Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: Antonella Hard Core »

Jeśli o Cuneo chodzi to trzeba zauważył że ich obecna podstawowa szóstki plus libero to są gracze już mocno zaawansowani wiekowo. N.Grbić-37 lat,V.Nikolov-33 lata,W.Wijsmans-33 lata,L.Mastrangelo-35 lat,H.Henno-34 lata i teraz G.Patriarca-34 lata, tylko A.Volkov jest młodszy reszta pierwszego składu to już niezłe "dziadki", żwane ale jednak dziadki :D
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: adi_tiger »

Italiano pisze: Na legavolley.it nie ma żadnej informacji o włoskim obywatelstwie Grbicia... :| Przepraszam za wprowadzenie w błąd w takim bądź razie, wszystko wskazuje na to, iż Kola jednak nie jest uważany za Włocha ;)
Dobrze mówisz i nie masz za co przepraszać ;)
Nikola ma tez włoski paszport.
A po drugie w sezonie 2008/2009 skład Trentino: Matey, Visotto, Winiarski, Nikola = 4 obcokrajowców, także Nikola musiał mieć włoskie papiery ;)
osnazfsb

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: osnazfsb »

Wracajac do tematu
Co do tych Kubanczykow to nie tylko Polacy ostrza sobie zeby. Podobno Michaela Sancheza Bozlueve chce majacy problemy finansowe a mimo tego duze aspiracje Lokomotiw Nowosybirsk. Jest to troche strzał na chybił trafił ale moze sie okazac wyjatkowo ekonomicznym zakupem
Swoja droga taki jak i Divisa transfer dowodza ze w rosyjskiej siatce nie we wszystkich klubach sa takie duze pieniadze a mimo tego mozna grac na wysokim poziomie. Chyba na nowym konkurencyjmy portalu wyczytałem z kolei ze jakoby Ufa miala 10 mln eyro budzetu. Ufa to faktycznie dosc bogaty i nie najlepiej wydajacy pieniadze klub czego efektem jest degradacja ale takie bajdurzenie radze wskadzic miedzy bajki :]
Bojan Janic otrzymal kilka ofert z Superligi najpowzniejsze pochodza z obecnego klubu Jaroslawia i Kuzbassu Kemerowo.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: KadrO »

osnazfsb pisze:Wracajac do tematu
Co do tych Kubanczykow to nie tylko Polacy ostrza sobie zeby. Podobno Michaela Sancheza Bozlueve chce majacy problemy finansowe a mimo tego duze aspiracje Lokomotiw Nowosybirsk. Jest to troche strzał na chybił trafił ale moze sie okazac wyjatkowo ekonomicznym zakupem
Swoja droga taki jak i Divisa transfer dowodza ze w rosyjskiej siatce nie we wszystkich klubach sa takie duze pieniadze a mimo tego mozna grac na wysokim poziomie. Chyba na nowym konkurencyjmy portalu wyczytałem z kolei ze jakoby Ufa miala 10 mln eyro budzetu. Ufa to faktycznie dosc bogaty i nie najlepiej wydajacy pieniadze klub czego efektem jest degradacja ale takie bajdurzenie radze wskadzic miedzy bajki :]
Bojan Janic otrzymal kilka ofert z Superligi najpowzniejsze pochodza z obecnego klubu Jaroslawia i Kuzbassu Kemerowo.
A trzymajcie tam tego Janica ile wlezie. Zawodnik na poziomie Pęcherza.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: dreamer »

Zenit Kazań podpisał kontrakt z Jurijem Biereżko, wracającym do ligi rosyjskiej z Modeny w serie A (http://www.saqueviagem.com.br/volei/not ... st=2389806).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
osnazfsb

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: osnazfsb »

