Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: GolMar »

Może ktoś poratować linkiem do meczu Zenit-Kuzbass?

E: Widzę, że jest na laoli, chyba dam radę tam obejrzeć.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: drukjul »

O 17:30 naszego czasu rozpoczął się pierwszy pojedynek finału, Zenit Kazań podejmie Kuzbass Kemerowo

transmisja https://www.laola1.tv/en-int/livestream ... merovo-len

W zakończonym właśnie pierwszym spotkaniu serii o III miejsce w Sankt Petersburgu miejscowy Zenit przegrał z Fakiełem Nowy Urengoj 2:3 (18:25, 17:25, 25:16, 25:17, 22:24). Nie udała się więc trudna sztuka odwrócenia spotkania od stanu 0:2, choć w tie breaku gospodarze mieli nawet dwie piłki meczowe (14:13 i 15:14). Końcówka tie-breaka, w przeciwieństwie do pozostałych partii, gdzie jedna lub druga drużyna wyraźnie dominowała była wyjątkowo zacięta i emocjonująca, a przedostatni punkt na 22:23 został Fakiełowi przyznany w wyniku challengu i trwających dobrze ponad 5 minut konsultacji sędziowskich.

Ten pojedynek był również o tyle nietypowy, że dwaj zawodnicy grający zwykle na przyjęciu z atakiem Oreol Camejo i Jegor Kljuka musieli dziś sprawdzić się w roli atakujących i trzeba powiedzieć, że obaj ten egzamin zdali, bo zarówno Kljuka jak i Camejo byli najlepszymi siatkarzami swoich zespołów na boisku.

Powtórkę można obejrzeć tutaj http://tvstart.ru/ru/streams/zenit-spb- ... muzhchiny/

PS. W pojedynku o mistrzostwo Rosji Zenit Kazań zrobił kilka pomyłek w końcówce I partii i przegrywa z Kuzbassem pierwszą partię 25:27. Robi się ciekawie - to był pierwszy set przegrany przez zespół Alkeny w tegorocznych play-off, bo cztery mecze ćwierćfinałowe i półfinałowe z Uralem i Fakiełem kończyły się wynikiem 3:0 dla Kazania.
Ostatnio zmieniony 2 maja 2019, o 17:13 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: GolMar »

Drukjulu, to Zenit wygrał, czy przegrał? :) Z opisu wychodzi, że wygrał, ale jednak przegrał ;)

Cieszy mnie wynik Kuzbassu w pierwszym secie, oby nie przestraszyli się Zenitu, a wynik może być niespodziewany.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: drukjul »

GolMar pisze:Drukjulu, to Zenit wygrał, czy przegrał? :) Z opisu wychodzi, że wygrał, ale jednak przegrał ;)
Sankt Petersburg oczywiście przegrał z Fakiełem - większość tego wpisu zdążyłem napisać jeszcze od momentu, kiedy zespół Camejo miał meczbole i duże szanse zakończenia meczu w tie-breaku. W tym momencie wydawało się, że mecz ze stanu 0:2 jednak odwrócili. Ale tie-break od tej chwili (14:13/15:14), łącznie z kontrowersjami sędziowskimi trwał jeszcze dobrze ponad 10 minut i ostatecznie to Fakieł w końcówce tie-breaka był górą.
GolMar pisze:Cieszy mnie wynik Kuzbassu w pierwszym secie, oby nie przestraszyli się Zenitu, a wynik może być niespodziewany.
Nie jest dziwne nawet to, że Zenit jakąś partię przegrywa, tylko że przegrywa w samej końcówce. Teraz też w II partii Kuzbass po 20 punkcie nagle odjeżdża Zenitowi i zaraz może być 0:2 :o

21:25 - Kemerowo w I meczu finałów prowadzi już 0:2 :o :o
Ostatnio zmieniony 2 maja 2019, o 17:29 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: GolMar »

Widzisz, nie tylko w PlusLidze są sędziowskie kontrowersje w tie-breakach ;)

Kuzbass prowadzi 2:0. Ciekawie, ciekawie, ciekawie!
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: drukjul »

GolMar pisze:
Kuzbass prowadzi 2:0. Ciekawie, ciekawie, ciekawie!
22:25 i Zenit pierwszy mecz przegrywa 0:3 (25:27, 21:25, 22:25). Sensacja :D

III partia była najciekawsza. W pewnym momencie było już - 5, ale rezerwowi Kazania - Loran Alekno, Aleksiejew, Surmaczewski zrobili naprawdę wszystko, żeby tego III seta jeszcze Zenitowi wyciągnąć - było nawet 21:20 dla aktualnych mistrzów Rosji. Na koniec partii Alekno postanowił wrócić jednak do swoich podstawowych zawodników i popełnił chyba błąd, bo to właśnie gwiazdy Zenita - Ngapeth, Michajłow, Anderson dziś najbardziej zawodziły i oddali także właściwie bez walki końcówkę tej trzeciej i jak się okazało ostatniej partii.

