Superliga mężczyzn 2015/2016

Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: hunter »

serek pisze: Nie rozumiem tęsknoty za Morozem: Paweł to bardzo jednowymiarowy, nieregularny gracz, zdobywający dużo pkt, ale niestety, również dla przeciwnika, bardzo obosieczna broń. w dodatku gorąca głowa. Rozgrywający nigdy nie mógł na niego liczyć w końcówkach i decydujące piłki szły na lewe, do Camejo ostatnimi czasy. Gra na wysokiej to jest jeden z jego największym mankamentów, przez co Alekno zamknął mu drogę do kadry
Z tym, że teraz zostali z do bólu chimerycznym Zemczenokiem, więc ja z kolei nie rozumiem Twojego nierozumienia ;)

Podobać się może gra tegorocznej Ufy, naprawdę fajny zespół tam się stworzył.
Spokojnie wypunktowali dzisiaj nie najsłabszy Kuzbass, bardzo podobała mi się po raz kolejny gra Kutsmusa, Kowaliow posyłał do niego więcej piłek niż do atakującego Kimierjowa.
A poza tym fajnie popatrzeć na grającego cały mecz Wołkowa.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: serek »

Moje niezrozumienie wynika stąd, że Paweł jest równie chimeryczny i przeciętny, jak Denis.
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: serek »

Dziś na zakończenie kolejki bardzo ciekawy mecz Surgut - Moskwa.
Doszło o małej niespodzianki, bo Jugra urwała punkty, a nawet prowadził 2 do 0 i miała szansę na wygraną za 3 pkt
W drugim secie trener Dynama dokonał decydującej o losach spotkania roszady: cofnął Zajcewa na przyjęcie, a Krugłow wszedł na atak. Iwan radził sobie w przyjęciu i zagrał, tak jak i Krugłow, kapitalnie w ataku, a Dynamo wygrało 3 do 2.
Do składu meczowego po kontuzji wraca Holt, ale nie grał.
W meczu 1.2 Pucharu Rosji z Kazaniem chyba jednak trener nie zdecyduje się na taki manewr z Zajcewem, bo tam jednak inna zagrywka leci.

Dobrze też zagrał Bakun, który ma duże szanse zostać zmiennikiem Michajłowa w Berlinie
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: FLPman »

A propos Gazpromu:
http://sport.business-gazeta.ru/news/143829/

Ktoś mógłby wytłumaczyć o co chodzi? Niejasny ten tekst dla mnie, bo z jednej strony wydaje się, że mieli jakiś wypadek o którym Chabibulin nie chce dokładnie mówić, a z drugiej że to jakiś rodzaj przenośni i po prostu poimprezowali lub coś w tym stylu i muszą przemyśleć swoje zachowanie, albo jedno ma związek z drugim...

Jeszcze wczoraj Alekno mówił, że Ilijnycha nie ma w szerokiej kadrze ze względu na to, że nie jest do końca zdrowy.

edit. Ok, przetłumaczone już na polski:
http://www.sport.pl/sport/1,65025,19328 ... bojce.html

Nawiasem to wczoraj pojawił się fajny wywiad z Alekno:
http://www.sport-express.ru/volleyball/reviews/946106/

Przetłumaczyłem jak mogłem i streściłem najwartościowsze fragmenty:

Rosjanie na pierwszym treningu spotkają się 23 grudnia w Nowogorsku, 29 grudnia lecą do Niemiec, w dniach 30 i 31 sparingi z Niemcami. Nowy Rok siatkarze spędzą w Niemczech, mogą zaprosić swoje partnerki, ale muszą zrozumieć, że życie będzie podporządkowane reprezentacji, jak ktoś się nie dostosuje, nie będzie go w drużynie.

Tietiuchin znajduje się w szerokiej kadrze, ale jego sytuacja wyjaśni się po jego osobistej rozmowie z Alekno w Kaliningradzie podczas F4 Pucharu Rosji.

