Otwarta liga siatkowki dotyczaca krajow byłego ZSRR

osnazfsb

Otwarta liga siatkowki dotyczaca krajow byłego ZSRR

Post autor: osnazfsb »

Z tego co wyszukałem dosc radykalne zmiany szykuja sie w Superlidze. Mianowicie liga ma byc rozbudowana nawet do 16 zespołow, mają dołączyc zespoły z lig białoruskiej, ukraińskiej i może nawet krajow bałtyckich i Kazachstanu. Bedzie to wzorowane na KHl (kontynentalna liga hokejowa) z podzialem ligi na 2 grupy. Wschodnia i Zachodnia W kontekscie druzyn ktore maja dołaczyc najwiecej mu sie o Lokomotiwie z Charkowa. Trudno na razie powiedziec jak zaawansowane sa te plany ale wyglada na to ze dosc zaawansowane i sprawa może dotyczyc nawet nastepnego sezonu. Najblizej tego jest chyba najlpeszy klub ukrainski Lokomotiw Charków. Postaram sie zdobyc wiecej informacji
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Otwarta liga siatkowki dotyczaca krajow byłego ZSRR

Post autor: Guilder »

Ciekawy projekt, aczkolwiek znamy mało szczegółów, głównie tego jak dokładnie wyglądałyby te rozgrywki, i w jaki sposób miałoby wyglądać to scalenie (tj. ile drużyn i skąd w najwyższej klasie rozgrywkowej i dlaczego itd.).
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
osnazfsb

Re: Otwarta liga siatkowki dotyczaca krajow byłego ZSRR

Post autor: osnazfsb »

Na razie na nowe info w sprawie zmian w lidze bym nie liczył bo nie ma na ten temat żadnych artykułow, żadnych oświadczen jest to sprawa kuluarowa ale poważna a jej adwokatem jest federacja z jej najwyższymi władzami. Kibice sa bardzo mocno podzieleni w tej sprawie.
osnazfsb

Re: Otwarta liga siatkowki dotyczaca krajow byłego ZSRR

Post autor: osnazfsb »

No i jest potwierdzenie tego o czym pisałem
http://www.volley.ru/news/2017/
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Otwarta liga siatkowki dotyczaca krajow byłego ZSRR

Post autor: hugo »

Obiło mi się o uszy, że to oznacza także ZAMKNIĘCIE ligi.
\
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”