jest szukanie rozgrywającego pod przyjmującego. Raczej powinno się szukać graczy pod sypacza, ewentualnie sypacza pod większość ilość graczy, a nie jednego Dante, który przynajmniej na meczach ze skrą grał dość miernie.
...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Guilder »

To znaczy, że żegnają się z Gonzalesem. Cóż, jeśli spróbowaliby ściągnąć Verbova uznałbym to za dobre posunięcie. W każdym innym przypadku będzie to co najmniej ryzykowne, bo dosyć mocno spadnie im jakość przyjęcia.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: dreamer »

Nie sądzę, aby ta wzmianka o szukaniu rozgrywającego dla Dante była tutaj najważniejsza. Sądzę, że akurat ta informacja pochodzi w większym stopniu od dziennikarzy niż działaczy Dynama.
Bardziej chyba chodzi o to, że Grankin generalnie nie pasował w Dynamie kilku ważnym zawodnikom linii ofensywy.

Przypomnę, że przy Grankinie całkowitym cieniem był Matej Cernic, a tajemnicą poliszynela jest, że Semen Połtawski też w chwilach "poniesienia" nie szczędził mu słów krytyki.

Może rzeczywiście jest to zawodnik nie pasujący stylem do kadry jaką ma Dynamo.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Nagor »

Jeśli tak to faktycznie trzeba go zmienić, ale czy nie ma dobrych Rosjan na tej pozycji? Dlaczego tracić miejsce (czyt. jednego z najlepszych liber) dla Brazylijczyka (a na świecie tulu wybitnych rozgrywających)... Żeby ten cały Rapha nie okazał się ich najsłabszym ogniwem.
...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Guilder »

Jak ma grać w kadrze Brazylii to słaby nie jest na pewno, ale ciągle wydaje mi się, że Dynamo będzie mieć spore kłopoty w związku z przyjęciem.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Mate »

Kurde, a myślałem, że w Rosji tolerują Grankina. A tu Dynamo chce się go pozbyć. Trochę zdziwiło mnie, że chcą Rafaela kupić. Do klubów rosyjskich potrzebni są "twardzi" rozgrywający. Czyli wysokie i staranne piłki. A tu chcą Brazylijczyka sprowadzić. Mogą wiele zapłacić kupując rozgrywającego pod jednego zawodnika.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Nagor »

Czy ja wiem, czy Biereżko sobie tak dobrze radzi przy świeczkach? Połtawski może i tak, a Dante powinien sobie poradzić ze wszystkim :P Jednak ważam, że ten transfer nie wyjdzie najlepiej dla Dynama.
...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Guilder »

Nagor pisze:Czy ja wiem, czy Biereżko sobie tak dobrze radzi przy świeczkach?(...)
Świeczka dla kogo? ;) Bo to, co dla Brazylijczyków jest wysoką piłką, dla Ruskich jest przyspieszoną połówką :P Umyślna, choć lekka przesada.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Nagor »

Tetjukin podobno w Kazaniu.
...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Guilder »

Też to czytałem, tak podaje PAP. No cóż, Zenit faktycznie chce wrócić na szczyt w Europie, zmiana Korneeva na Tetyukhina jest jak najbardziej na plus.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: KadrO »

Tyle że Tetyukhin 2 lata temu (bo już tak można mówić), gdy Zenit wygrał LM to grał już w Kazaniu. Dziwne. Zmienił klub na 1 sezon i wraca na stare śmieci ; )

PS :
RUSSIA (g.t.) - Secondo dichiarazioni della dirigenza dell'Iskra resteranno Schops, Giba, Kalinin ed Astashenkov mentre i colloqui stanno proseguendo in attesa di ulteriori conferme
Czyli Giba kolejny sezon w Rosji.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Guilder »

Tetyukhin chyba od 2002 krąży między Biełgorodem a Kazaniem. Zanim z Dynamo zdobył Mistrzostwo Rosji, grał przecież w Lokomotiwie :)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Mania »

Jakie to życie przewrotne... Anton Kulikowski w Zenicie Kazań. To niesamowicie miłe zaskoczenie. :)
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Mate »

Korneev w Nowosybirsku, zaś Butko opuszcza Iskrę.

Co do Kulikovskiego to dziwnie potoczyła się jego kariera. Może nie dziwnie, ale zaskakująco. W outsiderze PLS-u, czyli Warszawie nie radził sobie wyśmienicie, a przecież był to bardzo dobry plażowicz. Jego partner z plaży(Verbov) był i jest najlepszym libero, a Anton nie mógł znaleźć miejsca w składzie Warszawy. Teraz pewnie będzie szóstkowiczem Mistrza Rosji.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Elgarten »

Spore zmiany szykują się w Dynamie Moskwa. Nowym trenerem został Paweł Borszcz, który zastąpił Daniele Bagnoliego. Menadżer zespołu Rusłan Olichwer zapowiedział, że z najważniejszych siatkarzy w drużynie zostaną: Połtawski, Biereżko, Sivozhelez, Samolienko i Ostapienko. Ten ostatnio już przedłużył kontrakt. Z tego by wynikało, ze z klubu mogliby odejść:Grankin, Volkov, Gonzalez i Krugłow. Dante już pożegnał się z Moskwą, jeżeli kolejni ważni zawodnicy opuszczą Dynamo, sytuacja drużyny zrobi się fatalna. Ciekawe jakich obcokrajowców zdecydują się zatrudnić. Może sięgną po Kadziewicza? :D
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Arff »

Ciekawe jakich obcokrajowców zdecydują się zatrudnić. Może sięgną po Kadziewicza? :D
Z tego co słyszałem to Cissola wybiera się żeby dorobić do emerytury :D
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Guilder »