Janic w tym sezonie miałby szanse na tytuł najlepiej przyjmujacego gracza Plusligi bo w lidze rosyjskiej jest w scislej czołowce a serwuja tam jednak "troszke" lepiej. W ataku 40% czyli tez nie ma takiej katastrofy, która uzasadniałaby zdejmowanie go z boiska. W playoffach z Kazaniem przyjecie nadal dobre a atak juz 45%, jesli to był słaby sezon Janica i jest to slaby gracz to jacy herosi musza grac w polskiej kadrze skoro jest on na poziomie Pecherza? Byłbym zapomnial które to miejsce ci herosi zajeli na MS?
A ze Janic miał słabe MS to coz wspomne wspaniałe mistrzostwa w wykonaniu 2 graczy szczegolnie mowie tu o ataku Jeden z nich to uwielbiany w Polsce Stefan z Bełchatowa a drugi znana praczka skarpetek o mieniu Mariusz z tego samego miasta. Rozumiem ze szczegolnie ten drugi jest zgodnie z twoja logika na poziomie no name z Kamerunu bodajze
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: Mateusz1993 »

adi_tiger pisze:
Italiano pisze: Na legavolley.it nie ma żadnej informacji o włoskim obywatelstwie Grbicia... :| Przepraszam za wprowadzenie w błąd w takim bądź razie, wszystko wskazuje na to, iż Kola jednak nie jest uważany za Włocha ;)
Dobrze mówisz i nie masz za co przepraszać ;)
Nikola ma tez włoski paszport.
A po drugie w sezonie 2008/2009 skład Trentino: Matey, Visotto, Winiarski, Nikola = 4 obcokrajowców, także Nikola musiał mieć włoskie papiery ;)
Z tego wcale nie wynika bo tam jest limit 4 obcokrajowców.
Ale też mi się wydawało, że ma, tyle, że na legavolley nie miał (jak patrzyłem już dawno temu) a teraz Italiano to potwierdził.
Fajnie by było Sancheza zobaczyć w LM.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: KadrO »

osnazfsb pisze:Janic w tym sezonie miałby szanse na tytuł najlepiej przyjmujacego gracza Plusligi bo w lidze rosyjskiej jest w scislej czołowce a serwuja tam jednak "troszke" lepiej. W ataku 40% czyli tez nie ma takiej katastrofy, która uzasadniałaby zdejmowanie go z boiska. W playoffach z Kazaniem przyjecie nadal dobre a atak juz 45%, jesli to był słaby sezon Janica i jest to slaby gracz to jacy herosi musza grac w polskiej kadrze skoro jest on na poziomie Pecherza? Byłbym zapomnial które to miejsce ci herosi zajeli na MS?
A ze Janic miał słabe MS to coz wspomne wspaniałe mistrzostwa w wykonaniu 2 graczy szczegolnie mowie tu o ataku Jeden z nich to uwielbiany w Polsce Stefan z Bełchatowa a drugi znana praczka skarpetek o mieniu Mariusz z tego samego miasta. Rozumiem ze szczegolnie ten drugi jest zgodnie z twoja logika na poziomie no name z Kamerunu bodajze
Właśnie. Średnio 39% w ataku to tragedia. Janić nie wiem jak się dostał do Rosji, nie wiem jak to możliwe że tak sobie wyrobił nazwisko, bo mimo dobrego przyjęcia (swoją drogą Pęcherz też ma dobre) gra fatalnie. I nie wyskakuj mi tu z Mariuszami itd. bo nie wszystkich musisz porównywać do Polaków. Wiem jak panowie MW zaprezentowali się na mistrzostwach.
dreamer pisze:Zenit Kazań podpisał kontrakt z Jurijem Biereżko, wracającym do ligi rosyjskiej z Modeny w serie A (http://www.saqueviagem.com.br/volei/not ... st=2389806).

dreamer
I bardzo dobrze. Biereżko nie za bardzo wyszła przygoda we Włoszech.
Awatar użytkownika
Italiano
Posty: 389
Rejestracja: 23 paź 2010, o 11:08
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: Italiano »