Są już pełne statystyki http://www.volleyservice.ru/index.php?o ... &Itemid=77

Poletajew 19 pkt, ratio +12 punktów w III setach, 2 asy, 17/27 (63%) w ataku. Alekno zdaje się tym razem zapodział numer telefonu Wiktora. Ratio Michajłowa to tylko +2, a Ngapeth dziś zagrał na zero

Obrazek

Powtórkę I spotkania finałowego można obejrzeć tutaj -> http://www.volley.ru/pages/1567/

II mecz o I miejsce między Zenitem i Kuzbassem już jutro, ponownie w Kazaniu rozpocznie się wcześniej niż dziś, bo o 16:30 naszego czasu.

PS Rozpoczął się też I mecz o V miejsce. Nowosybirsk Fabiana Drzyzgi mierzy się w tych pojedynkach z Biełgorodem http://tvstart.ru/ru/streams/belogore-l ... muzhchiny/
dyletant
Posty: 5002
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: dyletant »

Wszedłem na livescore, żeby zobaczyć wynik finału w Bundeslidze, a przez przypadek zobaczyłem to i zbierałem szczękę z podłogi , jak na kreskówkach :)
Czyi męczarnie Kazania z Gdańskiem nie były przypadkiem. są do ugryzienia jak nigdy.
A Kemerovo dalej zachwyca, można tylko się zastanawiać jak oni nie doszli do finału CEV Cup, odpadając w rewanżu z Turkami.
Jestem bardzo ciekawy ich występu w LM.
Skład raczej zachowują prawda?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: krzysiu »

Kemerovo moze i skład zatrzyma ale czy trener zostanie na podwójnej fuszce ;)?
dyletant
Posty: 5002
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: dyletant »

krzysiu pisze:Kemerovo moze i skład zatrzyma ale czy trener zostanie na podwójnej fuszce ;)?
Nawet jeśli nie to nie sądzę, żeby po takim sezonie zabrakło chętnych. Być może swoje CV będą zainteresowani wysyłać do nowego mistrza kraju i już pewnego uczestnika LM
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: drukjul »

W rosyjskiej telewizji rozpoczęło się już studio przedmeczowe przed II meczem Zenitu z Kuzbassem https://hdstream365.com/channel/mnashsport

Na Laoli transmisja meczu rozpocznie się o 16:30 https://www.laola1.tv/en-int/livestream ... merovo-len

W "6" Kuzbassu Nikitin na przyjęciu z atakiem wyszedł zamiast Karpuchowa. Jeżeli to poważniejsza kontuzja, to duże osłabienie Kemerowa. Wczoraj Karpuchow grał bardzo dobrze.
krzysiu pisze:Kemerovo moze i skład zatrzyma ale czy trener zostanie na podwójnej fuszce ;)?
Przynajmniej na razie Sammelvuo nigdzie się nie wybiera i ma łączyć funkcję trenera sbornej, jak trenera klubowego. Samemu Kuzbassowi to raczej nie przeszkadza, bo przecież i przez ostatnie trzy lata Sammelvuo potrafił łączyć dwie funkcje, tyle tylko że do tej pory prowadził reprezentację Finlandii. Pytanie, czy w pewnym momencie nie zacznie przeszkadzać rosyjskiej federacji siatkówki, kiedy tegoroczne wyniki reprezentacji prowadzonej przez fińskiego trenera nie będą takie, jakich się pewnie spodziewają.