Pytany o nieobecność w szerokiej kadrze Spiridonowa mówi, że w klubie rywalizuje on o miejsce w składzie z Leonem, ale Wilfredo jest w świetnej formie więc Spiridonowowi brakuje gry i to zdecydowało, na treningach pracuje bardzo dobrze. Ilijnych i Apalikow bez powołania gdyż ten pierwszy nie jest do końca zdrowy, a drugi odpadł ze względu na duży wybór środkowych, m.in. powrót do zdrowia Aleksandara Wołkowa, z kolei nieobecność w kadrze Dmitrija Wołkowa tłumaczy tym, że nie ma czasu na wprowadzanie nowych twarzy. Wyjątkiem jest Konstantin Bakun na którego Alekno bardzo liczy i podkreśla jego świetną formę w tym sezonie. Nie oznacza to jednak, że skreśla już szansę na wyjazd do Berlina dla Wiktora Poletajewa.

Pytany o Michajłowa w roli przyjmującego odpowiada, że liczy na to, iż Jegor Kliuka rozwiąże problem z atakiem z lewego skrzydła, a Michajłow z Bakunem (jeśli ten na zgrupowaniu potwierdzi świetną dyspozycję z klubu) dadzą reprezentacji więcej opcji w ataku.

Zdaniem Alekno Wilfredo Leon w 2017 roku będzie mógł reprezentować Polskę , Władimir pytany o to czy próbował przekonać go do gry dla Rosji odpowiada, że nie ma to znaczenia, Wilfredo kiedy przybył do Kazania jasno określił, że w przyszłości chce mieszkać w Warszawie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: drukjul »

FLPman pisze:A propos Gazpromu:
http://sport.business-gazeta.ru/news/143829/

Ktoś mógłby wytłumaczyć o co chodzi? Niejasny ten tekst dla mnie, bo z jednej strony wydaje się, że mieli jakiś wypadek o którym Chabibulin nie chce dokładnie mówić, a z drugiej że to jakiś rodzaj przenośni i po prostu poimprezowali lub coś w tym stylu i muszą przemyśleć swoje zachowanie, albo jedno ma związek z drugim...
Nieciekawa i przykra historia. Najwyraźniej rzeczywiście gdzieś zabalowali, zapewne już w Moskwie gdzie Surgut grał teraz mecz ligowy z Dynamem, przy okazji kogoś z kim nie należy zadzierać poobrażali i najwyraźniej skończyło się to wszystko dla nich bardzo mało przyjemnym mordobiciem. Jak nawet powiedział w tym wywiadzie prezes-trener Surgutu obaj z bójki "uszli z życiem", ale sprawa musiała być naprawdę poważna skoro Ilijnych z obrażeniami wylądował nie tylko w szpitalu, ale nawet na intensywnej terapii. W dodatku nie chcą mówić, ani kto ich pobił, ani zgłosić sprawy na policję - zgodnie oświadczyli Chabibulinowi, że cała draka wynikła głównie z ich winy, nie mają do nikogo pretensji i nie zamierzają składać wniosku o wszczęcie sprawy kryminalnej. W tej sytuacji prezes Surgutu nie miał chyba wyjścia i po prostu postanowił rozwiązać kontrakty z obydwoma w trybie natychmiastowym, za ich niesportowe prowadzenie, godzące przede wszystkim w wizerunek samego klubu, ale przy okazji głównie ich samych jako zawodowych sportowców. Chabibulin dodał do tego jeszcze, że Ilijnych gdziekolwiek będzie teraz grał nieprędko wróci na boisko i chyba chodziło my tutaj właśnie głównie o jego aktualny bardzo nieciekawy stan fizyczny, a nie o ewentualną dyskwalifikację ze strony rosyjskiej federacji siatkówki. Choć znając zwyczaje tej ostatniej w takich sprawach - np. wielomiesięczne zawieszenie Spirydonowa za wyskoki alkoholowe, czy ostatnio jeszcze bardziej surowa kara która spotkała przyjaciela Ilijnycha z Biełgorodu Żigałowa, bardzo surowe kary tego typu na obu tych siatkarzy mogą się bardzo szybko posypać. Obrażenia dotychczasowego drugiego rozgrywającego Surgutu Pawła Zajcewa na całe szczęście są mnie poważne.

Cóż można do tego jeszcze dodać? :| Za głupotę w życiu niestety czasami trzeba niestety płacić, a Moskwa, szczególnie nocą to ponoć teraz z miesiąca na miesiąc coraz bardziej niebezpieczne miasto.