Co do Jurija Bierieżki to moim zdaniem ten zawodnik w przeciągu ostatnich dwóch, trzech lat gra wyraźnie poniżej oczekiwań, a te oczekiwania swego czasu - gdy 27-letni obecnie Bierieżko wchodził do reprezentacji, były przecież ogromne. On już sezon przed wyjazdem z Rosji miał bardzo średni, wobec jego wojaży do Włoch też można było być sceptycznym i mnie przynajmniej jego słaba postawa nie zaskoczyła.
Najpiękniejsze miasto wszechświata - http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0405163944

EDIT: No dobra, Trójmiasto, a w szczególności Sopot piękniejsze ;)
Ejpok
Posty: 628
Rejestracja: 20 cze 2010, o 17:15
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: Ejpok »

Witam,
Pamiętam że w jakimś wywiadzie Bierieżko zapytany czemu jedzie do Włoch odpowiedział "chcę być lepszy" Jak widać nie wyszło mu. Miał być następcą Tietiuchina, udało się tylko połowicznie (zastąpi go w Kazaniu:)
Może właśnie w Kazaniu się odbuduje, lub na Lidze Światowej....
Pozdrawiam,
SS
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: Guilder »

Berezhko nigdy nie był, i już nigdy nie będzie taki dobry, by móc go stawiać na równi z żywą legendą Tetyukhinem. Prędzej na miejscu Rosjan pokładałbym nadzieję w młodszych graczach jak Biryukov czy Krasikov.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Ejpok
Posty: 628
Rejestracja: 20 cze 2010, o 17:15
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: Ejpok »

Również uważam że Biryukov jest lepszym graczem, co pokazał zastępując Jurija na Final Six w Cordobie. Poza tym dobrze radzi sobie w Lokomotivie, wprawdzie oglądałem tylko kilka meczy, jednak wszystkie były in plus. Ciekawe jak zaprezentują się w Miliczu, ale nie o tym ten temat.
osnazfsb

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: osnazfsb »

Tu macie dokonane transfery w Superlidze niestety w cyrrylicy. Dokonane sa pogrubione niesfinaalizowane normalna czcionka
https://docs.google.com/document/d/1h1- ... PsL&pli=1#
Kolejno klub odchodzacy, przychodzacy, pozostający i ostatnia tabela wakaty tu tylko pozycja atakujacego w Lokomotiwie Biełogorie

A co do Janica to bym nie przesadzam z ta ocena jego ataku bo bardzo mało psuł i rzadko był blokowany a to bardzo wazne w wtedy te 39% troche inaczej wyglada i inaczej by wygladało według nowej klasyfikacji FIVB. Zreszta powtorze jakby w opinii ekspertów jego sezon był slaby to by go z Superligi wyrzucili z hukiem jak maja w zwyczaju a ma oferty z conajmniej 3 klubów.

Swoja droga t mozecie zobaczyc reprezentantki Rosji w strojach wieczorowych http://usmanagement.ru/?page=players&rem=read&id=1.
osnazfsb

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: osnazfsb »

Jak juz wczesniej pisałem Michael Sanchez Bozlueva podpisał kontrakt z Lokomotiwem Nowosybirsk. Transfer ryzykowny mozna powiedziec gra w chybił trafił no ale jak kasy nie ma sa aspiracje to trzeba ryzykowac.

Długosc kontraktów
Tietiuchin 1 rok
Priddy 1 rok
Vermiglio 2 lata
Biereżko 1 rok
Gucaljuk 1 rok
Raymaekers 1 rok

Mowi sie tez ze Krasnodar na przyszły sezon moze wzmocnic niemiecki rozgrywajacy Simon Tischer
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: Nagor »

osnazfsb pisze:Jak juz wczesniej pisałem Michael Sanchez Bozlueva podpisał kontrakt z Lokomotiwem Nowosybirsk. Transfer ryzykowny mozna powiedziec gra w chybił trafił no ale jak kasy nie ma sa aspiracje to trzeba ryzykowac.

