Transfery w Superlidze 2012/1013

Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: Alfred Tennyson »

Taką samą informacje podaje również championat.ru więc myślę, że można to uznać za pewnik. Myślę, że tylko kłopoty finansowe Iskry mogły skłonić działaczy ze zrezygnowania z tak klasowego gracza.
Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Awatar użytkownika
Gustlik
Posty: 97
Rejestracja: 15 gru 2012, o 22:26
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: Gustlik »

Alfred Tennyson pisze:Taką samą informacje podaje również championat.ru więc myślę, że można to uznać za pewnik. Myślę, że tylko kłopoty finansowe Iskry mogły skłonić działaczy ze zrezygnowania z tak klasowego gracza.
Nie, no - gdzie tam kłopoty finansowej Iskry? Redwitz odszedł kiedyś z Resovii bo niby ważniejsza była dla Niego rodzina (akurat urodziło mu się dziecko) - więc wydaję mi się, że teraz jest podobnie. Iskra siedzi cały czas w samolocie, gra przecież jeszcze w Pucharze CEV, więc niestety. Czasu prywatnego - dla rodziny jest bardzo, bardzo mało.

Dziwie się, że tak doświadczeni siatkarze jak Frank Depestele czy Rafael Redwitz nie są świadomi tego faktu. Grali w całej Europie, ale po przyjściu do Rosji okazuje się, że... jest to liga raczej dla singli typu: Vermiglio, Divis czy Anderson.
Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce, więc wiem, że powstanie z niej wcale nie jest łatwe...
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: Antonella Hard Core »

Grający w ostatnim sezonie w Resovii - M.Bojić opuszcza Tomis i przenosi sie do Rosji a konkretnie do Jarosławia.
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: mikser »

I bardzo dobrze, marnował się tam :) Perspektywiczny zawodnik, fajnie byłoby go jeszcze zobaczyć w naszej lidze
Awatar użytkownika
Gustlik
Posty: 97
Rejestracja: 15 gru 2012, o 22:26
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: Gustlik »

mikser pisze:I bardzo dobrze, marnował się tam :) Perspektywiczny zawodnik, fajnie byłoby go jeszcze zobaczyć w naszej lidze
Perspektywiczny zawodnik? - Nie wydaje mi się. Ostatnio mocno się zapuścił i jest teraz okrągłym misiem. A jego największym mankamentem jest przyjęcie zagrywki. - Będzie pierwszym celem do strzelania z zagrywki.

Ale nie o tym. Mam wolną środę i będę sobie oglądał dzisiejszą kolejkę w Rosji. Na ruszt - Lokomotiw Nowosybirsk. Miał z początkiem Nowego Roku do Nowosybirska zawitac atakujący reprezentacji USA - Clayton Stanley. - Wiadomo coś więcej na ten temat. Jak Clay ma pomóc zespołowi w Lidze Mistrzów i na rosyjskim podwórku to wypadałoby się już pojawic w Nowosybirsku. Miał kilka ładnych miesięcy wakacji, a gdzie okres przygotowawczy i tak dalej? Nillson radzi sobie świetnie do tej pory, ale przyjadą do Omska na F4 Ligi Mistrzów chłopaki z Trentino czy Maceraty to takiego Nillsona wyłączą szybciutko z gry.
Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce, więc wiem, że powstanie z niej wcale nie jest łatwe...
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: mikser »

Zgubić wagę to nie problem. Rumuńska liga to krok w tył jeśli idzie o postępy, w rosyjskiej - mimo że zespół daleki tabelowo - coś tam sobie powinien już pograć...Zakładając, że nie będzie problemów finansowych jak w TC :) I dalej uważam go za perspektywicznego zawodnika, tylko trzeba go ułożyć.