Wracając jednak do sportu. Już bez Ilijnycha i Zajcewa Surgut przegrał po zaciętej walce 2:3 i na przewagi w tie breaku z Dynamem Moskwa i sporą ciekawostką na pewno jest to, że od początku trzeciego seta Paweł Krugłow grał na ataku, a Iwan Zajcew na przyjęciu. Obaj byli dziś najlepsi w swojej drużynie więc w sumie ciekawe, czy tak przypadkiem nie zostanie na dłużej - czytaj Iwan już na stałe zmieni pozycję? http://www.vcdynamo.ru/upload/iblock/a4 ... b80963.pdf

W Surgucie aż 36 pkt Bakuna przy naprawdę niezłej statystyce w ataku 57%, ale wszystkich i tak zakasował Krugłow, który nie rozpoczął wcale meczu w szóstce, ale po tym jak zmienił na ataku Iwana Zajcewa zdążył zdobyć aż 26 pkt, przy rewelacyjnej 79% skuteczności. Sam Ivan zresztą też miał bardzo dobre procenty zarówno w przyjęciu, jak i w ataku.
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: serek »

Jutro rozpoczyna się turniej finałowy Pucharu Rosji
w pierwsze parze zagrają Biełgorod i Lokomotiw, a w drugiej Zenit z Dynamem
pierwszy mecz o 15, drugi o 17 30
Shift
Posty: 264
Rejestracja: 29 lis 2015, o 10:39
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: Shift »

Drujkul, że tak sobie pozwolę na per Ty, Twoja wiedza odnośnie ligi rosyjskiej jest niemożliwa. ;) Sam swojego czasu próbowałem śledzić poczynania tej ligi, ale za względu na jednak ograniczony czas studencki, stosunkowo niewielką znajomość j. ros oraz pracę i parę innych obowiązków nie dałem zwyczajnie rady. Dlatego tym bardziej miło poczytać jakieś sensowne i konkretne opinie. Oby więcej linków do transmisji i opisów! :)
serek pisze:Jutro rozpoczyna się turniej finałowy Pucharu Rosji
w pierwsze parze zagrają Biełgorod i Lokomotiw, a w drugiej Zenit z Dynamem
pierwszy mecz o 15, drugi o 17 30
W pierwszej parze raczej Biełogorie, a w drugiej czekam na bardzo zacięty mecz, po cichu licząc na Dynamo. ;) Jak dam radę, postaram się obejrzeć. :)
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: serek »

Warto jeszcze dodać, że zdobywca pucharu otrzyma prawo występów w Pucharze CEV, a także pierwszym kandydatem do dzikiej karty w LM, jeśli zespół z Rosji otrzyma takie prawo
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: drukjul »

Alternatywne linki do transmisji pierwszego meczu półfinałowego Lokomotiw Nowosybirsk -Biełogorje

na Laoli (bez komentarza) http://www.laola1.tv/ru-int/live/na/442951.html

na start.tv (z komentarzem) http://tvstart.ru/?page_id=10707

na stronie Lokomotiwu Nowosybirsk (z komentarzem) http://lokovolley.tv/live

serek pisze:Warto jeszcze dodać, że zdobywca pucharu otrzyma prawo występów w Pucharze CEV, a także pierwszym kandydatem do dzikiej karty w LM, jeśli zespół z Rosji otrzyma takie prawo
Według wcześniejszych zapowiedzi dyrektora klubu z Nowosybirska, który jednocześnie od niedawna pełni funkcję szefa komisji CEV do spraw rozgrywek pucharowych w połowie grudnia, czyli pewnie na dniach ma być najpierw przyklepany, a później ogłoszony projekt reformy rozgrywek pucharowych w sezonie 2016-2017, więc tak na dobrą sprawę chyba nawet nie wiadomo, czy puchar CEV w dotychczasowej formule te wszystkie zmiany przetrwa. To samo zresztą można powiedzieć o LM - jeżeli zmiany pójdą głębiej, to już może nie być "dzikich kart", ale zamiast tego np. możliwość startu w w preeliminacjach o prawo gry w tych rozgrywkach. Rosyjskie drużyny więc teraz w tym finale Pucharu Rosji o obiecany kawałek tortu, którego w istocie jeszcze nawet nie ma. :|
Shift
Posty: 264
Rejestracja: 29 lis 2015, o 10:39
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: Shift »

Jak wspomniałem, nie oglądam jakos bardzo często ligi rosyjskiej, ale zachodzę w głowę - kim jest sypacz Biełogorie? Ni w chorobę nie mogę go poznać, a jakoś koszulką tyłem do kamery nie chce się obrócić :P Druga sprawa to Woronkow w barwach Lokomitivu, on ostatnio nie trenował Biełogorodu?

