Superliga mężczyzn 2014/2015

arek_614
Posty: 76
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:08
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: arek_614 »

Dla zainteresowanych, Grozer wrócił do gry jeszcze w II secie .

Narazie 2:1 dla Nowosybirska, lekko jestem zdziwiony, tym bardziej, że w początkowej fazie seta Biełgorod zaczął się nakręcać - jednak zmiany Woronkowa + dobre zagrywki przyniosły swoje .
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Lucarelli »

Co raz bliżej sensacji, bo w takim kontekście należałoby rozpatrywać przegraną Biełgorodu, wszystko zaczęło się od urazu Grozera, po powrocie Niemiec kompletnie zatracił skuteczność
Kto by się spodziewał...
Ostatnio zmieniony 27 gru 2014, o 19:02 przez Lucarelli, łącznie zmieniany 1 raz.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Aershis »

Mimo powrotu Grozera, jednak Lokomotiv cieszy się ze zwycięstwa, w dodatku Niemiec zablokowany przy 23:21 dla Nowosibirska.

Spora niespodzianka mimo wszystko.
arek_614
Posty: 76
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:08
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: arek_614 »

No to przeczuwam szybki finał dla Kazania mimo bardzo dobrej postawy Nowosybirska, Zenit będzie bardziej wypoczęty to raz, a dwa - wygrali z nimi 3:0 już w fazie grupowej .

A Biełgorod zaskoczył negatywnie, grali u siebie, swoja publiczność (w tym i legendarny spiker :D ), Grozer opadł z skuteczności po zejściu w 2 secie strasznie, jak już Dimę zaczął Nowosybirsk wyciągać, to się zdziwiłem .
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: krzysiu »

Marouf potwierdzony w Zenicie - ok.10 stycznia ma być w Kazaniu,chyba,że będą problemy z wizą do gry w Rosji
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Aershis »

Czyli zapewne Toniutti zostanie odesłany, no cóż szkoda.

Marouf się przyda w Lidze Mistrzów, bo wątpliwe, żeby zrezygnowali z gry parą Anderson-Leon w lidze. Chociaż nie zdziwi mnie wcale, gdy niebawem Kubańczyk będzie miał rosyjskie obywatelstwo.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: StanLee »

Widzę, że Zajcew radzi sobie w Rosji podobnie jak Kurek, z tą różnicą, że przynajmniej jest zdrowy. Dziwną grają siatkówkę w tej Rosji.
Zajcew przyjechał kontuzjowany z kadry, potem znowu kontuzja. Także ciężko z tym "zdrowym''.

Dziwnie? Najskuteczniej. Z jakichś powodów pomimo tego, że w żadnej innej lidze się tak nie zagrywa, tak dobrze klepią w tej pierwszej akcji.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Chal »

Jak się ma takich siatkarzy, to co tu się dziwić. Przecież taki Camejo w Polsce, grając na Masnego, Woickiego czy Dobrowolskiego nie schodziłby poniżej 65% w ataku pewnie.

Co do wczorajszej niespodzianki jeszcze. Nie było tajemnicą, że Nowosybirsk ma lepsze rozegranie i przyjmujących. Biełogorie nadrabiało jednak na ataku, a przede wszystkim zagrywką i Muserem. Tym razem jednak Ziemczienok zagrał chyba najlepszy mecz w sezonie, w przeciwieństwie do Grozera, który się skompromitował. A że i zagrywka tym razem gospodarzom nie siedziała, to sam Muserskij nie wystarczył (zresztą i jego w jednej z kluczowym akcji zatrzymał blokiem Wolwicz).
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: krzysiu »

Leon raczej szybko obywatelstwa nie dostanie , bo ma już Kubańskie i Polskie :)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

StanLee pisze:
Edyta napisał(a):Bo za miesiąc znowu wpadnie w depresję i znów wszystkim dookoła zrobi kłopot.

Chyba lepiej będzie jak zachowasz takie uwagi dla siebie.


Widzisz Edziu, StanLee nie tylko najlepiej zna się na siatkówce, ale i na tym, co który użytkownik powinien pisać.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
arek_614
Posty: 76
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:08
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: arek_614 »

Na laoli właśnie jest mecz o 3. miejsce między Dynamem Moskwa, a Biełgorodem . W Biełgorodzie w porównaniu do ostatniego meczu rozpoczął : Kosariew, Ilijnych, Bogomołow i Żigałow, a w Dynamie gra przez wielu oczekiwany Iwan Zajcew .