Co do Stanleya - mówiło się o jego powrocie "najprędzej" na początku tego roku, także ma jeszcze czas :)
Bor230
Posty: 1
Rejestracja: 9 sty 2013, o 16:21
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: Bor230 »

Gustlik pisze:
Ale nie o tym. Mam wolną środę i będę sobie oglądał dzisiejszą kolejkę w Rosji. Na ruszt - Lokomotiw Nowosybirsk.
Na jakiej stronie/programie oglądasz mecze rosyjskiej ligi?
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: kalosz »

1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: sb.slav »

Pojawiła się plotka dotycząca Kazijskiego i trenera Trento - którzy jakoby mieli przejść do Dynama Krasnodar w przyszłym sezonie.

To by była prawdziwa bomba rozwalająca na strzępy włoski klub :)
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: mikser »

A skąd plotka wyszła? Jakiś link? Bo mnie zaciekawiłeś :)
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: krzysiu »

sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: sb.slav »

http://volleyballnews.ru/blog/rumors/1207.html

Ja czytałem o tym tu:

A ogólnie - to news z mediów bułgarskich i włoskich.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: mikser »

Ci dwaj to dla mnie 3/4 wizerunku i samego Trento :) Mam nadzieję, że to tylko plotka bo lubię ten klub i bez tej dwójki jakoś "łyso" by było...
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: luck191 »

Conte,Jakowlew,Marlon,zespół ma ostatnio niezłą serię,sponsor postanowił wyłożyć więcej kasy,czemu nie,sukcesów im się zachciało,jeszcze jakiś Rosjan zakontraktują i mogą walczyć o czwórkę
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: sb.slav »

Conte podobnie jak np. Kurek nie może zaliczyć tego sezonu do udanych, większą część nie gra. Także jeśli by Matej naprawdę przeszedł do Rosji to najpewniej pożegnano by się z a Argentyńczykiem.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: luck191 »

jeśli miałby ktoś zostać z dwójki Conte i Marlon,na pewno zostanie Brazylijczyk,bo ma chyba przedłużony kontrakt do 2015r.,włodarze mają spore wymagania,chcą wyniku tu i teraz
http://as-serwisowy.blogspot.com/2013/0 ... -klub.html
od czasu do czasu trzeba zmieniać otoczenie,a Stojczew jest tam szósty sezon,więc potrzebuje nowych wyzwań,z Trento wygrał wszystko i każdy sukces udało mu się obronić,teraz czas podbić Rosję
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: luck191 »

weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: weary_skier »

mikser pisze:Ci dwaj to dla mnie 3/4 wizerunku i samego Trento :)
Wizerunku to i może, ale wartości sportowej na pewno nie. Dużo mocniejszym ciosem dla Trento byłoby odejście Juana Toreny i Rafaela. Stokra nie liczę, w jego przypadku odliczam dni do zastąpienia go przez Sokołowa.
sb.slav pisze:Conte podobnie jak np. Kurek nie może zaliczyć tego sezonu do udanych, większą część nie gra. Także jeśli by Matej naprawdę przeszedł do Rosji to najpewniej pożegnano by się z a Argentyńczykiem.
Tylko, że między Conte a Kurkiem jest taka różnica, że Argnetyńczyk do momentu kontuzji spisywał się bardzo dobrze, jak nie lepiej. Conte to łakomy kąsek.
Sorry, ale żadna nowość. Ktoś tam sądzi i tyle newsa. Po mocno ekspansywnej polityce transferowej rosyjskich klubów w tamtym okienku, trudno było się dziwić, że w tym będzie inaczej. Jeśli limit jest utrzymany i dalej Rosjanie będą hurtowo skupywać najlepszych, to ktoś będzie musiał się z rosyjską ligą pożegnać.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: Lineczka »

Z blokaut.net odnośnie Rado i Mateja:

"We wtorek rano dyrektor generalny Dynama Krasnodar, Rusłan Olichwer, zaprzeczył doniesieniom włoskiej prasy. Dodał także, że negocjacje z Jurijem Mariczewem odnośnie przyszłego sezonu jeszcze trwają i ich wynik będzie znany dopiero po zakończeniu rozgrywek w tym sezonie."


