Transfery w Superlidze 2012/1013

gladki8
Posty: 263
Rejestracja: 12 lip 2009, o 21:21
Płeć: M
Lokalizacja: Subcarpathia

Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: gladki8 »

http://www.belogorievolley.ru/news/1/cl ... rozer.html Przetłumaczony tekst fajnie brzmi.
A co wiemy:
Grozer - Lokomotiv Biełgorod
Juantorena -Zenit Kazań
?Redwitz - Iskra
...
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: krzysiu »

Redwitz i Gavin Schmitt przychodzą do Odincowa za Depestele i Schoepsa.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: SerCos »

Biełgorie Biełgorod (dawniej Lokomotiw)

W zespole na pewno zostają przyjmując Taras Chtiej, Dmitrij Ilinjch oraz Siergiej Tietiuchin, atakujący Maksim Żigałow, środkowy Dmitrij Muserskij oraz libero Artjom Jermakow. Przychodzą dwaj rozgrywający - Niemiec Lukas Kampa i Siergiej Makarow (poprzedno Fakiel) oraz atakujący Georg Grozer. W związku z zatrudnieniem dwóch Niemców prawdopodobnie z klubu odejdzie Belg Matias Raymaekers. Kadra zespołu wygląda imponująco jak mówił prezes klubu z uwagi na fakt, że chcą się zabezpieczyć przed kontuzjami. I trzeba dać sobie spokój z nazwą Lokomotiw, bo włodarze klubu nie doszli do porozumienia z koleją. W sezonie 2011/2012 przewijała się jeszcze nazwa Metalloinvest-Biełgorie Biełgorod, z uwagi na fakt, że teraz Metalloinvest wspiera siatkarzy z Biełgorodu.

Kuzbass Kemerowo

W zespole Kuzbassu zostaje Niemiec Björn Andrae i Francuz Samuel Tuia. Z rosyjskich zawodników mi. Paweł Moroz, Konstantin Uszakow, Michaił Szczerbakow, Konstantin Poroszin, Wiaczesław Tarasow i Jewgienij Galatow. Natomiast odchodzą: Jewgienij Chriszczuk, Andriej Krasnopierow, Witalij Izbickij, Aleksiej Bardok oraz Gleb Kaszicyn.

Ural Ufa

Zespół ma się włączyć do walki o najwyższe cele, jednak z zespołem rozstali się Amerykanie Clayton Stanley i Lloy Ball. Na razie bez informacji kto przychodzi, ale wiadomo kto zostaje: Andriej Maksimow (prawdopodobnie będzie drugim atakującym), Maksim Botin, Aleksiej Kazakow i Aleksiej Samojlenko.

W innych zespołach może prócz Zenitu obecnie dość cicho. Oczywiście można wspomnieć o tym, że Mikko Esko zasili Gubernię, ale prócz tego transferu w zespole z Niżnego Nowogrodu nic się nie dzieje. Ciekawie może być w Iskrze, gdzie oprócz pozyskania Rafaela Redwitza i Gavina Schmitta, ale w kontekście tego zespołu wspomina się o przewietrzeniu składu. Można dodać, że Marlon zagra w Dynamie Krasnodar.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: dreamer »

Można też dodać, że kandydatami do gry w lidze rosyjskiej są jeszcze między innymi brazylijski przyjmujący Manius Abbadi czy kubański przyjmujący Orjol Camejo, czy wreszcie Bartek Kurek, ale wydaje się, że jeżeli w tym przypadku zapadną pozytywne decyzje, to nie będzie to w najbliższych dniach.
Można też dodać, że bywa tak, że Rosjanom odmawiają zawodnicy którym oni proponują grę. Tak było w ostatnim czasie (w ostatnim tygodniu) i z Winiarskim i przede wszystkim z rozgrywającym reprezentacji Brazylii Ricardinho, który nie wybrał prawie milionowej oferty rosyjskiego klubu.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: madlark »

dreamer pisze:czy wreszcie Bartek Kurek, ale wydaje się, że jeżeli w tym przypadku zapadną pozytywne decyzje, to nie będzie to w najbliższych dniach.
To ciekawe stwierdzenie, bo ja słyszałem, że Rosjanie oczekują szybkich odpowiedzi, tak albo nie.
W wypadku Kurka mamy do czynienia z obowiązującym kontraktem, więc brak info nie będzie niczym dziwnym.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: dreamer »