O 15 jest finał - idealnie przed meczem PlusLigi :D
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: maciek77 »

Aershis pisze:Czyli zapewne Toniutti zostanie odesłany, no cóż szkoda.

Marouf się przyda w Lidze Mistrzów, bo wątpliwe, żeby zrezygnowali z gry parą Anderson-Leon w lidze. Chociaż nie zdziwi mnie wcale, gdy niebawem Kubańczyk będzie miał rosyjskie obywatelstwo.
Anderson będzie grał tylko w LM
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Koso »

Które miejsce aktualnie zajmuje Dynamo? 2-3?
Na 3-ci set szkoda było patrzeć, heh.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Aershis »

arek_614 pisze: O 15 jest finał - idealnie przed meczem PlusLigi :D
Idealnie ale pod Macerate z Modeną, bo Ci grają o 17 :)


Co do tego Andersona, że niby będzie grał tylko w LM to nie jestem przekonany. W swojej wypowiedzi stwierdził, że będzie przygotowywał się na mecze Ligii Mistrzów, a to wcale nie oznacza, że tylko tam będzie grał.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: krzysiu »

http://blokaut.net/aktualnosci/pokaz/37 ... da+Maroufa jednak Zenit potwierdza - Matt tylko na LM
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Aershis »

W takim razie, w mojej opinii, dziwna decyzja.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: StanLee »

Najśmieszniejsze, że Kazań ma w porównaniu do tej gry tutaj taakie rezerwy praktycznie w każdym elemencie i na każdej pozycji. Może poza Werbowem. No, i zagrywką.
arek_614
Posty: 76
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:08
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: arek_614 »

Sivozhelez pozamiatał w końcówcę 3 seta, tak jak przeczuwałem z wynikiem .
Leon robi wielką robotę w Kazaniu, na dzień dzisiejszy opłacało im się go ściągnąć, mimo przerwy od siatkówki .
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Kamil92 »

Chyba jest ciężko lepiej serwować niż robił to dzisiaj Zenit.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: StanLee »

Najlepsze w tym Leonie, że on potrafi grać wyraźnie lepiej. :D

Odnoszę wrażenie, że z Andersonem już za dużo grzybów będzie w tym barszczu, lepsze wrogiem dobrego, i tak dalej. Jeszcze skończą jak Fenerbahce w 2011.
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: bakek »

Ta sytuacja jest już wręcz patologiczna. Takie pieniądze za zawodników, a na trybunach czasami po 500 osób. Widać, że to pranie brudnych pieniędzy.

Ale mniejsza z tym. Gra czołowych drużyn wygląda jak przejazd czołgu. Poza tym nagromadzenie tylu dobrych zawodników w lidze rosyjskiej tylko ze względu na pieniądze to fatalna sprawa dla całej dyscypliny.
Jeszcze skończą jak Fenerbahce w 2011.
Mam nadzieję.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: StanLee »

bakek pisze:że to pranie brudnych pieniędzy.
?!
Poza tym nagromadzenie tylu dobrych zawodników w lidze rosyjskiej tylko ze względu na pieniądze to fatalna sprawa dla całej dyscypliny.
I co w tym fatalnego dla dyscypliny?
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Aershis »

Jakieś nagrody indywidualne były?
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: bakek »

I co w tym fatalnego dla dyscypliny?
1. Taki drenaż powoduje zmniejszoną chęć i zmniejszone nakłady na szkolenie wychowanków.

2. Zmniejszone wsparcie ze strony kibiców i sponsorów drużyn z pozostałych lig. Wiadomo, że kibice i sponsorzy podążają za wynikiem.

3. Tak duży potencjał rosyjskich drużyn wynikający w znacznej mierze z bogatych sponsorów zamiast z prawdziwego potencjału rosyjskiej siatkówki sprawia, że ten styl gry będzie dominował. Wcale nie jestem skrajnie zapatrzony w Brazylijczyków, ale siłowy styl Rosjan to dla mnie nieciekawa rzecz do oglądania.

