Superliga mężczyzn 2012/2013

Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: Alfred Tennyson »

No tak ale skoro w Rosji nie cackają się z Czerednikiem, który mimo wszystko wypracował dla klubu znaczące sukcesy w poprzednich sezonach to dlaczego mają bawić się w Kurka, który swoją grą zasługiwał na zwolnienie dyscyplinarne (gdyby takie coś w siatkówce istniało;p )
Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Awatar użytkownika
volleyballmanager
Posty: 101
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 00:52
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: volleyballmanager »

Jesli Kurek miałby zostac to koniecznie musza mu sprowadzic kogos kto efektywnie bedzie w stanie go przykryc gdyz przy zdecydowanie lepszej zagrywce ewidentne braki w tym elemencie były przez wieksza czesc sezonu az nadto widoczne. Dopoki grał Weresz jeszcze jakos im szło jednak Markin nie potrafi spełnic tej roli i strasznie słabo wygladał element przyjecia w Dynamie. W zwiazku z tym prostsze moze byc pozbycie sie Kurka i poszukanie kogos bardziej zbilansowanego.

A Czerednika poleciłbym do Skry aczkolwiek na brak ofert nie powinien narzekac. I klub i trener z sukcesami ale po przejsciach w tym sezonie mysle ze motywacji by im nie zabrakło i z tej maki mógłby byc chleb
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: krzysiu »

Biriukow jest przymierzany w miejsce Veresa
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: compact »

krzysiu pisze:Biriukow jest przymierzany w miejsce Veresa
No to Kurek out, bo Biriukow przyjmuje duzo gorzej od Veresa czy Markina i on + Kurek + jeden z przecietnych libero Dynama, to problemy jeszcze wieksze niz w tym sezonie. Pewnie siegna po Rodiczewa z Surgutu - w Rosji mowia, ze jezeli ktos ma zastapić Tietiuchina, to właśnie on.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: Lineczka »

Pisałam już o tym, że najprawdopodobniej głowa trenera Moskwy poleci jako pierwsza. Nie sam Kurek grał fatalnie. Tam cały zespół przez większą część sezonu prezentował się po prostu marnie. Poza tym atmosfera też nie była wesoła. Raz, że skoro nie było wyników to i atmosfery za dobrej być nie mogło, a dwa trener chyba nie pomagał swojej drużynie krytykowaniem zawodników w mediach.
Awatar użytkownika
Gustlik
Posty: 97
Rejestracja: 15 gru 2012, o 22:26
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: Gustlik »

Piszę w problemem do forumowiczów Strefy Siatkówki. Oglądam sporo rosyjskiej Superligi i ogólnie siedzę mocno w tych ruskich klockach, ale znalezc cokolwiek u nich na stronach dotyczących drabinki fazy play-off jest mi jakoś ciężko.

Czy ktoś ma wiadomosc kto na kogo ewentualnie trafia w półfinałach i dalej w finale? Bo ostatnio wyczytałem gdzieś taki motyw, że...

Novyi Urengoy
Ufa

N. Novgorod
Surgut region


Novosibirsk
Belgorod

Zenit Kazan
Kemerovo

że drabinka przedstawia się następująco. Może ktoś z Was to potwierdzic?
Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce, więc wiem, że powstanie z niej wcale nie jest łatwe...
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: sb.slav »

Słabo szukasz :) W linku masz wszystko, rozegrane do tej pory mecze wraz ze statystykami, terminy, na samym dole wyjaśnienie, dlaczego dany zespół spotyka się z innym w określonej fazie itp.

http://www.volley.ru/competitions.php?t ... &x=46&y=14
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
Gustlik
Posty: 97
Rejestracja: 15 gru 2012, o 22:26
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: Gustlik »

Obrazek

Bingo. Dzięki wielkie. Szukałem na volleyservice.ru i oficjalnych stronach poszczególnych klubów - ale jakoś nikt nie miał tego rozpisane.