Kemerowo od początku mocno ciśnie - wyszło na trzy cztero-punktowe prowadzenie i utrzymuje przewagę. Teraz jest 11:15

Kemerowo roztrwoniło swoją przewagę przy zagrywce Andersona. Mamy remis (17:17), a nawet Zenit na prowadzeniu, po asie serwisowym Michajłowa (19:18)

Setowa dla Kuzbassu - i set po tym jak Samojlenko zerwał atak z krótkiej. 23:25 i Kuzbass prowadzi 0:1

Zenit znów prowadził w końcówce I seta (22:21) i znów samą końcówkę partii przegrywa. Co się dzieje z tą drużyną? :o

As Poletajewa na Ngapetcie i II set rozpoczyna się od prowadzenia Kuzbassu 0:2

II set od stanu 8:8 pod pełną kontrolą Zenitu(25:19) - ale to piąta partia finału play-off i dopiero pierwszy set wygrany przez Kazań

13:16 Kuzbass odskakuje w III partii Ngapeth nie kończy, a Poletajew odwrotnie - kończy wszystko
Cztery punkty z rzędu dla Zenitu przy zagrywce Lichoszerstowa i Zenit obejmuje prowadzenie 17:16
21:21 - znów w końcówce będą decydować pojedyncze akcje. Czy Zenit tym razem nie pęknie w końcówce?
Setowa dla Kuzbassu 23:24. Ngapeth zablokowany na pojedynczym przez Poletajewa i Kuzbass wygrywa III partię 23:25

Zenit znów pogubił się w końcówce. Ktoś im po 20 punkcie zamyka nagle dopływ gazu. :]
Poletajew po III setach tak jak wczoraj ma 19 pkt, a skuteczność ataku nawet odrobinę lepszą (64% wczoraj 63%)
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: krzysiu »

Jest Poletaev jest zabawa :D
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: drukjul »

krzysiu pisze:Jest Poletaev jest zabawa :D
13:16 dla Kuzbassu :o

16:20 :o :o

Kuzbass 5 punktów od prowadzenia 2:0 w serii finałowej
dyletant
Posty: 5002
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: dyletant »

17:22, chyba nie wypuszczą tego. A Zenit ściąga chimerycznego Sokołowa, choć ma pod nosem swojego i to rewelacyjnego zawodnika.
Autowa zagrywka Ngapetha i 1:3, tym samym stan rywalizacji już 0:2 :o

Kiedy Zenit przegrał ostatnio 2 mecze z rzędu we własnej hali?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: drukjul »

dyletant pisze:Kiedy Zenit przegrał ostatnio 2 mecze z rzędu we własnej hali?
Pewnie najstarsi Tatarzy tego nie pamiętają, ja też nie. Co więcej Zenit wygrał w tych dwóch meczach tegorocznych finałów z Kuzbassem we własnej hali zaledwie jednego seta. Niesamowite :o

Obrazek
dyletant pisze:A Zenit ściąga chimerycznego Sokołowa, choć ma pod nosem swojego i to rewelacyjnego zawodnika.
Ściągając Sokołowa pewnie brali także pod uwagę kontuzjogenność obu siatkarzy. To jest jednak dopiero pierwszy sezon w Kuzbassie, w którym Poletajew bez kontuzji dotrwał do końca sezonu. W dwóch poprzednich w samych play-off klub z Syberii miał z niego niewielki pożytek. Już już wiemy Kuzbass zagra w przyszłym roku w Lidze Mistrzów , a dodatkowo Poletajew w tym roku pewnie znacznie więcej będzie grał w sbornej, więc z tym jego zdrowiem w sezonie 2019/20 może być jeszcze bardzo różnie.

Jak ktoś przegapił, to jest możliwość obejrzenia powtórki -> http://tvstart.ru/ru/streams/zenit-kaza ... zhchiny-2/
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Aershis »

drukjul pisze: Ściągając Sokołowa pewnie brali także pod uwagę kontuzjogenność obu siatkarzy. To jest jednak dopiero pierwszy sezon w Kuzbassie, w którym Poletajew bez kontuzji dotrwał do końca sezonu.
Co jak co ale Ciebie Drukjulu o taką gafę językowa nie podejrzewałem :]
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Poletajew to jeden z najlepszych atakujących na świecie już w tym momencie jednak, jakby to nie brzmiało, trochę szkoda limitów na Sokołowa. Dużego pecha ma Rosjanin, że w jego kraju na ataku gra Michajłow.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: drukjul »

Aershis pisze:
drukjul pisze: Ściągając Sokołowa pewnie brali także pod uwagę kontuzjogenność obu siatkarzy. To jest jednak dopiero pierwszy sezon w Kuzbassie, w którym Poletajew bez kontuzji dotrwał do końca sezonu.
Co jak co ale Ciebie Drukjulu o taką gafę językowa nie podejrzewałem :]
Kontuzjogenny, to taka sama konstrukcja językowa jak kryminogenny, psychogenny, czy konfliktogenny, a zatem nie musi automatycznie oznaczać, że coś, lub ktoś kontuzje bezpośrednio powoduje, tylko że jest od kontuzji zależny (analogicznie psychogenny = zależny od czynników psychicznych, konfliktogenny = sprzyjający powstawaniu konfliktów) https://sjp.pwn.pl/sjp/psychogenny;2572943.html)