4. Zmniejsza się przywiązanie zawodników do klubu i kibiców. Coraz więcej obserwuje się rozwiązywania kontraktów, podkupowania zawodników w trakcie sezonu czy grania gdzieś dla pieniędzy, a niekoniecznie dla sukcesu sportowego.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: StanLee »

bakek pisze: drenaż powoduje zmniejszoną chęć i zmniejszone nakłady na szkolenie wychowanków.
Ale gdzie? W NCAA, na Kubie, czy w Iranie, gdzie zarobią spory hajs na Maroufie, a może w Rosji gdzie tych zawodników na poziomie ''dobry'' jest więcej nieporównywalnie do każdego innego miejsca na Ziemi?
2. Zmniejszone wsparcie ze strony kibiców i sponsorów drużyn z pozostałych lig. Wiadomo, że kibice i sponsorzy podążają za wynikiem.
Był okres, gdzie Serie A finansowo dominowała nieporównywalnie bardziej aniżeli Superliga teraz, a klubowa siatkówka się rozwijała, i to dosyć gwałtownie.
Tak duży potencjał rosyjskich drużyn wynikający w znacznej mierze z bogatych sponsorów zamiast z prawdziwego potencjału rosyjskiej siatkówki
?!?!?!
sprawia, że ten styl gry będzie dominował.
A ile jest zespołów na świecie co w składzie mają Leona, Michajłowa i Andersona?
Wcale nie jestem skrajnie zapatrzony w Brazylijczyków, ale siłowy styl Rosjan to dla mnie nieciekawa rzecz do oglądania.
Siłowy styl Rosjan? Rosjanie tak od 2011 roku, jako reprezentacja, grają najwszechstronniejszą siatkówkę na świecie.
Coraz więcej obserwuje się rozwiązywania kontraktów, podkupowania zawodników w trakcie sezonu czy grania gdzieś dla pieniędzy, a niekoniecznie dla sukcesu sportowego.
A bardziej empirycznie? Bo poza zakupami Kazania, który ma największy budżet na świecie, to nie widzę więcej przykładów, więc może to wyjątek, a nie reguła?
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Milten »

Mam nadzieje, że ceny ropy spadną jeszcze bardziej co odbije sie na głównym sponsorze Zenitu a sam klub skończy jak Sisley. Amen!

PS: Skomentowałbym ostatnie wyniki ale..po co? Ta liga jest imho przenudna. Jak to ktoś napisał, za dużo grzybów w barszczu. Zenit i Biełogorie po prostu deklasuja. Oczywiscie to deklasacja tylko w Rosji, bo w pucharach taki Nowosybirsk czy Moskwa może łatwo złoić każdego z Polski, Turcji czy Włoch.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Chal »

Łomatko, ale byzydury.

Najlepszy zespół pierwszej części sezonu na świecie ma całych dwóch obcokrajowców, z których żaden zresztą nie należy do ścisłej światowej czołówki na swojej pozycji. Zenit, (który jak słusznie zauważono i tak jest wyjątkiem) ma tych obcych wprawdzie pięciu, ale trzech z nich wyciągnął z "klubowego niebytu", więc też ciężko nazwać to drenażem. Tak wysoki potencjał rosyjskich zespołów wynika właśnie z prawdziwego potencjału rosyjskiej siatkówki.

Aha, no i liga jest faktycznie przenudna, co udowodniła porażka Biełgorodu we własnej hali z Loko w pierwszym meczu "o coś" w tym sezonie.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: StanLee »

I jeszcze trzy uwagi:
bakek pisze:Poza tym nagromadzenie tylu dobrych zawodników w lidze rosyjskiej tylko ze względu na pieniądze to fatalna sprawa dla całej dyscypliny.
Tylko ze względu na pieniądze?! Gdzie spełniać sportowe ambicje jak nie w najlepszej sportowo lidze świata?
Aershis pisze:W takim razie, w mojej opinii, dziwna decyzja.
Dlaczego dziwna? Łatwiej na kilka meczów wprowadzić uniwersalnego skrzydłowego jak Anderson, aniżeli rozgrywającego grającego diametralnie inaczej aniżeli twój drugi rozgrywający. Zgranie, schematy gry, i tak dalej. Trudno o inną decyzję, Marouf daje dużo więcej niż Kobzar, a Siwożelez to świetny w przyjęciu i zagrywce gracz.

A, i to miałem na myśli pisząc, że tytuły w Superlidze są więcej warte niż Liga Mistrzów. Choć Biełgorod dzięki CEVowi będzie miał niezłą marszrutę po obronę tytułu LM w tym roku.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Aershis »

Dziwna dlatego, że imo są w stanie wygrać Superligę skrzydłami, bez jakiejś różnorodnej siatkówki. W Lidze Mistrzów sprawa ma się już zupełnie inaczej, tutaj sama siła na skrzydłach nie wystarczy. Chociaż z drugiej strony, Sivozhelez wcale nie musi być dziurą na skrzydle.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2014/2015

Post autor: Chal »

Przypomnę, że o 16 na laoli mecz gwiazd.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”