Czyli w teorii finał klaruję się na tą chwilę następująco: Zenit Kazań - Lokomotiw Biełgorod.
Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce, więc wiem, że powstanie z niej wcale nie jest łatwe...
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: kalosz »

@sb.slav

mam dla Ciebie ciekawy wywiad do przetłumaczenia ;)
http://volleyball.sport-express.ru/reviews/30449/
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: sb.slav »

Przetłumaczyłem, później zamieszczę ;) . Teraz chciałem napisać o wygranej Fakieła Łukasza Żygadło. Zwyciężyli 3:1, notując aż 24 bloki! Łukasz zdobył 8 punktów. Przegrał faworyzowany Biełgorod 3:1, i to tym bardziej niespodzianka, że w Nowosybirsku nie grał Lukas Divis. Zwyciężył także Kazań.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: krzysiu »

Ja mam pytanie chodzą słuchy , że Ngapeth może iść do Nowosybirska , ale ciekawe czy nie za Divisa.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: sb.slav »

A ja mam z kolei pytanie dlaczego wszyscy są tacy przekonani, że po sezonie nastąpi rozbiór Cuneo? Odejść mają Grbić, Sokołow, Wijsmans, teraz znowu - Ngapeth. Co makaronom się skończyła kasa na top-team czy co? Przecież na oko mają tam wszystko, żeby walczyć z najlepszymi - sami się do nich zaliczając, jeszcze brakuje plotki o Piazzy w Skrze :|
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: compact »

sb.slav pisze:A ja mam z kolei pytanie dlaczego wszyscy są tacy przekonani, że po sezonie nastąpi rozbiór Cuneo? Odejść mają Grbić, Sokołow, Wijsmans, teraz znowu - Ngapeth. Co makaronom się skończyła kasa na top-team czy co? Przecież na oko mają tam wszystko, żeby walczyć z najlepszymi - sami się do nich zaliczając, jeszcze brakuje plotki o Piazzy w Skrze :|
Jesli ktorys z nich zechce sobie dorobić, to co poradza? Skoro Skra w zeszlym sezonie wystosowała do Grbica oferte troche lepsza niz jego owczesna z Cuneo, to ile moga zaoferować Rosjanie i Turcy?
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: sb.slav »

Tak, ale są obecnie w takiej sportowej dyspozycji, że mogą spokojnie walczyć o najcenniejsze trofea. W nowym klubie nie wszystko może się ułożyć tak dobrze, jak dobrą maszyną jest Cuneo teraz, według mnie ten exodus z klubu jest przesadny i nic takiego nie będzie miało miejsca.



Wywiad z Czerednikiem:

Jerzy Czerednik: "Widocznie Kurek zdecydował się grać za granicą zbyt wcześnie"


Przypomnijmy, że Czerednik został zwolniony z funkcji trenera zaraz po zakończeniu 1/8 finału między Dynamem i Biełogoriem, w którym stołeczny klub poniósł dwie szybkie porażki, po raz pierwszy odpadając z play-off w tak wczesnej fazie rozgrywek i zarazem tracąc szanse na uczestnictwo w Europucharach 2013/14. A przecież jeszcze zeszłej wiosny biało-niebiescy grali w finale Superligi i wygrali Puchar CEV. Pod komendą Czerednika oczywiście.


- Co jest według pana przyczyną porażki w tym sezonie? - pytanie do Czerednika, obowiązki którego w nadchodzącym play-oucie(turnieju o prawo do pozostania w Superlidze) przejmie Oleg antonow.

- Cały sezon Dynamo prześladowały kolosalne problemy z kontuzjami. Przez to zajęliśmy tak niskie miejsce w fazie zasadniczej. A wygrać z Biełgorodem jest teraz bardzo ciężko. Zespół Giennadija Szypulina spokojnie i zgodnie z założeniami przygotowywał się do play-off, wyprowadzał na szczyt formy swoich liderów. U nas na 1/8 finału wrócili po kontuzjach Kurek i Veres, a nawet Połtawski. Jednak nie zdążyli oni nabrać formy. Nie starczyło czasu.

- Był pan przygotowany na rozwiązanie umowy?

- Jeśli zespół nie osiąga założonych celów to pytania do trenera pojawią się zawsze. Takie panują zasady w naszym zawodzie. I dlatego zostałem zwolniony. Jeśli jeszcze raz wracać do przyczyn porażki, to za swój błąd uważam postawienie na jednego atakującego. Symptomy, co do tego, że Połtawski może stracić sezon były już wcześniej. To znaczy trzeba było zapewnić wsparcie Krugłowowi. W pojedynkę ciągnąć nasz atak Pawłowi było bardzo ciężko.

- Ale przecież przed sezonem atak Dynama został wzmocniony Bartoszem Kurkiem - jednym z najlepszych atakujących planety...