madlark pisze:...To ciekawe stwierdzenie, bo ja słyszałem, że Rosjanie oczekują szybkich odpowiedzi, tak albo nie.
W wypadku Kurka mamy do czynienia z obowiązującym kontraktem, więc brak info nie będzie niczym dziwnym.
Bardzo możliwe, że Rosjanie chcą szybkich odpowiedzi - może właśnie niezbyt duże ich tempo spowodowało zaniechanie zainteresowania Winiarem. Sam też odpowiedziałeś sobie w sprawie Kurka. Ma kontrakt, więc decyzje nie będą szybkie (pochopne) a jeżeli to Rosjan zniechęci... trudno.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: Fein »

Czy ktoś mógłby napisać co w Rosji sądzą o Grozerze i jak traktowany jest jego transfer ?
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: SerCos »

Nowym rozgrywającym Zenitu został Igor Kobzar (poprzednio Gazprom), nowym atakującym Dynama Krasnodar Bazyl Nosenko (poprzednio Gubernia).
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: dreamer »

Osmany Juantorena został oficjalnie zawodnikiem Zenitu Kazań. Kubańczyk ma grać w Kazaniu przez 3 lata.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
kassandra
Posty: 119
Rejestracja: 8 lip 2011, o 07:24
Płeć: K

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: kassandra »

huh strasznie długo. Kazań musiał za wykupienie Kubańczyka wyłożyć ogromne pieniądze, że go aż na 3 lata zatrzymują. Gorzej jak im się Osmany nie sprawdzi, wtedy będzie to chyba najdroższy ławkowicz w siatkówce ;)
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: KuNowymHoryzontom »

to co teraz? Anderson do Trentino ?
Elena Ezhova z Kazania, do Moskwy ,
Vera Ulyakina, Anna Matienko - odchodzą z Dynamo Moskwa,
:))
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: Streeter »

http://www.plusliga.pl/news/id/5676

Łukasz Żygadło podpisał dwuletni kontrakt z Fakieł Nowyj Urengoj.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: dreamer »

Kapitan reprezentacji Finlandii, Tuomas Sammelvuo podpisał kontrakt z Lokomotivem Nowosybirsk. Poprzedni sezon Fin spędził we włoskim San Giustino.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: Kurek7 »

Czyli ktoś z pary Lukas Divis- Burjukov jest do wyciągnięcia???
Jeśli tak to chyba wiadomo kto jest dostępny...
Nikt nie puści Denisa z Rosji, a raczej on sam nie będzie chciał odejść.
Polska biało-czerwoni... :)
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: Chal »

A co z głosami, jakie czasem docierały, jakoby limit obcokrajowców w Superlidze miał zostać powiększony?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: Nagor »

Problem w tym, że Sammelvuo nie jest lepszy ani od Divisa anie od Biryukova.
pawel_wawa
Posty: 124
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 22:00
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: pawel_wawa »

Chal pisze:A co z głosami, jakie czasem docierały, jakoby limit obcokrajowców w Superlidze miał zostać powiększony?
Organoleptyczna odpowiedz brzmi ze zaden zespoł wiecej niz 2 ocokrajowców na razie nie sprowadził. A z histerycznego tonu czesci informacji wynikało ze mieli zamiar pól Plusligi wywiesc na Sybir.
Ingenting
Posty: 124
Rejestracja: 22 mar 2012, o 14:22
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: Ingenting »

To jakaś samonakręcająca się spirala chyba z tym limitem. Nigdzie poza forum nie widziałem, żadnego tekstu traktującego o powiększeniu limitu, a na forum co chwila ktoś jedynie pyta o zwiększenie tego limitu. No i tak jak napisał pawel_wawa, wszystkie zespoły dopinają składy z dwoma obcokrajowcami, więc można uznać, że limit jest nadal taki sam.
Brasil

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: Brasil »

Wyjątkiem jest Lokomotiw Nowosybirsk, gdzie rosyjskie obywatelstwo ma otrzymać urodzony na Ukrainie Michael Sanchez Bożuliew, co pozwala na sprowadzenie trzeciego w domyśle zawodnika z poza Rosji.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: Chal »