Można się najwyżej przyczepić do tego, że sjp.pwn.pl nie odnotowuje na razie takiego słowa jak kontuzjogenny, czy kontuzjogenność.
ostry99
Posty: 280
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: ostry99 »

dyletant pisze: Kiedy Zenit przegrał ostatnio 2 mecze z rzędu we własnej hali?
Tego nie wiem ale na Zenit TV przypomnieli wczoraj ostatnią porażkę Zenitu 0:3 - było to na KMŚ z Sadą Cruzeiro w 2016 roku. Natomiast ostatnia porażka 0:3 Zenitu na własnej hali miała miejsce 2.05.2011 z Dinamo Moskwa, czyli równo 8 lat temu.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: krzysiu »

Albo podatny na kontuzje ;)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: drukjul »

Statystyki II meczu Zenit Kazań - Kuzbass Kemerowo http://www.volleyservice.ru/index.php?o ... &Itemid=77
krzysiu pisze:Albo podatny na kontuzje ;)
Zależność od kontuzji wydaje się tutaj nawet bardziej adekwatna, bo znamy w końcu takich siatkarzy, którzy non-stop łapią urazy, lub zmagają się z przewlekłymi kontuzjami, ale szczególnie przy zastosowaniu blokad nieraz nie przeszkadza im to nawet specjalnie w dobrej grze. I znamy też takich, którzy przy jakiejś drobnej kontuzji - niewielkim niedomaganiu fizycznym tracą niemal wszystkie swoje walory, lub nie mają nawet specjalnej ochoty wybiec na parkiet.

Jak się na przykład przyjrzeć karierze wspomnianego Sokołowa, to on praktycznie każdego roku miał jakieś poważniejsze problemy zdrowotne - np. w ubiegłym sezonie w marcu-maju już praktycznie normalnie w ogóle nie trenował, dograł sezon na blokadzie i niemal od razu poszedł pod nóż chirurga. Ale dopóki mógł grać to grał naprawdę bardzo dobrze - wszyscy pamiętamy jego rewelacyjny, ubiegłoroczny występ w finale Champions League przeciwko Zenitowi w Kazaniu. Prawdopodobniej na włodarzach Zenitu Kazań i Aleknie też zrobiło to wtedy wrażenie, skoro kontrakt Bułgara z Lube zdecydowali się w tym roku wykupić.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Aershis »

Mnie osobiście ten transfer Sokołowa nie przekonuje - mimo że Bułgara bardzo wysoko cenię i lubię[jeżeli miałbym wskazać jakiegokolwiek, nierosyjskiego atakującego, którego w Zenicie chciałbym oglądać - byłby to właśnie Bułgar lub Serb z Perugii].

Tym niemniej, wygląda mi to powoli na sytuację, w której klub nie bardzo zauważa nieuchronnie zbliżającą się potrzebę mini-rewolucji w składzie, jeżeli dalej myślą o sukcesach na każdym polu. Zawodnika jak Leon, prawdopodobnie długo jeszcze nie będzie, i to nie tylko w Zenicie.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 858
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Jacek »

Tak se myślę, że może Alekno trochę dołożył zawodnikom na treningach w kontekście Berlina myśląc że zwłaszcza u siebie wygrają z Kuzbassem. Bo tak ciężko grającego Zenitu dawno nie widziałem. Jeżeli tak było to już w kolejnych meczach świeżość powinna się pojawić.
Trochę szkoda, że polska TV nie pokazuje ligi rosyjskiej.
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Szary Wilk »

A dla mnie Sokołov to numer jeden na świecie. I mam pytanie, bo SuperLigi nic nie oglądam.

Świtena forma Kuzbassu to zasługa (wszystkich, wiem i trenera przede wszystkim) którego zawodnika? Kto tam jest liderem ? Poletaev i kto jeszcze?
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Aershis »

Szary Wilk pisze:A dla mnie Sokołov to numer jeden na świecie. I mam pytanie, bo SuperLigi nic nie oglądam.