- Na samym początku sezonu zdarzyła się dziecięca kontuzja: Bartosz skręcił nogę w drugim meczu sezonu. Potem długo się leczył, a wróciwszy, znaleźć swojego miejsca w zespole nie był w stanie. Widocznie Kurek zbyt wcześnie zdecydował się na wyjazd za granicę. W Polsce przywykł do innego podejścia do siebie i do innej siatkówki. W Rosji wszystko było znacznie trudniejsze i bardziej surowe. Z tym obciążeniem, które spadło na niego w Dynamie Kurek sobie nie poradził.

- Panuje przekonanie, że w zespole w tym sezonie nie wszystko było jak należy, i dlatego Kurek nie zagrał tak, jak tego oczekiwano, i Veres był niepodobny do siebie, i pan w rezultacie stracił posadę.

- To błędne przekonanie. Ja rzeczywiście czasem publicznie krytykowałem zawodników, ale robiłem to wyłącznie dlatego, żeby wyklarować sytuację, wstrząsnąć zespołem. A w ogóle jestem wdzięczny zawodnikom. Zrobili oni wszystko, co mogli. Jestem pełen uznania dla władz klubu. Ludzie, od których zależy los Dynamo, mi osobiście dali szansę zostać trenerem, wykazać się, dali możliwość realizacji. Nigdy tego nie zapomnę. Rozstaliśmy się w dobrych stosunkach. Złym pozostał tylko rezultat. Dla Dynamo jest on kategorycznie nie do przyjęcia.

- Jak pan myśli, kto zostanie pańskim następcą?

- Wątpię, żeby klub wcześniej planował mnie zwolnić. Tak już wyszło. Więc mojego następcy zapewne jeszcze nie znaleźli. A ja znajdę swoje miejsce - nie wątpię w to.

- Jutro startują ćwierćfinały play-off. Kogo uważa pan za faworyta w pościgu za złotem?

Biełgorod. Jeśli utrzymają ten poziom gry, który pokazali w meczach z nami. Kazaniowi będzie ciężko obronić tytuł. Jeszcze wskażę nowosybirski Lokomotiv, ale oni grają właśnie z Biełgorodem...

Rozmawiał: Andrzej Anfinogentow
Źródło: http://volleyball.sport-express.ru/reviews/30449/
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: Lineczka »

Gratulacje dla Łukasza i jego drużyny. Żygadło pocisnął rywali na zagrywce.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: compact »

Dynamo z Kurkiem w składzie przegrało pierwszego seta z Groznym, w drugim secie grał juz Markin i jakos wymeczyli zwyciestwo...
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: luck191 »

no Dynamo się pogrąża coraz bardziej,porażka z Groznyj :D
CzyDe
Posty: 71
Rejestracja: 5 sie 2012, o 20:18
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: CzyDe »

Conte odchodzi?
Coś twitował, że chciałby do +L, ale to nie od niego zależy.
Byłoby spoko, ale w najlepszym wypadku to pewnie się tylko z Ngapethem zamieni na ligi
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: sb.slav »

Jeżu Dynamo się kompromituje :o Jak tak dalej pójdzie, to będą walczyć w barażach z jakimś pierwszoligowym zespołem o pozostanie w Superlidze :) . No ale w sumie ktoś do tego play-outu musi spaść - przy co najmniej 8 bardzo dobrych zespołach walczących o majstra i 8 potencjalnie słabszych, ale też nie kładących się na parkiecie w meczach z potentatami padło akurat na dwa dynama i jedną iskrę - elektryzująca kompania :D.

Kto oglądał dzisiejszy mecz Kurka? Wchodził później na boisko? Jeśli nie i nadal będzie się tak kompromitował to jego przygoda z liga rosyjską może dobiec końca już z końcem ostatniego meczu play-outu. Nie wierzę w doniesienia mediów, że klub w obliczu kontuzji zostawił go samemu sobie - jak sugeruje przegląd sportowy, i że to jest w dużej części źródło jego przewlekłych problemów.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: sb.slav »

Fakieł odpadł w ćwierćfinale z Uralem Ufa - wygrali raz, a dosłownie chwilę temu pogrzebali szansę na wyrównanie rywalizacji do 2:2 przegrywając tai-breaka. Szkoda, potencjał Ufy był jednak większy, a zespół Żygadły miał jednak swoje problemy, wracający po kontuzji Bakun i Krasikow, który miał już nie zagrać do końca sezonu czekając na operację, a musiał wyjść i pomóc. :<
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Loszek
Posty: 588
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: Loszek »

