Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: ostry99 »

Dziś rozpoczął się nowy sezon rosyjskiej Superligi. W rozegranym już meczu Gazprom-Jugra Surgut Zbigniewa Bartmana wygrał u siebie z Dinamo Kaliningrad 3:1. Polak zagrał cały mecz, zapisał na swoim koncie 14 punktów - wszystkie atakiem (70% skuteczności), 44 % w przyjęciu, w tym 31 % przyjęcia perfekcyjnego.

Łukasz Kadziewicz i jego koledzy z Biełgorodu także udanie zaczęli sezon. Wygrali na wyjeździe z Dynamo Moskwa 3:1. Statystyki Polaka podam później.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Arff »

Zbigniewa Bartmana wygrał u siebie z Dinamo Kaliningrad 3:1. Polak zagrał cały mecz, zapisał na swoim koncie 14 punktów - wszystkie atakiem (70% skuteczności), 44 % w przyjęciu, w tym 31 % przyjęcia perfekcyjnego.
No to trzeba przyznać że Zibi zagrał mecz rewelacyjny... 70% w ataku to nie lada wyczyn nawet w polskiej ekstraklasie, a co dopiero w Superlidze... miejmy nadzieję, że nie będzie gorzej :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Kay »

To świetny wynik... jak na środkowego ! :D
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Mate »

Kay pisze:To świetny wynik... jak na środkowego ! :D
Możesz rozwinąć myśl :D ?? Bartman zagrał na środku siatki :D ??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: niepoinformowany »

Tzn bardzo dobra skuteczność jak na środkowego, a na skrzydłowego to genialna. ;)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Kay »

Mate pisze:
Kay pisze:To świetny wynik... jak na środkowego ! :D
Możesz rozwinąć myśl :D ?? Bartman zagrał na środku siatki :D ??

Nie no, mam na myśli to, że nierzadko środkowi nie osiągają takiego wyniku jak dzisiaj Bartman ze skrzydła.
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Mate »

Jak na skrzydłowego to wręcz wyśmienity wynik. Szczególnie, że naprzeciwko miał blok Rosjan, a przecież każdy Rosjanin ma we krwi bardzo dobre blokowanie.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: ostry99 »

Łukasz Kadziewicz zdobył 7 punktów - 6 atakiem (na 10 prób skończył 6 co daje 60 % skuteczności) i 1 blokiem.
ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: ostry99 »

W lidze rosyjskiej kolejny dobry mecz zaliczył Zbigniew Bartman. Polski przyjmujący zdobył 15 punktów. W ataku na 23 próby skończył 14 co daje 61 % skuteczności, dorzucił także 1 punkt blokiem. Niestety jego zespół przegrał u siebie z Dynamo Moskwa 1-3.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: KadrO »

ostry99 pisze:W lidze rosyjskiej kolejny dobry mecz zaliczył Zbigniew Bartman. Polski przyjmujący zdobył 15 punktów. W ataku na 23 próby skończył 14 co daje 61 % skuteczności, dorzucił także 1 punkt blokiem. Niestety jego zespół przegrał u siebie z Dynamo Moskwa 1-3.
Bartman szaleje nie ma co, a cieszy mnie to podwójnie.
ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: ostry99 »

Lokomotiv Biełgorod pokonał u siebie Lokomotiv Jekatierinburg 3:0. Łukasz Kadziewicz zdobył 9 punktów. Atakował 8 razy, 5 razy skutecznie (63 %) oraz dorzucił jeszcze 4 punkty blokiem.
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Fein »

ostry99 pisze:W lidze rosyjskiej kolejny dobry mecz zaliczył Zbigniew Bartman. Polski przyjmujący zdobył 15 punktów. W ataku na 23 próby skończył 14 co daje 61 % skuteczności, dorzucił także 1 punkt blokiem. Niestety jego zespół przegrał u siebie z Dynamo Moskwa 1-3.
Jak jego przyjęcie ?
ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: ostry99 »

Zagrywkę przyjmował 23 razy - 43 % przyjęcia pozytywnego i 26 % przyjęcia perfekcyjnego.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Mate »

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/200 ... a-i-spolki - szersza relacja ze spotkania Kazania z Biełgorodem.