Ogólnie mecz całkiem znośny, na oko mało obron ale jednocześnie niewiele błędów. :)

Edit.
Już wiem, Antipkin ;)
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 766
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: jimiq »

Shift pisze:Jak wspomniałem, nie oglądam jakos bardzo często ligi rosyjskiej, ale zachodzę w głowę - kim jest sypacz Biełogorie? Ni w chorobę nie mogę go poznać, a jakoś koszulką tyłem do kamery nie chce się obrócić :P Druga sprawa to Woronkow w barwach Lokomitivu, on ostatnio nie trenował Biełogorodu?

Ogólnie mecz całkiem znośny, na oko mało obron ale jednocześnie niewiele błędów. :)

Edit.
Już wiem, Antipkin ;)

Sypacza nie znam ale Woronkow i Biełogorie jeśli już to stare czasy, od kilku sezonów Biełogorie dierży Szypulin.
Karolinafc
Posty: 59
Rejestracja: 4 cze 2011, o 18:29
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: Karolinafc »

Shift pisze: Druga sprawa to Woronkow w barwach Lokomitivu, on ostatnio nie trenował Biełogorodu?
Woronkow nigdy nie trenował Biełgorodu, od 2009 nieprzerwanie prowadzi Nowosybirsk.
jimiq pisze: od kilku sezonów Biełogorie dierży Szypulin.
Dokładnie od 1990 roku :)
Shift
Posty: 264
Rejestracja: 29 lis 2015, o 10:39
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: Shift »

Ok, pomyliłem Szypulina z Woronkowem :D Owszem, uderzające podobieństwo :D

Edit.
Cofam to co powiedziałem. Bardzo przyjemnie się patrzy na ten mecz, a 3 set to już bajka :) Ale widać po Ivoviciu, że chyba nie te progi troszkę... Jednak z Grozerem Biełogorie to byłby zupełnie inny team.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: drukjul »

Shift pisze: Ogólnie mecz całkiem znośny, na oko mało obron ale jednocześnie niewiele błędów. :)
Od dłuższego czasu pierwsza końcówka seta, której Nowosybirskowi udało się nie przegrać. Tietiuchin jednak traci wyraźnie siły, więc może być tu jeszcze tie-break.

PS Nic z tego. Nowosybirsk w czwartej partii rozstrzelany zagrywką i zupełnie bezradny. Poziom tego pierwszego półfinału mnie jednak mocno zawiódł.


Mam nadzieję, że mecz Zenit-Dynamo będzie znacznie ciekawszy. Linki do transmisji

bez komentarza Laola http://www.laola1.tv/ru-int/live/na/442957.html

z rosyjskim komentarzem http://tvstart.ru/?page_id=10707

Dynamo wyszło z Zajcewem na ataku, czyli bez Krugłowa w wyjściowym składzie, który jako zmiennik Iwana rozegrał rewelacyjny mecz ligowy w czwartek z Surgutem. Prawdę mówiąc to sądziłem, że w sytuacji kiedy nominalni lewoskrzydłowi - (Markin, Bierieżko) zarówno w meczu LM w Paryżu, jak i Surgutem w ataku wyraźnie zawodzili, Antonow zaryzykuje wystawienie ich obu swoich atakujących w "6", czyli Iwana na przyjęciu od początku, ale na razie bez zaskoczeń.

Trzy świetne zagrywki Zajcewa i Dynamo wyszło w końcówce I partii na czteropunktowe prowadzenie (24:20). Setowa.

Dynamo wygrywa I set 25:20.Po po trochę niemrawym początku, rosyjscy komentatorzy zastanawiali się nawet przez moment kiedy wejdzie Krugłow, Iwan w końcówce swoją zagrywką zrobił różnicę. W Zenicie rzuca się w oczy słabsza forma Andersona - na co zwraca uwagę teraz w przerwie Abramow.

Aż 5 asów serwisowych Dynama i 8 pkt Zajcewa w tej pierwszej partii.

Alekno się w końcu zdenerwował na Kobzara i zmienił go na Bagrieja już na początku II partii przy stanie 5:6

6:9 dla Dynama - dla Andersona Alekno też już stracił cierpliwość. Wchodzi Siwożelez.