Chciałabym, żeby Matej w końcu zmienił klub. Ile można grać w jednym zespole? Wygrał co miał wygrać, czas na nowe wyzwania. Mógłby się uwolnić spod macek Radostina, który od lat nie daje mu odsapnąć. No chyba, że mu się to podoba, skoro tak kurczowo się go trzyma? Nie rozumiem tego. Ponoć miłość jest ślepa. Przenośnia taka jakby ktoś nie zrozumiał.
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: kalosz »

weary_skier pisze:
Sorry, ale żadna nowość. Ktoś tam sądzi i tyle newsa. Po mocno ekspansywnej polityce transferowej rosyjskich klubów w tamtym okienku, trudno było się dziwić, że w tym będzie inaczej. Jeśli limit jest utrzymany i dalej Rosjanie będą hurtowo skupywać najlepszych, to ktoś będzie musiał się z rosyjską ligą pożegnać.
ja tam się drżę o Achrema, jeżeli on może grać w Rosji jako zawodnik krajowy :<
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: Lineczka »

A co Alek takiego grał w tym sezonie? Nic specjalnego, a poza tym dość długo zmagał się z problemami zdrowotnymi. Jakoś jestem spokojna, bardziej martwiłam się w poprzednim sezonie po zdobyciu przez Reskę złota i świetnych meczach z Moskwą.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: Murilo0 »

Niestety ten news może mieć w sobie wiele prawdy. Resovii bardzo ciężko będzie zatrzymać Nowakowskiego, czy Achrema, z akcentem na tego pierwszego. Z kolei w Skrze najbardziej prawdopodobnym transferem byłby Winiarski i Atanasijević, ewentualnie Kooistra, Zatorski, Wlazły (w tej kolejności)
All work and no play makes Jack a dull boy...
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: weary_skier »

Murilo0 pisze:Niestety ten news może mieć w sobie wiele prawdy. Resovii bardzo ciężko będzie zatrzymać Nowakowskiego,
Jeśli mówimy o transferze do Rosji, bo w takim temacie się poruszamy, to nie bardzo wiem czym Nowakowski miałby Rosjan skusić. Akurat na brak środkowych o zbliżonym potencjale i umiejętnościach Rosjanie nie mogą narzekać. Sądzę, że są ważniejsze do obsadzenia pozycje przy tak restrykcyjnym limicie. Zresztą ile to w Superlidze gra zagranicznych środkowych? Todorow, Kadziewicz, Lee na ławce. Pewnie zapomniałem o kilku, bo piszę z pamięci, ale tak czy inaczej nie ma ich tam wielu.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: kalosz »

z tym że Kadziewicz gra, bo jego zespołu limit obcokrajowców nie obowiązuje, a Lee w lidze grać nie może :D ostatnio za to w Biełgorodzie pojawił się inny zagraniczny środkowy Justin Duff.

także ja o Nowakowskiego się nie boję (chyba że np. Cuneo chciałoby sobie sprawić dobrego środkowego po odejściu Mastrangelo), zaś drżę na myśl o odejściu wielkiego Alka Achrema :(
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: luck191 »

kalosz pisze:z tym że Kadziewicz gra, bo jego zespołu limit obcokrajowców nie obowiązuje, a Lee w lidze grać nie może :D ostatnio za to w Biełgorodzie pojawił się inny zagraniczny środkowy Justin Duff.

także ja o Nowakowskiego się nie boję (chyba że np. Cuneo chciałoby sobie sprawić dobrego środkowego po odejściu Mastrangelo), zaś drżę na myśl o odejściu wielkiego Alka Achrema :(
moim zdaniem Nowakowski zostanie w Resovii na kolejny sezon,ale zgadzam się z tobą najbardziej prawdopodobną zagraniczną opcją są Włochy,o ile środkowy reprezentacji będzie zainteresowany ofertą
Awatar użytkownika
Gustlik
Posty: 97
Rejestracja: 15 gru 2012, o 22:26
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: Gustlik »