Bartman wczoraj 33% w ataku(9/27) i 53%(33%) przyjęcia. Do tego dorzucił 2 bloki. Jego Surgut przegrał z Ekaterinburgiem 1:3(23:25, 22:25, 25:21, 24:26).
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Kay »

Czy mógłbym prosić kogoś rusoustego o znalezienie jakiegoś meczu Dynama-Jantar Kalinigrad na sportbox.ru ? Próbowałem coś tam znaleźć ale jest ciężko... ;P Z góry dzięki za pomoc. :)
AZS Częstochowa
ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: ostry99 »

Nie ma. Znalazłem tylko jakieś urywki ale to z poprzedniego sezonu - http://news.sportbox.ru/Vidy_sporta/Vol ... pobedu-v-C
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Kay »

ostry99 pisze:Nie ma. Znalazłem tylko jakieś urywki ale to z poprzedniego sezonu - http://news.sportbox.ru/Vidy_sporta/Vol ... pobedu-v-C

Dzięki, ale chodzi mi o obecny sezon. Chciałem zobaczyć w akcji tegorocznych Legionistów zespołu z Kalinigradu.
AZS Częstochowa
ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: ostry99 »

No przecież pisałem, że nie ma. ;)
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Kay »

ostry99 pisze:No przecież pisałem, że nie ma. ;)

A po czym poznałeś, że to do mnie nie dotarło za pierwszym razem. Podziękowałem, ale zastrzegłem, że niestety nie przydało mi się. Wszystko.
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Guilder »

Bartman słabo sobie chyba radzi. Obcokrajowiec w Rosji grzejący ławę to rzadki widok. O ewentualnej jego kontuzji nic nie słychać, więc jest to pewnie efekt słabej dyspozycji.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: KadrO »

Dennis Guilder pisze:Bartman słabo sobie chyba radzi. Obcokrajowiec w Rosji grzejący ławę to rzadki widok. O ewentualnej jego kontuzji nic nie słychać, więc jest to pewnie efekt słabej dyspozycji.
W reprezentacji to już nie ten Bartman z Częstochowy, a nawet nie ten z Turcji. W Turcji i w AZS to od niego wszystko zależało, zdobywał najwięcej punktów, wysoka skuteczność, atomowa zagrywka. A w Rosji zbladł totalnie, już od Mistrzostw Europy, nie gra już tego, co grał... zagrywka plasowana, brak ryzyka, i wiele innych.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Elgarten »

W ósmej kolejce rozgrywek w meczu na szczycie Dynamo pokonało Iskrę.
Dynamo Moskwa – Iskra Odincowo – 3:2 (25:18, 19:25, 25:22, 21:25, 15:11)
Świetny mecz w barwach Dynama rozegrali Biereżko i Jakowlew(kolejność nieprzypadkowa). Jurij - 23pkt(55% w ataku, 79% pozytywnego przyjęcia) a Roman 20 pkt(53% w ataku). W Iskrze w pierwszym składzie Krugłow zamiast Schopsa.

Liderem ligi jest Zenit Kazań, który nie przegrał jeszcze żadnego pojedynku.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Mate »

Wygrana 3:0 Biełgorodu z Surgutem. Kadziewicz zdobył 8 punktów(7 atakiem - 64% skuteczności i 1 blokiem). Coś Kadziewicz nie może sobie poszaleć w bloku.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
osnazfsb

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: osnazfsb »

Dziwi mnie ze nie ma zadnych komentarzy odnosnie wywiadu Bartmana w kótrym wyzalił sie na swojego poprzedniego pracodawce złego i niekompetentnego trenera, leniwych kolegów, alkohol popijany po meczach i przerwy na papierosa. Dla mnie te tłumaczenia Bartmana są troche dziecinne. Wydaje mi się, że wiele spraw wyolbrzymiał. Jeśli ćwiczyłby na treningach więcej od innych i grał dobrze to zapewne znalazłby się w pierwszym składzie.Z tymi obsuwamy wynagrodzenia tez bym nie przesadzał skoro mieli uregulowac zaległosci w styczniu.
Jak dla mnie Bartman uswiadomił sobie ze sobie nie radzi i byc moze czeka go twarda ławka przez pewna czesc sezonu. Wiec szukał wyjscia z patowej sytuacji a ze klub zalegał z jakas czescia wynagrodzenia to znalazł sie pretekst zeby poszukac gry gdzies gdzie bedzie mu łatwiej. Niepotrzebnie tylko oczernia poprzedniego pracodawce mogli sie rozstac w kulturalny sposób ale Bartman musiał sie wyzalic polskiej prasie i tym samym zamknac sobie droge na wschód na jakis czas. Cóz jego wybór pozostaje mu zyczyc szczescia we Włoszech.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Mate »