W końcówce II partii powtórka z pierwszej partii. Iwan upolował zagrywką Leona i Dynamo wygrywa 25:23. Kazań przegrywa już 0:2

17 pkt Zajcewa w tych dwóch pierwszych setach. Leon w którego Dynamo celuje cały czas zagrywką i udanie eliminuje w ten sposób z ataku tylko 7

Na trzecią partię Alkno zostawił w "6" zarówno Bagrieja jak i Siwożeleza.

W w samej końcówce III partii Zenit roztrwonił niemal całą kilkupunktową przewagę i zrobiło się bardzo gorąco 23:22

Niewiarygodne Dynamo doprowadziło do remisu - po 23 :o

Tym razem Iwan zawalił decydującą piłkę przy setowej - Zenit wygrywa 25:23 i Dynamo nadal prowadzi, ale już tylko 2:1. W ogóle wyraźnie słabszy set Iwana, który szalał w dwóch pierwszych partiach. Przypomina się mecz ligowy w Moskwie przed kilkoma tygodniami, gdzie też po dwóch rewelacyjnych partiach skuteczność Zajcewa nagle zleciała na łeb na szyję. W tamtym meczu o wszystkim zadecydował tie-break. Czy tak samo będzie dziś?

Wszystko zmierza w kierunku tie-breaka. Iwan i Markin atakują po autach i mamy 16:11 dla Zenita na II technicznej.

Dla Dynama skuteczny atakujący na prawym skrzydle znaczy dziś wszystko. Krugłow zmienił Zajcewa i Dynamo zaczęło pomalutku gonić wynik. A teraz wszedł na zagrywkę Pankow ustrzelił asa i mamy 21:20. Znów zapowiada się zacięta końcówka

W Zenicie trzeba pochwalić Andersona, który zmieniony w II secie przez Siwożelza powrócił na boisko i gra znacznie lepiej niż na samym początku meczu. Jankes może dalej nie jest specjalnie skuteczny w ataku (jak na swoje standardy), ale przynajmniej uspokoił przyjęcie, złapał też kilka punktowych bloków i popracował zagrywką

Po 21 niesamowite :P

Anderson królem czap w tym secie. 24:22 - setowa dla Zenitu.

15:13 i Zenit wygrywa cały meczy 3:2. Nie wiem dokładnie co się stało w końcówce tie-breaka bo w V partii rwała mi się już non-stop transmisja. :< Widziałem, że było 14:10 dla Zenitu i wygląda na to, że Dynamo udało się obronić trzy meczbole. Bardzo podobna sytuacja była w Moskwie w niedawnym meczu ligowym tych drużyn, ale a rebours - tam Dynamo w tie-breaku miał trzy meczbole i prowadziło 14:11, kiedy Leon poszedł na zagrywkę i mecz zakończył się wynikiem 14:16. Tutaj jeszcze jednego break-pointa moskwiczanom najwyraźniej zabrakło, ale emocje w samej końcówce znów musiały być duże.
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: serek »

To ja opowiem, co było w końcówce: otóż przy stanie 14 do 11 Bagriej postanowił rozegrać meczową przez środek, wystawił za nisko, atak środkowego poszedł w siatkę i zrobiło się gorąco. potem nieudane przyjęcie i już tylko 14 do 13!
Trzeba zaznaczyć jednak, że sypacz był w trudnej sytuacji: Leon w 2 linii, na prawym MIchajłow, a na lewym w pierwszej linii Anderson, środek wykluczony, a wszyscy skrzydłowi po przejściach w tym meczu. Postanowił zaufać Amerykaninowi , a ten zakończył mecz świetnym atakiem po skosie.

Szkoda Dynamo, na pewno czuli w nogach wcześniejsze mecze i nie wykorzystali wielkiej szansy, bo dziś Zenit miał wielkie kłopoty z atakiem, nawet Leon się męczył w tym meczu okrutnie
Rzuca się też w oczy problem na pozycji libero, bo Babiczew gra piach, a Werbow też słabo po kontuzji. Jak nie gra Salparow, to śmiało można wskazać, ze to najsłabszy punkt Kazania.
Kobzar dziś grał skandalicznie. Różnica między nim, a Grankinem w szybkości i tempie gry, też można powiedzieć skandaliczna, jak na dwie czołowe drużyny 8-)

Też pochwalę Amerykanina, bo zaczął fatalnie, a jak go Alekno w końcu pogonił z boiska ( mógł się wcześniej zlitować) , opierniczył, to potem, kiedy nie było już się gdzie cofnąć, grał jak z nut we wszystkich elementach i przesądził o wygranej w piątym secie.
W przeciwieństwie do Zajcewa :( Iwan czym dalej w las, tym gorzej, niestety, po raz kolejny.