Długosc kontraktów
Tietiuchin 1 rok
Priddy 1 rok
Vermiglio 2 lata
Biereżko 1 rok
Gucaljuk 1 rok
Raymaekers 1 rok

Mowi sie tez ze Krasnodar na przyszły sezon moze wzmocnic niemiecki rozgrywajacy Simon Tischer
:O Możesz podać linka do jakiegoś potwierdzenia. Bardzo mnie cieszy ten transfer :D
...
osnazfsb

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: osnazfsb »

Prosze bardzo ze strony klubu
http://www.lokovolley.ru/news/news_18_may_2011.html

Nie doczytałem czemu jest tak cenny dla rosyjskich druzyn a tu sie okazuje ze łatwo bedzie mogł uzyskac o ile juz nie ma rosyjskie obywatelstwo z powodu któregos z rodziców.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: Nagor »

Sanchez to Rusko-Kubańczyk urodzony bodaj na Ukrainie, więc była tylko jedna opcja dla niego zaraz po ucieczce. Mam nadzieję, że wróci do najlepszej siatkówki szybciej niż nam się to wydaje. El Ruso wolny! :D
...
osnazfsb

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: osnazfsb »

Swoja droga Nowosybirsk czy Grecy z Despaignem pokazali jak sie wyjmuje Kubanczyka z Kuby a Skra jak sie tego nie powinno robic. Oczywiscie sytuacja jest inna Bozlueva to słabszy zawodnik po kontuzji, tylko 1 gracz i w dodatku zawodnik do którego Kubanczycy nie moga roscic wyłacznych praw no ale Skra porwała sie z motyka na Słonce i sie jednym słowem osmieszyła w tym okienku transferowym. Z drugiej strony dobrze ze probowała ale tym samym zamkneła sobie chyba szanse na rynku kubanskim do momentu upadku rezimu komunistycznego

Ustaliłem ze Rosjanka jest matka Kubańczyka
samczon
Posty: 120
Rejestracja: 5 maja 2010, o 22:27
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: samczon »

Depestele podpisał kontrakt z Iskrą Odnicovo
http://www.volleyball.it/redazione/inde ... leId=63535
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: Antonella Hard Core »

samczon pisze:Depestele podpisał kontrakt z Iskrą Odnicovo
http://www.volleyball.it/redazione/inde ... leId=63535
F.Depestele wraca do Rosji bo w przeszłości grał już w Superlidze, w Biełgorodzie (sezon 2007-08) z którym zajął 5.miejsce w lidze.
doki10

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: doki10 »

osnazfsb pisze:A co do Janica to bym nie przesadzam z ta ocena jego ataku bo bardzo mało psuł i rzadko był blokowany a to bardzo wazne w wtedy te 39% troche inaczej wyglada i inaczej by wygladało według nowej klasyfikacji FIVB. Zreszta powtorze jakby w opinii ekspertów jego sezon był slaby to by go z Superligi wyrzucili z hukiem jak maja w zwyczaju a ma oferty z conajmniej 3 klubów.
Janić rozważa już tylko oferty z Dynama Moskwa i Fenerbahce Stambuł - na 100% będzie grał w jednym z tych klubów, to oficjalna informacja jego managera.
Antonella Hard Core pisze:
samczon pisze:Depestele podpisał kontrakt z Iskrą Odnicovo
http://www.volleyball.it/redazione/inde ... leId=63535
F.Depestele wraca do Rosji bo w przeszłości grał już w Superlidze, w Biełgorodzie (sezon 2007-08) z którym zajął 5.miejsce w lidze.
Już sto lat temu było wiadomo o tym transferze.
samczon
Posty: 120
Rejestracja: 5 maja 2010, o 22:27
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: samczon »

Już sto lat temu było wiadomo o tym transferze.
widzę że chyba nie spojrzałeś na daty tych postów "19 maja", tego dnia ogłoszono oficjalnie jego transfer.
doki10