Świtena forma Kuzbassu to zasługa (wszystkich, wiem i trenera przede wszystkim) którego zawodnika? Kto tam jest liderem ? Poletaev i kto jeszcze?
Karpuchow i może Kobzar, który nieco ustabilizował chaotyczne rozegranie, a w bloku i zagrywce dajce "coś ekstra". Niemniej, zdecydowanym liderem jest tam właśnie Wiktor.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Bartek O »

Kilka dni temu na szyjach siatkarzy Zenita zawiesiłem już złote medale za zwycięstwo w rosyjskiej Superlidze w sezonie 2018-19 :o :o . Wyniki dwóch pierwszych meczów finałowych są dla mnie szokiem. Jeśli tylko znajdę "okienko" koniecznie muszę zobaczyć to, co wydarzyło się w Kazaniu. Jakkolwiek zakończy się ta rywalizacja, chylę czoło przed teamem z Kamerowa.


Rzuciła mi się w oczy informacja o transferze Jelte Maana do Dynama Moskwa? Ktoś się chyba pomylił, bo do stołecznej drużyny przymierzany jest Kanadyjczyk Maar. ;-). W Moskwie może powstać naprawdę fajna ekipa. Pankow, Sander, Własow, Szkulawiczius, Maar, Ostapenko, Kabeszow (l).

A jak świeżo upieczony Mistrz Rosji z Kamerowa ;-) ? Szykują się tu jakieś większe roszady?
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Szary Wilk »

Poletaev ma jakieś realne szanse wygryźć Michajłowa z szóstki Sbornej?

Btw - Sander do Dinama ? Pankow to raczej nie jest super sypacz. Szkuljawiczus może solidny atakujący. Będzie Sander i rzekomy Maar, to jednak paka, ale Petersburg też pewnie się wzmocni, Kemerowo po takim sukcesie nie osłabi, więc o TOP 4 walka tam pełną parą.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Aershis »

Szary Wilk pisze:Poletaev ma jakieś realne szanse wygryźć Michajłowa z szóstki Sbornej?

Btw - Sander do Dinama ? Pankow to raczej nie jest super sypacz. Szkuljawiczus może solidny atakujący. Będzie Sander i rzekomy Maar, to jednak paka, ale Petersburg też pewnie się wzmocni, Kemerowo po takim sukcesie nie osłabi, więc o TOP 4 walka tam pełną parą.
Plotki o tym Sanderze były dawno, ale w sumie nic innego w jego kontekście nie mówili, więc bardzo możliwe.
Do Petersburga ma iść niby Kliuka, niemniej nie wiem czy to nie będzie za duża strzelnica w parze z Camejo[mimo że Egor poprawił nieco przyjęcie].
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: drukjul »

Szary Wilk pisze:Poletaev ma jakieś realne szanse wygryźć Michajłowa z szóstki Sbornej?.
Michajłow ponoć już w tym sezonie reprezentacyjnym ma grać w sbornej jako przyjmujący i oswajać się z tą nową dla siebie rolą w Zenicie w przyszłym roku.

Natomiast Poletajew o pozycję pierwszego atakującego sbornej prawdopodobnie musiał powalczyć teraz z... Muserskim. :] Pamiętajmy o tym, że wyjeżdżając do Japonii Dima zmienił pozycję i teraz jest atakującym pełną gębą. 50 i więcej ataków w meczu z prawego to dla niego chleb powszedni, czy może raczej powszednia miseczka ryżu.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: Aershis »

drukjul pisze: Michajłow ponoć już w tym sezonie ma grać w sbornej jako przyjmujący i oswajać się z nową dla siebie rolą w Zenicie w przyszłym roku.

Natomiast Poletajew o pozycję pierwszego atakującego prawdopodobnie musiał powalczyć z... Muserskim. :] Pamiętajmy o tym, że wyjeżdżając do Japonii Dima zmienił pozycję i teraz jest atakującym pełną gębą. 50 i więcej ataków w meczu z prawego to dla niego chleb powszedni, czy raczej powszednia miseczka ryżu.
Ciekawe czy posadzi Kliuke albo Wołkowa. Nie wiem do końca czy dla kadry to taki super ruch.
Co do rywalizacji z Dimą, nowy trener Sbronej pewnie będzie jednak forsował 'swojego' zawodnika.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Rosyjska Superliga sezon 2018-2019 (mężczyzn)

Post autor: drukjul »

Trzeci, i być może przy zwycięstwie Kuzbassu ostatni mecz serii finałowej rosyjskiej superligi już dziś w Kemerowie, choć niestety jako że to Syberia o zupełnie "dzikiej" dla nas w Europie godzinie 14:00. :<

Można jednak zawsze liczyć na stream na Laoli https://www.laola1.tv/en-int/livestream ... merovo-len
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rosja”