Dodam jeszcze, że Zenit pojedzie jednak na mecz LM do Ankary 16 grudnia. Wylecą do Turcji w ...dniu meczu.
Biełgorod i Dynamo zostaną ukarane walkowerem
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: Kamil92 »

serek pisze:Trzeba zaznaczyć jednak, że sypacz był w trudnej sytuacji: Leon w 2 linii, na prawym MIchajłow, a na lewym w pierwszej linii Anderson
Rozumiem o co chodzi, bo większość meczu oglądałem, ale jak ktoś tak przyjdzie i to przeczyta to się chwyci za głowę, że jakiś rozgrywający może mieć takie problemy :D
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: serek »

Kamil92 pisze:
serek pisze:Trzeba zaznaczyć jednak, że sypacz był w trudnej sytuacji: Leon w 2 linii, na prawym MIchajłow, a na lewym w pierwszej linii Anderson
Rozumiem o co chodzi, bo większość meczu oglądałem, ale jak ktoś tak przyjdzie i to przeczyta to się chwyci za głowę, że jakiś rozgrywający może mieć takie problemy :D


hahaha! rzeczywiście :D
Jakoś nie zwróciłam na to uwagi, chyba zakładając z góry (jak widać słusznie :) że jak ktoś tu zajrzy, to będzie wiedział o co chodzi
Karolinafc
Posty: 59
Rejestracja: 4 cze 2011, o 18:29
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: Karolinafc »

Szkoda. Naprawdę szkoda, że po raz kolejny Dynamo przegrało w tie-breaku. Mam nadzieje, że jednak Biełgorod sprawi jutro niespodziankę i pokona Zenit. Chyba jednak w dzisiejszym meczu zaważyło zmęczenie moskiewskich zawodników (podróż do Paryża plus 8 meczy w niecałe trzy tygodnie, dla porównania w tym samym czasie Resovia rozegrała pięć pojedynków,a Kędzierzyn cztery). Swoją drogą trochę śmieszy mnie zwalanie winy na słabe wyniki niektórych polskich drużyn w PL na nagromadzenie meczy, kiedy rosyjskie drużyny graja w tym samym czasie dwa razy tyle spotkań, a zawodnicy pokonują tysiące kilometrów,aby rozegrać kolejne pojedynki ligowe ( przykładowo odległość między Biełgorodem, a Krasnojarskiem to ok 4400 km.)
Awatar użytkownika
Gustlik
Posty: 97
Rejestracja: 15 gru 2012, o 22:26
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: Gustlik »

Witam. Piszę z zapytaniem i w celu upewnienia się - jak wygląda kwestia organizacji tegorocznych rozgrywek rosyjskiej Superligi? - Czy w tym sezonie zrezygnowano z fazy play-off i Mistrzostwo Rosji rozstrzygnie się już po 26 kolejkach w dniu 12.04.2016?

Wywnioskowałem tak, ponieważ szukając odpowiedzi na to pytanie napotkałem na malutki podpis pod tabelą ligową na stronie Zenitu Kazań - o tutaj: http://www.zenit-kazan.com/schedule/zenit/

Dokładnie coś w tym stylu:
Регламент Чемпионата России
Чемпион России 2015/16 определится по итогам регулярного чемпионата. 14 команд сыграют друг с другом в два круга – матч дома и в гостях (всего 26 игр).
Także proszę o odpowiedź czy Mistrz jest po 26 kolejkach - czy może jeszcze są gdzieś play-offy?
Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce, więc wiem, że powstanie z niej wcale nie jest łatwe...
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: SerCos »

Na początku sezonu była mowa o tym. Wyglądało to tak, że jeśli rosyjska reprezentacja nie zakwalifikuje się do turnieju olimpijskiego z Pucharu Świata 2015, ani z kwalifikacji kontynentalnych to play-off nie będzie rozgrywany, mniemam, że w tym wypadku liczą na udział w turnieju interkontynentalnym, dlatego taka decyzja. Zaś jeśli ich reprezentacja wywalczyłaby ten awans z któregoś ze wspomnianych dwóch pierwszych turniejów to po rundzie zasadniczej mogliby rozgrywać coś na kształt Final Four bądź Final Six i tak wyłonić mistrza kraju.
Awatar użytkownika
Gustlik
Posty: 97
Rejestracja: 15 gru 2012, o 22:26
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: Gustlik »