Brasil pisze:Wyjątkiem jest Lokomotiw Nowosybirsk, gdzie rosyjskie obywatelstwo ma otrzymać urodzony na Ukrainie Michael Sanchez Bożuliew, co pozwala na sprowadzenie trzeciego w domyśle zawodnika z poza Rosji.
A on nie grał już w tym sezonie jako "swój"? Bo przecież w klubie oprócz niego byli Divis i Millar.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: compact »

Millar grał glownie w europejskich pucharach.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: Chal »

http://www.volleyservice.ru/index.php?o ... &Itemid=74
Z jednej strony przy Sanchezie podane jest obywatelstwo rosyjskie, z drugiej Millara tu w ogóle nie ma... I weź tu tych Rosjan zrozum :D
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Ingenting
Posty: 124
Rejestracja: 22 mar 2012, o 14:22
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: Ingenting »

A Ball zostaje z Ufie?
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: dreamer »

Ingenting pisze:A Ball zostaje z Ufie?
Odchodzi.
Stanley też.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
pawel_wawa
Posty: 124
Rejestracja: 3 wrz 2011, o 22:00
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: pawel_wawa »

Chal pisze:http://www.volleyservice.ru/index.php?o ... &Itemid=74
Z jednej strony przy Sanchezie podane jest obywatelstwo rosyjskie, z drugiej Millara tu w ogóle nie ma... I weź tu tych Rosjan zrozum :D
Dla mnie dziwne by było raczej jakby był w tym składzie skoro nawet oficjalnie nie został zgłoszony do I lecz do składu II druzyny. A Bozlueva potwierdzenie paszportu dostanie dopiero w przerwie miedzysezonowej.
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: figol »

No i Kurek przeszedł do Dinamo Moskwa, Veres się został w klubie ?? Bo coś w kontekście Dinama słyszałem jeszcze o Andersonie ?? To tu by była miazga i jeden z nich na rezerwie, w to nie wierzę. A David Lee ostaje w Moskwie ?? Bo tu jeszcze i obywatelstwa wchodzą w grę.
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: kalosz »

W związku z tymi transferami do Rosji mam pytanie: jest możliwość do oglądania meczów rosyjskiej Superligi u nas? Chodzi mi o kanały telewizyjne i internet ;)

E: Dziękuję i liczę na więcej.
Ostatnio zmieniony 6 maja 2012, o 10:28 przez kalosz, łącznie zmieniany 1 raz.
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Superliga mężczyzn - sezon 2010/2011

Post autor: Aliassy »

kalosz pisze:W związku z tymi transferami do Rosji mam pytanie: jest możliwość do oglądania meczów rosyjskiej Superligi u nas? Chodzi mi o kanały telewizyjne i internet ;)
na stronie Zenitu często podają linki na jakich stream'ach będą mecze :) poza tym Zenit ma swój kanał. a jak z Dynamem i tamtą konfederacją to nie wiem, bo mnie bardziej wschodnia interesowała ;)
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: SerCos »

Igor Kobzar jednak nie jest jeszcze zawodnikiem Zenitu. Problemy z kontraktem, bo siatkarz ma jeszcze ważny kontrakt z Gazpromem, ale rozmowy trwają.

Aleksander Gutsaliuk w przyszłym sezonie będzie zawodnikiem Lokomotiwu Nowosybirsk. Kontrakt z Iskrą Odincowo przedłużył Konstantin Lesik i Roman Daniłow.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: dreamer »

Śmiesznie tak jakoś, bo tematem dzisiejszego dnia z pewnością jest - i do końca dnia (może i cały następny tydzień) będzie transfer Bartosza Kurka ze Skry Bełchatów do Dynama Moskwa, a w tym dziale dopiero teraz ta informacja się ukazuje.
W moim odczuciu to spektakularny transfer jeżeli chodzi o polskiego siatkarza w tym sezonie. Za spektakularny uważam go przede wszystkim z punktu widzenia ciężaru gatunkowego decyzji jakiej podjęcie przez ostatnie tygodnie frapowało samego siatkarza. Uważam, że taka decyzja Kurka to jego osobisty olbrzymi sukces. Tą decyzją mam nadzieję zaskarbił sobie uznanie polskich fanów, za odwagę i śmiałe perspektywiczne widzenie tego, co może okazać się krokiem milowym w jego siatkarskiej karierze.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”