Musiał znaleźć jakiś pretekst. Gdyby był człowiekiem honorowym to powiedziałby, że Superliga jest dla niego jeszcze za trudna i tyle. Zgodzę się, że ma embargo do Rosji :) . Wezmą go do jakiejś czołowej drużyny, ten sobie nie poradzi i co wtedy wymyśli?? Ściemni, że zamiast treningów prowadzono harem, a trener jest sekretarzem partyjnym i znanym moczymordą?? Mam nadzieję, że poradzi sobie w Taranto, bo nie chcę czytać kolejnego żałosnego wywiadu Bartmana o atmosferze w klubie :) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
curiouscase
Posty: 26
Rejestracja: 21 lis 2009, o 13:57
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: curiouscase »

Bartman udzielając tego żałosnego wywiadu, w którym żali się, jaaki to on jest biedny, zachował się jak szczeniak. Do tej pory darzyłam go sympatią i wierzyłam, że ma potencjał. Teraz jednak stracił baardzo dużo w moich oczach, kompletny brak pokory, ale mam nadzieję, że wyzbędzie się tej cechy, być może Grzyb go trochę utemperuje, bo podobno z nim rozmawiał na ten temat. Okej, nie wątpię w to, jakie warunki były w Surgucie , bo to chyba on wie o tym najlepiej, jednak wywlekanie wszelkich brudów jest baardzo nie na miejscu. Mam nadzieję, że zerwanie kontraktu nie jest spowodowane przegraniem rywalizacji z innym zawodnikiem, bo to by oznaczało, że nasz Zbysiu za szybko poczuł się gwiazdeczką, czego bym nie chciała.

Powodzenia we Włoszech.
'Tak naprawdę jesteś taki dobry, jak twój ostatni mecz. Moje ostatnie mecze są średniej jakości, więc nie mam prawa wyciągać rąk do osiągnięć.'
- Łukasz Kadziewicz
marcin_r

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: marcin_r »

Eh Bartmanowi daleko do profesjonalisty. Profesjonalista po pierwsze wie kiedy i co może powiedzięc w danym otoczeniu i sam nie powoduje konfliktów z trenerem , kolegami i kibicami.Coś na ten temat moga powiedziec w Sosnowcu i Czestochowie.. Nie potrzebuje tez bata nad łbem na każdym treningu bo jest świadomy tego co i z jakim zaangażowaniem powinien robic i jakie beda konsekwencje jak sie bedzie opieprzał
Nie wierze że specjalnie uwalili naszego bo się postawił trenerowi-prezesowi. Tak nie robi nikt rozsądny , szczególnie gdy jest na skraju spadku z ligi, natomiast jest to dośc częste tłumaczenie naszych zawodników gdy ląduja na ławce.
Profesjonalista ma tez określone podejście do kolegów z zespołu i nie traktuje ich jako ciemniaków których trzeba uśwadomic światopoglądowo. Szczegolnie gdy to ci miejscowi maja kasę i sie mogą lekko [cenzura].Tak przy okazji radze zerknąc na legavolley. W swym pierwszym meczu Bartman zdaje się dostał najgorszą ocenę ze wszytskich na boisku
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Fein »

Dziwne, że nie mówiliście, że jest za słaby na Superligę, kiedy zdobywał po 70% skuteczności w ataku . -_-
osnazfsb

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: osnazfsb »

Zdobywał głownie w pierwszych kolejkach jeszcze po treningu pod okiem Castellaniego i gdy rywale nie mieli go rozposanego-im dalej w las tym szło mu gorzej byc moze pofolgował sobie trening bo na PWM tez nie błyszczał co niestety o jego wielkim profesjonalizmie nie swiadczy.
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2009/10

Post autor: Fein »

osnazfsb pisze:Zdobywał głownie w pierwszych kolejkach jeszcze po treningu pod okiem Castellaniego i gdy rywale nie mieli go rozposanego-im dalej w las tym szło mu gorzej byc moze pofolgował sobie trening bo na PWM tez nie błyszczał co niestety o jego wielkim profesjonalizmie nie swiadczy.
Niedługo twoje wypowiedzi na temat Rosji będą traktowane jak posty Dreamera związane z Brazylią . Nie mów takich głupot jak Bartman jest za słaby na Superligę, bo umiejętności ma wystarczające, już w szczególności do gry w najsłabszej drużynie ligi . Inna sprawa, że nie jest on zbyt twardy i łatwo sprawić by się obraził, popłakał i wyżalił do mediów . I w złych kontaktach z trenerem bym upatrywał przyczyn jego słabszej gry, a nie w tym co potrafi.

BTW rozwiń temat dobrej gry Bartmana pod Castellanim ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”