Czyli sprawa rozstrzygnie się tak naprawdę po styczniowym turnieju kontynentalnym w Berlinie. Dziękuje za odpowiedź SerCos ;)
Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce, więc wiem, że powstanie z niej wcale nie jest łatwe...
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: serek »

Gustlik pisze:Czyli sprawa rozstrzygnie się tak naprawdę po styczniowym turnieju kontynentalnym w Berlinie. Dziękuje za odpowiedź SerCos ;)

Nie, sprawa rozstrzygnęła się po PŚ. Tylko w wypadku, gdyby Rosja awansowała z PŚ na IO, rosyjska federacja rozpatrywała wariant z Finałem 4, czy Finałem 6 zamiast play off. W związku z brakiem awansu, postanowiono, że mistrzem zostanie zespół, który zdobędzie najwięcej punktów po rundzie zasadniczej. Runda kończy się 12 kwietnia.
Awatar użytkownika
Gustlik
Posty: 97
Rejestracja: 15 gru 2012, o 22:26
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: Gustlik »

No to ktoś z Was wprowadza w błąd. SerCos piszę, że rozstrzygająca o losach fazy play-off w tym sezonie będzie wygranie turnieju w Berlinie (lub nie).

A Ty twierdzisz, że już teraz wiadomo, że Mistrz Rosji będzie już po 26 kolejkach fazy zasadniczej.

To kto ma racje? :|

A jak ma się sprawa z play-offami we Włoszech w Lega Pallavolo - skoro Włosi już są na Igrzyskach Olimpijskich?
Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce, więc wiem, że powstanie z niej wcale nie jest łatwe...
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: SerCos »

Raczej nikt nie wprowadza w błąd, ja pisałem o opcjach przed rozpoczęciem sezonu i ewentualnej opcji jaka jest, już teraz była, bo federacja miała zdecydować po kwalifikacjach europejskich. Jednak już zdecydowano wcześniej przed założeniami przedsezonowymi.

Jeśli wprowadziłem w błąd to przepraszam.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: madlark »

Kontrakt Leona z Zenitem Kazań został przedłużony o następne dwa lata, do końca sezonu klubowego 2017-18.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ligamistrzow
Posty: 204
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 12:35
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: ligamistrzow »

Ktos mi powie jak ostatecznie będzie wyłoniony tegoroczny mistrz w rosyjskiej Superlidze ?
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: GolMar »

Przed sezonem było mówione, że nie będzie fazy play-off wcale (czyli będzie tak, jak generalnie w piłce nożnej - mecz u siebie i rewanż, każdy z każdym).

W tej chwili nic nie wiadomo, czy zostanie to zmienione. Były pogłoski, że mogliby zrobić jakiś turniej finałowy (final six albo final four), który wyłoniłby mistrza, nie drążono tego tematu, a koniec pierwszej części rundy zasadniczej tuż tuż, więc jeśli coś zmieniać to jak najszybciej. Dlatego ja obstawiam, że zostanie tak, jak było mówione na początku - co stawia w całkiem komfortowej sytuacji Zenit, mający w tej chwili 4 punkty przewagi nad drugą Moskwą i sporo punktów więcej nad kolejnymi ekipami.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: FLPman »

W Rosji dzisiaj było posiedzenie, prezydent rosyjskiej federacji Stanisław Szewczenko powiedział, że mistrza Rosji poznamy po rundzie zasadniczej, nie będzie fazy play-off.
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: serek »

Kazań oficjalnie żegna Bagrieja
http://www.zenit-kazan.com/news/?id=4828

jakiś Kubańczyk ma ponoć niedługo trafić do Rosji, macie jakieś pomysły?
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Superliga mężczyzn 2015/2016

Post autor: SerCos »

W Chinach sezon skończył Marshall, ktoś pisał, że Leyva ma grać w Turcji, ale nie wiem co robił do tej pory. Jest jeszcze rosyjsko-kubański Sánchez Bozhulev, który nie gra już w Korei, bo Simon i Camejo jeszcze w Korei trochę pograją.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”