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: doki10 »

samczon pisze:
Już sto lat temu było wiadomo o tym transferze.
widzę że chyba nie spojrzałeś na daty tych postów "19 maja", tego dnia ogłoszono oficjalnie jego transfer.
Spojrzałem - stąd taki komentarz. Już sto lat przed 19 maja (jeszcze w kwietniu) było wiadomo o tym transferze. Mimo to wciąż piep*zono o Depestele w kontekście Skry.
samczon
Posty: 120
Rejestracja: 5 maja 2010, o 22:27
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: samczon »

Dineykin podpisał kontrakt a Abramow przedłużył z Iskrą Odnicowo
LoganTom
Posty: 12
Rejestracja: 8 lis 2009, o 16:08
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: LoganTom »

Eva Yaneva w Dynamo Moskwa.
JU ES EJ !:P
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: Antonella Hard Core »

A skoro mowa o żeńskiej lige w Rosji to bardzo silną ekipe montuje na przyszły sezon finalista ostatniego Pucharu CEV-Dynamo Krasnodar.Brązowe medalistki ostatniego sezonu ściąneły do sie m.in: grającą przez ostatnie pół sezonu w Sopocie O.Fatiejewą, reprezentantke Rosji z mistrzowskiego Kazania-T.Koszeliewą, amerykańską środkową która została wybrana MVP ostatniej edycji World Grand Prix-F.Akinradewo czy litewską przyjmującą w ligi włoskiej-V.Petrauskaite.

W lidze rosyjskiej zagra także brat bliźniak atakującego Lotosu Trefla.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: SerCos »

W Fakielu widać przypływ pieniędzy.

Żeński klub pozyskał Simonę Gioli i Antonellę Del Core. Męski pozyskał z Jarosławia Semena Połtawskiego i Bojana Janicia. Ponadto do zespołu dołączył mi. Ignatiev, Titich i Abrosimov.

Ciekawe jak w przyszłym sezonie będzie wyglądały limity w Superlidze męskiej, skoro zmienił się system rozgrywek i do Superligi dołączyły kluby państw ościennych.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: KadrO »

SerCos pisze:W Fakielu widać przypływ pieniędzy.

Żeński klub pozyskał Simonę Gioli i Antonellę Del Core. Męski pozyskał z Jarosławia Semena Połtawskiego i Bojana Janicia. Ponadto do zespołu dołączył mi. Ignatiev, Titich i Abrosimov.

Ciekawe jak w przyszłym sezonie będzie wyglądały limity w Superlidze męskiej, skoro zmienił się system rozgrywek i do Superligi dołączyły kluby państw ościennych.
Uważasz Janica za zawodnika takiej klasy by go tu wpisać? Bo ja nie widzę w nim nawet przewagi nad tragicznym Bąkiewiczem.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: SerCos »

Nie za bardzo rozumiem, skoro Fakiel go pozyskał to chyba normalne, że wpisałem, nie wiem z jakiego powodu miałbym go ominąć. W Rosji nieźle sobie radził, w wielu meczach był drugim punktującym po Połtawskim. Charytatywnie grać nie będzie i pewnie liczy sobie nieźle, co w kontekście mojej wypowiedzi o napływie pieniędzy do zespołu z Nowego Uriengoju wydaje mi się w sam raz.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze sezon 2011/2012

Post autor: KadrO »

SerCos pisze:Nie za bardzo rozumiem, skoro Fakiel go pozyskał to chyba normalne, że wpisałem, nie wiem z jakiego powodu miałbym go ominąć. W Rosji nieźle sobie radził, w wielu meczach był drugim punktującym po Połtawskim. Charytatywnie grać nie będzie i pewnie liczy sobie nieźle, co w kontekście mojej wypowiedzi o napływie pieniędzy do zespołu z Nowego Uriengoju wydaje mi się w sam raz.
Nieźle sobie radzi ? :] Bodaj średni procent ataku 39% to znaczy nieźle sobie radzi ? Fatalnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”