Volkova się pozbywają? Dziwna sprawa, nie rozumiem tego zbytnio. No ale tam to akurat mają nawet na rezerwie świetnych graczy to nie odczują tego tak jak braku Dante.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Mate »

No to Dynamo robi duże wietrzenie magazynów. Ciekawe kogo ściągną za Grankina i Gonzaleza. Mieli wziąć Raphaela, ale ten wybrał ofertę Itasu. Z lepsiejszych wolny był Tischer, tyle że on zagra w Olympiacosie. Jeszcze był Grbić. Tak mi się wydaje, że Butko zagra w Dynamie.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Dee-Jay
Posty: 487
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Dee-Jay »

A co z Soto?Podpisał ten kontrakt w Turcji?
osnazfsb

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: osnazfsb »

Może sięgną po Kadziewicza? :D
Patrzac na to ze sa skłonni zrezygnowac z Wołkowa to byłoby bardzo dziwne posuniecie bo jednak Kadziu bedac obcokrajiwcem jest o po pierwsze srodkowym a szkoda miejsca dla zawodnika na tej pozycji przy tylu dobrych Rosjanach a po drugie własnie za duzo jest dobrych Rosjan na tej pozycji zeby obockrajowca kontraktowac, co prawda w zeszłym sezonie grał na tej pozycji Titarenko ale był on sprowadzony w kryzysoiwej sytuacji i wiele sobie nie pograł.
Trener Borszcz jest dosc dobrym choc niezbyt doswiadczonym fachowcem wiec mimo wszytko wierze ze pod jego wodza Dynamo w przyszłym sezonie odbije sobie nieudany obecny sezon. Na miejscu własciciela klubu poszukałbym dobrego zagranicznego rozgrywajacego i przyjmujacego z dobra technika, pomyslałbym tez nad podmiana na pozycji atakujacego bo Połtawski zarabia troche za duzo w stosunku do jego obecnych mozliwosci inna sprawa ze w gre wchodziłby tylko Michajłow a ten akurat ma jeszcze wazny kontrakt. Wielka szkoda ze nie probowali sciagnac Akhrema który mogłby grac nie zajmujac miesca dla obcokrajowca.
Anton nie mógł znaleźć miejsca w składzie Warszawy.
No o ile ja pamietam drugi jego sezon w barwach Polibudy to jak najbardziej znalazł on sobie miejsce w barwach tego zespołu a w play-outach był nawet czołowym graczem zespołu dzielnie wspierajacym w ataku Radka Rybaka. W Rosji zrobił spory postep co generalnie słabo swiadczy o poziomie trenowania przez Skorka (co akurat nikogo nie powinno dziwic patrzac jak wowczas grał cały zespoł). Nie zapominamy tez ze on bardzo pozno trafił do politechniki i z tego wynikały jego problemy w pierwszym sezonie. Przy uwzglednieniu tego wszystkiego musze sie jednak zgodzic ze jego kariera przebiega bardzio dziwnie i az trudni uwierzyc ze mogł zrobic taki postep jednak statystyki z poprzedniego sezonu miał naprawde dobre czego rezultatem jest trasnfer do tak renomowanego klubu
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Mate »

Są słuchy, że Verbov w przyszłym sezonie zagra w Kazaniu. Zajcew, Tretyakov i Alexander Sokolov zagrają w Fakiele.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Paveu
Posty: 170
Rejestracja: 25 maja 2009, o 19:08

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Paveu »

a mnie bardzo cieszy ze ruska liga sie oslabia!!!!! (kobiet) odeszly najwieksze gwiazdy sokołowa i gamova i fajnie:)
AR
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Mania »

Mate pisze:Są słuchy, że Verbov w przyszłym sezonie zagra w Kazaniu. Zajcew, Tretyakov i Alexander Sokolov zagrają w Fakiele.
Werbow i Kulikowski znów po jednej stronie boiska? na parkiecie razem chyba nie grali, a na plaży powodziło im się zacnie. Byłoby super :)
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Elgarten »

Verbov na 99% w Zenicie. Kontrakt nie został jeszcze podpisany, ale osiągnięto już porozumienie między zawodnikiem i klubem.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Dee-Jay
Posty: 487
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Dee-Jay »

Nie mogę zrozumieć dlaczego Biełgorod wziął Kadziewicza...Środkowych lepszych lub o podobnej klasie w Rosji jest multum,a Kadziu blokuje miejsce dla obcokrajowca...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Mate »

Dwie polskie siatkarki są na celowniku rosyjskich klubów. Milena Sadurek na celowniku Dynama Kalingrad, a Joanna Kaczor na celowniku Biełgorodu. Może chcą chajtnąć Kaczor z Kadziewiczem :D .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Guilder »

Dee-Jay pisze:Nie mogę zrozumieć dlaczego Biełgorod wziął Kadziewicza...Środkowych lepszych lub o podobnej klasie w Rosji jest multum,a Kadziu blokuje miejsce dla obcokrajowca...
Widać Kadziewicz jest niezwykle tam szanowany. Środkowy, dwa nieudane sezony, no i restrykcyjne limity obcokrajowców, a jednak się na niego zdecydowali. Ja tam się cieszę, lubię zarówno tego zawodnika jak i klub, życzę powodzenia Kadziewiczowi.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Dee-Jay
Posty: 487
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: Dee-Jay »

A ciekawe ile dadzą Kadziowi za sezon.
osnazfsb

Re: Transfery przed sezonem 2009/10

Post autor: osnazfsb »

Markus Nilson w Dynamie Jantar kaliningrad czyli beniaminku Superligi!!!
http://www.dinamoyantar.ru/news_1_586

To sie nazywa wzzmocienie z prawdziwego zdarzenia inna sprawa ze stracili utalentowanego trenera
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”