Pytanie jeszcze w trakcie meczu, żeby mi nie uciekło. ;) Widział ktoś kiedyś, żeby rozgrywać środkowemu piłkę na 2 linię? Muserski w kontrze po swoim serwisie kończy seta z 5 strefy :D Według mnie bardziej Lokomotiw przegrywa ten mecz niż Biełgorod wygrywa. Chtiej zwykły, mało agresywny flot, a Nowosybirsk mając problemy z przyjęcie traci 5(?) punktów z rzędu.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: compact »

Chyba na KMŚ 2009 przy złotej formule Bruno z Lucasem (wtedy Cimed) tak zagrali, ale głowy nie dam.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: sb.slav »

Iskra Odincowo chyba się specjalnie podkłada - w play-out przegrali z Jarosławiczem, Permem, Krasnodarem - mają jeszcze mecze z Groznym i Moskwą. Póki co mają zero punktów - a wytłumaczyć porażek z czerwonymi latarniami Superligi nie można inaczej jak celowym sabotażem i dążeniem do spadku do pierwszej ligi. Zespół po sezonie chyba się rozleci. Słychać plotki, że od pół roku zawodnikom nie płacono pensji, a główny żywiciel klubu - okręg moskiewski zamierza promować inne dyscypliny na swoim terenie.

Także będzie wyprzedaż :) Szuka u nas ktoś atakującego czy przyjmującego? Bo Schmitt i Contreras będą wolni ;) .
Właściwie - to Gavin już nawet przed play-outem porzucił klub.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: kalosz »

już jednego atakującego z Iskry wyciągnęliśmy, pora na kolejnego 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: madlark »

sb.slav pisze:
Także będzie wyprzedaż :) Szuka u nas ktoś atakującego czy przyjmującego? Bo Schmitt i Contreras będą wolni ;) .
Właściwie - to Gavin już nawet przed play-outem porzucił klub.
Zaksa pewnie będzie zainteresowana ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: sb.slav »

I jeszcze coś - w tym play-out Kurek praktycznie nie gra. Jeśli nie postawą na boisku chce udowodnić klubowi swoją przydatność i przekonać włodarzy do pozostawienia go na następny sezon, to zostają mu tylko słowne argumenty i wspominki starych dobrych czasów :|. Ja się obawiam jednak, że po sezonie mu podziękują i żadne argumenty tam nie pomogą. Chyba, że diametralnie zmieni się koncepcja budowy zespołu i przy Bartku stanie jakiś świetny libero i drugi przyjmujący ze znakomitym przyjęciem - inaczej nie ma szans na sukces.

Narazie mi się przynajmniej wydaje, że Bartosz jest także na wylocie z Superligi.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: compact »

Łatwiej im będzie dokupić uniwersalnego zawodnika do Veresa (np. Conte wraz z dziewczyna), niz kogoś perfekcyjnego w przyjeciu i w miare atakujacego do Kurka. A moze za rok w Dynamie zupełnie nowa krajowa para - Birjukow i Rodiczew?
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: weary_skier »

Nie sądzę aby w Moskwie utrzymał się którykolwiek z przyjmujących, którzy w tym sezonie mieli stanowić o sile pierwszej szóstki moskiewskiej drużyny. O fatalnym sezonie Kurka napisano już tak dużo, że więcej nie ma sensu. Jednak nasz bratanek ;) Veres tego sezonu również nie może zaliczyć do udanych. Trapiony kontuzjami Węgier nie jest dla Dynama żadnym wzmocnieniem. Mimo, że bardzo lubię Veresa jako zawodnika, to patrząc na jego etap kariery nie zdziwię się jeśli w tym sezonie transferowym trafi do domu spokojnej starości jakim jest liga turecka.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: compact »

Veres jako zawodnik zaprawiony w bojach, sprawdzony i całkiem uniwersalny moze zostanie, ale pewnie z obnizonym kontraktem, bo kontuzja jednak dosc paskudna i niezbyt dobrze rokujaca. I wtedy pytanie czy bedzie mu sie chciało tyrać w ciężkiej lidze, czy uderzy do Turcji za wieksza kase.
shevcu
Posty: 137
Rejestracja: 2 wrz 2011, o 15:42
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2012/2013

Post autor: shevcu »

madlark pisze:
sb.slav pisze:
Także będzie wyprzedaż :) Szuka u nas ktoś atakującego czy przyjmującego? Bo Schmitt i Contreras będą wolni ;) .
Właściwie - to Gavin już nawet przed play-outem porzucił klub.
Zaksa pewnie będzie zainteresowana ;)
Polaków będzie stać na Schmitta :o raczej wątpię. Co do Contrerasa to może w końcu już grac w UE czy nadal nie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”