Tak czytam wasze teorie spiskowe i dziwie się czemu ktoś zapomniał z kim Facundo Conte przyleciał do Krasnodaru. - Helena Havelkova, która grała w zeszłym sezonie w Yamamay Busto Arsizio przeniosła się razem gra obecnie w żeńskim zespole Dinama. - Zapewne ciągłe latanie nie sprzyja ich wspólnym relacjom - więc w tym upatrywałbym chęc powrotu tej pary do Włoch czy gdzieś gdzie przez kilka dni w tygodniu nie ma cie w domu.

Jeżeli bułgarski duet miałby przyjśc do Krasnodaru to byłaby to transakcja wiązana bo Havelkova i Conte musieliby opuścic klub. No chyba, że któryś z tych zespołów (męski lub żeński) załapie się do Ligi Mistrzów/Mistrzyń w co raczej wątpię. Nie wiem jak tam dziewczyny sobie radzą ale Krasnodar pomimo najprawdopodobniej premii do 1/4 mistrzostw z racji zajęcia drugiego miejsca w swojej grupie w fazie zasadniczej to najpóźniej w półfinale raczej nie mają czego szukac z zespołami z Biełgorodu, Kazania czy Nowosybirska.

I pytanie, które powinienem zadac na początku? Po co mieliby odchodzic do Rosji? W Trydencie płacą bardzo dobrze... Na dzień dzisiejszy opuszczanie Trentino byłoby przez nich... nielogiczne?
Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce, więc wiem, że powstanie z niej wcale nie jest łatwe...
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: sb.slav »

Karasnodar nie ma czego szukać w pojedynku z Nowosybirskiem? Żarty. Lokomotiv to na moje oko najsłabszy uczestnik tegorocznego FF.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
Gustlik
Posty: 97
Rejestracja: 15 gru 2012, o 22:26
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: Gustlik »

sb.slav pisze:Karasnodar nie ma czego szukać w pojedynku z Nowosybirskiem? Żarty. Lokomotiv to na moje oko najsłabszy uczestnik tegorocznego FF.
A co ma tutaj do rzeczy motyw, że Lokomotiw Nowosybrisk jest najsłabszym zespołem w tegorocznym Final Foru Ligi Mistrzów w odniesieniu do ewentualnego pojedynku z Dinamo Krasnodar? Gdyby Krasnodar trafił na Loko w półfinale to z automatu Nowosybirsk ma przewagę parkietu. Jest świetny Marlon, ale Conte czy będzie śmigał jak za ostatniego sezonu reprezentacyjnego? Ma jakieś przewlekłe problemy z obręczą barkową, barkiem - gdzieś tam. Sprawa przeciążeniowa. Czy pomoże Roman Jakowlew skoro złapał palca w ręce? - Nie wiadomo. Marlon jest bezsprzecznie najlepszym rozgrywającym w lidze rosyjskiej ale na dzień dzisiejszy w rywalizacji Best of Five siatkarze z Krasnodaru nie będą faworytem w rywalizacji z Kazaniem, Nowosybirskiem czy Biełgorodem.

Obrazek
Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce, więc wiem, że powstanie z niej wcale nie jest łatwe...
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: luck191 »

Niezła styl ma Jakowlew
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Transfery w Superlidze 2012/1013

Post autor: sb.slav »

Plotka(z volleyballnews.ru): rozgrywający Dynama Moskwa Siergiej Grankin podpisał umowę wstępną z klubem, przedłużającą jego pobyt nad Moskwą o kolejne dwa lata.

Ja osobiście myślałem, że jednak opuści klub ze stolicy na rzecz, ja wiem? Biełgorodu na przykład?

I jeszcze Krugłow ze Szczerbininem ponoć też pozostają w klubie.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”